H Honig'5 lp Puddingen Nieuws uitüaatsheuvel. en andere huiselijke feestjes vragen een extraatje, öok op den middag- of avond- disch. Een pudding is een algemeen gewilde tractatie. Met een paar pakjes Honig's Pudding maakt men een pudding zoo fijn als met andere middelen moeilijk is te bereiken. Ge bruikt daarom uitsluitend staatsinkomsten en uitgaven en dit niet alleen, doch daarmee uitzicht wordt verkregen tot verlaging van de al te zeer drukkende directe belastingen. Wij achten de voorgestelde verhoo ging gematigd. Wij meenen hierbij te mogen verwijzen naar Engeland, waar, naar verhouding van het bevolkings cijfer, uit invoerrechten belangrijk meer wordt geput, dan thans hier wordt voorgesteld. Wij halen speciaal Enge land aan, omdat zeker geen protec tionistische handelspolitiek daar de vaststelling van het tarief heeft be heerscht, wat wel het geval is met tal van andere landen, die dan ook ware tolmuren aan onze grenzen hebben opgetrokken. Als aanleiding tot de herziening geeft de memorie van toelichting aan o.m. inconsequenties en willekeur, welke bij het tegenwoordig tarief zijn waar te nemen. Wij erkennen dat het practisch niet doenbaar is een bepaald criterium te geven van het soort der te belasten artikelen en dit zonder afwijkingen door te voeren. Evenals er bij het thans vigeerende tarief afwij kingen waren op het principe grondstof half-fabrikaat en fabrikaat, zoo geeft het nieuwe tarief ook afwijkingen te zien van het principe „toonbankartikel" Bij het ontwerpen van het nieuwe tarief is er naar gestreefd het karakter van de vroegere hetfing zooveel mogelijk te behouden, doch daarnaast o.m. inconsequentie en willekeur weg te nemen. Het heeft ons echter getroffen dat in de memorie van toelichting de inconsequentie van het tegenwoordige tarief woidt gedemonstreerd met lakleder en manufacturen, beide grondstoffen, of, zoo men wil, halffabrikaten, waarvan het eene niet belast is en het andere wel en niettemin het nieuwe tarief de zelfde inconsequentie te zien geeft. Leder in diverse soorten is onbelast, manufacturen zijn belast Leder is een grondstof o.m. voor de schoenindustrie, zooals manufacturen grondstoffen zijn voor de confectieindustrie. Zoo zijn er nog meer voorbeelden aan te halen van inconsequentie ten aanzien van het onbelast laten van leder. Waarom leder onbelast en belasting op spiegel glas, op tricotstoffen voor de hand schoen- en kousenindustrie, op papier ■voor de drukkerijen, op draad en kabel voor electrische leidingen, op kool- spitten en koolstaven voor lampen enz Wij deelden hiervoor reeds mede, dat wij ons met de verhooging van het heffingspercentage alleszins kunnen vereenigen. Te meer wordt de ver hooging van 5 tot 8 pCt. door onze Kamer in de tegenwoordige tijdsom standigheden gemotiveerd geacht, omdat in een aanzienlijk aantal gevallen zooals de praktijk elders leert, het hoogere recht door den buitenlandschen leverancier wordt gedragen, terwijl in die gevallen, waar zulks niet of slechts ten deele het geval is, de binnenland- sche industrie een kans wordt gegeven als leverancier op te treden, een kans tot productieopvoering, wat tot goed kooper fabriceeren moet leiden. Uit een oogpunt van werkverruiming wördt dit van zeer groot belang geacht. Door de toenemende mechaniseering van de lederfabricage is in alle landen de productie toegenomen en is daardoor een drang ontstaan tot export (de in voercijfers in ons land wijzen hierop) bij het onbelast blijven van leder wordt daarom het bestaan van de eigen industrie in gevaar gebracht. Onze Kamer besloot dan ook in meerderheid U te verzoeken te bevorderen dat zoolleder en overleder tot de soorten die in ons land in voldoende mate worden vervaardigd, alsnog in het tarief worden opgenomen Ook het artikel klompen wordt niet belast, zooals uit de memorie van toe lichting blijkt, omdat moet worden aangenomen dat klompen een artikel is, dat uitsluitend, of zoo goed als uitsluitend door den minder kapitaal krachtige wordt gebruikt Wij kunnen deze meening volstrekt niet deelen. Naar ons oordeel is het gebruik van klompen veel meer afhankelijk van streek en beroep dan van meer of minder kapitaalkrachtigheid. In de steden en bevolkingscentra met meer stedelijk karakter draagt ook de armste schoenen, terwijl onder de landbouw bevolking, zoowel de goed- als slecht gesitueerden klompen bezigen Zoo zal ook in de bedrijven, waarbij veel met water wordt in aanraking gekomen, de voorkeur worden gegeven aan klompen, veel meer omdat zij beter dan schoenen tegen vocht beschutten, dan wel omdat wegens beperkte mid delen aankoop van schoenen moet worden nagelaten. Onze Kamer zal het op prijs stellen, dat het artikel klompen alsnog in het tarief wordt opgenomen. Ten slotte achten wij het zeer wenschelijk, dat, in verband met te sluiten handelstractaten, de tariefwet dienstbaar behoort te kunnen worden gemaakt aan het vergemakkelijken van den export van de producten van de Nederlandsche nijverheid. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. De Rijksvakschool heeft thans hare stikkerij afdeeling uitgebreid met eene prachtige nieuwe installatie van twaalf Pfaff speciaal-machines, door deze bekende fabriek geheel gratis ter beschikking der school gesteld. Waar schijnlijk zal weldra een stikkerij cursus gegeven worden, b.v. een middag per week, om spoedig te voorzien in de behoefte aan goede stiksters. Zoo ziet men weer dat de school alles doet om zich aan te passen aan de praktijk der industrie. Als een bewijs hoezeer de jongelui die hun einddiploma behaald hebben in de binnen- en buitenlandsche industrie worden op prijs gesteld, kan dienen dat van heinde en verre afge studeerde leerlingen worden gevraagd om in schoenfabrieken werkzaam te zijn, zoo uit Nederland, Roemenië, Duitschland enz. Hieraan kan niet worden voldaan, omdat alle reeds een positie hebben gekregen. Stand der inschrijving voor den a.s. cursus der Rijksvakschool alhier Looierij 4 Nederlanders. In besprek met meerdere Neder landers en Buitenlanders. Machinale Schoenmakerij31 leer lingen. a. Bovenwerk 16. b. Onderwerk 15 Nederlanders 17, Duisschers 5, Zwit sers 3 Pool 1, Letlander 1, Tschecho- Slowaak 1, Belg 1, Roemeniër l.Turk 1. Voor het examen Dubbel Boek houden—Pont slaagde te Tilburg Mej. M. C. van der Hammen, die hare op leiding genoot bij de Eerw. Zusters van het St. Theresia-gesticht alhier. Zondag 24 Augustus a.s. zal de Harmonie „St. Crispijn" alhier, deel nemen aan het Groot Muziek-Concours te 's Gravenhage, waar genoemd corps zal uitkomen in de derde afdeeling. Wij laten derhalve hieronder volgen de verschillende corpsen die in ge noemde afdeeling zullen optreden. „St. Crispijn", Waalwijk. „Aalsmeer's Harmonie", Aalsmeer. „Prins Hendrik", Den Haag. „Excelsior", Hilversum. „Electra", Utrecht. Vrijdag 15 Augustus zal boven genoemde Harmonie deelnemen aan de Muziekfeesten te Tilburg, evenals de liedertafel „Oefening Vermaak". Voor den grooten interlocalen fokveedag, die 25 September a.s. alhier wordt gehouden, schijnt groote belangstelling te bestaan. Er zijn reeds een 25 tal medailles beschikbaar gesteld en ook het aantal inschrijvingen be looft zeer groot te worden. Naar wij vernemen heeft de belasting op openbare vermakelijkheden gedurende de kermis dit jaar f 1139.74 opgebracht tegen f 859.54 in het vorig jaar. Het bestuur van „Waalwijks Belang" besloot zich te richten tot het gemeentebestuur inzake de kermis. Het wenscht B. en W. in overweging te geven te breken met de gewoonte om de plaatsen op de kermis publiek te verpachten, zoodat jan en alleman een plaatsje krijgen kan, maar zich rechtstreeks in verbinding te stellen met houders van goede inrichtingen op dit gebied en deze uit te noodigen hierheen te komen, al is het tegen een laag, desnoods geen staangeld. Op deze wijze lijkt het mogelijk goede inrichtingen te krijgen, opdat ook het kermisterrein een ander aanzien krijge als b. v. dit jaar Het bestuur gaat uit van 't idee dat de kermis er is tot vermaak van de ingezetenen, en als middel om 't vreemdelingen verkeer te bevorderen, waarom ook deze vermakelijkheden op zoo goed mogelijk peil moeten worden gehouden. Internationale Tentoonstelling Tilburg. Wij verwijzen naar een in dit blad voorkomende advertentie van boven genoemde tentoonstelling en vestigen, behalve op de belangrijke internatio nale inzendingen, vooral de aandacht op de groote festiviteiten en attracties, welke aan deze tentoonstelling ver bonden zijn. Op Maandag 18 September a. s. zal de jaarvergadering gehouden worden van 't bestuur van het Operatie kamerfonds met de commissie van toezicht De algemeene vergadering der vereeniging „Waalwijks Belang" is bepaald op Maandag 1 September a.s. des avondsMen »'/2 uur. Behalve het jaarverslag van den penningmeester, verschillende mede- deelingen enz. zal aan de orde worden gesteld, de bespreking over 't onder werp het al of niet houden der kermis in 1925 ter gelegenheid van de ten toonstelling welke aangelegenheid door het hoofdbestuur der tentoonstelling reeds meermalen ter tafel is gebracht. Waar het hier een speciaal Waal- wijksche kwestie betreft, zal eene uit spraak van de algemeene vergadering van W. B zeker van groote beteekenis zijn. De oudheidkamer voor onze gemeente.zal gevestigd worden in de raadzaal van 't gemeentehuis van voormalig Baardwijk. Deze zal spoedig tot dit doel in gereedheid worden gebracht. Wij vernemen dat door den heer J. Timmermans Wzn. reeds de attributen enz. van het oude St. Joris- gilde beschikbaar zijn gesteld tot het plaatsen in deze oudheidkamer en doen een beroep op allen die iets onder zich hebben betrekking hebbende op de geschiedenis of geschiedkundige feiten van Waalwijk en omgeving dit voor dit mooie doel te willen afstaan. Zooals wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld kan de groote gymnastiek demonstratie op Zondag 31 Augustus niet doorgaan, omdat de Tilburgsche vereenigingen alsdan niet kunnen deelnemen, en vervalt dus deze schitterende demonstratie als een onderdeel der feestelijkheden op Koninginne-dag. Het gymnastiekfeest zal nu gehouden worden Zondagmiddag d.a.v. 7 Sept. en vangt aan ten 3'/2 uur. Waar „Waalwijks Belang" op verschillende wijzen ook hieraan zijn medewerking wil verleenen, zal de viering van het Konninginnefeest op 3l Augustus zich ditmaal beperken tot muziek uitvoerin gen doch deze dan ook zoo ruim mogelijk. De bedoeling is de Zang verenigingen uit te noodigen in den voormiddag matinée's te geven op de kiosk op de Markt en concerten door nader op te geven harmoniën van 6—8 en van 8'/2—11 uur zoodat van eene mooie passende feestviering kan worden gesproken. Het programma van Zondag 7 Sept. dat een werkelijk eenig gymnastiek feest belooft te worden, zoowel wat de demonstratie en uitvoering zelf, als de opzet betreft, hopen wij zoo spoedig mogelijk te geven. DRUNEN. Veilingbericht van 5 Aug. Appelen 228 cr.p.K.G. Peren 3'/2 —26 P ulmen 9—29 Perziken 2—6'/2 Morellen 24—44 Soijboonen 27 D Boooea 18 Wagenaars Tulnboonen 4l/l-5'/2 S ok P iocessr b 19-21 S-ivoyckool 1-8 s uk Roode ld. 6'/2-ll Roode bessen 16—33 P. Kg Aupu'keo 25— 95 per 100 stuks^ VLIJMEN. Op het j.l 3 Aug. ge houden kruisboogconcours, uitgeschre ven door 't kruisboogschutters-gezel schap „De Vooruitgang" werden de prijzen behaald als volgt: Eerste zestallen. Ie prijs Heijdebloem Schijndel, 2e pr. Rozenjacht Schijndel, 3e pr. Ons Genoegen Boxtel, 4e pr. Godfried v. Bouillon Vught, 5e pr. Oefening Baart Kunst Orthen. Koningskruis H. v. Erp Schijndel Eere-teeken Joh. Kastelijn Schijndel, Rozenprijs Rozenjacht Schijndel, Extra- prijs J. v. d. Broek Schijndel. Tweede zestallen. Ie pr. Rozenjacht Schijndel, 2e pr. Heidebloem Schijn del. 3e pr. Godfried v. Bouillon Vught. Personeele prijzen. Ie pr. J. Kaste- leijns, 2e pr. H. v. Erp, 3e pr ]ac. Duijs, 4e pr. Donners. Geluksprijzen. Ie pr. A. Drijvers, 2e pr. G v. d. Hout, 3e pr. M. v. d. Brand. Ondanks het slechte weer konden wij toch met een batig saldo tevreden zijn. Dat het concours een goed ver loop heeft gehad, bleek wel bij de uitreiking der prijzen, daar elke leider der winnende gezelschappen een har. telijk woord van dank bracht aan het gezelschap „De Vooruitgang" en ieder, een hoogst voldaan huiswaarts keerde. 's BOSCH. Naar we vernemen be staan er plannen om de Sixtijnsche Zangers onder directie van Mgr. Casimire Zondag 19 October a.s wederom alhier te laten optreden, ditmaal ten bate van de R.K. Open bare Leeszaal. LOONOPZAND. De »Echo der Duinen» heeft te Tilburg dentisten pi ijs In de lste afdeeling voor mannen koren behaald met de nummers »Wereldvrnde« en »Romance« van K. Ham. Dit laatste stuk heeft zij pas vóó' 4 weken gekregen en wel als geschenk van den componist, den heer K. Ham, daar zij Wereldvrede» zoo keurig had gezongen op het concours alhier, waarbij de beer K- Ham als ju»ylid optrad. Deze lledertafel heeft binnen het jaar 3 mooie prijzen behaald, n.l. den 2en In de 2e afdeeling te Raamsdonksveer, den lsten In die afdeeling te Loonop- zand en ru den lsten In de 1ste af deeling te Tilbu'g. 't Is kranig. Een mooi succes voor haar directeur, den heer Van Baast. WASPIK. Op de te 's Gravenhage gehouden tentoonstelling van goederen, rervaaraiga op verscntuenaeTcnipcuT» sussen, werd de afdeeling Waspik, waar de lessen gegeven werden door Mevr. Hendriks-Knapen, den 4 en prils toe gekend en wel aan mrj. Adr. de Graauw, voor Inzending van het best afgewerkte kleedlngstuk. Op Vrijdag 8 Aug. zullen een tweetal hoofdbestuursleden van het »W -G. K.» een Inspectie houden over de afdeeling Waspik. Door den bouwkundige, den heer A. de Bruijn alhier, werd voor rekening van den heer H. J, Bourgon- dtëa onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Het timmer werk werd opgedragen aan den heer A. de Gr8auw voor f 2100, het metsel werk aan den heer J. v. d. Broek voor f 2780. Op Zondag 24 Aug. a.s. zal de Wasptksclse Harmonie »Volksvlijt en Volksvermaak» deelnemen aan het concours te Geertruldenberg en wel in de 5 e afdeeling. Bij gunstig weer zullen de concoursnummers Zondagavond 10 Aug. worden uitgevoerd in den tuin en anders in de zaal der vereeniging bij den heer H. v. Iersel-Montens. De gecombineerde uitvoering zal gegeven worden door »Apollo» te Geertrulden berg, »De Eendracht» te Raamsdonks veer en »Volksvlijt en Volksvermaak» te Waspik. MADE. Ooze geachte dorpgenoot de weleerw. heer J. A. van der Veeken, kapelaan te Asten, is als zoodanig overgeplaatst naar de parochie »Heuvel« te Tilburg. Zondag 10 Aug. a.s, zal Ds. Vink des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Drimmelen voorgaan en des nam. half drie te Lage-Zwaluwe een vacature beurt vervullen. Zondag 10 Aug. a.s. zal Ds. Meulenbelt van Oosterhout des nam. half drie, inplaats van Ds. Koster te Geertruldenberg, een vacaturebeurt ia de Herv. Kerk te Made komen vervullen. Men verneemt dat mevr. Ds. Vink te Drimmelen, ten haren huize een naaischool voor dames heeft opgericht en reeds 8 a 10 dames, leerlingen of gevorderde leerlingen, zich daarbij hebben aangesloten. Woensdagavond viel een 4-jarlg zoontje van schipper A. A., Klooster straat alhier, van een bank, met bet ongelukkig gevolg dat hij zijn rechter arm brak. Dr J. H. verleende hem geneeskundige bu'p, RAAMSDONKSVEER. Zondagmor gen half tien op 't Veer en des na middags 6 uur op 't Dorp zal voor de Herv. Gem. optreden Ds. v. d. Graaf. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal des morgens om half tien en des na middags om vijf uur voor de Ger. Kerk optreden de rerw. heer Wtllemse, candtdaat tot den Heiligen Dierst te Amsterdam. Gedurende de maand Juli pas seerden 1730 op- en afvarende stoom- booten en zeilschepen met een ge- zamelijken inhoud van 168683 ton de Rolbrug, RAAMSDONKSVEER. Het knecht je yan S. die bezig was me het verven van de Middenstandshuizen (alhier, had het ongeluk van het dak te vallen. Zwaar gekneusd is hij naar het zieken huis overgebracht. ALMKERK. Het zoontje van den gemeente-veldwachter alhier, kreeg de zer dagen een gevulde koffiekan over zijn lichaam. De kleine werd hierdoor ernstig gebrand, zoodat geneeskundi ge hulp moest worden ingeroepen. De heer C. W. M. van Veelen al hier, is benoemd als onderwijzer aan de Chr. School te Rotterdam. - Dhr. M. C. v. Veelen, vroeger on derwijzer aan de Chr. School alhier, slaagde dezer dagen voor het examen Hoog-Duitsch M.O.A. Dinsdag j.l. had de zoon van den broodbakker M. G. van S. alhier, het ongeluk met zijn wagen met brood in een sloot aan de Voorsteeg te geraken. Daar de kwaliteit van het brood hier door niet verbeterd was, moest boven genoemde weer huiswaarts keeren om opnieuw zijn wagen te vullen. DUSSEN. Door tusschenkomst van Mej. A. van Steen, werd alhier, alsook te Hank, eene collecte gehouden ten bate van het Nationaal Comité Her denking Mobilisatie 1914. De op brengst was te Dussen 19.25 en te Hank 8. Een zoon van F. M. alhier bezeer de zich op de papierfabriek „de Maas mond" bij een ongeluk zoodanig, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Hij werd per auto naar zijn woning vervoerd en moet thans blijven zitten. MARIAPOLDER. Eindelijk dan zul len de werkzaamheden kunnen begin nen tot verbreeding der heul aan de Nieuwe Steeg, waarvoor de raadsle den tot vervelens toe hebben moeten aandringen om dit van de gemeente gedaan te krijgen. De aanhouder wint. Aannemer is Adr. van der Pluijm, Dussen voor 464. Andere inschrijvers: Van Pelt 593.— Prinsen 630. Eerdinant van der Pluijm 675. De weg wordt nu 10 M. breed aan den dijkkant, 9 M. aan de Steegkant. Aan weerszijden een betonnen muur als leuning. Kaatsheuvel, 8 Aug. '24. Kermis 1924 behoort tot het verleden. Met genoegen hebben we mogen constateeren, dat er geen enkele wanklank geboord is. Zoowel de rijks- als gemeentepolitie was uiterst content over 't verloop der drukke dagen. Vooral bij avond vertoonde de Markt met omgeving een ongekende drukte. De kramerijen en vermakelijkheden hadden het overdruk. De verschillende dansgelegenheden waren overdruk be zocht. Van de Donderdag matinée's gaven we reeds een gunstige recensie. Over de Zaterdag-uitvoeringen moesten we zoo mogelijk nog meer de lof trompet steken. Apollo trof in het duo de Winter een tweetal humoristen, zooals ledereen moest bekennen ze nog niet gekend te hebben. Elk nummertje bekoorde en 't was voor het tweetal een Immer stijgend succes. Het duo v. d. Laar-Boelen in Euphonla had al niet minder succes te boeken. Ook zij wisten op aangename bekoor lijke wijze met al hunne scèae9 en liedjes de zaal te boelen. Zoo ooit, dao kunnen vooral dit jaar de harmo niën over de matinée's content zijn, Onder geweldige belangstelling had Maandagavond de trekking plaats van de ten bate van een muziekkiosk door de vereeniging »Kaatsheuvels Belang» uitgeschreven loterij. Oader toezicht van rijks- en gemeentepolitie werden de bussen met uitsluitend de nummers der verkochte loten gevuld. Voor de trekking begon zette de voorzitter der vereeniging de zaak uiteen. Hij bracht daarbij dank aan allen die tot de vorming van het geld- fonds, noodig tot oprichting van een kiosk, hadden meegewerkt. Op de eerste plaats aan de belde harmoniën, voor bun bemoeiïagen voor den lolen- verkoop, speciaal nog voor den zwart n propaganda-tocht van Woensdagavond. Op de tweede plaats aan de Voetbal en Gymnastiekvereniging voor hunne hulp en medewerking om de loterij populair te maken. Verder aan de dames en winkeliers die eveneens de loten colporteerden, meer in 't bijzonder aan den heer C. Reijnen, die niet minder dan 153 loten plaatste. Ook aan degenen, die bereidwillig en royaal één of meer prijzen beschik baar stelden en alzoo medegewerkt hebben de loterij te doen slagen, bracht spreker hartelijk dank. Als slot bracht de voorzitter dank aan den Opperwachtmeester der Kon. Marechaussées en den Inspecteur van Politie, voor de conti öle welke zij bereidwillig op zich namen en voor de medewerking welke zij steeds van hen genieten. In de tot heden ondervoWw samenwerking met de geheele burgerij in jovialen burgerzin en burgergeest kan nog veel voor Kaatsheuvel geschieden. Met belangstelling volgde de geheele zaal de trekking, welke het volgende resultaat gaf Nummers, Prijzen. Nummers. Prijzen, 59 46 1225 23 173 22 1262 47 176 49 1293 30 189 39 1320 29 212 35 1340 16 28 L 14 1343 6 303 9 1356 45 351 8 1387 50 451 18 1434 43 490 20 1442 10 537 25 1489 26 5 59 7 1531 1 583 11 1594 2 652 36 1600 44 681 48 1639 42 733 4 1649 5 764 38 1754 12 903 3 1771 34 993 32 1774 24 1008 40 1837 37 1035 13 1861 28 1044 21 1864 31 1051 41 1928 15 1092 33 1929 27 1099 17 1977 19 De nog niet afgehaalde prijzen kunnen bij den heer Job. v. Kemmc- nade op de Gem. Secretarie tegen overlegging van het lot waarop de prijs gevallen is, worden afgehaald. Onze steenkolengasfabrtek maakte over 1913 een winst van f 5880 38. Er werden verbruikt 1.666.751 K.G. gaskolen. Er werd afgeleverd 508 590 M3 ga9 en verbruikt 479.022 M3, zoo dat er een gasverlles was van 29.568 M3 of bijna 6 pCt. Het gasverbruik door particulieren was 322.701 M3, gasmotoren inbegrepen (15 motoren). De openbare straatverlichting was 20.128 M3. Openbare gebouwen 1443 M3. Voor eigen gebruik in de gas fabriek 45.165 M3. Door de gemeente Spraog-Capelle was de afname, verbruik en verlichting Inbegrepen 89 586 M3. Mej. M. Dieltjes, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier slaag de voor de akte Engelsche taal l.o. Geslaagde proficiat. De jaarlijksche processie naar Kevelaar zal dit jaar wegens niet vol doende deelname niet doorgaan. Binnen zeer korten tijd zal een aanvang worden gemaakt met het bou wen van een watertoren voor de N.- West-Brabantsche watervoorziening. De toren zal verrijzen op een perceel aan den Dongenschen weg, gelegen tusschen de Kruisstraat en de R.K. Jongensschool in den Bergdijk. Gefabriceerd met Honig's Maizt na. Vraagt speciaal Reclamepudding. 1 8'/2 1

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6