Planken- verkooplng. jWaris Middelkoop Bij Hoest en Verkoudheid Marktberichten. publiek verkoopen l veile/t en verkoopen: Het Gemeentebestuur van Made c.a. maakt bekend dat de inschrijving van het 2e gedeelte der leening groot f 40000 ten laste dier gemeente rentende 6°/o 'sjaars is opengesteld tot een bedrag van f 25000. Op Zondag 26 October a. s. des avonds 6'/2 uur zal in het Herv. Kerk gebouw te Drimmelen een buitenge wone winterbijeenkomst gehouden worden ten doel hebbende de gods dienstige jeugd-beweging Op Zondag 26 October a s. zal des nam. 2'/2 uur door Ds. Koster te Geertruidenberg te Made een vacature beurt hebben te vervullen. In de gisteren gehouden openbare Raadsvergadering is o.m. behandeld de salarisreheling van de twee alhier wonende gemeente-veldwachters Besloten werd deze met f 3 per week of te wel f156 'sjaars te verlagen. ALMKERK. Maandagmiddag had het kind van den heer P. v. W alhier, het ongeluk zoodanig van een stoel te vallen dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. De Roode Kruis collecte te Nieu- wendijk (Gem. Almkerk) heelt opge bracht ruim f 31. Onder voorzitterschap van Ds J. F. Röth, voorzitter van 't Hoofdbestuur van beiden Jongelingsvereenigingen „Eben Haéser" en „Samuel" werd j.l. Woensdagavond eene gecombineerde vergadering gehouden in de Consisto riekamer der Ned Herv Kerk alhier. Na 't zingen van Psalm 19, vers 1 en 2, en 't lezen van Psalm 8, werden door den Voorzitter met een kort woord de vergadering geopend en de aan wezige een welkom geheeten. Nadat door den Voorzitter in gebed was voorgegaan werd door vriend Gendeke een inleiding 'voorgelezen, opgesteld door den afwezigen vriend Buchner. Eene gedachtewisseling volgde op deze inleiding. Nadat ge- pauseerd was, werd een opstel ten beste gegeven, getiteld „Groot door Ootmoed", door vriend Kamp. Ook op dit onderwerp volgde eene bespre king. Tenslotte Verslag Gem. Gasfabriek 1923. (Vervolg). SPORT. R. W. B. Voor a.s. Zondag 26 October is vast gesteld R.W.B.W.S.C. r De eerste ontmoeting dit seizoen tus- werd door den Voor- schen de 2 oudste plaatselijke vereeni- zitter der plaatselijke vereenigiging vriend Gendeke een voordracht gege ven „Broederliefde", welke zeer in de smaak viel. Nadat van de rondvraag door enkele personen gebruik was gemaakt, werd deze vergadering na 't zingen van Gezang 14—4 door Ds. Röth met dankgebed gesloten. OISTERWIJK. De firma Roosen de Bakker, zal hare bestaande schoenfa briek wederom belangrijk gaan uit breiden De voorbereidende werkzaam heden zijn reeds aangevangen, terwijl de aanbesteding eerstdaags zal plaats hebben. Naar wij vernemen zal eene geheel nieuwe installatie voor doorge- naaid en afgelapt kinderwerk geplaatst worden, terwijl hare thans bestaande afdeeling „Ago"-systeem eveneens be langrijk zal worden uitgebreid De firma, welke haar fabrikaat specialiseert in uitsluitend kinderwerk, pantoffels, sandalen en alle soorten winterartikelen, is voornemens hare productie uit te breiden tot 10 a 12 duizend paar per week. Hare artikelen worden in den handel gebracht onder het bekende merk „Arbo", iederen schoenwinkelier wel bekend. V. v, d. S. NIEUWS UIT HEUSDEN. In de jaarvergadering (Dinsdag avond) der Harmonie, waarbij deze zich deed hooren, werd het Jaarverslag uitgebracht en de vooruitgang onder de degelijke van den heer van Berkel geconstateerd; bovendien werd reke ning, en verantwoording gedaan. Als bestuurslid werden uit de honoraire leden herkozen A. Hogetoren en P. Schmiehusen en uit de werkende leden A. Bax en A. van Gender; terwijl in de vac. A. Boer (hon. lid) voorzien werd door de benoeming van Joh. de Grooy. De heer Boer, afscheid nemend, zegde voor de toekomst zijn steun toe, waarna de heer A. Bax den scheidende om zijn verdienste hulde bracht na mens de vergadering. Aan het duettisten concours op Zaterdag 1 Nov. in „De Gouden Leeuw" nemen deel de volgende paren. Gebrs. Lijn uit Zevenb .Hoek; Van Wordra- gen-van Hemert, Ammerzoden; Kuijs- Didden, HerptWaalwijk; Duo Van Damme, Breda en Duo Henriot Breda, zoodat de avond gezellig belooft te wor den. Na afloop Bal! Wegens gering schoolbezoek ter oorzake van mazelen is de Chr. Bewaar school tijdelijk gesloten. De Heer V. schoot met eenige ge- noodigden op een drijfjacht onder Oud-Heusden 24 fazanten, 7 hazen, 4 eenden en 1 houtsnip. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. We mogen wel de aandacht ves tigen op 't viool-trio de Gez. Chlebna dat Zondag-avond om 7 uur in Eupho- nia optreedt, 't Is twee jaar geleden dat dit kunstenaarsgroepje zich hier en elders liet hooren. Gedurende dien tijd hebben de Gezusters in den familie kring in Bayonne Zuid-Frankrijk door gebracht ter volmaking hunner studie. Thans maken zij een tournée van drie maanden door Holland, 't Spel der Ge zusters Clebna moet nog enorm in techniek en uitvoering gewonnen heb ben. Onder de verschillende nummers van '1 programma komen werken voor van Schubert, Thekli, Poliaken en van F. Clebna. De Harmonie van het Kon. Muziek gezelschap zal ter inleiding en afwisse ling een viertal nummers geven. Nie mand verzuime dezen muzikalen avond bij te wonen. v gingen zal dan a.s. Zondag wederom plaats hebben. Al worden Zondag ver- schillende wedstrijden gespeeld voor den Br. V. B., R.W.B.W.S.C. is voor allen DE wedstrijd, het neusje van den zalm, want zeer zeker mag een span nende wedstrijd verwacht worden. De vorige wedstrijden waren steeds span nend, waarom zou dit a.s. Zondag niet zijn. R.W.B. heeft tot heden niet for tuinlijk gespeeld en zal trachten haar eerste overwinning te behalen. W.S.C. daarentegen is niet zoo succesvol be jonnen als vorige jaren en zal, al is het nog wat vroeg in het seizoen, moeten winnen om kampioenskans te behou den. Tenslotte kan er maar een win nen en dit is het onzekere waarin beide partijen verkeeren, want waren de uit slagen van de beide wedstrijden van 't vorig seizoen niet evenveel verrassin gen? Er zal bij gunstig weer veel pu bliek verwacht worden, een ieder heeft het recht zijn favorieten op gepaste wijze aan te moedigen zooals wij dat trouwens op het R. W. B. terrein altijd gewoon zijn te hooren. Eventueele on- gewenschte elementen zullen aanstonds verwijderd worden. Wij vertrouwen dat ook de spelers met eerlijk spel elkaar zullen bestrijden, waarvoor de leiding van den heer Vugts wel een waarborg is. R. W. B. komt met een invaller uit voor den rechtsback. Aan vang half 3 terrein R.W.B. R.W.B. II moet naar Baardwijk I, voor R.W.B. II een zware partij. R.W.B. III moet naar Drunen I, hier geven we R.W.B. wel kans op een ge lijk spel, beide laatste wedstrijden zijn voor de competitie 1ste en 3e klas van den Br. V. B. Een combinatie van R.W.B. 1ste 2e en 3e- elftal speelde 1.1. Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen V. V. O. op het terrein te Vlijmen. V.V.O. was met een invaller. De wedstrijd was tot het einde zeer spannend, juist de laatste minuut maakte V. V. O. het win nende doelpunt. V.V.O. won met 21, intusschen is dit resultaat voor de jeugdige R.W.B.'ers een mooie presta tie. H. E. C. Morgen begint voor H.E.C. het com petitierad weer te draaien. Zooals velen reeds zullen weten komt H.E.C. dit jaar uit in den Bra- bantschen Voetbalbond. Gedwongen door den achteruitgang der R. K. F., heeft H.E.C. gemeend dezen Bond te moeten vaarwel zeggen niettegenstaan de zij er twee jaar prettig in heeft ge- - speeld. Doordat er echter steeds min der inplaats van meer R. K. clubs ko men in deze omgeving van ongeveer gelijke kracht als H.E.C. werden van zelfsprekend de afd. klein en de rei zen groot. Daarbij komt nog dat er hier veel meer belangstelling bestaat voor de neutrale bonden als voor de R. K. F. zoodat het dus wel te begrijpen is dat er voor H. E. C. in de R. K. F. geen toe komst is te zien. H. E. C. heeft wel getracht dit sei zoen ingedeeld te worden in de derde klas N. V. B. maar door samenloop der omstandigheden is dit niet gelukt, hoe wel „MEVO" uit Bergenopzoom wel in den N.V.B. is opgenomen niettegen staande dit het vorige seizoen nog on der H. E. C. stond. Over deze kwestie is reeds zeer veel te doen geweest en nog is er het laatste woord niet in gesproken. Maar enfin, wij hopen dat H. E. C. dit jaar eens zal toonen dat zij wel degelijk in den N.V.B. thuis hoort. Het zal wel niet zoo gemakkelijk zijn als het zich laat aanzien om de eerste klassers van den Brabantschen Bond te kloppen, daar het bekend is met welk een vuur er dikwijls in deze afdeeling wordt gewerkt en ook de best spelende ploeg niet altijd de overwinning be haalt. Daarom is het noodig dat de tegenpartij vooral niet onderschat wordt en ieder speler zonder uitzon dering zich geheel geeft van het begin tot het einde. Denken de H.E.C.'ers er zoo over dan twijfelen wij niet of H. E. C. zal na afloop der competitie de bovenste plaats innemen. Om te beginnen komt morgen Don gen 3 op bezoek. We kennen de kracht niet van deze ploeg maar de Dongen- sche voetballers hebben den laatsten tijd een goede naam, zoodat het best kan gebeuren dat H. E. C. morgen tegen een der sterkste tegenstanders zal moeten kampen. Een pittige wedstrijd staat ons dus te wachten. We hopen daarom dat velen onze sympathieke IJ. E. C.'ers zullen komen aanmoedigen en dat de eerste wedstrijd ook de eerste overwinning zal zijn. Denkt er om H. E. C.'ers een goed begin is het halve werk, wij zien met spanning den uitslag tegemoet. Ook de lagere elftallen moeten mor gen aan den slag. H.E.C. II gaat W.S.C. III bezoeken terwijl H. E. C. III de gast is van Kaats heuvel 4. Ook hen wenschen wij een goed debuut tie in den Brabantschen Bond. QUICK. Zondag a.s. is Quick I vrij, wat liaar goed te pas komt, om op verhaal te komen voor de wedstrijd op 2 Novem ber te Oosterhout. De legere elftallen hebben Zondag allen wedstrijd voor de comp. B.V.B. Quick II speelt tegen S.V.V. I uit Sprang voor de 1ste klas B.V.B. Lijkt op papier S.V.V. sterker, we vertrou wen dat de Quick-reservers dit zullen logenstraffen en probeeren om met een kleine overwinning haar intrede in de 1ste klas te doen. Doch gemak kelijk zal dat niet gaan Blauw-Witte, maar daarom des te harder gewerkt. Het is thans aan de Quick-suppor- ters,dat wij een beroep doen om ook de wedstrijden van Quick 2 bij te wo nen, vooral nu Quick I geen wedstrijd heeft. Speelde Quick 2 het vorige sei zoen in de 2de klas B.V.B., thans, nu zij overgegaan zijn naar de 1ste klas zullen er natuurlijk mooiere wedstrij den komen, die beslist een bezoek waard zijn. Aanvang 2 uur, terrein Quick. Quick 3 dat in de 2e klas B. V. B. speelt moet haar eerste wedstrijd gaan spelen tegen Juliana 2 in den overlaat. Dit XI-tal dat reeds menig vriendschap pelijken wedstrijd met succes speelde, heeft thans te toonen dat hun opname in de 2e klas gerechtvaardigd is, zoodat ook zij alles in het werk moeten stellen om hun debuut schitterend te doen zijn. Thans komen we aan de Benjamin- nen, n.l. Quick 4. Met voldoening kun nen we op dit XI-tal neerzien daar Quick de eenigste club in deze plaats is dat over een vierde XI-tal kan be schikken. Naast dit XI-tal beschikt Quick nog over voldoende reserves om, zoo vier Xl-tallen op één dag moeten spelen, deze met de noodige reserves te doen vergezellen. De eerste wedstrijd van Quick 4 is tegen Juliana 3 op het terrein van Quick. Met groote belangstelling zien we dezen kamp tegemoet om eens te zien wa tdeze jeugdige spelers prestee- ren. Ook aan hen de taak om na afloop tevredenheid te brengen. Aanvang 12 uur. Het entrée voor de wedstrijd Quick 2 tegen S. V. V. I is vastgesteld op 20 cent. Deze entreeprijzen zullen voor alle thuiswedstrijden van Quick 2 gehandhaafd blijven. De indeeling in de 1ste klas B. V. B. is: H.E.C. 1 W. S. C. 2; R. W. B. 2; Quick 2; Juliana 1 allen uit,Waalwijk; S. V. V. 1 Sprang; Kaatsheuvel 2 en Dongen 3. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana haar eer sten competitie-wedstrijd en wel tegen de nieuw gepromoveerde R. W. B. re- tweede elftal, doch vertrouwen, dat de jongeren het voorbeeld der oude ren zullen volgen. Kaatsheuvel III gaat Sprang II in eigen huis bekampen, terwijl Kaats heuvel IV om 12 uur in den Berkdijl H.E.C. III ontvangt. Voor Zondag is het oog op de jongeren gericht, die al len een naam hoog te houden hebben. GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. speelt „Vitesse" de eerste comp. wedstrijd voor de eerste klasse B.V.B. tegen „Het Wapen van Breda" uit Breda. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein achter de Koestraat, des mid dags om 2 uur. Zondag a.s. gaat „Geertruiden berg" haar comp. voor de 1ste klas B.V.B. openen te Breda, tegen dria". Ingezonden Mededeelingen. Mijnhardt's Emser-Tabletten 35 c. Mijnhardt's Salmiak-Tabletten 40 c. Thermo-Tabletten 45 c. Anga Bonbons 60 c. Bij Apothekers en Drogisten. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Met groote belangstelling las ik Uw uitvoerig verslag der laatste raadsver gadering speciaal wat de behandeling der nieuwe politie verordening betreft. Zou het niet in het algemeen belang zijn deze eens geheel in Uw blad af te drukken, opdat men dan zoo ten minste ongeveer weet, waaraan men zich heeft te houden. Het treft mij steeds, dat de debatten in onzen raad op een goed peil worden gehouden. Men weet zich steeds par lementair uit te drukken en daarvan is een or.zer meest actieve raadsleden, de heer F. Smolders, steeds een voor beeld. Jammer, dat hij zich deze keer heeft laten verleiden tot (of laten ontval len misschien) een zeer onparlementair woord, dat vooral voor de desbetref- fenden zeer onaangenaam moet geweest zijn en ook naar buiten een slechte indruk moet maken Ik mag toch wel veronderstellen, dat het raadslid Smol ders weet, wat men in de steden verstaat onder „nachtkroeg" Hij weet toch zeker, dat hii sprak over mede de eerste zaken op dat gebied in onze plaats, zaken die bezocht worden door achtbare menschen in onze gemeente, die zich niet gaarne laten aanleunen, zeker niet door een officieel persoon op een officieele plaats, „nachtkroeg bezoekers" te zijn. En met voldoening heb ik gelezen, dat de heer Groenen direct attendeerde op deze misplaatste uitdrukking. Het verwondert me tevens dat niet het raadslid-belanghebbende een krachtig protest deed hooren uit naam van de bedrijfhouders en van de bezoekers Want de heer Smolders, alle respect voor zijn vele goede hoe danigheden als raadslid, schijnt van deze aangelegenheid niet veel verstand te hebben en -/ich van deze zaak een verkeerde voorstelling te maken. Een feit toch is het, dat de café's, die later permissie hebben voor een goed deel worden bezocht door zakenmen- schen, ambachtsmenschen, winkeliers, die Zaterdags na hun winkels gesloten te hebben ten half tien, tien uur, zich gaan verpoozen in kaart- of biljartclub en die heusch tot half een, een uur, geen kwaad doen, maar zich keurig en netjes amuseeren, te meer waar vooral hier Zondagsavonds in dezen geest zeer weinig wordt uitgegaan. In serves uit Besoijen. De wedstrijd zal trouwe late men toch de zorg voor de om 2 uur aanvangen op het terrein in I aankomende jongens aan de ouders en de eene den overlaat. Scheidsrechter is de Heer van Zeist. Juliana II speelt eveneens thuis en wel voor de 2e klasse B. V. B. tegen Waalwijk 3, aanvang 12 uur, scheids rechter Passier, terwijl Juliana 3 voor de derde klasse B. V. B. een bezoek gaat brnegen bij Waalwijk 4, scheids rechter Mesch. SPRANG. Zondag 26 October zal de comp. voor den B.V.B. beginnen. Onze voet balver. S.V.V. zal haar eerste wedstrijd spelen op 't Quick-terrein, tegen het tweede elftal van Quick. Wij zien met belangstelling dezen eersten wedstrijd tegemoet. Ook vele supporters zijn nieuwsgierig wat de S.V.V.'ers in den eersten wedstrijd voor de comp. zullen te zien geven. Wij hopen dan dat de leiders, die daartoe zijn aangewezen, ook autoriteiten mogen zich daaraan soms zeker niet geheel onttrekken, maar op de laatste plaats competeert zulks aan gemeenteraadsleden, de jongeren niet uitgezonderd. In elk geval is het getal „aankomende jongens", waarvoor de heer Smolders de zorg voor een groot deel op de autoriteiten zou willen leggen, (jammer, dat hij daar niet eens over gesproken heeft met wijlen onzen oud-Burge meester), zeer gering tegenover de categorie van bezadigde, kalme burgers, die den Zaterdagavond hun prettige uitgaansavond noemen en terecht. Dat is hier nu eenmaal zoo gegroeid, men gaat veel later uit. omdat men Zaterdags wat later kan blijven zitten en welk kwaad daar nu in huist, velen zullen S.V.V.-spelers zich geheel zullen geven, I dat met mij, vooral hier ter plaatse, van 't begin tot 'teind, zooals ze dit hebben gedaan bij de laatste wedstrij den. Supporters, vergezelt uw club en moedig hen aan op gepaste wijze. Het elftal voor a.s. Zondag is als volgt samengesteld: T. van Dongen. J. NieuwenhuizenG. Versteeg. J. v. BeekJ. de JongH. Molengraaf. D. RozenbrandP. TreffersL. de [LeijerP. Verhulst—J. Vos. Het tweede elftal van S.V.V. zal een niet kunnen bevroeden Waarom des noods niet een middenweg, zooals de heer Klijberg wenschte, b.v. des Zater dags tot een uur, of i.d., want men moet eens anders behoeften niet steeds afmeten naar zijn eigene, men moet een zakenman, die van 's morgens tot 's avonds in drukte en beweging is, zijn uitgaansavond, die zich aldus hier heeft gevormd, niet willen ontnemen, waar men zijn eigen avonden misschien anders besteedt en misschien zelf geen thuiswedstrijd spelen tegen K.S.W. 3,behoefte heeft aan dergelijke ontspan- GEMEENTERAAD. ELSHOUT. Hedenmorgen ten II uur hield dubbelen Raad dezer gemeente vergadering op het Raadhuis. Ongeveer kwart over 11 uur opent de Voorzitter de vergadering, heet de leden welkom en zet uiteen waarom deze commissie is in het leven ge roepen. Over het aangeboden wetsontwerp behoeft hij niets te zeggen, de leden hebben daarover al zooveel gehoord, dat hij daarover hier thans niet meer behoeft uit te weiden. De Voorzitter vraagt of de leden er bezwaar tegen hebben dat deze ver gadering in het openbaar wordt ge- ,Taxan- houden. Geen der leden heeft hiertegen eenig bezwaar. De heer Timmermans het woord verkrijgende, spreekt als volgt: Mijnheer de Voorzitter. Het is mij opgedragen namens de leden van deze commissie die in het dorp Elshout wonen het woord te voeren. Wij zijn allen het er over eens, dat het tegen het belang van de inwoners yan Elshout is, dat dit dorp vereenigd wordt met de Gemeente Drunen Wij krinnen ons geheel vereenigen met hetgeen door den heer J. Brok in de Raadsvergadering van 17 September I 1 is gezegd Het is voor ons onbe grijpelijk, dat Ged. Staten ons een toestand willen opdringen die niet gewenscht wordt en waarvan niet alleen het voordeel niet wordt ingezien maar die door alle inwoners van Els hout als een ramp beschouwd wordt, Zooals de heer J. Brok reeds in ge noemde Raadsvergadering gezegd heeft zijn wij gehecht aan het zelfstandig bestaan van onze Gemeente. Wij gaan ei grootsch op, dat onze Gemeente bekend is om zijn welvaart en een steeds grootere vermaardheid krijgt als bedevaartplaats. Jaarlijksch komen duizenden pelgrims een bezoek brengen aan wonderbare beeld van de Moeder Gods, waarvan de legende zegt, dat wonderbare zaken gebeurd zijn te Oudheusden en Elshout en dan tot opheffing der Gemeente over te gaan, waaraan ook het Godsdienstig gevoel van de ingezetenen gehecht is. Mijn heer de Voorzitter wanneer de regee ring ons in het hart wil grieven door maatregelen die geheel tegen de wil van het volk zijn wat zal de toekomst een geven wanneer samen werking noodzakelijk is met een bevolking waarmede wij niet samen kunnen werken, omnat aard en opvattingen te veel verschillen en waar van den be ginnen af wantrouwen bestaat. Naar onze meening kan er niet hard genoeg voor geijverd worden om te voorkomen, dat het wetsontwerp tot wet wordt verheven Volgens cijfers ontleend aan het verslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Waalwijk is door de gemeente Drunen in het tijdperk van werkeloosheid in het schoenmakersbedrijf een groot bedrag uitgegeven wegens arbeidsverzekering en werkverschaffing. Wat hebben de landbouwers, zooals in Elshout wonen toch met dergelijke maatregelen te maken Laat de zorg voor fa brieksarbeiders over aan die plaatsen waar die menschen thuis hooren maar waarom ons Landbouwers in dergelijke gevallen mede de lasten opleggen ter wijl voordeelen niet te genieten zijn, omdat wij geheel afzonderlijk leven en weinig of geen gemeenschappelijke belangen hebben. Ik zou nog meer motie van kunnen aanhalen doch ik wil het hierbij laten. Van der Pol. De heeren zullen wel begrijpen, dat ik er zeker voor ben, dat Oudheusden wordt vereenigd met Heusden. En waarom behoef ik pok haast niet te zeggen. Ik zal het echter doen omdat Ged. Staten op de hoogte moeten worden gebracht. Op de eerste plaats bezoeken de kinderen van Oud heusden steeds de school in Heusden, flus vanaf de prilste jeugd gevoelt men zich daar thuis. Is er iets te doen in Heusden, dan leven wij Oud-heusdenaren daar steeds in mee. In Elshout komen wij nooit, tenzij wij er voor gemeentezaken moeten zijn en dan gevoelen wij wat het zeggen wil zoover van de gemeente af te zitten Het kan dan ook niet anders dan dat we ons hier vreemd vinden en in Heusden ingeburgerd gevoelen en daarom zou ik wenschen dat wij bij Heusden worden gevoegd. Voorzitter Wenscht nog een der henren het woord Dan zal ik eerst in omvraag brengen het wetsontwerp tot vereeniging van gemeenten van Herpt, Heusden en Oud heusden. Alle leden stemmen tegen,, uitge nomen de heer v. d. Pols. Vervolgens brengt hij het wetsont werp tot vereeniging van de gemeenten Drunen met Elshout in omvraag Ook hier stemmen alle leden tegen, uitge nomen den heer v. d. Pol De Voorzitter zegt de notulen van deze vergadering naar Ged. Staten te zullen zenden en sluit daarna de DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 25 October 1924 des voormiddag? !T 10 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Benoeming commissie tot we ring van schoolverzuim.3 3. Ontslag A. Broeders. 4. Plaatsing straatlantaarn wijk C. Waalwijk, 24 Oct. '24. Eieren 16 17 ct. Varkens f 7—f 10. GEMENGD NIEUWS. In verband met de Maandag vermelde inbraak in de juweliers en goudsmidswinkel van den heer M. Rid der in de Donkersteeg te Leiden, heeft de politie opgesloten een broer van den juwelier, die tot korten tijd geleden bij dezen werkzaam is ge- wees. Er zijn tegen hem ernstige ver moedens gerezen, dat hij zich met een nagemaakten Lips-sleutel toegang tot den winkel heeft verschaft en den diefstal heeft gepleegd. Reeds heeft de politie verschillende huiszoekingen gedaan, o.a. in Oestgeest en Den Haag, doch deze hebben geen resultaat opgeleverd. De verdachte blijft hardnekkig ontkennen, doch bij de politie heeft zich iemand aangemeld, die pertinent verklaard heeft, dat hij den verdachte Zondagavond omstreeks 10 uur met een koffertje uit den winkel heeft zien komen. Het is komen vast te staan, dat het ontvreemde, waaronder 600 gouden ringen,een waarde van ongeveer f13,000 vertegenwoordigt. Volgens een telegram uit Norfolk (Virg.) zijn nog enkele zeelieden ten gevolge van de verwondingen, die zij bij de ontploffingen aan boord van de kruister „Trenton" opliepen, gestor ven, waardoor het totaal aantal dooden tot 11 is gestegen. Automobielen en andere motor- rijtuigen, met uitzondering van de motorrijwielen, veroorzaakten in de Vereenigde Staten gedurende 1923, volgens het Census statistiek bureau 14 412 ongevallen met doodenlijken afloop. ADVERTENTIëN. Notaris MIDDELKOOP te CAPELLE, zal op Zaterdag 1 November aanstaande ten verzoeke van den Heer A. BRAAT te Made bij Mejuffrouw de Weduwe A VAN DER HAART te Capelle, om contant geld Een flinke partij goede nieuwe Hollandsche hout waren. 33506 Zegt het voort. Kaatsheuvel. Aanvang der wedstrijden 2 uur. KAATSHEUVEL. Zondag a.s. speelt Kaatsheuvel I zijn eerste uit wedstrijd tegen T.S.C. I, j om het Oosterhout. Blijft Kaatsheuvel ziju missen, vorm en enthousiasme handhaven, waarmede het zijn drie thuiswedstrij den gespeeld heeft, zoo zijn we voor den uitslag niet bang. De wil om te winnen moet echter weer voorzitten. Kaatsheuvel II ontvangt voor de le klasse H. van den B.V.B. op eigen terrein aan den Berkdijk, W.S.C. II, onder scheidsrechter P. van Dronge- len. We kennen noch de kracht van W. S.C. II, noch de sterkte van ons eigen ning. Laat ons toch vooral niet al te zeer schermen met termen, die een verkeerden indruk wekken en die, als men ze op de keper beschouwt, niets lijf hebben, zelfs allen grond Tornen we toch niet te veel aan de traditie eener plaats, zoolang daaiop van geen enkele zijde iets van beteekenis val te zeggen. Ik zeg U besten dank, geachte redacteur. WAALWIJKER. Het ligt in onze bedoeling de polilie-verordening ter gelegener tijd in gedeelten in ons blad at te druk ken. Redactie. vergadering BURGERLIJKE STAND. te Capelle, za! ten verzoeke van den Heer A. L. SNEEP, aldaar op Donder dagen 6 en 13 November 1924, telkens des avonds om 6 uur, bij inzet ten herberge van H. MES aan de Haven te Capelle en bij toeslag in het Stationskoffiehuis van L. F. VAN DONGEN aldaar in het openbaar ;r 1 Drie beste en in uitmun tende staat verkeerende per- ceelen WEILAND, als Onder CAPELLE KOOP 1. Een del aan het Stapel- eind, kadastraal bekend Sectie B nummers 151 en 152, groot 83 aren 46 centiaren. KOOP 2 Een del in de Kom van het dorp achter, het tegen woordig postkantoor, kada straal bekend sectie B nummer 98, groot 82 aren 90 centiaren. KOOP 3. Een del aan de Ooste lijken Vaartkantnaastden Heer L F. van Dongen kadastraal bekend Sectie E nummers 1254 en 1473, groot 69 aren 95 centiaren. De perceelen zijn te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen 15 N het er w Productiekosten Bedrag in v. tot. Steenkolen 26358.735 115.02 Mach. kamer behoeften f 749.48 3.27 Fabricage loon 6523.13 28.47 Gereedschap onderhoud 397.84 1.74 Idem 956.79 4.17 Idem 398.43 1.74 Zuiv. en Contr. toest. onderh. 441.71 1.93 Gashouders onderhoud 264.89 1.16 36091.003 157.50 In mindering komt op opbrengst nevenproduc- ten Cokes 9878.65 43.11 Koolteer 2591.37 11.31 Cokesgruis 706.15 3.08 13176.005 57.50 Uitgaven 36091.005 157.50 Ontvangsten 13176.17 57.50 22914.835 100.— Distributiekosten Distributieloonen 3100.70 46.09 Vergoeding a. d. gemeente 2600.— 38.65 Muntmeter onderhoud 746.275 11.09 Gasmeter onderhoud 155.04 2.31 Buizennet onderhoud 125.11 1.86 6727.125 100.— Algemeene onkosten. Bedrag in v. tot. Salaris Directie 2941.65 20.03 Salaris Administratie 3100.— 29.53 Pensioenbij drage 2135.485 20.35 Premie Ongevallenwet 151.21 1.44 Verificatie 350.— 3.34 Belasting 140.05 1.33 Assurantie 156.50 1.49 Reiskosten 197.35 1.88 Gebouwen onderhoud 613.40 5.84 Kantoorbehoeften 153.80 1.47 Diverse onkosten 197.35 1.88 Terrein onkosten 11.27 0.11 Oninbaar gas 88.395 0.84 Adviezen 100.— 0.95 Gasdemonstratie 160.05 1.52 10496.51 100.— Rente 8027.50 100.— Afschrijvingen Af te lossen 9000.— 86.25 Meerdere afschrijvingen 1434.53 13.75 10434.53 100.— C. Marks van 's Bosch J. H. Crebolder v, 's Boscli David Jacob Neber, v. Amster dam Jos. G. Wouters van Botterdam. Petronella Pelgrim van Dussen. A. j, van Wezel van Drunen. ila, 's BOSCH, 22 Oct. 1924. Op de markt van heden werden aangevoerd 1917 stuks 1010 stuks hoornvee. 779 biggen. 5 zeugen. 39 schapen. 84 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 315—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f 300—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 185—f 290 Vette ossen en koeien van f0.60 pd le kw Vette ossen en koeien van f0 50 pd 2e kw Pinken van f 145—f 215 per stuk Zeugen van f 65f 95 per stuk. Biggen van f 1.50f 1.75 per week. Schapen van f 25—f 45 per stuk. Lammeren van f 20—f 35 per stuk. Aanvoer ruim. Handel goed prijshoudend WAALWIJK. OverledenJohanna Jac. Ant. Groothuis echtg. van M. Holster, 56 j. Joh. M. van Daelen, 17 jaar. Gehoren: Cornelia Fr. M. d.v. A. J. de Louw en Joh. Versteijnen. Johaunis z.v. H. J. Verhoeven en G. van Oers. Huwelijken: Cornells Ant. Moreval, 24j. Sprang-Capelle en Job. Maria Bakkers, 24 j. Nicol. Jac. van Loon 25 jaar en Adr. Peeters, 22 jaar. Huw.'aangifteJoh. van Ravesteijn 28 j. te Eindhoven en Anna L. Korthout, 21 jaar, alhier. Vertrokken: Joh. M. Vos en gezin naar Botterdam. Jos. H. van der Bijl en gezin naar Moergestel. Gevestigd: Joh. M. Korthout en Wed. J. 0

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10