studiereis naar Rome de lichtbeelden zijn bijna alle naar oorspronkelijke Interieur muziekkiosk geeft visuele verbinding tussen raad zaal en Raadhuisplein. De koffiekamer is via een schuifdeur met de hal te verbinden. Een groot gedeelte van de uitbreiding is voorzien van nieuw werkmeubilair. In de raadzaal is ge streefd naar een grote uniformiteit in meubilering. Veel aandacht is geschonken aan kunsttoepassin gen. In de raadzaal vervaardigde RJ. Voormey een groot drieluik, van M. Hoevenaars is het portret van Koningin Beatrix. In de koffiekamer en gangen hangt werk van prominente Brabantse kunstenaars. Het door J.W. Blom gerestaureerde uurwerk uit de oude toren van Baardwijk staat in de hal opgesteld. De uitbreiding, hoewel niet geheel gereed, werd 15 november 1985 officieel opgeleverd. De gemeenteraad vergaderde op 21 december 1985 voor de laatste keer in de oude raadzaal en de afde lingen Burgerzaken, Welzijn en Gemeentewerken vestigden zich in januari 1986 in de nieuwe uitbrei ding, Sociale Zaken had inmiddels een nieuw kan toorpand betrokken aan de Taxandriaweg. Op 31 ja nuari 1986 vergaderde de gemeenteraad voor het 55eerst in haar nieuwe onder- 3M komen. Mr. A. van Agt, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant verrichte op 23 april 1986 de officiële opening van de uitbreiding H van het raadhuis en het Waalwijks publiek ging op 27 april de uitbreiding be kijken. Het Gemeentear chief verzorgde een ten toonstelling over de de oude raadhuizen van Waalwijk die 3500 bezoekers trok. Sander de Hoop, zoon van H. de Hoop, hoofdopzichter bij de bouw van het oude raadhuis in 1932, begeleid de de uitbreiding van het nieuwe gedeelte. De entreepartij vormt de inleiding tot het duidelijk met het raadhuis contrasterende interieur. Alle wan den zijn voorzien van een lichtgrijze dunne stuclaag om een rustige achtergrond te verschaffen voor de werkvertrekken en in de vrij inpandige gangen en representatieve ruimten een lichte sfeer te brengen. De constructie is zoveel mogelijk in het zicht ge houden. Betonnen binnenspouwbladen zijn de dra gende elementen in de buitenwanden. Verlaagde plafonds zijn schaars toegepast. De uitbreiding heeft een bescheiden technische installatie: in het werkgedeelte verwarming door middel van radiato ren, aangevuld met vloerverwarming en luchtbe handeling in het representatieve gedeelte. In princi pe zijn leidingen en kanalen in het zicht gehouden. De entreehal is behandeld als voortzetting van het Raadhuisplein. In de hal zijn ondergebracht recep tie en balie van de afdeling Burgerzaken. Door mid del van grote deuren is de hal te betrekken bij de raadzaal. Het verwijderen van de achterwand van de Colofon Gemeente Waalwijk zoodat het einde kwam met 32. Had Kaatsheuvel willen werken, zooals voor 14 dagen tegen W.S.C., zoo had de aangeschaft. Hij zal voor de justitie worden ge leid doch het onderzoek is nog niet geëindigd. Men veronderstelt. Hat nnrWn neronon im_w De entreehal met balies voor receptie en afdeling burgerzaken. Uitgave. gemeente Waalwijk september 1995 Foto 's en afbeeldingen. J.M. Vugts en Gemeentearchief Waalwijk Lay-out en drukwerk. Drukkerij Van Engelen B. V. Uitgave: Gemeente Waalwijk 1995

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 16