Een ruim Magazijn oi Werkplaats, Enorm Succes I Klerks sKARPETTEN, COGOS, Firma Th. van ffijch - Waalwijk. Marktberichten. Te Huur: Rheumatiek, Influenza, Gevatte Koude, Kiespijn RIJWIELEN, schuur, tot wederopzeggings toe, gratis in bruikleen gegeven. Breedvoerig verslag volgend nummer. GEERTRU1DENBERQ. Dinsdag morgen had de werkman v, Q. alhier bij het stellen van een ketel aan de Tankfabriek alhier, het ongeluk met zijn hoofd en beenen tusschen de banden van den ketel gekneld te raken. Dinsdagmiddag knelde de werkman W. v. C„z'nhand aan den zelfden ketel. Dokter Berkensteijn verleende bij beiden de eerste hulp. Deze week werd in het café van den Heer v. Dongen nabij Statendam uit de buffetlade f9— ontvreemd. Op een deze week gehouden barakwedstrijd in het café van den heer van Berkel alhier, behaalde den Heer J. Wierien het hoogste aantal punten 156, en den heer P. Qoossen het laagste aantal punten zonder poedels 91. Beiden wonnen hiermede een prachtigen kanarie. Zondag a s. speelt de damclub D E. S. l?D. tegen de Bossche dam club II te 's Bosch om 1 uur, en om 4.30 tegen E, E. D. II uit Eindhoven. De beide wedstrijden zijn voor de competitie. Deze week ging een bestuurslid der harmonie .Apollo'' bij de familie Geurs vragen, of deze met hun'a. s. gouden huwelijks-jubileum een serenade wilde gebracht hebben. Maar de heer Geurs wist niet, dat hij al zoolang getrouwd was, en bij nader onderzoek bleek, dat hij dit jaar zijn 55 jarig huwelijksfeest kan vieren. Hij bedankte echter het verwonderde bestuurslid voor de eer. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem treedt Zondagmorgen om half tien op i'tVeer en des middags om half drie op 't Dorp op Ds Ewoldt. De catechesaties zullen voor de Hervormden gehouden worden Dins dags van 2 tot 4 en van 6 tot 8 uur. De R. K. Tooneelvereeniging „Amicitia" zal 10 November opvoeren „De Hellas", tooneelspel in 3 bedrijven, alsmede „De Mexicaansche Zilvermijn", vroolijk spel Voor de Ger. Kerk treedt Zondag morgen om half tien en des namiddags om half drie op Prof. Bouman van Kampen. De bouw van het huis van den heer Bus werd onderhands gegund aan den heer C. Kerstens alhier. Mej. de Haas, voormalig dorps- genoote, werd benoemd tot onder wijzeres aan de Bijz. school te Hillegom. Als afgevaardigden van het be stuur van 't Groene Kruis alhier naar de Jaarvergadering van de Prov. Ver- eeniging werd benoemd Dr. B. Knaap. Paarden, bespannen voor een wagen, schrokken van de tram en sprongen tegen een juist passeerenden auto, die veel beschadigd werd, terwijl de dieren zelf verschillende kwetsuren opliepen. Van de scheepswerf der N.V. Scheepsbouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg liep met goed gevolg van stapel het sleepschip „Carpedien" groot 860 ton, gebouwd voor rekening van den heer W. v. Geenen te Vlijmen, terwijl de kiel voor soortgelijk schip werd gelegd voor rekening van den heer C. Verhulst alhier. MADE. Weder voor dit jaar is de heer C. Ligtvoet te Made tot weger van fairbank te Drimmelen aangesteld. In den loop van eenige jaren zijn hier niet minder dan 23 drankgelegen heden verdwenen, doch geen nood, er zijn er alhier nog pl.m. 45. De honig-opbrengst valt alhier veel mee. Nóchtans is de prijs stijgende. Men besteedt voor slingerhonig f 1.40 per K.G. en voor de was f 2.50. Op weg van hier naar Langeweg verloor Dinsdag mevr. M. v. G.-M. haar prachtige tasch met zilveren beugel waarin zich bevond een brandkast sleutel, een gouden lorgnet en pl.m. f 13. Gelukkig werd een en ander door den eerlijken vinder J de B. Stuivezand, terugbezorgd, die een flinke belooning ontving. Door de Waterleiding-Mij. voor W. N.-Brabant is in overeenkomst met de N.V. Bouw-Mij „Albeton" te 's Hage opgedragen het bouwen van een 45 M. hoogen watertoren nabij het Punt van Made. Terwijl de ouders afwezig waren, wist het 2l/2-jarig kindje B. v. A. een doosje lucifers machtig te worden en deze aan te schrappen. Weldra stonden de kleertjes in brand, waardoor 't kind ernstige brandwonden opliep. Bij den verlofhouder J. v. A. alhier is een voorraad sterken drank gevonden en is tegen hem proces-verbaal op gemaakt. We vernemen dat alhier reeds pl.m. 30 huisaansluitingen voor den waterleidingaanleg zijn gereed gekomen en dat dit getal dagelijks toeneemt. ALMKERK. Op 1 Nov. a s. zal op het fort te Ippelschendijk een kring- schietwedstrijd worden gehouden om geldprijzen. J1. Maandagavond had het zoontje van den heer C. het ongeluk terwijl hij huiswaarts keerde, aangevallen te worden door een „schapenram" ge lukkig wist de heer v. Vark den kleine te verlossen en hem van een gewissen dood te reddenmen zij voorzichtig om met zulke diertjes in aanraking te komen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 Oct. 1924. Maandagavond hield K. B. haar eerste halfjaarlijksche vergadering in de zaal van den heer Joh. Smit. Om goed 8 uur opende de Harmonie „Apollo" met een drietal nummers waaronder „Madeliefjeswals" van den heer P. B Bisselink en de primeur van de ouverture van de Opera „De Calif van Bagdad". Vooral dit laatste nummer vond veel bijval en belooft een goede aanwinst te zijn voor het rijke repetoir der harmonie. Na de muziek sprak de Voorzitter van K. B. de heer M. v. d. Wee een openingswoorn Hij heette de talrijke aanwezige welkom en gaf een resumé van al datgene wat K. B in haar eerste levens halfjaar reeds bereikt had o a in de kwestie van openstelling van postkantoor en vooral van de telefoon; in de actie om degradatie van ons kantoor tot een van mindere rang te voorkomen in de organisatie van een winkelweek van 26 April tot 4 Mei jl.; in de actie tot verkrijging van een muziekkiosk met in verband daarmede het houden eener loterij en een kegel- concours in hare pogingen een om buiging der tramlijn tot het verkrijgen van een beter verkeer te bewerkstellin gen; in de organisatie van de Konin ginnedag met sportfeesten in hare werkzaamheden den naam „Kaats heuvel" van het Station Kaatsheuvel— Capelle te behouden enz enz. Hij sprak de hoop uit verder te mogen rekenen op den finantieelen en moreelen steun der geheele burgerij zooals de vereeniging die tot heden heeft mogen ondervinden. De notulen der oprichtingsvergade ring werden daarna onveranderd gear resteerd. Na de vergadering verzocht te hebben de actie tot aanwinning van Donateurs voor K. B. onder de buiten wonende leveranciers van onze,industrie en handel te steunen, leidde de voorzitter de bespreking in tot het oprichten eener wekelijksche groente markt. Begrijpelijk lokte deze kwestie eenig debat uit. Sommigen achtten een markt in alle opzichten en onder eiken vorm uit den booze, terwijl anderen meerdere voordeelen in het houden eener weke lijksche markt zagen, terwijl bij den eenen de benadeeling van den eigen winkelstand op den voorgrond trad, oordeelden anderen dat juist de marktdag meerdere koopers in de plaats brengen kan, waarvan ook de winkelstand kan profiteered Na een zeer geanimeerde discussie door den voorzitter op tactische wijze geleid, werd besloten dat het bestuur van K. B. bij den- gemeenteraad een verzoek zou indienen een wekelijksche markt te laten houden van groenten, eieren, boter, pluimvee, konijnenen dergelijke artikelen. Als meest geschikte dag oordeelde het bestuur de Vrijdag. Bij de rondvraag oordeelde een der heeren het werk van K; B. tot heden verricht ten zeerste apprecieerende, dat meerdere medezeggingschap van de algemeene vergadering zeer ge- wenscht was. De Secretaris der vereeniging ant woordde hierop dat juist het bestuur der vereeniging uitgebreid was tot 9 leden, omdat in dat bestuur alle voor komende kwesties konden afgehandeld worden. SPORT. KAATSHEUVEL. Zondag is 't andermaal een zware dag voor Kaatsheuvel, 't Sterke Gudok uit Tilburg momenteel nog de bovenste van 't ranglijstje komt hier om Kaats heuvel te bekampen. Gudok is een sterke club, die enthousiart speelt, doch zoo de onzen zich geven, zooals ze zijn, zal 't Gudok niet gemakkelijk vallen de puntjes mee naar Tilburg te nemen. Kaatsheuvel rekent op de aansporing van zijn supporters, doch vertrouwt dat deze, zooals altijd sportief en correct zullen zijn. Kaatsheuvel II gaat R.W.B. II in eigen huis bekampen. We hebben op de nieuwe opstelling meer hoop dan op die van vorigen Zondag. W.S.C. Ill komt Kaatsheuvel lil be zoeken. Twee clubs aan elkaar ge waagd. GEERTRUIDENBERG Zondag a.s. speelt de voetbalvereen. „Geertruidenberg" des nam. 2 uur tegen O N. M. uit Breda op het terrein achter de R K. Kerk. Voetbal Naar wij vernemen, zal uit de volgende Zuid-Afrikaansche spelers het elftal worden geformeerd, dat Zaterdag te Tilburg tegen de Zwaluwen en Zondag in het Stadion tegen het Ne- derlandsche elftal zal uitkomen Doel: A J Riley (Transvaal) en A G Sinlayson (Easter Province). Achter A L Berry (Frontier)Ch R Thomp son G W Brunton (Natal)C A Schwerin (Western Province). Midden B P Tuschy (Natal)G Perry (Wes tern Province), A j Scott (Western Province), E E Howel (Oranje Vrij staat) A Skene (Natal)VoorH Eckstein (Transvaal)Joh Green (Trans vaal)G Hodgson (Transvaal), N S Walker (Transvaal); D Murray (Wes tern Province); J R West (Western Province)C A Maton (Natal)H Ch Williams (Western Province en E S G Steward (Western Province). Behalve Thompson, Walker, Willi ams en Steward, die wel bewoners van Zuid Afrika zijn, zijn alle spelers geboren Zuid-Afrikaners. Het Zuid- Afrikaansche elftal zal eerst op den dag van den wedstrijd worden samen gesteld. KUNST EN LETTEREN. Mengelberg naar den Bosch Nu de mogelijkheid niet is buitenge sloten, dat bij voldoende inteekening het Amsterdamsch Concertgebouwor kest, onder persoonlijke leiding van Willem Mengelberg, nog dit jaar hier ter stede een concert komt geven, is het in verband hiermede wel interes sant met een enkel woord te vermelden, hoe enkele kunstenaars van naam over 't werk van onzen wereldberoemden landgenoot denken. Geven we allereerst het woord aan Giacomo Puccini, vermaard opera componist, o.a. van „La Bohème», welke op Donderdag 20 November a.s. alhier door de „ltaliaansche Opera" zal worden opgevoerd Deze schrijft „Ik heb dikwijls bewonderd de vitalileit, het frissche élan, de volmaakte kennis van de klassieken en de sugges tie welke Willem Mengelberg op het publiek uitoefent." Jan Musch tooneelspeler, bekend om zijn meesterlijke creaties in stukken als „De Wijze Kater" en «Krelis Lou wen" „Waar de musici als meer bevoeg den Mengelberg zullen roemen om zijn eminent dirigentschap, wil ik, als too neelspeler hiernaast van mijn bewon- Ingezonden Mededéelingen. Geen beter middel hiertegen dan Mijnhardt's Sanapirin tabletten. dering getuigen voor zijn altijd uitdruk kingsvolle en schoone plastiek". Felix Timmermans, bekend letter kundige „'k Houd danig veel van Beethoven, die lijk een Promethues het vuur uit den Hemel haalt en het aan de men- schen heeft gegeven, maar zijn werk is nu zoo, dat om er, van te genieten er een ander mensch moet zijn die even diep voelt, even een gulden hart in zich voelt slaan Die mensch is MengelbergWant als ik de symphonieën van Beethoven hoor, dan hoor ik Mengelberg, Wat een geluk voor Beethoven, dat er een Mengel berg is" Besluiten we met Louis Couperus, den te vroeg gestorven romanschrijver „Aan Willem Mengelberg dank ik sublieme oogenblikken van inwijding in een tooverrijk Dat tooverrijk is de muziek, waarvan ik zoo weinig weet en waarvoor ik zoo heel veel voel Maar ik geloof, dat wie gegeven is. de gaven van innig te voelen, niet van noode heeft veel te weten Maar wat er naifs in mii overbleef, kan ik luisteren als Mengelberg zijn instru ment, het orkest bespeelt. Zijn beheer- sching van dat instrument schijnt mij toe van een geniale oppermacht." Nog is de inteekening bij de Firma Henri Mosmans, muziekhandel, alhier, opengesteld, dus wie nog een goede plaats wenscht, haaste zich Waalwijk, 30 Oct. '24. Eieren 14—18 ct. Varkens f 8—f 14. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Dezer dagen had Mej. S. het ongeluk dusdanig met een bord in de hand te vallen, dat aan haar pols een ernstige wond ontstond, die veel bloedverlies veroorzaakte. Het dochtertje van den heer Span geraakte hedenmiddag onder de auto van den heer Sneep uit Capelle. welk ongeval nog zeer goed afliep. Het kind bekwam door den val een niet ernstige hoofdwonde en kwam er overigens met den schrik af. terwijl van de auto door de aanrijding slechts een der lantaarns beschadigd werd. BUITENLAND. De uitslagen van de algemeene verkiezing in Engeland bewegen zich steeds duidelijker in de richting van een conservatieve overwinning, ge deeltelijk ten koste van de arbeiders partij, maar vooral van de liberalen. Er is op de conservatieven zwaar gestemd, zoodat sommige candidaten met het tiendubbele van hun laatste meerderheid herkozen zijn. Van de ministers der arbeiderspartij zijn juffr. Margaret Bondfield, Leach en Jowett geklopt. - Het heeft den liberalen veel kwaad gedaan dat de arbeiders partij en de conservatieven in sterke liberaledistricten driehoeksverkiezingen hebben uitgelokt. De tegenslagen der arbeiderspartij worden veelal ge weten aan de houding der kiezeressen, die gebelgd waren over de stijging van de prijzen der levensmiddelen. Den acht communistische candidaten is het rampspoedig vergaan. Alleen de Indiër Saklatvala is gekozen. Ramsay MacDonald herkozen. Asquith zal zich opnieuw candidaat laten stellen. BINNENLAND. Verschenen is het rapport van den deskundige, den heer J. W. Lucas, inzake de voorloopige surséance van betaling aan de Comm. Venn. De Maas- en Waalsche Bank, Kneppers en Cie den heer J G- Jurgens en den heer J. H. H. Kneppers, ajlen te Nijmegen. Het slot daarvan luidt Op grond van het bovenstaande en in verband met het feit dat het bedrijf in zijn tegenwoordigen vorm met verlies werkt, bestaat er naar de over tuiging van den deskundige geen vooruitzicht dat, na verleend maximaal uitstel, volledige betaling aan credi teuren zal kunnen plaats hebben. De Eerste Kamer heeft heden het wetsontwerp tot wijziging der Motor- en Rijwielwet aangenomen met 29—5 stemmen Koningin Wilhelmina-Fonds te Hamburg. Bede om Hulp. Door den nood gedwongen is het Koningin Wilhelmina Fonds te Ham burg verplicht wederom een beroep te doen op hen, die vaderlandslievend genoeg zijn om hun eigen landgenooten in den vreemde, die door ongelukkige omstandigheden buiten hun schuld in nood geraakt zijn, te helpen en te steunen. Wij hebben verleden jaar, toen wij eveneens beroep deden op de welda digheid van onze landgenooten in het vaderland reeds vermeld, dat het Ko ningin Wilhelmina Fonds nu reeds 31 jaren met milde hand voor de Nederlandsche gezinnen in Hamburg en omstreken zorgt die hetzij door ziekte of ongeval, hetzij ten gevolge van ouderdom, behoefte aan steun hebben- Dank zij de medewerking van velen, wij vermelden met name de Neder landsche Regeering en het Nederland sche Roode Kruis konden wij het verschrikkelijke inflatie-jaar te boven komen. Doch nu zich overal de groote geldschaarschte bemerkbaar maakt, zijn een groot aantal leden en begunstigers ontrouw geworden, waardoor wij 2/3 van onze geregelde contributies hebben verloren. En dat, waar de nood niet minder groot is en wij den winter weder tegemoet zien. Vroeger, toen de behoefte onder de Nederlanders te Hamburg niet zoo groot was, was het niet alleen mogelijk uit onze contributies de loopende ondersteuningen te bestrijden, Jtnair konden wij bovendien een spaarduitje voor moeilijke dagen overleggen. Thans echter, waar deze spaarpenningen voor een groot deel door de inflatie waar deloos zijn geworden, voor een aider deel aan buitengewone ondersteuniigen moesten worden besteed, terwij wij steeds weer genoodzaakt zijn kincer lijke gezinnen te helpen, wier gas- en huurrekening dikwijs de bijdrage van een lid voor het geheele jaar te boven gaat, thans kan men zich voor stellen, met welke gevoelens vij aan den komenden winter denken. Voor ons, die in het buitenland leven, zijn de propaganda middelen zeer beperkt Aan een „fancy fair" een verloting, een weldadigheidsconcert kan niet worden gedacht, omdat de Hamburgers thans te veel met hun eigen armen te doen hebben om ook nog aan buitenlanders te geven. De ondervinding, die wij in den loop van een goede 30 jaar hebben opgedaan, heeit ons geleerd, iat hoofd zakelijk, zoo niet uitsluitend, persoon lijke invloed gunstig kan inwerken omde pogingen, bijdragen te verzamelen. Wij zijn daarom tot het besluit geko men een beroep te doen ap hen, die er een bevrediging in vinden onze landgenooten te Hamburg die in nood zijn, te helpen, zij het nu uit een inge worteld weldadigheids gevoel, of uit het feit, dat zij vroeger te Hamburg hebben gewoond, daar zakelijke of familiebetrekkingen hebben, oï ook slechts om de herrinnering aan een uitstapje, dat zij daarheen hebben gemaakt. Ons plan zou zijn correspondent schappen op te richten, en wij noodigen daarom lezers en lezeressen die zich geroepen voelen als correspondent voor ons op te treden, en die vol doende invloed op hunne omgeving meenen te bezitten, uit, zich met ons in verbinding te stellen, ten einde de pogingen te beramen, die tot ons doel kunnen leiden. Aanvragen en even- tueele geldelijke bijdragen zijn aan het Nederlandsche Consultaat Generaal te Hamburg, Lilienstrasse 7 te richten. Wij vertrouwen, dat ons beroep op het weldadige Nederland niet ver geefsch zal zijn en zeggen hun, die ons willen helpen, bij voorbaat onzen diepgevoelden dank. GEMENGD NIEUWS. Er hebben aan de stedelijke gas fabriek te Breda ernstige malversaties plaats gevonden. Gistermiddag om streeks 5 en 7 uur aldus het officieel politiebericht, zijn door de politie gearresteerd, als verdacht van fraude met gemeentegelden, G. S boekhouder kassier aan de gasfabriek en M W. G., hoofdklerk aan genoemd bedrijf. Het onderzoek is in vollen gang. Nader vernemen wij nog Voor zoo ver het onderzoek momenteel uitwijst heeft er fraude in de boekhouding door middel van valsche boekingen plaats gevonden en loopt deze boek— hording reeds over geruimen tijd. Voor zoover het onderzoek der boeken dat nog steeds in vollen gang is, het heden uitwijst, is reeds ontdekt, dat he verduisterde bedrag ongeveer f 6000 bedraagt. Oogenschijnlijk moet de boekhou ding van den heer S. zeer keurig geweest zijn, zoodat niet dadelijk de fraude is ontdekt. De boekhouding iverd gecontroleerd door een door de gemeente daarmede belast accoun tantsbureau. Men kon echter tot op heden niet mededeelen of de boek houding op zulk een listige wijze is geschied, dat deze fraude door dit bureau niet ontdekt is. Een nader onderzoek wordt afgewacht. De Almelosche Rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak tegen de gebr. Mar. S. en Joh S, te Almelo, beschuldigd van diefstal postduiven. De eisch luidde voor ieder 1 jaar gevangenisstraf. Bekl. werden veroordeeld tot resp. 3 en 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest sedert 2 Aug. ADVERTENTIëN. gelegen aan de straat. Te bevragen bij dezer Courant. den Uitgever 33529 GAZELLE, BURGERS, SIMPLEX, BATO, SERVA EN ANDERE, Het Bestuur. BURGERLIJKE STAND. Annex Reparatie-Inrichting Grootestraat 4, D R U N E N. DEZELFDE PRIJZEN EN DESSINS ALS VAN WORDEN OOK EVENALS DE MEUBELEN VOLGENS ELKE TÈEKEN1NG, NAAR ELK MODEL OF VOORRADIG DESSIN VERVAARDIGD. 33535 Aanbevelend, Stofleerderij Meubelfabriek, Telefoon 131. Bespreking van kwesties In algemeene ledenvergaderingen lijden gewoonlijk fiasco, zooals de heeren nog wel weten uit de vergaderingen, destijds gehouden door de Hanze. De vergadering houde voor oogen dat het bestuur uitsluitend voor K. B. zal werken en dat, zoo 't oordeelt zooals vandaag met de oprich ting eener markt, 'n algemeene bespre king nuttig of gewenscht kan zijn, het natuurlijk een algemeene vergadering gaarne medezeggingscbap geeft. In zijn dankwoord memoreert de voor zitter andermaal de steeds betuigde royale medewerking der harmonieën ia alles wat K. B. onderneemt en dankt speciaal thans weer Apollo voor z^n steun op dezen avond. Voor de betrekking van zetkas- telein in de gebouwen van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, meldden zich tot heden reeds meer dan 125 liefhebbert aan. Bij een publieke verkooplag eener boerderij op 't Kraanven onder Looo- opzand was bi) den toeslag slechts ééa belangstellende aanwezig, zoodat de publieke verkooptng natuurlijk niet doorging. Door het overlijden van den heer J. v. KooiJ komt als opvolger op de lijst van de R. K. Kiesvereeniglng de hoer G Wildemans voor. Voetbalsport. WAALWIJK. QUICK, Zooals reeds gemeld, Is moet Quick Zondag a.s. naar Ooster hout om T S C. in eigen veste te gaan bekampen. Na een zwak begin, wegens onvol ledigheid, verloor T. S. C. reeds enkele wedstrijdeo, doch gezien haar overwin ning 11. Zondag op Kaatsheuvel, schijnt T S. C. zich hersteld te hebben, zoo dat we verzekerd kunnen zijn dat Qu>ck een harden strijd tegemoet gaat. We verwachten daarom dat Quick, over tuigd zijnde van de belangrijkheid van dezen wedstrijd, zich geheel zal geven om de overwinning naar Waalwijk te halen. Dat dit niet gemakkelijk gaat, dat weten we, maar daarom met des te meer vuur gewerkt. Het zal ook de eerste maal zijn dat de Qulck-supportersclub in zijn geheel mee uitrukt. Wij doen daarom een be roep op allen om mede te werken dat deze reis volkomen slaagt en het een succes voor Quick zal zijn. Laat op het T. S. C.-terreln uw aanmoedlglngskreet aanhoudend weerklinken, opdat de spelers, hierdoor aangevuurd, des te harder werken. Zondagmorgen half twaalf wordt aan de Markt afgereden, zoodat de suppor ters verzocht worden hiermede rekening te houden. Door circa 125 personen wordt de reis meegemaakt, voor welks vervoer noodlg zijn twee autobussen uit 's Bosch, plaats biedende per auto aan circa 30 personen, twee Wavi's en twee luxe auto's. Moge het weer mede werken, opdat deze reis volkomen slage. Quick 3 speelt om 2 uur thuis tegen S. V. V. 2 Sprang Quick 4 tegen R. W. B 3 op het R. W. B.-terreln, W. S. C. W. S. C. 2 speelt mor gen op het terrein aao den Parallelweg een competitiewedstrijd voor den B ab. Bond en niet minder dan het le H E.C. zal haar tegenstander zijn. Het zou al zeer vreemd moeten loopen, indien H. E. C. niet met de overwinning gaat strijken en Is het alleen de vraag met welke cijfers. Toch zullen deW. S. C.- reserves er wel voor zorgen, dat de nederlaag zoo klein mogelijk zal wor den en dat zoo krachtig mogelijk tegen stand geboden zal worden. De aanvang van dezen wedstrijd is op 2 uur gesteld. W. S. C. 3 zal morgen in Kaatsheuvel spelen, terwijl het le elftal een wedstrijd zal spelen in Zaltbommel tegen deze vereeniging. R. W. B. R. W. B. 1 Is 2 Nov vrij van competitiewedstrijd. R W. B. 2 speelt voor de le klas B-ab. Voetb.-bond tegen Kiatsheuvel 2. We vertrouwen dat de R. W B.-re serve's wat beter zullen werkennu volledig gespeeld kan worden, is er mogelijk wel succes te behalen. Aan vang 2 uur terrein R. W. B. R. W. B. 3 speelt voor de 3e klas B. V. B. tegen Quick 4, om 12 uur op het R. W. B.-ierreia. SPRANG. Zondag staat er voor S. V. V. een spannende wedstrijd op 't program, dan komt Juliana uit WaaSwilk op be zoek. Juliana heeft een goed elftal en wist jl. Zondag dan ook met goede cijfers van B. V. V. 2 te winnen. Dus het zal oppassen zijn voor u S.V.V.ers, en nu beter aangepakt dan verleden week, want dat kan ook. Ieder doe goed zijn best om de naam van zijn club hoog te houden. Aanvang 2 uur, Het 2e elftal gaat naar Waalwijk om een wedstrijd te spelen tegen Quick 2. 's BOSCH, 29 Oct. 1924. Op de markt van heden werden aangevoerd 2011 stuks; 1211 stuks hoornvee. 662 biggen. 6 zeugen. 41 schapen. 90 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 450 p. st. Kalf vaarzen van f 285—f 430 p.'st. Magere ossen en koeien van f 180f 280 Vette ossen en koeien van f 0.60 pd le kw Vette ossen en koeien van f0 50 pd2ekw Pinken van f 14Q—f 210 per stuk Zeugen van f 60f 90 per stuk. Biggep van f 1.50—ft.75 per week. Schapen van f 25—f 45 per stuk. Lammeren van f 20—f 35 per stuk. Aanvoer ruim. Handel traag. RAAMSDONK. Met het aanleggen van het buizennet, binnenshuis, kan volgens bericht van de Waterleidlng- Mij. een begin worden gemaakt. Zoo dra men met voldoende woningen klaar Is, zal op de hoofdleiding worden aan gesloten. Op den Oosterhoutscben steen weg had gisteren een aanrijding plaats 'usscheo een auto en een boerenwagen. Een paard werd aan zijn pooten vrij ernstig geblesseerd. De auto was nog al beschadigd en moest op sleeptouw worden genomen. Bij de wed. S. staan dit jaar voor de tweede maal de peulerwten in vol len bloei. Dat is daar een waren lust hof, want amper eenige weken terug zagen we er de aardbeien rijpen, die men nu over enkele dagen kan plukken, Onbekenden hebben bij den her bergier P. v. D de lade gelicht. Een bedrag van f 8.50 is vermist, Bij den landbouwer W. L. Is een beste koe gestorven. Het cadaver moest oi-der Dolltir-roezichr wo-den begraven. C. Pulles. Adrians Maria, d.v. L A. K oot en J. v. d. Wiel. J. A. z.v. J. H-yhuurs en W. M, Hamers. Overleden A. M. Ouslagers Wed. J. Kpoini? 78 j Huw-Aang Jac. Jos. Moonen, 24 j. ea M. Chr. de Ruiter, 34 j. belden te Waaiwilk. Vertr Personen: A. H. Keider en gezin naar Amsterdam, J. v. d. Poel naar Sl Oedenrode. B. Gootjes naar St. Oedenrode. Jana Maiia Le'h »aar H-e| en Pankerl (L.) Ingek Personen: J. Opperman van Loonop?* O, heb ik met den verkoop mijner omdat ik een prima fiets lever aan billijken prijs en daarbij zeer coulant ben in garantie opvattingen. Ik lever U alle eerste klas fabrikaten, w.o. terwijl ik reeds voor 65.een beslist degelijk Rijwiel kan leve ren met één jaar schriftelijke garantie. Grooten voorraad in alle ONDERDEELEN, tevens meest gesorteerde adres in allerlei LUXEARTIKELEN, alle soorten Lantaarns, Zaklam pen, Batterijen, Handwarmers en verder al het denkbare dat met den rijwielhandel in verband staat. 33152 WAALWIJK. Geboren joh. z.v- J- P«lders en

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10