nieuws u«t Neusden op 20 en voor de 3e van 7.50 op ƒ15. De heer de Haan vond dat de ge meente hier niet moet trachten te pro- fiteeren, doch 't vervoer der goederen zoo goedkoop mogelijk moet maken. De Voorzitter zei, dat er ook gele genheid bestond tegen het tarief per colli, als men zulks voordeeliger vond en dat hij het voorstel van B. en W. in vergelijking met Woudrichem en Wijk zeer billijk vond. Het voorstel de Haan, vond geen on dersteuning. De heer ülil vroeg nadere inlichtin gen. Voor een vrije ligging is de haven voor schepen gedurende 14 dagen bij ijsgang, storm en dergl., terwijl dhr. de Haan meende, dat de vluchtliaven een instelling was van het rijk. Na uitlegging door de oorzitter werd besloten het betreffende art. III te wijzigen en aan den A oorzitter machtiging te verleenen naar omstan digheden te handelen F. Verhoeven voerde het woord over 't lossen na een bepaalden tijd door in gezetenen en door niet-ingezetenen, omdat zij daardoor soms buiten schuld op kosten komen. Uit de toelichting door den Voorzitter bleek hij zich blijkbaar te hebben ver gist en daarom blijft het daarmee zoo als voorheen. Benoeming van een lid der schat tingscommissie voor de Rijks-inkom stenbelasting, een vorige vergadering uitgesteld. Joh. de Mol bekwam 3, A. Verschuur- Baert 4 stemmen, zoodat deze werd gekozen verklaard. Op voorstel van het Dag. Bestuur werd aan de Oranje-vereeniging, tot wederopzeggens toe een jaarlijksche subsidie toegekend van 25. Hierna kwam in behandeling het verzoek (aangehouden in de vorige ver gadering) van eenige ingezetenen, tot het bouwen van woningen.. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te be schikken, daar volgens hen slechts in de meest buitengewone gevallen daartoe kan worden overgegaan en we toch ze ker op den terugweg zijn naar de nor male tijden. Bovendien werden nog eenige argu menten naar voren gebracht. Het lid Uhl wilde gaarne weten hoe veel gezinnen kans hadden op straat te worden gezet en hoeveel ledige wo ningen beschikbaar zijn, en sprak uit dat de gemeente tot bouwen moet over gaan, zoo het particulier initiatief te kort schiet,' al weet men vooruit dat het bedrijf niet rendeerend zal zijn. Gaarne zag hij een commissie van ad vies uit of buiten den raad, om de zaak van de woningnood nader te onder zoeken. De heer de Haan was het roerend met hem eens en wenschte ook nog te voorkomen, dat, mogelijk, lui in even tueel slechte woningen zouden worden gehuisvest. De heer Cox opperde het plan, daar aan de hand van becijferingen, parti culieren zich niet aan woningbouw zullen wagen, dit aan de Godshuizen voor te stellen, waarvan de Voorzitter geen succes verwachtte. Later kwam dhr. Cox nog met het voorstel, dat de gemeente, om in den allereersten nood te voorzien en tegelijk bij wijze van werkverschaffing, met den bouw van 5 woningen al vast zou aanvangen. Het voorstel werd niet ondersteund en geraakte dus van de baan, waarna dat van dhr. Uhl werd aangenomen en zoo zal een commissie van 3 leden van den raad onderzoeken en advi- seeren. Dhr. Cox wenschte een ter mijn te stellen van b.v. 2 of 3 weken, waarbinnen het onderzoek moet zijn beëindigd. Na discussie werd besloten dat aan de prudentie der commissie over te laten. Hierna kwam, volgens de Voorzitter, het pièce de resistance", het annexa tie-voorstel van Ged. Staten, om bij Heusden te voegen Herpt c.a. en een gedeelte van Oud-Heusden. B. en W. deelden mede, dat zij hier mee accoord zouden willen gaan, op voorwaarde, dat ook toevoeging van Heesbeen, Doeveren en Luttelherpt, zou geschieden, waarvoor Ged. Staten blijkbaar niet te vinden waren. De heer Uhl verkreeg eerst het woord en somde een heele lijst van bezwaren op en deed uitkomen, dat in onze ge meente niemand verlangt naar annexa tie van Herpt. Hij vergeleek de an nexatie zooals die is voorgesteld bij een „Mariage de raison". Hij besprak o.a. de schuld en het bezit der ge meente Herpt; de kwestie der wacht gelden de eventueele nadeelen voor liet Vleeschkeuringsbedrijf en meer andere zaken en resumeerende kwam hij er toe, dat vereeniging niet is in het belang van Heusden en getracht moet worden zelfstandig te blijven. De heer de Haan vroeg nauwkeuri ge opgaven der baten en lasten van Herpt, welke ambtenaren op wacht geld zouden komen, naar den gemid delden aanslag in de belasting in beide gemeenten en sprak over de bezittingen der Godshuizen, die uitsluitend toe kwamen aan de Poorters van Heusden. Voorts zag hij de afdeeling Bern lie ver bij de gemeente Nederhemert. De Voorzitter, het woord nemende, sprak, dat hij, niet uit persoonlijk voordeel, voorstander was van de an nexatie, daar de administratie van kleine gemeenten te hoog komt, etc. Hij gaf een overzicht van de bezits-in- komsten van Herpt, die niet hooger komen dan pl.m. 1500, waartegen over staat een schuld van 22000. Voorts deelde hij naar aanleiding van een vraag van de heer de Haan mede, welke ambtenaren zeker op wachtgeld kwamen en gaf eenige voorbeelden be treffende den aanslag der belasting. Bij een belastbaar inkomen in Heus den van 550ƒ600 wordt betaald 9.45, in Herpt 26.40bij een dito van 900950. hier 16.17, in Herpt ƒ47.20, enz., waaruit duidelijk een zeer groot verschil bleek. Bovendien zal Heusden in 1925 nagenoeg schuldvrij zijn. Hier is 't vermenigvuldigingscij- fer voor 't komende jaar I J, in Herpt 4, terwijl uit de besprekingen bleek, dat het voor Heusden bij annexatie, gedurende de eerste tien jaren pl.m. 2J zal zijn, zoodat nog eens werd opge merkt, dat Heusden hoegenaamd niets voelt voor vereeniging met Herpt. Ook zag men geen belang in de ver grooting met het bedoelde gedeelte van Oud-Heusden. Nadat ook de heeren Cox en Mol van hun tegenzin hadden doen blijken en men op nader onderzoek aanstuurde, drong de Voorzitter er op aan thans reeds te beslissen. Hoewel de heer de Haan overtuigd is, dat het wetsontwerp zóó wordt aan genomen, bleef hij er tegen protestee ren en stelde voor te trachten een an nexatie te bekomen van Herpt c.a., Oud-Heusden, Heesbeen, Doeveren, en de gemeente Hedikhuijzen, dan had de verandering eenig raison d'être. De ze combinatie vond, noodgedwongen, een paar voorstanders. Nadat nog ter sprake was gebracht, de jaarlijksche belastingheffing in Herpt, het bezit van Oud-Heusden en andere bijkomstigheden, ging men op voorstel van den Voorzitter over tot stemming en min of meer met geest drift, werd met algemeene stemmen het voorstel van Ged. Staten verwor pen; niet één was er die de hand uit wou steken naar Herpt, onder deze omstandigheden. Hierna kwam in stemming het voor stel van de heer de Haan, om, als er dan toch geannexeerd moet worden, ook Heesbeen, Doeveren. Luttelherpt en Hedikhuijzen daarbij te betrekken. Hiervoor waren nolens volens te vinden: De Haan ,Cox en Uhl, zoodat ook dit plan van de baan werd ge knikkerd.. Bij de rondvraag kwam Cox nog met een spoed-voorstel tot verbetering van de Molenstraat, minstens voordat het voorstel van Ged. Staten event, wet wordt, waarop de Voorzitter repliceer de, dat zulks zoo'n vaart niet zal loo- pen en dat Cox nog wel gelegenheid zal vinden deze zaak tijdig ter sprake te brengen, waarna de openbare bij eenkomst te ruim half tien werd geslo ten. DRUNEN. Begunstigd door prach tig weder, werd Zaterdag 6 September de reclame-vliegerwedstrijd, georgani seerd door den heer L. Sikkers gehou den. Om 3 uur verzamelden de deelne mers, ongeveer 40 in getal, zich met hunne prachtige vliegers bij het woon huis van den ondernemer. Hier reeds begon de jury haar moeilijke taak. Er waren zeldzaam mooie exemplaren en men had getoond de bedoeling dezer reclame goed te begrijpen. Behalve ve le, welke vol reclame geschilderd wa ren, trof men er exemplaren bij die het geheele huis en bedrijf voorstelden. Er was veel werk van gemaakt. Om vier uur begon de eigenlijke wedstrijd in den Overlaat op een weide welwillend afgestaan door den heer M. v. Voort, en binnen een minimum van tijd prijkte de lucht met allerlei kleuren en figu ren. 'tWas werkelijk aardig om te zien. De ondernemer heeft alle eer van zijn werk en heeft ons een aangena- men middag bezorgd. Wij vertrouwen dat het succes dezer reclame niet zal uitblijven. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs, gouden vulpen, grootste vlieger, J, Boom. Voor meeste reclame: le pr. gouden vulpen, J. Boom; le pr. gouden vulpen, A. van Zeist; 2e prijs, leesboek in prachtband, J. de Hart; 3e pr. luxe potlood, B. de Geus; 4e pr. kaartenalbum, J. Pelders. Voor den besten vlieger: le pr. gouden vulpen, J. Merkx; 2e pr. voeiboek, F. Elshout; 3e pr. lees boek, J. van Zeist; 4e pr. leesboek, M. Schapendonk. Voor den mooisten vlieger. le pr. gouden vulpen, v. d. Hammen; 2e pr. leesboek, J. v. d. Leur; 3e prijs luxe potlood, F. Elshout; 4e pr. lees boek, J. Brok. Het Zondagnamiddag door de harmonie „de Volharding" gegeven concert in haren tuin, is schitterend geslaagd. De bekroonde concoursnum mers werden prachtig uitgevoerd. Dat er voor deze veel belangstelling was, bewees het publiek, wijl de tuin tjok vol was. Het prachtige weer deed er ook het zijne aan bij, om de bezoekers volop te doen genieten. Wij hopen door dit kranige muziekgezelschap op dergelijke aangename concerten meermalen te worden vergast. De werkloosheid in deze gemeen te neemt steeds toe. In de week van 1 tot en met 6 September, hebben zich 34 werklooze lederbewerkers bij het correspondentschap der arbeidsbemid deling opgegeven. DRUNEN. Nog enkele dagen en de groote Tuinbouwtentoonstelling van fruit, groenten en tuinbouw-artikelen, uitgeschreven door de veilingvereeni- ging „De Langstraat, gaat worden ge opend Reeds lang heeft men een dergelijke tentoonstelling tegemoet gezien, doch telkens stuitte men op moeilijkheden die het houden daarvan onmogelijk maakten. Het actieve bestuur der ten toonstelling de heeren A. v. de Wiel, DrunenF. van Liempt, Elshout WelEerw. heer Willems, Elshout; M. van Halder, Drunen J. van Engelen, Haarsteeg; M van Wijk, Qenderen H. Mostermans, NieuwkuijkTh Lan- gerwerf, Waspik j van Loon Elshout; W. van Loon, Waalwijk ;J.P v. Rooij, DrunenP. Koene, Vlijmen en Ant. Willems te Elshout, met aan het hoofd hun sympathieken, doortasten den directeur, de heer L Pijnenburg, achtten thans den tijd daartoe gekomen en togen aanstonds aan het werk om te krijgen een tentoonstelling in den werkelijken zin des woords, een tentoonstelling waar men kan leeren, waar men kan zien wat is te bereiken door practische toepassing van de be staande hulpmiddelen, waar men kan 2ien hoe verschillende ziektegevallen kunnen worden bestreden, waar men zal kunnen zien hoe de producten het best kunnen worden' verpakt en waar men zal ondervinden dat de Veiling vereniging „De Langstraat" een zegen is voor de geheele omgeving. Dat de leden dat reeds tastbaar hebben kunnen ondervinden bewijzen wel de omzetcijfers van de verschil lende jaren n.l. 1916 f 136 000.— 1917 f 404 693.87 1918 f 443 974.44 1919 f 287.852.73 1920 f 292.241.77 1921 f 288 504.01 1922 f 294 457.56 1923 f 170 665 90 1924 tot en met 23 Augustus f 220 719 50. En toch zal deze tentoonstelling nog meerdere leden brengen en zullen de leden, geprikkeld door hetgeen ze ge zien hebben, trachten hun producten zoo hoog mogelijk op te voeren opdat spoedig de veilingvereeniging „De Langstraat in ons land een in alle op zichten goeden naam heeft. Naar wij vernemen zal de heer Nic. van Dongen, bloemist te Waalwijk, zorg dragen dat het gebouw in een passend kleed zal zijn gestoken. Dat dit een prachtkleed, uitstekend van coupe en vorm zal zijn, daar staat ons de naam Van Dongen borg voor. Naast de talrijk vele inzendingen van de leden zullen nog vertegenwoordigd zijn de firma's. N van Dongen bloemist Waalwijk. Fa. Dr. Lamers en Dr. Indemans, 's-Bosch met--«plantenziekten bestrij- dings-artikelen. P. v, d. Vliet, Vleuten met planten ziekten en sproei-artikelen. Handelsvereeniging N. C B Veghel. R.K. Tuinbouwschool te Breda met diverse leermiddelen. C Simonis, Raamsdonksveer met rietmatten en fruitmanden. Plantenziektekundige dienst te Wa- geningen met diverse artikelen. Bijenhoudersvereeniging N. C. B. Bijenhoudersvereeniging St. Ambro- sius, Drunen. De jury bestaat uit de heeren A. v. Gogh, Rijkstuinbouwleeraar in Noordbrabant J. Rietsema, directeur van de R K Tuinbouwschool te Breda. J. van Es, Leeraar Tuinbouw, Vucht. Voor de tentoonstelling zal een wedstrijd worden gehouden in het fruit sorteeren en verpakken waarvoor het fruit welwillend is afgedaan door den heer C. de Jong-Verhagen te Heusden. De keuring van de diverse artikelen zal Zaterdag v.m. ten 11 uur een aan vang nemen terwijl de opening der Tentoonstelling zal plaats hebben des middags ten 3 uur door den Edelachtb. heer Mr. H. Loeff. De Rijks-Bijenteelt-consulent te Wa- geningen, de heer Van Giersbergen, zal des avonds ten half zeven in het Tentoonstellingsgebouw een causerie houden over het nut der bijen in ver band met den tuinbouw. Men ziet dus dat den tuinbouwers een paar leerzame dagen staan te wachten. Laten we hopen dat Pluvius onze landbouwers genadig zal zijn en voor- loopig wat minder met zijn zegen zal schenken. DRUNEN. Op de verleden Zondag te Waalwijk gehouden sportdemon- stratie behaalde onze R K Gymnastiek- vereeniging St. Herman jozef weer een reuzensucces. In de Estafette-loop op de 4 x 100 M. rechte baan wonnen onze jongens den len prijs in 523/5 sec., ofschoon ze felle tegenstanders hadden. Met een klein maar fijn afgewerkt groepje van 17 man verwierven ze den 3en prijs. Onze Drunensche Jongenscongregatie mag trotsch zijn op haar dappere gymnasten, die onder de bekwame leiding van den WelEd. heer A. Senden nog op menige wedstrijd bekransd uit den strijd zal komen. SPRANG-CAPELLE. De werkman A. v. Z. alhier, werkzaam op de stoomschoenenfabriek „Hollandia" te Waalwijk, had j.l. Vrijdag het ongeluk met z'n hand onder ?de stanzmachine te geraken, waardoor twee vingers ernstig werden verwond. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen Tot directeur der Chr. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier is benoemd de heer J. Nelis te Waalwijk. CAPELLE. Bij de j.l. Maandag ge houden loting van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1925, der gemeente Sprang-Capelle werden de volgende nummers getrokken: j 1 C. W. Wagemakers, 2 W. Kruif, J 3 A. van de Mast, 4 H. Wagemakers, 5 J. Ph. de Roon, 6 H. H. Oerlemans, 7 C. Haverhals, 8 A. Verhagen, 9 P. J. Sprangers, 10 A. M. Stam, 11 F. Ro- senbrand, 12 M. P. Spierings, 13 J. Sterenburg, 14' G. de Rooij, 15 M. D. Spierings, 16 L. Pols, 17 H. J. Paans, 18 D. voor de Poorte, 19 C. G. Vos, 20 H. M. van derSchans, 21 O. Cliabot, 22 A. Kluijtenaar, 23 J. van Campen, 24 P. Verduijn, 25 J. M. de Jong, 26 G. W. Meijer, 27 C. van Baardwijk, 28 M. M. van Campen, 29 A. Paapen, 30 M. van Oosterhout, 31 J. de Rooij, 32 J. Ch. Varrossieau, 33 C. J. Kuijsten, 34 G. de Rooij. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Chr. van Beek, behaalde met de ge mengde zangvereeniging „Harmonie", uit Capelle a.d. IJssel, op het te Ouder kerk a.d. IJssel gehouden concours in de eerste afdeeling een eersten prijs met het hoogste aantal punten. Tot organist bij de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de heer A. Christ, met ingang van 1 October. Bij hel j.l. Vrijdag te Breda ge houden examen voor de hoofdakte, slaagde de heer M. C. Rijken, onderwij zer aan de school met den Bijbel aan den Loonschendijk. Naar wij vernemen is de water stand in de binnenpolder alhier zoo abnormaal hoog, dat de daargelegen tuinderijen gedeeltelijk onder water staan, met het noodlottig gevolg, dat verschillende groenten daardoor beder ven. Gedurende de maand Augustus werden ter secretarie dezer gemeente voor de Vleeschkeuring aangegeven 19 runderen, 47 varkens, 1 schaap en 3 geiten. WASPIK. De belasting op de pu- lieke vermakelijkheden bracht met de gepasseerde kermis in totaal op 673.57. Het voortdurend regenachtige weer berokkent den landbouwer eene groote schade. Het graan, ongemaaid zoowel als gemaaid, schiet op het veld, waardoor het in waarde zeer vermin dert. De toemaat ligt te rotten, terwijl de aardappelen veel te lijden hebben. Met den fruitoogst valt het mee. Vooral peren, zoowel stoof- als hand peren, zijn er in overvloed. Ook voor het late fruit worden lage prijzen ver wacht. De najaarsmarkt voor hoornvee en varkens zal dit jaar gehouden wor den op Maandag 20 October. Staan plaatsen zijn vrij. GEERTRÜIDENBERG. Met ingang- van Maandag 8 September, is de R.K. Openbare leeszaal alhier wederom ge opend; er zal zooals vorige jaren, weer wel druk gebruik van gemaakt worden. -i— Onze stadgenoot, den heer C. Spoor, behaalde op den landweerdag te Oudenbosch gehouden, op Zaterdag 6 September, den zevenden prijs met hardloopen en den llden prijs met hardloopen met hindernissen. MEEUWEN. De fanfare „Kunst en Vriendschap" alhier, welke deelnam aan het op 5 September j.l. te Meteren gehouden groot nationaal Muziekcon cours, behaalde een lsten pr. in de 1ste afdeeling. Van harte wenschen wij de vereeniging en inzonderheid haren kra- nigen directeur, den heer B. Roza te Wijk, geluk met dit voorwaar groot- sche succes. Hoewel het oorspronkelijk niet in de bedoeling lag aan dit con cours deel te nemen, werd toch nog be- trekkeijk korten tijd van te voren tot deelname besloten, zoodat deze lauwe ren na een zeer korten tijd van voorbe reiding werden behaald en de vereeni ging dus weer heeft doen zien, dat zij onder de leiding van haren bekwamen directeur goede vorderingen blijft ma ken. Ook de ambitie en de ernstige studie der leden hebben niet weinig- tot het succes bijgedragen. Wij spreken den wensch uit dat de vereeniging op den ingeslagen weg blijve voortgaan, en wekken eenieder op, de vereeniging den steun, die zij moreel maar niet het minst finantieel zoo zeer van noode heeft, niet te ont houden. Waar echter, met het thans tot de vereeniging belioorende geringe aantal leden, een verder voortgaan op den ingeslagen weg schier onmogelijk is, richten we ten slotte het ernstig verzoek tot een ieder die daarvoor ge schikt en in de gelegenheid is, als wer kend lid tot de vereeniging toe te tre den, opdat een nog grootere bloei der fanfare „Kunst en Vriendschap" in de toekomst verzekerd zij. ALMKERK, Dezer dagen slaagde te Gorinchem voor de acte Nuttige Handwerken mej. M. v. Helden alhier. De heer A. S. te Nieuwendijk (gem. Almkerk) had het ongeluk zich zoodanig aan een roestige spijker te stooten dat bloedvergiftiging ontstond. Het zoontje van den heer Groene- berg te Waardhuizen (gem. Almkerk) had het ongeluk in het water te ge raken. Toen men hem na lang zoeken vond, waren de levensgeesten reeds geweken. Men kan zich de droefheid der familie wei indenken. Toen de kinderen van den heer v. d. S. gepasseerde week aan 't spelen waren met een lampion, waar een brandende kaars in stond, geraakten de gordijnen voor de ramen in brand. Gelukkig wist men den brand spoedig meester te worden. Op het gehouden Koninginnefeest te Gorinchem behaalde de heer Heistek te Nieuwendijk (gem Almkerk) den lsten prijs, zijnde f 15. RAAMSDONKSVEER. De keuring van springstieren voor deze gemeente zal, naar wij vernemen, 16 September te Oosterhout worden gehouden. Mej. H. Timmermans, thans te Doetinchem, slaagde te Amsterdam voor de acte Nuttige Handwerken. Ds. C. B. Holland, voorheen Predikant der Herv. Gem. van Raams- donk, ontving een beroeping naar Huizen en nam die aan. MADE. De schippersknecht P. v. der M. geraakte bij het opdraaien van een lier met zijn rechterhand daartusschen bekneld, zoodat een vinger van die hand ernstig gewond werd en genees kundig hulp moest worden ingeroepen. Voor het bouwen van een mu- ziek-kiosk is geld noodig en daarom zal naar men verneemt, langs de huizen een collectie gehouden worden. Vermoedelijk zal de Kiosk een staan- plaats krijgen op het Molenplein. In den tuin van den heer J. Leijs, tuinman te Made staat thans voor de tweede maal in dit jaar een groot „bed" aardbeziëen in vollen bloei en vertoo- nen zich reeds enkele vruchten. De heer A. van Beek, land- bouwwerktuigkundige, alhier, geeft wel blijken van ondernemingsgeest. Niet minder dan honderd stuks motoren en landbouwwerktuigen zond hij op de landbouwtentoonstelling te Zeven bergen Donderdag 4 Sept werd alhier het 100ste kind, sedert 1 Januari 1924 in de R.K Kerk gedoopt. De hond van P. v. der Locht en de hond van C Vermeulen, landbou wers alhier, trokken aan het vechten met zulk 'n hevigheid, dat een der vechtende dood bleef waar voor C. Vermeulen, wiens hond dood bleef, schadevergoeding eischte en bekwam. Voorzeker een zeldzaam geval daar beide dieren ongeveer van dezelfde grootte waren, maar de overwinnaar staat in de buurt als een boosaardige vechtersbaas bekend Het flink huis, gelegen aan den Oosterhoutschen weg met voorterrein en een groot stuk grond achter het arbeidershuis, is dezer dagen verkocht voor slechts f 900 aan Snernaal- v. Gils. Het heeft H M de Koningin be haagd aan onzen dorpsgenoot den heer R Akkermans, groeps-commandant der politietroepen te Kerkrade de eere medallie in zilver van de Oranje-Nas- sauorde toe te kennen. 11. Juni heeft hij het meesterexamen afgelegd, zoodat hij ook thans den graad van meester op de sabel bezit. Te Made is 't electrisch licht voor huishoudelijk gebruik met 5 cent ver laagd en gebracht op 35 ct per K W.U. dit is voorzeker een welkome tijding. Meermalen kwamen de bewoners van het nabijgelegen den Hout, alhier aankloppen, doch steeds tever geefs, om verpleging van de Wijkver pleegster van Made. Thans is ook daar nu een afdeeling Wit Gele Kruis op gericht. Vrijdag 5 dezer jl. arriveerde een Eerw. Zuster uit de Orde der Zusters van Etten Heusden, 9 Sept. '24. Zaterdag a.s. zullen de feestelijk heden plaats hebben der Oranje- Vereeniging. Verkort luidt het pro gramma 9'/2 uur: Feestliederen door de schooljeugd voor 't Stadhuis. 10—12 uur: Kinderspelen aan de Prins-Hendrik-kade. 3—4 uurOptocht van versierde fietsen, poppenwagens, etc. 4—5'/2 uurVolksspelen, touw trekken, fietsen met hindernissen, etc. 6V27V2 uurConcert op de Visch- markt. 8 uurFakkeloptocht. In de maand Augustus werd alhier niemand geboren, terwijl in de vorige 7 mnd. reeds 24 aangiften ten stadhuize waren gedaan. Een dekknecht van de Litsche boot knelde bij het vastzetten daarvan alle teenen van een zijner voeten Na door Dr. Otto te zijn behandeld, werd hij in het St Antoniusgesticht ter verdere verpleging opgenomen. De extra prijs, geschonken voor het biljait-concours ten bate der Harmonie, werd Zaterdag gewonnen door den Heer Colijn te Wijk. Dit concours werd besloten met een bal. De uitslag der loting voor de Nat. Militie was j.l. Zaterdag als volgt: 1. J. Boeren, 2. S. Deurloo, 3. J. v. Wette, 4. J. Overweel, 5. Kuijpers, 6. J. Verhoeven, 7. J. Schoenmakers, 8. J. v. Hooft, 9. K de Graag, 10 C. Verhoeven. 11. W. Boeren. Abonneert U op en Adverteert in ,yDE ECHO VAN HET ZUIDEN het meest gelezen blad in de Lang straat en Omgeving,

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2