Nieuws uit Reusden Kerknieuws Gemengd Nieuws. Nieuws uitKaatsheuvel. SPORT. tramritje van 3 kwartier ondernomen om zoo het nieuwere gedeelte der stad te bezichtigen En eindelijk volgde nog een bezoek aan het groote ma gazijn „Bijenkoif". Daartoe in de ge legenheid gesteld door enkele Waal- wijksche kindervrienden konden de onderwijzers hun leerlingen flink onthalen. In opgewekte stemming kwamen de kinderen 's avonds aan. Nog lang zal dit leerzame school reisje in hun geheugen blijven Ja zelfs geheel hun leven zullen zij nog denken wat zij in hun jeugd op dit tochtje gezien en genoten hebben. In het Handelsregister zijn tot 14 Juli j 1. onder het bijgevoegde dos siernummer, de volgende aanteeke ningen opgenomen. Nieuwe inschrijvingen Apeldoorn N.V. Leder en Drijfrie menfabriek v|h. Ph P van Baak (filiaal. Dir.: J. C. van Baak Prin senhage Comm A W Zijlmans en M. F. Blokdijk, Breda Beheerder filiaal L. A Aarnink Maatsch. kap. f 500 000, waarvan geplaatst en ge stort f 230 000 (3432) Tilburg, Aug. W. Kulche. Poststraat 32, schoenmachinehandel Eigenaar A. W Kulche Rotterdam. Dongen, Holland Amerika Schoenen Mij, Kruidenierstr. 5-6 schoenfabriek en leerlooierij Comm E v. Ven ver huisd van Deurne naar Teteringen Zandberglaan 68. Nieuwe comm W. H. Derks, Utrecht, J. B Rens Qoirle en A. J C Kerremans, Turnhout. Waalwijk N V G. van Loons Import Mij Grootestr 194, invoer van leder en looistoffen Uitgetreden comm. M. A. van Loon en Arn. Eras. De Kamer van Koophandel te Tilburg heeft in een adres aan den Min. van Financiën oa haar teleur stelling uitgesproken dat geen invoer rechten op zooileder worden voorge- gesteld in het ontwerp Tariefwet. Naar wij vernemen is de Directie der Wavi bereid bij eenige deelname, een extra-bus te laten loopen naar en van de extra trein van 's Hertogen bosch naar Amsterdam, ter bijwoning van den sluitingsdag van het Int. Eucha ristisch Congres te Amsterdam op Zondag 27 |uli a s. De bus zal eventueel vertrekken van Kaatsheuvel te 5 45 v ra. en te Waal wijk te 5 30 v.m. arriveert te 's-Bosch te 6 15 v.mterwijl de extra-trein te 6 46 v m. aldaar vertrekt, Bij de gehouden overgangs examens aan het Lyceum te 's Bosch slaagde o a onze stadgenoote mej Lola Smelt van de 4e naar de 5e klasse, De heer H Moonen werd bevor derd van de 2e klasse tot de 3e klasse en de heer J Plevier van de 5e naar de 6e klasse. Voor de Hoogere Burgerschool te 's Bosch slaagden voor overgang de heeren H. Louwe-Kooijmans. D. Blok- huijs en J. Oerlemans van de derde naar de vierde klasse en D. Lackamp van de le naar de 2e klasse Tot de eerste klasse werd toegelaten de heer W. Lackamp. Hedenmorgen ten l0'/2 uur had de sluiting der Rijksvakschool cursus 1923/1924 plaats. De uitslag der examens is als volgt 27 leerlingen deden examen verdeeld als volgt Looierij 3 Machinale Schoenmakerij a. Bovenwerk 11 b. 'Onderwerk 13 Totaal 27 Van deze leerlingen behaalden er 25 een diploma en wel van de Looierij 3 Machinale Schoenmakerij a. Bovenwerk 9 b. Onderwerk 1>3 De namen der leerlingen, die een diploma mochten verwerven zijn, in alphabetische volgorde L'ooierij W. A. Cavalini Th. Kaal, Th Klijsen, alle Nederlanders. Machinale Schoenmakerij a. Bovenwerk: M. Elias, P Geene, Fr. v. Helvoirt, H. Henke (Zwitser), H v. Hoof, A. Kaserowsky (Letlander), R. Pulles, O. Riksen en L J Slaats, dus 7 Neder landers en 2 buitenlanders b. Onderwerk H v. Amelsvoort, H. v. Boxel, O Höhner, C. Haussermann (Duitscher), R. J. Klijnee, Fr. Köttgen (Zwitser), L. F. Moonen, C. J Mustert, W. Penmings P. Suermondt, Fr. Vetter (Zwitser), W. Vetter (Zwitser), O Weflen (Noor), dus 8 Nederlanders, 3 Zwitsers, 1 Quitscher, 1 Noor. Op deze sluiting komen wij nader nog terug. NIEUWKIJK. Was het verschiet van 't gewas der frambozen dit jaar alhier het dubbele van vorig jaar, dooi de aanhoudende warmte en felle droog te gaat het met dit gewas niet naar wensch. Zoo er niet gauw regen komt is het met de grootste plukken reeds deze week gedaan. Daartoe uitgenoodigd, besloot onze liedertafel Oefening baart Kunst aan het in Augustus a.s. in Haarsteeg te geven bondsfestival deel te nemen Op het in Schijndel gegeven con cours van Kruisboog gezelschappen werd door onzen dorpsgenoot, de heer Joh. Meijs, den lsten person, prijs behaald. De oudste inwoner dezer gemeen te, de heer F. Kolsters, is deze week in den ouderdom van 91 jaar over leden. SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang.) Vergadering van den Ring Tilburg en Omstreken "van den Ned Bond van J ongel." Vereen, op Geref. Grondslag, op Zaterdag 19 Juli 1924 in 't gebouw van den Ckr. Volksbond. Aanvang half vijf. Agenda 1. Opening, 2. No'ulen, 3. Inleiding- door vr. Joh. G. Frings, Sprang, over „De Bondsring in onze Bondsorgani- satie", 4. Inleiding door vr. Blomberg, 's-Bosch, over: „Modelinleiding Gew. Gesch." 5. Rondvraag en Sluiting. A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des nm. 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier in de bediening des Woords en der H. Sacramenten voor te gaan Ds. G. H. de Jonge. Naar wij vernemen zullen de le den der Herv. Knapenvereeniging al hier, met hun leiders op 29 Aug. a.s. een uitstapje, maken naar Amsterdam In dezelfde week zullen de leden van de Geref. Ivnapenvereen. alhier, een twee-daagsch uitstapje naar Rot terdam maken. ALMKERK. Toen de landbouwer v. Herwijnen alhier, zijn losloopende stier in 't weiland wilde vastzetten, werd liij door dezen zoodanig aange vallen en aan 't hoofd gewond, zoodat geneeskundige hulp moest worden in geroepen, Dezer dagen geraakte de knecht van den heer W. S. alhier met paard en wagen te water. Gelukkig wist men hem spoedig op het droge te brengen en kwam hij (alhoewel eenige schade) met den schrik vrij. CAPELLE. A.s. Zondag des voorm. te half tien uur en des nam, half drie uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. A. Meyers. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. kerk aan de Loonschendijk geen gods dienstoefening worden gehouden. De heer W. Tr. Jz„ die zijn op leiding genoot bij den heer H V. O. slaagde dezer dagen voor het .toela tingsexamen der Normaalschool te 's Bosch Hij is de eenige persoon uit deze gemeente, die slaagde. Naar men ons mededeelt zal de pastorie van de Ned Herv. kerk aan de Loonschendijk geheel worden ver bouwd. Het ontwerp zal worden ge maakt door den heer J M. bouwkun dige te Sprang—Capelle. RAAMSDONKSVEER. De Afdeeling van den C. N. Werkl. Bond houdt Zaterdag haar vergadering. Zondagmorgen op 't Dorp om 9'/2 uur en des avonds om 6 uur op 't Veer treedt in de Herv. Gem. op Ds. Ewoldt Beide beurten zal in de Ger. Kerk op 't Veer Zondag leesdienst worden gehouden. Zondagmorgen zal in Eerv, Kerk de bediening van den H. Doop plaats vinden. Een kind van G. V. viel in een sloot en kwam daarbij zoodanig met prikkeldraad of glasscherven in aan raking dat het twee gapende hoofd wonde bekwam. Geneeskundige hulp moest worden verleend. Een kind van de R. viel van den trap en bekwam een hersenschudding. WASPIK De prijs van het nieuwe hooi is reeds gestegen tot f 16 per 500 K G. De langdurige droogte schijnt aan deze prijsstijging niet vreemd te zijn. Er is nog weinig handel en nr K G. dat is f 0 70 per K.G. meer dan het vorig jaar op ongeveer denzelfden tijd. Onze geachte dorpsgenoote mej. E. de Vries, slaagde voor haar examen onderwijzeres. Haar en hare geachte familie ons hartelijk proficiat! DUSSEN Op 27 Juli wordt de Wel- eerw. P R. Rietra S J. drs. in de klassiekke letteren, te Rome in de Geen tot priester gewijd op 28 Juli draagt hij in dezelfde kerk zijn eerste H. Mis op. DRUNEN. VeillngbeHcht vadPl7 JuU 27s—77s 3'/j 13—2 G/2 87a H7a 272-972 c.p.K G Kaatsheuvel, 18 Juli 1924. 't Is opvallend hoevele kinderen er in onze gemeente ziek zijn. Long ontsteking komt herhaaldelijk voor, waarvan reeds met doodelijken afloop. Voor eenige jaren terug bloeide alhier het tuinbouwbedrijf Door de malaise die ook vooral de tuinders trof, hebben de meeste particulieren den tuinbouw verwaarloosd. Nu dit jaar de stand der gewassen zoo buitengewoon goed is, blijkt echter dat er nog wel geld mede te verdienen is. We hoorden van een der tuinen, toen aangelegd welke alleen ruim 1600 Ko. zwarte bessen afleverde Verschillende tuinen brachten van 300—500 Ko. op. Ook aardbeien en erwten hebben veel op gebracht. Het bestuur der vereeniging „Kaatsheuvels Belang" vergadert vol gende week ter behandeling van ver schillende punten. Ook omtrent de kiosk-loterij zal dan meteen definitief uur van trekking en verdere regeling getroffen worden. Voor de zooveelste maal was Woensdagmiddag een koe op hol van slager de G alhier. Met veel moeite werd het dier na een lange jacht ge vangen. Vooral voor de schoolgaande jeugd is zoo'n hollend koebeest niet zonder gevaar. De kuikendiefstallen blijven aan houden. Bij den heer E worden nog voortdurend kuikens gemist. Hoogst waarschijnlijk zijn echter katten thans de daders, 't Zal dus zaak blijven de beestjes goed op te sluiten. VOETBALSPORT. SPRANG. Onze voetbalvereeiiigmg g. V. V. zal a.s. Zondag een vriendseliappelij- ken wedstrijd spelen tegen de pas opge- riclite V. V. uit Loon-op-Zand. Deze nieuwe vereeniging beschikt over een goede ploeg; dit elftal wist tegen de voetbalvereen. „Heuvel" uit Tilburg gelijk te spelen. Het zal dus voor onze S. V. V.'ers oppassen zijn om de eer in Sprang te houden. Eens flink aangepakt dezen wedstrijd, want er resten nog een vijf tal wedstrijden tegen sterke clubs op nader te bepalen datums. S.V.V. lieeft een zilveren beker beschikbaar gesteld voor die vereeniging, welke in bedoel de wedstrijden liet grootste aantal punten weet te behalen op onze ver. Het belooft Zondag een spannende wedstrijd te worden; aanvang 2 uur. Duivensport. •SPRANG. De Postduiven vereeniging De Zwaluw, alhier, houdt a.s. Zaterdag een wedvlucht met jonge duiven, vanuit Lier. (België.) NÏEUWKÜIJK. Uitslag wedvlucht jonge duiven vanuit Schabrbeek, der postduiven- vereeniging „G.V.V.". C. Kooien 1, 15, 19, 21, F. Elshout 2, 3, 4, 5, 9, 13, 21, A. Brok 6, N. Merkx 7, 22, Tb. van Eetben 8, 12, A. van Steensel 10, 14, M. van Noort 11, 16, 23, P. Bertens 17, W. van Falier 18. Zondag a.s. wedvlucht met jonge duiven vanuit Hall, met oude duiven Zaterdag vanuit Bordeaux. De heer B. de Ligt, redacteur van het orgaan „De Wapens neer" schrijft het volgende Maandagavond j.I. vervoegde zich de vader van een der veertig gevan gen dienstweigenaars bij den secre taris van het Internationaal Anti-Mili- tairistisch Bureau te De Bilt met een brief van zijn zoon, waarin deze schreef „Ongeveer tien jongens weigeren te eten. Ik eet ook niet. Vandaag is het de derde dag. Wij zijn het begonnen als protest dat onze mede-makkers op cel zitten en wij op zaal. Tevens protesteeren wij tegen de behandeling die ons wordt aangedaan." Dinsdag morgen begaven zich de anti-militai- risten B. de Ligt en J. Giessen namens de 1. A. M V., sektie Nederland van het 1. A. M. B naar den directeur van de bijzondere gevangenis om nadere inlichtingen. Deze verklaarde, dat inderdaad den lOen Juli de hongersta- i king, door 10 der gevangenen was ingezet, dat er echter den I2en Juli nog slechts vier volhielden, en dat het nu alles voorbij was. Bovendien was de voedseistaking niet absoluut, daar de weerspanningen waren doorge gaan zich een en ander uit de cantine te verschaffen. En tenslotte had men i te bedenken, dat al was het de gewoonte de jongelui op zaal te plaatsen, zij volgens den regel in de cel geplaatst kon worden. Op de vraag der anti militairisten, ook de betrokken dienst- ei ooraeel over net gebeurde" te kunnen vormen, vóór men de zaak in de pers zou publiceeren, werd ge antwoord dat de directeur niet het recht had dit toe te staan. Men wendde zich toen tot den voorzitter van het college van regenten. Deze was uitstedig. De secretaris van dit college beloofde echter telefonisch het verzoek om toelating onmiddelijk te zullen overbrengen aan Mr Lede— boer, die bij afwezigheid van den voorzitter in deze te beslissen had. Een uur later weer opgebeld berichtte hij, dat de heer Ledeboer een bezoek aan de dienstweigenaars voor het ge melde doel niet kon toestaan. Hij deelde mede, dat er op dit oogenblik nog één dienstweigeraar weigerde te eter., doch dat deze, P. Z., volgens oordeel van den dokter daarmede vandaag wel zou ophouden. De anti-militairisten waren met deze weigering niet tevreden en besloten zich officieel tot het college van regenten en tot den Minister van Jnstitie te wenden. Dit nog te meer, daar zij aangaande P. Z. nog het volgende bericht ontvangen„P. Z kan niet tegen de cel. Als hij daar lang in moet zitten, wordt hij gek. Dit is niet overdreven, maar zuiver de waarheid. Wanneer men hem tart, wordt hij wild. Met het gevolg, dat hij in het cachot in het dwangbuis wordt geboeid Hij heeft toen den majoor der gevangenis gewaarschuwd, dat hij een moord beging, maar niets hielp. Hij heeft toen de touwen op de muur doorgescheurd en met zijn bloed op de muur geschilderd Moord 1 Naderhand heeft hij een kruis op zijn borst gesneden en ook zijn hand beschadigd op dezelfde manier. Toen waren zijn geestvermogens geschokt en moest hij naar de ziekenzaal. Nu is hij bij ons op de zaal". Daar controle dezer berichten van officieele zijde werd geweigerd, besloot men van anti-militairistische zijde deze berichten te publiceeren in den vorm waarin zij omvangen zijn. Uil Graz wo.dt gemeld, dat daar Jnds 1 Juni 13 personen namelijk 3 •rouwen en 10 mannes, waarbij 4 jeugdige Turken, spoorloos verdwenen uJd. Gisteren is voor het hof van issiezen van West-Vlaanderen de be handeling begonnen van de zaak tegen de moordenaarsbende »met de monnlks- -cappeo. Een twintigtal mannen staat icrecht wegens daden van roof, vaak gepaard met moord. De bende werkte vooral in Noord-Frankrijk. Dinsdagavond waren de gebrs. van D. uit Leijenbroek in een kiezel- kuil in den Kollenberg te Slttard werkzaam, toen plotseling een massa grond kwam afzakken waaronder beiden werden bedolven. Een hunner, de jongste 15 jaar oud, geraakte geheel onder de massa steen en grond, de ander slechts gedeeltelijk. Deze werd allereerst bevrijd waarna ook de tweede bewusteloos onder den grond werd vandaan gehaald. Het bleek dat de borstkas was Ingedrukt. Per politk-brancard is de ongelukkige huiswaarts vervoerd. Zijn toestand ts levensgevaarlijk. Uit Londen wordt gemeld, dat veertig gevangenen, die tot verschei dene jaren gevangenisstraf veroordeeld zijn en zich door goed gedrag in de Maldstone-gevangenis onderscheiden hebben, een vacantie van drie weken zullen doorbrengen in een bijzonder kamp op het e-land Wight. Zij zullen niet gedwongen worden om te werken, behalve dan om het kamp schoon te houden, en zich kunnen bezig houden met lectuur en spel in de open lucht. Het J« een eerste proefneming die tot de geinterneerden in andere gevange nissen uitgebreid zullen worden. Wat wij zeggen wilden Is, dat niet leder mensch die geen aanraking met deu strafrechter heeft gehad, drie weken vacantie heeft. Uit Scbwerln wordt gemeld, dat daar bij de begrafenis van den commu nist Neubacher, die zich in de gevan genis had opgehangen, de nieuwe leider van de communistische partij in Mecklenburg door de politie gear resteerd is. De naam van den gear resteerde is nog niet bekend. Hij iad weliswaar een pas bij zich, maar deze bleek valsch te zijn. - Haarman, de moordenaar te üannover, heeft thans reeds ten aanzien van 12 gevallen volledig bekend. Van deze 12 slachtoffers woonden er 8 te Hannover, de overige kwamen uit de provincie. Op bevel van den minister van binneclandsche zaken zijn er een paar Berlijnsche officieren van politie naar Hannover gegaan om bij te dragen tot het ophelderen van deze zaak. Een zware regenval in de om geving van Tientsin veroorzaakte over stroomingen, welke de stad bedreigen. De autoriteiten besloten de dijken Noordelijk Zuidelijk van Tientsien door te steken, teneinde het water zeewaarts af tevoeren Verscheidene dorpen zullen als een gevolg van deze maatregel overstroomd worden, maar men hoopt dat Tientsin gered kan worden. Te Lyon zijn op last der justitie de twee directeuren der Banque Lyon- naise en Pregionale de Credit gearres teerd. Er is voigens de verklaring van een ^er directeuren een tekort van een imeld, Tehuis voor alleenstaande hlimden te Wolf hezen. „Vervloekt zjj, die eenen blinde op den weg doet dolenDeze klassieke uit spraak kwam ons in de berinnering, toen wij kennis namen van de voorgenomen jaar- lflksche collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande blin den van alle gezindten" te Wolfhezen, waarvan de betreffende advertentie In dit blad voorkomt. Deze stichting mag waarlijk een natio nale heeten, die met recht aanspraak maakt op den steun van het geheele Nederlandsche volk. Blinden van alle gezindten uit geheel Nederland vinden er een liefderijk tehuis. Maar wat dit tehuis bovenal zoo sympa thiek maakt, is haar doel, dat zij er in de O. L -ïuv; Arm en blind, blind en verlaten. Het lot dier armsten der armen, waarnaar geen bloedverwant omziet, trekt zij zich, zooal niet uitsluitend, dan toch bij voorkeur aan. Onvermogenden zijn dan ook geheel koste loos opgenomen. Maar daartoe is veel geld noodig. Dringend vraagt het Tehuis dan ook om aller steun. Is het niet de plicht, van ons, die gaan in den Dag, de hand te reiken aan onze naasten, wier oogen ver duisterd zijn en die in hun verlatenheid, schreien om hulp. MADE. Gisteravond is bij W. Stoop al hier een prachtige blauwe postduif aange komen, voorzien van een vasten voetring. Adres te bekomen bij hem, Kloosterstraat A 300. -Volgens ranglijst kwam als lid van den gemeenteraad aan de beurt de heer A. Antonisse, die dan ook ais zoodanig voor de genmepte Made c.a. als lid van den raad (arbeiderspartij) is benoemd. Gisterenmorgen brandde bij den land bouwer O. Maas alhier, een langs den weg staande stroomijt geheel af. Naar schat ting bedraagt de schade 100 il 125 voor den eigenaar, daar de mijt niet tegen brand schade was verzekerd. A.s. Zondag zal Ds. Vink te Drdrnme- len des nam. half drie in de Ned. Herv. Kerk te Made een vacaturebeurt hebben te vervullen. Zondag 20 Juli zal Ds. Meulenbelt te Oosterhout, als ringpredikant, in de Herv. Kerk te Terheijden N.Br., des nam. half 3 een vacaturebeurt hebben te vervullen. plaats op Zondag 27 Juli a.s. X. Aaidbeicn F ambozen Roode bessen Zwade id. Ke» sen E'wten Peuten Tuluboonen Appelen Peren Bloemkooï Diverse booneij 13—32 34 1272-16'/; 35 36'/2 15—36 16 9'/2-30 s'uk X Kp. De Brusselsehe redacteur van de Msb. seint d.d. 1 .dezer: In aansluiting op het bericht, dat Z.D.H. Mgr. Heylen, bisschop van Namen en voorzitten van de Internationale Eucharistische Congressen, per vliegtuig naar Amsterdam zal komen, vernemen wij nog het volgende: Z.D.H. zal a.s. Maandagmorgen in de kathedraal van Namen in verband met den Belgischen natio- nalen feestdag hij het „Te Deum" voor den koning de kerkelijke plechtigheden leiden, en zal even daarna de bisschopsstad verlaten met den trein die om 12uur 43 naar Brussel vertrekt. In de hoofdstad zal een door de Luchtvaart Maatschappij alhier ter beschikking gestelde luxe- auto Mgr. aan het station afhalen 0111 Z.D.H. naar het vliegterrein van HaerenBrussel te vervoe ren, vanwaar Mgr. 0111 3 uur zal vertrekken 0111 te circa 5 uur te Amsterdam-Schiphol te arrivee- ren, waar Z.D.H. plechtig zal ontvangen worden. Mgr. zal op zijn reis naar Amsterdam vergezeld worden door zijn particulieren secretaris-kanun nik, den Nederlandschen pater Tharcisius Boois- 111 a van de Norbertijnen. De terugreis naar Brussel, Maandag na liet Con gres, jml eveneens per vliegtuig geschieden. Naar wij vernemen is de Directie der Wavi bereid, bij eenige deelname, een extra- bus te laten loopen naar en van de extra- trein van 's-Hertogenbosch naar Amsterdam ter bijwoning van den sluitingsdag van het Int. Eucharistisch Congres te Amsterdam op Zondag 27 Juli a.s. De bus zal- eventueel vertrekken van Kaatsheuvel te .5.45 v.m. en te Waalwijk te 5.30 v.m., arriveert te 's-Bosch te 6.15 v.m., terwijl de extra-trein te 6.46 v.m. aldaar vertrekt. Heusden,, 17 Juli 1924. ,In de Jaarvergadering der R.K. Too- neelvereeniging „Kunst en Vermaak", werd tot Voorzitter gekozen (vacature J. van Laarhoven), de heer Chr. Merkx Jr. en her kozen tot Secretaris de heer A. van Delft, tot penningmeester dhr. J. van der. Staak en tot commissarissen de heeren L. van dei- Staak en L. Engelen. Tot nieuwe leden werden aangenomen J. Verschuur en P. Brughouts. De rekening en verantwoording, eeontroleerd door J. Engelen en M. van Hooff, werd in orde bevonden en besloten werd 27 Juli een uitstapje te maken naar Oisterwijk ter bijwoning van het openlucht spel. De heer Joh. de Bruijn, slaagde te Bosch voor liet eind-examen R.H.B.S. Het nieuw aangelegde kerkhof onzer Ned. Herv. Gemeente onder Oud-Heusden, is men voornemens 1 Nov. a.s. in gebruik te nemen. -Tot de hoogste klasse der R.K. Hoo gere Handelsschool te Waalwijk werd be vorderd onze stadsgenoot B. van Ommeren, terwijl te 's-Bosch aan het gymnasium wer den bevorderd van de 3e naar de 4e klas F. Ulil (voorw.) en van de le naar de 2e J. van Ommeren. Eucharistisch Congres. In ons vorig nummer hebben wij liet vol ledig programma gegeven van 't Eucharis tisch Congres dat a.s. Zondag in Amsterdam aat geopend worden, en al meermalen wa ren wij in de gelegenheid mededeelingen -hieromtrent te doen. Voor heden wensclien wij de speciale aandacht te vestigen op dit groote gebeuren, op de groote beteekenis van., dit Congres voor. de katholieke wereld, voor katholiek, Nederland in 't bijzonder. Duizenden en duizenden uit alle wereld- deelen zullen opgaan naar onze hoofdstad en ook uit Nederland zal een zeer groot aantal geloovigen zich daarbij aansluiten om in alle talen te hooren spreken over liet Eucharistisch Wonder, om eerherstel te brengen voor den smaad dit groot Geheim zoo dikwijls aangedaan. Het zal een inter nationale bijeenkomst zijn van de grootste beteekenis voor de toekomst, van groot be lang voor de geheele wereld. 't Stadion zal thans weerklinken van de gebeden en lofzangen der duizenden, staan in de indrukwekkende plechtigheid dei- openbare H. Mis; Amsterdam's kerk en zalen zullen weergalmen van de predicaties der gewijde redenaars, die de grootheid der Eucharistie zullen bepleiten en verheerlij ken. Leven w(j, dfe er mogelijk niet heen kun nen, dit gewichtig feit met ernst mede vooral op den dag dat in onze parochie de algemeene kindercommunie tot deze inten- W. S. L. S, V. Eindelijk zal dan morgen de zeer belangrijke wij kunnen wel zeggen de jaarlijksche traditio- neele wedstrijd tusschen het hier zoo bekende Leerdamsche L.S.Y. en W.S.C. plaats vinden. Wanneer er voor enkele jaren terug, toen de bezoekende vereeniging nog in de Zuidelijke derde klasse ingedeeld was, werd aangekondigd dat L.S.V. naar Waalwijk zou komen, was dit voor den waren voetballiefhebber al meer dan voldoende 0111 er voor zorg te dragen toch vooral zoo'n wedstrijd bij te wonen. Een ieder blijft steeds dat typische en aantrek kelijk forseh doch eerlijk spel dezer sympathieke Leerdamsche vereeniging bij zich houden. Veel behoeven we ditmaal dan ook niet over het spel en de gasten uit te wijden, alleen mogen wij niet nalaten te vermelden, dat L.S.V. dit seizoen on geslagen het afdeelingskampioenschap wist te behalen. Hierbij bleef het echter niet, ook uit de promotiewedstrijden trad zij zegevierend als num mer een te voorschijn, daarmede haar intrede makend als nieuwe tweede klasser voor het a.s. seizoen. De bezoekers kunnen morgen derhalve wederom van een interessanten en pittigen wedstrijd ver zekerd zijn, daarvoor zullen beide tegenstanders wel zorgdragen. Voor de goede orde zij nog medegedeeld, dat bovenstaande ontmoeting 0111 vier uur zal aan vangen. KAATSHEUVEL. Zondag 20 Juli krijgt de K.S.V. „Wilhelmina" de sterke zomerploeg van Tlieole uit Tiel op bezoek. Theole is een tweede klasser, die steeds een goede partij voetbal laat zien. De bekende middenvoor speler van het Brabantsch elftal is mede in de zomerploeg opgenomen. Of het onze jongens ge lukken zal Theole te kloppen. We willen het gaarne aannemen, doch er zal dan gewerkt moeten worden. Waarschijnlijk komt K. S. W. met een gewijzigd elftal uit, dat we wel in staat achten Theole te slaan. De wedstrijd zal aanvangen 0111 3 uur. We ver trouwen dat de Wilhelmina Supporters allen "pre sent zijn 0111 hun favorieten aan te moedigen. We hebben den laatsten tijd niet van te veel belang stelling last. Iets meer interesse zou ook finam tieel de vereeniging goed van pas komen. Nu we een cluB als tegenstander hebben, waarvan be kend is, dat ze een mooi spel levert, verwachten we, dat de opkomst om 3 uur grooter zal zijn dan we den laatsten tijd gewoon zijn. DEUNEN. De -uitslag der door de P. D. V. „De Reis duif" gehouden wedvlucht niet jonge duiven, van uit Schaarbeek, afstand 104 K.M. was ais volgt: 1, 5, 11, 13 Th. Elshout-Jehoel; 2, 3, 8 A. van den Hoven; 4, 7, 10 A. Maas; Th. Verhoeven: 9 J M. van der Steen; 12 Joh. Brok; 14, 15 M. Klomp; Koningspoule A. van den Hoven, poule speciaal 1 Th. Elshout-Jehoel; 2 H. Bergmans; 3 J. M. van der Steen. UB

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6