iieem ran Tweede Blad. Binnenland Rechtszaken. Land-en Tuinbouw Provinciaal Nieuws, 38 Zaterdag 19 Juli 47e Jaarg. H. M. en F H. M. ieder 3 mnd A. D. en K. J. IJ. ieder 77 dagen, gelijk aan het voorarrestG B. 31 dagen, gelijk aan het voorarrest. De 8 eerste eischen allen met aftrek van voorarrest. Die had zich vergist! L. A. R., een schipper uit Werkendam, had aldaar A. J. de Vries, die rustig aan 't wandelen was, een gat in z'n De minister van koloniën, de hoofd gest0ken, pardoes door z'n De Graaf, heeft gisterenmiddag j pet heen Mogelijk is het wapen een 1 soort beiteltje geweest. de mishandeling had beklaagde heer een onderhoud gehad met baron van Heemstra, gouverneur van Suriname, met verlof in Nederland vertoevende. De minister van financiën, de heer Colijn, nam ook aan het onderhoud deel. Met 15 September a.s is aan dr. H. Kamerlingh Onnes, op verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, met dankbetuiging voor de gedurende vele jaren in die betrekking den Lande bewezen diensten. Dinsdag had te Nijmegen weer een vergadering plaats van crediteuren en debiteuren der Maas- en Waalsche Bank. De bijeenkomst werd geleid door mr. W. R. Nijkerk te Amsterdam en mr. Bondam te Arnhem, die verklaarden de belangen te behartigen van hen, die in hooger beroep waren gegaan na de uitspraak der Arnhemsche Rechtbank, welke surséance van be taling had verleend. Er werd op ge wezen dat faillissement voor crediteuren voordeeliger zou zijn dan surséance. Verscheidene aanwezigen droegen feiten en bankgedragingen aan, welke op kwade trouw wezen De feiten welke daarvoor in aanmerking zullen komen, zullen aan het Hof te Arnhem worden voorgelegd, met verzoek een faillissement uit te spreken. Niet zonder ontroering zal het bericht zijn vernomen van het over lijden van den heer H. W. J. Mol, die in de pas gehouden zomerzitting der Prov. Staten van Noord—Brabant zijn mandaat als Gedeputeerde neerlegde om te kunnen genieten van een wel verdiend otium. Niemand zal hebben vermoed, dat de hulde, bij die gele genheid gebracht aan dezen mede bestuurder onzer grootste provincie, zoo spoedig den klank zou krijgen van een afscheidsgroet voor immer. H. W. Mol werd 18 Aug 1856 te Gilze geboren. Zonder bijzondere studiën gemaakt te hebben wist hij zich in het openbaar leven een voor aanstaande plaats te verwerven. Het district Tilburg vaardigde hem in 1889 ter Staten van Noord—Brabant af en hoewel hij zich metterwoon buiten dit district, n.l. te Ginneken vestigde, bleef hij het volgens de oude indeeling toch onafgebroken vertegenwoordigen en zag zich in 1896 tot lid van Ged. Staten gekozen. In het publieke leven verwierf hij zich verder verdiensten als lid der Staatscommissie tot voorbereiding van de wettelijke regeling van het water schapsbestuur, van welke commissie hij sinds 21 Januari 1918 deel uit maakte. Krijgsraad. Militair oproer. Voor den Krijgsraad te 's Hertogen bosch hadden zich te verantwoorden C. C. van B. uit LoonopzandB. V en A. D. beiden uit's Hertogenbosch A. de G. uit MaastrichtM. H. F. P. uit HeerJ. H. M. uit Roermond L. van L. uit Geldermalsen K. J IJ. uit DoesburgM. M. en P. H. M. uit RucphenC. B uit Dinteloord, allen gewoon dienstplichtig huzaar van het 2e Reg. Huzaren, gedetacheerd bij het Remonte-Depot te Milligen, allen gedetineerd te 's Hertogenbosch, be klaagd van militair oproer Beklaagden hadden op 28 April 1924 in de legerplaats te Milligen samen gerot om in vereeniging hunnen plicht te verzaken door zonder verlof de legerplaats te verlaten en zich te onttrekken aan alle diensten. Vervol gens zijn beklaagden naar de leger plaats Harskamp, althans naar Ede getrokken om te trachten aldaar eten en onderdak te krijgen. Ze hadden heel wat kabaal geschoptZe hadden de manschappen te Milligen opgeruid tot ontevredenheid. Ze zouden gemeen schappelijk protesteeren over den kost, want het middagmaal was den huzaren niet naar den zin. Op weg naar Ede hebben eenige van den oproerigen troep zich bedacht en wilden liever rustig naar Milligen terug om den soldatenplicht te doen. Doch de oproer moest worden doorgezet en zoo kwam het, dat de aanvoerders met bedrei gingen en geweld hun kamaraden dwongen verder te gaan. Stokken, messen en steenen waren de wapenen welke dienden om de huzaren die terug wilde gaan te beletten aan hun voornemen gevolg te geven. Gedurende 20 uren zijn de oproerlingen afwezig gebleven uit den dienst en zijn ver volgens in arrest gesteld. In deze zaak werden 9 getuigen gehoord waaronder ritmeester R. van Manen. Als verdedigers waren aanwezig Mrs. Schipperijn, Van Besouw, Jansen en Van der Eerden; allen te 's Bosch De Auditeur-militair eischte tegen G. C. v. B., A. d. G., M. H. F. P. en J. H. M. ieder 5 mnd. gevangenisstraf tegen B. V,, L. v. L., M. M. en P welke een donkerroode kleur hebben, evenzoo uw bessen deze kunnen, als de vogels er afblijven, heel lang zitten. Bescherm de vruchten met netten, Door nu al wat te snoeien de loten wat in te korten geeft ge de zon meer toegang en worden de bessen grooter en smakelijker, Vooral van zwarte bessen houden de vogels deze zijn uitstekend tegen verkoudheid. Ook kan men er, evenals van morelen, gelei van maken. Na gezegd„Ik vergis meIk had een anderen jongen moeten hebben 'n Fraaie geschiedenisEn wie het treft die zit er toch maar mee Eisch en uitspraak voor die rare „vergissing" luidden één maand gevan genisstraf. Wat iedere maand, te doen geeft. (2e helft Juni.) Nadruk verboden. Juli is reeds een maand van oogsten het rijpe graan wordt gemaaid. Rogge maait men het best in geel rijpen toe stand, niet later, omdat er dan gevaar bestaat voor uitvallen van het zaad, wat licht het geval is bij Schluraffen- rogge en ook bij vele inlandsche rassen, welke los in 't kaf zitten. Tarwe zicht men als zij volrijp is. Proeven van de Vereen, tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands-Noorderkwartier hebben dit althans als het beste tijd stip bevonden. Niet altoos kan men echter dit gunstige tijdstip afwachten en zicht dan in het laatst der geelrijp- stand. Wordt voor het maaien de zicht- of de gewone machine gebruikt, dan wordt de roggeschove met de hand gebonden, veelal met 2 banden, en dadelijk in hokken van 10 tot 20 schoven of garven in rechte rijen opgezet, is de rogge goed droog, dan moet ze naar huis of schuur worden gebrachtblijft ze op het land, dan zet men haar op ronde of vierkante mijten, zorgvuldig tegen inregenen met stroogedekt is de rogge van het land, dan wordt dit direct voorbereid voor een stoppelgewas de volksmond zegt de ploeg zit aan de zicht vast. Als stoppelgewassen komen in aanmerking spurrie en knollen. Spurriezaad telen vele boeren zelfmen zaait 20 K.G. per Hectare, d.w.z. van de gewone spurrievan reuzenspurrie 30 K g. Deze soort zaait men dikker, omdat de korrel grover is. Zij geeft veel meer maar is niet zoo sappig. In den regel mest men stoppelspurrie niet, maar is het land schraal, dan kan men gie ren en daarbij 400 K g. super per H.A. aanwenden de grondbewerking bestaat in ondiep ploegen ook kan men den akker bewerken met den weerstand- cultivator. Op de spurrie kan men straks rogge laten volgen, of later een voorjaarsgewas. Knollen verbouwt men in den stoppel van gerst of rogge De gerst is eerder van 't land, zoodat de knollenteelt zekerder wordt dan na rogge. Heeft men, zooals gewenscht is vóór het zaaien van winterrogge als voorvrucht van knollen, met de bemesting ook op dit laatste gewas gerekend, dan behoeft men thans niet te mesten. Alleen als het noodig blijkt, geve men vóór het eggen een overbe mesting met 1 l'/a baal chilli per H.A. Giert men, dan geve men tevens 3 4 baal super Is het land mager, dat moet vóór het omploegen van den stoppel per H.A. uitgestrooid worden 400 K g 20 pCt. kalizout en 400 Kg super, waarop dan later de genoemde hoeveelheid chili gegeven kan worden de helft bij het zaaien, de andere helft vóór het eggen der knollen In den hofLeg vangbanden van geribd papier om de stammen uwer vruchtboomen, om deze vrij te houden van insecten. Worden uw vruchten bedreigd door de rupsen, die de worm stekigheid veroorzaken, dan kunt ge uw late boomen nog eens besproeien met slappe Bordeauxsche pap, waarin Parijsch groen (zwaar vergiftBlijf echter met deze pap af van uw per zikboom Ge kunt in deze helft der maand al aardbeibedden aanleggen de planten ontwikkelen zich dan voor den winter reeds flink en kunnen dan 't volgend jaar al aardig vlucht geven Hebt ge in perzik en druif „het wit", bestuit ze dan met zwavelpoeder Tegen „wit" in de rozen kan men een bespuiting toepassen van 50 gram Salicylzuur en 30 gram boorzuur opge lost in 10 Liter water. Plant uw andijvie in het land, dat vrijgekomen is van vroege erwten eerst den grond een spit goed los maken van lange planten korte men de wortels wat in. Na het planten gieten, als het droog islater tusschen de planten schoffelen, om den grond los te houden, hiervan houdt andijvie zeer. Hebt ge ramen met meloenen, dan kunt gij ze nu bij nacht open latenruim gieten is gewenscht; draaide vruchten eens om, of leg er een stukje glas onder, opdat ze niet gaan rotten. Veel succes kan men nu bij verschillende gewassen: hebben door af en toe te gieten met verdunden mest of slap roetwater. De planten mogen niet te droog zijn, en men giete niet midden op den dag of in de heete zondit is te brande rig. Pluk uw frambozen voor zichtig, kwets ze niet. Als de vrucht donkerrood is en bij de minste aan raking in de hand valt, eerst dan is ze rijp. Pluk of knip de morellen Waalwijk, 18 Juli 1924. De navolgende vermakelijkheden zullen met de a.s» kermis een stand plaats vinden Luchtschommel, A. Huijgens, Bergen op Zoom, Lachspiegeheet, C. J. v. d. Moot, Amsterdam. Suikerkraam, F. Jansens, Orthen. idem Wed. G. F. v. d. Leeuw, 's Bosch. Hoepla, E. Weydt, Prlnsenhage. 2 Palingkramen, J. Tecklenburg, Tilburg. Opendraaimolen, B, M Glesen, 's Bosch. Elec. Zweefmolen, H. M. Vale, Bergen op Zoom. Vergenoeglngspalels, Gebr. v. Bergen, Roermond. Schiettent, G. J. Theunis, Amsterdam. Gebakkraam, H. Gersen, Ginneken. idem Wed. L v. Gemert, Tilburg. Zuurkraam, J. C. Prins, 's Bosch. Galanterlekraam, P. Trommelen, Waalwijk. Idem K. Llebert, Breda. Idem Mej Vogel, A'dam. Théatre Pittoresque Mecanique, H. F. Mullens, Rotterdam. Olymplaspel, P. Lahnsteio, Rotterdam. Verder nog op het Laageinde Opendraalmoiec, P. v. Gemert, Udeo. Gebakkraam, H. v. d. Laak, Tilburg. In de gisteravond gehouden vergadering van het Hoofdbestuur der Tentoonstelling 1925, werden als data's der tentoonstelling bepaald 22—31 Augustus. Het terrein, ter groote van 9 H.A., langs den Parallelweg gelegen vanaf den weg der firma Gompen tot aan de weide der Eerw. Zusters heeft het Comité thans geheel in handen en werden de overeenkomsten daarvoor te treffen, door 't hoofdbestuur goed gekeurd. In de tienjaarlijksche Commissie voor de Wetsherziening van het Hoofd bestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is o a. benoemd de heer C. Roggeveen, Voorzitter van het Departement Langstraat der genoemde Maatschappij, alhier. De fa. v.. Wijck alhier gaat hare meubelmagazijnen en fabrieken belang rijk uitbreiden. Het ligt in de bedoeling om twee verdiepingen op te trekken waarin 15 toonkamers worden onder gebracht, terwijl de winkelruimte ook belangrijk vergroot wordt. Tevens wordt op een der werkplaatsen een verdieping gezet beslaande een oppervlakte van 22 x 4 M. Het ontwerp is in handen van het Architecten- en Ingenieursbureau Van Gestel Co. te ~s Bosch en Waalwijk Het geheel zal een aanwinst zijn voor onze plaats Namens hun principalen is door het Architecten- en Ingenieursbureau van Gestel Co. te 's Bosch en Waalwijk het verbouwen van een dubbele villa langs de v. d. Does de Willeboissingel te 's Bosch gegund aan de heeren Corstjens en v. d. Aa. Toen Woensdagnacht tegen 12 uur de IJsco-venter J. Swinkels (een Waalwijker van geboorte en tot voor een paar jaren looiersknecht bij de firma v. 1. W. Co.) van de Oisterwijksche kermis naar Tilburg terugkeerde, werd hij even voor de grensscheiding van de gemeenteTilburg en Berkel c.a., nabij café de K. aan gereden door de auto van de brouwerij van Roessel op Korvel. De eene burrie van zijn wagen drong door de carbu rateur van de auto, terwijl de andere als het ware de borstkas doorboorde. Na een paar zuchten te hebben geslaakt gaf de ongelukkige den geest. Hij was ongehuwd en 43 jaar oud. Wij lezen in 't Vakblad voor den Schoenmaker In de maand Juni herdacht de firma Gragtmans Wiesman, stoomleder- fabriek te Waalwijk, haar 25-jarig ju bileum. We achten het. dienstig op dit feit nog even terug te komen en enkele feiten te memoreeren uit den staat van dienst van deze in de leder- en schoen industrie zoo goed bekendstaande fir- Roy Cie. te Parijs, waarvan de direc teur president was van de vereeniging van chemici in Frankrijk. Er werden enkele Fransche looierijen bezocht, waar dit systeem werd toegepast: en toen werd een aanvang gemaakt om volgens deze methode te beginnen. In 1900 moest reeds een uitbreiding aan deze Waalwij ksche fabriek gegeven worden en zoo is de fabriek van liever lede tot op haar tegenwoordige grootte en hoogte gekomen. Toch moet men niet denken, dat de invoering van het nieuwe systeem, van het z.g.n. „vacheleder" gemakkelijk is gegaan, dat alles steeds „op rolletjes" heeft geloopen. Verre van dat, in 't be gin was veel tegenwerking en ook tegenspoed te overwinnen, niet alleen van de oud-systeem-looiers, maar ook de schoenfabrikanten. De eerste ma. In 1899 is genoemde lederfabriek op gericht uit de gerenommeerde looierij van het kuipgelooide zoolleer van den heer Jacq. Gragtmans. De oprichters schenen blijkens den opzet toen reeds zeker van het welsla gen hunner onderneming, indien zij leder volgens de nieuwe methode (vochtlooiing met extracten) zouden bereiden, en waren vol vertrouwen, dat dergelijk leder hier te lande een goeden afzet zou genieten, gelijk dat o.m. in België reeds jaren lang het ge val was en waar deze wijze van looien dan ook al meerdere jaren toegepast werd. van waren bang voor een nieuwen concur rent en terecht gelijk later gebleken-is en de tweeden waren te behoudend om iets nieuws in te voeren. Er is dan ook veel geduld noodig geweest en er zijn kosten nog moeite gespaard om het vachegelooide leer ingang te doen vin den. Op dit gebied heeft ook de ver tegenwoordiger, de heer Knuvelder te Amsterdam, die van af het begin aan de firma verbonden is, zijn sporen ver diend. De fa. Gragtmans Wiesman werkt nog steeds volgens hetzelfde systeem als 25 jaren geleden. Ze legt zich toe op fijn reparatieleder en prima leder voor de schoenfabricage. Van harte wenschen we haar een verderen bloei en ontplooiing van haar bedrijf toe. Het blad geeft foto's van de oprich ters dezer onderneming alsmede van den vertegenwoordiger. Een R. K. Middelbare Handelsavond school te Waalwijk. Zooals reeds eerder in dit blad werd vermeld, zal bij voldoende deelname, omstreeks half September hier een middelbare hundelsavondcursus wor den geopend: een drie-jarige cursus, waar door leeraren met middelbare be voegdheid les wordt gegeven in de talen (Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch), boekhouden, handelsreke- nen, organisatie en techniek van den handel, aardrijkskunde, bedrijfshuis- houdkunde en voor katholieke leerlin gen ook van Godsdienstleer. We meenen, dat deelname aan dezen cursus voor vele jongelui (zoowel meisjes als jongens), vooral voor hen, die reeds werkzaam zijn in een of an der bedrijf en vaak niet veel meer dan gewoon lager onderwijs hebben, geno ten, niet genoeg kan worden aanbevo len. Behoefte aan avondonderwijs, dat meer bijzonder rekening houdt met de eischen van de practijk, werd hier reeds jaren gevoeld en een bloeiende Hanzecnrsus deed in deze nuttig werk. De Rijksinspecteur in Den Haag heeft nu bij 't vroegere Hanze-bestuur erop aangedrongen, dezen lageren handels cursus om te zetten in een middelba ren met uitgebreider programma en op beteren leest geschoeid. Van zijn kant zou alles gedaan worden om dien cursus te steunen. Het vroegere Han- zebestuur alhier heeft gemeend op dat advies te moeten ingaan en hoopt nu een avondcursus te kunnen formeeren, welke aan de hoogste eischen zal vol doen. Ondergeteekende is verzocht 't directoraat op zich te nemen, welke be noeming hij heeft aanvaard. De school zal op katholieken grond slag worden gevestigd, doch ook toe gankelijk zijn, voor niet-katholieken. Het Bestuur van de Hoogere Handels school is genegen tegen matige vergoe ding eenige lokalen van de nieuwe school daartoe in bruikleen af te staan. Het schoolgeld was voor den Hanze- cursus zeer laag en zal nu wat hooger moeten worden, doch zal niemand's financieele draagkracht te boven gaan. Het Bestuur meent ten slotte niet te vergeefs een beroep te doen op belang stelling en medewerking van Ouders en Patroons. Het nut van zoo'n cursus behoeft o.i. toch niet nader te worden aangeduid: het onderwijs is evengoed in het belang van de jongelui als van hen, bij wie ze werkzaam zijn. Reeds nu kan mén zich aanmelden bij ondergeteekende, liefst schriftelijk en met vermelding van het onderwijs dat men tot heden genoten heeft. Nadere mededeelingen zullen in dit blad worden vermeld. Waalwijk, 18 Juli 1924. G. J. DE VRIES, 29 Mr. v. Coothstraat. De minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen brengt ter al gemeene kennis, dat aan het eind diploma der erkende hoogeie handels scholen de navolgende faciliteiten ver bonden zijn ten opzichte van verschil lende functies: a. het recht om mede te dingen naar eene plaatsing bij de opleiding voor officier van administratie bij de Kon. marine b. het recht op toelating tot het vergelijkend examen voor surnumerair der registratie en domeinen c. het recht op toelating tot het examen A voor surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen d. het recht op toelating tot het examen voor surnumerair der grond belasting e. het recht op toelating tot het examen A voor adspirant-verificateur notarieel examen g. het recht op deelneming aan het schiftingsonderzoek voor candidaat- ambtenaren voor Chineesche en Japan- sche zaken h. het recht op deelneming aan het schiftingsonderzoek voor candidaat- ambtenaren bij den dienst der in- en uitvoerrechten en accijnzen in Ned. Indië i. het recht op deelneming aan het schiftingsonderzoek voor candidaat- gezaghebber bij het Binnenlandsch Bestuur in Ned. Indië k. het recht op vrijstelling van de toelatingsexamens voor en voorrang bij benoeming tot de navolgende be trekkingen bij de administratie van den dienst der posterijen, telegrafie en telefoniekantoorbediende, telegrafist, telefonist, bureelambtenaar 1. vrijstelling van het examen voor klerk bij de departementen van alge meen bestuur m. het recht op toelating tot het examen voor klerk bij 's Rijks werf n. vrijstelling van het examen voor klerk ter secretarie der gemeente Amsterdam o. vrijstelling van het examen voor leerling-klerk bij de Nederlandsche spoorwegen p. vrijstelling van het examen voor tijdelijk klerk bij de rijkspostspaarbank. Wij voegen hieraan nog toe, dat er in onze provincie slechts zes erkende Hoogere Handelsscholen bestaan en wel de bijzondere inrichtingen van de Ver. „Ons Middelbaar Onderwijs in N.-Br." te Bergen-op-Zoom, Waalwijk, 's Hertogenbosch en Eindhovende afdeeling Hoogere Handelsschool van het St. Odulphus Lyceum te Tilburg en de openbare Hoogere Handelsschool te Eindhoven. De Stationchef te Waalwijk vestigt bij den aanvang van de vacanties de aandacht van vereenigingen, clubs, ge zelschappen en families op de invoe ring van gezelschapsbiljetten 2e en 3e klasse voor alle stations in Neder land, heen en terug op denzelfden dag bij vervoer van minstens 10 personen of daarvoor betalenden, tegen veel verminderden prijs nl. 5 cent pér kilo meter en per persoon in de 2e klasse en 37, cent per persoon en per kilo meter in de 3e klasse. Naar eenige meest in aanmerking komende plaatsen zijn de prijzen per persoon hieronder vermeld 2e klasse 5 05 4.00 0.90 3e klasse 3 54 2 80 0.63 1.58 1 75 3 05 2.17 2.24 231 5 64 Na lang zoeken was het haar gelukt der invoerrechten en accijnzen in connectie te komen met de fa. Ed. I f, het recht op toelating tot het Amsterdam Arnhem 's-Bosch Breda 2 25 Eindhoven 2 50 Den Haag H.S.M. 4 35 Nijmegen 3 10 Rotterdam 3.20 Utrecht 3 30 Valkenburg 8.05 Naar en van al deze plaatsen bestaan var. uit de Langstraat prachtige trein verbindingen, terwijl voor gezelschap pen in de verschillende treinen plaats ruimte wordt gereserveerd. Nadere inlichtingen, alsmede inlich tingen omtrent gezelschapsbiljetten enkele reis, en voor heen- en terugreis geldig gedurende drie dagen, worden jaarne ten kantore van den Stations chef te Waalwijk verstrekt. - Tot onderwijzeres aan de Nuts- U. L O. School alhier is benoemd mej. J. J. S. van Tongeren te Zalt- Bommel. Maandag herdacht de heer A van Rijen den dag waarop hij voor 25 jaar bij de N V. E. W. Klijberg-Pemot's Stoomschoenenfabriek Hollandia in dienst trad, Door de directie werd de jubilaris Dij monde van den heer Jos. Klijberg gecomplimenteerd en als een trouw en eerlijk werkman geprezen. Als bewijs van erkentelijkheid ont ving de jubilaris een geschenk onder couvert. Ook van andere zijden mocht de heer van Rijen, die tevens zijn 25- jarig huwelijksfeest herdacht, vele blijken van belangstelling ondervinden. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 25 Juli, des namiddags ten 63/4 uur in openbare vergadering bij een. Voor het in Juni te Rotterdam gehouden examen Mercurius Fransche Handelscorrespondentie slaagde de heer jos. J. van Bladel Jzn. Geslaagde ontving zijn- opleiding bij de heer C. Bogaerts Leeraar M. O Engelsch en Fransch te 's-Bosch. Naar wij vernemen heeft de heer J Brabers te Oisterwijk het pand, ge legen naast het kantoor van de Levens verzekering Mij. „Noord Braband", thans bewoond door den„ heer Wilde man gehuurd om daarin een Melkin richting te vestigen. Woensdag hebben 83 leerlingen van de hoogste klassen der openbare school alhier een schoolreisje naar Amsterdam gemaakt. Het heerlijkste zomerweer werkte mee om dit tochtje te doen slagen. Na een wandeling door het centrum der stad werd om il uur een rondvaart door de grachten en havens gemaakt. Op een niet ver moeiende wijze konden de kinderen genieten van de rustige schoonheid der grachten en van het woelige bedrijf der havens. Toevallig konden zij getuigen zijn van het vertrek naar Zuid—Amerika van een der groote stoomschepen nl. de „Gelria".

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5