Kantoorjuffrouw. Meen inboedel en WinkelÉoederei Winkelgoêderen, kfDlaris. nieuws üiü lïeusden Binnenland Land-en Tuinbouw Kerknieuws. Gemengd Nieuws. itoüQriMei|| AdIopo Md. Waalwjjk. Adverfcnficn Nieuws uitKaatsheuvei. SPORT. één proeforder overtuigt U Deurwaarder Gerris 436e Staatsloterij. pubiiok verkoopen ture mr. v. Best) den heer F. Smits van Oyen, die de benoeming aannam. Bij de eerste stemming behaalden de heeren P. v. d Put 13 stemmen, Smits van Oyen 10, en de Vries 4 stemmen. Bij tweede stemming v. d. Putt 13, Smits van Oyen 11, de Vries 3 stemmen Bij de derde stemming v. d. Putt 11, Smits van Oyen 13 en 1 blanco stem. Kaatsheuvel, 6 Aug. '24. De Woensdag gehouden propa- ganda-dag voor verkoop van loten voor de a.s loterij is uitmuntend geslaagd; pl.m. 250 nummers werden door de ijverige K. G. V.-leden aan den man gebracht. In de zalen der beide harmoniën werden de muzikanten door 't bestuur van K. B. voor de gegeven moeite bedankt en werd hun een glaasje gereguleerd. K. B. heett op zijn Zondag ge houden bestuursvergadering besloten om Koninginnedag dit jaar met eenige attractie's te vieren. Zoo de plannen kunnen uitgewerkt worden, zal 's na middags een kleine kinderoptocht, daarna een sportuitvoering van de K. G. V. en K. S. W. op 't Wilhelmina- terrein en 's avonds een concerj ge geven worden ep de Markt. De le kermisdag heeft een uit muntend verloop gehad. De beide matinée's van Euphonia en Apollo waren zeer druk bezocht. De humoristen Cornelissen en Boeren die in Euphonia optraden, voldeden uitmuntend. Reeds bij de eerste nummertjes kwam de zaal in stemming. Ook de muziekuitvoering slaagde naar wensch. In 't programma werd een kleine wijziging gebracht. In plaats van Prins Carnaval werd de ouverture La Muette de Portici gegeven en in plaats van La Tourbillon speelde de harmonie „Caprice sur un thême Allemand". De overdrukke zaal in Apollo genoot eveneens van een zeer goede matinee. Het duo Beek-Boesnach speelde schit terend en deed de zaal schokken van 't lachen. De harmonie gaf een Apollo- uitvoering, waarmede wij reeds genoeg gezegd hebben. In de laaste vergadering van den Middenstand is het advies vastgesteld aan den minister van financiën inzake het ontwerp tot hierziening van de Ta- riefwet' In het vertrouwen, dat aan de op de onderscheidene punten in het uit voerig adres geuitte bezwaren zal wor den tegemoet gekomen, geeft de vMi i denstandsraad als zijnoordeei te kennen, dat met het oog op de bijzondere lijds omstandigheden, alsmede de technische verbeteringen van het systeem der tarief- bepaling het voorgestelde ontwerp-tarief wet, zoowel voor den middenstand in het bijzonder als voor het algemeen, voor het tegenwoordige wél aanne melijk isuiteraard zal wanneer de omstandigheden veranderen, zijn te be zien, of niet op de wijziging, in het bij zonder wat betreft de verhooging, moet worden, tefuggekomen. De Kamer van K. en F. voor Noor delijk Limburg te Venlo geeft in haar advies als haar oordeel over het thans aanhangige ontwerp tot vaststelling van een nieuw tarief van invoerrechten te kennen, dat daarin.alsnog een invoer recht ad 8 pet. op alle gebakken steenen, dakpannen en aardebuizen moet worden opgenomen, terwijl mede bij deze wet aan de regering de bevoegdheid moet verleend om in zeer bijzondere geval len of wanneer zulks naar haar oordeel in het belang van een of meerdere tak ken van handel of nijverheid wensche- lijk moet worden geacht, afwijkende tarieven te doen gelden. Heusden, 5 Aug. '24. Te Breda slaagden voor het diploma M.Ü.L.O -onderwijs A van onze school de leerlingen B. v. d.Pol. G. v. d. Pol en B. Kuijpers en voor 't diploma B de leerling H. v. d. Pol. Twee keeren werden we in de afgeloopen week op een concert op de Vischmarkt vergast. Zaterdagavond door de „Heusdensche Harmonie" en Zondagavond door de „R K. Fanfare" en beide keeren werd een keurig programma ten gehoore gebracht, waarvoor genoemde vereenigingen een welgemeend woord van dank wordt gebracht en niet het minst aan hare verdienstelijke leiders. Internationale Tentoonstelling Tilburg Naar wij van officieele zijde vernemen werd de tentoonstelling te Tilburg ver leden Zondag bezocht door 18361 per sonen. Goeddeels droeg hieraan bij de groote deelname aan muziek en zang wedstrijden bij welke laatste alleen reeds een 2000 deelnemers (werkende leden) excecuteerden. Het behoeft geen betoog dat eèn zoo grootsch opgezet concours duizenden bezoekers trok, ter wijl ook de tentoonstelling en de daar aan verbonden attracties zich in een enorm bezoek mochten verheugen. Het is teekenend en het spreekt genoeg voor het cucces dezer tentoonstelling, malgré hetslechte weer, dat't bezoek toch met den dag toeneemt Over het alge meen worden door inzenders wel zaken gedaan. Het is dan ook in het belang van elk zakeman, kennis te nemen van de tentoonstelling te Tilburg, terwijl voor niet interessenten een uitstapje naar deze tentoonstelling in alle opzichten zal vol doen. Nederland is dat trouwens aan de Tilburgsche Tentoonstelling verplicht. Niet minder dan 10 landen zijn er met talrijke en groote inzendingen ver tegenwoordigd Reeds zijn er corpora- tiesvan vreemde regeeringen die belang rijke transacties afsloten metonze zaken lieden. Ook in het particuliere zaken leven zal deze tentoonstelling met goed gevolg nawerken. Men moet daarom het particuliere initiatief der Tilburgsche organisators toejuichen en hebben zij door hun werk veel bijgedragen tot uitbreiding onzer handelsrelaties met het buitenland. En moge dan ook God Pluvius de tentoonstelling te Til burg ongenadig zijn geweest, wij twijfe len niet of het Nederlandsche publiek zal het hem door een spontaan bezoek aan genoemde tentoonstelling vergoe den. WASPIK. Do uitslag van de door 'de post duivenvereeniging >Nog Sneller* go- honden wedvlucht uit Bordeaux (afstand 860 KM.) Is als volgt: Gelost te Bordeaux om 6 uur op Zondag 20 Juli. Geconstateerd leduif Dinsdag v.m. 11 u. 7 m. 17 sec. 2e n.m. 4 32 8 3e Woensdag n.m. 5 40 3 le en 3e prijs H. v, d. Vleuten. 2e prijs A. de Hond. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.i. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Mons. De uitslag'was als volgtGelost om 10 uur le prijs P. de Graauw 12 u. 27 m. 50 s. Ze P. Roovers 12 33 53 Scheerwèg P. d. Graauw 12 39 28 leoverd. Th. d. Graauw 12 37 29 GEERTRUIDENBERG Zondag 1.1. hield de postduiven- den vermist. Een gezelschap van 20 personen was naar het bergland vertrokken. Men liep in twee groepen. Plotseling werd de eene groep door een sneeuwjacht overvallen, die zoo hevig was, dat ieder zich onverwijld, zonder op zijn metgezellen te kunnen letten, in vei ligheid moest stellen. Bij hun terug keer bemerkten de Alphenbeklimmers, dat zij slechts met hun veertienen waren. Terstond is hulp uitgezonden om de vermiste personen-op te sporen. De vermisten, waaronder twee dames, zijn bekende Alpinisten. Wat iedere maand te doen geeft. Nadruk verboden, (le helft Augustus.) AugustusOogstmaand. Tarwe en haver, erwten, boonen en boekweit be gint men te oogsten. Zoo we al zeiden in ons vorig artikel, is de volrijpheid het beste tijdstip om de tarwe te zich- vereeniging „De Reisduif" een wed- [ten. Men zet de schoven spoedig in vlucht met jonge duiven vanuit Namen hokken 'van 10 tot 20 stuks, met de (België). De prijzen werden behaald knoopen der stroobanden naar binnen. Van Dinsdag 12 tot Vrijdag 15 Aug. zal in het retraitehuis „Loyola" een retraite gegeven worden voor Heeren Onderwijzers. Degenen die aan deze retraite wenschen deel te nemen, worden ver zocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan de Directie van boven genoemd retraitehuis met naam, adres en leeftijd. KAATSHEUVEL. Zondag 20 Juli hield de Kaatsheuvel- sche P. V. „de Luchtvaart", gevestigd bij Treffers, een wedvlucht met oude duiven van uit Bordeaux. De uitslag was 1—2 J. Versteeg, 3 J. Verduin, 4 A. Kerst; en met jonge duiven vanuit Eijsden (Limburg), 1 J. Treffers, 2 G Stam, 3 J. Versteeg. 4—5—6 A. Zwart 7 J v. d. Schans Dz. Overduif v. d. Schans. Zondag 27 Juli had een wed vlucht plaats uit Mons. De uitslag was A. Versteeg 1—2, J. B. Versteeg 3, J Zwart 4, A. Kerst 5, j. Versteeg 6, J. Treffers 7 A. Boes 8 G. Stam, 9 A Zwart. Overduif G. Stam. als volgt 1, 6 en 11 S. Zijlmans 2, 3, 4, 7 8, 13, 14 en 18 C du Pont 5 en 19 j. v. Alphen 9 W Cornel. 10C Blok 12 W- v.- Gils, 15 F. v d Noort. 16 en 17 P. Broeders. NIEUWKUljK. Uitslag gecombineerde wedvlucht postduivenvereeniging G. V. V. vanuit Bordeaux 1, 6 A. Brok, Nieuwkuijk. 2 De Wit, Drunen. 3 L. v. Esch, Vlijmen 4 N Merkx, Nieuwkuijk. 5 P. de Bont, Nieuwkuijk. 7 A. v. d. Ven, Vlijmen. 8 G. v. Esdonk, Vlijmen. 9 W. de Vaan, Vlijmen. Koningspoule en eerstgetee- kende A. Brok Terwijl twee toeristen uit Utrecht per fiets Druten passeerden, werd een van hen onwel. In de naastbijzijnde woning binnengedragen, bleek hij reeds bezweken te zijn aan hartver lamming. Zaterdagavond is een ongeveer 10-jarig jongentje van een familie uit Dordrecht, die te Balkbrug (gem. Avereest) in het Hotel de Boer in pensioen was, van de-waranda gevallen. Het kind kwam met het hoofd op den trottoirband terecht en werd deerlijk verminkt opgenomen Het knaapje overleed eenige uren later. Bij een vechtpartij te Roderveld kreeg de 17 jarige stucadoor C. H. T. een schop in der. buik, met het nood lottig gevolg, dat hij na een paar weken is overleden. Er wordt een onderzoek naar den dader ingesteld. Te Brugge—St. Pieters op den grooten weg naar Blankenberghe (België) heeft een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Doordat de voorband sprong, slóeg een auto, waarin twee heeren en twee dames gezeten waren, om De twee inzittende heeren kwamen onder den wagen terecht en werden dood en afgrijselijk verminkt er onder uit gehaald. De twee dames werden uit de auto geslingerd en niet levens gevaarlijk gewond. Te Schagen is de watermolenaar S. bij het slopen van zijn molen naar beneden gevallen. Hij was tersiond dood. Op de uitbreidingswerken van het. Centraal Station te Amsterdam is vanmiddag een der werklieden der aannemersfirma die dit werk uitvoert, door eenuitUitgeestkomende trein over reden en gedood. Zijn lijk is naar een der gasthuizen overgebracht. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend Vanmiddag omstreeks half drie zijn op den Zoeterwoudschensingel te Leiden de loodgieter v. d. P. en zijn knechtje H. L. tengevolge van het breken van een steigerbint, van L3 meter hoogte op den grond gevallen, tengevolge waarvan eerstgenoemde met eenige gebroken ribben en een gebroken sleutelbeen naar het Acade misch ziekenhuis moest worden ver voerd De jongen kwam er met eenige lichte verwondingen af. Te Bern vreest men het ergste 6 De tarwe moet goed droog zijn vóór men ze aan de mijt zet of in de schuur brengt. Vaak is de snel gedorsehte tarwe niet goed droog, ze gaat dan ge makkelijk broeien, waardoor ze als zaaitarwe van haar waarde inboet. Haver zicht men* veelal als ze geel- rijp is; laat men ze volrijp worden wat overigens gewenscht zou zijn, omdat de beste korrels aan het eind der plui men groeien, dan kan hel zaadverlies van zeer loszittende korrels beduidend zijn. Haver broeit licht, evenals gerst; daarom wacht men met het inschuren zoolang tot het stroo goed droog is, ook de ondereinden der schoven en onder de banden. Erwten laat men niet geheel .rijp worden, men zicht ze, zoo dra de peulen gaan inrimpelen en de zaden harder worden. Paarden- en dui- venboonen snijdt of zicht men, zoodra de peulen en de toppen der stengels zwart zijn; men bindt de bosschen of schoven met haverstroo en zet deze op hoopen ter droging. Vooral geheel droog laten worden, anders gaat de massa sterk schimmelen. Veel arbeids besparing geeft het oogsten van boo nen met een zelfbinder. Is Augustus de oogstmaand, in dezen tijd wordt ook nog gezaaid en geplant. Het rijmpje zegt: Wie knollen wil eten moet Sint Laurens (10 Aug.) niet ver geten. Dien datum neme men dus in acht, al steekt het natuurlijk niet op een enkelen dag. De akker is al voor bereid door direct na het maaien van het roggegewas, den stoppel ondiep om te ploegen of los te maken met een veertandcultivator. Daarop volge be mesting, zoo noodig eggen en matig diep omploegen. Het zaaizaad: 2 Kilo per H. A., wordt licht onder geëgd of onder gesleept. Soms zaait men de knollen met opzet dik en mengt er nog wat spurriezaad onder; dit met het doel om vroeg "herfstgroenvoeder te hebben. Men kan thans boerenkool uitzaaien; ze wordt dan in October uitgeplant en men oogst er van in den volgenden voorzomer. Zoo spoedig mogelijk zaaie men nu snij rogge, een gezond gr oen voeder voor de varkens; 't volgend voorjaar kan men het land voor kool gebruiken. In den hof: Op land, dat leeg geko men is, waar b.v. erwten gestaan heb ben, zaaie men winterspinazie en veld sla diep omspitten en goed nat maken, wanneer de grond te veel is uitge droogd, Neem ruw spinaziezaad, niet het scherpe, dat in 't voorjaar wordt uitgezaaid. Komt ze te dik op, dan uit dunnen, om groote bladen te verkrij gen. Plant nog kropsla! En ook nog wortelen op den kouden grond, maar haast U. Volgt een mooie nazomer, dan kunt u zelfs in 't laatst van October en November nog plukken. Blijven ze bij ongunstig weer te klein, bedek ze dan voor den winter met wat loof of stroo loof is beter. Leg nieuwe aardbeibed den aan, als de oude minder dragen; neem daartoe, als ge een goed soort wilt hebben, de ranken der oude plan ten. Koe- of goed verteerde paarden- mest, of deze gemengd, spitte men vrij diep onder, zet de planten 1J voet van elkaar; zoo noodig gieten. Pluk nu stokboonen, vooral uw snijboonen, ge regeld, opdat zij inalsch genoeg zijn men echter in den regel het liefst in, als er nog geen boontjes inzitten, dus als ze nog jong zijn. Neem nu stekken van uw geraniums (Pelargonium Zo nale) 't hout moet hard en rijp zijn, anders gaan de stekken rotten. Men snijdt de stekken juist op één lid af en verwijdert de grootste bladeren, een dag laten liggen om wat op te drogen. Alleen begieten, wanneer dit hoogst noodzakelijk blijkt. Cineraria's, welke men in 't voorjaar in bloei wil hebben, of ongeveer Mei op een perk wil zet ten, moeten thans gezaaid worden; men wachtte niet langer. In de scha duw zetten en met een glasruit bedek ken, tot ze opkomen. Zoodra de plan tjes groot genoeg zijn, dienen ze apart in een klein potje te komen; na eeni- gen tijd overplanten in een grooteren pot. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo c ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen. "X**; Abonneert U op en Adverteert in tfDE ECHO TAV HET ZUIDEN", het meest gelezen blad in de Lang OP EEN SCHOENFABRIEK EEN 33146 Brieven onder no. dezer adver tentie aan het Bureau v. d. Blad. te Kaatsheuvel. te Waalwijk, zal Woensdag 13 Augustus a.s., vóorm. 10 ure, ten woonhuize van W BROK-van der Wee, winkelier te Kaatsheuvel, Hoofd straat, len verzoeke van den Heer Curator in diens faillisse ment, a contant den geheelen voorraad benevens den voor het lot van 6 personen, die deelnamen aan een bergbeklimming voor den inmaak; spercieboontjes kun- in het Mont Blanc gebied en die wor jnen langer inzitten; ook deze maakt Alles bij biljetten nader om schreven 33147 Bezichtiging 's morgens vóór den verkoop van 8 uur tot den aanvang. FORENSENBELASTING. Naar wij uit de "beste bron vernemen, zal het wetsontwerp tot wijziging van de Fo rensenbelasting een dezer dagen bij de Sta- ten-Generaal worden ingediend. Opbrengsten en onkosten bij de .spoor wegen. Het Weekblad van de Nederl. Vereen, van Spoorwegpersoneel geeft, uitgaande van de jaarverslagen van de Spoorwegmaatschap pijen over 1922 en 1923, de volgende becij fering van de jaarljjksche opbrengst per klasse, per zitplaats, per coupé en per rij tuig Opbrengst 518.12 Zitplaats le klas Zitplaats 2e klas Zitplaats 3e klas Coupé le klas Coupé 2e klas Coupé 3e klas Rijtuig le en 2e kl. Rijtuig 3e klas 663.25 37954 2.590.60 4.476.93 3.036.32 25.679.52 30.363.20 Onkosten. 55.87 39.05 15.20 279.35 263.58 121.60 1.892.37 1.216.- Terwijl dus de opbrengst van liet 3e klas rijtuig per jaar een kleine ƒ5000 hooger is dan van liet A. B.-rijtuig (rijtuig le en 2e klas) zijn de onkosten belangrijk minder dan van dit voertuig. Vergelijken we daar naast de eerste en tweede klas coupé's, dan valt weer op ft' merken, dat de 2e klas on geveer 1900 meer opbrengt dan de le klas, terwijl de onkosten van de tweede klas on geveer 16 lager zijn. Moet nu een conclu sie worden getrokken, dan is het wel deze, dat inderdaad de eerste klas als luxe-ver voermiddel beschouwd moet worden, het geen zeer zwaar drukt op het tekort van ontvangsten. De vervoerkosten staan tot elkander in de le, 2e en 3e klas als 2 tot li tot 1. De grootte der zitplaatsen als 2.28 tot 1.7 tot 1. Stel daarnaast de gemakke lijke, royale inrichting in de eerste en de tweede klas, dan blijkt, dat de 3e klas te dulur betaald wordt of wel de betere klas sen te laag. De beste oplossing zou volgens het blad wel zijn, dat de le klas, althans grootendeels, ging verdwijnen. i 18, 19 A. Vrinten; 20 H. van Damen. MADE. Zondag hield de postduivcnvereeniging „De Gevleugelde Vrienden' een wedvlucht met jonge duiven van uit Otteynies. De prijzen werden be haald als volgt: A. de Reyer 1; G. van Gils 2, 3, (iM. van Oorschot 4, 7H. Weiten 5, 11, 12P. van Gils 8; Hoevenaar 9, 10; J. Weiten 13; H. de Laat 14; van lloofi' 15, 10, 17; R. Weiten 18, 19. Zondag hield de postd. ver. „De Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht van uit Dax, Frankrijk. Afstand ruim 1000 K.M. Uitslag als volgt: Hoeve naar 1; P. van Gils 2; II. Weiten 3; P. de Laat 4; M. van Oorschot 5. Zondag hield de postduivenvereniging „Prin ses Juliana" met jonge duiven een wedvlucht van uit Olteynjes. De uilslag hiervan was als volgt; Jac. Vos 1, 10, 17; D. J. Hop 3; C. Rullens 4, 7, 11 en 20; Broeders 5, 12, 1 1, 15, 21, 22; Broeken 6, 13; .1. van de Ven 8, 23; P. Kooymans 10, 17, 19; J. de Heijde 9. Van de gehouden wedvlucht' van uit Dax, Frankrijk, afstaiid 1000 K.M. door de postduiven vereniging „Prinses Juliana" is de uilslag als volgt laankomst Maandag 11. Kop 1, 2; Jac. Vos 3, 1, 8, 9; C. Rullens 5, 0, 7, de eerste .duif om 3 uur- 7 m„ de laatste om 6 uur 58 min., de'overige duiven Dinsdag aangekomen. Broeders 10; C. Rul lens 11, 17. 21; .1. van de Ven 13; D. ,1. Kop 12, 14,. 18, 20, 22; P. Kooymans 15, 19; B. van Dongen 10; Diepstraten 23 de Heyde 21. 2e Klasse. - Trekking van 4 Aug. Getrokken prijzen Trijs -van 400 No. 8853 16596 17209. Prijs van 200 No. 3088 17126 Prijs van 100 No. 3010 5447 15143 15984 16574 19529. Trekking van 5 Augustus. Tweede Klasse Tweede Lijst. 20.000 No. 3158. 150O No. 2269. 1000 No. 5170, 8107, 20221. 400 No. 13916. 100 No. 485i, 5636,, 13872, 20094. i Duivensport. Postduivenvereeniging „De Getrouwe Duif" gevestigd bij Euphonia hield eeii wedvlucht van uit Mons met jonge duiven. Uitslag: Stokkermans 1, 4, 27, 35; P. Miechels 2, 3, 12; M. Zwaans 5, 6, 30; W. van der Velden 7, 10, 19; L. van Mosselveld 8, 10, 20; F. Montee 9; F. Moonen 11, 14, 34; P. van der Velden 13, 17; M. Gloudie 15, 22, 25; J. Pijnenburg 18, 24; A. •Snoeren 2^ 28, 29; W. Remmeren 23, 32; Jac. de Wit 26; M. Donders 31; M. Kogels 33; Th. Ligtvoet 36; P. van Heescli 37. De uitslag van de wedvlucht van uit Bordeaux was: W. van Best-1, 10; L. van Mosselveld 2, 5, 14, 23, 20; A. Pijnenburg 3; A. Zapp 4, 12, 21, 24, 25; Jac. de Wit 6, 8; M. Donders 7; J. Bergmans 9; A. Snoeren 11, 13; J. Stokkermans 15; F. Moo nen 16; Gloudie 17; M. Zwaans 18; A. Hendriks 19; W. v. d. Velden 20; F. Michel 22, 27. „De Combinatie" gevestigd hij den heer Jan van Dun hield Zondag 27 Juli een wedvlucht uit Mons. Uitslag 1 P. v. d. Assem; 2, 12 L. Ververs; 3, 11 J. Opperman; 4, 0 P. v. d. Mortel; 5 P. Stokkermans; 7, 8, 13, 21 A. van de Ven; 9 A. Vrinten; 14, 15 M. Zacht; 16 M. v. d. Velden; 17, (><h

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6