RAADHUISPLEIN -8- vier leden, twee dragende en twee hangende. Nor male scharnieren hebben vijf leden. Het vijfde lid heeft geen functie en is daarom door Kropholler weggelaten. De deuren hebben bronzen krukken en deurplaten. De overige binnendeuren zijn geschil derd. Kropholler bezigde drie kleuren voor het bin nenwerk, kozijnen en deuren crème, slotplaten op de deuren blauw en het overige ijzerwerk menie- kleur. Ook het buitenschilderwerk heeft drie kleu ren. De kozijnen zijn uitgevoerd in zandsteenkleur, de ramen zijn wit en het ijzerwerk heeft een menie kleur. Na de bouw van het raadhuis in 1932 kwam de be bouwing van het Raadhuisplein geleidelijk tot stand. R Bierlaagh bouwde in 1932 een dubbel woonhuis aan de noord-oostzijde van het Raadhuis plein. In 1958 werden de woningen uitgebreid en verbouwd tot politiebureau voor de Gemeentepoli tie van Waalwijk en in 1985 tot Gemeentearchief. P. de Gruijter te 's-Hertogenbosch bouwde in 1935 een winkelpand aan de zuid-westzijde van het Raadhuisplein met markthallen en een muziekkiosk aan de westzijde. Bij de uitbreiding van het raadhuis in 1985 werd de gesloten achterwand van de markthallen openge werkt met kolommen en bogen en de open zijde van de muziekkiosk gesloten met glas en bij de nieuwe raadzaal betrokken als publieke tribune. Zo is de westzijde nu. Midden op het plein werd een monu mentale lantaarn gebouwd. De afbouw van het Raadhuisplein werd uitgevoerd in 1940. Het oude winkelpand van P. Bierlaagh, la ter Holtgrefe, werd gesloopt. Een nieuw groot win kelpand met bovenwoningen werd hier gebouwd aan de zuid-oosthoek van het plein met twee aan sluitende panden ten noorden daarvan met onder winkelruimte en boven woningen. In de westgevel van het grote pand is een tegelta bleau aangebracht, waarin een hangslot in een lau wertak en de letters "t Slot'. Het symboliseert het slot van de bebouwing van het Raadhuisplein en de daarin gevestigde ijzerwarenhandel van Holtgrefe. Oostzijde Raadhuisplein. Tekening van de architect.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 12