Visckverkoop. Nieuws uitKaatsheuvel. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Advertentiën Votaris A. Schaap op i 8600.- Ingezonden Stukken. genot Het groote genot van 't bezit eener goede kiosk demonstreerde zich Zaterdagavond wel, toen op uitnoodi- ging van „Waalwijks Belang" de Har monie St. Crispijn een concert gaf op de Markt. De belangstelling was zeer groot en het concert dat de harmonie gaf, was als 't^ware opnieuw een openbaring, in elk geval volgens de algemeene opinie heeft ze zelden of nooit een beter con cert gegeven, 't was van 't begin tot het einde uitstekend verzorgd. Wat wik men nog meer, een goed concert bij schitterend weer en zeer veel belangstelling. Algemeen was de wensch dat dit nog eens dikwijls her haald zal worden, bij welken wensch wij ons gaarne aansluiten. Tot president der Derde Orde van St. Franciscus is gekozen de heer W. van der Wee. Heden wordt in de parochie van St. Clemens de Aanbiddingsdag plech tig gehouden. Het Jioog altaar is ge tooid met schitterende bloemen en baadt in een zee van licht, getuigende van .den godsdienstzin en offervaar digheid der parochianen. Ditmaal Zondagmiddag ten 6 uur werd de optocht der H. Kindsheid gehouden onder groote belangstelling Er waren verschillende aardige groepen bij, maar vooral de praalwagens trok ken de aandacht. Vooral de wagen der verspreiding van 't geloof over de verschiilende werelddeelen, de ver schijning van O. L. Vrouw aan Berna- detta, Mgr. Hamer e. a. werden be wonderd. Wat regelmatiger trekken zou aan 't geheel ten goede zijn gekomen en ook de collectantjes waren wel wat heel vlug voorbij voor het goede financieele resultaat. De Eerw. Zusters, trouw bijgestaan door broeder Cephas en de directeur der Kindsheid, kapelaan Sanders, heb ben zich weer veel moeite gegeven en alle eer van hun werk. Naar wij vernemen is 1.1. Zaterdag het nieuwe klooster en de kapel der Eerw. Broeders plechtig ingewijd en werd door de jongens de Mis gezongen ingestudeerd voor het zilveren Priester feest van den ZeerEerw. heer pastoor. Meer kunnen we over deze plechtig heid niet zeggen, waar ons daaromtrent niets bekend was. Door het bestuur van 't Wit-Gele Kruis is benoemd tot hulp bij de wijk kraamverpleging mej. Gertr. Scham- bergen alhier. Zooals bekend wordt a.s. Vrijdag de cursus der vakschool gesloten met mededeeling van den uitslag der examens en uitreiking der diploma's De toestand van den heer P Klerx, die de vorige week een motor ongeval had, is thans goed vooruit gaande. De burgemeester van Drunen heeft in „de Kampioen" eene mede deeling geplaatst, dat in zijne gemeente Je maximumsnelheid is opgevoerd van 20 op 30 K.M., en de bebouwde kom tot het minimum is gereduceerd. De gemeenteraad wenscht dat het auto- en motorverkeer aan de eischen van snelvervoer kan blijven voldoen en dat bij 'n maximumsnelheid van 30 K.M. mits de rijders de noedige omzichtigheid in acht nemen, de veiligheid van den weg niet in gevaar behoeft te worden gebracht. Hij vertrouwt op de mede werking van motor- en autorijders ten deze, waar anderzijds bij een over treding streng zal worden opgetreden en hoopt op deze wijze het meest doel matig het woeste rijden te bestrijden Vrijdag j.l. maakten een 23-tal kinderen der Christ. School alhier onder leiding van 't hoofd en een onderwijzeres een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen. Bezocht werden 't Warenhuis, 't Panorama—Mesdag, de Gevangenpoort, de gebouwen der le en 2e Kamer en de Ridderzaal. Per electrische tram ging het langs 't Vredespaleis naar Scheveningen, waar langs Visschershaven, Vuurtoren en Gedenknaald 1813 naar de Wandel- pier gemarcheerd werd. De rest van den dag werd op 't strand doorge bracht. 't Was voor de kleinen een recht aangename dag. Zonder 't minste ongeval arriveerden ze te half 10 in de prettigste stemming weer te Waal wijk. Op de almanak van ons blad staat dat de Jaarmarkt in juli gehouden wordt op Donderdag 31 Juli, dit moet zijn op Donderdag 24 JULI. 's BOSCH. L.l. Zaterdag is de Int. Bakkerij Tentoonstelling, die gehouden wordt in de zalen en tuinen van Casino, geopend. Het is een zeer belangrijke tentoonstelling, zoowel wat producten als machines betreft en de jury (onder welke de heer Gerard Goutiére te Waalwijk) heeft een zeer moeielijke taak. Voor den vakman is er veel te zien, maar ook voor anderen is de tentoonstelling interessant. Ze wordt dan ook zeer druk bezocht, Zondag door meer dan 3000 personen. Na de officieele opening, waarbij de commissaris, burgemeester enz tegenwoordig waren, werd in 't Oranje hotel een feest-diner gehouden en na afloop daarvan bezocht het heele gezelschap de tentoonstelling, waar Goulmy Baar concerteerde en kermis en bal-champêtre in vollen gang waren. De verlichting van den tuin was schitterend. huis le Raamsdonksveer, hiervoor heeft een extra-pont gevaren aan het Keizers- veer daar de laatste pont van deze zijde overvaart om half 8. Daar werd door Dr. Lips direct geneeskundige hulp verleend. De auto merk „Pjiamus" en genum merd G 8175 is totaal vernield, j het voorste gedeelte van den linker- j zijwand is er gewoon heelemaal in i stukken afgeslagen, er vlogen stukken ijzer, glas en hout weg, welke nog 3 4 boomen verder terecht kwamen, Van deze iepenboomen waartegen de auto terecht kwam knapten stukken hout af van 2 i 3 cM. dikte. Den geheelen avond was er veel volk ter plaatse en gedurende den nacht is de auto bewaakt door den gemeente veldwachter van Hank de heer M. Heijmans en de Rijksveldwachter van Dussen de heer Thevisse. Maandagmorgen naar den toestand der gewonden geïnformeerd hebbende zei een der -Eerw. Zusters uit he Ziekenhuis te R'Veer, dat het levens gevaar geweken zou zijn, drie der ge wonden verblijven daar nog in het Ziekenhuis waaronder ook de chauffeur, doch de andere zijn nog Zondagavonc naar Breda gebracht. Gistermiddag is men begonnen met het opruimen der auto. RAAMSDONK. Terwijl men bij de Eerw. Zusters een tooneelstuk aan het instudeeren was, vatte van een klein meisje, dat den rol van kabouter spelen moest en bij die gelegenheid een langen baard droeg, deze vlam. Met ernstige brandwonden overdekt, werd het in het Gasthuis opgenomen, waar de hoofdverpleegster geneeskundige hulp verleende. Bij den klompenmaker v. Boxel op den Engelschen Wal brak Zaterdag middag een schoorsteenbrand uit, die door de spoedig ter plaatse aanwezige hulp werd gebluscht. In een aan grenzend vertrek was nog al water schade. Onze dorpsgenoot de heer G Timmermans, thans soldaat bij de politietroepen te Nieuwesluis, is be noemd tot gemeenteveldwachter te Zullen. Bij de arbeidsbeurs was in de afgeloopen week slechts 1 weikzoeken- de Ingeschreven. MADE. Op Zondag 13 Juli herdacht de R.K. Werkliedenvereeelging »S<. Jozef* op schitterende wijte haar I2V2-ja'lg bestaan. 's Morgens om half zeven droeg de Geest. Adviseur, Kapelaan Klerks, eene H. Mis op voor het welzijn der ver eeniging, waaronder alle leden tot de H. Tafel naderden. 's Middags na het Lof werd een groote Openluchtmeeting gehouden. Reeds op den middag heerschte een gezellige drukte, die verhoogd werd toen te ongeveer half drie de Muziek corpsen van Den Hout en Wagenberg arriveerden, vergezeld van een groot aantal leden der Werkliedenvereenlging uit die plaatsen. Onmiddellijk na het Lof werd de stoet als volgt samengesteldVoorop twee hoornblazers, vervolgens Muziek corps van Made, een zeer groot aantal leden der Werkliedenvereenlging van Waspik, Oosterhout. Den Hout en Wagenberg, Muziekcorps uit Den Hout, de feestvierende Werkliedenvereniging van Made, Maziekcorps u*t Wagenberg, de Burgerwacht. Met ontplooide vaandels en banieren DUSSEN. Zondagavond omslreeks 8 uur had op den Rijksstraatweg alhier een ernstig auto-ongeluk plaats waarbij vijf personen werden gewond van wie drie ernstig. Een auto uit de richting Breda reed in volle vaart tegen een boom en de inzittenden werden er uitgeslingerd. De auto kwam vanuit Breda en was op reis naar Amsterdam, er zaten 7 personen in n.l. J. Schrauwen Beuken plein 23 Amsterdam, J. Stuifmeel Kloosterlaan Breda, Johanna Stuifmeel echtg. van M. Plasman, Michiel Plas man, Charlotte Plasman, Ben Rappe 3e Oosterparkstraat 48 A'dam en de chauffeur H. L. van Dijk 3e Ooster parkstraat 46 A'dam. Geestelijke hulp was spoedig ter plaatse n 1. de ZeerEerw. Heer Pastoor van Hank met 2 Eerw. Paters voorts de gemeenteveldwachter van Hank. Hoe het ongeluk is gekomen weet men niet, doch men vermoedt dat de stuurinrichting defect was. Met de auto van den heer de Waard uit Werkendam (welke deze onmid dellijk beschikbaar stelde) werd direct naar Dussen gereden om Dr. de Groot te waarschuwen, doch deze was af wezig. Door de in de buurt van het onge luk wonende personen werden kussens aangebracht om de gewonden op te leggen en werden dezen door eenige omstanders gewasschen en van bloed gereinigd. Binnen eenige oogenblikken was men naar de papierfabriek „de Maasmond" gereden en had men daar de ver- bandkist gehaald waarna de gewonden werden verbonden. Na verbonden te zijn heeff men de gewonden vervoerd naar het zieken- In de vergadering Vrijdag namiddag ten raadhuize alhier ge houden met het doel gunstiger voor waarde voor levering van stroom van de P.N.E M te verkrijgen waren aan wezig de burgemeester van de ge meente Waalwijk, de secretaris dier gemeente en de directeur van de gemeentelijk gasfabriek aldaar; Burg, en Weth. uit de gemeente Dongen en het Dag. Bestuur met de gemeente secretaris en de directeur van het gem. gasfabriek aIhierA Er is een commissie benoemd, bestaande uit de gemeentesecretaris alhier, de directeur van de gem. gasfabriek te Waalwijk ende directeur van het electrisch bedrijf te Dongen, om nader de zaak te bestudeeren en een rapport uit te brengen. De R K. Gymnastiekvereniging „Kaatsheuvel" gaf Zondag j.l. een uitvoering op het terrein van den heer Jan. v, Berkel aan den Horst. We mogen deze uitvoering in alle opzichten geslaagd noemen. Zoowel de aspiranten als de ouderen gaven keurig gestrekt werk in volkomen iichaamsbeheersching te genieten. Van af de vrije en orde-oefeningen der jongeren tot het brug- en rekwerk der grooten gaf blijk van degelijke leiding, strenge dicipiine, lust tot oefening en succes in 't werk. Er is door de ruim 600" belangstellenden genoten drie volle uren lang. Vooral ook 't correcte werk van den energieken leider, de heer L. v. Gulik uit Tilburg, werd telkens met langdurig applaus begroet De wedstrijdnummers Estafetteioöpen en touwtrekken werden met glans van de Tilburgsche Gymnastiekvereniging gewonnen De harmonie van het Kon Muziekgezelschap „Euphonia" gaf ge durende de uitvoering verschillende pittige marchen en leuke walsjes te hooren K G V. mag met trots op de uitvoering van Zondag 13 Juli terug zien Uit een gehouden onderzoek is gebleken dat van de 2000 loten door Kaatsheuvels Belang uitgegeven ten bate der muziekkiosk er reeds plm 1600 geplaatst zijn Nog ruim. 14 dagen resten om de overige 400 aan den man te brengen. Het lijdt natuurlijk geen twijfel of de restèerende worden met glans geplaatst, 'tZou niet voor onzen muzikalen zin pleiten als er ook maar één lotje onverkocht bleef Naar we vernemen bestaat het plan binnenkort een propaganda-avond voor den verkoop van de laatste honderd tallen te houden. Allerwaarschijnlijkst zulten onze beide harmoniën zich hier voor disponibel stellen, terwijl een groep jonge dames, alsmede de leden der K. G. V. de vijftigjes zullen colporteeren. De Brigade-Commandant der Koninklijke Maréchaussée te Kaats heuvel waarschuwt een ieder, alvorens in relatie te treden, met personen die zich uitgeven als vertegenwoordiger der Spaar- en Voorschotbank „Neer- landia", gevestigd te Dordrecht, bij hem inlichtingen omtrent die bank (die niet bestaat) in te winnen. P.S. Andere bladen wordefi verzocht deze waarschuwing over te nemen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Dussen, 14 Juli 1924. Mijnheer de Redacteur. Verleen mij voor onderstaande svp. een plaatsje in Uw veelgelezen blad waarvoor bij voorbaat mijn dank. Eenige weken geleden werden door mij enkele berichten opgezonden van Dussen en één van Hank n.l. over eene biljartseance bij den heer L. Pen- nings Nu was. hoewel toevallig, een bericht omtrent eene vechtpartij welke te Dussen had plaats gehad, juist terecht gekomen onder het bericht van Hank en hierover was men op Hank niet erg te spreken en naar ik van verschillende personen heb vernomen werd dit beschouwd als zou ik dit bericht expres zoo geschreven hebben omdat dan de lezers van buiten zouden denken dat het te Hank was gebeurd, doch ik hoop dat het nu dan duidelijk genoeg zal zijn dat het hier is gebeurd. En daar mij ook medegedeeld werd dat er aan een persoon reeds geld was geboden als hij een ingezonden stukje hiertegen plaatste heeft deze het niet gedaan. Doch ik wil hierbij wel - aanhalen dat ik wel berichten inzend, maar me niet met politiek bemoei. U M. de R nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, B. M. L. VAN LUXEMBURG, Dussen. De opmerking is zeer juist. van den heer v. L. RED. Hevige Brand. Gisteravond ten 11 uur is in de kom der Gemeente Wagenberg brand ont staan. Door de rieten daken nam het vuur een snelle uitbreiding, zoodat weldra 7 woningen met inboedel, schu ren enz. een prooi der vlammen wer den. De militairen der veld-artillerie op oefening, verleenden krachtige hulp. De motor-spuit uit Breda, ter hulp gevraagd kon bij gebrek aan wa ter geen dienst doen. De ruine is zeer groot. Verzekering dekt in hoofdzaak de schade. Geen persoonlijke ongeluk ken. De politie te Amsterdam heeft een persoon aangehouden, die verdacht wordt van den diefstal van een geld- trommel met f20,000 eenige maanden geleden uit een postwagen bij het hoofd postkantoor aldaar. Gisteravond ongeveer halftwaalf is in de Zaandamsche Zeehaven een sloep met 8 matrozen, die den avond in de stad hadden doorgebracht en thuis behoorden op het Noordsche stoomschip Skard, uit Kristiana, omge slagen. Drie van de 8 matrozen zijn verdronken. Uit het Noord Hollandsch Kanaal te Alkmaar is gisteren het lijk van den 57 jarige schippersknecht J. P opge haald. Men vermoedt, dat hij bij het laat aan boord komen van de loopplank is gegleden. Te Halfweg is gisterenavond de 16-jarige A. bij het ïwemmen in de Ringvaart verdaonken. Te Maastricht is gisteren de 8 farige Jan Hoenen van een sleeperskar gevallen en door een handkar overre den en gedood Twee Amsterdammers waren giste ren te IJmuiden in zee gaan zwemmen. Zij geraakten te ver uit den wal en de 45-jarige ongehuwde F. S. is verdron ken. Donderdagmorgen van 11 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schot. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden. te WAALWIJK, 33042 maakt bekend, dat het Winkel- en Woonhuis en afzonderlijke Woning, aan den dijk, met erf en tuin van Mej. de Wed. H. MACHIELSEN 's ingezet Toeslag Dinsdag 29 Juli a. s. des avonds 7 uur in Hötel VERWIEL. Dagelijks kan verhoogd worden. ernstig beschadigd, terwijl het paard Nederland vinden er een liefderijk tehuis, enkele minder ernstige verwondingen Maar wat dit tehuis bovenal zoo sympa- op liep. thiek maakt, is haar doel, dat zij er in de Teliuiü voor alleenstaande Hinden te Wolf hezen. „Vervloekt zij, die eenen blinde op den weg doet dolenDeze klassieke uit spraak kwam ons in de herinnering, toen wij kennis namen van de voorgenomen jaar lij ksehe collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande blin den van alle gezindten" te Wolfhezen, waarvan de betreffende advertentie in dit .blad voorkomt. Deze stichting mag waarlik een natio nale heeten, die met recht aanspraak maakt op den steun van het geheele Nederlandsche volk. Blinden van alle gezindten uit geheel voor de alleenstaande, de eerste plaats is arme blinden. Arm en blind, blind en verlaten. Het lot dier armsten der armen, waarnaar geen bloedverwant omziet, trekt zij zich, zooai niet uitsluitend, dan toch by voorkeur aan. Onvermogende», zijn dan ook geheel koste loos opgenomen. Maar daartoe is veel geld noodig. Dringend vraagt het Tehuis dan ook om aller steun. Is het niet de plicht, van ons, die gaan in den Dag, de hand te reiken aan onze naasten, Wier oogen ver duisterd zjjn en die in hun verlatenheid, schreien om hulp. 's-HERTOGENBOSCH. Onlangs heeft het bestuur van het R.K. Huisvestings-comité zijdelings mededeeling ontvangen dat eenige kardinaals uit, het buitenland voornemens waren om een bezoek te brengen aan 's-Her- togenbosch, teneinde aan Z.D.H. Mgr. Die pen, voorzitter van het R.K. Huisvestings comité, dank te komen betuigen voor de hulp aan de bevolking hunner respectieve landen verleend. Door het bestuur is toen te kennen gegeven, dat voor een eventueel bezoek 29 Juli het als de meest geschikte datum voorkwam. Z.Em. Kardinaal Piffl, Vorst-Aartsbis- schop van Weenen en Z.Em. Kardinaal Bertram, Vorst-Aartsbisschop van Breslau, hebben bericht dat zij op genoemden datum zullen komen. Z.Em. Kardinaal Czernoeh Vorst-Aartsbisschop van Boedapest, is ver hinderd het Eucharistisch Congres bij te wonen en kan dus ook niet naar Den Bosch komen, doch zendt als zijn vertegenwoordi ger naar hier een Hongaarsche Bisschop en zijn vicaris-generaal Mgr. Mészarös. Aan het R. K. Huisvestings-Comité is verder nog aangekondigd, dat Hongarije bij het bezoek, behalve door Mgr. Mészarös, vi caris-generaal te Boedapest, als vertegen woordiger van Z.Em. Kardinaal Czernoeh, vertegenwoordigd zal worden door 3 Hon gaarsche Bisschoppen, terwijl de Hongaar sche gezant te 's Gravenhage het hooge ge zelschap zal vergezellen. Het bestuur van het R.K. Huisvestings comité zal op 29 Juli eene feestelijke bij eenkomst samenroepen van de kringbestu ren van genoemd comité uit het geheele land, Z.D.H. Mgr. Diepen zal aan de hboge be zoekers een diner aanbieden, waaraan ook het dagelij ksch bestuur van het R.K. Huis vestings-Comité de HoogEerw. heer Mgr, C. C. Prinsen, wnd. voorzitter en de heeren Jos. van Maekelenberg, directeur, P. Noy- ons, secretaris, J. Pastoor, penningmeester en Eug. Goulmy, lid zijn uitgenoodigd. werd oader de opgewekte tonen der Muziekcorpsen een wandeling gemaakt door de voornaamste straten, die allen een feestelijken aanblik boden, doordat de burgerij algemeen gevlagd bad. Op het terrein naast het Klooster werd voor de tal ijke menigte de Mee ting geopend door den WelEerw. Heer Klerks, Adviseur der jubileerende ver- eeniging. Spreker feliciteerde de ver- eenlging en sprak de beste wenscheo uit voor de toekomst. Htl riep allen het welkom toe, in 't bijzonder den ZeerEerw. Hrer Pastoor, den Burge. meester eo beide Wethouders, die door hunne tegenwoordigheid getuigden van sympathie met de feestvierende ver- eenlging. Vervolgens betrad Volksredenaar Pater uit Helmond, die in rede, afwisselend in de arbeiders teekenis het podium de Hesficus O. C. een schitterende humor en ernst, wees op de groote be- van bet Katholieke vereni gingsleven, zoowel voor individu als voor Kerk en Maatschappij. Spreker spoorde aan steeds openlijk te getuigen voor z'n Katholieke beginselen en trouw te blijven aan de organisatie. In een kort slotwoord bracht de Heer Eijkemans, Secretaris van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond, namens het Bestuur der jubileerende vereeniging, hartelijk dank aan Pater Henricus en aan allen die op eenigerlel wijze hadden bijgedragen tot het welslagen van dezen feestdag. In 't bijzonder aan de inwoners van Made, die door h,et uitsteken der nationale driekleur getuigenis aflegden van hunne sympathie voor de R K. Werklieden vereeniging. Met trots mag de Werkliedenvere niging terug zien op dezen in alle opzichten geslaagden feestdag. Moge door deze demonstratie de oogen geopend worden van de niet georganiseerde arbeiders en hun doen beseffen dat ook zij thuis hooren onder de banier van St. Jozef. In de dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur en leden der Ceöp. Zuivelfabriek en Maalderij >St. Bernardus* alhier, is besloten tot uitgifte eener leening groot f 50.000, De alhier dezer dagen gevestigde confectiefabriek van de heeren Th 'v. Lange en Zonen, is thans geheel ge reed er wordt reeds voorloopig met 12 machines gewerkt. Uit de gemeentekas te Made c.a. werd uitgegeven In 1922 f 1362 66 en in 1923 f 3583.13 ten behoeye van steun aan werkloozen te Made c.a. GEERTKU1DENBERG. Zaterdag nacht omstreeks 2 uur is In den tuin van Hotel Santbergen een reuzen lindenboom van pl.m. 200 jaar oud omgevallen zonder eenige schade te veroorzaken. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is in de papierfabriek »de Maasmond een ketel gesprongen. Nadere bijzonder heden ontbreken nop. MADE. Men verneemt dat de officieele opening der nieuwe R.K. Jongensschool zal plaats hebben op 12 Augustus e.k. Voor rekening van Ed. de Wijs Ezn. en P. de Wijs Mzn., zijn twee ijzeren mo torschepen op de scheepswerf der Gebr. Ne- derhof te Geertruidenberg gebouwd. De eerste met draagvermogen van 64 ton, de laatste 120 ton,genaamd „Maria", beide met motoren van Kromhoutstype, resp. 30 en 50 P.K. Beide schepen zijn deze week van stapel geloopen, de eerste is reeds in de vaart gebracht. Van goed ingelichte zijde vernemen wij dat van Made en Drimmel- sehe schippers reeds 48 a 50 motorschepen in de vaart zijn. Zondag 20 Juli zal Ds. Koster des nam. half drie in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt vervullen. Zondag 20 Juli zal Ds. Vermeulen des nam. half drie in de Herv. Kerk te Lage Zwaluwe een vacaturebeurt vervullen. Zondag a.s. zal Ds. Vink des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Drjmmelen in den Dienst voorgaan. Ksaisbeu el, 15 Juli 1924.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6