TWÜÜI voor 14 dagen tegen w.s.c., zoo had de I zijn bijna alle naar oorspronkelijke I Men I10g niet seë-I?digd' -10- B. en D.-architecten toonden meteen respect voor de Kropholler-architectuur en gingen als enige ook direct uit van behoud van de arcade. In hun visie was het een beeldbepalend uitgangspunt. Zij wer den ook gekozen. De gemeenteraad voteerde 23 februari een krediet van 8.900.000,= voor de uitbreiding van het raad huis. De uitbreiding werd 2 juli 1984 aanbesteed en het werk werd gegund aan Bouw- en Aannemings maatschappij Korteweg B.V. te Breda voor 3.189.000,=; het sanitair Vissers B.V. te Waalwijk voor 126.500,= die tevens de verwarming kreeg opgedragen voor 471.700,=; de liften aan Starlift voor 43.900,= en electrische installaties aan Hoogeveen van Luijk B.V. te Eindhoven. Het werk kon beginnen. Op 6 juni 1984 werd de brandweergarage aan de achterzijde van het raadhuis gesloopt. De brand weer had in 1980 al een nieuw onderkomen betrok ken aan de Hertog Janstraat. Burgemeester Göpfert van de Duitse gemeente Unna waarmee Waalwijk vriendschapsbanden heeft, legde op 31 augustus de eerste steen voor de uitbreiding van het raadhuis. Exterieur Als gevolg van het respecteren van situatie en be bouwing is de uitbreiding bescheiden achter de ar cade met voormalige muziekkiosk gesitueerd. Dat was op deze plaats mogelijk door het overbrengen van het via de galerij ontsloten parkeerterrein naar een nieuwe lokatie ten noorden van het raadhuis. Door afbraak van de oude brandweerkazerne, waar van de karakteristieke slangetoren behouden kon blijven, werd voldoende ruimte voor de uitbreiding gevonden, die het bestaande bouwvolume van Krophollers raadhuis overtreft. Een deel van de voormalige arcades vormt nu de hoofdentree voor het hele complex, terwijl het andere deel, ten zuiden van de muziektent transparant is gemaakt waardoor een binnenpleintje is ontstaan waaraan de nieuwe raadzaal en het voormalige V.V.V.-kantoor zijn ge situeerd. Een wat vreemd vorm gegeven witte luifel markeert de nieuwe hoofdingang. Dit accent op het Raad huisplein was noodzakelijk om de aandacht van de bezoekers van de oude monumentale entree af te leiden en op de nieuwe entree te richten. Ter plaatse van de verbinding van de uitbreiding zoodat het einde kwam met 32. I o* D "7. TTT3I 11'1"1 U^'UirTTTW^WffWWTfWWlTWIiWPIP^PlPiWPff Had Kaatsheuvel willen werken, zooals I H 33T K01I16 QC liCntÖGGluGn I aangeschaft. Hij zal voor de justitie worden ge-

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 14