Sport. Rechtzaken Burgerlijke Stand. Kerknieuws I. Ijüüüj .1 zeldzaamste nuances. Die der P.N.E.M. is door inrichting en plaats een sterke propaganda voor 't verbruik van elec- trische energie terwijl die der N. V. Lips' brandkasten- en slotenfabrieken, behalve een uitstalling van groote klui zen en kasten, de werking demon streert van een reusachtig slot, dat wel speciaal voor de tentoonstelling schijnt vervaardigd. Heelemaal voor den in gang trekt de stand der Heemaf de bij zondere aandacht en frappeert deze stand vooral hierdoor, dat geen enkele bezoeker, de Heemaf-stand kan passee- ren zonder hem ten volle gezien te hebben. Het meest treft hier de uitge breide collectie electro-motoren en der gelijk materiaal dat in geen andere stand ter tentoonstelling overtroffen is. Daarnaast vinden wij complete bedrij ven tentoongesteld. Het zou een onmo gelijkheid zijn volledig te vermelden. Volstaan wij met te zeggen dat in de machinehal noviteiten te zien zijn welke een bezoek noodzakelijk maken. Het Textielmuseum dat te bereiken is rechts van den ingang der machine hal vond reeds eerder in dit blad een beschrijving. Niet alleen voor anti quairs doch voor allen die belang stel len in de ontwikkeling der zoo voor name textielindustrie is een bezoek aan het textielmuseum aanbevolen. Ter informatie diene dat dit textielmuseum ook een compleet bedrijf der wollen- stoffenindustrie in werking bevat, zoo als de bewerking der wol tot laken voor eeuwen her geschiedde. Zeer rechts van den uitgang van het textielmuseum komt men wederom in de machinehal waar een keur van mo derne textielbedrijven 't verschil, doen zien tusschen de textielindustrie van voorheen en thans. Tusschen het aamechtig geklepper der weefgetou wen krijgt men even den indruk zich in een reusachtige werkplaats te bevin den doch bij het verder gaan, als men tusschen de inzendingen van automo bielen verzeild geraakt, doet weer aan stonds de tentoonstellingsfeer haar in vloed gelden. Want waren het eerst strenge gezichten van ernstige zaken lieden en ijverig werkende monteurs welke men tot heden bij den doorgang van machinehal en textielmuseum aan trof, bij het binnengaan der Handels hal zijn het aardige meisjesblikken die U tegenlachen en er de stemming in brengen, en zonder last van rheuma- tiek of andere kwalen, kunnen toch vele bezoekers de charme van den in vloed niet ontgaan welke uitgaan van het vriendelijke verzoek der Togal- juffrouw om een doosje der wereldbe roemde Togal-tabletten te verkoopen. Iu deze hal is het al lust wat het oog ons biedt. De kostbaarste tapijten en wandkleeden, Oostersche artikelen, kostbare handwerken, moderne dames- kleeding, ameublementen van zeld zame luxe bewerking, buitenlandsche paviljoens waaronder dat van Honga rije met niet minder dan 43 stands en dat van Servië uitblinken, vergen reeds alleen een dag bezichtiging. Aan het einde der handelshal is het vooral de firma N.V. Bins en Co uit Amsterdam die met een zeldzame keur-collectie van vitrage-, katoenen en wollen fancy-stoffen zeer bijzonder de, aandacht trekt. In de Nijverheids zaal zijn een menigte van zeer bekende Nëderlandsche handelszaken vertegen' woordigd. Deze hal welke Op sommige punten een spanning heeft van 28 mtr. in zgn. hangconstructie zonder steun van pilaren is voorzeker een kunststuk je van practische architectuur. Het zijn de firma's Mij. Van Berkel's Patent, N.V. G. en S. Majoie, de Gero-Zilver fabrieken uit Zeist, die o.a. met zeld zaam mooie stands uitkomen. In het verlengde gedeelte der nijverheidszaal is het de firma A. H. Couzy uit Rotter dam die met hare Multiplex-annonceer Apparaten op een practische en bijzon der opvallende wijze aantoont, hoe in eigen vitrine publiciteit gegeven kan worden. Artistiek is vooral de stand van Toon Berg uit Dordrecht die bij den uitgang der Nijverheidszaal de groote portiek met kostbaar geslepen glasschilderingen verlucht. Bij het uitgaan der Nijverheidszaal komt men wederom in de tuinen waar in het midden de Radio-toren een do- mineerende plaats inneemt. Daar zijn ondergebracht de stand der Nederland- sche Seintoestellen Fabriek uit Hilver sum welke dag aan dag radio-experi menten geeft. Verder bevinden zich onder de toren, een politie-bureau, een permanente wacht der brandweer, een post-, telegraat- en telefoonkantoor Eveneens de groot Aemplion-Loud- spaeker geeft experimenten op het ten. toonstellingsterrein en mag zich steeds een groot auditorium van radio-ama teurs tot zijn eer rekenen. Rechts van den radiotoren bevinden zich de uitge strekte terrassen van het Hoofd-Res- taurant en het daaraan grenzende Ca baret. Het restaurant is op een zeer moderne wijze ingericht, annex daar van is het groote Cabaret hetwelk een kunststuk is van moderne decoratie. Des namiddags is er Thé Dansant en des avonds Souper Dansant afgewis seld door optreden van eerste rang- artisten met een uitgebreid Variété program. Wat hier aan variété num mers gegeven wordt kan door geen wereldstad-programma verbeterd wor den en komt de exploitanten dezei in richtingen, de heeren Wunnink en Meyer uit Amsterdam alle eer toe voor een dergelijke organisatie op amuse- mentsgebied. Des avonds is op het ter ras voor het Restaurant Bal-Cham- petre en trekt de magnifieke guirlande verlichting en de heerlijke muziek hon derden aanbidders van Terpsichore. Dat „elck wat wils" geboden wordt blijkt uit het feit dat voor bescheide ner beurzen vlak bij het cabaret een Volks-Restaurant een gezellig zitje biedt, waar een up-to-date Jazz-Band noodigt tot een innig dansje. Tusschen Cabaret en Volks-Restaurant is de poort welke toegang geeft tot het At tractieterrein. Men vindt daar o.m. al les wat tot een complete grootsteed- sche kermesse d'eté behoort, eveneens een Oud-Holland-terrein met Oud-Hol- landsch Raadhuis, Markt en wat daar toe verder behoort, b.v. een volledige Oud-Hollandsche uitrusting van helle baardiers en koddebeiers, dames in Oud-Hollandsche Kleederdracht, Win keltjes en verkoophalletjes en de daar bij behoorende attracties, alles in stijl en tot vermaak der bezoekers ingericht. Des avonds danst men er de carré en andere dansen uit den ouden tijd, die niet weinig bekijks hebben. Maar wat vooral imponeert op het attractie-ter- rein, is de Graftombe van Toet-ankli- amen. Het exterieur stelt oude gehavende rotswanden voor, aan welker buiten zijde twee Sphinx-figuren den entrée bewaken. Binnen gekomen bevangt U de geheimzinnigheid der donkere rots gangen in dewelke het flauwe schijn sel van onzichtbaar licht het eenige kenteeken van leven is. In de duistere wanden teekenen vage schaduwen si- nistre beelden uit de Mythe van Egypte. Doch na een langen tocht door duis tere gangen komt men op de bovenga- lerij eener ruime tempelhal, waarin door het mystieke waas van gekleurd kunstlicht de Egyptische wandbeschil- deringen te voorschijn komen, die een genot voor het oog zijn. Beneden hoort men de zangerige tonen eener geheim zinnige muziek; opnieuw in de halve duisternis verder gaande daalt men meer en meer en komt men eindelijk in de onderaardsche grafkamer waar Z. M. Toet-Ankh-Amen rust. Een reus achtige negerfiguur bewaakt den in gang en boezemt eerbied in aan al te luidruchtige nieuwsgierigen. Bij het verlaten van de -graftombe echter doet geheel de omgeving het lugubere van den entréevergeten. Men komt achter eenvolgens in de Champagne-Bar en Egyptische Dancing, die uitmunten in luxe decoratie en ryke meubileering en hoeft geen betoog dat Toet-Ankh- Amen daar weinig rustige dagen en zeer dikwijls woelige avonden heeft. Er is echter nog een ander gedeelte van het Attractie-terrein dat interes sant is. Want ook Montmartre heeft er zijn vertegenwoordiging. Men heeft er bars en wijnhuizen en de „Moulin- Rouge" in al zijn luchtige grootheid opent avond aan avond zijn poorten om er de Don-Juans en midinettes te ontvangen waarin zich het jeugdige ge deelte der tentoonstellingsbezoekers, na een enkel bezoek aan de dancing cabaret Moulin-Rouge metamorpho- seert. Dat is dan ook de attractie der tentoonstelling het Bal du Moulin Rouge het bal der serpentines, het on stuimige bal van den Moulin Rouge dat de menschenmassa wentelt als in een maalstroom van genot en vertier. De twee orkesten die zonder opont houd haar gejaagde Jazz-Band-Muziek door de zaal schetteren zijn zoo origi neel „Parisien" de geheele decoratie van den Moulin-Rouge is een zoo zui ver etablissement van „Paris La Nuit" en het Bal du Moulin zelf, het gejaagde onstuimige, onophoudelijke nooit ver zadigde bal en de artisten die er optre den, Les danseuses parisiennes, les chanteurs et jongleurs de Montmartre, tout le monde is zoozeer „parisien" dat men onmogelijk de verleiding van den Moulin-Rouge kan weerstaan. Men komt en keert er terug omdat er waar vermaak is zooals men naar de ten toonstelling niet een keer maar meer dere malen gaat, omdat men er zaken kan doen. WAALWIJK. De door R W.B. reeds eerder aangekondigde bekerwedstrijden zullen op Zondag 10 Aug. aanvangen, met de finale op 15 Aug Wegens verschillende plaatsheb bende seriewedstrijden elders, waar om 4 sterke vereenigingen niet kunnen deelnemen wegens reeds aangegane verplichtingen, hebben ten slotte nog 4 gelijkwaardige vereenigingen inge schreven De loting gaf als resultaat dat B V. V. II 's Bosch tegen K. S. W. Kaatsheuvel zal spelen en H. E. C Waalwijk tegen Quick Waalwijk, de kwaliteit overtreft dus wel de kwantiteit. We hopen in een volgend nummer hierop terug te komen. Na enkele weken te hebben stil gelegen zullen de wekelijksche oefe ningen voor de Quick-leden met nieuwe ambitie worden hervat. Hedenavond beginnen de athletiek oefeningen onder leiding van den heer Thoonen, terwijl a s. Vrijdag onder leiding van den heer Schollaert de voetbal-oefeningen wor den hervat Het zal onnoodig blijken de Quick-leden aan te sporen de oefe ningen getrouw bij te wonen, om bij den aanvang van de competitie goed getraind te zijn. Het eerste XI-tal zal gelegenheid hebben om zich goed in te spelen, daar in de maand Augustus eiken Zondag gespeeld zal worden. 10 Aug tegen HEC op de R.W.B. serie, 17 Aug, tegen Roodborstjes te 's Bosch, 24 Aug S V.W. Qorinchem thuis. Vanwege de gymnastiekwed strijden in Waalwijk zal 31 Aug. niet gespeeld worden, hoewel voor dezen datum een sterke club disponibel was GEERTRUIDENBERG. Zondag speelde de voetbalver- Vitesse" in de demi finale op de serie wedstrijden te Oosterhout, tegen T S.C Oosterhout Vitesse was sterk in de meerderheid en wist dan ook voor de rust 2 doelpunten te maken. Even voor rust floot de scheidsrechter ongemoti veerd voor een doelpunt, ten gunste I van T.S.C., doch hierop protesteerden de beide grensrechters, waarop de scheidsrechter een opgooibal gaf in het Vitesse doel, waaruit T.S.C. een doelpunt wist te maken. Na de rust gaf Vitesse weer een mooi spel te zien, doch doelpunten bleven uit. Even voor tijd krijgt T.S C. een handsbal, die door den scheids rechter als strafschot wordt toegekend, welke onhoudbaar wordt ingeschopt Spoedig is het einde met 2—2. Hierna wordt tweemaal 7 minuten verlengd, waarin in de tweede helft T.S.C. 2 doelpunten weet te maken, zoodat Vitesse niet in de eindfinale kwam tegen D. V. Dongen. Wielrennen Zondag 27 Juli j 1. hielden ge noemde clubs een wegwedstrijd, open voor alle leden aangesloten bij de Zuid Nederl. Wielerclub federatie. De rit was het traject Oisterwijk, Quatre- Bras, Helvoirt, Vught, 's-Bosch, Vlijmen, Waalwijk, Waspik, Qeertruidenberg, Made stempelcontrole, Wagenberg, Terheijden, Breda, Triburg. Eindstreep Bredasche weg, afstand pl.m. 95 K.M. De bijeenkomst was bepaald op 11 uur in Hotel Café Restaurant „Gemul- lehoeken" Oisterwijk. Reeds lang voor het bepaalde uur heerschte er aan „Gemullehoeken" een gezellige drukte, waaruit de belang stelling die alom voor de wielersport bestaat volkomen bleek. De eigenaar van de „Gemullehoeken" de heer Frits van Opstal, had voor dezen rit 3 mooie prijzen beschikbaar gesteld, een verguld zilveren Ranja Medaille, een Gemullehoeken-medaille en een tube. Verschillende andere sportliefhebbers hadden nog mooie prijzen aangeboden o.a. de heeren André van Opstal, V. Rouppe v. d Voort, W. Spijkers en Th. van Bebber. Vanaf de „Gemullehoeken" werd gezamelijk afgereden, tot buiten de kom der gemeente Oisterwijk, alwaar eerst de wegkaarten door Maréchaus sée's werden gecontroleerd, hetwelk, dank zij zoowel de medewerking der renners als maréchaussèe's, spoedig was geschied. Precies 12 uur gaf Mr. R, van Hooff het sein tot vertrek aan de Nieuwelingen, 5 minuten later aan de Amateurs en weder 5 minuten daarna aan de Profs Direct na den start werd er door alle categorieën een flink tempo ingezet; bij de Nieuwelingen is het vooral de Eindhovenaar Vermeulen die zich laat gelden. Even voor 's-Bosch een klein val- partijtje bij de Nieuwelingen, gelukkig zonder ernstige gevolgen, zoodat in 's Bosch reeds eenige Nieuwelingen achter raakten. Ook de amateurs heb ben in een snel tempo gereden, met het gevolg, dat reedstusschen'sBosch en Vlijmen eenige Nieuwelingen wer den gepasseerd In Waalwijk hadden de Amateurs reeds het hoofdpeleton der Nieuwelingen te pakken, en geza melijk snelden zij verder. De amateur Dekkers uit Waalwijk deed verschil lende weglooppogingen, doch zonder succes, want ook bij de Nieuwelingen bleken uitstekende krachten te zitten. Door bandenpech raakten D. Zwaai en L. Paymans achter, alsmede S. v. Draanen Intusschen hadden de Profs reeds een groot deel der Amateurs en Nieu welingen ingeloopen. Om beurten namen v. Disseldorp, Paymans en Vlemminx den kop en te Vught con stateerden wij reeds, dat de Profs een minuut op de Amateurs hadden inge haald. Nabij Made voegden de Profs zich dan ook reeds bij den hoofdtroep der Nieuwelingen, welke 10 minuten en bij de Amateurs 5 minuten vroeger waren vertrokken. Te Made aan de stempel-contróle, alwaar de heer J. v. Disseldorp en A. Vermeer dienst deden, was alles perfect in orde. Er had, dank zij de goede regeling geen onnoodig oponthoud plaats, zoo dat de renners, nog een vijftien in getal, wederom met een flinke vaart verder renden. De prof. v. Disseldorp, die uitstekend reed, krijgt een defect aan zijn achterwiel en moet hierdoor het hoofdpeleton loslaten. Steeds snel ler wordt thans het tempo, zoodat de hoofdtroep sterk begint te slinken. Te Breda bestaat het hoofdpeleton nog uit de Profs Paymans en Vlemminx, de Amateur Dekkers en de Nieuwelingen Vermeulen en Van Gorp. Bij den Driesprong een ernstige weglooppo ging van Paymans, hetwelk Vlemminx en Van Gorp te machtig wordt, zoo dat zij hem moeten loslaten. Vermeulen wil het wieltje van Paymans en Dek kers houden en deze drie renners gaan te saam op de eindstreep af. Op onge veer 200 M. wordt een machtige eind spurt begonnen, waarbij Paymans geen moeite heeft onder onbeschrijfelijk gejuich de eindstreep te passeeren op 20 M. gevolgd door Dekkers en Ver meulen. Paymans, die zijn opvolger Vlemminx met 4 minuten wist te kloppen met een schitterenden wedstrijd. Ook de Waalwijksche Amateur Dek kers bleek een kracht waarmede te rekenen valt evenals de nieuweling Vermeulen (Eindhoven), beloven d.'ze renners veel voor de toekomst. Er waren ingeschreven 28 Nieuwe lingen, 4 Amateurs en .6 Profs. De volledige uitslag was als volgt Profs. 1. W. Paymans, 2 uur 47 min 5 sec.; 2 G Vlemminx; 3. M. v Disseldorp 4. J Martin Amateurs: 1. Dekkers, 2 uur 52 min. 6 sec.2. v. Grinsven 3 L. Martin 4. A. v. d. Heuvel. Nieuwelingen: 1. J. Vermeulen, 2 uur 57 min 6'/s sec 2 C. van Gorp 3 J. Jar.ssens; 4. J. Maas. Na afloop werden de prachtige prij zen met een toepasselijk woord aan de winnende deelnemers door Mr. R. van Hooff uitgereikt. Tilb. Post Olympus. Moeskops behaalde 1.1, Zondag te Parijs weer den titel van wereld kampioen (profs T. W.E Af. De beste onzer Nederlandsche Ren ners worden thans afgevaardigd naar de Wereldkampioenschappen in Parijs en het is te hopen, dat zij evenals bij de Olympiade de eer van Nederland hoog houden. Direct daarna komen zij naar Tilburg op de Twem om de eer van het Neder- landsch Kampioenschap te verwerven. We zullen dan op 17 Aug. de 4 beste stayers Snoek Blekemolen, Storm en Schlebaum met de twee winnaars van den wedstrijd der acht B. stayers op 15 Augustus samen zien kampen Van de professionals noemden wi reeds Klaas van Nek, die in den wed strijd op korten afstand zal uitkomen Als we van de amateurs thans noemen Maas, die bij de Olympiade feitelijk de winnaar is, al gaat Willems met de eer strijken, dan weet men, dat men in hem en Mazairac de beste onzer amateurs telt, welke op 15 Augustus zullen rijden. Wijl nu reeds vele aanvragen binnen komen aan het Secretariaat van de Twem om plaatsen, zal de directie waarschijnlijk moeten besluiten om aan het Secretariaat gereserveerde plaatsen beschikbaar te stellen. „Dat het veel is", mokte beklaagde. „Je optreden was er vlegelachtig ge noeg voorkreeg hij mee en kon toen naar Kaatsheuvel terug. UITSPRAKEN BOSSCHE HOF. Brandstichting. A. H. landbouwer te Sevenum, die zijn broer had opgestookt een boerde rij aldaar in brand te steken werd in hooger beroep door het gerechtshof veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. L. H. te Sevenum, de brandstichter, tot 2 jaar gevangenisstraf. BOSSCHE POLITIERECHTBANK. Tegen de verordening in. A. v. d. L. 42 jaar koopman te Was pik had een paard, dat hij niet voor 't weggeld had aangegeven. Toen hij sterk onder den invloed van drank met het paard over den weg ging, werd hij door een politieman aangehouden, dien hij op een ris scheldwoorden ont haalde. Wegens beleediging van een ambte naar in functie werd beklaagde ver oordeeld tot 15.boete subs. 10 d hechtenis. Wegens 't niet voldoen aan het voorschrift voor het weggeld voor het paard luidde 't vonnis 5.boete Vlegelachtig. J. Ph. de R. 19 jaar, voerman te Kaatsheuvel had zonder eenige aanlei ding iemand geslagen en gestompt. „Weet je", vroeg de rechter aan den onverschillige „Weet je was voor zulke vlegels als jij bent goed is? Dat je als 't wéér gebeurt eens flink uitboet in 't groote huis! Er was geen reden voor om je zoo aan te stellen!" Beklaagde werd veroordeeld tot 25 gulden boete subs. 10 dagen hechtenis „Nog iets te zeggen?" vroeg hem de president. Z. D H. de Bisschop van 's Her togenbosch heeft benoemd tot kapelaan te 's Hertogenbosch (Muntel) den wel- eerw. heer J. P. C. Verhoeven, priester van het Seminariete Oss den wel- eerw. heer A. A. M. Panis; te Eind hoven (Villapark) den weleerw heer C. A. Muskens, priester van het Semi nariete Tilburg (Heuvel) den wel eerw. heer J. C. A. v. d. Veeken te Asten den weleerw. heer J.N.v. Loos broek, priester van het Seminarie te Eindhoven „H. Catharina" den wel eerw heer G. H. Daandelste Tilburg (Besterd) den weleerw. heer A. P W v. Thielte Nijmegen „H. Anna" den weleerw heer J. H. j. v. d Heuvel, priester van het Seminarie; te St. Michiels Gestel den weleerw. heer W J. H. Roelofs, priester van het Seminarie; te Eindhoven-Stratum den weleerw. heer J. Kuijte te Beugen den weleerw heer A H v. d. Spijkerte Zeeland den weleerw. heer J J. H. v d Loo; te Drunen den weleerw. heer H B. M. de Vocht en tot assistent te Helmond „H. Lambertus" den weleerw. heer G. M M. Brandsme, de vier laatsten priesters van het Seminarie. (St Janski.) GOEDE RECLAME IS EEN UITSTEKENDE GELDBELEGGING. RAAMSDONK. Burgerl. Stand van 15 tot 31 Juli 1924. Geboren: Adrianus J. zoon van Arnoldus M. Bink en Anna M. de Wit; Johannes M. z. v. Petrus C. J. Boeijen en Henrica C. van Tienen; Adriana M. C. d. v. Cornelis H. Zijlmans en Maria C. KieboomIda d. v. Bernardus Raesen en Helena J. Koopmans; Adrianus P. z. v. Hendricus Lui- bregts en Maria J. van der Pluijm; Cornelis A. z. v. Petrus van Iersel en Johanna Snoeren; Maria A. C. A. d. van Antonius J. van Onzenoort en Maria C. de Bruijn; Anna M. J. d. v. Johannes A. H. de Bont en Dymphna A. van Alphen Petronella C. d. van Gerardus A. de Ruijter en Cornelia J. de Jongh; Cornelis F. zoon van Johannes van Steensel en Lamberta Trommelen; Berdina M. d. - Hubertus P. Bouwens èn Maria E. van Strien; Wilhelmus H. D. z. van Cornelis P. Fijneman en Cornelia M. Klerkx; Catliarina Adr. d. v. Matheus H. Kuijsters en Hendrica C. van Strien; Johannes A. zoon van Cornelis H. Verhagen en Antonia van Seters; Pieter C. z. v. Cornelis Stoffels en Fran- cina Butler; Adriana M. d. v. Gerrit H. Joore en Cornelia Pullens; Adrianus P. z. van Marinus J. Vissers en Petronella A. van de Kieboom; Jacobus M. zoon van Johanens van Gils en Anna C. Riool; Jacob F. zoon van Jacob Klein en Sara A. E. Molenkamp; Jan C. zoon van Cornelis Boezer en H. van Gammer en; Johannes H. zoon van Johan nes J. Boons en Petronella J. M. Staal; Johanna M. d. v. Petrus J. Fens en Johanna A. van Schijn- del; Johanna C. M. d. v. Johannes Klaverdijk en Antonia de Jong; Theodora J. d. v. Marinus C. Fonteine en Johanna C. van den Wijngaard; Eli sabeth d. v. Gerardus de Vries en Petronella M. Siemons; Adrianus P. z. v. Adrianus J. Fens en Adriana M. Soeters; Martinus H. A. z. van Hen dricus A. H. van Houten en Johanna P. van Gen nep; Gerdina J. d. v. Antonius J. Marcelissen en Johanna H. de Wit; Anna M. d. v. Jacobus J. Huijbregts en Anna Th. Prümmer; Antonius L. z. v. Petrus Fens en Agatha Joore. Overleden: Hubertus Schipperen 53 j.; Maria Waas, echtgen. van Jacobus Fijneman 65 j.; Mar tinus D. Treffers, 6 weken; Bastina Mureau, echt- genoote van Franciscus J. J. Simonis 41 j.; Petro nella J. Fens, 1 jaar; Machiel de Rooij, 5 mud. Huwelijken: Paulus G. J. van Dongen 34 j. en Maria C. Hitters 30 j.; Arnoldus P. van Schijndel 26 j en Petronella M. Laureijssen 23 j.; Josephus A. van Strien 27 j. en Maria P. Radings 27 j.; Cor nelis A. Vissers 27 j. en Wilhelmina M. van Don gen 23 j.; Antonius Verhoeven 22 j. en Adriana M. Lodewijks 20 j. SPRANG—CAPELLE. Burgerl. Stand van Sprang-Capelle over Juli 1924. Geboren: Antonie, z. v. A. van Zeist en J. A. de RooijGeertrui, d. van C. A. Sprangers en C. van Mastrigt; Matthijs, zoon van G. van Dongen en J. Konings; Peter Gerrit, zoon van A. v. d. Schans en A. Paans; Adrianus, z. v. A. J. Zwets en A. S. Korsten; Maria Anna d. van F. A. v. d. Born en H. P. Zijlmans. Huwelijken: W. Ros oud 32 j. en M. W. van Vuuren, oud 31 j.; B. Versluis, oud 30 j. en H. Ros oud 28 j.; J. W. L. de Roon oud 27 j. en N. de Jong oud 26 j.; J. Molegraaf, oud 32 j. en M. A. Smits, oud 22 j. Overlijden: M. T. van der Mast, oud 14 j. zoon van Chr. v. d. Mast en A. van der Schans. WASPIK. Burgerl. Stand over de maand Juli. GeborenPetrus zoon van Laurens H. Tim- mers en Susanna H. Schellekens; Gerarda Johan na dochter van Jacobus C. v. d. Berg en Eva Zijlmans; Cornelia Helena d. v. Willem van 't Geloof en Adriana LigthartHarijetta Maria d. v. Adriana RoosenbrandMaria Iluberta, d. van Marinus Vermeulen en Johanna van den Hout; Bastiaan Marinus, zoon van Sebastiaan Matheijsen en Petronella Gerdina van der Linden Adrianus Johannes Henricus zoon van Johannes Adrianus Kamp en Huberta Johanna de Bont; Cornelis zoon van Jacob Klaasen en Wilhelmina J. Werther. Ondertrouwd: Wilhelmus Adrianus Roovers we duwnaar van Bernardina Johanna Kanters en Lucia Johanna Gijsman. Getrouwd: Petrus W. J. Snellens 29 j. en Adria na M. Poppelier 25 j. Overleden: Laurens Verschure echtgen. van Adriana J. Kuijsters 76 j.; Cornelis Nouwens echtg. van Johanna van der Sanden 82 j.; Hubertus An tonius Rollenberg 26 jAnna de Vos, echtgen. van Wilhelmus H. Donks 74 j. D RUNEN. Geboren. Geertruda d. v. F. Fressen-van Hooft.» Cornelis J. zoon van Adrianus van Rooij-van Wezel; Engelina M. d. v. W. van Logten-Klerks Helena M. d. v. Corn. Brok-van Schijndel; Petrus J. zoon v. Corn. Aerts-van Iersel; Petronella d. v. Joh. Brok-van Spijk; Adrianus zoon van Joh. Cales-Muskens. Overleden: Francisca Pelders, 1 jaar; Wilhel mina Brok, 4 maanden; Gerardus van Melsen 68 j. Huwelijken. Wouterus Jehoel wedr. van Johan na van Velthoven 37 j. en Clasina Mulders 38 j. Hendrikus A. van Delft wedr. v. Joh. M. van Delft 47 j en Adriana Corn. Trommelen 36 j.Johannes Jehoel^ 36 j. en Maria Spee 30 j.; Wilhelmus de Man 25 j. en Maria van Son 23 j.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3