BE ECHO li IET ZUi sport! TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Hel hoofdbestuur der Interna tionale Tentoonstelling voor Schoen en Lederindustrie Waalwijk 1925 hield 1.1. Maandag in hotel Verwiel alhier eene zeer belangrijke vergadering. Na behandeling der ingekomen stuk ken en der verschillende door de sub- comité's ingeleverde begrootingen werd na ernstige en breedvoerige discussie dealgemeene begrooting van inkomsten en uitgaven der tentoonstelling vastge steld en besproken de stichting van een garantiefonds, waarvoor de noodige stappen zullen worden gedaan. Inzake de kermis werd besloten het advies te volgen, uitgebracht door de algemeene vergadering van „Waalwijks Belang" en den gemeenteraad te ver zoeken de kermis in 1925 te houden den 2en Zondag in juli en wel alleen den eersten Zondag en dan vanaf Donderdag dier week en de fabrikanten uit te noodigen de 3 laatste dagen dezer week vrij te geven en de drie overige vrije dagen te geven in 't begin der tentoonsteliingsweek. Wat de officieeie reclame-plaat der tentoonstelling betreft, werden uit 't groot aantal ontwerpen dat door 't comité voor Pers en Reclame werd voorgelegd, twee projecten gekozen, waarvan de ontwerpers zullen uitge- noodigd worden geheel afgewerkte teekeningen in te dienen, om daarna definitief eene keuze te doen. Besloten werd het prospectus der tentoonstelling in boekformaat te doen verschijnen in vier talen en dit zeer ruim te verspreiden in binnen- en buitenland Het zal bevatten o a. de namen der leden van eere-comité, comité's enz. een beschrijving der tentoonstelling, de platte grond, een vogelvlucht-teekening van 't geheele complex in kleuren, de stands indee ling enz. enz. Tenslotte werd aangenomen geen bekroningen aan de tentoonstelling te verbinden, waar vooral ook hier het beursidee naar voren komt, en om alle gevoeligheden te ontzien. Mogelijk is dat een herinnerings diploma of herinneringspenning wordt aangeboden. Na nog eenige bespreking over stands en de rondvraag werd deze belangrijke vergadering gesloten. Wij kunnen voorts nog mededeelen dat reeds verschiliende en zeer belangrijke inschrijvingen zijn binnengekomen. Tenslotte zij nog vermeld, dat het groot concours voor Muziek- en Zang gezelschappen der Liedertafel „Oefe ning en Vermaak", ter gelegenheid van haar 65 jarig bestaan, gedurende drie dagen op het tentoonstellingsterrein zal worden gegeven waarvoor schit terende prijzen worden uitgeloofd. Zooals wij bereids mededeelden, zal het 25-jarig bestaan der bekende lederfabriek Van Iersel Witlox Co. op 16 October a.s. herdacht worden Tegelijk met de zaak jubileeren de heeren Henri de Jong, boekhouder en Josephus Verschuren, meesterknecht. Wij vernemen voorts dat eventueele felicitaties zullen in ontvangst worden genomen tusschen 12 en l'/3 uur ten huize van den heer Jan van Iersel Naar wij vernemen bestaat het plan binnen zeer korten tijd de hier gunstig bekenden toonkunstenaar, den Heer A. Alt, uit te noodigen een orgel concert te geven in de Nederl Herv, Kerk alhier. Zooals men weet is het orgel in die kerk het vorig jaar geheel gerestaureerd en in zeer goeden slaat. Gezien de reputatie van den heer Alt belooft dit een avond van buitenge woon kunstgenot te worden, welke door geen muziekliefhebber zal worden verzuimd. Wij hopen nog nader den juisten datum te publiceeren. De collecte voor 't Roode Kruis heeft in onze gemeente ruim f 88.— opgebracht. Men deelt ons nog mee dat alleen in de St. Aritonius-parochie van dit bedrag ruim f 25.— werd gecollecteerd, wat zeer zeker een mooi aandeel is, waarvoor de ijverige collectrices een woord van lof toekomt. De Waalwijksche Zwemclub zal Dinsdag 14 October, des avonds ten half negen uur in de zaal Musis Sacrum eene algemeene vergadering houden. Behalve jaarverslag van den secretaris en rekening en verantwoording van den penningmeester, zal ook worden besproken hoe op den Hoefswiel in den winter het best eenige ijsbanen, toegankelijk voor de leden, kunnen worden aangelegd. Het Ziekenfonds van de R. K. Werkliedenvereeniging zal Maandag 13 October, des avonds ten half acht, in de groote zaal van de R. K. Werk liedenvereeniging, eene algemeene ver gadering houden. De Handboogschutterij „Entre Nous", gevestigd bij den heer A. van Berkel, hield tot sluiting van het seizoen een onderlinge prijsverschieting op het door het beschikbaar stellen van een prijs door den heer Henkelman. Als overwinnaar trad de heer A. de Graaff uit het strijdperk. De heer Holtzer-Passier heeft aan zijn café, gelegen bij de halte Besoijensche Steeg, een flinke zaal laten bijbouwen, zoodat thans alle vergaderingen en partijen daar kunnen worden gehouden. Het interieur heeft een gezellig karakter gekregen, zoodat verwacht mag worden dat vele gezelschappen daar op aangename en vruchtbare wijze zullen vergaderen. Zondagavond kwam uit de St. Antoniusstraat een auto gereden, waarvan de bestuurder niet merkte, dat de overweg was afgesloten. Hij reed door den afsluitboom juist toen een trein naderde. Door de trein te ge- moet te loopen en het geven van seinen wist de overwegwachter den machinist nog juist op tijd de trein te doen stoppen. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. doch de auto bekwam nogal averij, terwijl ook een afsluit boom geheel werd vernield. De lijn was weer spoedig vrij. Het is dus wel bijzonder goed Afgeloopen en een woord van hulde aan spoorwegwachter van Oers voor zijn oplettendheid en direct optreden is wel op z'n plaats. Zaterdag hield de heer A. Stütz leeraar^aan de Rijksvakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers alhier te Tilburg eene lezing voor de vereeniging van Werkmeesters in de schoenindustrie met het onderwerp „De werkmeester en zijne verdere technische ontwikkeling". De lezing, die ruim anderhalf uur in beslag nam, werd met de grootste aandacht gevolgd. Voorts werd eene commissie be noemd, die vak-avonden- en vak technische voordrachten zal organi- seeren. De commissie bestaat uit de heeren Neuss, Waalwijk, Hinvrichs, Tilburg en Stütz, Waalwijk. De volgende vergadering wordt ge houden te Waalwijk op Zaterdag 8 November a.s. Dank zij de uitstekende regeling van de commissie en het prachtig herfstweer, is de gouden bruiloft van A. Timmermans en echtge- noote, waarbij tegelijk een zoon in het huwelijk trad op schitterende wijze gevierd kunnen worden. De geheele Hanenstraat was met groen, bloemen en mast-guierlanders versierd, terwijl vooraan de straat een werkelijk mooie eereboog was ge plaatst, welke vooral des avond door de electrische verlichting, eenig uit kwam. De commissie had verder, door het opslaan van een mooie tent, er zorg voor gedragen dat de geheele familie, ruim honderd personen, bijeen kon zijn wat de gezelligheid voor de feestvierenden ten zeerste verhoogde. Des morgens werden de jubilarissen en bruid en bruidegom met de naaste familieleden in 9 auto's, welwillend afgestaan, naar de kerk van St. Jan Baptist gereden waar een H. Mis van dankzegging werd opgedragen. Intusschen hadden rappe buur meisjes er voor zorg gedragen dat in de feesttent in alle opzichten alles keurig was verzorgd, zoodatfde jubi larissen en familie-leden zich aan de koffie-tafel te goed konden doen. Nadat men gereed was gekomen met het versterken van den inwen- digen mensch, kwam de buurt- commissie om het gouden paar te complimenteeren. De heer L. v. Drunen sprak namens de buurt de beste wenschen uit en schonk als aandenken een prachtige kachel, de hoop uitsprekend dat ze nog vele jaren daaraan gezellige uurtjes zouden doorbrengen. Behalve vele andere gemeentenaren zijn ook de Z. Eerw heer Pastoor met kapelaans en deJEdelachtb. heer Burge meester het gouden/paar wezen compli menteeren. Ook op andere wijzen kwamen vele blijken van belangstelling in. 's Avonds bracht de Harmonie „St. Chrispijn" en daarna de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" een serenade wat, zooals te begrijpen is, ontzettend veel volk op de been bracht. Lang bleef er in en om de Hanen- straat en omgeving een aangename drukte heerschen. Ook wij voegen gaarne bij de vele uitgesproken wenschen de onze en hopen dat het 't gouden paar gegeven moge zijn nog lange jaren op dezen dag onder de beste omstandigheden terug te zien. Tegen een café houder alhier is door de gemeente-pplitie procesver baal opgemaakt wegens het toelaten van minderjarige kinderen in zijn café. Zaterdag zijn door de gemeente politie verschillende procesverbaals op gemaakt wegens overtreding der maxi mum-snelheid door motor-voertuigen. Door een weesjongen, B. G genaamd, 14 jaar oud, uitbesteed bij de familie B. in de St. Ant.-straat, werd aldaar een bedrag van f 22.40 gesto len. Het geld werd door hem met eenige vriendjes opgemaakt aan sigaretten en snoeperij. De doosjes, waarin het geld was bewaard, zijn later in de akkers in de Zeine door de politie gevonden. procesverbaal opgemaakt Door de politie is tegen verschil lende personen, zoowel grooten als kleinen procesverbaal opgemaakt we gens heling Maandagmiddag werd van mej. D., die voor eenige dagen gelogeerd is bij de familie P- V.. uit haar taschje, dat in de woning van P. V. lag, een portemonnaie met geld ontvreemd. Van het gebeurde werd aanstonds aan gifte bij de politie gedaan met het gevolg dat deze 's avonds om 10 uur; zekere J. K. uit de St. Antoniusstraat aanhield als verdacht dezen diefstal te hebben gepleegd. De verdachte is hedenmorgen naar 's Bosch overge bracht. Toen de heer v. G. Dinsdag middag per auto door de St. Antonius straat reed, kwam plotseling een kind van achter een kar, die hij passeeren moest, dwars de straat overgestoken. Aanrijden was onvermijdelijk, maar de bestuurder had de tegenwoordigheid van geest de auto eensklaps ter zijde te gooien, zoodat deze zelf tegen een boom terecht kwam, maar zoo werd de kleine zooveel mogelijk ontweken. Het werd toch nog even aangereden, doch kreeg alleen eenige ontvellingen aan hoofd enz. De auto was ook slechts licht beschadigd. Een oogenblik later werd ongeveer terzelfder plaats een kind door een fiets overreden, die de kleine dwars over 't lichaam ging. Ook hier liep het gelukkig goed af. Onder groote belangstelling had j 1. Maandag in het café van den heer A. van Berkel de aangekondigde biljart wedstrijd plaats tusschen het 2e zestal der Bossche biljartclub „dePommeraris" en het 2e zestal den Kon. Erk. „Waal wijksche Biljart-Club". Voor dezen wedstrijd was door de Waalwijksche Biljart-Club een mooie draagmedaille beschikbaar gesteld voor den hoogsten serie-speler. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: W. B. C. „De Pommerans". Henkelman 72 Schrovers 75 Hesselberth 75 J. v. d. Heuvel 41 H. Brok 75 J. Verkuil 71 J. Klerks 75 Merkhoff 28 J. Hornes 57 L. v. d. Heuvel 75 M. Vugts 28 v. Leeuwen 75 Totaal a. p. 382 Totaal a. p. 365 Zoodat de Waalwijksche Biljart- Club met een meerderheid van 17 caramboles revanche nam voor de on langs in 's Hertogenbosch geleden nederlaag. De hoogste serie, n.l. 22 caramboles, werd behaald door den speler Verkuil van de vereeniging „De Pommerans", zoodat dezen speler de prachtige draag medaille ten deel viel. Na een dankwoord van een der bestuursleden van de W. B. C. voor het aangenaam verloop van dezen avond, gingen beide gezelschappen hoogst voldaan huiswaarts, in de hoop elkander nog meermalen in dergelijke wedstrijden te mogen ontmoeten. De heer C Vissers alhier, organist der St. Clemensparochie gaat onze gemeente metterwoon verlaten en heeft als gevolg daarvan ontslag als zoodanig genomen. Meer dan 54 jaren lang heeft hij deze zeer verdienstelijke functie vervuld en dat met een toewijding en opoffering die niet genoeg gewaardeerd kunnen worden. Nooit gedurende heel die reeks van jaren mankeerde „Kees" in een enkele godsdienstoefening of repe titie en zelfs tot den laatsten dag (hij is reeds in zijn 78ste jaar) kon hij iedereen ten voorbeeld gesteld worden om zijn trouwe plichtsvervulling. Wat een finantieele en lichamelijke opoffe ringen, wat een ontzegging van ont- spanning enz dit vaakvoorhem geweest is, laat zich denken Niemand minder dan Z. H. den Paus wist dan ook zijne groote verdiensten te waardeeren en bij gelegenheid van zijn 50-jarig jubilé als organist werd hij door Z. H. be giftigd met het kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Ook van de geestelijkheid, kerkbestuur, directeur en zangers, voor welke laatsten hij steeds om zijn groote muziekkennis de vraagbaak was, mocht hij herhaaldelijk bij verschillende ge legenheden geschenken als blijken van waardeering ontvangen. Ook bij zijn afscheid op Dinsdag avond werd hij door den Z Eerw. heer Pastoor gehuldigd en om zijn trouwe plichtsvervulling ten voorbeeld gesteld. Tevens werd hem het eerelidmaatschap van het Zangkoor aangeboden, terwijl hij o.m. van de zangers een prachtigen ruststoel ten geschenke kreeg. Z Eerw. sprak de hoop uit dat „Kees" nog lange jaren van een welverdiende rust zou mogen genieten en hij nog verschillende jaren het Cecilia-feest weer in hun midden zou komen door brengen. Ook wij wenschen den heer Vissers een langen gelukkigen ouden dag Moge hij nog een reeks van jaren in goede gezondheid een welverdiende rust genieten. Wij lezen elders dat door de R. K. Werkliedenvereeniging van de parochie St. Clemens in het Patronaats gebouw, eene algemeene vergadering is gehouden, de begrooting is vast gesteld, het ledental stationnair is gebleven, door den Eerw. adviseur een lezing is gehouden enz. fantasie van den correspondent. Wel stond in 't „Kerkklokje" vermeld dat de vergadering 1.1 Maandag zou ge houden worden en dat dit en dat aan de orde was, maar de datum was foutief en moest zijn 13 October. De correspondent heeft hierop vermoedelijk z'n bericht in elkaar gezet en is ditmaal dus een week te vroeg met z'n ge fantaseerde vergadering en met de rede van den Eerw. adviseur waarin er op werd gewezen, dat het meer dan tijd was zich krachtig te organi- seeren Al te ijverig 1 A.s. Zondag 12 October wordt te Tilburg in de zaal van den heer L. Geerts, Heuvel, eene gecombineerde vergadering gehouden van het bestuur van den R. K. Turnkring Tilburg (waar onder ook onze W. G. V. ressorteert) en de directeuren der onderscheidene aangesloten vereenigingen. Op deze vergadering zal definitief besloten wor den tot het geven van een uitvoering in de maand December, met vaststelling van datum en de door iedere vereeni ging te verwerken oefenstof. De uit voering zal worden gegeven in het gebouw van den R. K. Gildenbond te Tilburg. Bereids heeft de W. G. V. hare mede werking toegezegd en zal voor haar deel der uitvoering nemenStok- oefeningen op de melodie van het oude Wilhelmuslied en T£emplin- paardsprongen. Dinsdagavond had in de zaal „Musis Sacrum eene bijeenkomst plaats om te komen tot oprichting eener ver eeniging Eerste hulp bij Ongelukken. Als Voorzitter van het voorloopig bestuur opende de heer Th. v. Dongen de bijeenkomst, heette de weinig op gekomen belangstellenden welkom en deelde mede dat men tot het idee om tot oprichting van een vereeniging te geraken was gekomen, naar aanleiding van een wedstrijd, uitgeschreven door de vereeniging Eerste hulp bij onge lukken te Leerdam, waaraan ook eenige Waalwijkers hebben deelgenomen. Daar is ten zeerste gebleken hoe noodzakelijk een dergelijke vereeniging is, opdat geregeld oefeningen kunnen worden gehouden. Het is beslist een eisch dat men het op den cursus ge leerde herhaalt en door oefeningen in practijk kan brengen. Ook voor een industrie-plaats als Waalwijk, waar bo vendien een druk auto-verkeer is, is een dergelijke vereeniging van het grootste belang, want dan zullen in verschillende gedeelten van de ge meente verbandtrommels worden ge plaatst, zooveel mogelijk bij de leden van de vereeniging. Hij gelooft dat bij het tot stand- koming der vereeniging gerekend kan worden op den steun van Dr. Lange meijer en de medewerking van „Waal wijks Belang". Het spijt hem ten zeerste dat zoo weinigen blijk hebben gegeven van belangstelling, waardoor heden z.i. tot oprichting moeielijk kan worden over gegaan. De heer M. A. van Liempt meent dat de geringe opkomst niet direct moet worden toegeschreven aan gebrek aan belangstelling maar meer aan on bekendheid omtrent de op te richten vereeniging. Hij durft daarom in over weging geven om heden zeker tot op richting van deze nuttige vereeniging over te gaan. Het voorloopig bestuur kan dan aanblijven en wat meer propaganda maken, vooral ook onder de diverse sportverenigingen. Is men dan gereed gekomen met het ontwerpen van statuten en reglement, dan kan nog maals een oprichtingsvergadering wor den uitgeschreven en dan zal men, spr. twijfelt daaraan niet, wel slagen. Alle aanwezigen waren het daarmede eens en gaven zich reeds als lid op. De Voorzitter deelde nog mede dat de contributie slechts 5 ct per week zal bedragen, dat 's winters een cursus zal worden gegeven en 's zomers enkele oefeningen zullen worden gehouden op het W.S.C.-terrein of in de heide. Daarna werd de bijeenkomst gesloten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 7 Oct. '24 De collecte van het Roode Kruis bracht op f 42.-—. Als een bewijs, dat het onderwijs aan de T-eekenschool gewaardeerd wordt, dient, dat er nog nimmer zoo veel leerlingen zich aanmeldden als deze keer. Maandagmiddag had met meer dan gewone belangstelling de begrafenis plaats van onzen oudsten ingezetene, den ruim honderdjarigen Ant. Kieboom. In den stoet bevonden zich o.m de Burgemeester met Wethouder van Everdingen en de Kantonrechter. Aan 't graf werd gesproken door den Z,E. Heer Ds. Huijgens, die uit de stad zijnde met vacantie, opzettelijk even was overgekomen. De heer v. H. kwam, doordat het licht van zijn motor plotseling uit doofde, met een flinke vaart tegen de leuning der Maasbrug terecht. Hoewel hij het er betrekkelijk goed afbracht, moest hij toch per auto huiswaarts worden vervoerd. UIT KAATSHEUVEL. Voetbalsport. KAATSHEUVEL. i Waalwijk, 7 October 1924. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 9 OCTOBER 1924. U'uuiivu nun unveil WUI luyilitil Uil Ut Op liet solistenconcours door „Vondel" te Breda uitgeschreven behaalde de heer Jac. de Brouwer, Piston, met 75 pnt. in de 2e afdeeling den len prijs; de heer J. Wezenbeek, Tuba, met 79 punten in de le afd. den len prijs en de heer prijs. De Jury bestond uit de heer M. C. v. d. Roo- vaart, Amsterdam, Louis de Morée, Breda en A. J. Roeien, Directeur van „Vondel" Breda. We mogen de solisten en tevens de Kon. Har monie Apollo wel gelukwenschen met dit nieuwe succes. Het Kon. Muziekgezelschap Euphonia geeft Zondag 12 October het eerste winterconcert. Het programma laat iederen muziekliefhebber zien, dat dit programma iets belooft. Ongetwijfeld trekt het eerste winterconcert veel belangstelling. Aan den bouw van den watertoren van de West-Noord-Brabantsche Waterleiding Mij. aan de Dongensche straat alhier wordt reeds ijverig ge werkt. Over een goed half jaar hoopt men met het werk klaar te zijn. Dat er door particulier initiatief het laatste jaar veel gebouwd is moge hieruit blijken, dat dit jaar alleen in Kaatsheuve 1 meer woningen ge- bouwd zijnn dan een vorig jaar in de geheele gemeente. Een der oorzaken hiervan zouden we moeten noemen het groote risico dat de gewone man momenteel ziet in belegging der spaargelden op bankinstellingen. i De heer Adr. S. secretaris van den N. C. B. afd. Kaatsheuvel, geraakte met de hand onder 't I rad van een stoomdorschmachine. Eenige vingers 1 werden verpletterd, zoodat geneeskundige hulp j moest worden ingeroepen. I De verkoop van het Sobriëtasbloempje in onze beide parochieën gehouden heeft 94.73 opgebracht. Voorzeker een niet gering bedrag. Onze gasfabriek is op het oogenblik zon der directeur. De heer Monchen heeft een maand ziekenverlof gevraagd en verkregen. En hoogst waarschijnlijk zal hij ongeschikt blijken om deze post te blijven vervullen. Thans wordt tijdelijk de dienst waargenomen door den heer van Mierlo uit Tilburg. Gebleken is verder dat een geheele herziening en vernieuwing van vele onderdeelen der fabriek noodzakelijk is, wat enorme kosten zal vragen. D. v. N. WAALWIJK. De eerste comp.-wedstrijd welke Quick te spelen zou krijgen tegen D.E.V.O. te Den Bosch, werd door den N.V.B. afgelascht, omrede D.E.O.V. in een andere afdeeling geplaatst zou worden. Thans staat voor Quick een belangrijker wedstrijd op het pro gram, n.l. tegen R.W.Ïi., op het terrein van Quick. Deze plaatselijke ontmoeting staat onder leiding van den heer IJpelaar uit Tilburg. W.S.O.—T.S.C. 5—0. In een door beide partijen zeer goed ge speelden wedstrijd, heeft W.S.C. j.l. Zondag op duidelijke wijze hare meerderheid weten te toonen op het Oosterhoutsche T.S.C. Wat een verschil van spel met den vooraf- gaanden Zondag Thans eveneens twee ploe gen aan het werk, die voetbal speelden, lou ter om het spel en die elkander eveneens vinnig en enthousiast bestreden teneinde ieder voor zich succes te behalen, zonder daarbij ook een moment in ruwheid, etc. te vervallen. Betreffende den wedstrijd het volgende: W.S.C., dat met den straffen wind in den rug aftrapte, onderneemt direct reeds een aanval en blijft, behoudens eenige momen ten, gedurende de eerste helft steeds een zwaren druk op het Oosterhoutsche doel uit oefenen. In de eerste minuut ketste reeds een hard schot van Simons van de lat het weid in, terwijl eenige oogenblikken daarna een on verwachts schot van Vink eenzelfde lot on derging. De Oosterhoutsche verdediging kreeg het al direct hard te verantwoorden en moest alle zeilen spannen om onheilen te voorko men, doch wist, zij het ook op gelukkige wij ze, geruimen tijd zich staande te houden. Toch verliep er eerst bijna een half uur, alvorens de thuisclub na een algejneenen aanval de score wist te openen, wanneer Vink van dichtbij den bal hard en onhoud baar in het net joeg. Even daarna wist de rechtsbuiten uit een voorzet van links, op gelijke wijze nummer twee te fabriceeren, terwijl nog even voor rust Collard met een schitterenden kopbal uit een hoekschop, den stand op 30 bracht. De enkele aanvallen der gasten, alhoewel steeds gevaar opleve rend, werden echter steeds bijtijds onscha delijk gemaakt. Met een nuttigen voorsprong voor de thuisclub, werd gedraaid en toch was men in het W.S.C.-kamp hiermede nog niet ge rustgesteld, vooral nu Oosterhout het voor deel van dn krachtigen wind kreeg. Met verschen moed werd weder begonnen. T.S.C. tracht uit alle macht den achterstand in te halen, doch vindt in de W.S.C.-verde- diging een enorm struikelblok. De eerste 20 minuten gaat de strijd gelijk op; langza merhand begint W.S.C. wederom overwicht te verkrijgen en niet lang duurde het, of Simons brengt uit een snellen doorbraak nummer vier ter wereld, terwijl even daarna Lugters, na stevig doorzetten, het vijftal volmaakt. Hoe Oosterhout ook zwoegt om nog de eer te redden, het mocht haar niet baten van Draanen bleef onverbiddelijk en maakte de moeilijkste schoten onschadelijk. De eerste thuiswedstrijd eindigde derhal ve in eene mooie overwinning, welke alles zins verdiend was. Niettegenstaande het gure weder, waren vele toeschouwers van dezen aangenamen en goed gespeelden wedstrijd getuigen. Het programma voor a.s. Zondag 12 Octb. geeft wederom een zwaren strijd aan, n.l. de ontmoeting GudokW.S.C., welke ontmoe ting in Tilburg op het terrein van eerstge noemde vereeniging zal plaatsvinden. Den talrijken supporters, die zeer zeker de zwarthemden zullen vergezellen, wordt thans reeds bekend gemaakt, dat de reis per tram gemaakt zal worden, welke van de Markt, alhier, om 11.45 vertrekt. (INGEZONDEN.) Geachte Redactie, Met voldoening zullen de voetballiefheb bers Zondag weer gezien hebben, dat W.S. C. winnen kan en wint als er werkelijk tactisch gevoetbald en niet gevochten moet worden. Dit bewijst deze wedstrijd, dat bewees de prachtige match in Boxtel, 't Is jammer, dat de indeeling der afdeeling op dit gebied zoo droevig is, maar daar schijnt het Bestuur van den Voetbalbond zich niets van aan te trekken. Nog één vraag. Is het bestuur van W.S.C. verplicht iedereen op zijn terrein toe te la ten, of kan men ook zonder opgaaf van redenen, personen weigeren? Zoo dit laat ste mogelijk is, ware het in het belang der spelers en om de voortdurende ergernis bij het Waalwijksche publiek weg te nemen, als een aantal van die Waalwijksche brul- lers, van het terrein werden geweerd, die zoo enthousiast zijn over eiken Waalwijk- schen tegenslag en zwijgen als het graf bij een Waalwijksoh succes. Zulke belhamels, en ze zijn toch wel bekend, hooren op een fatsoenlijk Waalwijksoh voetbalterrein m.i. niet thuis. EEN SPORTLIEFHEBBER. Op een niet te gunstig terrein speelde Kaatsheuvel Zondag-namiddag een vriend- schappelijken wedstrijd, tegen Oranje-Wit uit Tilburg, 't Spel gaf weinig moois te zien. 't Scheen dat Kaatsheuvel den wed strijd slechts voor een lolletje opnam. Alleen door de rechts- en links-voorwaarts werd goed werk verricht, terwijl tevens de keeper veel goede momenten had. Tot de rust bleef de stand gelijk. Direct na de thee wist Oranje-Wit de leiding te nemen. Nog slechts 5 minuten voor het einde was de stand 30. Toen eerst begreep Kaatsheuvel dat het een naam hoog te houden had en in minder dan

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5