DE ECi VIN HET 1UI0EH TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Intern. Schoen- en Leder- Jaarbeurs. In het R.A.I.-gebouw te Amsterdam heeft Maandagmorgen onder groote belangstelling de opening plaats ge vonden van de derde Internationale Schoen- en Leder-Jaarbeurs, welke tot en met 26 September gehouden wordt. De voorzitter, de heer H. Mannaerts uit Tilburg, heette de aanwezigen wel kom, inzonderheid den deken van het Corps Consulair te Amsterdam den heer D. Merens, dan de vertegenwoor digers van het Amerikaansche en Duit- sche Consulaat, de vertegenwoordigers der Kamer van Kobphandel te Breda en Waalwijk, van de Bonden van Schoenwinkeliers en Fabrikanten, van de Amsterdamsche Huiden- en Leder- beurs en ten slotte .den heer dr. 1 H. J. Vos, wethouder van Amsterdam, die de tentoonstelling zou openen. De schoen- en ledernijverheid en handel, aldus vervolgde spr., maken nog altijd een moeilijken tijd door. Voor eenige jaren bracht de daling van het prijsniveau in onze branche algemeen stagnatiethans echter zijn het de sterkere onderlinge concurrentie, de valuta en dumpingconcurrentie, de concurrentie in prijzen, modellen en soorten, welke ons meer dan vroeger dwingen paraat te zijn. Beter dan vroeger moet men thans het ver loop der branche volgen en toestanden bestudeeren, waartoe deze beurs een uitstekende gelegenheid biedt. Hier kan men de volledige collectie der fabri kanten in oogenschouw nemenmen kan hier ook met hen in persoonlijk contact komen en zijn wenschen ten opzichte van het fabrikaat kenbaar maken. Spr. constateerde dan, dat de lederprijzen gestabiliseerd zijn en eerder een stijgende tendenz vertoonen, voorts dat de schoenprijzen op een zeer laag niveau zijn aangeland en eenige op leving der vraag de prijzen direct zou doen aantrekken, zoodat hij nu den tijd gekomen achtte voor het plaatsen van orders. Ten slotte zeide spr. dat de eerste beurs 76 exposanten telde met 7000 bezoekers, de tweede beurs resp. 106 en 9000 en deze nu het cijfer van 138 exposanten vertoonde, waardoor zij inderdaad een volledig overzicht gaf van de schoen- en leder handel en fabricage. Wethouder Vos, hierna het woord verkrijgende, zeide, dat de autoriteiten angst schijnen te hebben om zich op het terrein van het economische, ook door de opening van een tentoonstelling als deze gevormd, partij te stellen. De overheid, aldus spr., die de omstandig heden heeft te scheppen, gunstig voor de ontplooiing van het economisch leven, heeft echter ook tot iaak van zoo nabij mogelijk die omstandigheden gade te slaan. Daarom had spr. zich gaarne bereid verklaard deze tentoon stelling te openen. Spr. constateerde vervolgens dat de omstandigheden voor de schoen- en lederindustrie zich sedert het begin van dit jaar in gunstigen zin hebben gewijzigd. Amsterdam, aldus spr., kan als een belangrijk centrum van dezen handel worden beschouwd. Bezien we de cijfers van het getal bij de Amsterdamsche Arbeidsbeurs inge schreven werkloozen, dan zien we dat de eerste maanden des jaars een toe nemend gunstig beeld vertoonen, ver geleken met 1923. Sedert Juni echter nam het getal arbeidsloozen weer toe. Was er de eerste maanden een terug gang in de werkeloosheid voor alle vakken, sedert Juni zijn vooral de diamantindustrie, de metaalnijverheid en de handels- en kantoorbedienden de oorzaken van een stijging, welke zich, naar spr. hoopte, niet zou door zetten. De afzonderlijke cijfers voor de schoen- en lederindustrie toonen dat zij er niet slecht voor staat, in Februari 1924 waren er van dit bedrijf bij de Arbeidsbeurs 114 werkloozen inge schreven tegen 149 in Februari 1923; voor Maart waren deze cijfers resp. 113 en 140, voor April 93 en 136, voor Mei 74 en 122, voor Juni 75 en 84, voor Juli 75 en 100 en voor Augustus 79 en 90. Den laatsten tijd was er dus een teruggang der werkloosheid; dit geeft reden tot optimisme voor de schoen en lederindustrie, welk spr. een Zon dagskind der fortuin meende te mogen noemen. Spr. zeide zich er verder over te verheugen, dat de regeering het Schoenenweije ongedaan had gemaakt. In abnormalen tijd moge het zijn nut hebben gehad. Nu weer meer normale verhoudingen zijn ontstaan, moeten ook alle abnormale, economische be lemmeringen worden weggenomen. Spr. zeide niet te gelooven, dat de branche er nadeel van zou ondervindenhaar energie is groot genoeg, zooals, aldus spr deze beurs bewijst, om een in zinking te voorkomen. Na zijn beste wenschen voor het welslagen der beurs te hebben uitge sproken, verklaarde spr. haar voor geopend. j De heeren Donker en Pluemer, voor- zitters van den bond van schoen winkeliers en van de Amsterdamsche 1 uiden- en lederbeurs spraken daarna woorden van gelukwensch waarop de heer Mannaerts met een kort woord dankte. Spr. erkende dat de toestanden iets beter waren geworden, maar toch nog altijd van dien aard zijn, dat velen in de branche zich nog een weinig beschermd wilden zien. Spr. deelde ten slotte mede, dat de beurs het vol gend jaar niet zou worden gehouden, omdat men dan alle aandacht wenschte te kunnen besteden aan de ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van den Bond van Schoenfabrikanten te Waal wijk te houden groote internationale tentoonstelling op leder- en schoenen- gebied. Wij vernemen dat het bezoek aan de Schoen- en Lederbeurs Maandag en Dinsdag druk is geweest en dat er over 't geheel goede zaken worden gedaan. Abonnementsconcerten te Waalwijk. (Seizoen 1924 1925 Zooals reeds vroeger is medegedeeld, heeft het Comité ter organisatie van Abonnementsconcerten alhier, in samen werking met het Concertbureau Dr. Q. de Koos te 'sQravenhage besloten, bij genoegzame deelname in het komen de seizoen wederom een viertal abon nementsconcerten te organiseeren. De solisten, die dan zullen optreden, zijn de volgende (eventueele nog aan te brengen wijziging voorbehouden) 27 October: het beroemde Hongaar- sche Kwartet. 3 Decemberde gevierde zangeres Lotte Leonard. 5 Januari: de eminente Russische violist Alexander Schmuller, die in het Concertgebouw te Amsterdam en ook elders in de groote Europeesche steden al heel wat lof heeft mogen oogsten 2 Februarideclamatie-avond vari Co van Geuns, eveneens een allereerste kracht in deze kunst (de pianist zal nog nader worden vermeld). Ten zeerste wordt door het Comité gehoopt, dat de deelname voor dit seizoen wederom voldoende zijn zal de prijs (f6.— per abonnement, dat niet persoonlijk is, dus slechts f 1.50 per concert) is toch werkelijk niet te hoog voor deze op een zéér bijzonder artistiek peil staande con certen. Leerlingen van scholen genieten een aanzienlijke reductiezij kunnen persoonlijke abonnementen bekomen tegen betaling van f4 voor de vier concerten- Deze laatste regeling bestaat niet in andere plaatsen, waar dezelfde serie gegeven wordtmen ziet dus, dat alles is gedaan om deze concerten voor eenieder toegankelijk te maken en wel tegen minimale prijzen! Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden j op Vrijdag 26 September 1924, des namiddags om 63/4 uur ten raadhuize. Aan de orde I. Ingekomen stukken. II. Voorstel tot wijziging van de verordening op de invordering van de Hondenbelasting. Ill Voorstel tot verbouwing van de bouwhoeve „Roestelberg". IV. Voorstel tot het leggen vati een riool in de St. Crispijnstraat.' V. Voorstel tot vaststelling van den pensioensgrondslag van den Burge meester. VI Voorstel tot handhaving van de bestaande regeling inzake de verreke ning van het waterverbruik (vraag van den Heer van Driel.) VII. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening, groot f i 40.000 VIII. Mededeelingen in geheime zit ting. Onze harmonie „St. Crispijn" ontving dezer dagen het volgende voor haar zeer vleiende schrijven van het comité van 't concours te Schéveningen „Het is mij namens de wedstrijd commissie van het hier ter stede ge houden concours recht aangenaam U te kunnen mededeelen, dat Uwe ver- eeniging alsnog is toegekend een Eere-prijs, bestaande uit een verg. medaille, aangeboden door de Fa. Ant. Tierolff te Roosendaal, voor het be halen van op één na het maximaal aantal punten van alle deelnemers in de 4e, 3e en 2e afdeeling". Wij feiiciteeren de harmonie gaarne ook met dit groote succes. Door B. en W. wordt aan den Raad voorgesteld om langs de te be bouwen Oostzijde der Crispijnstraat, rioleering aan te leggen in den be- staanden treksloot en om aan de bouwhoeve „Roestelberg" eenige ver beteringen aan te brengen. Het comité voor de feestelijkhe den bij de gouden bruiloft van A. Timmermans heeft besloten Zaterdag 27 Sept. een concert te geven in „Musis Sacrum". Het voorloopig pro gram is reeds vastgesteld en is van dien aard dat deze uitvoering een suc ces zal worden, temeer waar onze populaire zanger, de heer Jos. Wilmont zijne medewerking verleent. Het entrée is zoo laag mogelijk ge steld, zoodat iedereen er van kan ge nieten. Zooals onzen lezers genoegzaam bekend zal zijn, wordt de fokveedag, waarvoor zeer groote belangstelling bestaat, Donderdag a.s. in de Mr. van Coothstraat alhier gehouden. Deze wordt daartoe dien dag, zoolang noodlg afgesloten De entrée is bepaald op 0 56 met inbegrip van den officieelen catalogus, een lijvig boekdeel. Vooral voor de landbouwers en veetelers uit de Langstraat en omgeving zal het een zeer interessante, en naar wij hopen voor onze gemeente een drukke dag zijn Het bal Maandagavond gegeven in „Musis Sacrum" door de sociëteit T. A. V. was zeer druk bezocht. Het bestuur had de zaal smaakvol met bloemen en planten versierd, zoodat zij een echt feestelijk aanzien had en dat er tevens toe meewerkte aan het bal een meer dan gewoon cachet te geven. Zooals we reeds zeiden was het aar tal danslustigen zeer groot en heerschte er natuurlijk een recht pret tige stemming, Zeer velen zullen dan ook de mededeeling van den Voor zitter den heer Piet Bergmans gaarne gehoord hebben, dat de vereeniging besloten heeft voortaan driemaal in 't seizoen een goed ba! te organiseeren, waarvoor hij aller medewerking inriep Het strijkje van den Akker uit den Bosch zorgde voor prima dansmuziek Waalwijks Belang. BEZOEKT DEN FOKVEE-DAG TE WAALWIJK, OP DONDERDAG 25 SEPTEMBER a.s. IN DE Mr. van GOOTHSTRAAT. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is verschenen een Extra-Nummer van „Ons Bondsorgaan" officieel orgaan van den Alg. Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliers-Vereenigingen, ge vestigd te 's Gravenhage, ter gelegen heid der 3e Schoen- en Lederbeurs te Amsterdam. Het is een lijvig nummer van 84 pagina's, geheel gedrukt op illustratie-druk en verlucht met een zeer groot aantal foto's van de meest bekende mannen uit de Schoenwereld, zoowel op het terrein der organisatie, als der industrie en der winkeliers. Aan de advertentie-pagina's is groote zorg besteed, er zijn er verschillende bij in vier kleurendruk, zoodat het geheel werkelijk een kostbaar nummer is geworden, dat voor genoemden Bond, voor de samenstellers een groot succes is, voor de adverteerders zijn nut wel zal afwerpen, waar het in pl.m 5000 ex. is verspreid en ook voor onze drukkerij die het geheel ver vaardigde en ook de clichè's leverde, mag het een mooi reclame-werk ge noemd worden. In de groote zaal van den heer P. van Daalen is opgericht een too- neelclub, waaraan men den naam „Ons Onderling Genoegen" heeft gegeven. Door de leden is reeds een mooi werk in studie genomen waarmede men in November reeds voor het voetlicht hoopt te treden. De bewoners van de St. Antonius- parochie kunnen er op rekenen dat hun menige genoeglijke avond door O. O. G. zal worden geschonken Naar wij vernemen is de heer F. Couwenberg, ambtenaar ter secretarie, van deze taak ontheven en te werk gesteld bij de gas-, electriciteits en waterleidingbedrijven. Naar wij vernemen zal de heer J. C. Spapens, eerstdaags doen aanbe steden het afbreken van arbeiderswo ningen en het vergrooten zijner be staande, pas geheel vergroote fabriek. Zijn wij goed ingelicht, dan zal de fabriek door deze nieuwe verbouwing met 1000 M2 vloeroppervlakte worden uitgebreid. Wij hebben al meermalen met genoegen kunnen constateeren, dat onze plaats op winkelgebied enorm vooruit gaat. Daarvan heeft eenieder zich Zaterdagavond opnieuw kunnen overtuigen toen de Singer Maatschappij haar winkel opende in het nieuwe perceel nabij de Markt. De keur van stikmachines, onder deden en fournituren kwamen schitte rend uit, vooral met de zeer fijne electrische verlichting en de mooie bloemen-decoratie. Alle hoedanigheden voor een mooi geheel zijn hier aan wezig: een zeer ruime winkel met flinke etalage-ruimte, een etalage-ruit over de geheele breedte van den winkel, overdag volop licht en des avonds eene schitterende electrische verlich ting, een mooi en bekend artikel, wat wil men meer. Achter den winkel heeft men een flink kantoor en dito werk plaats. Het portret van den genialen uitvin der Singer stond Zaterdag bij de ope middenin, omgeven door een krans van bloemen en licht. Het geheel maakt een uitnemende indruk en zeer zeker zal het debiet op dezen stand in dergelijke zaak van de gunstig bekende wereldfirma Singer- Maatschappij ook in onze plaats en streek toenemen, v/at wij den ijverigen filiaalhouder Toonen gaarne toewenschen. In de Maandagavond gehouden vergadering van R K. Middenstanders is thans tot definitieve oprichting van een R. K. Middelbare Handelsavond cursus besloten. Deze cursus voor Handelsonderwijs zal worden gegeven in de Handels school en bedoelt te zijn een inrichting met drie-jarigen cursus voor jongens en meisjes, voornamelijk bestemd voor de theoretische opleiding van handels-, kantoor- en winkelbedienden en voor diegenen uit den middenstand, die de Hoogere Handelsschool niet bezoeken en toch handelsontwikkeling wenschen op te doen. Zij is zonder onderscheid van godsdienstige gezindte voor een ieder toegankelijk. Naar wjj vernemen zal les worden gegeven in boekhouden, handelsrekenen, de algemeene handels kennis en de beginselen van het han delsrecht, de Nederlandsche taal en handelscorrespondentie, de Fransche taal en handelscorrespondentie, de Duitsche taal en handelscorresponden tie, de Engelsche taal en handelscor- respondentieen handels aardrijkskunde, j Men ziet dat er heel wat valt te j leeren en waar het schoolgeld voor dergelijk onderwijs zeer laag is te noemen, behoeft er niet aan te worden getwijfeld of velen zoowel uit deze als uit de omliggende gemeenten, want ook buiten Waalwijk wonenden wor den toegelaten, zullen zich voor het volgen van dezen cursus opgeven Tot directeur is benoemd de heer J. Siemer en tot leeraars: mej. L. van Iersel, de heeren G. de Vries, G. van Imbeeck en J Odekerken, terwijl de heeren Laarakker uit Made en L. Schoenmakers uit Geertruidenberg mede enkele vakken zullen doceeren. Wij waardeeren ten zeerste het streven van de Middenstanders om in onze gemeente dergelijk hoogstaand avond onderwijs te doen geven en durven de hoop uitspreken dat dergelijke pogingen de steun van overheid en particulieren zal mogen genieten. Op de banen van de handboog schutterij „Eendracht maakt Macht" gevestigd bij den heer C. Pulles, café 't Vosje, wordt a s Zondag het najaars concours gehouden van den bond van handboogschutterijen „Gezellig samen zijn". Alle bij dezen bond aangesloten gezelschappen zullen alsdan met 2 zestallen uitkomen, zoodat het, als het weer wil meewerken een heele drukte kan worden en we een span nenden strijd mogen verwachten. Op 19 September des voormid dags had hier de najaarskeuring van springstiereh plaats. Aangeboden wer den 14 stieren, waarvan 7 werden goedgekeurd. Deze 7 alle zwartbonte stieren behoorden toe aan W. de Wit te Drunen A. P. Tim mermans te Sprang, L. Smits te Waspik A. C Groeneweg te Waspik. S. Vos te Waalwijk, L. Th van der Broek te Waalwijk en B. van der Laan te Waalwijk. Lotas. Van de wereldbekende firma Ant Jurgens' Margarine fabrieken, ontvingen wij het eerste nummer van Lotus, een tijdschrift voor de jeugd, 't welk voortaan den geregelden ver bruikers van deze prima botersoort gratis beschikbaar zal worden gesteld. Dit tijdschrift voor de jeugd ziet er wat afwerking, inhoud en vorm betreft keurig uit. Er is naar gestreefd, in den vorm van een regelmatig verschijnend tijdschrift voor de jeugd, eene voor alle Nederlandsche kinderen doel matige, leerzame en prettige reclame te lanceeren. Naast 16 pagina's aardig geïllu streerde kinderlectuur, zullen er regel matig wedstrijden in voorkomen, waaraan talrijke waardevolle prijzen zullen wordep verbonden, zoodat Lotus met groot genoegen door de kinderen zal worden begroet. P. van Geldorp teekende alleraardig ste plaatjes tusschen den tekst, waarin ook de roem wordt bezongen van de hoogfijne samenstelling der Lotus- Margarine, uitermate geschikt voor stoven, bakken, braden en op het brood. Blijkens de Memorie van Toe lichting op de Onderwijsbegrooting voor 1925 is er thans een begin ge maakt met de organisatie van het leer lingstelsel volgens de Nijverheidsonder wijswet Overleg werd reeds gepleegd met een aantal patroons- en werklieden organisaties, die in samenwerking met de besturen van scholen de organisatie van dit onderwijs zullen hebben te leiden. Eerlang zullen er onder leiding van den Inspecteur-Generaal van het Nijverheidsonderwijs in de steden Am sterdam, Rotterdam en Den Haag en voorts in elke provincie besprekingen worden gehouden omtrent deze aange legenheid. Het is n.l. de bedoeling het leerlingwezen in verband met het dag- schoolonderwijs te organiseeren en wel zoo, dat in eiken der volgens art. 3 van het K B. van 11 Juli 1921 te vor men kringen één of meer dagscholen als centrum worden aangewezen, wel ker besturen het leerlingwezen in dien kring voor bepaalde vakken beheeren, daarbij geholpen door de commissie van voorlichting. Teneinde dit door middel van sub sidie te kunnen bevorderen, is een extra bedrag van f 100 000 uitgetrok ken. Deze post is op te vatten als een stelpost, waaruit, naar gelang de or ganisatie tot stand komt, kan worden geput. Tot dusver zijn nog slechts enkele subsidie-aanvragen voor dit doel en verzoeken om inlichtingen ingeko men, die nog nader onderzocht moeten worden Blijkt de onderstelling juist, dat vele ouders de voorkeur aan een opleiding volgens het leerlingstelsel geven boven het vakschoolonderwijs, dan zullen ongetwijfeld op den duur de uitgaven voor de ambachts- en vakscholen ver minderen. Naar aan de Telegr. wordt ge meld, zijn er plannen in voorbereiding oni te geraken iot spoedige indijking van een gedeelte van den Biesbosch ter groote van 900 H.A. Men is voornemens, het werk, geheel uit grondwerk bestaande, als werkver schaffing uit te voeren. Met de regee- hebben reeds besprekingen over toe kenning van subsidie plaats gehad. In- en uitvoer van schoenwerk in Augustus 1924. Een bevredigende invoer maar een zeer teleurstellende uitvoer, dat is de korte definitie van onzen buitenland- schen handel in schoenwerk in de verstreken Augustusmaand. iEen bevredigende invoer, want de wijze, waarop in Juli de invoer on middellijk na zijn wedervrijmaking inzette, deed voor de binnenlandsche nijverheid het ergste vreezen. Met voldoening zal deze echter zien, dat in Augustus de invoer tegenover Juli '24 teruggeloopen is. Terwijl in juli '24 140 940 paar lederen schoenwerk en 250 382 paar stofschoeisel inkwam tezamen dus 391 322 paar, ter ge zamenlijke waarde van L 727 000, was de invoer in Augustus j.l. 32.499 paar lederen en 58.133 paar stoffen schoen werk minder en evenzoo de totaal- waarde f 48 000 kleiner. Niettemin is er geen reden tot juichen, want tegen over Augustus '23 (tijdens de invoer- beperkirg) is het verschil in de andere richting zeer beduidend. De uitvoer is teleurstellend, daar zij in lederen schoeisel tegenover de vorige maand 16.720 paar of f 76 000 achteruitging en in stoffen schoeisel 2 749 paar of f8000 minder bedroeg, hetgeen de aanzienlijke totaalvermin dering vanj 19.519 paar of f84.000 uitmaakt. Een en ander'beduidt tegenover de maand Juli alweder een balansver slechtering ter grootte van f36.000. Een onderlinge vergelijking van in- en uitvoer toont taan, dat de uitvoer van Augustus '24 naar de hoeveelheid ca. 6'/a pet, naar de waarde ca. 15 pet. van den invoer in diezelfde maand bedroeg. In Juli was die verhouding resp. 10 en 26 pet., zoodat hieruit geconcludeerd kan worden, dat in Augustus de positie van de eigen nijverheid tegenover den invoer inder daad 40 pet. slechter was dan in Juli 1924. Over de eerste acht maanden ge rekend, heeft de gemiddelde invoer per maand in 1924 bedragen aan lederen schoenen 90.692 p. a f 324.000 stofschoenen 141 228 p. a f 175 000 tezamen 231.920 p. a f499.000 terwijl in-Augustus de totaalinvoer van beide categorieën bedragen heeft 300.690 paar h f679.000. - In den invoer in Aug. '24 waren de aandeelen van Duitschland, België en Gr.-Britannië resp. 55, 10 en 16 pet., tegen resp. 50, 11 en 21 pet. in Juli '24. De gemiddelde maandelijksche uit voer in de eerste acht maanden van 1924 beliep voor lederen schoenen 30 852 p. f171500 stofschoenen 9.459 p, a f 15.500 tezamen 40,311 p. a f 187 000 en in Augustus werd van beide cate gorieën in 't geheel uitgevoerd 19,494 p. a f 104.000 (Vakblad voor de Schoenm). Zaterdagmorgen had nabij het klooster der Eerw Zusters in de St. Clemensparochie een motorongeluk plaats dat, hoewel het zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien toch nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Toen de heer Muskens daar met zijn motor passeerde zag hij zich plotseling den weg bijna geheel versperd door den wagen van een melkrijder en een groentekar, bovendien was aan weers zijden de passage belemmerd door boomen en palen van het electrisch net. De heer M. meende nog tusschen de beide wagens te kunnen doorrijden, doch doordat eendeels de zon hem recht in 't gelaat scheen en bovendien de groentekar zich juist in beweging zette en' daarbij nog verder naar de melkkar werd getrokken, terwijl de oude en doove groentenventer Sch. naast zijn kar liep en dus zeker zou worden aangereden, was een ongeluk onvermijdelijk. De heer M. reed dan ook met de borst tegen de van de melkkar uitstekende planken op en werd daardoor achterover van zijn motor geslingerd. Hevig bloedend uit achterhoofd en hals en met inwendige kneuzingen werd hij in de woning van den heer Hfesselberth binnengedragen vanwaar hij, na door den ijlings ont boden geneesheer Dr. Sweens voor loopig verbonden te zijn, naar zijn woning werd vervoerd. Hoewel zijn toestand aanvankelijk zeer ernstig was, kunnen wij thans, in tegenspraak met allerlei overdreven berichten hierover, mededeelen dat hij goed vooruitgaande is en zijn geheel herstel nog slechts een kwestie van een paar weken rust zal zijn. DRUNEN. Zaterdagvoormiddag brak er plotseling brand uit in de woning van den landbouwer W. Smits. In enkele oogenblikken stond alles in lichtelaaie. De brandspuit was spoedig ter plaatse, en door kranig optreden vooral door het toestroomende publiek, wist men den brand te beperken tot een pand. Vele personen liepen brand wonden op en kregen verschroeide kleerenhet vee behalve enkele kip pen is gered. Ook een gedeelte van den inboedel werd gered, doch veel rogge- koren werd een prooi der vlammen ook gedeeltelijk de inboedel van den Waalwijk, 23 Sept. 1924.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5