m y. Een huis y. 11 J. GLEKAN mg. Opruiming Van restanten COCOS. Notaris Van Ham Dagelijksche fluto*Be$te!dienst Notaris VanHam Marktberichten. 436e Staatsloterij. advertentknT" GEBR. SCHOEP, WAALWIJK. REEDS ONTVANGENeen groote keuze Uiterst concurreerend Reeds 2-persoons Wollen Dekens vanaf f 7,90, bij niemand aan die prijs zoo zwaar hem keurig wegstompte en de bal ligt weer in 't zijnet van het Quick-doel Zoo gaat het steeds doorQuick lost een schot, de doelman stopt, maar laat de bal glippen, wat hem maar zelden overkomt en Quick heeft de leiding, 1 0. Even daarna maakt de S.V.V.- middenvoor met een keurig schot den stand gelijk, 1 1. Weer is 't nu Quick, die den S.V.V.- doelman met verre schoten wil ver rassen, maar dat geeft geen schijn van kans. Dan weer een mooie kans voor de S V V.'ers de bal werd voorgezet een keurige kopbal en het leer ligt op de deklat en valt zoo in 't net. Zoo verstrijkt de speeltijd en na een zeer spannenden strijd komt het einde met een gelijk spel 1 1, wat de ver houding zeer goed weergeeft S.V.V. kan op een goed gespeelden wedstrijd terugzien en hiermede is het tournooi gesloten. Het S V.V.-elftal heeft in deze tournooi wedstrijden steeds een goed spel te zien gegeven en wij hopen dat ze op dien weg zullen voortgaan. Heuvel, Tilburg en Quick, Waalwijk hebben een gelijk aantal punten be haald, welke clubs vermoedelijk om den uitgeloofden beker zullen kampen op Zondag a.s. KAATSHEUVEL. Zaterdag ontving Kaatsheuvel op haar terrein achter 't raadhuis het sterke R. K. T. V. V. Wilhelmina. Kaatsheuve kwam uit met zijn nieuwe opstelling mogelijk geworden door de opname van alle B.V.V. spelers. Reeds dadelijk bleek dat 't elftal door Kaatsheuvel in 't veld gebracht, de kampioenen der R.K.F. verre de baas was. In minder dan 10 minuten stond Kaatsheuve reeds twee goaltjes voor. Wilhelmina begon alle zeilen bij te zetten om erger te voorkomen, wat tot gevolg had dat de rust inging met 2—0. Na de thee werd van weerszijden weer duchtig aangepakt, doch noch Tilburg, noch Kaatsheuvel mocht nog vruchtbaar werk leveren. Dat de stand door Kaatsheuvel niet hooger is opgevoerd kunnen wor den, moeten we in hoofdzaak toe schrijven aan het weinige uithoudings vermogen van 't elftal. Duidelijk is te zien, dat er weinig getraind is Een paar duchtige speelavonden en eenige stevige wedstrijden zijn nog een nood zakelijke vooroefening om met succes de competitie te kunnen inluiden. Zondag j.l. verloor Kaatsheuvel I op 't H.E C. terrein te Waalwijk van H.E.C i. Wat we hierboven zeiden van ongeoefendheid en te weinig uithou dingsvermogen, bleek ook Zondag waarheid. Met 3—1 bleef H E.C, de meerdere. Zondag speelde Kaatsheuvel 111 tegen Crescendo II te Loonopzand Ofschoon Kaatsheuvel III slechts met 8 spelers in 't veld stond, wist de club met 5—0 te winnen Betere opkomsi had voor het derde elftal grooter succes gebracht. Duivensport. WAALWIJK. Zondag hield de Postduivenver. „Besoijen" een wedvlucht vanuit Sit- tard, met jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 14, 17 F. Schoemans, 2, 7 H. van Helvoirt, 3, 13 Th. de Ronde, 4 Ant Verster, 5 J. Pullens, 6 en 12 C. Ver hulst, 8, 9 Chr. Passier, 10, 15 J. Tref fers, 11, 18, 19, 21 Joh. Verhagen, 16 C. de Kort, 20 C. v. Oers, 22 J. Ver- lioof stad. -De postduivenver. „De Lucht- verkenners" hield Zondag een wed vlucht met oude en jonge duiven van uit Weert, waarvan de prijzen werden behaald als volgt: 1, 5 J. C. Pullens, 2 A. Lombarts, 3 G. Mulders, 4 L. Pullens, 6 C. Lom- mers, jonge duiven. Oude duiven1 Gr. van Benten, 2 Gr. Mulders, 3 Th. de Peffer. Zondag 7 Sept. hield de postdui- venvereeniging „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht vanuit Sittard. De prij zen werden behaald als volgt: Oude duiven1, 2 W. Pot, 3 H. Kuip- pels, 4 K. Wassenaar. Jonge duiven: 1 J. v. d. Griendt, 2 H. Knippels, 4, 5, 6, 8, 10 G. de Graaff, 7 Th. v. d. Geldt, 9 W. Pot, Zondag j.l. hield de postduiven vereniging „De Jeugdige Vliegers", een wedvlucht vanuit Maastricht. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 7, 8 Th. v. d. Geldt, 2 A. Verhoe ven, 3 K. Wassenaar, 4 G. de Graaff, 5, 13 Th. Trimbach, 6 W. Pot, 9, 11 K. Broumels, 10 C. de Peffer, 12 ,J. v. d. Griendt. KAATSHEUVEL. Zondag hield de postduivenver. „De Luchtvaart", gevestigd bij den heer J. Treffers alhier, een wedvlucht met oude en jonge duiven, vanuit St. Quentin. De uitslag was met oude dui ven 1, 5 A. van Moergestel, 2 A. Ver steeg, 3, 8 C. Nerings, 4, 6 J. van der Schans, 7 A. Kerst. Met jonge duiven1, 9 D. de Bie, 2, 6 A. Zwart, 3 J. van der Schans, 4 J. Zwart, 5 A. van Moergestel, 7 W. Versteeg, 8 J. Versteeg. QEERTRUIDENBERQ. Zondag hield de postduivenver- eeniging „Koningin Wilhelmina" een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit St. Quentin. Uitslag is als volgt1 en 2 A. de Vries, 3 P. van Schouwen, 4 J. Vroenen, 5 F. de Vries. BEZOEKT DEN FOKVEE-DAG TE WAALWIJK, OP DONDERDAG 25 SEPTEMBER a.s. IN DE Mr. van COOTHSTRAAT. ^^EMENGD^NÏEUWS." Uit Kaapstad wordt aan de Dailj Mail gemeld, dat nabij Betra, in Por- tugeesch Oost Afrika, leeuwen in een hut zijn gedrongen en de twee vrou I wen, die er zich bevonden, hebben I geroofd. Op de angstkreten door de twee ongelukkigen geslaakt, maakten inlan ders jacht op de wilde dieren, die echter niet konden gedood worden en met hun prooi in 't diepste van het woud verdwenen zijn. In Wolsumerketting bij Sneek is gisteren een ernstig motorongeval ge schied. De schilder F. Spoelstra zou met een buurmeisje, mej. J. de Boer, nog even een toertje per motor maken. Van Wolsum werd de vaart er flink ingezet en weldra arriveerde het tweetal te Wolsumerketting, waar de brug was opgehaald, hetgeen blijkbaar door Spoelstra niet is gezien. Deze reed althans met volle vaart te water. On middelijk werd met dreggen begonnen en na ongeveer 20 minuten werd het lijk van Spoelstra opgehaald, een kwar tier later dat van mej. de Boer. Beiden waren deerlijk aan het hoofd gewond. Het dochtertje van den arbeider J. in de gemeente Beilen moest de geit van het land naar huis brengen. Het kind kreeg een slag met de steekpen tegen het hoofd, waardoor het bloe dend verwond werd. Het is aan de gevolgen overleden. Nabij het baanwachtershuisje te genover de hoeve Bulkem te Simpel- veld is het U/2 jarig zoontje van den baanwachter H. op de spoorlijn terecht gekomen, juist toen een rangeermachine passeerde. Men vond het arme wichtje eenige oogenblikken later kermende naast de lijn. Beide handjes waren tot over den pols afgeknepen. In dezen toestand is het kindje, na voorloopige geneeskundige behande ling per auto naar het hospitaal over gebracht. Alhoewel de toestand ten gevolge van bloedverlies ernstig is, was het kind Maandagochtend nog in leven. Te Grouw is het 5-jarig zoontje van den veehouder P. Arends in een onbewaakt oogenblik verdronken. Door een paard doodgetrapt. Te Leens liep een meisje van 5 jaar van den arbeider J. T. in een stuk land waarin paarden graasden. Vermoede lijk heeft het kind van een der dieren een trap tegen het hoofd gekregen, waardoor het is overleden. De 50-jarige schilder K. die in de Emmastraat te Arnhem bezig was de glazen te wasschen, is, doordat de lad der brak, van 8 meter hoogte op straat gevallen. De man was terstond dood. Te Gemert (N.B.) is een kind van den landbouwer D. in een beerput ge vallen en gestikt. Gistenniddag is in het Klever park te Haarlem een ernstig tramonge luk gebeurd. De groote, met goederen geladen verhuiswagen van de firma Mulder te Haarlem wilde het Klever park inrijden, toen een tram uit Bloe- mendaal kwam aanrijden. De verhuis wagen, die juist dwars over de tram rails reed, werd op zij geworpen. De voorzijde van den tramwagen werd ge heel vernield. De bestuurder van de tram liep dadelijk naar achter, hij en de passagiers bleven ongedeerd. Na de botsing reed de tram nog eenige tien tallen meters door. De verhuiswagen werd ook beschadigd. De boom waar aan de paarden den wagen voorttrok ken, knapte als een rietje af. Twee mannen, Braam en Sipkes, werden van den bok geslingerd. De eerste bekwam kneuzingen aan arm en heup. De twee de een vrij ernstige hoofdwonde door een trap van een der paarden. Braam moest naar het St. Elisabethsgasthuis wórden vervoerd. De vernielde tram is naar de remise gesleept. Wie schuld heeft aan dit ongeval is nog niet uitge maakt.- Het tramverkeer ondervond eenigen tijd vertraging. In de Capucijnerpoort, een stil slop in de Postelstraat te 's-Bosch, werd door belastingambtenaren en recherche een geheime branderij ont dekt. Ingrediënten als voor een een voudige installatie gebruikt worden werden in beslag genomen. BINNENLAND. We leven in den tijd van streven naar ontwapening. Gelukkig. Tocli zal daarbij zelfs meer dan ge wone nuchterheid moeten worden be tracht, en vooral aan het „internatio nale" en algemeene in de voorwaar den tot ontwapening aandacht moeten worden geschonken. Onze naaste, zuiderburen leeren ons in dit opzicht al veel. In 1913 gold Duitschland voor een geweldige militaire macht. Er was haast niet tegen op te tornen door de mogendheden, die zich met het Duit- sche rijk op één lijn wilden stellen. Duitschland hield in 1913, in vredes tijd dus, onder de wapenen36.000 officieren, artsen, paardenartsen en administratie inbegrepen; 110.000 on derofficieren en 716.000 soldaten. schappen, 1 onderofficier voor 7 sol daten. Het België van nu overtreft ecther het sterke Duitschland van toen in niet geringe mate. België beschikt thans over 5720 officieren, 18872 gegradu eerden en 55628 soldaten, oftewel 1 officier voor 10 manschappen en 1 ge gradueerde voor 3 soldaten. De kosten zijn voor België daaraan evenredig, iets wat ons minder belang kan inboezemen, en voor anderen geen spoorslag behoeft te zijn om nog meer millioenen beschikbaar te stellen. Het heeft echter ook beteekenis voor de internationale gedachte der ontwa pening. De theoretische, Volkenbond- sclie gedachte is er. Zij mag worden toegejuicht, zooals elke stap in een goede richting. Er zal echter nog heel wat moeten gebeuren vooraleer aan het militaris me van landen, welke ook om .ontwa pening roepen, paal en perk is gesteld. Tot zoolang kunnen we mee streven, maar we zullen toch goed doen met de nuchtere voorzichtigheid in acht te nemen. Zoolang er regen dreigt, doe je niet verstandig je parapluie thuis te laten. R. K. Volkspartij.. Naar de Nieuwe Tilburgsche Cou rant verneemt, zal de R.K. Volkspar tij op Zondag 28 dezer te Utrecht eene propaganda-vergadering houden, waar in o.a. mr. P. M. Arts, leider der R.K. Volkspartij in het Zuiden, het woord zal voeren. Thans zijn reeds, volgens genoemd blad, zoovele afdeelingen over het geheele land opgericht, dat candi- daatstelling in 15 districten is ver zekerd. Het Nederl. Correspondentiebu reau te 's Gravenhage deelt mede Naar wij uit zeer bevoegde bron ver nemen, zal wegens de zeer principieele quaestie, welke aan de zaak in haar I geheelen omvang ten grondslag ligt, door de betrokken overheid geen be slissing genomen worden, over al dan niet handhaving van de handeling om de postzegels op brieven, enz., onbruik baar te maken door middel van een reclamestempel, alvorens egn rechter lijke beslissing nader voor den staat een richtsnoer zal kunnen zijn voor een verder te volgen gedragslijn. Het bestuur der posterijen heeft niet voldaan aan de schriftelijke sommatie van mr, L. A. Nijpels (optredende na mens de Vereeniging voor Zuivel-in- dustrie en Melkhygiëne), om de recla me op voor deze Vereeniging bestemde of van haar uitgaande poststukken, ten spoedigste, althans uiterlijk op Woensdag 17 dezer, te staken. Daar om heeft hij aan den president der Rechtbank te 's Gravenhage verzocht in kort geding een procedure tegen den Staat te behandelen, waarbij na mens de genoemde vereeniging ge- ëischt wordt, veroordeeling van den Staat om het bestempelen van de brie ven der vereeniging met reclame te staken. Op deze aanvrage heeft de president beslist en dientengevolge zal op Woensdag 24 Septemer gepleit wor den in deze procedure. In antwoord op een brief aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, heeft, naar het Hsgzn. meldt, de Alg. Nederl. Zuivelbond d.d. 10 Sept. den volgenden brief ontvan gen: Naar aanleiding van uw nevenver- meld schrijven heb ik de eer u te berich ten, dat door mij bij mijn ambtgenoot van Waterstaat er op aangedrongen is, maatregelen te treffen, opdat het door u bedoelde reclame-opschrift, uit het poststempel zal verdwijnen. Het Nederlandsch weekblad voor den handel in kruidenierswaren meldt; dat in de afgeloopen week naar Enge land zijn verscheept 2.072.800 eieren. Tarief wet. Naar de Tel. uit parlementaire krin gen verneemt, zou de Tweede Kamer van 9 October af eenige wetsontwerpen in openb. zitting behandelen. Met de behandeling van de tadefwet zal waar schijnlijk op 16 October een aanvang worden gemaakt. Broeldiuijs' Sneeuwbal-onderne ming is verklaard in staat van faillis sement. Amsterdam, 18 Sept. '2Ï Kipeieren Hoogste prijs f 11.50. Middel prijs f9 50—9.75. Laagste prijs f7.75. Eendeieren f7.75—8.—. Buitenlandsche eieren f5 75f7.40 Totaal Aanvoer 150.000 stuks handel kalm. 's BOSCH, 17 Sept. Op de markt van heden werden aangevoerd 1681 stuks 787 stuks hoornvee. 768 biggen. 23 zeugen. 25 schapen. 78 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 285—f 440 p. st. Kalfvaarzen van f 275—f 400 p. st. Magere ossen en koeien van f 180—f 290 Vette ossen en koeien van f 0.60 pd le kw Vette ossen en koeien van f052ipd2ekw Pinken van f 140—f 215 per stuk Zeugen van f 75f 130 per stuk. Biggen van f 1 752.25 per week. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 20—f 32 per stuk. Handel vetvee traag, overigens redelijk. te KAATSHEUVEL, zal Donderdag 25 Sept. 1924, 's avonds 7 uur, bij den Heer COOMANS te Loonopzand, KOOP 1. Vijfde Klasse. Derde Lijst. Trekking van 17 Sept. f 100 000 No. 3150 f 1000 No. 6057. 13880 f 100 No. 6689. 18111 f 200 No. 8067, 20323 f 100 No. 3886, 7133, 7295, 8522, 9528, 12757, 13683, 15863, 18926, 21770. Trekking van 18 Sept. f 1000 No. 506 f 400 No. 5385, 11940. f 200 No. 10135. f 109 No. 4305. 5467, 5801, 8455, 9492. 12908, 13552. 12167, 20219, 21478. te KAATSHEUVEL, zal voor de Heeren Bouwman en Wagemakers, 2 Oct. 1924, 's avonds 7 uur bij J. SMIT aldaar Boerderijtje Bernsche Hoef aldaar van Bouwman, ingezet in perceelen samen f 975 - en in massa f970.- en perceelen aldaar van Wagemakers, ingezet f 40, f 50 en f 60. 33365 te Loonopzand, groot 9,38 aren. eigendom van W. C Savelkouls te Loonopzand, ingezet opf3600.- KOOP 2. te Loonopzand groot 30 20 aren eigendom van J, H. G. v. d. Nieuwenhuizeri. ingezet en ver hoogd op f 600.- 33366 Kaatsheuvel-Waal wifk- 's Bosch. 32361 A. J. van Es - Waawijk. (voorheen WAVEEM BILLIJKE TARIEVEN. Beveelt zich beleefd aan voor het vervoeren van STUKGOED en het uitvoeren van bestellingen WAALWIJK - Grootestraat 125 Telefoon 116 en 161. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 {nabij 't Station) 's-Hertoginbosch. te KAATSHEUVEL, zal ten verzoeke van Joost Molengraaf op 30 Sept. 1924, 's avonds 7 uur bij J KLIS te Sprang Een huis met schuurtje en tuin te Sprang, B. 2177 groot 5 60 aren, ingezet op f 1300.- 33364 Adviezen en bijstand met be- trekking tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog- djj, cnrateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schnldeischers, maKen van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking, Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 25290 Waalwijk, 19 Sept. '24. Eieren 9—10 ct. Varkens f 11—f 13. Aanbevelend, Sub. genten, Telefoon No. 102, Aanbevelend, INDIAN SCOUT f 875.-. Wollen en Gestikte Dekens I. van Leenwen-Frijda, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10