flPHTlU Nr. 78. Woensdag 1 Oct. 47e Jaarg DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Naar wij vernemen zal eene speciale Gemeenteraadsvergadering ge houden worden op 17 October a.s. geheel gewijd aan de behandeling der nieuwe politie verordening, waarvan ieder lid reeds sedert eenigen tijd een exemplaar ter bestudeering heeft ont vangen. De inschrijving voor de winter avondcursussen aan de Rijksvakschool ©p 24 en 25 September was wat de machinale Schoenmakerij-afdeeling be treft goed ie noemen Wat de looierij- afdeeling betreft bedroevend. Er lieten zich inschrijven voor: Schoenmakerij af deeling 1. Snijden en teekenen bovenwerk 25 2. Grondbeginselen onderwerk 25 3. Modelleeren mdGradeermachine 3 4. Snijden bovenleder 10 5. Stikkerij voor meisjes 19 5a. Stikkerij voor jongens 4 6. Werkmeestercursus 2 7. Diversen 2 Totaal 90 Looierij-afdeeling Bereiding vache-, tuig- en riemenleder 3 waarvan 2 leerlingen der Machinale Schoenmakerij-afdeeling. Wat de schoenmakerij betreft zullen de cursussen 1, 2, 4 en 5 gegeven worden, terwijl de cursussen 1 en 2 in tweeën gesplitst worden. De avonden waarop deze cursussen gegeven worden, zullen Maandag 6 October vastgesteld worden, tot welken datum men zich nog kan laten in schrijven. Het spreekt vanzelf, dat wij ver wachten, dat de looiers evenzeer als de schoenmakers hun belang zullen begrijpen en zich alsnog in grooten getale zullen aanmelden. Het wordt een goede gewoonte van de directie der Gem. Teekenschool om telkenjare eene tentoonstelling te houden van werkstukken der leerlingen van den vorigen cursus. Het publiek krijgt er dan eens een kijk op hoe en wat hier wordt onderwezen, welke resultaten worden bereikt en het wekt de belangstelling voor de schooiende deelname op Zoo werd dan 11. Zondag van 10—5 uur de expositie gehouden en het bezoek is weer zeer groot geweest met groote belangstelling werden we derom de keur vari teekeningen der verschillende afdeelingen bekeken en beoordeeld en moet eenieder weer to de conclusie zijn gekomen welk een weldaad zulk een school is voor onze gemeente en de geheele streek Het aantal tot dusverre opgegeven leerlingen voor den nieuwen cursus bredraagt reeds 81 leerlingen, 't welk vanavond nog wel zal aangroeien. De liedertafel „Oefening en Ver maak" opent de rij der Winterconcerten op schitterende wijze. Behalve een prachtprogramma, dat door de ver- eeniging zelf zal worden afgewerkt zal de Italiaan Signor Isalberti, lyrisch dramatische tenor-zanger aan de Opera te Milaan, zijn medewerking verleenen In aansluiting op ons vorig bericht omtrent de opvoeringen van Franchemontde Marskramer, comische opera in 3 bedrijven, nog het volgende Deze opvoeringen zullen worden gegeven met een koor van ongeveer 60 dames en heeren en een dubbe stel solisten, ploeg a en ploeg b Iedere ploeg geeft tweemaal de geheele opera. De koren zijn zeer moeilijk en zwaar, doch uiterst dankbaar gezet Het solowerk, hoe lastig van toonaard en groot in omvang, belooft een succes te worden. Alles zit er reeds goed in wel een bewijs dat er met liefde en ambitie is gestudeerd. Een geheelen avond zal deze uitvoering in beslag nemenmet veranderen van toonee' mee zal ze vier uren duren. Behalve de pittige en meer dan rake parlando's schreef Schuil hiervoor pakkende mee sleepende muziek, welke direct het publiek onder den indruk brengt terwijl de afwisselende tooneelen een ware verrassing voor het oog zullen zijn. Op den inhoud dezer opera komen wij nader terug. A.s. Zaterdag zal in onze ge meente eene collecte gehouden worden voor 't Roode Kruis, welke wij gaarne in ieders belangstelling aanbevelen Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bossaerts alhier gehouden publieke aanbesteding van een woonhuis met werkplaats voor den heer Jos. Wilmont alhier. J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang f 8322 H. A. v. Dongen, Raamsdonksveer f 8178 J. Blankers Co., Nieuwkuijk f7888 C. Michael, Vrijhoeve-Capelle f 7745 C. Timmermans, Sprang f 639( A. Vermeer, Waalwijk f6014 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. In verband met ons bericht da en waterleidingswerken, deelen wij, ter voorkoming van onjuiste gevolgtrek kingen, mede, dat de heer Couwen- berg in zijn functie van ambtenaar ter secretarie gehandhaafd blijft doch dat hij, wegens overcompleet van personeel ter secretarie en tekort hieraan bij de gemeente gas-, electriciteits- en water leidingswerken, bij deze laatste bedrij ven is te werk gesteld In de gisteravond in „Musis Sacrum" gehouden algemeene verga dering der Kynologen-vereen. Waalwijk en omstreken werd na voorlezing der notulen, besloten toe te treden als donateur tot de vereeniging „Waal- wijks Belang". Met een toepasselijk woord werden door den Voorzitter, den tir. W. Eibers de medaillesuitgereiktaan die club-leden, die op de tentoonstel- ing te Boxtel en te Breda de hoogste bekroningen hebben behaald. Deze werden toegekend als volgt Boxtelle prijs Jac. Henkelman. 2e prijs Jac. Eijckens. Breda: le prijs G. Cooijmans. 2e prijs Alf. van Roessel. 3e prijs J. Pullens. Wegens afwezigheid van den pen ningmeester kon geen overzicht der kas gegeven worden. Besloten werd dat voor een kwartaal een abonnement zou worden genomen op „De Hond" om te zien of dit geschikt is als ver eenigingsorgaan. Besloten werd aan den Raad van Beheer aan te vragen eene tentoon stelling te mogen houden in Mei a.s. open voor alle rassen. Voorts gaven de leden hun groote tevredenheid te kennen over de dresseer-oefeningen, die Zaterdags en Zondags door den heer Jac. Eijckens worden gegeven Na eene aanmoediging van den voorzitter om te werken voor nieuwe leden en trouw bezoek der vergadering werd deze gesloten. Wij vestigen de aandacht op de advertentie in ons blad van het voor- loopig bestuur van „Eerste Hulp bij Ongelukken." Als eene vereeniging in eene industrie-plaats als de onze van 't allergrootste belang is, dan is het zeer zeker deze en daarom hopen wij dat velen de aangekondigde vergade ring in hotel Gerris zullen bijwonen. Het is vandaag juist 10 jaar ge leden, dat de heer Stütz uit Duitschland kwam om zijn leidende positie als hoofdleeraar aan de afdeeling schoen makerij der Rijksvakschool voor Schoen makers en Leerlooiers te aanvaarden en iedereen zal begrijpen dat wij dit tweede lustrum van een der hoofd figuren dezer school, die voor de schoenindustrie van ons land, gewest plaats van zoo ongemeen belang De medewerking voor dit concert was in uitstekende handen. Mej Mer tens en de heeren Jos. Wilmont, H. Ven, de Bont, Leijten e. a. hebben hun beste krachten gegeven om dezen avond een succes te Jjioen zijn en ze zijn daarin uitstekend geslaagd. A s. Zaterdag is het de dag der gouden bruiloft; het zal den jubilarissen zeer zeker niet aan belangstelling ont breken. - In vervolg op ons bericht omtrent den invoer van schoenen ontleenen we nog de volgende cijfers aan „'t Vakbl. d. S." Met betrekking tot den invoer leverde Augustus de volgende uitkomsten op voor Schoenwerk van leder. en is, niet onopgemerkt willen laten voor bijgaan. Had de opening der school en de eerste lesperiode onder zeer moeielijke omstandigheden, het begin van den oorlog, plaats en was de deelname toen nog gering, allengs van jaar tot jaar nam deze toe, temeer toen men de resultaten dezer school speciaa' wat de schoenmakerij betreft van de lessen van den leeraar Stütz ondervond en begon te waardeeren. In deze jaren heeft de heer Stütz opgeleid niet minder dan ongeveer 300 dagschool-leerlingen en pl.m. 800 leerlingen aan avond- en bijzondere cursussen en dat alles tot de aller grootste tevredenheid van studenten hun ouders of patroons. Dat de resul taten niet alleen hier maar ook zeker in 't buitenland worden gewaar deerd moge blijken uit 't feit dat steeds meer en meer aanvragen van buiten onze grenzen komen. Men heeft er dus voor die buitenlanders enorme bej dragen voor over, gezien den stanc der valuta in vele landen. Het onder wijs moet dus wel evenredig zijn aan deze groote uitgaven. Steeds meer wordt het onderwijs gewaardeerd, wat weer duidelijk zich uit in de groote aan giften thans voor de avondcursussen die, vergissen wij ons niet, op initia tief van den heer Stütz zijn ingesteld en die hij steeds met de grootste ambitie en succes heeft gegeven en geleid. .Wij feliciteeren den heer Stütz van harte op dezen herdenkingsdag en hopen dat hij nog tal van jaren aan de Rijksvakschool moge verbonden blijven en daaraan met dezelfde ambitie dezelfde energie, dezelfden uitstekenden omgang met de leerlingen zijne beste krachten zal blijven geven, zooals hi dat van den beginne, toen hij zelf z'n jongens ging werven, heeft gedaan opdat vooral zijn afdeeling zoowe voor dag- als avondcursus blijve groeien en 'bloeien zooals thans, to voldoening van zichzelf, in 't belang der school, tot heil onzer industrie, die duidelijk de sporen toont van 't toe nemend goed school-onderwijs zoowe van patroon als leerling en daarvan mag de heer Stütz zich zeer zeker een merkelijk aandeel opeischen Zaterdagavond had in Musis Sacrum de meermalen door ons aan gekondigde uitvoering plaats die geor ganiseerd was door en strekte ten bate der kas van het buurtcomité voor de feestelijkheden bij gelegenheid van de gouden bruiloft van Toon Timmermans en Echtgenoote De zaal was zeer goed gevuld en degenen die er waren hebben daarmee een zeer mooien avond gehad en anderzijds het goede doel gesteund da de heer Couwenberg, ambtenaar ter men den populairen jubilaris, den han secretarie alhier, werkzaam is gesteld 1 delaar en doodgraver gedurende zoovee bij de gemeentelijke gas-, electriciteits jaren, passende hulde kan brengen Prijs p. p. 4.37 219 000 - 4.24 3.54 Paren Gld. Totaal 108.441 474.000 waarvan uit Duitschland 56.021 233.000 - 4.17 België 10.275 31000 - 3 05 Gr.-Britannië 26 434 90 000 - 3 42 Zwitserland - 7.593 78 000 - 10.32 Tsj. Slowakije 6.822 37.000 - 5.48 tegen in Aug. 1923 tot. 51703 Maangemidd. le helft 1924 79 359 281.000 Duitschland heeft in leeren schoen werk bijna 25 pCt. minder geleverd dan in Juni, maar aan 60 pCt. hoogeren doorsneeprijs, zoodat toch de waarde van zijn invoer bijna 25 pCt hooger kwam dan in de vorige maand. De doorsneeprijs van den invoer uit andere landen (behalve Tsj. Slowakije) is ook hooger, maar lang zooveel niet. De doorsneeprijs van al het ingevoerde was f 1.27 boven dien van Juli. Zwit serland zond 6 a 6'/2 maal zooveel ais in Juli In de eerste acht maanden van Jan t/m. Aug. 1924 heeft de invoer van lederen schoenwerk bedragen Prijs p. p 3.57 2 90 2 93 3 20 10.37 6.44 3.54 Paren Gld. Totaal 725.536 2.594.000 waarvan uit Duitschland 315082 914.000 België 95.050 279 000 Gr.-Britannië 218.052 699.000 Zwitserland 28.464 295 000 Tsj.-Slowakije 47.830 308.000 tegen in Jan./Aug. 1923 2.079.274 7.367 000 Duitschland leverde dit jaar van Jan tot en met Augustus onderscheidenlijk naar hoeveelheid en waarde 43 en 35 pCt., België 13 en 11 pCt., Gr.-Britannië 30 en 27 pCt., Zwitserland 4 en 11 pCt., Tsj. Slowakije 7 en 12 pCt. De gemiddelde importprijs van het leeren werk bleef vrijwel op gelijke hoogte als in 1923. Letterkundige avonden. Waalwijk en omgeving staa dezen winter iets heel bizonders te wachten! Toen dr. H. W. E. Moller 't vorige jaar een reeks letterkundige lezingen hield te Tilburg, waren er onder zijn talrijk gehoor ook enkele Waalwijkers, die er graag die weke- lijksche Tilburgsche pelgrimage voor over hadden, om van deze schitterende voordrachten te genieten. „Zoo iets ook voor 't intellectueele Waalwijk!" was de stoute gedachte die bij hen oprees In kleinen kring besprak men de zaak druker werd gewikt en gewogen en een comité kwam tot stand, dat zich tot doel stelde om ook Waalwijk te laten profiteeren van deze heerlijke avonden. Dit comité behaalde reeds 't succes dr. Moller bereid te vinden ook hier zijn lezingen te komen houden; en zoo zullen dus de maanden November, December en Januari voor Waalwijk avonden brengen van hoog litterair kunstgenot. Dr. Moller is hier geen onbekende er zullen weinigen zijn die nooit be wonderend melding hoorden maken van den grootschen arbeid, die deze geniale man met zijn onverwoestbaar idealisme tot stand heeft gebracht. We noemen alleende stichting van de R. K. Leergangen en van de vereeniging Ons Middelbaar Onderwijs, z'n weten schappelijke publicaties en vooral zijn magistrale letterkundige lessen. Wie ooit het voorrecht had hem te hooren spreken, kwam onder den indruk van zijn machtige persoonlijkheid, zijn breed en overtuigd oordeel en de klare oor spronkelijkheid van zijn geest. Bizonder sterk blijken deze eigenschappen ui' het feit, dat 'n aanzienlijke groep jongere kunstenaars, aan wie niemand 'n frissche geest van kritiek zal ont zeggen, zich onder zijn leiding hebben vereenigd in „Roeping", dat door hem 't richtinggevende, moderne kunsttijd schrift werd. Hij is er niet de man naar om met veel vertoon van wetenschap zijn toe hoorders te overbluffen ente vervelen. Zijn prachtige gave is het, door fijne litteraire smaak en mee- sleepende voordracht bewondering te wekken voor nooit-vermoede schoon heden, zelfs bij diegenen die zich voor dat genot niet ontvankelijk hadden gedacht. En 't is geen vaag, nutteloos gelief- hebber wat hij brengt. Hij blijft in alles de man van groote wetenschap, ook bij alle vermijding van geleerdheid. Zoo wordt zijn reeks voordrachten tevens een ontwikkelingscursus van hoog gehalte, die vele nieuwe en heldere inzichten bij zal brengen over onze letterkunde. In een reeks van 8 leningen zullen behandeld worden de meest interes sante gedeelten van de Nederlandsche letterkunde, voornamelijk de moderne. De lezingen zullen plaats hebben in Hotel Verwiel op achtereenvolgende Vrijdagen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de leden van 't comité, bestaande uit de heeren M. A. J. van Liempt, voorzitter, J. Wiesman, penning meester, G. M. F. A. van Imbeeck, Th. van Delft en L. A. v. d. Linden, secretaris. Moge 'b flinke opkomst getuigen van Waalwijks belangstelling voor hooger cultuurleven. Op de ledenvergadering der afd Waalwijk van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, welke den 29 September werd gehouden, kwam onder meer aan de orde een bespreking over de in voering van de Arbeidswet voor de cantoor- en winkelbedienden. Naar aanleiding daarvan werd de volgende motie aangenomen De Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Fran- ciscus van Assisië, afdeeling Waalwijk, n vergadering bijeen den 29 Septem ber 1924, in de zaal van Hotel Verwiel. Overwegende dat bij de Arbeidswet 1919 ook de arbeidsdag voor de kantoor- en winkelbedienden is ge regeld en de invoering daarvan in uitzicht gesteld constateert dat, ondanks de door den Bond sindsdien gevoerde krachtige actie tot het verkrijgen van de in werkingtreding der Arbeidswet en on danks dat bij verschillende gelegen heden het bestuur van onzen Bond, al of niet in samenwerking met de zusterorganisaties, de Overheid in casu den Minister van Arbeid met afdoend feitenmateriaal onder de aandacht heeft gebracht, dat de arbeidstijden der bedienden als overmatig lang moeten worden aangemerkt en trots de toe zegging om binnen niet al te langen tijd de Algemeene Maatregelen van Bestuur, inzake de invoering van de wet uit te vaardigen, tot op heden de Arbeidswet voor de kantoren en winkels nog niet fn werking is getreden overwegende dat hiervoor thans als reden wordt aangemerkt dat uitbreiding van het corps ambtenaren van de Arbeids-lnspectie, in verband met 'slands financiën niet mogelijk is; dat door ons Bondsbestuur de weg is gewezen aan den Minister, waarlangs zonder noemenswaardige financieele offers de controle op de naleving van de Arbeidswet voor de kantoren en winkels kan worden uitgeoefend besluit in deze als één man achter het Bondsbestuur te staan, dit aan sporende tot die maatregelen, welke den Minister de achterstelling van kantoor- en winkelbedienden ten op zichte van den arbeidstijd, zoo spoedig mogelijk zal doen opheffen en dringt er bij de ongeorganiseerde R. K. bedienden op aan, in deze mede te helpen om een geregelden arbeids tijd voor onze collega's te verkrijgen, door toe te treden tot den Bond „St. Franciscus van Assisië" en besluit deze motie te publiceeren in de pers. VR1JH.-CAPELLE. Het beroepings- werk der Geref. Kerk alhier zal in de bestaande vacature thans zelfstandig worden ter hand genomen, dus voor- loopig niet meer in combinatie met de Geref. Kerk te Sprang. Wanneer men eventueel na lang vacant te zijn geweest niet slaagt een eigen predikant te krijgen en ook Sprang niet, dan wil men weder combineeren. Men wil dus alle voeling met Sprang nog niet loslaten. DUSSEN. Vrijdag j.i. herdacht de WelEd. Heer A B. van Gooi en echt genoote den dag waarop zij voor 25 jaren in het huwelijk traden. Dezekdag fs niet onopgemerkt voorbijgegaan. De heer van Gooi, hoofd der openbare school wijk B. is een zeer geziene en geachte onderwijzer. Op den dag zelf ontving/deigeachte Familie van vele ingezetenen felicitatiën doch daarbij bleef het niet want Zondag j.l. bracht onze fanfare „Wilhelmina" eene serenade ten huize .van den heer van Gooi. Nadat de fanfare eenige nummeis^ten gehoore had gebracht, „sprak de Heer van Gooi het gezelschap toe en bracht hierin naar voren dat het voor hem en zijne familie Vrijdag een ge* wichtigen dag was geweest en het voor hem en zijn familie aangenaam is geweest dat zoovele ingezetenen blijk van sympathie hebben gegeven, maar het aangenaamst was hem nog deze muzikale hulde. Spreker memoreerde dat nog kort geleden ook dit gezelschap een 25-jarig jubileum had gevierd en het25 jarig bestaansfeest. Dat het toen den moed niet hebben laten zinken moge daaruit blijken, dat het nog het zelfde jaar op concours gingen en daar met een hoog aantal punten pro moveerde van de 3e naar de 2e klasse en daarin nog wel den tweeden prijs wist te behalen. Spreker memoreerde vervolgens dat hij thans 16 jaar als hoofdonderwijzer in Dussen werkzaam is geweest en dat hij tevens ook hoopte zijn loopbaan als onderwijzer ook hier te eindigen, want in die 16 jaar is er als het ware een band gelegd tusschen hem en de Dussensche bevolking. Spreker hoopte dat de fanfare, Wil helmina" nog lang mag blijven bestaan en dat zij spoedig weer in hoogere afdeelingen moge spelen. Tot slot sprak hij nog een lang zal zij leven voor de fanfare uit. Na deze toespraak werd de fanfare onthaald op sigaren en werd tevens een gesloten couvert overhandigd waarin, naar wij vernamen, een flinke gift was ingesloten. Hierna werden nog enkele stukken ten beste gegeven, waarna men onder het spelen van een marsch weer huis waarts keerde. Alvorens te eindigen willen wij er nog eens op wijzen dat de heer van Gooi in die 16 jaar voor de jeugd van Dussen zeer veel heeft gedaan en wij twijfelen er dan ook niet aan of ieder Dussenaar zal den wensch uitspreken dat genoemde heer van Gooi en echtgenoote ook eens hunne gouden bruiloft mogen vieren omgeven door allen dien hun lief en dierbaar zijn. Deze dag zal den heer van Gooi en familie nog lang in dankbare herinne ring blijven. Mej. T. S. reed dezer dagen een kind aan van A. H. waardoor zij kwam te' vallen, 't Is toch onbegrijpelijk dat er in dien z.g. „krekeldraai" niet meer ongelukken voorkomen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Waalwijk, 30 Sept. 1924. DRUNEN. De leden der Congregatie werden Zondag door de zang en muziekvereeniging ont haald op een goed geslaagd concert, ter gelegen heid van de ingebruikneming van het nieuwe tooneel. Onder de door de harmonie uitgevoerde num mers noemen wij vooral de twee bekroonde con coursnummers Fantaisie Champêtre van Aug. Eenhaes, Dans la Bruyère van Govaert en Rachel wals van Langlois (le uitvoering). Door de Liedertafel werd zeer verdienstelijk ge zongen: „Zomeravond" van Olman en „Liefste" van Carper. Beide vereenigingen geven onder hun ne bekwame leiders, telkens bewijzen van vooruit gang. De komische duetten „de twee Stoelenmatters" en „Hannes bij den Fotograaf', werden door het duo van de Wiel, verdienstelijk uitgevoerd en mochten een daverend applaus in ontvangst nemen. Bij afwezigheid van den ZeerEerw. Heer Direc teur, die om dringende reden niet kon aanwezig zijn, trad de Weleerw. Heer Kapelaan Goossens op, om dank te brengen aan allen die hadden bij gedragen voor het welslagen der verbouwing, waardoor eene aanmerkelijke verfraaiing en ver betering is aangebracht. Dank aan den heer Jan van Vlijmen, architect te Vlijmen, die heel belangloos zijne diensten heeft aangeboden. Dank aan den heer P. van Dom melen voor de keurig aangelegde electrische zaal verlichting; aan de maatschappij „Electra" te 's- Bosch aan de aannemers en werklieden en allen die hebben meegewerkt tot de flinke uitvoering van dit werk. Z.Eerw. hoopt dat de leden der har monie, liedertafel, tooneel- en sport vereeniging zich aangemoedigd zullen gevoelen om ijverig op den ingeslagen weg voort te gaan en zullen mede werken aan den groei en bloei der Congregatie. Daarna had de verloting plaats van 39 fraaie prijzen, der onder goedkeuring van B. en W. ge- J organiseerde loterij, ten bate der congregatie. De prijzen bestonden uitheerenfiets, verschei dene kostbare schilderijen, religieuze beelden, kunstwerken, huishoudelijke artikelen enz. enz. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs no. 1468; 2e pr. no. 1380; 3e pr. no. 1356; 4e prijs no. 121; 5e pr. no. 396; 6e pr. no. 284; 7e prijs no. 1466; 8e pr. no. 49; 9e pr. 694; 10e pr. no. 1193; lie pr. no. il56; 12e pr. no. 653; 13e pr. 690; 14e pr. no. 124; 15e pr. 688; 16e pr. no. 888; 17e pr. no. 900; 18e pr. no. 448; 19e pr. no. 421; 20e pr. no. 826; 21e pr. no. 19; 22e pr. no. 1216; 23e pr. no. 443; 24e pr. no. 164; 25e pr. no. 1170; 26e pr. no. 883 27e pr. no. 1171; 28e pr. no. 1484; 29e pr. no. 370; 30e pr. no. 1434; 31e pr. no. 247; 32e pr. no. 676; 33e pr. no. 799; 34e pr. no. 337; 35e pr. no. 1386; 36e pr. no. 743; 37e pr. no. 1202; 38e pr. no. 466; 39e pr. 12. Onze parochiekerk is dezer dagen met een aantal schilderstokken versierd die in aanslui ting met de statiën van den H. Kruisweg 'n prach tig geheel vormen. Als wij weten dat de schilder werken zijn uitgevoerd in het atelier Cuijpers te Roermond, is alle verdere beschrijving overbodig. De prijs der boter aan de Eerste Langstr. Stoomzuivelfabriek alhier is gebracht op 3. per kilogram. Kaatsheuvel 30 September '24. - Onder groote belangstelling werd j.l. Maandagavond het groote Kegelconcours, door de vereeniging „Kaatsheuvels Belang" ten bate van het Kiosk-fonds georganiseerd, gesloten. In zijn slotrede bracht de Voor zitter van K.B. dank aan allen die hadden medegewerkt aan 't welslagen van dit con cours, speciaal aan de kegelclub „Amoenl- tas,-voor de gewaardeerde hulp in de orga nisatie en den daadwerkeiijken bijstand in de uitvoering. Verder de beide harmonieën, Apollo eh Euphonia, de verschillende gezel schappen, welke in corps in 't concours wa ren uitgekomen en zoodoende wederom be wijs hadden geleverd van loyaal te willen medewerken, voor de behartiging van Kaats heuvels belangen in 't algemeen en 't berei ken van het doel met dit concours, in het bijzonder. Vervolgens'ging spreker over tot het uit reiken der prijzen. In de korpswedstrijd behaalde de eerste prijs met 361 hout, het le vjjftal van de Ke gelclub „Houdt de plank" te Kaatsheuvel de 2e prijs met 355 hout, de club „De Kegel broeders" te N.N.de 3e prijs, mét 351 pnt. het le vijftal van de Kegelclub „Amoenitas" - te Kaatsheuvel. Hoogste korpswerper was de heer Cox te Waalwijk, met 85 pnt. De heer J. Kemmeren alhier, wierp eveneens 85 hout, doch de som der èindctjfers beslistte ten gunste van den heer Cox. De uitslag voor de vrije baan der kege laars was: le prijs met 6 X 45, de heer M. Musters, Kaatsheuvel; 2e prijs met 5 X 45, de heer j. Kemmeren, Kaatsheuvel; 3e prijs met 3 X 45, de heer P. Kemmeren, Kaatsheuvel 4e prijs met 2 X 45, de heer C. v. d. Linden, Kaatsheuvel-; 5e prijs met 1 X 45, de heer J. Hanff, Kaatsheuvel. De uitslag voor de vrije baan voor niet- kegelaars was: le prijs met 43-41-41, de heer J. Teurlings, Kaatsheuvel; 2e prijs met 43-40, de heer W. Van Wezel; 3e prijs met 2 x 40, de heer A. Vloemans; 4e prijs met 40-39-38, M. v. Best; 5e prijs met 40-39-36, H. Badjou; 6e prijs met 38-37-36, de heer J. de Vries; 7e prijs met 38-37-33 de heer A. van den Dungen, allen Kaatsheuvel. Drieënprijs de heer M. van Nieuwstadt, met drie drieën op één kaart. De prijs voor laagste kaart zonder poedel de heer H. van Bommel met 11 punten. Zondagmiddag om 12 uur gaf de Kon. Harm. ApOllo een matinée, voor de heeren

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5