slag in de Prov. len verslaggever: )rt., door zijn specia- voor Tilburg, de stad zangkoor op uitnemende wijze enkele hymmen gezongen. Na deze H. Mis het was intusschen veel later dan het aangewezen uur had op het fraaie stadhuis van Helmond, het voormalig kasteel, eene officieele ontvangst plaats door het gemeentebestuur. De burgemeester van Helmond voerde hier 't woord en huldigde speciaal den bisschop Mgr. Diepen, die een hartelijk dankwoord sprak. ^angvereeniging „Het Kozeknopje" is benoemd de heer G. A. S. de Bas, zulks ter vervulling der vacature ont staan door het vertrek van den heer A. van Beek naar Den Haag. Door Burg. en Weth. der gemeente Sprang-Capelle worden solli citanten opgeroepen voor de betrekking van gemeentebode. Ds. G. H. de Jonge, predikant bij de Geref. Gem. alhier, zal op Circa één uur vingen in vijf zalen zondag 19 Oct. a.s. wegens zijn vertrek naar Lutjegast, zijn afscheids- predikatie houden Berichtten we vorige week, dat de machinist bij het rijksveer over den Nieuwen Maasmond alhier, de heer A. van de Werken, eerlang den dienst met pensioen gaat verlaten, thans kunnèn wij mededeelen, dat zulks zal plaats hebben met ingang van 1 October e.k., terwijl de kanton nier C. Wijnands met Januari gepen sioneerd zal worden. Door het hoofd der Chr. School tegelijk de afdeelingsvergaderingen aan Voor de sectie der werkgevers en andere beroepen werd het onderwerp van den dag behandeld door den hoogeerw. heer J. F. M. Sanders, deken van Tilburg. De vergadering was niet druk bezocht. Rector Manders Tilburg, en de heer P P. J. A. v. d. Put, Eindhoven, spraken voor den Middenstand even eens in een slechts matig bezochte bijeenkomst. De Z Eerw. heer L Poell, Pastoor te Gemert sprak in de afdee- lingsvergadering voor de landbouwers. .Hier was de opkomst zeer bevredigend. aan Het bisdom 's-Hertogenbosch heeft gisteren den elfden Katholieken dag gehouden. Helmond was de ver zamelplaats, waar de talrijke organi saties van ons bij uitstek Katholiek gewest bijeenkwamen om een nieuwe leuze aan te stemmen. Deze leuze was de versterking van het R.K. Vereeni- gingsleven. den Loonschendijk zal dezen Voo7deUVeFrknêdèn werd heTondeu winter vervolg-onderwijs worden ge werp ingeleid door den weleerw. heer geven. Belanghebbenden kunnen zich J. de Kroon uit 's Bosch, terwijl de afdeeüng vrouwen tot spreeksters had Mej. Annie Meyer, Rotterdam en me] C. J. M. Hellenberg Hubar, Eind hoven. Op beide vergaderingen was de belangstelling groot te noemen. De conclusiën die in de secties werden daarvoor bij genoemd hoofd aan melden. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat de heer D. Spierings aan den Loonschendijk is benoemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. aldaar. Het is te hopen, dat deze toegelicht, hebben wij reeds vroeger j persoon vrijmoedigheid zal vinden deze gepubliceerd. De ingediende amende- i betrekking te aanvaarden, hetgeen de menten werden verdedigd, en, zooals j betrekkelijke gemeente zeer ten goede uit de mededeeling van den algemee nen secretaris in de slotvergadering bleek, voor een deel overgenomen. De sectievergaderingen werden opgeluis terd door zang. Al de sectievergaderingen werden door Z D. H. Mgr. Diepen met een bezoek vereerd. Tusschen de sectievergaderingen en de algemeene vergadering bespeelde de heer Balkons uit 's Hertogenbosch het carillon van den St. Lambertus- toren. De groote feestelijke vergadering van dezen elfden Katholiekendag werd ge houden in de ruime zaal van Sobriëtas aan de Molenstraat. Om half vijf was de zaal en de galerijen zoo goed als volgestroomd. Op het achterbalcon waren orchest én zangers gezeten. Het werd vijf uur alvorens Z. D. H. Mgr. Diepen ver gezeld van Mgr. C. Prinsen door de leden van het uitvoerend comité de heeren P. J. J. de Wit en W. van Asten begonnen. De opbrengst belooft niet met den hoogeerw. heer deken M. P - -M- zal komen en zoodoende genoemd college weer voltallig zal zijn. WASPIK. In het berichtje omtrent het bij den heer H. van Iersel te houden biljart-concours is een druk fout geslopen. Er stond gemeld „er zal gespeeld worden op een 2e klas Wilhelmina-biljart, wat moet zijn le (eerste) klas Wilhelmina-biljart. Door B. en W. dezer gemeente zal op Vrijdag 10 Oct. worden aan besteed de levering van 75 M3 kool- asch ter wegverharding. Voor aansluiting bij de water leiding schijnt hier nog weinig animo te bestaan. Het aantal aanvragen is nog zeer gering. RAAMSDONKSVEER. Voor- de inrichting „Effatha", Doofstommen- instituut te Dordrecht, ontving dhr Tigchelaar, hoofd der Veersche Chr School ruim f140 De levering v^n suikerbieten is P. Rath de zaal werd binnengeleid. Allen rezen overeind en waardig schreed de beminde bisschop tusschen dej vertegenwoorc|iger gedurende de door naar den voor hem a{geloopen* schitterend te wordenze zijn nle groot van stuk. Dhr. Sneep ontving als provin dichte rijen bestemden zetel. Dan zette het orchest in en voerde het gemengd koor Haller's Ecce Sacerdos uit. Na een woord van welkom door den Voorzitter, hield Dr. Deckers, lid der Tweede Kamer de feestrede, die van werkelijk begeesterende schoon heid was» en een langdurig applaus inoogstte. Mgr Diepen sprak tenslotte een maand f 20 65 voor de Duitsch-Oostenrijksche onderwijzers Bij tientallen sterven de prachtige iepen langs Maasdijk en Ooster houtschen weg. Dhr. C. v. d. Beek, machinist stoompont Keizersveer, verlaat, naar wij vernemen 1 Oct met pensioen den Rijksdienst Het hèprenhuis van dhr. Dorren woord van aanmoediging en dank- boom, ingezet op f 8500 en verhoogd baarheid en gaf zijn bisschoppelijken tot f 9500 liep bij de gehouden ver zegen j kooping aan. De militairen der verschillende De Centrale straat, aansluitenc lichtingen, die voor herhalings-oefe-1 aan den Oosterhoutschen weg wordt ningen moesten opkomen, zijn weer naar met groote keien belegd; de klinkers haardsteden teruggekeerd en zullen dus daar verdwijnen, weer aan hun gewoon werk. j collecte gehouden in de Wij hebben ons eens de moeite ge- Herv Kerk voor het Blindeninstituut geven om met eenige te praten over Barthimeus bracht ruim fill op. de z.g. militaire relletjes We spraken - Qe verbouwing van het huis er die opgekomen waren te Harderwijk, yan dhf Wieringa werd wat bet te Venlo, te Breda, en unaniem gaven me{seiwerk betreft aangenomèn dobr ze met beslistheid te kennen dat er van de militaire relletjes geen schijn is geweest, noch van doorregenen van tenten, noch van slechte voeding. Neen, integendeel, in tenten was men goed, maar later met inkwartiering was het natuurlijk veel beter. Zij waren zelfs zeer tevreden over Gebr. Klein voor f2319 en wat het timmerwerk aangaat door J. Bax voor f 2348 De prijzen der aardappelen zijn gestegen tot f4.— per H.L. voor de Eigenheimers en f 5.voor de Bravo's. Het hooi wordt verkocht, naar 't geheele verloop en weinig gesticht wij vernemen, voor f22 per 500 K G. over 't feit dat ze voor opstandelingen Dhr. J. v. Laarhoven Wzn en dronkaards werden uitgemaakt. slaagde voor het Diploma Landbouw- De schuldigen zijn hier eenige rad- kundig Ingenieur. Geslaagde en familie draaiers in, maar vooral buiten het proficiat. leger, die zoo de militairen zich had- phr. J. v. Laarhoven Bzn. w. den laten ophitsen en er waren onge s]aagde voor het Diploma Waterbouw- Misschien had men jn deze^dagen j ]ukken gebeurd, natuurlijk buiten schot kunde Schelde. Ook dezen geslaagde waren gebleven en vooral de pers,en familie gefeliciteerd, niet alleen de socialistische, maar ook j andere bladen, als Telegraaf, Courant e.a. die de kleinste kleinigheden, die onder 10 000 militairen vanzelf voor- j komen maar opschroeven, opblazen en voorts superieuren en hun besluiten belachelijk maken enz. Men begrijpe de tendens hiervan evenals van de anti-oorlog- en anti- militairisten-demonstraties. Wij kunnen het met luitenant Velt- io„Q* hot meijer volkomen eens zijn, die schreefeen ontboden b^ei"ie" ^e.r. dat men bij deze manoeuvres niet heeft i trouwe dier te laten te doen gehad met militaire- maar met wat geschiedde. „persrelletjes". jagérs-óataiiion, nëfaacni Aaieruag uen dag dat aan hem 40 achtereenvolgende jaren een acte voor het jagen was uitgereikt. Deze zeer zeker zeldzame gebeurtenis wilden de aangesloten jagers niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Des voormiddags werd voor zijn wo ning een salvo afgevuurd en daarna werd gezamenlijk op jacht gegaan. Door de Wijs werden nog 6 patrijzen geschoten. Later vereenigde men zich aan een eestmaaltijd. GEERTRUIDENBERG. De bloemen dag, ten bate van Sobriëtas, gehouden op Zondag 21 Sept. 1.1. heeft opge- iracht de som van f 44.64. Voor de restauratie van de oude Kerk alhier is op's lands-begrooting 6000 uitgetrokken. Donderdag 1.1. is alhier de Kinds heid gehouden. De stoet welke veel belangstelling trok, is door de geheele gemeente gegaan. Door de heeren Simonis en van .aarhoven, is aanvraag gedaan,tot het bouwen van een werk- en opslag plaats voor de vervaardiging van riet matten. Door de medeweiking van ons gemeentebestuur en de bereidwillig heid der Directie, zullen bij de e.v. cam pagne aan de beetwortelsuikerfabriek, de werkmenschen uit onze gemeente, zoo mogelijk allen geplaatst worden. Voorwaar een prachtige maatregel. Zaterdagmiddag hield de vrijwil- ige landstorm alhier een schietwed strijd in het bulwerk achter het kloos ter der Eerw. Zusters. ALMKERK. A.s. Vrijdag 3 October zal alhier de Najaars-paardenmarkt worden gehouden. De bietencampagne is ook hier begonnen. Naar wij vernamen was de heer Z. alhier de eerste die met een wagen bieten de weegbrug opende. J 1. Zondag werd door Ds. Röth, Ned. Herv. predikant, vanaf den kansel bekend gemaakt, dat door Zijn Eerw. een beroep was ontvangen van de Lage-Zwaluwe. Bij een twist te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) werd een zekere de B. zoodanig door C. v. d. S. gewond dat procesverbaal moest worden op gemaakt. Naar wij vernemen heeft de heer Joh. v. d. S. te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) zijn benoeming als Eere-Voorzitter der Zangvereen. O. G. aangenomen. Op 15 Nov. a.s. hoopt Ds. H. Alting, Em. predikant der Ger. Kerk te Voorschoten, den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaar te Waard huizen (üem Almkerk) werd be vestigd, Ds. J. C. Prins, Herv. predikant te Geldermalsen, herdacht Zondag j.l. zijn 40 jarige ambtsvervulling. ZEerw. stond in deze gemeente van 1892 tot 1897. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente alhier op Donderdag 2 October 1924 des na middags te 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken- en mededee- lingen. 2. Behandeling begrooting 1925. 3. Behandeling rekening 1925. 4. Uitloting schuldbrieven. BINNENLAND. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN TILBURG. Het bezoek der Koningin aan Til burg 1.1. Vrijdag, is, ondanks 't slechte weer, schitterend geslaagd. 'tWas één hulde-betuiging door de duizenden en duizenden uit Tilburg en de Omgeving. Het is voor ons ondoenlijk hier alle deelen van 't programma, de officieele speechen, enz., weer te geven. Wij wil len volstaan met het weergeven van geen beter onderwerp kunnen kiezen, want onmiskenbaar taant ook in onze rijen de warme gloed van weleer. Men is wel georganiseerd, doch leeft met zijn organisatie niet mee. De belang stelling voor een daadwerkelijke actie gaat in dalende lijn. De toestand werd door den inleider in de sectie der werkgevers zeer juist gekarakteriseerd door het met instemming naar voren brengen van het in Duitschland ver nomen vermaan Wir organisieren uns kaput. Hoe het zij de deelname aan Katholiekendag was beduidend minder dan de langdurige voorbereiding had doen verwachten. Uit de groote steden van het dioceesTilburg, 's Bosch, Nijmegen en Eindhoven was de op komst zeer matig. Helmond zelf en de MADE. Dezer dagen overleed den heer K., verpleegde in het St Jozef gesticht, die in 't bezit was van een huishond. Na den dood van zijn meester had hij post gevat voor de deur der sterfkamer en bewaakte op JH HJ| deze wijze den doode, want niemand j Kon. Muziekkorps der Kon. Ned. Sigaren 11 •- fabrieken van Goulmy Baar alhier, Zon dag het 30-jarig bestaan. n i CAPELLE. Bij het dezer dagen naaste omgeving6 was intusschen druk I gehouden examen behaalden de dames scjjjuende aankomst I C. de Grooten W. van der Haart1 hun diploma voor knippen en naaien van dames en kinder onder- eft boven goed. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters te Waspik. Ds. J. H. Paddenburgh, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, thans te Elspeet, heeft voor D. H. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop I het op hem uitgebracht beroep naar j van 's Hertogenbosch, om half elf een de Ned. Herv. Gem. te Dinteloord gelezen H. Mis opdroeg. Tijdens het bedankt. j opgekomen en zoo kon na van de extra-trams en den extra trein nog een lange stoet bestaande uit har moniekorpsen, schuttersvereenigingen en vooral sociale organisaties met haar vlaggen, banieren en vaandels langs de druk bevlagde straten optrekken naar de St. Lambertuskerk, waar Z durfde den hond naderen, omdat hij zich dan zeer kwaadaardig toonde en zelfs aanviel. Besloten werd toen door j waar De 1 heer C. Rullens, bestuurs- en werkend lid van de zeer sterke postduivenvereeniging „Prinses J uliana" I alhier behaalde dit jaar bij de ver- uitgevoerde wedvluchten met jonge als met oude duiven het kampioenschap. Wel een mooi succes. -— Een bijna 2-jarig jongetje van den landbouwer W. v. Gils had in een onbewaakt oogenblik het ongeluk in een kuip met water te vallen, met het noodlottig gevolg dat 't er in verdronk. Dr. Houpst constateerde den Abonneert U op en Adverteert i» )tDH ECHO VAN HET ZUIDEN?', MADE. De 72-jarige heer M. de gelezen llad in de Lans J 6 gtraat en Omgeving. TQ7nriinitiever behelpen, dan gaan ze daar weer- MO spoedig als ze kunnen heen. Zoo is het In den E De'h^e/"^ Beurden heeft menschen hij hem „„had die om een woning gevraagd hebben en daarin zullen trekken zoodra ze gaan trouwen, W ze doen als de toestand wat zekerder is. Hu wil daarmee niet zeggen dat in de toekomst iedere woning zal bewoond blijven, maar al te donker moet men de zaak niet bekijken. Van del- Horst. Hoe meer de particulieren gaan bouwen hoe meer kans dat men gaat beloopen da daar de woningen leeg komen te staan. Van Amelsfoort. De prijs speelt ook een voo - name rol. Kan die een groot stuk worde" - laagd, dan zouden die woningen met zoo o je bij ons. Komt er hier of daar een^ leeg van een particulier waarvoor hl,u. WOr<U 6eVraagd' ^"meestaf menschen die de bouwvereeniging wo- een hoop liefhebbers voor nu in de woningen van non Het ligt dus wel aan den prijs. Snoeren. Zoo gaat het bij ons in Loono; De Voorzitter zegt dat in 6 m k woning leeg, dan renaeei oia ade brengen dan wan- zal dat nognietzooveel^ha^oningen ging verla. neei men de ft er niet over te praten, gen, Maar men toch geen gehoor aan geeTen'de gemeente de schade gaan dragen, kan geelt, en s zal begrupen dat de ge- heelemaa ïm uogenWik het daardoor ontstane Bouwverordening voor meente op te kort niet kan bupassen 5 Voorstel aanvulling betreft aansluiting van nieuw te bouwen aan de waterleiding. W°'aar het' waterleidingbedrijf binnenkort begint te functionneeren, stelt het Dag. Bestuur voor een bepaling in de bouwverordening op te nemen, waarbij voor nieuw te bouwen woningen aanslui ting aan de waterleiding als eisch wordt gesteld. Over eenige jaren zullen waarschijnlijk ook die woningen, waarin geen goed drinkwater is, tot aansluiting worden verplicht. De Voorzitter wijst er op dat het voordeeliger is voor de menschen als ze bij liet bouwen van een woning aansluiten, dan wel dat ze daartoe later verplicht worden. Water van putten ongeschikt voor het gebruik verklaren is gemakkelijk, dus is het van alle kanten zaak om bij het bouwen aan stonds aan te sluiten. Van Beurden. Het aanleggen en onderhouden van waterputten is heelemaal niet zoo goedkoop, dat hebben wij in de Telefoonstraat ondervonden. Ik denk-dat Waterleiding op den duur veel goed- kooper zal zijn. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangenomen. Bespreking aankoop materialen voor de brand weer in verband met de waterleiding. De Voorzitter zegt dat in verband met de water leiding het noodzakelijk is dat eens naar de brand weer wordt omgekeken. Verschillende zaken zul len moeten worden aangekocht aangezien er op het oogenblik niet veel is. Het best zal zijn dat Burg. en Weth. eens vergaderen met de brand meesters om na te gaan wat gekocht moet wór den en welk materiaal nog gebruikt kan worden. Plannen zijn in voorbereiding dat de verschillende gemeenten dit gezamenlijk kunnen doen. Er zal ook al eens gedacht moeten worden aan een motor-brandspuit. Wordt besloten Aan Burg. en Weth. èen blanco crediet te verleenen tot aankoop van de benoo- digde materialen. 7. Aftlres van A. van den Dungen om verlaging wan huur zijner woning Adressant wijst er op dat hij in den Berkdijk 4.50 moet verwonen terwijl het huis daar nog erg ongerieflijk is ingericht en aangezien het leven daar duurder is dan in Kaatsheuvel ver zoekt hij de huur van de woning met 1.50 per week te willen verlagen. De Voorzitter meent dat van den Dungen van Kerkbestuur eene tegemoetkoming van 50. daarvoor krijgt. Dan nog betaalt hij 50 cent meer dan wordt vergoed. De heer van Amelsfoort geeft toe dat het een zeer ongerieflijk huis is De heer Snaphaan wil absoluut niet gelooven dat het leven daar duurder is dan hier. Hij noemt dat gewoon een snert argument. Gaat men hem vrij wonen geven dan zullen alle politie-agenten komen. De heer van Beurden vraagt of hij dan niet beter in een andere woning van de vereenigiug kan gaan wonen De heer van Amelsfoort meent dat van den Dungen, waar hij thans woont, het best op zijn 'plaats is. Sedert hij daar woont is er een heel wat betere toestand gekomen en niemand zou die gaarne meer anders wenschen. Nu de heer van der Horst hoort dat het ge- wenscht is dat v. d. Dungen daar blijft wonen voelt hij er wel wat voor om op het verzoek in te gaan. De heer Snaphaan kan niet begrijpen dat nu pas met deze grief te voorschijn wordt gekomen. De Voorzitter zegt dat dit eeri gevolg zal zijn van de traktementsverlaging terwijl toch alle artikelen noodig voor de huishouding, in prijs omhoog loepen. De heer Vrinten is het met den heer Van Amels foort eens dat het 't best is dat de veldwachter daar blijft wonen en stelt daarom voor aan alle agenten van politie vrije woning te verstrekken althans wanneer de huur niet boven de 4 gulden gaat. Voor agenten die een eigen huis hebben kan bedrag door Burg. en Weth. worden bepaald. De heer v. d. Horst kan zich daarmee vereeni- gen. Agenten die wat meer willen verwonen kun nen dan zelf bijbetalen. Daartoe wordt besloten. Bespreking beweiding „Het Heesch". Wordt besloten, nadat door den heer Van Rooij de wenschelijkheid daarvan was betoogd, om de personen, die bij de laatst gehouden verpachting een gedeelte hebben gepacht, tot wederopzegging vergunning te verleenen hun vee gratis daarop te laten weiden zoolang het land niet wordt stuk getrapt Blijft het veel regenen, dan zullen de beesten er niet opgebracht mogen worden. De heer Snoeren vraagt waarom in Loonopzand de prijs van het electrisch licht 5 cent per K.W.U duurder is. De heer van Beurden merkt op dat het bedrijf in Kaatsheuvel rendabel is terwijl het bedrijf in Loonopzand een verlies van 300 heeft geleden. Als de afname wat grooter is, wat verwacht wordt dat spoedig zal gebeuren, zal ook daar de prijs worden verlaagd. De heer Vrinten wijst op den slechten toestand van de Marktstraat en dringt op verbetering daarvan aan, wat door den Voorzitter wordt toe gezegd. De heer Snoeren vraagt of er nog niets bekend is op het laatst ingezonden adres om een steun regeling in het leven te roepen. De Voorzitter zegt dat dit direct aan den Minis ter is doorgezonden. Daarna gaat de raad over in geheim Comité ter bespreking toestand gasfabriek. Een historische da; van Willem II. En met dezen dag is aan de geschiedenis van deze groote Brabantsche industriestad een nieuwe, gouden bladzijde toegevoegd, daar waar hare sWlelijke historie gewijd is aan het huis van Oranje. Want onder het Tilburgsche volk leeft nog van geslacht op geslacht voort de historie van den eenvoudigen vorst, die zoo geheel meeleefde met de cultureele belangen van deze stad, en helaas te vroeg ontslapen aan de Tilburgenaren niet kon verwezenlij ken wat hij hun had toegedacht in zijn vorstelijke goedgeaardheid. Het mag ook voor de Tilburgenaren een rechtmatige trots genoemd worden, dat hun stad was de-woon- en sterfplaats van den in de wereldgeschiedenis befaamden held van Quatre-Bras en Waterloo, de eindpaal der Napoleontische overheersching. Die koninklijke veldheersroem leeft voort in het volk, waartusschen hij geleefd heeft, en waar hij wilde sterven En nunu ftas de dag gekomen waar op onze geliefde landsvorstinne naar Til burg kwam om daar het monument te ont hullen van haren roemruchtigen voorvader, wiens leven zoo nauw verbonden was aan deze stad. En in hun groote trouwe, echt Brabant sche liefde voor het vorstenhuis, hebben de Tilburgenaren zich beijverd om luisterrijk en wdardig de kleindochter te ontvangen van hunnen koninklijken stedelijken-vriend blij als zij waren om die koninklijke daad van piëteit aan de grootste historische fi guur van Tilburg, die zooveel gedaan had oor de belangen van het katholieke Bra bant. Heel Tilburg was in feestdos; heel Tilburg jubelde om haar komst. En voor de vorstenziel van onze geliefde landsvorstinne moeten die enkele uren, door gebracht in zulke spontane-massa-uiting van trouwe aanhankelijkheid en kinderlijk blijde aderlandsliefde, onvergetelijke uren zijn ge weest van hernieuwde blijken van onver welkbare Brabantsche trouw, tot schutse an Haren vorstentroon en tot omstralin Harer vorstenkroon. O!- wat moet er toch wel in Hare men- schelijke, koninklijke ziel zijn omgegaan van haar, de moeder en beschermster van ons Nederlandsche volk, toen zij met haar auto als 'tware hoorde meegolven dien lui den jubel van duizenden harer onderdanen het spontane, kristalheldere, klaterende ge juich uit duizenden blijde kinderkeeltjes, die de nationale kleuren haar toewuifdèh als besprenkelden zij hun lieve, beminnelijke lconinginne met bloemen van oranje en van ood, wit en blauw Wat moet zij wel gevoeld hebben, toen zij langs het ziekenhuis kwam in de Gasthuis straat, waar de anders zoo stemmige nonne kes tegen het hek aan de straatzijde waren opgeklommen in één lange rij en zij al maar wuifden in blijden, oprecht roomsclien eerbied en uit elke witte kap een' blij gezicht je de vorstinne toeknikte. Wat moet 't haar vorstenziel gestreeld hebben, met een-krach tig instrumentaal, plechtig-gedragen „"Wil helmus" aan het station begroet te zijp, het overal langs den weg weer te hooren toe- en meedragen en er mee uitgeleide te worden gedaan, die plechtige tonen van het oude Wilhelmus En wat moet Zij wel doorvoeld hebben, toen de burgemeester van Tilburg met na tionaal enthousiasme zijn historische rede uitsprak bij de wederonthulling van het monument van haren roemruchtigen voor vader en Zij de historische verwantschap weer doorleefde in de stedelijke historie van Tilburg. En overal klonk de jubel, die uitzong hoo; en blij boven den droef neerkletterenden regen tWas dan ook om al die spontane uitin gen van trouw en aanhankelijkheid, van liefde, oprechte, blijde liefde voor Haar Vorstenhuis, dat onze Koningin met groote minzaamheid het Tilburgsche volk overal begroette en toewuifde in een open auto en zelfs toen een donderbui en wolkbreuk de regen zóó met stroomen neergutste over de onvermoeide vriendelijkheid onzer goede Koningin, dat de tocht moest worden afge broken en de chauffeur met snelle vaart naar het stadhuis reed, de Koningin haar chauffeur in die stortbui nog aanmaande toch vooral langzamer te rijden, omdathunne Zij hartelijk wilde blijven bejegenen al die duizenden Tilburgenaren, die evenals Zij den regen voor Haar en terwille van Haar trotseerden. Zóó, zóó beminnelijk leefde gisteren onze geliefde Koningin met de Tilburgenaren in het hartje van Brabant. De liefde welke Zij oogstte, gaf Zij in volle mate, liefdevol terug. Zóó leert Zij, aan de verstoktsten nog Haar te eeren, te eerbiedigen en tebe minnen. Heil U, Koninginne Ons Brabant blijve Uw stutse! 's-HERTOGENBOSCH. In de gehouden .algemeene vergadering van aandeelhouders der Kon. Industrie- en Handel-Mij. P. de Gruyter Zn., werd bepaald, dat van de winst zal worden uitgekeerd 8 pet. dividend op de gewone aandeelen, 6 pet. op de prefe rente aandeelen, 6i pet. op de preferente winstdeelende aandeelen. Op de beide soorten preferente aandeelen werd reeds 3 pet. als interim-dividend be taald. Verder wordt een bedrag van 100.000 bet reserve-fonds gestort, terwijl een on- in verdeeld saldo van 170.746 op de nieuwe rekening wordt overgebracht. De aftredende commissaris mr. Th. A. Fruin werd herkozen. De winst bedroeg 1.414.409, terwijl op deel name in andere ondernemingen 200.000 is afgeschreven. De Bond van R.K. Rijkskieskringorga- nisatie's in den Rijkskieskring 's Hertogen bosch, omvattende de Statenkieskringen 's Hertogenbosch, Eindhoven, Helmond, Gra ve en Heusden, zal op 4 Oct. a.s. vergadering houden in „Lohengrin" te 's Hertogenbosch. De agenda vermeldt o.m. jaarverslag van den penningmeesteropmaken der voor dracht van 0 personen voor het adviseerend college, volgens art. 8 van het nieuw alge meen kiesreglement; benoeming van plaats vervangers van dén Voorzitter en Secreta ris R.K.H. in het bondsbestuurreglements wijziging inzake aantal afgevaardigden ter Bondsvergadering R. Iv. H. (Voorgesteld wórdt het aantal afgevaardigden elk jaar opnieuw vast te stellen). Onder enorme belangstelling vierde het In feeststoet werd het jubileerende korps j 0fficieeie ontvangst plaats had, door bur gemeester van Lanschot, de wethouders en den gemeenteraad. De algemeene huldiging van het populaire muziekkorps had plaats op het bordes van het stadhuis en werd onder couvert de feestgave aangeboden der Bossche burgerij. Het woord werd o.m. gevoerd door den burgemeester en voorts door Jhr. Van der Does de Willebois, Lid der Eerste Kamer, oud-burgemeester der stad en --de heeren Goulmy, W. Suijling, voorzitter van het huldigingscomité en wethouder Scheffers. De deelnemende vereenigingen defileerden voor het jubileerende korps. In Hotel „Noord-Brabant" werd een avond feest gegeven en brachten muziekkorpsen serenades.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3