it: ill; i j' fi le verklaart dat beklaagde gezegd heeft: „Ik heb me van begin af voorgeno men niets te bekennen. Dat het er erger voor mij op zal worden, dat zeg gen jullie zoo maar. Getuige Morel, gevangenbewaarder te Den Bosch, is tegenwoordig ge weest bij een bezoek van een broer van beklaagde aan deze in het Huis van Bewaring. Bij het afscheid nemen drukte de bezoeker zijn broer de hand en wilde hem ongezien een briefje daarbij in de hand duwen. De gevangen- bewaarder zag het en zeide„Wat heb je daar en leidde den bezoeker voor den heer directeur der gevangenis De inhoud van dien brief, welke door den president werd voorgelezen, kwam op het volgende neer: „Broer houdt je mond. volgens de kranten weten de getuigen er niets van. Beken ook niet aan Bergmann (den verdediger Laat dat slachten van dien haan er maar buiten. En laat je broer en dierbare vrouw er buiten", (Het verzinsel van het slachten van een haan in verband met de bloed spatjes werd dus in de familie gevaarlijk geacht.) Getuige dokter Mettrop uit Den Bosch geeft deskundige verklaringen over den vorm van verwonding op den verslagene bevonden (De schedel van den vermoorde was, in een kistje gelegd, ter recht zaal aanwezig. Dokter Mettrop ga inlichtingen over de gapende wonde Een groote klove in den schedel gaf duidelijk te zien hoe zwaar de slag was neergevallen. Voorts waren er meerdere splijtingen in den schedel Echter dokter Mettrop acht het aan- nemelijk dat beklaagde door één slag doodelijk getroffen werd en toen ter aarde gezegen is.) Dokter Mettrop houdt zich overtuigd dat de slag is toegebracht niet met den scherpen, doch met den stompen kant van een bijl ófwel met een zwaren knuppel. Getuige acht het mogelijk dat beklaagde eenige spatjes bloed in 't gezicht gekregen heeft toen hij den slag toebracht. Omtrent het dampen van het bloed, gelijk door frater Tiet was waargenomen, zegt dokter Mettrop dat het bloed wel 7 uren warm kan blijven, het dampen kan zich nog voordoen zelfs een paar uren na den dood. Het lichaam was nog geheel slap toen de frater om half elf bij het lijk kwam. Getuige dokter Van Oirschot te Helvoirt heeft de sectie mede op het lijk verricht en geeft er deskundige verklaringen over. Beklaagde weer ondervraagd over zijn ontdaan zijn zegt dal hijzóó zachtmoedig van aard is, dat hij zoo iets niet kan aanzien. „Heb je nooit een kip geslacht als je zoo zacht van aard zijt vraagt de president. „Een kip is geen mensch, een kip slacht ik wel," zegt beklaagde. „Ik heb nog nooit gelogen" beweert be klaagde. (Het publiek lacht er om.) Getuige Lambrechts heeft ook de bloedspatjes op het gezicht van be klaagde gezien vóór het lijk werd omgelegd. J. J. van Laarhoven, koopman te Helvoirt wordt gehoord als getuige décharge. Aan hem had beklaagde een gewoon (en reeds bekend) verhaal gedaan over het vinden van het lijk. Dokter Hoek zou hebben gezegd dat er geen misdaad was geschied en Brekelmans misschien gevallen was. Getuige had niet den indruk gekregen dat Boom de schuldige was, hij reed kalm met getuige om elf uur naar huis- Hij had zoo droog weg gezegd„Ik zal maar naar huis gaan, want het werken zal niet veel meer uithalen En verder nog„Als je zoo iets aan treft, zouden ze er mij wel voor kunnen houden." Getuige h décharge Frans van de Wiel, landbouwer te Vlijmen, kwam mededeelen, dat het hem in zijn leven ook wel eens is overkomen toen zijn eigen kindje een zwaar ongeluk kreeg, dat Boom er bij kwam en toen ook zeer van streek was. Getuige décharge vrouw van de Wiel verhaalde hetzelfde. Getuige a décharge Th. Hermans te Vlijmen vond ook den beklaagde een zachtzinnig mensch. Getuige a décharche Petronella Kuys zegt ook dat Boom gedienstig en zachtmoedig is. Vervolgens is het woord aan het O. M., waargenomen door mr. Ver meulen. Spr. schetste treffend en onder diepe stilte hoe Brekelmans, een rechtschapen en trouw ambtenaar, gevallen is als offer van zijn voorbeeldige plichts betrachting. Spr. gaat na wat beklaagde daar ter plaatse te maken had. Boom staat be kend als een die lichtelijk boomen wegneemt. Het was bekend na de ver- koopingen, dat de opzichter Brekelmans speciaal op de dieverijen van Boom zou letten en zoo gebeurde ook. Spr. gaat uitvoerig het getuigenverhoor na en wijst er op dat de bloedspatjes beklaagde met een wit lapje van het gelaat genomen zijn en er onder de spatjes geen wondje te vinden was. Het verzinsel van het slachten van den haan hield met verband tot de spatjes geen steek, gelijk zelfs de broer van beklaagde inzag, die er van repte in de correspondentie waarop hij werd betrapt. Van die zachtmoedigheid van niets gebleken. Hij toont zich een forsche, onverschillige kerel. Alles samen genomen acht spr. het ten laste gelegde geheel bewezen. Voor de strafmate wil spr. niet clement zijn tegenover beklaagde. De oude man. die zoo zijn plicht deed werd daar zoo wreed door een sterke nog jonge kerel in één slag de hersens ingeslagenWaarlijk hier past een zware straf. Wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbende eischt het O. M. ZES |AAR gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. (Beklaagde schreit.) De verdediger mr. E. van Zinnicq- Bergmann herdacht den droevigen dood van het slachtoffer, maar wijst er daarna op, dat hoe verschrikkelijk de misdaad ook is, de rechtbank toch de grootste voorzichtigheid moet betrach ten bij haar oordeel. PI. zegt dat Kaïn vluchtte toen hij Abel doodde, en de gansche rechtsbehandelingen zijn vol voorbeelden waarbij altijd weer de moordenaar vluchtte. Doch in deze zaak zou het anders zijn. PI. kan niet aannemen, dat beklaagde hulp zou gaan halen en niet weg zou loopen indien hij den doodslag had gepleegd. Er zijn toch meer personen daar ter plaatse geweest. Immers 't is nog niet uitgemaakt van wie die fiets was welke daar lag Waarom komt de man niet voor den dag welke dien dag daar met die fiets gekomen is? PI. dringt aan op groote voorzichtigheid en wijst in dit verband op de ver gissing in den persoon welke de ver pleegster had bij hare verklaringen in zake den moord op mr. Weismann. Als de man van de fiets terecht is, dan zou pi. het mogelijk kunnen ach ten dat den twijfel werd weggenomen en beklaagde de schuldige kan zijn. Het schrijven van den bekenden brief acht pl. alleen maar te verantwoorden door beklaagde's broer die hem graag vrij zag. Aan een kaasventer is gevraagd ge worden of de fiets in kwestie van hem was, doch deze wist ook van niets. Pleiter bekent dat er zware ver moedens voor beklaagde zijn, doch zoolang de zaak dubieus blijft, zal de rechtbank geen veroordeelend vonnis kunnen vellen. Heeft beklaagde het feit gepleegd, dan is het toch geen gevecht met voorbedachten rade. doch een onge lukkige slag in drift. Pleiter concludeert primair dat geen veroordeeling kan volgen, subsidiair, dat de straf lichter behoort te zijn. Beklaagde gevraagd of hij nog iets te zeggen heeft, antwoordt met ver heffing van stem „Ik ben 7 maanden n een zee van onrecht begraven en iet schijnt dat ik er in begraven moet iilijven. Mijn geweten is gerust, ik ben onschuldig. Ik heb niets misdaan." Dat maakt nu heelemaal geen in druk op me" zegt de president. „Holle mooie woorden geven je niets. Zeg iever eens iets op wat de Officier tegen je heeft aangevoerd en dart zullen we dat gaarne aanhooren en over wegen. Toe, zeg nu eens iets waar we wat aan hebben." Beklaagde heeft niets meer te zeggen. Het onderzoek wordt gesloten ver daard en de uitspraak gesteld op Donderdag 23 October a.s. Voor het Amsterdamsche Ge rechtshof zal op 28 October terecht staan mevr. Desmet, die na door de Sossche Rechtbank te zijn vrijgespro ken van medeplichtigheid aan de po ging tot moord op haar echtgenoot, door het Bossche Hof werd veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf Tegen dit arrest was zij in cassatie ;egaan. De Hooge Raad casseerde het Bossche arrest en verwees de zaak naar het Amsterdamsche Hof. het wetsontwerp tot wijziging der Arbeidswet aangenomen met 49 tegen 33 stemmen. Ingediend is een wetsontwerp tot verlenging van den termijn waarin overwerkvergunningen kunnen worden toegestaan ingevolge art. 26 der Ar beidswet. Zaterdag zullen dr. De Visser, als minister van onderwijs en de ministers jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck en pro Van Swaay, beide laatstgenoemden als oud-curatoren van na te noemen in stelling, de opening bijwonen van het nieuwe gebouw, vormende een groot complex van onderwijsinrichtingen der R K. Leergangen te Tilburg De directeur-generaal der poste rijen en telegrafie maakt bekend, dat voor de postrekeningen, behoorende tot de 3de groep, bedoeld in lid III. onder b, van de beschikking van den minister van waterstaat dd 24 Septem ber (de nummers 20,000 t.m. 29,999) de postchèque- en girodienst weer wordt opengesteld met ingang van 13 October. De aanbesteding van de levering van een nieuwen drijvenden graanele vator heeft gistermiddag ten stadhuize van Antwerpen plaats gevonden. Er waren vier inschrijvingen binnengeko men. Het bestek was fr. 1,800 000. De firma Hilien te Borgerhout bij Ant werpen bood een tweedehandschen drijvenden elevator met een capaciteit van 300 ton per uur aan, gebouwd in Nederland door de firma Stork ócCo voor een bedrag van fr. 720.000 en te leveren binnen twee weken, De andere inschrijvers waren Verschure Co.,s Scheepswerf en Machinefabriek te Amsterdam voor fr. 1,968,500; Eta- blissements Henry Simons Lid. Soc An. beige te Brussel voor fr. 2,998,800 te leveren over twaalf maanden en de Soc an. G Luther te Brunswijk voor f 2,450,000, te leveren over 9'/2 maand Het Weekblad „Het Leven" heeft aan het Comité vliegtocht Amsterdam— Batavia aangeboden een Rolls Rqyce motor ter waarde van f 12 000 voor het vliegtuig de F. VII, onder voor waarde dat de reis binnen een maand zal worden voortgezet. 1 Naar aanleiding van dit aanbod heeft het persbureau Vaz Dias aan terzake tot oordeelen bevoegde per sonen gevraagd of het mogelijk is dat aan de gestelde voorwaarden kan wor den voldaan. Men verzekerde de re dactie dat, als het toestel bij het trans port goed overkomt, er ongetwijfeld een groote kans bestaat dat de reis binnen korter tijd dan een maand zou kunnen worden voortgezet. Indien ech ter, wat gevreesd wordt, de vleugel gedemonteerd moet worden, duurt het herstel op z'n minst eenige weken langer en zal het veel moeite kosten binnen den gestelden termijn gereed te zijn GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. Gisteren is het Engelsche parle ment ontbonden. De nieuwe verkiezin zen zullen den 29sten October plaats lebben BINNENLAND, beklaagde is hier den heelen dag door I De Tweede Kamer heeft gisteren Wij lezen in de „Tel". De vergeetachtige Baarnsche politie agent heeft nu een pendant gekregen in de vergeetachtige onderwijzeres in de Prinsenstraat te Delft. Gelukkig met dit verschil, dat het slachtoffer in Delft, een achtjarig meisje, geen nadeelige gevolgen van het groote verzuim heeft ondervonden en na eenige onaangename uren in een schoolkast te hebben door gebracht, ten slotte verlost is uit haar benauwde positie. Was deze vergissing echter begaan met het ingaan van een vacantie dan zou de afloop zeer zeker heel wat droeviger zijn geweest. In het gezin van den tuinarbeider Buying in de Poolstraat waar het achtjarig meisje thuis behoort, vertelde men ons de volgende bijzonderheid over het avon tuur, dat de gemoederen derDeiftsche huismoeders heftig in beroering heeft gebracht. Mientje, leerling der derde klas van de R.K. school aan den Nieuwen Lan- gendijk was tegen haar gewoonte in Maandagmiddag om vier uur niet thuis gekomen. Haar ouders vermoedden, eerst, dat zij in de stad was gaan spelen en zochten daarom in die richting Toen dit geen resultaat had, gingen zij informeeren bij de onderwijzeres van haar klasse, doch deze was naar kennissen in Den Haag en zou eerst den volgenden dag,terugkomen. Daarop besloten de verontruste ouders, die het ergste vreesden, het middernachtelijk uur was inmiddels al genaderd -— het hoofd der school, den heer Wittenberg op te zoeken om te vragen of die misschien wist waar Mientje was Alle schoollokalen werden doorzocht, maar het kind vond men niet. Hierop werd de politie in kennis gesteld van de verdwijning waarop een agent met een politiehond ging meezoeken. Aan een jurkje van het meisje werd lucht gegeven en van het schoollokaal uit van de bank waar zij zat begonnen denzelfden nacht nog de nasporingen. De hond ging eenige straten door en draaide tweemaal rond op een plek van de noodbrug aan het Oosteinde. Later bleek, dat het kind daar dien middag gespeeld had. Men vermoedde dat Mientje te water was geraakt en ijverig begon de politie, zooals reeds gemeld is, te dreggen. De geheele gracht werd afgedregd, natuurlijk zon der resultaat. De familie verkeerde in doodelijke ongerustheid en dacht niet anders of het kind was verdronken. Intusschen was Dinsdagochtend de onderwijze. uit Den Haag terugge keerd en hoorde bij haar thuiskomst van de vermissing. Dadelijk ging zij naar de ouders van Mientje toe, die haar vroegen wat ol zij van het meisje wist. Het eerste antwoord was. dat zij niet school had behoevtVn te blijven. Maar hoe komt het dan, zt^de moeder van Mientje dat haar manteltje wel in de school is gevonden Toen ging de onderwijzeres plotse ling een licht op. - Hevig ontsteld riep zij daarop eens klaps uit„Oh hemel, dan zit ze nog in de kast" Men holde naar de school, het was inmiddels bij half negen, en dadelijk werd de schoolkast, die op slot was. door de juffrouw, die den sleutel had medegenomen,opengemaakt. Zoo vond men de kleineliggende op eenige boekenbezig plaatjes te kijken 1 Dat was een weerzien tusschen vader en moeder en ons Mientje We hebben dien middag Mientje zelf gezien. Ze was in de buurt bij tante aan het spelen. Natuurlijk behoefde ze dezen dag niet naar school Ze liep met haar pop te wandelen en niets verried aan haar uiterlijk, dat zij zulk een emotiovollen nacht had doorge maakt. In tegenwoordigheid van haar moeder, die nog tamelijk overstuur was, heeft de kleine ons haar avontuur verteld. „Was je stout geweest Mientje.dat je in de kast was opgesloten „Och meneer, ik had met een ander meisje even zitten praten, ziet u, en toen moest ik in de kast". „Was 't er donker?" „Neen, meneer, aan den achterkant was een ruitje, waar ik niet bij kon", brabbelde ze, al spelende met haar pop. „Om vier uur is de juffrouw in de kast geweest om haar mantel en hoed weg te halen. Zij zag me niet en ik durfde niets zeggen. En toen, ziet u, toen het later zoo stil werd in de klas begon ik wat bang te worden Ik dacht, dat ze me vergeten zouden en begon hard te huilen, maar er kwam niemand. Toen heb ik heel hard geroepen, tegen de deur getrapt en gehuild om m'n moeder en vaderMaar het bleef zoo stil en het werd zoo donker Toen ben ik op een hoop teekenboeken gaan zilten en zoo in s'aap gevallen. En toen heb ik geslapen tot vanmorgen tot het weer licht was. Ik ben plaatjes gaan kijken, en toen vonden ze me. Moeder Bruyings voegde er nog aan toe, dat Mientje „beslist niet meer" naar dié school terug wilde. Ze kon nu weer op een andere school komen, op de Zusterschool en daar zou ze Donderdag heen gaan. We zijn hierna nog even bij de on derwijzeres geweest, die pas kort bij het onderwijs en op de school in functie was. Zij was niet minder onder den indruk van het gebeurde. De kast, waarin het kind, door haar was opge sloten, was van vrij groote afmeting circa 2 M. lang, 1 M. breed en diende zoo'n beetje voor magazijntje. Toen ze dien middag de school verliet, had zij geheel vergeten dat Mientje daar in de kast zat. Het was een klas van 49 leerlingen en er viel dus heeï wat te doen. De politie heeft haar heden een verhoor afgenomen en de zaak is nu in onderzoek Het hoofd der school heeft haar voorloopig een paar dagen vrijaf gegeven. Vermoedelijk zal het muisje nog wel een staartje hebben. - De politie te Dusseldorf heeft Dinsdag, in verband met den schilderij endiefstal, in verband waarmee de centrale recherche te Amsterdam twee personen heeft aangehouden, den direc teur van een groote handelsonderne ming gearresteerd. Hij was eveneens in het complot. De man stond goed aangeschreven, doch de verleiding van het gedane voorstel om de kostbare stukken te bemachtigen en in het bui tenland tp doen verkoopen en daardoor een goeden slag te slaan, werd hem te machtig. De centrale recherche van het hoofd- lureau heeft bij het beslagleggen op de geroofde doeken twee kleine stuk- een in een schoorsteen gevonden. Zij waren, naar de arrestanten meedeel den, bestemd als cadeau voor dengene die de gestolen doeken zou expediee- ren. De „expediteur" was echter vol komen te goeder trouw. (Hbld.) Bij het binnenkomen in de Sche- veningsche haven, gistermiddag, is de 62 jarige garnalenvisscher A. T. uit Scheveningen, terwijl hij bezig was met het binnenhalen van een der net ten, overboord gevallen. Andere vis schers hebben hem aan wal gebracht, maar de dokter kon slechts den dood constateeren. zijn Het zeilschip De Hoop, schipper R. Kok, geladen met suikerbieten, van Ossendrecht naar Barendrecht. is gis termiddag nabij Bath gezonken. De bemanning is in een roeiboot aan wal gekomen. Met laag water komt het schip gedeeltelijk boven. De directeur van den Warenkeu- ringsdienst te Arnhem wijst op de omvangrijke wijze, waarop door gele- genheidskooplul bedrog gepleegd wordt met brandstoffen. Verscheidene Amster dammers en ook elders wonende per sonen zijn dezen zomer begonnen op groote schaal het publiek te bedriegen met brandstoffen, niet slechts door een minderwaardige soort, nl. vlamkolen, als anthraciet te verkoopen, maar bo vendien door in plaats van de gebrui kelijke mudden van 75 a 86 kilo zak- rTTe leveren meFslecnts MJ kiiö~ot nog geringer inhoud. Scheepsladingen en wagons worden door hen naar be paalde plaatsen gedistribueerd. Ze zijn reeds geweest in Arnhem, Doesburg, Doetinchem, Barneveld, Renkum, Hen gelo, Den Bosch, Brielle, Hellevoetsluis en nog in talrijke andere plaatsen. Wat zij leveren zijn vlamnootjes, die wel eenigszins op anthraciet gelijken, maar die ongeveer 307 vluchtige stof fen bevatten, tegen anthraciet slechts 87. Het is een zeer voordeelig zaakje voor hen, want het publiek betaalt meer dan het dubbele van de waarde. Het Japansche stoomschip „Jo- kawa Mau" is volgens een bericht uit Tokio bij den jongsten storm vergaan. Veertien officieren en matrozen hierbij omgekomen. In de meeste dorpen van het district Erzeroem is 2 October weder een aardbeving gevoeld» de vierde in zes weken. De laatste was niet zoo hevig, maar toch werden te Khorasoen gedurende 14 uur met tusschenpoozen aardschokken waargenomen. Een groot aantal huizen, verscheidene spoorweg stations en eenige bruggen werden vernield. Er is slechts een klein aantal personen om het leven gekomen. Twee aeroplanen zijn nabij het vliegveld van Marseille met elkaar in botsing gekomen. Twee officieren en een mecanicien werden gedood. Tijdens een hevigen storm is nabij Trapini een zeilschip vergaan. Acht opvarenden zijn omgekomen. Tengevolge van de hevige stortre gens zijn de laag gelegen gedeelten der stad Palermo overstroomd. Zeeroovers die zich ingescheept hadden aan boord van een passagiers schip dienst doende tusschen Toets- jeoe en Sjanghai hebben de equipage overmand en de 300 passagiers leeg geplunderd. Zij hebben nabij Hong kong een ontzaglijken buit aan wal gebracht. Een B. T. A.-telegram uit Rome meldt d.d. 8 dezer Hedennamiddag is de sneltrein Parijs—Rome bij het station Santa Margarita in Ligurie^gederailleerji Verscheidene wagons werden ver brijzeld. Tot nu toe zijn zes lijken onder de puinen uitgehaald, alsmede 15 ge wonden. De heer E. Berghuis te Birdaard, die in een roeiboot was uitgevaren om gras voor zijn koeien te halen, wilde het kanaal oversteken, toen een stoomboot passeerde. Hoewel de stoomboot signalen gaf, week B. niet uit, met het gevolg, dat hij werd overvaren. Berghuis verdronk, zijn zoontje werd gered. Onder Watergang, in de gemeente Landsmeer, is gistermiddag een be jaarde man door een tram overreden. Toen de tram tot stilstand was ge bracht, bleek de man reeds overleden. In Den Helder Heeit een 21 jarige losse werkman drie revolverschoten gelost op zijn buurman, die hem den omgang met zijn dochtertje een meisje van 13 jaar had verboden. De eerste kogel trof den man in den kaak, de beide andere schoten misten. Tegen den dader is proces verbaal opgemaakt. jjijl i Ramsay Mac Donald heeft hedenmor gen den koning een bezoek gebracht en de zen verzocht het parlement te ontbinden. De koning heeft het verzoek ingewilligd. Herriot heeft gelijk bekend, de bagnos illen afschaffen. Men weet echter met de 600 dwangarbeiders en 200 gerelegeerden geen weg. In Frankrijk wil geen der depar tementen deze gasten hebben en om de ge- angenissen geschikt te maken deze zware misdadigers te herbergen, zou millioenen kosten. In de commissie van financiën hebben juist de radicalen dan ook voorgesteld maar van die opheffing af te zien. De op de be grooting uitgetrokken 600.000 francs voor de overbrenging der dwangarbeiders naar Frankrijk zijn dan ook geschrapt. Blijkens een door het Fransche minis terie van arbeid gepubliceerde statistiek bedraagt het geboorteoverschot over het tweede kwartaal van 1924 slechts 27.694. In het tweede kwartaal van het vorig jaar bedroeg het nog 37.555, een afneming dus van niet minder dan 10.000. Volgens te Helsingfors uit Moskou ont vangen telegrammen heeft de centrale uit voerende raad der sovjet regeering een uit gebreid vlootprogram ontworpen, waarvoor reeds een bedrag van 60 millioen gulden is gevoteerd. Dit program omvat den volgenden aan bouw voor de Baltische vloottwee lichte kruisers, vier eskaders torpedo-booten, ver scheidene torpedo-jagers en onderzeeërs Voor de Zwarte Zee-vloot: vier lichte krui sers, acht eskaders torpedo-booten, acht on derzeeërs, dertien torpedo-jagers en zes mijnleggers. Daarenboven zullen zes kanonneerbooten worden aangebouwd voor de Oost-Siberische kust, waarvan er twee bestemd zijn voor de Poolzee en vier voor den Stillen Oceaan. i De heer A. van Ewjjk te Tiel Is onder Best N.-Br., met zijn motorfiets tegen een vrachtauto gereden. Hij werd in bewuste- loozen toestand met gebroken linkerarm en gewond rechterbeen opgenomen. Nadat na eenige uren het bewustzijn was terugge keerd, werd hy naar Tiel vervoerd en in het R.K. Ziekenhuis opgenomen. De motor werd geheel vernield. Op de papierfabriek van de firma van Gelder Zonen te Renkum heeft een ern stig ongeluk plaats gehad. Op de fabriek waren eennige arbeiders zware pakken pa pier aan het laden. Door onoplettendheid van een der arbeiders schijnt een der pak ken van een takel te zijn losgeraakt, met het noodlottig gevolg, dat een pak papier van 200 K.G. zwaarte op den arbeider v. d. P., wonende te Renkum, terecht kwam. Ernstig verminkt werd hij naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar hij is overleden. De ongelukkige laat een vrouw en één kind achter. (A.Ct.) Salvatore Romano de Vito, de laatste der drie bandieten, die de bevolking van de hellingen van den Etna sinds den oorlog terroriseerden, is eindelijk in handen der Italiaansche politie gevallen. De roover, die zoolang den schrik der omgeving uit maakte en die de hardnekkige vervolging ten spijt, nog steeds aan de carabinieri wist te ontkomen, is het slachtoffer geworden van zijn eigen onvoorzichtigheid. Bij een be zoek aan zijn geliefde, wergat hij zijn ge bruikelijke voorzorgsmaatregelen om nooit tweemaal langs denzelfden weg te gaan. Toen hij dezer dagen opnieuw het huis zijner aangebedene was binnengegaan, heeft de politie, die op de loer lag, het omsingeld en hem aangehouden. Hij is 27 jaar oud en heeft naast vele andere misdrijven ook 13 moorden op zijn geweten. Op het bericht van zijn aanhouding herademde de Sicili- aansche landbevolking, die reeds sedert Sal vatore uit het Italiaansche leger deserteerde in voortdurende onrust en angst voor hem leefde. Een aardig uitziende 25-jarige jonge dame zag zich door het politiegerechtsliof van West Londen, 6 maanden dwangarbeid opgelegd, wegens oplichting van chauffeurs. De beklaagde had o.a. aan een chauffeur, die haar vervoerd had,' verteld, dat zij haar portemonnaie vergeten had en had daarop 27 shilling 6 pence van den man geleend. Zij was met dit geld een winkel binnen gegaan. Bij een anderen chauffeur was zij met een droevig gezicht gekomen, een krans in haar hand houdend, en hem gevraagd, haar naar een rijtuigonderneming te rijden waar ze rouwkoetsen moest huren. Op haar bestemming gebracht kwam ze een paar minuten later aan den chauffeur vertellen, dat zij 6 pond noodig had voor het huren der koetsen en dat zij slechts 4 pond in haar bezit had.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 24