an Anloon Tielen. Waalwijk. nette Slaapkamer een Dagmeisje LI. een prachtige VITRINE, WEILAND Notaris Middelkoop Muziek concours, op 23, 24, 25 Augustus. iteKl te Waalwijk. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Buitenland. Advertentiën. Jong Echtpaar Gevraagd Notaris fl. Schaap Groot Annex Kermesse d'Ete. Bronchitis Abdijsiroop VtiKLUKtn één proeforder overtuigt U publiek ter&oopen GEERTRUIDENBERG. voor de kinderbescherming. De minis ter, van meening, dat een krachtige en tijdig ingestelde propaganda aan de op brengst van den verkoop zeer ten goede kan komen, heeft tot den Neder- landschen Bond voor Kinderbescher ming het verzoek gericht, zich met de propaganda te belasten. Naar men aan het Hbld. van be trouwbare zijde meldt, zal mr. D. Fock het volgend jaar als gouverneur- generaal van Ned.-Indië worden opgevolgd door mr. A. R. Zimmerman, oud-burgemeester van Rotterdam, thans als commissaris-generaal van den Volkenbond te Weenen werkzaam. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot wijziging van de Gemeentewet met betrekking tot de plaatselijke belastingen. Daarbij wordt in het bijzonder de forensen belasting herzien. Een ontwerp is ingediend tot wijziging van de Gemeentewet met betrekking tot de plaatselijke belastin gen O m. wordt de forensenbelasting een afzonderlijke heffing, los van de plaatselijke inkomstenbelasting. Voor de bedrijfsforensen wordt uitsluitend het ter plaatse getrokken inkomen ba sis voor de heffing. Voor de woon- forensen zal de belasting verband hou den met duur of aard van het verblijf ter plaatse. (Staten-Generaal Naar wij vernemen, zijn de beide firmanten van de firma Vroom en Dreesman opgetreden als commissaris sen van de N,V. Kleedingmagazijnen te Amsterdam, waaronder ressorteeren de firma's Hollenkamp en Broekman en de magazijnen Nieuw Engeland Deze nieuwe groote combinatie in het heerenkl. bedrijf beteekent het einde van het zelfstandig bestaan van de firma Hollenkamp, welker aandeelen grootendeels in het bezit van de heeren Vroom en Dreesman zijn gekomen. Plattelands wethouders. Men schrijft aan 't „Huisgezin" uit Valkenswaard. In den gemeenteraad van Valkens waard stelde de heer Jaspers en andere raadsleden de beide wethouders, de heeren Kanen en Gyrath-v. d. Eijnde in staat van beschuldiging, dat zij hun ambt zouden hebben misbruikt om geldelijk gewin te behalen. De beschuldigingen houden na onderzoek door raadsleden het volgende in De gemeente Valkenswaard had rioolbuizen aangekocht van den heer Ant. Beeks, aldaar en die moesten ge keurd worden. Nu had de leverancier den wethouder Kanen geaffronteerd en daarom wilde deze aan Beeks een hak zetten door zijn buizen af te laten keuren. Alsnu werd door wethouder K., wet houder G. in den arm genomen beide wethouders staan bekend als „vroolijke jongens" en deze zocht iemand op, die de buizen wilde af keuren Daartoe maakte wethouder G. in café van Lith kennis met architect Van den Berk uit Geldrop en beloofde hem, dat hij opzichter zou worden van 't nieuw te bouwen raadhuis en van den Volksbond, voor den bouw waarvan de wethouder wel subsidie zou toe staan, alles mits v. d. B. de buizen van Beeks zou afkeuren. Nadien kreeg v. d. B vast opdracht om plannen voor den Raadhuisbouw te maken, waarvoor hij een rekening bij B. en W. indiende van f222 70. Dat vond wethouder G te hoog, maar na de vergadering van B. en W. gingen beide wethouders met den ar chitect een glaasje drinken in een café en vroeg de architect hun, of hij iets doen kon om uitbetaling van dit be drag te krijgen. Eerst bood hij hun persoonlijk ieder f 15, daarop f 25 aan. Nadat de wethouders zich een poosje boos gehouden hadden, zei weth. Kanen na met wethouder Gyrath gesproken te hebbenGyrath wil f 50. En toen begreep de architect wel, dat Kanen ook f 50 moest hebben, wilde er uit betaling door de gemeente volgen van zijn rekening. Op 20 Juni vergaderden B. en W. en achtte men de rekening weer te hoog, maar de architect gaf toelichting, dat hij toch beneden 't architecten tarief gebleven was en zoo werd op 20 Juni het bedrag toegestaan, maar verdeeld over drie afzonderlijke posten, opdat de Raadsleden niet zouden merken, dat het zooveel was. (Dat dit aldus geschied is om deze reden, gaf de burgemeester toe), Alsnu werd aan den architect het geld bij den gemeente ontvanger uitbetaald, maar met de twee wethouders werd afgesproken, dat zij elkaar in 't café van Jac. de W zouden treffen om ieder f50 in ont vangst te nemen. Ze zouden ieder af zonderlijk daarheen gaan om geen achterdocht te wekken en zoo zaten daar de beide wethouders reeds, toen de architect met het geld aankwam Deze had intusschen bedacht, dat f 50 belooning aan iederen wethouder toch wel te veel was en toen er betaak moest worden, maar ze niet van zijn briefje van f 200 af konden, stelde hi voor zelf even in de buurt te gaan wisselen. Hij moest op den Dommel schen weg toch nog een rekening be talen en dan had hij dus meteen klein geld. Eenmaal echter buiten, reed hij per en liet de beide edelachtbare heeren op hun f 50 in het café zitten wachten. De heeren hadden 't echter gauw door zien en pas was de architect dan ook thuis, of daar hield een auto stil, waar de beidewethouders uitstapten. Wethouder Gyrath sprak toen het eerst over het geld en wilde v. d. B het niet geven, dai zouden zij wel maken, dat er f 100 in de gemeentekas terug gestort moest worden Er ontstond groote herrie ten huize van den archi tect, die hen ten slotte dreigde uit huis te zetten. De wethouders bonden toen in en weth. Kanen zeiOch, geeft aan Gyrath dan maar iets om de gemaakte kosten te vergoeden, waarop de architect f 10 gegeven had. Hierop gingen beide wethouders naar café van Gerwen weth. G. houdt wel van een borreltje om later nog eens bij de vrouw van den architect terug te keeren met de boodschap Zeg maar aan uw man, dat we 't als eerlijke menschen dan zoo maar zullen laten. De autorit Valkenswaard—Geldrop bleek men echter op., gemeentereke ning te hebben gedaan. Wethouder Gyrath antwoordde op de beschuldigingen, dat men in 't be lang der gemeente per auto naar Gel drop gereden was om f 60 terug te vragen, die in het bedrag van f 222.70 waren begrepen als loon voor het af keuren der rioolbuizen en waarvoor de archiiect nog eens apart geld wilde hebben. De f 10 die hij gekregen had, betrof een particuliere vordering. De heer v. d. Besselaar merkte echter op, dat de architect tot op heden nog geen tweede rekening voor die f60 had ingediend, zoodat de wethouders de eerste uitbetaling niet per autorit Geldrop terug behoefden te gaan halen. Ook de heer van Hout noemt de verdediging van den wethouder niet geslaagd. Wethouder Gyrath noemt alles nu een „finale leugen". Wethouder Kanen zegt, dat alles insinuaties zijn. Ook hij had nog f 10 van „dien deugniet" in Geldrop te goed en daarom was hij naar Geldrop gereden. De heer v. d. Besselaar: Dus om een particuliere reden Waarom liet hij dan de auto door de gemeente betalen Na nog meer beschuldigingen werd ten slotte een conmissie uit den Raad benoemd, die alles zal onderzoeken. Aan 't eind der zitting riep wethou der Gyrath met pathos uit, nadat hij toegegeven had, cat wethouders dik wijls aan verleidirgen werden bloot gesteld Zijn er soms nog meer klachten tegen de wethouders Jawel, antwoodde de heer v. d Besselaar. dat gij particuliere onkosten door de gemeente laat betalen. De heeren hebben samen fijn gedineerd in hotel „Concorda", maar de rekening was voor de gemeente. Wethouder Gyrith erkent dit. Het was een lunch geveest na een lang durige vergadering... Nou je kunt on} wel met de wet houders feliciteerei zei na afloop der vergadering een sgarenmaker en een sportjongen tegen dkaar. En dat waren nou nog wel ónze candidaten. Maar alevel, 't zijn tocl allebei „vroolijke ongens", lachte rrem.. Gisteravond eed naar het „Vad meldt, onder Wassenaar op den Kat wijkschen weg eer auto bestuurd door W. B. C. A Frëherr von Haubold Dachröder, tegen en boom. De beide nzittenden, zijn vr«uw en zijn driejarig zoontje, werden tenhuize van dr. Duetz binnengedragen, dé de eerste hulp verleende. Het kind was echter zoo erg gewond, dat het spedig daarop over- eed. De dame is raar 't ziekenhuis gebracht Volgens de ooggetuigen reed de auto niet snel en men vermoedt dat de stuurinrichting defect was. Men meldt ut Nederhorst den Berg: De knecht van Stam is den veekoopman nabij Dienerbrug onder de Gooische Stoomtran geraakt, een voet en een been werdin hem afgereden. Dinsdagavond is onder de ge meente Papendrechtde schipper J. B. v H., gedomicilieird te Philippine, overboord gevallen verdronken. Hedenmiddag cmstreeks half een is het 11-jarig meisji J. G„ wonende Hellingen te Dordrecit, op het trottoir der smalle Dokbrug ïitgegleden. Het kind kwam terecht ip het rijpad der brug en geraakte cider een passee- rende auto van den Reinigingsdienst. Een der wielen ginj over het hoofd van het meisje, dat trstond werd ge dood. De chauffeur lad van het vallen van het kind niets bimerkt. In Hannover heit het spelen met vuurwapens door joigens den dood van zes knapen veroorzaakt. Een aantal schodjongens waren „Indiaantje" aan het sjelen. Een jongen van 14 en zijn broctje van 10 jaar waren cowboy en „tingen" een aan tal speelmakers, die voor Indianen figureerden, met lassds. Elke „gevangene" werd aan den boom gebonden om tir dood gebracht te worden. Daarop begonnen de „cow boys" met revolvers cp hun kameraad, jes te schieten en doolden zes hunner, Ze dachten, dai d: revolvers me? borstaandoeningen met AKXER's losse patronen geladen waren. Bij aankomst van een trein op het station Versailles werd een inge nieur, Armand Dutfoy geheeten, door messteken in een coupé gevonden. Het wapen, waarmee de misdaad was gepleegd, stak nog in één der wonden. De ongelukkige kon nog de woorden uitbrengen: „Twee donkerharige man nen hebben mij gestoken De man, die zeven messteken in de borst gekregen had, stierf een half uur ater. Roof moet het motief voor de mis daad zijn geweest. De twee moordenaars zijn lusschen Montparnasse en Versailles in den coupé van hun slachtoffer geklommen, terwijl de trein in beweging was. In de nabijheid van Arles maak ten twee jonge geestelijken een wan deling met een aantal kinderen van een patronaat. Tegenover het Chateau- des-Sables in de Rhone wilden enkele cinderen baden. Een jongetje van 11 .aar zonk echter in de diepte weg. len leerling, die in de nabijheid was jeproefde hem te redden, maar ver dween ook in de diepte. Een der geestelijken sprong nu de cinderen na en wist beiden te grijpen. De kinderen klemden zich echter zooj danig aan hem vast, dat hij, niettegen staande hij een goed zwemmer was, niet meer de macht behield over zijn bewegingen. De andere geestelijke begaf zich toen ook te water, maar vermocht de dren kelingen niet eens te bereiken. Alle vier verdronken. Een havenarbeider te East Ham is tot drie maanden dwangarbeid ver oordeeld wegens mishandeling van zijn twee-jarig kind. Buren hadden het arme wicht her haaldelijk hooren schreeuwen: „Nee, paatjeen het geluid van slagen gehoord. Een dokter, die het kind onderzocht had, zeide dat het goed gevoed was, maar dat het striemen vertoonde, waarschijnlijk veroorzaakt door het slaan met een riem. Bij het verhoor van den beklaagde verklaarde de ellendeling, dat de kleine huilde, wanneer hij in het bad werd gedaan. Sedert 2 Augustus werd te Elle- meet op Schouwen een daar logeeren- de jonge dame vermist, die aan het strand had zitten lezen; alleen 't boek werd teruggevonden. Thans is haar lijk door visschersj aangebracht; het lag op de Zeehondenplaat. Vermoede lijk is de verongelukte van een stran.l- lïoofd afgeslierd, want de voetsporen wezen destijds in die richting. Donderdagavond legde zich een man uit Millingen te slapen tegen de glooiing van den Ooydijk bij Nijme gen. Vermoedelijk is hij in den slaap van den dijk in de sloot gerold. Gister morgen vond de politie zijn lijk. De landbouwer H. Okerse te Bruinisse, kreeg een klap van een paard en werd in zorgwelckenden toe-' stand opgenomen. Te Marseille heeft zich een droe vig familiedrama afgespeeld. Een Rus sisch ingeneiur, Alexander Verkkoglia- doff geheeten, had in genoemde stad een toevlucht gezocht tegen de bolsje wistische vervolging. De man werd door droefheid en el lende krankzinnig en in dien toestand doodde hij met een bijl zijn vrouw, en één zijner dochters van 10 jaar en ver wondde de andere van 18 jaar ernstig. Daarna joeg de ongelukkige zich een kogel door het hoofd. Woensdagavond heeft op den straatweg tusschen Naarden en Hakke- laarsbrug een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks 11 uur hoorden de bewoners van de boerderij van Jens- man op den straatweg een hevigen slag. Men snelde naar buiten en toen de bewoners gekerm hoorden stak men de trekvaart over. Op den weg vond men twee jongelieden, omstreeks 20 jaar oud, badende in hun bloed. Een van hen was buiten kennis. De andere zeide, dat zij op een motorfiets met duo-zitting van achteren tegen een vrachtwagen waren gereden, doordat de vrachtwagen geen achterlicht voer de. De bestuurder van de vrachtauto deelde mede, dat hij juist zijn vaart minderde om te stoppen ten einde zijn achterlicht te controleeren, toen de motorrijder er tegen aanreed. De vrachtauto behoorde aan een hande laar te Amsterdam. De beide jonge mannen werden door Mevr. v. Zwol uit Waalwijk, die juist met haar auto passeerde opgenomen en naar Muiden gebracht om daar voorloopig verbonden te worden en vervolgens naar het Groot Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. ucuucu giaiciciiavunu ucspicRUlgcT i gevoerd, welke twee uren geduurd hebben Er is, naar gemeld wordt, nog geen overeenstemming bereikt. De onderhandelingen zullen heden worden voortgezet en men verwacht een gunstigen afloop. vanaf de Zweminrichting- Mr. van Coothstraat» een i Tegen flinke belooning terug te bezorgen bureau van dit blad. 33138 Waalwijk, 14 Aug. '24. Eieren 89'/2 ct. Varkens f 11—f 14. 's BOSCH, 13 Aug. Op de markt van heden werden aangevoerd 715 stuks hoornvee. 889 biggen. 39 zeugen. 49 schapen. 87 kalveren. Totale aanvoer 1779 stuks. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 285—f 440 p. st. Kalfvaarzen van f 275—f 390 p. st. Magere ossen en koeien van f 185f 290 Vette ossen en koeien van 0.62i pd le kw Vette ossen en koeien van 0.52i id 2e kw Pinken van f 140—f 215 per stuk Zeugen van f 75f 125 per stuk. Biggen van f 1 752.25 per week. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 20—f 30 per stuk. Handel matig, prijshoudend. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 11 Juli '24. Kipeieren Hoogste prijs f9.25. Middel prijs f 7.25—7.60. Laagste prijs f 6.—. Eendeieren f6.15—f7 Totaal Aanvoer 225.000 stuks Handel flauw. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou P anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik c tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r muiieren Bonbo c ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. De Heer en Mevrouw H. HOFFMANS-v. d. Schoot, betuigen hiermede hun hartelijken dank voor de blijken van belang stelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. 33200 Waalwijk, 16 Aug. 1924. ZOEKT met pension. 33207 Brieven onder No. der adver tentie aan het Bur. v. d. Blad. MEVROUW HEUPERMAN Mr. van Coothstr. 23 vraagt tegen 1 September Nader overeen te komen con ditiën. 33204 aan de Gemeente Gas- en Water leidingbedrijven met ingang van 1 September Aanvangssalaris f 400.— Brieven uitsluitend te rich ten aan het Bureau van dit Blad onder Motto "Gas" vóór 24 Augustus. 33203 Internationale Tentoonstelling Waalwijk 1925. TE KOOP: 33208 zeer geschikt voor étalage van schoenen, enz. Spotgoedkoop. Te bezichtigen en te bevragen STAND 55. Juweelenstand Antoon Ghijben, Internationale Tentoonstelling Tilburg, bij den ingang Hoofdgebouw. te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag 28 Augustus 1924 en bij toe slag op Donderdag 11 Sep tember 1924, telkens om 12 uur des middags in Hotel VER- WIEL te Waalwijk, Het gunstig gelegen uitstekend perceel te Almkerk „de Oude Doorn" kad sectie D nos. 210 en 207, groot 4.47 60 H.A. 33202 Te aanvaarden in eigen ge bruik einde seizoen 1924. Betaaldag koopsom 23 Oct. 1924. te Capelle, bericht, dat de goederen, geveild voor de familie ARTS, thans in bod staan, als volgt: KOOP KOOP KOOP KOOP KOOP KOOP op op op op op op f 750, - f 3600,- f 3000,- f 2000,- f 4000,— f 3200,- Toeslag op Maandag 18 Augustus 1924,des namiddags om half drie in het Stations koffiehuis van DONGEN te L. F. Capelle. VAN 33206 33205 - Zie officieele feestgids. De Franschen hebben de Duit- schers te Londen voorgesteld, de Roer een jaar na de onderteekening van het verdrag te ontruimen. Het antwoord hierop heeft zich lang laten wachten. Thans is het er en de Duitsche, Fransche en Belgische afgevaardigden 1964 KANTOORUREN VAN DES ZATERDAGS VAN 9-12 UUR. 9-11 UUR. \jciui(7fr

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7