mans PI. zn., Waalwijker van geboorte, diende ver volgens dan maar zelf een plan in. In 1929 werd een commissie Raadhuisplannen be noemd waarin zitting hadden Prof. Ir. M.P Granpré Molière, hoogleraar bouwkunde te Delft, Dr. H.E. van Gelder, directeur Stedelijk Museum 's-Graven- hage, Corn. Veth, kunstcriticus 's-Gravenhage. De commissie werd later nog aangevuld met architect J. van der Valk te Tilburg. Op 30 december 1929 werden plannen ingediend door de architecten A.J. Kropholler, J. Klijnen uit 's-Gravenhage en H. Valk en ter beoordeling aan de commissie voorgelegd. Op advies van de commis sie en op voorstel van B&W, besloot de gemeente raad op 28 maart 1930 na uitvoerige discussies met 8 tegen 4 stemmen, aan Klijnen te vragen een ont werp te maken voor de bouw van een nieuw raad huis. Onder de Waalwijkse bevolking was grote verdeeldheid over de plannen. De aanhangers van beide architecten werden in de volksmond Krop- hollerianen en Klijnianen genoemd en in het plaat selijk blad 'de Echo van het Zuiden' botsten de me ningen in toenemende mate op elkaar. De rubriek Ingezonden Stukken stond er vol van. Klijnen diende op 7 november zijn ontwerpplan in. De adviescommissie had evenwel bedenkingen te gen het plan en op diens aanraden werd in de raads vergadering van 28 november 1930 het plan Klijnen met 10 tegen 3 stemmen verworpen, mede omdat het te duur zou zijn. A.J. Kropholler kreeg daardoor de opdracht een nieuw plan te ontwerpen op kos- tenbasis van 200.000,=. Het nieuwe plan van Kropholler werd door de adviescommissie gunstig Ontwerpplan van A.J. Kropholler iVAALWI, Ontwerpplan van J. Klijnen. Ontwerpplan van H. Valk.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6