436e Staatsloterij. heer P Smils-v. Vezel, die hier inwoon de. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. RAAMSDONKSVEER. Het Christ. Mannenkoor „Oefening baart Kunst" zal begin October een zanguitvoering geven op 't Dorp. Door het bestuur van het Groene Kruis alhier werd een ligtent aan geschaft Zondag zal bij beide diensten in de Herv. kerk gecollecteerd worden voor het Ziekenhuisfonds. De heer J. J. Kool, hoofdmachinist aan de electrische bemaling der Donge- polders, heeft den Rijksdienst met pensioen verlaten. De Handelscursus is weder be gonnen. Gedurende 5 avonden per week wordt er les gegeven in de nieuwe openbare school. De prijs der melk werd verhoogd en gebracht op 14 cent per Liter. Alhier werd proces-verbaal op gemaakt tegen iemand wiens fiets niet van een belasting-rijwielplaatje was voorzien. MEEUWEN. De uitslag van het Concours hippique op j.l. Donderdag is als volgt. Ie afdeefing M. C. merriën 1924, onder den man voorgereden nadat zij alzoo een afstand van 15 K M. in anderhalf uur hebben afgelegd. Ie prijs f 50.- de bruine witvoet Dar- zina I van J. M. Blankers te Almkerk berijder de eigenaar. 2e prijs 40.- de bruine Gea van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, berijder J. A. van der Schans. 3e' prijs f 3U.- de Vos Gienetje van dezelfden berijder B. Wijnbelt. Prijzen van f 20.- de Vos Aranka van H. Smits te Waspik, berijder A. Smits, de donkerbruine Divina van G. H. Straver te Babiloniënbroek berijder de heer Snoek, de bruine Gukje van D. van Buuren te Meeuwen, berijder A. D, van Buuren, de zwarte Giba van A. de Lorm te Andel, berijder G. de Lorm, de schimmel Felfrodie van D. van Buuren te Meeuwen berijdster Mej. J. van Buuren, de vos Floralia van J. v. d. Heuvel te Genderen berij der J. van den Heuvel jz., de zwarte Batonia van G. Millenaar te Andel, berijder D. Millenaar, de zwarte N. N. van A. Straver Wz. te Babiloniën broek, berijder J. Straver Azn. De medailles voor de beste ruiters werden toegekend aan de heeren A. D. van Buuren te Meeuwen en J. Stra ver Azn. te Babiloniënbroek. lie Afdeeling Aangespannen M. C. merriën, die de afstandsrit in de eerste afdeeling hebben medegeloopen. Ie prijs f25.- de bruine Divina van G. H. Straver te Babiloniënbroek. 2e prijs f 15.- de bruine witvoet Dardina I van J M. Blankers te Alm kerk, 6 prijzen a f 10. 3e prijs bruine Sara van A. A. van Vucht te Dussen, 4e de vos Aranka van H. Smits te Waspik, 5e de vos Gienetje van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, 6e de bruine Gukje van D. van Buuren te Meeuwen, 7e de bruine Gea van Gebr. Oerle mans van der Schans Drongelen, 8e de zwarte Dot van dezelfden. III. Afdeeling (ringrijden voor paren, prijzen kunstvoorwerpen) le prijs mej. G. Schatff en de Heer J. M. Blankers te Almkerk. 2e prijs Mej. A. A. v. d Schans te Eethen en de heerD. A. v. d. Schans te Drongelen. 3e prijs Mej. J. van Buuren te Meeuwen en de heer D Millenaar te Andel. 4e prijs mej. Dekker te Sieeuwijk en de heer Vogelaar te Andel. 5e prijs mej de Graaff te Sieeuwijk en de heer de Graaff te Dussen. 6e prijs mej D. van Bruchem te Sieeuwijk en de heer B. de Haan te Drongelen. 7e prijs mej. G. van Bruchem te Sieeuwijk en de heer B. de Haan te Drongelen. LOON OP ZAND. Zondag j.l. had op den hoek van het tramstation een incident plaats, dat nog goed is afge- loopen. Van de autobus Wavi, komende van Waalwijk brak op een gegeven moment de vooras met het gevolg dat de bus aan den kant van den op die hoogte zeer smallen weg kwam te staan. Een meisje dat zich op het trottoir bevond, werd licht aangereden, zonder evenwel letsel te bekomen. Ook de tien inzittende passagiers kwamen met den schrik vrij, NIEUWKUIK. Het 3-jarig zoontje van den heer P. v. B. speelde heden middag langs de straat en wilde juist oversteken toen een auto uit de rich ting Waalwijk kwam aanrijden waar het kind onder geraakte en eenige ernstige wonden aan hoofd en handen bekwam. Direct werd de hulp der Eerw. Zr. verpleegster ingeroepen die het kind voorloopig verbond en dok ter Weijers liet waarschuwen. De auto had geen te snelle vaart. De inzit tenden toonden ook hunne deelne mende belangstelling in het ongeval. De w moeder van het kind, die het ongeluk van voor het raam had aange zien, was zeer geschrokken Mej. v. d. Lee alhier, die naar de markt te Gorinchem was, geraakte aldaar onder een auto waardoor zij zeer ernstige inwendige kneuzingen bekwam en direct naar een zieken- gasthuis vervoerd moest worden waar bleek dat haar ook drie ribben gebro ken waren, en haar toestand uiterst zorgwekkend is. UIT KAATSHEUVEL. Vergadering van den Gemeente raad te houden ten Gemeentehuize al hier, op Zaterdag 27 September a.s. des namiddags ten 3 uur, ter behandeling van 1. Schrijven Gedeputeerde Staten in zake de gemeentebegrooting voor 't dienstjaar 1924. 2. Bespreking plantsoenaanleg Te lefoonstraat (plein). 3. Voorstel aanvulling instructie gemeente-geneesheeren. 4. Schrijven Bouwvereeniging St. Leonardus te Berkdijk in zake verhoo ging bouwvoorschot en idem gelden voor het bouwen van een bakkersoven. 5. Voorstel aanvulling Bouwveror dening voor wat betreft aansluiting van nieuw te bouwen woningen aan de waterleiding. 6. Bespreking aankoop materialen voor de brandweer in verband met de waterleiding. 7. Adres van A. van den Dungen om verlaging van de huur zijner woning. 8. Bespr. beweiding „Het Heersch". 9. Bespreking straatbeplanting. (Besloten vergadering). Bespreking gasfabriek. Reclames belastingen. Terwijl de bijna 70-jarige B. P. van Beers wonende in de Heulstraat Maandagmiddag aan tafel zat om zijn middagmaal te gebruiken bleef hij plot seling dood. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" maakte Zondag een excursie naar het bekend Hoenderpark de Betuwe van de heeren Gebr. Welleman te Buur.mal- sen. Met een autobus en particuliere wagen werd de reis gemaakt. Om drie uur arriveerde het gezelschap aan de bekende inrichting en werd er allerhar telijkst ontvangen door den heer Jan Welleman. Direct werd begonnen met de bezichtiging van 't vele merk- en bezienswaardige dat dit bedrijf bevat. Op* de eerste plaats de kuiken-opfok- kerij, gelegen rechts van het woonhuis waarvan de heer Welleman de inrich ting en tevens de voor- en nadeelen op somde, vervolgens een 15 tal rennen alle met jonge hoenders: Wit Leg horns, Patr. Leghorns, Witte Wijan- dothe, Red Island, Red Ancona's, Au straliërs en Kalkoenen, gesepareerd naar geslacht en ras, waaronder af stammelingen van de kampioen van van Europa. Geruimen tijd werd er stil gestaan bij de groote broedcontröle met een capaciteit van 6000 eieren om de werking dezer machine, het aanleg gen en bijhouden van 't stamboek van Welleman's beroemde dieren te kun nen bezichtigen. Na de broedinrichting kwamen de verschillende hokken, met hun ruim 2500 prima rasdieren, ver spreid over een terrein van bijna 4 H.A. oppervlakte aan de beurt. Aangenaam converseerend en gezellig koutend wist de heer J. Welleman het gezel schap ruim drie uur te interesseeren. De heer Teurlings, Voorzitter der club dankte den heer Welleman voor de hartelijke ontvangst, de hoop uit sprekende de kennismaking der club met de inrichting van den heer Welle man van büjvenden duur moge zijn en in de toekomst ook finantieele vruch ten moge afwerpen. De Kon. Harmonie Apollo wist Zondag j.l. andermaal de hoogste suc cessen te behalen op het solistencon cours te Tilburg. Drie Apolisten na men aan den wedstrijd deel en alle 3 werden met den len prijs bekroond. J. N. de Vries, Trombone Am Neckar Konzertstuck op 73 Th. Kewitsch le pr. 51 punten; M. van Best Stella Hoorn, Morceaux de Salon no. 5 H. Painparé le prijs 48 punten; J. v. d. Heijden, Piston, Edelweis von Simmern, Fan- taisie op 24 Th. Hoch le pr. 48 punten. De solisten en de harmonie onze gelukwenschen met het behaalde suc ces. De heer Jos. Seller alhier is be noemd tot onderwijzer aan de kopklas- sen van de R.K. Mulo-school St. Joseph te Dordrecht. SPORT. Voetbalsport. KAATSHEUVEL. Waalwijks Belang. BEZOEKT DEN FOKVEE-DAG TE WAALWIJK, OP DONDERDAG 25 SEPTEMBER a.s. IN DE Me. van COOTHSTRAAT. GEMENGD NIEUWS. Te Hilversum zijn dezer dagen de beide firmanten van een kleine ta baksfabriek gearresteerd, ter zake van bedriegelijke bankbreuk. In September failliet verklaard, bleek, dat zij een be langrijk bedrag aan goederen aan den boedel onttrokken, welke goederen alle verkocht waren en niet in de boe- ke nverantwoord. Met een tabakshan- del in Amsterdam hadden zij een ac- coordaangegaan, waarbij hun een groot crediet werd geopend op de voor waarde van alleenlevering der benoo- digde tabak. Geleverd werd daarop een belangrijke partij ruwe tabaiv, die niet betaald werd. Toen dan ook van ande re zijde informaties omtrent de gefail leerde firma bij de leveranciers wer den genomen, bleek dat zij zich niet hielden aan de voorwaarde van alleen levering. Zoodoende kwam de zaak aan het licht. Nog in Juli hebben de gefailleerden aan een broeder van een der firmanten een leening van 5000 afgelost. Beiden zijn thans ter beschik king van de justitie gesteld. Zaterdagnacht is de 18-jarige Albert van der Laan, arbeider te Mus- selkanaal, op het kermisterrein aan de Brugstraat te Stadskanaal doodgesto ken. De vermoedelijke dader, H. S. te Musselkanaal, is gearresteerd. Het is reeds jarenlang gebruikelijk, dat te Nieuwbuinen tijdens de Septem ber kermis wordt geklopt tusschen vooral jonge bengels. Zoo ook Zater dag-avond. Er ontstond een vechtpartij tusschen de arbeiders Dokter van Vled- derveen, Bos van Musselkanaal en H. Smit en Van der Laan uit Nieuwbui nen. De vechtersbazen verwijderden zich vanh et kermisterrein, maar nauwe lijks hadden ze zich verwijderd of er werd „moord", „ze hebben me gesto ken" gehoord. Bij onderzoek bleek, dat H. S. met een scherp mes den arbeider Van der Laan zoodanig in het hart had gesto ken, dat de jongen zoo goed als onmid dellijk was overleden. De politie bevond verder, dat van den arbeiderBos een der armen zoo goed als was afgesneden, waardoor hij veel bloed verloor en verder dat de ar beider Dokter een messteek in het on derlijf had gekregen. De maréchaussée heeft den dader direct gearresteerd. S. bekende volle dig, doch liet doorschemeren, dat hij uit zelfverdediging gehandeld zou heb ben. Zondag was de toestand van Dokter en Bos vrijwel. H. S. is ter beschikking van de justi tie te Assen gesteld. Gistermiddag is bij de wed. C. Vermeeren achter de Krabbebosschen onder Princenhage geheel naakt ko men aanloopen een jongeman van 22 jaar, C. van Eyck, uit Ginneken. De man was vreeselijk toegetakeld en bloedde uit hoofd en rug. Hij werd bij deze weduwe in een schuur gelegd, ter wijl de politie werd ontboden. Ter plaatse gekomen, gelukte het den bei den veldwachters niet iets uit den man te krijgen, daar hij niet meer kon spre ken. Tenslotte heeft hij op een papier tje geschreven dat hij aan het baden was en toen op eens een harden slag op het hoofd kreeg. Toen hij weer boven kwam, was de persoon die hem den slag had toegebracht met zijn kleeren verdwenen. Ter plaatse heb ben de veldwachters een knuppel vol bloed gevonden, waaraan ook hoofd haar was. De man is per brancard naar het diaconessenhuis te Breda overge bracht. Men vreest voor een hersen- aandoening. Het onderzoek wordt voortgezet. KERKNIEUWS. 5e Klasse. Trekking van 22 Sept. Getrokken prijzen Prijs van f50 000 No. 14801 1000 667 9031 12161 13715 20065 400 11221 15387 200 9806 17076 ff 100 1335 2103 2212 3130 7553 10656 19102 19977 20021 20422. 5e Klasse. Trekking van 23 Sept. Getrokken prijzen Prijs van f 1000 No. 4351 11329 15163 400 12759 15228 16045 17436 19973 21921 ff 200 1106 1236 2035 3936 9548 13150 20660 20765 20851 100 509 760 2197 2277 5259 8317 9413 15047 20377 22040. RECHTSZAKEN. Een dier lieejt óók gevoel. A. S., 24 jaar, te Nieuwkuijk, had met een paard gereden dat open wond jes had en door het schuren van het gareel pijn leed. Beklaagde,' ondervraagd, werd er op gewezen, dat hij het paard zoo niet had mogen inspannen. „Een dier heeft óók gevoel", aldus de kantonrechter. Beklaagde in dienst van den opzich ter der Heidemaatschappij, zeide dat hij gehuwd was eu de boete niet beta len kon. „Dat moet je dan maar met je baas stellen", antwoordde de kantonrech ter. „Ja, maar", aldus beklaagde weer, „als ik niet met het paard rijdt en niet doe wat me gezegd wordt, dan krijg ik toch mijn ontslag". Wegens het noodeloos pijn veroor zaken aan een dier, luidde de eisch ƒ20.— boete. Huiselijk geluk C. S. uit Eindhoven, géén brave broeder, kon geen vrede houden met z'n ega. En geen wonder. Als dronk aard was hij erg lastig in de echtelij ke woning en ranselde dan z'n vrouw óm 'r ooren. En toen trok ze er uit. Daar zat ie te kijken. Potten en pan nen en heel z'n ontredderd boeltje scheen 'm aan te grijnzen en hij schud debolde in z'n eentje dat het zóó toch ook niet ging. En wie zou nou z'n sok ken stoppen? 'tWas „armoe troef" met 'm. En dan wachtte hem ook nog de strafzaak wegens mishandeling van z'n vrouw. Hij was ten einde, raad en de kroeg gaf ook geen uitkomst. Inte gendeel. Toen zocht hij z'n vrouw weer op en trachtte haar langs een zacht Ijjntje naar huis te lokken en dat gelukte hem. Maar het gelukte hem uiet er voor den strafrechter ook maar weer zoo genadig af te komen. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraf, terwijl ook een reeds voorwaardelijk uitgesproken von nis van 3 maanden gevangenisstraf voor een ander misdrijf mede ten uit voer zal worden gelegd. Om na te fuwen. J. H. v. G. te Eindhoven, was al 12 maal veroordeeld en nou solliciteerde ie naar 't ongeluksgetal. Nou, daar ben je zóó aan toe, als je maar drinkt! Julianus dan, nam ook z'n biertje, toen ie z'n bittertje al op had en zeilde verder en verveelde de nuchtere menschen gruwelijk met z'n spraakwater-vertelsels. Men verzocht hem op te marcheeren, doch dat ver tikte hij. Ten slotte kreeg hij een flesch Oranje-likeur in 't vizier en daarmee maakte hij beenen! Zeker om nil te fuiven. Maar de slotfuif houdt hij in Den Bosch in de St. Jozefstraat, want daar moet hij zich op een kwaden dag komen aanmelden om 3 weken gevan genisstraf te ondergaan, wegens dief stal van zijn likeurtje. De eisch was één maand. CAPELLE. De alhier opgerichte gemeng de zangvereeniging telt een veertig-tal leden. Tot directeur is benoemd de heer van der Kolk van Waalwijk. De leden worden be leefd verzocht Donderdagavond half ter vergadering te komen in de school in de Heistraat tot verdere bespreking. Ook dames en heeren die lid wenschen te worden, wor den verzocht eveneens ter vergadering te komen. Met de repetities zal reeds spoedig een aanvang worden gemaakt. WAALWIJK. BOXTEL—W.S.C. 4—5. W.S.C. speelde Zondag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Boxtel en heeft, hoe wel met enkele invallers uitkomende, kans gezien, deze sterke 2e klasser een nederlaag toe te brengen. De wedstrijd stond van begin tot eind op een goed peil. Direct bij den aanvang treedt Boxtel overdonderend op, de rechtsbuiten geeft een harde voorzet, welke via den voet van W.S.O.'s linksback in den linkerboven hoek van. het eigen doel verdwijnt. Nog is niet afgetrapt of weder zit de watervlugge Boxtel-voorhoede voor het W.S.O.-doel en maakt met een zuiver laag schot no.-2. Dit is echter voor W.S.C. het sein om ook eens flink te gaan aanpakken en wordt de Boxtel-achterhoede aan het werk gezet, wat deze echter voorloopig naar behooren afgaat. Toch blijven de Boxtel-aanvallen talrijker, doch nu is ook W.S.C.'s achterhoede meer op haar qui vive en blijven doelpunten dan ook voorloopig uit. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, weet dan bij een goed aangegeven bal W.S. C.'s binnen-trio mooi op te brengen en met een schitterend schot geeft de linksbinnen den Boxtel-doelman het nakijken. Dan is het echter weer de beurt aan de Boxtel-voorhoede, welke herhaaldelijk ge vaarlijk opbrengt. Bij een dezer aanvallen komt zfl op vrij gelukkige wijze aan het derde doelpunt als de rechtsbinnen het met een ver schot probeerend, succes heeft, door dat nu W.S.C.'s rechtsback nog even den bal aanraakt en zoodoende deze buiten be reik van Van Draanen in het net terecht komt. Met 31 voor Boxtel treedt dan de rust in. In de tweede helft zijn dan de borden verhangen en heeft W.S.C. het spel geheel in handen. Herhaaldelijk zit haar voorhoede goed gesteund door de half-linie, voor het Boxtel-doel en weet spoedig den achterstand te verkleinen. Nog eenmaal weet Boxtel toch het doel van W.S.C. te vinden, als haar linksbuiten, die zeer actief was, mooi op brengt en met een scherpe harde schuiver no. 4 scoort. Dan is Boxtel geheel uitge speeld, sporadisch komen zij nog op W.S.C.'s helft, terwijl de. laatste daarentegen steeds harder werkt en regelmatig den achterstand met goed gerichte schoten inhaalt en nog voor de overwinning zorgt, welke haar %voi- komen toekwam. R. W. B.—T. S. C. 4—1. Deze uitslag zal zeer zek r niemand ver wacht hebben. Dit is zeker, R.W.B. geeft te gauw den moed op, al moet gezegd worden dat het R.W.B., zooals gewoonlijk, weer leelpk tegenliep. Zoo kon na een kwartier spelen de mid-voor wegens een enkelblessuur niet verder spelen, terwijl direct na de rust de rechtsback, door een trap tegen zijn knie, ternauwernood op halve kracht verder kon spelen. Beide elftallen zjjn nagenoeg compleet, als scheidsrechter Beelen, Breda, laat be ginnen. R.W.B. is direct aanvallend en reeds na 3 minuten zet de rechtsbuiten mooi voor, de linksbinnen staat op de juiste plaats en met een mooi schot geeft hij zijn club de leiding. T.S.C. pakt nu verwoed aan en blijft het spel gelijk op gaan, doch voor de rust maakt TS.C. door misverstand, zeer gelukkig, ge lijk. Na .de thee geven beide partijen elkaar goed partij, R.W.B. krijgt even buitpn het penalty-gebied een vrijen schop, deze wordt in eens ingeschoten, de keeper van T.S.C. laat de bal door zijn beenen in het net gaan, doch de scheidsrechter kent het punt niet toe wegens... buitenspel, hoewel de keeper zijn uitzicht niet belemmerd werd. Dit was een strop voor R.W.B., de fut gaat er uit en van deze inzinking maakt T.S.C. terdege gebruik en maakt in een minimum van tijd 3 doelpunten. R.W.B. ziet, thans echter te laat, dat het zoo niet gaat en is op 't laatst weer sterker, doch het helpt niet en T.S.C. wint verdiend, doch 21 was ruim voldoen de geweest. Het is opmerkelijk dat zoowel van T.S.C., als R.W.B. vele buitenspel-ge- vallen voorkwamen. Er was ondanks het minder gunstige weer nog tamelijk veel belangstelling. SPRANG. S. V. V.—HEUVEL 3—1. Als om 2 uur scheidsrechter van Zeist opstellen fluit, zien we bij S.V.V. een paar invallers: Heuvel is volledig. De eerste aan vallen zijn voor Heuvel, maar de S.V.V.- acliterhoede stond pal en zuivert met kalme trappen haar terrein. Verschillende weder- zijdsche aanvallen werden ondernomen, waar uit Heuvel de leiding neemt. Daarna komt S.V.V. duchtig opzetten en Heuvel zit even ingesloten. Een mooie opzet en de links buiten van S.V.V. geeft den keeper 't nakij ken. Dit was een pracht-goal. Dan is het Heuvel weer, die gevaarlijk voor doel komt, maar de S.V.V.-keeper is in besten vorm en zendt alles retour. Nog voor de rust -weet S. V.V. haar voorsprong te vergrooten en rust gaat in met 21 voor S. V. V. Na de rust weer 't zelfde vlugge spel, waaruit S.V.V. nog een doelpunt weet te maken en zoo komt het einde met 31 voor S.V.V., welke weer een schitterende wedstrijd speelde. De ge- -heele ploeg heeft goed gewerkt. Nog verdient genoemd een reuzenschot van den rechts buiten, dat tegen de zijpaal kwam, zöó hard dat de geheele goal stond te schudden. Zaterdagmiddag speelde S.V.V. II tegen R.O.D. uit Waalwijk, welke wedstrijd werd gewonnen door R.O.D. met 32. Zondag namiddag hadden op 't Wilhel- mina-terrein, achter 't Raadhuis, de sport- feesten plaats, om 't slechte weer op 30 Aug. uitgesteld. Zoowel de voetbalclubs Kaats heuvel en Quick en onze R.K. Gymnastiek- vereeniging K.G.V., als de Kon. Harmonie Apollo, waren op uitnoodiging van de Ver- eeniging „Kaatsheuvels Belang" andermaal bereid deel te nemen. Om 4 uur werd met de voetbalwedstrijd begonnen. KaatsheuvelQuick 41. Kaatsheuvel heeft 3 invallers terwijl Quick 2 invallers telt. Het begin is een gelijk op gaand spel met doelen beurtelings in gevaar. Na 15 minuten spelens krijgt Dingemans den bal toegespeeld, geeft over aan Mossel veld, welke mooi voorzet en Wagenmakers geeft zijn club de leiding, 10. Dit succes prikkelt de Kaatsheuvel-jon gens en ze zijn nu sterker. Goed combinee rend gaan ze op het Quick-doel af en wan neer van Boxtel voor doel komt, valt hij en de kans is verkeken. Ook Quick zit niet stil en brengt meermalen mooi op, doch Kaatsheuvels verdediging geeft niet thuis. Als van Boxtel op een gegeven moment den bal krijgt toegespeeld, rent hij door de ver dediging heen en maakt met een harden schuiver er 20 van. Hiermede gaat de rust in. De rust schijnt de Quickers goed te hebben gedaan, want ze zijn direct aanval lend. Kaatsheuvel zit nu een tijdlang inge sloten, doch door het goede verdedigen dei- achterhoede met Kemnmren aan het hpofd, krijgt Quick voorloopig geen kans om te doelpunten. Kaatsheuvel breekt nog enkele malen door, doch verder als de backs, waar van Stippent uitblinkt, brengen zij het niet. Eindelijk ziet Quick haar zwoegen beloond, als van Lier, die rechtsbuiten is gaan spe len, mooi voorzet en van Veldhoven met een mooi schot in den hoek doelpunt, 21. Wanneer nog 5 minuten te spelen is en Dingemans door de Quick-verdediging is gedrongen, wordt hij op ongeoorloofde wijze aangevallen, penalty. Aanvoerder Kemmeren komt naar voren, plaatst zich achter het leer met de bedoeling den bal zachtjes aan den doelman te geven doch deze werkt hem zelf in doel, zoodat de stand 31 is. Als dan is afgetrapt, tracht Quick den achterstand nog te verkleinen, doch het tegendeel ge schiedt, wanneer van Boxtel den bal krijgt toegespeeld schiet hij er mede door de ver dediging heen, lost een mooi schot en het is 41 waarmede het einde komt. Na den wedstrijd werd door den heer Roestenberg namens Kaatsheuvels Belang, den eersten prijs uitgereikt aan Kaatsheu vel, terwijl ook Quick een herinneringsme- daiïle in ontvangst kon riemen: A.s. Zondag krijgt Kaatsheuvel W.S.C. op bezoek voor de competitie van de 3e klas N. V.B., op welken wedstrijd wij Zaterdag terugkomen. HET PROVINCIAAL CONCILIE. De plechtige opening. Gistermorgen is het Provinciaal Concilie ge opend met een plechtige Pontificale Hoogmis in de Kathedrale Kerk aan de Lange Nieuwstraat te Utrecht. Het priesterkoor was in een eenvoudige versie ring van groen en bloemen gezet, terwijl aan werszijden van het hoofdaltaar een blanke stoet van zaclit-glanzende kaarsen afliep. Reeds voor 9 uur vulde 't priesterkoor zich met gemijterde abten, prelaten, kanunniken en zeer vele Eerw. Heeren Geestelijken; het was een kleu rig gewemel van gewaden, een feestelijke rijkdom van liturgische pracht. Even over 9 uur arriveerde aan den ingang van het kerkgebouw de Internuntius Z.Ex. Mgr. Cesare Orsenigo en het Doorluchtig Episcopaat. Het koor zette een magistraal Ecce Sacerdos (4 stemmig gemengd met orgel van Winnubsl) in, toen de indrukwekkende stoet door het kerkge bouw naar het priesterkoor schreed. Achtereen volgens liepen in den stoet: Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. P. Hoomans, Bisschop van Breda, Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem; dan volgden de kruisdragers, daar achter Mgr. Dr. A. C. Schaepman, Proost van het Metropolitaan-Kapittel en dan volgde Z.Exc. de Internuntius en Mgr. H. v. d. Wetering, Aartsbis schop van Utrecht, die de talrijke menigte geloo- vigen welke in het kerkgebouw aanwezig was, zegende. De stoet werd gesloten door de Kanun niken van het Metropolitaan Kapittel. Aan Z.Exc. den Internuntius, Z. D. H. den Aarts bisschop en de Bisschoppfen zijn tijdens het Con cilie Cappelani toegevoegd, en wel aan Mgr. Orse nigo: Rector B. Lauwaerts; Mgr. H. v. d. Wete ring: de secretaris van het Aartsbisdom J. H. Scholte op Reimer; Mgr. A. Callier: Dr. W. van Koeverden; Mgr. L. J. H. Schrijnen: Dr. I. v. d. Bergh; Mgr. P. Hopmans: kap X. F. Reyers; Mgr. A. F. Diepen: kap. H. Mulder. Deze Cappelani schreden ook mee in den stoet. Ongeveer half 10 ving de plechtige Pontificale Hoogmis aan, welke werd opgedragen door Z.D.H. Mgr. H. v. d. Wetering, daarbij geassisteerd door Mgr. A. C. Schaepman als presbyter assistens, de H.Ew. Kannunniken A. G. Starink en J. H. G. Jansen als troondiakens, Mgr. B. A. de Wit, vica ris-generaal van het Aartsbisdom als diaken, Mgr. J. A. S. van Schaik als subdiaken, theologanten van Rijsenburg als acolythen. Cantores zijn: de WelEerw. Heeren Kapelaans Th. van Wijk, L. Feldbrugge, J. Reuling en P. J. Wirtz. Ook tijdens het Concilie zullen de verschillende functies door de hierboven genoemden worden vervuld. TT Opgedragen werd de votief mis van den H. Geest. Het zangkoor onder leiding van den heer Joh. Winnubst, voerde op indrukwekkende wijze de 6- stemmig gemengde Mis „O Crux ave" van F. Neef- kes uit. Om 1 uur werd de kerk voor het publiek geslo ten. Om half 2 ving in het Priesterkoor de eerste zitting van het Provinciaal Concilie aan. Daarbij waren tegenwoordig Z.Ex. de Internuntius, de zVcli iNlJlaaCiiup, lit vier uvcngc jjiaswuujjpcii \iugr. Schrijnen arriveerde te laat om bij Jiet begin der H. Mis tegenwoordig te zijn, maar neemt wel deel aan de zittingen van het Concilie), de Oversten der Orden met hun afgevaardigden, het geheele Metropolitaan Kapittel en 2 afgevaardigden van elk der Kathedrale Kapittels. Heden om half 5 heeft de Pléchtige Sluiting van het Concilie plaats met een Plechtig Te Deum. Centrum. ZEDENMISDRIJVEN. Voor de politierechtbank te Den Bosch werden alweer een aantal strafzaken behandeld wegens zedenmisdrijven. Tegen M. F. v. D. te Waalwijk werd terzake van zulk een misdrijf 1 maand ge vangenisstraf geeischt. WEDERSPANNIGHEID. C. P. te Loon op Zand was onder den invloed geraakt van den „snèvel" en had 'm goed „om", zóó zelfs dat hij van toeten noch blazen meer wist en noodig moest worden ingepikt. Doch liij verzette zich terdege en liep even ter dege bij de politierechtbank tegen de lamp, want wegens wederspannigheid bovenvermeld luidde de eisch 25.boete de uitspraak evenzoo. ONWILLIG. J. B. in Waspik hield er een hondje op na, doch vertikte het de bepaalde belasting er voor te betalen, 't Werd hem heel gemakkelijk gemaakt, want hij kon het sommetje zelfs in termijntjes voldoen. Hij werd meerdere malen gewaarschuwd doch hij lapte alles aan z'n laars, zelfs de dag vaarding om voor de politierechtbank te verschij nen. Beklaagde werd vreoordeeld tot 10. boete subs. 5 dagen hechtenis. HIJ WALSTE ER UIT! Willem M. te Kaatsheuvel was daar aan het dansen. Doch hij was dronken, maakte 'n passen vierdubbel en werd er uit gewalst. Daar was ie natuurlijk kwaad over dat verhaalde hij op de politie door .wederspannigheid. Onder de verzekering dat hij voor de politie niet bang was sloeg hij een agent in het gezicht. En dat kost hem 25.boete subs. 10 dagen hechtenis. Om nooit wéér te doen EEN LEVEND WAPEN. 't Was net 'n bioscoopfilm die in 'n paar minu ten werd afgedraaid. Gu K. in Vlijmen liep Wil lem van E. na om deze een pak rammel te geven, maar Antonia, de buurvrouw, zag het en riep Willem binnen om hem aan 't pak slaag te doen ontkomen. G. K. nam toen zoowaar een levend wapen I Een jongske dat daar stond werd door 'pi gegrepen om er Antonia mee om d'r ooren te slaan, 't Knaapje begon te grienen, Gerardus K. raasde, Antonia werd kwaad en Willem speelde op. En toen viel 't scherm. Alles samen gerekend werd booze Gerardus wegens mishandeling veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. De eisch was 3 maanden.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6