Provinciaal nieuws Hieuws uit fïeusdeo Kerknieuws Binnenland bij velen toch géén onbekende zal zijn en zal een ieder wel bekend zijn, dat genoemde vereeniging dit jaar onge- lagen haar atdeelings-kampioenschap wist te behalen en eenzelfde schitterend resultaat te bereiken in de promotie- afdeeling, daarbij de Roodborstjes als mede Zeelandia achter zich latende en zoodoende op keurige wijze haar entrée makende in de tweede klasse. Wij mogen thans aannemen, dat hiermede voldoende de enorme kracht van deze Eindhovensche vereeniging geschetst is. Het spel van deze ploeg kenmerkt zich door een buitengewoon vlug en daarbij vurig spel. Nu W.S.C. morgen vollediger zal kunnen opkomen dan j.l. Zondag in den Bosch en terwijl bovendien de gasten zullen trachten zich te rehabil- liteeren van de nederlaag, destijds op eigen terrein door W.S.C. ontvangen, zoo kunnen de bezoekers derhalve vooraf van eene aardige en enthousiaste ontmoeting verzekerd zijn. Deze wedstrijd zal precies om drie uur aanvangen. R.W.B. R.W.B. is met verschil lende vereenigingen in onderhandeling om a.s. Zondag 17 Aug. een vriend- schappelijken wedstrijd te spelen. Zeer waarschijnlijk zal Quick uit 's Bosch naar hier komen. Eventueel zal dit door de gewone aankondiging ge schieden. QUICK. Woensdagavond hield de voetbalvereeniging Quick een zeer druk bezochte vergadering in het club lokaal van den heer v. Zeist. Na een overzicht van de afgeloopen werkzaam heden werd overgegaan tot verkiezing van een voorzitter. Met bijna alge- meene stemmen werd hiervoor gekozen den heer H. v. Engelen. Naar aanlei ding der vele werkzaamheden en het steeds grooter wordend aantal leden is het bestuur met twee leden uit gebreid, zoodat het er thans als volgt uitzietH. v. Engelen, Voorzitter J. v. Hilst, Vice-VoorzitterH. Meeth, Secr.-PenningmeesterB. Hornes, 2e SecretarisTh. v. d. Griendt, 2e Penningmeester; J. v. Bladel, J. Kipping, J. v. Lier, L. Dumoulin, Commissarissen. Naar aanleiding van een gedaan verzoek der Quick-Supportersclub, om een hunner leden in de XI-tal-commissie zitting te doen nemen, werd met groote meerderheid hiervoor gekozen de heer J. Wilhelm. Besloten werd nog tot aanschaffing van Blauw-Witte insignes, waarvoor de Supportersclub reeds 80 stuks ter levering opdroeg. Bij de rondvraag nam de heer Thoonen het woord om al de leden aan te moedigen deel te nemen aan de groote Athletiek-wedstrijden uitsluitend voor Quick-leden op Zondag 31 Augustus, waarvoor een schitte rende collectie prijzen beschikbaar is. Onder een toepasselijk woord sloot de voorzitter deze zeer geannimeerde vergadering, die veel heeft bijgedragen tot vooruitgang der vereeniging Quick. Zouals reeds gemeld speelt Quick a.s. Zondag tegen de Rood borstjes te 's Bosch om den prachtigen tournooiprijs. De kansen voor Quick zijn schitterend, daar tot nog toe geen enkele vereeniging de Rooden heeft kunnen verslaan. Zal het U Zondag gelukken, Quickers? Wij verwachten van U dat ge U geheel geeft en tot de laatste minuut zult werken voor de overwinning. De supporters welke de Quickers vergezellen zullen dan ook wel hun best doen om de Blauw-Witten aan te moedigen in den zwaren strijd die hen te wachten staat. Naast de vele Quick-supporters rekenen we op al de Quick-leden, dat zij het eerste XI-tal zullen vergezellen, om zoodoende met circa 200 personen naar 's Bosch te rijden. Vertrek 12 uur aan de markt. Na een goed gespeelden wed strijd heeft Quick Vrijdag op de R. W. B.-seriewedstrijden van B. V. V. met 41 gewonnen waardoor Quick in het hezit kwam van den prachtigen R. W. B.-beker. Elk toeschouwer was vol bewonde ring voor 't vertoonde spel van Quick en de overwinning was dan ook ten volle verdiend. Wordt bij de Roodborstjes met het zelfde vuur gewerkt dan geven we de Quickers ook daar een goede kans. A.s. Zondag krijgt onze voetbal vereeniging S. V. V. Juliana uit Waal wijk op bezoek, die een wedstrijd komt spelen om den door S. V. V. uitgeloofden beker. Ieder kent Juliana als een sterke ploeg, zoodat het voor zeker de moeite zal loonen om dezen match te gaan bijwonen. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 3 Aug. hield de post duivenvereniging »Besoijen» een wed vlucht vanuit Chemay. De prijzen werden behaald als volgt 1 C. Passiet2 Th. de Ronde 3 en 17 Joh. Verhoofdstad4, 5, 7 en 19 Joh. Verhagen 6, 10 en 13 C. van Oers8 en 9 P. Hens11 Jac. Couwenberg12 en 20 C, Verhuist; 14 C. de Kort; 15, 18 en 21 Ant. Verster 16 J. Pullens. Zondag 10 Aug. hield de post duivenvereniging »Besoijen> een wed vlucht vanuit Noijon. De prijzen werden behaald als volgt 1 Fr. Schoemans2 Jac. Couwen berg; 3, 5, 6 en 15 Ant. Verster; 4 an 12 J. Treffers; 7 en 9 P. Hens; 8 C. Blom 10 Joh. Verhoofstad 11 Joh. C. Verhagen; 13 C, Passier; 14 H. van Helvoirt. Waalwijk, 16 Aug. 1924. Mej» J. J. S Es van Tongeren, onderwijzeres aan de Nutsschool alhier slaagde bij het dezer dagen gehouden examen Engelsch 1. o. Heden waren wij in de gelegen heid de Rapide-bakkersovenverwarmer in de bakkerij van den heer A. van de Water in werking te zien. Over dit instrument, door hem thans drie maan den in gebruik, is de heer A, v. d. Water in alle opzichten niet alleen tevreden, maar zelfs zeer enthousiast. Bij het binnentreden valt 't groote verschil van een bakkerij waar met hout wordt gestookt en deze waar de oven door middel van de Rapide wordt verwarmd, al aanstonds op. Hier dwarrelt het stof niet in 'trond en liggen de „krieken" (verbrandhout) niet op den vloer doch hier is alles even proper. Zegt dit op zich zelf reeds veel, voor den bakker is het nog van grootere beteeke- nis dat hij zijn brood mooi kan bak ken. Wij zagen een groote verschei denheid van brood als mik-, tarwe-, half tarwe, zoet- en roggebrood en moesten constateeren dat alle soorten er keurig en smakelijk uitzagen. Alle zijn precies 't zeltde van korst terwijl het brood zelf heerlijk is doorbakken iets waarmede heete luchtovenbakkers wel eens hebben te kampen Andere bakkers verklaarden ons dan ook dat door middel van de Rapide tentoonstellingsbrood wordt gemaakt en men absoluut, met welk ander systeem ook, deze schitterende resul taten nooit kan bereiken. Zijn dit reeds factoren van groote beteekenis, nog veel meer gemakken biedt de Rapide den bakker. Zoo b.v. het schoonmaken van den oven, een werk waar vele bakkers, vooral zij die hun dweilen buiten moeten schoon maken tegen op zien, verdwijnt geheel, want alles blijft proper wijl de ver warming slechts door een gasvlam, maar dan een reuzenvlam, wordt bewerkstelligd. Vervolgens zijn er, zoo verzekerde ons de heer Van de Water nog verschillende technische voordeelen aan verbonden, o.a. het eenigszins vochtig blijven van den oven, waardoor het brood malscher blijft, het lang warm blijven, waardoor men de warmte weer kan benutten voor andere artikelen als beschuit, koekjes, enz. De heer Van de Water verklaarde tenslotte dat niet alleen hij over de Rapide tevreden is, doch schijnbaar ook zijn klanten, want zonder daarvoor eenige moeite te hebben gedaan, is zijn omzet hedec met drie baaltjes meel per week vergroot. En dat zegt genoeg. Dat de bakkers in onze gemeente, na drie maanden de Rapide bij hun collega in werking te hebben gezien, van het groote nut en voordeel over tuigd zijn, blijkt wei uit het feit dat thans 12 bakkers een dergelijk apparaat hebber, besteld. Een woord van lof mag hier den directeur van de Gemeente Gas- en Waterleidingbedrijven, den heer J. Plevier, die de bakkers bij voortduring op het groote nut van de Rapide heeft gewezen, niet worden onthouden. Hij ziet z'n pogingen ook in 't belang van de verhooging der gasproductie, wel met succes bekroond. Het nieuwe klooster met kapel der Eerw. Broeders is thans gereed gekomen. Het is een prachtig bouw werk, eenvoudig maar van uitstekende opvatting, inrichting en afwerking. Het is werkelijk te bejammeren dat zulk een inrichting zoo achteraf staat. Een en ander vormt met de schitterende St. Petrusschool een prachtig geheel. Het geheele werk zoowel kapel als klooster doen het architecten-bureau Van Ree en Bossaerts, alsmede de aannemers fa. Wed. A. Aarts Zonen alle eer aan. Onder leiding van de heeren Gebr. Zeckendorf alhier bezochten een twintigtal schoenmakerspatroons, maat- en reparatiewerkers uit Haarlem onze gemeente. Zij bezichtigden de „Timtur" schoenfabriek en de lederfabriek der firma Gragtmans Wiesman en waren over hun excursie hoogst voldaan. in een Dinsdag gehouden verga dering van de vereeniging Koninginne dag van voormalig Besoijen, is beslo ten om op Zaterdag 6 September de verjaardag van H. M. de Koningin op feestelijke wijze te herdenken. Besloten werd om groote kinder feesten te organiseeren welke onder leiding van een dames-comité en de onderwijzers zullen worden gehouden op het oude Isrealitische Kerkhof. 's Avonds zal de Kon. Erk. Sophia's- vereeniging een concert geven op de kiosk voor het oude Raadhuis. Uit het Fonds tot verbetering der schraalste predikantstraktamenten in de Ned. Herv. Kerk zijn o. m. toegekend Dongen, classis Breda f 800, Hooge Zwaluwe id. f400, Drunen, classis Heusden f900, Baardwijk id. f 760, Uitwijk id. f 220. De firma Wed. jean Rievers heeft aan haar bekende Horloge-zaak een nieuw bedrijf verbonden nl. een Brillen- slijperij, de eerste in onze gemeente en geheele omgeving. De firma heeft de zaak ineens zoo ingericht dat ze up to date is. Een Centereer—machine voor onderzoek van het glas, een glas-snijmachine, een boormachine, een electrische slijp machine van de nieuwste vinding zijn aanwezig om het glas naar de voor schriften van de H.H. doktoren te bewerken. Alles is zoo ingericht dat men op zijn bestelling kan wachten wat voor het brillen-dragende publiek van onze gemeente en omgeving een niet te onderschatten gemak is. Wij wenschen de firma met deze zaak het beste toe. De Kanarievereniging „De Ka narie-kweekers", gevestigd bij den heer A. v. d. Pluijm, haven Waalwijk, heeft in de vergadering van 10 Augustus besloten een zangwedstrijd met ten toonstelling te houden met de aan staande Kerstdagen. Een tentoonstel lingscommissie is gekozen die de verdere werkzaamheden in voorberei ding heeft. Naar wij vernemen zijn thans door Gedep. Staten aan de betrokken ge meentebesturen toegezonden de ont werpen van wet tot vereeniging van het dorp Oudheusden en de gemeente Herpt met Heusden, alsmede van de vereeniging van het dorp Elshout met Drunen. Over deze ontwerpen moeten de ge meenteraden de commissiën uit de ingezetenen, ais bedoeld in art. 131 der gemeentewet, worden gehoord. De verkiezing (candidaatstelling) ter benoeming van die commissie, welke uit 7 leden moet bestaan zal worden gehouden op Woensdag 3 Sep tember a.s. DRUNEN. Definitief is thans vast gesteld, dat de tuinbouwtentoonstelling alhier zal gehouden worden op 13— 14—15 September a.s.drie dagen welke de tuinbouw in het gebied der veiling „de Langstraat" een Dinken stap in de goede richting moet bren gen. Wij moeten trachten, door het in zenden van mooie groenten en prach tig fruit, de aandacht van honderden koopers op onze veiling te vestigen, omzoodoenden de naam onzer verkoop inrichting nog te vergrooten en de hoogste prijzen voor onze producten te kunnen bedingen Groote koopers getuigen, dat onze streek mooie waar levert, mooier dan op vele plaatsen elders. We hebben nu de gelegenheid dat te toonen, n.l. door een goedge slaagde tentoonstelling. Laten wij door algemeene deelname zien, wat de vei ling „de Langstraat" presteertlaten wij door talrijke, mooi gesorteerde, mooi geplaatste inzendingen, de ten toonstelling 'n lust worden voor het oog van kooper en kijker. Binnen kortefi tijd verschijnt het pro gramma waarin het geheele verloop der tentoonstelling vermeld staat, n.l. de algemeene bepalingen waaraan de inzenders zich te houden hebben, de verschillende afdeelingen, de prijzen die kunnen worden behaald enz. Kort- om het geheele verloop. Gratis exem plaren zullen ter veiling verkrijgbaar zijn. Naar wij uit goede bron verne men is bij den Raad der gemeente ingekomen het Wetsontwerp totannex- satie der gemeenten Drunen en Elshout. NIEUWKUIJK. Het zoontje van den heer R. werd Dinsdagavond door een alhier passeerende motorrijder aange reden. Hevig bloedend werd het jon getje opgenomen en bij v. d B. binnen gedragen, alwaar door de Eerw. Zuster Wit-Gele Kruis-verpleegster het eerste verband werd gelegd. Dr. van Seters uit Drunen, inmiddels ontboden, was spoedig ter plaatse, alsook onze ge meentepolitie. Na verbonden te zijn door Dr. van Seters werd het jongetje per brancard naar huis vervoerd. Een en ander zal nog gelukkig meevallen. Naar we vernemen, treft den motor rijder geen schuld Door de bakkers alhier werd be sloten den broodprijs met 1 cent te verlagen. De op 21 Aug. a.s. beginnende kermis belooft hier zeer druk te worden. Behalve de verschillende vermakelijk heden zal in alle caté's gelegenheid tot dansen worden gegeven. Door onze gunstig bekend staande liedertafel en harmonie zullen gedurende de kermis dagen matinée's worden gegeven, zoo dat er dus voor elk wat wils is. Moge de kermis een gunstig verloop hebben. De heer A.S. alhier had het geluk in den nacht van Woensdag op Don derdag jl. 2 prachtige bunsings te van gen. Voorwaar een mooie vangst en voor kippenhouders een mooie op ruiming. Onder leiding van haren directeur den ZeerEerw. heer Pastoor zullen de congranisten alhier op Donderdag 21 Augustus a.s. een bezoek brengen aan de H. Landstichting te Nijmegen. HERPT, 12 Aug. Na al lang reeds besproken te zijn door het publiek, is hedenmorgen alhier aangekomen het wetsontwerp tot annexatie en zal onze gemeente worden ingelijid bij Heusden, waarbij al de boeren van Herpt burgers worden. Met bijna algemeene verontwaardiging is dit nieuws, volgens onzen correspondent, onder de bevol king vernomen; en men kan zoo nog niet zien, waar ook, de voordeelen welke uit deze annexatie zullen kunnen voortvioerenr err~merr Kan ook nrei begrijpsn hoe de hooge autoriteiten onzer provincie er toe kunnen komen een boerenbevolking te annexeeren bij een stadsche bevolking. „B Ct." SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang), Ds. G. H. de Jonge, predikaat bij de Gecomb. Geref. Kerken van Sprang en Vrijh.-Capelle is op een tweetal geplaatst voor een te beroepen predi kant te Lutjegast. Woensdagvoormiddag omstreeks half twaalf ontstond begin van schoor steenbrand bij v. d. Z. Door buren opmerkzaam gemaakt, kon men nog juist bijtijds bet vuur in den aanvang blusschen. CAPELLE. Ds. de Jonge, Geref. predikant te dezer plaatse, heeft bedankt voor het beroep naar 2e Exloërmond. Dezer dagen had de winkelier d. V. alhier het ongeluk met zijn wagen volgeladen met winkelwaar te water te geraken, doordat het paard weigerde vooruit te gaan en achteruit liep. Met veel inspanning werd het voertuig weer op het droge gebracht De materieele schade was aanzienlijk. Op a.s. Dinsdag 19 dezer zal de Geref. Zendingsver. U. K. K. te dezer plaatse een vergadering houden. De agenda bevat de volgende punten 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording der wijkcommissies. 4. Behandeling onderwerp naar aan leiding van Hand. 16 vers 16 enz. door mej. A. van Wijlen te Capelle. 5. Ge dicht door mej. jac. Vos te Vrijhoeve- Capelle. 6. Rondvraag en sluiting. De heer J. K. alhier heeft met gunstig gevolg zijn examen afgelegd voor rijkshoefsmid. A.s. Zondag zal des nam. ten half drie uur in de Ned. Herv Kerk alhier optreden Ds. Jonkers uit Waspik. In de Ned. Herv. Kerka/dLoon- schendijk zal op as. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. van der Vlugt uit Drunen. WASPIK. De hndbouwer A. v. P. vond Doodsrdagraorgea ééa zijner melkbeesten verdronken. Bij de tegen woordige duurte van het vee een leelijke schadepost. In hat gezin van C. S. is een geval van typhus typhodea geconsta- teeid. Moge deze gevreesde ziekte tot een enkel geval bsperkt blijven. Door schier lil® bakkers in deze gemeente is de prijs van het brood met 2 cent verhoogd. Onder het vee van den land bouwer B. L. is sen geval van milt vuur geconstateerd met doodelijken afloop. Het cadaver werd des nachts onder politietoeziclt verbrand. RAAMSDONK. Op de in Breda gehouden internati^- lé hovdectentaou- stelliag behaalde de heer Th, Heere met zijn Iersche Sitter twee le prijzen met qualificatie goed, nl. in de open klasse en in de j «gdkiasse en boven dien een speciale ce,epiijs, De heer D. de jonghe behaalde met zijn Belgischen Boavler eveneens twee le prijzen, t.w. it de open klasse en in de limlteckiaise, beide met de qualificatie goed, De loting voor de lichting 1925 zal plaats hebban te Waspik en wel op Maasdag 8 September 1924, des namiddags 3 uur. RAAMSDONKSVEER. Voorde Herv. Gemeente hoopt Zondagmorgen om 9'/2 uur op 't Dap en des avondsom 6 uur op 't Veer op te treden Ds. Ewoldt, Ds. v. d 3erg van Feijenoord hoopt Zondag om 9'/2 uur en om 5 uur voor de Get kerk op te treden. Naar wij veraamen is de toestand van het knechtje van Schilder S., dat vorige week zoc ongelukkig kwam te vallen, goed vooruitgaande MADE. Zondag 17 Aug. zal er in de Herv. Kerk teDrimmelen geen dienst gehouden kunnen worden. Bonds-prijsverschieting, De Kruis boogschutterij „Willem Tel" gevestigd bij C. Stoop e Made hield Zondag een onderling-concours. Er was veel deelname. De Kruisboog-vereen. „Ons genoegen" van Wagenberg behaalde de uitgeloofde nedaille, door de Kruis boog-vereen. „Levenberg" mede uit Wagenberg, werd het eerekruis behaald. Vooits werd door iederen schutter een prijs behaald. Het hoogste was 48 van ds 50 punten in 10 scho ten, het laagst; 38 in 10 schoten. Zondag hield reeds de nieuw- opgerichte postduivenvereen. „De Luchtbode" met jonge duiven een wed vlucht van uit Eindhoven afstand 60 K.M. De duiv;n werden om 9 uur vrij gegeven en bereikte de eerste duif haar hok om 10,5 uur en 15 sec. de laatste om 10.36 uir en 10 sec. Verder als volgt: P. Diepstraten 1, 2, 6, 8, J. de Wijs 3, 4. J. van Dongen 5, A. de Kroon 7, 9. F. Stoop 10, 11. Zondag 17 Aug. hoopt Ds. Ver meulen te Moerdijk des nam. 2'/2 uur in de Herv. Kerk te Dongen een va caturebeurt te doen. De consulent Ds. Plaatsman te Abonneert U op en Adverteert in ,J)E ECHO VAN HET ZUIDEN", het meeat gelezen blad in de Lang straat en Omgeving, des nam. 2'/2 uur in de Herv. Kerk te Lage-Zwaluwe een vacante-predik- beurt hebben te doen. Op Zondag 17 Aug. a s. zal Ds. Koster-Ring, predikant te Geertruiden- berg des nam. 2'/2 uur in de Herv. Kerk te Terheijden voorgaan. Ds. Meulenbelt van Oosterhout zal op Zondag 17 Aug des nam. 2'/2 uur in de Herv. Kerk te Made een vacature predikbeurt vervullen. ALMKERK. J.L Dinsdagmiddag had alhier oen militaire vliegmachine van Belgische nationaliteit wegens defect aan den motor een noodlanding. Bij het dalen op den grond werd het vlieg tuig zoo beschadigd, dat aan opstegen niet meer viel te denken. Op 't Dinsdag j.l. gehouden concouts voor Fanfare- en Harmonie- gezelschappen te Gorinchem, behaalde het Fanfarecorps »Nooit Gedacht* alhier den 2en prijs in de Hoogste Eere-afdeeiing. Op 't Woensdag te Gorinchem gehouden concours voor Gemengde- en Mannenkoren, behaalde de Gem. Zangvereeniging «Oefening kweekt Kunst» te Nieuweodijk (Gem. Almketk) den 2en prijs in de 2e afdeellng. RAAMSDONK. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau de Z.Eerw. Heer A. Frenken. 's-HERTOGENBOSCH. Op 15 Aug. werd de congresfilm „Adoro te" te 's- Bosch vertoond voor Z.D.H. Mgr. Die pen, Bisschop van 's-Hertogenbosch in het klooster der Eerw. Zusters aan de Choorstraat. Ook de geestelijkheid was tegen woordig benevens de Eerw. Zusters en genoódigden. die persoonlijk dezen eersten avond die persoonlijk deze eerste avond wilde tegenwoordig zijn door Mgr. Diepen onder een toespraak gecompli menteerd. Heusden, 13 Aug. '24. In den muziekwedstrijd van Dinsdag j.l. te Gorcum behaalde onze harmonie den 2en prijs in de 2e Afdeeling. Gaat het zoo door, dan zal de aardappeloogst niet geven wat hij beloofde. Tenminste in de laatste week vooral komt „de ziekte" veel voor, vooral in de voegere soorten. In zake de annexatie van Herpt c a. en de afdeeling Oud-Heusden bij Heusden deelt men ons mede, dat aan schrijving gedaan is, om op 2 Sept. e.k. reeds candidaten te stellen voor de z,g dubbele gemeenteraden, terwijl eventueele stemming moet plaats heb ben op 11 Sept. d v. Mgr. v. d. Wetering, aartsbis schop van Utrecht heeft gisteren onder zeer groote blijken van belangstelling zijn gouden priesterfeest herdacht. Het was niet alleen een jubileum voor het aartsbisdom, maar voor geheel katholiek Nederland nu het hoofd der Nederlandsche Kerkprovincie, de krach tige figuur naar lichaam en geest dit zeldzame feest vierde. Met groote kracht en jwijsheid stond hij steeds aan 't hoofd van de twee en half millioen katholieken. Aan zijn groote gaven, zijn ruimen blik, zijn zorgzame liefde, zijn op wekkend woord, zijn oordeelkundige beslissingen heeft katholiek Nederland veel te danken. De Grondwet meldt, dat. het in de bedoeling van de postautoriteiten ligt in het post- en telegraafwezen over het geheele land een reorganisatie tot stand te brengen. Men zou van plan zijn het land te verdeelen in districten van tamelijk groote oppervlakte, in de centrum-ge meenten waarvan het hoofdkantoor van ieder district zou gevestigd wor den. In de binnen deze districten gelegen gemeenten zullen alsdan de zelfstan dige postkantoren, thans bestuurd door gewone directeuren, verdwijnen, om plaats te maken voor bijkantoren, die ressorteeren onder het districts hoofdkantoor en van daar uit geadmi nistreerd worden. Als plaatselijke chefs dezer kantoren zullen commie zen-titulair worden aangewezen, ter wijl de chef van het hoofdkantoor den titel van directeur (gelijk thans) zal voeren. Door een en ander zou het aantal hoogere beambten belangrijk vermin deren. Wij hebben over dit bericht bij het hoofdbestuur der P. en T. geïnfor meerd, waar men het tegensprak noch bevestigde. Er is, zooals men weet, een commissie met de zaak doende en het is mogelijk, dat zij plannen heeft in den bovenweergegeven zin. Maar haar rapport is er nog niet en veel minder staat er iets van wat de Grondwet meldt, nu reeds vast. Weldadigheidspostzegels 1924. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft besloten dat de netto-opbrengst van de omstreeks Kerstmis te verkoopen weldadigheids- SPRANG. uuugC'LWdiuwc cai uji ^uiiuog^Ti nug,

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6