JL L ALMKERK. Openbare vregadering van den Raad der Gemeente Almkerk op Woensdag 29 Oct. n.m. 2 uur. Afwezig de heer Ottevanger wegens ongesteldheid. Voorzitter de EaA. Heer J. W. Eg berts, Burgemeester. Secretaris de heer C. J. van de Wiel. De Voorzitter opende de vergade ring als naar gewoonte met gebed en verzoekt den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. De notulen worden onveranderd goedge keurd. De Voorzitter deelt mede dat geen ingekomen stukken ter behandeling zijn en zou willen voorstellen om nu direct aan te vangen met de Gem. Be grooting 1925 waarvan spreker de bespreking openstelde. De heer Koekoek zegt dat hij zich niet kan vereenigen met den uitgetrok ken post groot 1500 voor 't water voorzieningsfonds. Spreker zegt men kan moeilijk, gaan sparen wanneer men zelf geld moet gaan leenen, tegen een groote rente. De Voorzitter zegt dat de Raad zich over deze zaak kan uitspreken, het ligt in sprekers bedoeling te sparen, daar de drinkwater-voorziening aller treurigst is in deze gemeente. Spr. zegt dat het zijne bedoeling is ieder jaar hiervoor een kleinigheid af te zonde ren. De heer Verschoor kan het belang hiervan niet inzien. De heer Donker zegt ook wat over de begrooting te willen spreken, wat betreft den Vleeschkeuringsdienst. Spreker vindt het keurloon te hoog en zou dat willen verminderen en wat betreft de 500 toelage voor den keur meester boven zijn salaris van 2500, wanneer de kas zulks niet toelaat. Spreker is ook voor vermindering van den lichtprijs van het electr. licht en ook voor vermindering der salaris sen der ambtenaren. De Voorzitter zegt: wij zullen eerst afwerken den post Vleeschkeurings dienst. Wethouder de Jong het woord ver- Ier ij gende brengt in het midden dat hij bij een bezoek van den keurmeester ten zijne huize, doordat de Burgemees ter niet aanwezig was, door den keur meester op de hoogte is gesteld van zijne dagelijks te verrichten werk zaamheden. Spreker leest hierna voor welke werkzaamheden door den keur meester worden verricht,, waaruit dan ook blijkt, dat deze persoon een druk ken werkkring heeft, wat betreft de keuringen. De heer Donker zegt dat het hem niet te doen is om den heer Koopmans (keurmeester) te treffen, doch alleen het lteurioon te verminderen. De Voorzitter zegt, dat zal dan in overleg met andere gemeenten gere geld moeten worden. Spreker zegt dat liet een zeer zware dienst is, welke de keurmeester heeft te verrichten en zich ook heel goed kan voorstellen dat door dezen 27 a 30 per week wordt verreden met zijn auto (deze gegevens waren ook tevens door den heer de Jong verstrekt). De heer Snoek zegt dat de keur meester ook dierenarts is en dus tege lijk de praktijk kan uitoefenen. De Heer de Jong, wethouder, zegt dat 't gesprokene van den heer Snoek niet geheel juist is, daar in Dussen en Hank en zelfs te Nieuwendijk de prac- tijk wordt uitgeoefend door den vee arts van Raamsdonk. De Voorzitter zal deze zaak aanhan gig maken bij de Commissie. Hierna wenscht de Voorzitter eene beslissing aangaande den post 1500 drinkwatervoorziening. De heer Snoek zegt wanneer de ge meente zonder schuld was, zou dit beter gaan maar nu voelt spreker pr niets voor. De lieer van Leeuwen zegt wanneer de gezondheidscommissie zich met de vele wantoestanden in deze gemeente op 't gebied der watervoorziening in liet, dit dan van zeer ingrijpenden aard zou worden. De Voorz. zegt dat indien deze post gehandhaafd blijft het nageslacht toch altijd kan zeggen dat er iets voor de watervoorziening is gedaan. De Raad besluit hierna dezen post niet te handhaven. Hierna wordt door den Voorzitter ter sprake gebracht de post voor de gezinsverpleging groot 300. De heer de Jong merkt op dat reeds 1 of 2 jaar deze subsidie is genoten en dat nu daarvoor nog geen aanvrage is ingekomen. Spreker is van meening dat ze het niet noodig hebben. De heer Snoek zegt: het niet aanvragen door den secrearis is een verzuim. Spr. zegt dat de subsidie wel degelijk noodig is, daar er dit jaar een tekort is. Als de gemeente bijdraagt zooals de Diaconie, dan worden de armlastigen geholpen. Hierna wordt besloten dezen post te handhaven. De Voorzitter stelt thans aan de orde de salarisregeiing der ambtena ren. De heer Donker zegt dat van Regee- ringswege overal wordt bezuinigd. Spreker zou daarom H. H. Ged. Sta ten daarop willen wijzen om tot verla ging der salarissen te komen. De Voorzitter zegt van Regeerings- wege wordt gestreefd' naar een slui tende Begrooting, maar hier is geen klagen. De heer Verschoor. Het is toch altijd een stap in de goede richting. Voorzitter. Wanneer u mijnheer Donker dit voorstelt dan moet U mo tieven hebben. De heer Verschoor acht de salaris sen te hoog en dat zal het motief zijn van den heer Donker. De Voorzitter zegt: ik zal er mij zelf uitschakelen uit de ambtenaren, maai de secretaris, die, in de mobilisatie hier werkzaamheden heeft verricht welke op andere plaatsen door 2 per sonen werden verricht en welke ge meenten zelf nog zuchten onder den druk der distributieregeling, een amb tenaar die dag en nacht heeft gewerkt, zou spreker er buiten willen stellen, als besloten werd, over salarisvermin dering aan Ged. Staten te schrijven. De heer van Leeuwen vraagt hoe of het staat met andere gemeenten. De Voorzitter: Hier is steeds bezui nigd. De heer van der Meijden zegt: wij zullen hier maar van afstappen. De salarisregeling blijft onveran derd. Vervolgens stelt de heer Donker voor om de 100 opcenten op de Ver mogensbelasting terug te brengen op 50 opcenten. Voorzitter. Wij moeten voorzichtig zijn met onze raming. De heer Koekoek meent dat wan neer de belasting wordt verlaagd dit dan moet gebeuren over de geheele linie en niet over een groep. De be grooting is hier sluitend. De heer de Jong is voor gelijkmatige belasting. De heer Koekoek zegt nogmaals, dat wanneer er belastingverlaging plaats heeft, dit yoor de geheele gemeente moet gelden. Wanneer de opcenten op de Vermogensbelasting worden terug gebracht op 50, dan wordt de mindere man getroffen en dat mag niet. De heer v. d. Wal is er voor om te middelen en te bepalen 75 of 80 opcen ten. De heer Snoek steunt het voorstel van den heer Donker. De heer van der Stelt wil ook de mindere man in deze niet treffen en 100 opcenten er op laten. De Voorzitter zegt dat vermindering voorkomt. Spr. zegt het moet gehaaid worden waar het zit. Met 6 voor en 4 stemmen tegen wordt besloten de 100 opcenten op de Vermogensbelasting te laten. Hierna wordt de begrooting vastge steld. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor het contract met de P. N. E. M. 't welk eindigt op 31 December 1924 op te zeggen. Spreker heeft een verga dering gehad te Woudrichem met ambtgenooten, waar deze zaak ter sprake is gebracht, doch kan over deze vergadering weinig zeggen om de zaak niet vooruit te loopen. De heer Snoek informeert of op die vergadering ook deskundigen waren daar over 't geheel Burgemeesters geen handelaren zijn. De Voorzitter deelt nog mee dat een bespreking met de P.N.E.M. alsnog ge houden zal worden. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Namens B. en W. stelt de Voorzitter voor de krachtafname met 5 cent per K. W. te verhoogen. De heer Snoek vindt het kinderach tig- De héér van der Wal vindt het zelfs erg kinderachtig, eerst te verlagen en dan weer te verhoogen. De heer Koekoek geeft de voorkeur er aan om den lichtprijs te verlagen en den krachtprijs met 5 cent te verhoo gen per K.W. De heer de Jong zegt: Dat is heele- maal mi§. De heer Koekoek zegt dat de ver houding niet in orde is. De heer van der Wal stelt voor, ge steund door den heer Snoek, om den prijs te laten zooals die thans is., welk voorstel wordt verworpen. Voorstel B. en W. wordt aangeno men. De heer Snoek heeft klachten ver nomen uit Almkerk, dat het licht des avonds als de motors werken, zeer slecht is. Spreker zou daar een stokje voor willen steken. De heer Donker zegt dat men verle den jaar niet kon lezen als het licht in de kerk brandde. De Voorzitter zal deze zaak ter be- voegder plaatse ter sprake brengen. Bij de gebruikelijke rondvraag stelt de heer van Leeuwen voor, het meu bilair van de Raadzaal' met eenige aschbakjes aan te vullen. De heer Snoek zag er dan gaarne de sigaren hij. De heer Verschoor wenscht meer toezicht op het houden van honden. Spreker vermoedt dat er belasting ontduiking is en zou graag een lijstje ontvangen van de aangegeven honden. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad op Donderdag 31 October des avonds ten 6 uren. Voorzitter Edelachtb. heer P. Dek kers Goed zes uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering, worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Behandeling begrooting yoor het dienstjaar 1925 Voorzitter. De cijfers zijn van Burg. en Weth. en zijn gecontroleerd door de Commissie. Verschure. De Commissie zou gaarne zien dat de begrooting punt voor punt wordt behandeld want er zijn maar twee leden van de Commissie bij de bespreking tegenwoordig geweest Eenieder kan dan zijn gevoelen zeggen. Door den Voorzitter wordt eerst een finantieel overzicht gegeven van de Vee- en Vleeschkeuringsdienst waaruit blijkt dat het gebouw bijna geheel is afgeschreven. Vervolgens wordt de begrooting voorgelezen Besloten wordt aan de vereeniging het Wit-Gele Kruis f 300 subsidie te verleenen. De heer Verschure vraagt of de post onderhoud schoolhuis niet moet wor den verhoogd. De Voorzitter antwoordt dat, indien de noodige herstellingen worden aan gebracht, dit op de begrooting van 1924 moet komen. De heer Brokx stelt voor de sub sidie van de harmonie met f 50 te verhoogen en van f 200 op f 250 te brengen. Uit de door het bestuur van de Harmonie ingediende rekening en ver antwoording blijkt dat er een groot te kort is. Van der Rijken, Zal dit een volgend jaar ook zoo zijn. Voorzitter Dat is moeilijk te zeggen. Wel is uit alle bescheiden die de Harmonie heeft overgelegd te zien dat alles even zuinig wordt beheerd. Van der Rijken. Mijn bedoeling is maar of er nu uitgaafposten zijn ge weest die er een volgend jaar niet zijn. De Secretaris, Voorzitter van de Harmonie, zegt dat een volgend jaar nog een grooter te kort kan worden verwacht waarom het bestuur getracht heeft andere inkomsten te krijgen om dat het voelt dat niet te veel op de kap van de gemeente mag worden geschoven. De heer Verschure meent dat f200 subsidie al heel veel is. De Boeren- daar les in het boekhouden in te geven wat toch zeker ook zeer nuttig is. Het is zeer noodig dat de jonge boeren stand iets te weten komi van het land bouw boekhouden. De Voorzitter zegt daar straks, ais deze kwestie ter tafel wordt gebracht, op te zullen antwoorden Met op een na algemeene stemmen wordt besloten aan de harmonie f 250 subsidie te verleenen De heer Verschure stemde tegen. De post uitkeering aan werkeloozen is van f 3000 op f 1000 teruggebracht. Van der Rijken. Dat de kermisver makelijkheden allemaal over een kam worden geschoren, is nogal erg. Voorzitter. Dat is niet zoo. De bios coop heeft f 60 betaald. Piet Vink f 111.20 en van de dansgelegenheden is er f 226.80 ingekomen De kleinere kramen en tenten betalen per M2. Van der Rijken. Ik ben geen des kundige, maar als ge hoort zeggen dat Vink met een f 3000 de gemeente verlaat, dan is de belasting die hij heeft opgebracht toch maar gering. Voorzitter. Burg. en Weth. zijn van het zelfde gevoelen en hebben een en ander daarom al onder het oog gezien, 10 pCt. is voor dergelijke inrichtingen te weinig. Van der Rijken. De kramen moeten in verhouding wat minder betalen. Voorzitter. Wij zullen in de loop van het jaar wel met gewijzigde voor steilen komen. Daarna werd de bégrooting vastge steld op een bedrag aan ontvangsten en uitgave van f 79682,38'/2- .2 Mededeelingen. Schrijven van de Commissaris der Koningin, houdende de mededeeling dat tot zetters zijn benoemd de heeren A, Vloemans en A Langerwerf. Een schrijven van den Alg. Nederl. Wielrijdersbond betreffende het aan leggen van fietspaden, woidt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat Ged. Staten bezwaar maken tegen het besluit om met het bedrag dat het schoolhuis heeft opgebracht, de leening die is aangegaan voor de Motorbrandspuit, af te lossen. Derge lijke bedragen moeten worden vast gelegd in stukken van de Nederl. Werkelijke Schuld. Van der Rijken. Ik zou Ged. Staten de boodschap zenden dat we voor dat bedrag een motorbrandspuit koopen, dan hebben we ook vastgoed. Als wij ons best doen om het huishouden zoo goed en zoo voordeeiig mogelijk te besturen, dan is het toch al te gek dat Ged. Staten komen, dat mag je zoo niet doen, dat moet je zoo doen dat het minder voordeeiig is. Ik zou ze nog eens dezelfde boodschap thuis zenden. Voorzitter. U kunt het doen, maar ik twijfel aan succes. Van der Rijken. Ged. Staten komen hier het huishouden doen, dan kunnen ze ons wel thuis laten. Het is al te belachelijk. Voorzitter. Dat ben ik nu direct niet met U eens. Wel ben ook ik van gevoelen dat het beter en voordeeliger voor de gemeente zou zijn Indien met dat bedrag de leening kon worden afgelost. Brokx. Men kan het doen, maar van te voren weet men dat men er toch niets aan heeft. We hebben het al zoo dikwijls ondervonden. Van der Rijken. Dat ze dan de Raad ook maar afschaffen. Nu doen ze ons toch zeker geen voordeel. Brokx. Als er maar een kansje van slagen was, dan zou ik zeggen vooruit maar. Van der Rijken. Als alle gemeente raden maar eens op hun stuk blijven staan, dan zullen ze daar in den Bosch wet eens omdraaien. Met algemeene stemmen wordt daarna besioten nogmaals aan Ged. Staten hetzelfde besluit overteleggen. In een vorige vergadering is Burg. en Weth. opgedragen om aan te be steden het leveren en hier brengen van een schip koolasch. Er is echter door niemand ingeschreven. De oorzaak daarvan zal wel zijn, dat tijdens de bieten-campagne er geen schepen voor dergelijk werk disponibel zijn, daarom zal het maar 't beste zijn te wachten tot na afloop van de cam pagne. Ook is in de vorige vergadering de wensch uitgesproken, dat de afsluiting van de Vrouwkensvaartsche haven in orde zou worden gebracht. Burg. en Weth. hebben zich in verbinding ge steld met de ambachtslieden die dit jaar met de werkzaamheden zijn belast Van den Broek, de metselaar, wil de palen van beton maken voor f 36. Wordt daartegen aangereden, dan zijn ze stuk en daarom hebben wij aan Van Berkel, den smid, gevraagd wat het moet kosten als daar het hek in orde moet worden gemaakt en die heeft opgegeven f 65. Bij van den Broek z'n prijs zou nog een kleine rekening van den smid komen. Burg. en Weth. vinden deze prijzen vrij hoog en ook achten wij het niet noodig, dat daar eenige verbetering wordt aangebracht. Maar de raad heeft daaromtrent eene andere opvatting en die waardeeren wij. Wij willen, nu de prijs zoo hoog is, eerst het gevoelen van den raad eens hooren. Brokx. Wij waren van meening, dat het voor een klein bedrag inorde zou zijn te maken. uit zijn, gewoon aanbrengen, dat is al voldoende. Voorzitter. De palen waarop deze aangebracht moeten worden, zijn ook versleten. Die moeten er 6 stuks nieuwe komen. De Hond. Gewone eikepalen zijn veel goedkooper en zeker zoo goed. Smits. Laat het aanbesteden. Voorzitter. Die kleine bagatellen aanbesteden gaat niet. Vijf en zestig gulden is wel geen bagatel, maar om zoo iets aan te besteden is het toch wel wat gering. Men ziet hieruit al weer eens hoe al die kleinigheden oploopen, als er iets voor de gemeente moet gebeuren. Brokx. Als commissie-lid ben ik er ook tegen om zooveel uit te geven, Kamp. Hei is daar een heel gevaar, lijk punt om het zoo maar open te laten. Ik voel er ook wel wat voor om het eens aan te besteden. Van der Rijken De afsluiting is toch een eind buiten de rechte lijn. Hier is het veel gevaarlijker. Wethouder Rubbens stelt voor het werk niet te laten maken. Ruijtenberg, Ik begrijp niet goed hoe die palen daar vastgezet moeten worden. Voorzitter. Die palen moeten er een meter diep in. Smits. Ik stel voor het werk eens aan te besteden. Dit voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 8 stemmen tegen en 4 voor. Tegen stemden de heeren Pruyssers, Brokx, de Hond, Rubbens, A, Kamp, Vloemans, Ruytenberg en v. d Rijken voor de heeren Kamp, Smits en Verschure. Smits. Als daar nu ongelukken ge beuren is de verantwoording voor de gemeente. Een schrijven van den Commissaris cKv Koningin om aan de R K. Politie school te 's Bosch een subsidie te willen verleenen, wordt voor kennis geving aangenomen. Voorzitter. Door den heer van der Rijken is in een vorige vergadering de vraag gesteld welke kosten aan het huis van den heer Maas, hoofd der R K. Jongensschool, zullen komen, indien het in orde wordt gemaakt. Naar aanleiding van die gestelde vraag hebben Burg. en Weth. aan een metselaar gevraagd wat hij moet heb ben om alles in orde te brengen en die heeft f 264.67 opgegeven. De timmerman moet f 420 hebben. Daar is dan nog niet bij inbegrepen het verven enz. Zooals de heeren weten heeft de heer Verschure in een vorige ver gadering voorgesteld om het schoolhuis aan den pastoor te verkoopen voor f5000, dus beneden den prijs waar voor het geschat is. Door drie des kundigen is het geschat en dan moest het opbrengen f6100. Daarvoor wil de pastoor het niet hebben. Ik betwijfel echter of Ged. Staten het zullen goedkeuren, dat het wordt verkocht beneden den geschatten prijs. Keuren Ged Staten het onverhoopt goed, dan zal de dominé komen met het verzoek om hem '/s vermindering te geven van de koopsom. De heeren weten dat die voor het huis betaald heelt, waarvoor het door de schatters is geschat. Ruijtenberg. Dat is een moreele verplichting. Voorzitter. Ik blijf van meening- dhr het huis verkoopen, voor de gemeente het voordeeligste zal zijn. Ik zeg niet dat het door Ged. Staten zal worden goedgekeurd. Van der Rijken. Ik had wel degelijk een motief om eens cijfers te zien van wat het in orde maken zal kosten. Nu komt het me voor dat het wel degelijk in het belang van de gemeente is als op het voorstel van den heer Verschure wordt ingegaan.. Brokx. Ik geloof wel dat die cijfers niet te hoog zijn, maar de vraag is. maar of alles voor herstel wel zoo noodig is. Ik kan mijn huis ook wel in orde laten maken, doch de vraag if j of dat noodzakelijk is. Ik kan n' begrijpen dat er nu ineens zooveel aan dat huis mankeert. Voorzitter, Het ziet er al lar zeer slecht uit en juist omdat er zoc gewel dig veel onkosten aankomr n js be{ zoo lang uitgesteld. Al wat er nu uitgerekend is, is dringend noodig, dat heb ik nog speciaal afge- /raagd Brokx. Als er toe ov' jrgegaan moet worden, zou ik er toch t eerst COntrole over willen uitoefener Voorzitter. Blijft d a beer Verschure zijn voorste! handh? ^en> ln het aIge. meen zou ik het .pprecieeren, indien de raad niet zoo gemakkelijk op een eenmaal genomf ,n besluit terugkomt, want het presti' ge van den raad wordt er wel wat <Jc /0r ondermijnd. In deze kwestie if w iel geen besluit gevallen, maar ik ze g het nu maar in het algemeen. Brokx,. jaw el, er is besloten om het niet te geven en toen is gezegd eerst eens te onderzoeken wat de nbodige reparatie zal kosten. De heer De Hond gelooft dat, als het huis voor f5000 aan den pastoor wordt verkocht, het al of niet goed keuren daar van door Ged. Staten veel afhangt hoe het begeleidend schrijven wordt ingericht. Of er in dat schrijven wordt gewezen dathet met f 5000 zeer goed betaald is ofwel of er in gewezen wordt d#t het door schatters met liet geld gesmeten en ik hoop maar vurig dat dit goed tot het publiek zal door dringen want het is meer dan schande. Michael. Is er al niet lang genoeg over gesproken. Voorzitter. Ja, we zullen het maar in rondvraag brengen. In omvraag gebracht - wordt het voorstel van Burg. eu Weth. verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen het voorstel stemden de heeren Moonen, Verheijden, Oerlemans, Rijken, Michael en Middelkoop. Voor de heeren Kerst, Zwart, Verhoeven, van Willigenburg en van der Hoeven. Oerlemans. Nu het voorstel van Burg. en Weth. niet is aangenomen én de openbare school niet zal worden opgeheven, nu kan het bestuur een schoolgebouw met zooveel schoollokalen krijgen waarop het recht heeft. Michael. Het bestuur kan nu weer een aanvraag doen. Kerst. Die aanvraag is er, het schoolbe stuur heeft nu met den Raad niets meer te maken, doch alleen met Burg. en Weth. Michael. De raad moet toch het geld vo- teeren. Iets anders is mij niet wijs te ma ken. Zwart. Nu kan je met geld gaan smijten, mijnheer Verheijden. Verheijden. Geloof maar, dat door ons de zaak van alle kanten is bekeken,, wat voor Capelle het grootste belang is. Zwart. Nu zal men straks in de Heistraat met een ontvolkte opeubare school zitten te kplcen. Rijken. Dat zullen we zien, dat moet de toekomst leeren. Verheijden. Zoowel van den heer Middel koop als van mij hebben twee generaties familie-leden de gemeente helpen besturen en ik ga niet gaarne met het geld liggen gooien dat het voorgeslacht heeft nagelaten. Kerst. Eens hebt u toch gezegd dat eeu bijzondere school de beste oplossing zou zijn. v Verheijden. Dat was toen een heel ander geval. Kerst. Maar het geeft niets dat draaien. Verheijden. Ik heb het raadhuis niet uit gespeeld tegenover de school. Ik zou nog meer kunnen zeggen, maar ik zal maar zwijgen. Zwart. Ik denk dat de zaak geheel anders zal loopen als de heeren nu denken. Kerst. Het komt nu vanzelf wel in orde. Verheijden. Kan dat huis van Maijers in Sprang niet onbewoonbaar verklaard wor den. Als Vlaamsche schilders het voor een monument willen bewaren is het iets an ders, anders wordt het hoog tijd dat er eens naar wordt omgekeken. Voorts wijst spr. nog op het wenschelijke om 's nachts de lantaarns op enkele plaat sen te laten branden. Aan het kanaal is het b.v. al heel gevaarlijk en aan de brug ook. Kerst. Aan de Sluis is het zeker hoog noodig. Voorzitter. We zullen een en ander eens nagaan. Verheijden. Ik heb dezer dagen in De Echo van het Zuiden een bericht gelezen uit Woerkum. Verschillende burgemeesters daar zetten een beweging op touw over het dure electrische licht. Er schijnt daar op den Bovendijk veel kortsluiting op alle gebied te komen. De Provincie wentelt veel te veel op de kap van d.e gemeenten en daarom wou ik wel eens vragen of dat ook niet iets voor deze gemeente is, om zich er bij aan te sluiten. Middelkoop. Ik hoor niets meer van de vergaderingen vaö de Waterleiding-Mij. Vroeger werd door den afgevaardigde al tijd verslag uitgebracht. Of worden deze vergaderingen niet meer bezocht. In de laatste twee jaar heb ik niets meer gehoord. Voorzitter. In anderhalf jaar is er geloof ik, geen vergaderig meer gehouden. Middelkoop. Het is nuttig indien deze ver gaderingen geregeld worden bezocht, want men dient toch met de zaken een beetje op de hoogte te blijven. Voorzitter. Ik zal wel naar de vergade ringen gaan. Middelkoop. Is de- brandspuit al overge plaatst. Voorzitter. Ik heb er al wel opdracht voor gegeven. De slee, die nu hieronder staat, moet dan daarheen worden overgebracht. Daarna sluit de Voorzitter de vergade ring. Van üe OJreenrcrrr nuiii uuiv uiiuinxjiv DORQ Kan nog ^cir lUMai iviijgtii vm V tjuvt v«» fv.. N

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2