dïbhTu hei zuiden Nr. 88. Woensdag 5 Nov. 47e Jaarg TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Nov. 1924, P"Openbare vergadering, van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 7 November a s. des na middags 63/4 uur ten raadhuize Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening 1923. 3. Vaststelling der begrooting voor 1925. 4. Goedkeuring der rekening 1923 en der begrooting 1925 van de ver schillende instellingen van lief dadigheid. 5. Behandeling der Algemeene Plaatse lijke Politieverordening. 6. Voorstel tot ingebruikgeving van een gedeelte van het schoolgebouw in de Stationstraat aan het Depar tement Langstraat van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Het programma der liedertafel „Oefening en Vermaak" kondigde dit maal aan een schitterend vocaal concert en terecht, de vere.eniging heeft op verschillend terrein haren ouden roem gehandhaafd niet alleen, maar ook hare traditie voortgezet dat zij steeds de beste solisten weet te engageeren. Niemand minder toch dan Enrico Isalberti, lyrische tenor der Italiaansche opera te Milaan, verleende zijne mede werking, terwijl de heer Nelissen. baryton te Amsterdam, hier welbekend, de zware solo partijen uit Hannibal vertolkte. Eerstgenoemde gaf het publiek, dat in grooten getale van z'n voortdurende belangstelling deed blijken, direct te genieten in de Air de l'Opéra Martha van Flotowhij bracht deor z'n, vooral in de hooge toonen, zoo schitterend geluid de hoorders in vervoering, terwijl z'n actie den opera-artist voortdurend verried. Ook in de aria uit de opéra l'Africaine, Tosca, de Paljas, was het succes van den kunstenaar steeds cres cendo. En evenmin als 't publiek karig was met z'n applaus, evenmin was zulks de heer Isalberti met z'n toegiften, we noemen daarvan een aria uit Rigo letto en Chanson Venetien Z'n succes was dan ook overweldigend. De heer Nelissen beschikt, zooals we dat hier reeds meer konden con- stateeren over een mooi baryton geluid, wat vooral tot z'n recht kwam in de <zeer moeilijke soli-partij in Hannibal. Niet minder echter in z'n Aria uit de Wildschiittz, wat op hoogst verdienste lijke wijze werd gegeven, zoodat z'n optreden opnieuw een groot succes was. De liedertafel werkte haar program ma, dat niet minder dan vijf nummers von Olman bevatte, af, zooals wij dat van haar gewoon zijn, getuigende van groote ambitie, ijverige studie en uit nemende, ijvervolle leiding. Was zij in haar eerste nummers nog niet zoo direct op dreef, het groot koor Jom Kipoer werd op uitstekende wijze ten gehoore-gebracht, niet minder mag zulks gezegd van het fameuze koorwerk Hannibaldat was wel het succes-stuk der liedertafel van dezen avond, het boeide van 't begin tot het einde Daartoe droeg niet weinig bij de me dewerking van den heer Nelissen, de schitterende begeleiding van den heer J. Verhoeven, maar ook de goede krachten die in de vereeniging zelf schuilen, werden hier naar waarde benut, zoodat alles samenwerkte tot het verkrijgen vaneen uitnemend geheel, een werkeliik muzikaal genot voor het auditorium en een voldoening voor directeur en executanten. Het slotkoor Jan Gerstekoorn van Loots gaf een frisch, vlot gezongen nummer, uitstekend gesteld voor 't stem menmateriaal van deze vereeniging. Ten slotte had ook het gemengd koor der vereenigingz'n waardig aandeel in 't welslagen van dezen avond met „Droome, Vrouwe kom", maar speciaal met „de Stal" van v. d. Linden. Hier werd wederom gedemonstreerd over welke uitstekende vrouwen-stem men dit koor beschikt. Alles bijeen was 't een zeer kunst volle en welgeslaagde avond, waarop de voorzitter, de heer A C. v. d. Heijden, terecht in z'n slotwoord wees. Hij bracht hulde en dank aan de solisten de heeren Isalberti en Nelissen, wees op de groote wereld-triomfen die de Italiaansche meester heeft gevierd en deed daar terecht bij uitkomen dat de lijst der solisten van de liedertafel „Oefening en Vermaak" namen draagt van de grootste artisten der wereld en werkelijk een blijvende ge tuigenis van 't geen deze vereeniging gedurende haar 65 jarig bestaan op vocaal gebied heeft doen genieten, wat zeer zeker eenig is in de muziek-ge schiedenis van Waalwijk. Hij bracht dank voor den voortdurenden steun van de muziekliefhebbers van Waalwijk, hulde aan den onvermoeiden ijver van den directeur, den heer Jac. Sars, wees erop welk een voorrecht het is om thans weer te kunnen beschikken over een accompagnateur als de heer Johan Verhoeven, die onlangs voor de staats commissie in Brussel z'n middelbare acte behaalde, wien hij hiermee geluk wenschte en wien hij dank bracht voor z'n voortdurenden, grooten steun. Wij behoeven niet te zeggen, dat deze slotrede, die gedeeltelijk in 't Hollandsch, gedeeltelijk in 't Fransch (tot den heer Isalberti) werd uitge sproken, zoowel van vorm als inhoud buitengewoon was, laat ons slechts zeggen, zooals wij dat van den voor zitter van „Oefening en Vermaak" gewoon zijn 't Was een waardig slot van een goedgeslaagden avond. In vervolg op het bericht in ons nummer van 1.1. Zaterdag, betreffende de aanbesteding tuin-aanleg, levering bloemen enz. voor de Tentoonstelling Waalwijk 1925, deelen wij mede dat de juiste inschrijving is als volgt L. van Bladel Zn. f 1000. N. van Dongen 6c Zn. f 2100.— Gebrs. Vissenberg f 3262.— Constans van Dongen f 2012.50 Onbewaakte overwegen. Voetgangers dienen vóór den over weg stil te staan, naar beide zijden uit te zien en wanneer geen trein in aantocht is snel den overweg over te loopen. Bij mist luisteren of er een trein aankomt. Niet probeeren vlak vóór den trein over te steken. Kleine kinderen late men niet alléén den overweg overgaan. Bij dubbel spoor nadat een trein den overweg is gepasseerd r- uitzien of geen trein op het andere spoor uit tegengestelde richting aankomt. Met een voertuig nadere men een onbewaakten overweg steeds zóó lang zaam, dat men nadat een goed uitzicht op den spoorweg verkregen is nog vóór den overweg kan stoppen. Bestuurders van motorrijtuigen of motorrijwielen zullen er dus in het algemeen op moeten rekenen vóór den overweg te stoppen, zoolang zij geen voldoend uitzicht op den spoorweg hebben. Wielrijders moeten zóó langzaam rijden, dat zij gemakkelijk vóór den overweg kunnen afstappen. Voerlieden van zware of lange voer tuigen dienen af te stappen en vóór de bespanning van den wagen uit te gaan. Drijvers van vee dienen voor den overweg vóór het vee uit te loopen. Met een wagen of tuig, dat niet geheel in orde is, moet men den over weg niet overgaan. - De afd. „St. Jan", Waalwijk en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P. T. T.-Personeel „St. Petrus hield Zondag eene ledenvergadering Te. vier uur opende de penning meester de heer Van Huiten, (de le en de 2e voorzitter waren afwezig de vergadering met den gewonen groet Hij deelde mede dat op 1 No vember in den Bosch een spoed eischende vergadering heeft plaats gehad van de besturen van het tech nisch personeel van alle afdeelingen van het district den Bosch, vertegen woordigend neel het lagere technisch personeel en deze vergadering was unamiem van meening dat de salaris regeling teleurstelling baarde, waarom hij wilde voorstellen om weer als norm te nemen het salaris van chef monteur .zooals dat vroeger was, met dien verstande dat een monteur 1ste klas f 300 minder genoot dan een chef-monteur 1ste klas. Volgens de nieuwe regeling is het verschil tus schen chef monteur en monteur 1ste klas f700 en tusschen monteur 1ste klas en monteur 2e klas plm. f 250 resp, met f2700, f2080 en f1872 salaris. Dit voorstel zal aangehouden worden Ook deze vergadering was teleur gesteld door de nieuwe regeling waarbij alle categorieën getroffen' werden en was van meening, dat 't onmogelijk was om vóór 7 Novem ber, zooals door den directeur-gene raal in zijn voorwoord van de Loonschaal gevraagd, de meening van de commissie van overleg te doen geworden. Besloten werd den bondsvoorzitter telefonisch te verzoeken om te trach ten den datum van 7 November te doen verschuiven en dit verzoek per brief te bevestigen. De secretaris deed daarna mede- deeling dat weldra te 's-Bosch ge vierd zal worden het 12'/2-jarig be staan der afd. St. Jacobus, tegelijk met 't jubileum van den voorzitter en den adviseur. Besloten werd een te legram van gelukwensch te zenden en een bloemstuk te doen aanbieden doch v,an verdere deelname af te zien. Met algemeene stemmen werden 3 leden n.l. de heeren van Huiten, Vol- lenberg en Smits gekozen om de af- deeling St Jan te vertegenwoordigen op de groote demonstratieve verga dering van de R K. Centrale te Utrechteen bedrag van f 3 per per soon zal boven de reiskosten voor deze gelegenheid uitgetrokken worden. De Nederlandsche R.K. Fabrieks arbeiders(sters) Bond „St.Willebrordus" afdeeling Waalwijk, hield Donderdag avond eene zeer belangrijke algemeene ledenvergadering. Laten wij er bijvoe gen dat deze vergadering maar zeer matig, bezocht was e:n toch ging het hier om een zeer voorname kwestie, namelijk over de klachten ingediend over het beleid van enkele hoofdbe stuursleden. Deze kwestie die al twee jaar aan hangig was gemaakt, vond eindelijk, bij gelegenheid der Fusie van den R. K Lederbewerkersbond in den R K. Fabrieksarbeidersbond, eene afdoende oplossing, en thans, nu alles geregeld was, kwamen de Bondsvoorzitter, de heer P. J. Kleys en de Bondspenning- meester, de heer R. P. F. Hulselmans, persoonlijk uit den Haag daartoe over gereisd, den leden toespreken De weleerw. heer Bijnen. geestelijk adviseur, opende de vergadering met den Christelijken groet, maakte het doel der vergadering bekend, namelijk de algemeene bekende klachtenkwestie en gaf het woord aan den heer R. P Hulselmans, die constateert dat er werkelijke fouten zijn gemaakt en zoo lang bleven voortduren dat de maat overliep. Eindelijk na lang dralen is bij gelegenheid der Fusie tusschen lederbewerkers en Fabrieksarbeiders, de kwestiezonder verder dralen, degelijk opgelost, zoodat de leden vol vertrou wen de toekomst tegemoet kunnen zien. Spreker drukt zijn verbazing uit over iet geringe aantal leden, ter vergadering aanwezig, en spoort allen aan tot crachtige propaganda, waartoe het jestuur zijn volle medewerking zal verleenen. Na den Bondspenningmeester, sprak de eerw. heer Adviseur even, waarna de Bondsvoorzitter aan het woord twam en na het nat der organisatie te hebben aangeduid, het verderfelijke der kwaadsprekerij en van de vitterij te hebben gebrandmerkt, om te be sluiten met de drie verdiensten waar mede de mannen der organisatie getooid moeten zijnoffervaardigheid, liefde en solidariteit. (D. v. N Bij de nota van wijziging der ontwerp-begrooting voor 1925 der gemeente Waalwijk is de volgende memorie van toelichting ingediend. Na de aanbieding der ontwerp- begrooting zijn nog eenige subsidie adressen ingekomen, terwijl op enkele posten aanvulling of wijziging is voor te stellen Het wordt wepschelijk geacht bij de brandmeesters snelbluschapparaten te deponeeren, welke bij begin van brand vaak zeer groote diensten kunnen bewijzen. Door publicatie kan de aandacht van het publiek hierop worden gevestigd. Het ligt in de bedoeling 10 apparaten aan te schaffen. Door het bestuur van de Politie- vakschool te 's-Hertogenbosch wordt gevraagd le ten behoeve der school eene zij het ook geringe subsidie te verleenen voor 1925 en volgende jaren 2e het diploma, door deze school uit te reiken te erkennen met betrek king tot de in de salarisregeling voor het politiepersoneel opgenomen bepa ling, dat een toelage wordt gegeven voor het politiediploma. Voorgesteld wordt subsidie te ver leenen van f25 voor 1925 en volgen de jaren. Aan de erkenning van het diploma der school staat de redactie van de salarisregeling niet in den weg, zoodat ook dit verzoek zou zijn in te willigen. Evenals het vorige jaar wordt voor gesteld, voor de lichamelijke opvoe ding een bedrag van f 250 uit te trek ken. Het ligt in de bedoeling der com missie het aantal cursussen met een uit te breiden, te houden op Woens dagmiddag in hoofdzaak voor de nog leerplichtige schoolkinderen. De com missie wil hiermee tegemoet komen aan het gemis van lichamelijke oefe ningen in het program der meeste lagere scholen. Door het bestuur der Waalwijksche Muziekschool wordt voor 1925 een subsidie gevraagd van f 750 De begrooting der school voor 1925 sluit met een nadeelig saldo van f 958 50. Wij zijn van oordeel dat de pogingen van het bestuur om door instand houding der school de ontwikkeling der muzikale kunst in onze gemeente op te voeren, zeker steun vanwege de gemeente verdienen. Tot het verleenen van een subsidie tot het gevraagde bedrag meenen wij echter niet te kunnen adviseeren. Voor subsidieering van den piano cursus achten wij minder termen aanwezig, omdat pianomuziek meer in besloten kring wordt beoefend. Van de beoefening der kunst in ver- eenigingen, welke concerten geven profiteert, naar wij meenen, de ge- heele gemeente. Het tekort op de cursussen Algemeene Muziekleer en Strijk- en Blaasinstrumenten bedraagt ongeveer f 500. Voorgesteld wordt daarom, dit bedrag te verleenen. De bijzondere tijdsomstandigheden maken het noodzakelijk de subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur tijde lijk met f 3000 ,te verhoogen. kast waar tal van heeren-artikelen op werkelijk smaakvolle wijze geëtaleerd staan, maken een fijnen indruk. Ook op dit gebied is onze gemeente weer een mooie zaak rijker geworden en wij twijfelen er niet aan of* de heer Philippart zal ondervinden dat z'n succes evenredig is aan de kosten en moeiten, die hij zich geeft om een en ander zoo smaakvol mogelijk in te richten en zich in te spannen om z'n cliëmtèle zoo goed mogelijk te be dienen. Gisteravond ontplofte een bus met cementlijm, staande buiten de fabriek der N V. Stoomschoenfabriek v/h. Jos. Groenen, vermoedelijk door dat een jongen met een lucifer of cigaret in de nabijheid kwam. Het veroorzaakte een ontstellende vlam, zoodat men een oogenblik het ergste vreesde. Door directe aanwending van brandbiuschapparaten werd het vuur gedoofd en erger voorkomen. Zondag 9 November a s. te 6 uur voor vrouwen. Dinsdag 11 November a s. te 7 uur voor mannen. Donderdag 13 November as te 7 uur voor vrou wen, zal door de leden van het Meisjes- patronaatSt. Cecilia in de Patronaatszaal der parochie van O L. Vrouw worden opgevoerd „De Twee Moeders", Maria spel in 4 bedrijven, naar een oud- duitsche legende. Een geheel nieuwe tooneeldecoratie, prachtige costumee- ring- gevoegd bij de doorvoelde voor dracht der dilettanten, zal het bijwonen van dit werkelijk mooie Mariaspel tot een waar genot maken. Na de pauze wordt nog opgevoerd het blijspel „In dé studeerkamer van den geneesheer", een komische scène die de lachspieren terdege in beweging zal brengen. Plaatskaarten te bekomen daags voor elke uitvoering in de Elisabethszaal (Johannesgesticht) h 50 cents. Vaste plaatsen 10 cent extra. Op een gehouden buurtvergade- ring voor de gouden bruiloft van het echtpaar M. Fens Kouters, op Woens dag 19 November a s. werden tot comitéleden benoemd de Heeren J. Dekker Jr. eere voorzitterW. J v. d Mee voorzitter; L. C. v. Herpt secre tarisM. v. Herpt penningmeester en H. Klein, J. Kleiberg en A. Lombarts leden. Het damescomité bestaat uitCatov. Helvoirt, Jo Pullens, Neeltje v Dongen, Marie Lombarts en Betje Kleiberg. Beide besturen zijn ijverig in de weer, om het feest goed te doen slagen en wij twijfelen er niet aan, wanneer het weer medewerkt, dat hun dit zeker zal gelukken. De liedertalel „Tot Bloei der Toon kunst" alsmede de patronaats harmonie „St. Jan" zijn reeds bereid gevonden het feest mee op te luisteren - De a.s. gouden jubilaresse is jl. Zaterdag aan een groot gevaar ontsnapt. Toen zij 's avonds, na een boodschap gedaan te hebben, terugkeerde, is zij, door de duisternis misleid, in de z.g. heul" gevallen, die langs het huis loopt. Het water stond zeer hoog en het is aan eenige flinke boerenjongens te danken, dat de oude vrouw het er zoo goed heeft afgebracht Den kranigen jongens, die haar terstond nasprongen, komt een woord van lof toe. Naar wij vernemen, heeft het oudje geen letsel bekomen en doet weer gewoon hare bezigheden. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Reeds lang bestond het plan voor de oud-leerlingen der school een cursus te geven in de nieuwere werkwijzen „Ago, omgekeerd werk en houten hakken zetten". Hiervoor moesten enkele verande ringen aangebracht worden, hetgeen nu geschied is, zoodat de cursus met de eerste 8 inschrijvers Woensdag 5 November begint en gegeven zal wor den een middag in de week van half twee tot vijf uur gedurende een vijftal weken. De inschrijvingen komen nog steeds binnen. Op het oogenblik zijn reeds drie opvolgende cursussen bezet. De oud-leerlingen, die zich nog niet lieten inschrijven, manen wij aan van deze gelegenheid, die hun aangeboden wordt, toch ook gebruik te maken Ook andere belanghebbenden kunnen zich opgeven. Op de fabrikanten doen wij hierbij nogmaals een beroep, om in dezen hunne gewaardeerde medewerking te willen verleenen. Zaterdag 1.1. herdacht de familie van Berkel Siegenthaler den dag, dat haar café I2l/a jaar geleden werd geopend. Van de verschillende aldaar ge> vestigde vereenigingen, maar ook van vele vrienden en bekenden mocht men hartelijke felicitaties ontvangen in den vorm van een keur van bloemen en op vele andere wijzen. Vrijdagavond heeft de heer Ch. Philippart-Van Kempen zijn bekende kleermakerszaak annex handel in heerenmode-artikelen in het groote winkelhuis, waarin jaren de Singer- Maatschappij is gevestigd geweest, heropend. Zoowel de inrichting van het magazijn met z'n keur en keus van prachtige Stoffen, als de étalage- Het gebrek aan stiksters voor de schoenindustrie heeft ons het plan doen opvatten, om mede te werken aan vermindering van het tekort aan goede stiksters. Om deze reden zullen wij bij genoegzame deelname een dag- cursus geven voor meisjes en wel des Donderdags, een middag in de week, van half twee tot vijf uur, beginnende 4 December a.s. De kosten van dezen cursus, die pl.m 12 weken zal duren, zijn door ons zoo laag mogelijk gesteld en wel op f 6.— voor den geheelen cursus. Inschrijvingen worden voor 28 No vember ingewacht eiken dag der week bij den directeur der Rijksschool, die bovendien gaarne genegen is aan de school verdere inlichtingen te ver strekken. Wij doen een beroep op alle belang hebbenden, om van deze gelegenheic gebruik te maken en vertrouwen, dat de fabrikanten onze pogingen, om in het tekort aan werkkrachten te helpen voorzien, zullen steunen zooveel als in hun vermogen is tot heil van onze schoenindustrie. De Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoen makers te Waalwijk. VAN DER WAERDEN. SPRANG-CAPELLE (V.m Sprang). Dm G H, de Joot-e, o^e'eekomto van Sp atie-C <pelle, wt-d Zoodag j.l door «»!n vader Dm. H. G. de JoDg. etn.- p'ed'kant te G avenmoer, be esdgd 1- p-edllcani bn de Ge ef. Ke k vau L j ga-i', met een p-edika le over LuUas 5 vers 5O. en bldd des nam- -eo eol<er-p edica le over P-. 72 vers. De nieuwe leeraar werd op bar eltjke «tlze toegesproken door oude-liog Lr. Hoeks-ta, nam-os der K keiaad, door Dm. A D-kkers uit St oobos immens de classis G oo'egast e» door Ds. M ElstDga ul' G ootegast. MADE. Èen jeugdig kindje (15 maanden oud) van den heer P. Jansen alhier, wist in een onbewaakt oogen blik een bord kookheete soep tot zich te trekken en den inhoud pver het rechterarmpje en vingers te giéten Het werd deerlijk verbrand, zoodat genees kundige hulp noodig was. Alhier stierf Vrijdag een varken van G. de B. aan geconstateerd miltvuur, 't Dier dat 273 pond woog en verzekerd was in de alhier bestaande Onderlinge Varkensfonds, is onder toezicht der politie door verbranding vernietigd. Nochtans is 't voor B. een schadepostje. Door een knaap van ongeveer 12 a 13 jaar werd alhier in het struik gewas een nestje gevonden waarin 4 eitjes lagen. Op de Maandag alhier gehouden veemarkt waren 10 stuks hoornvee en 21 biggen aangevoerd. De prijzen golden als volgtVetvee f 1.05 a f 1.20, kalfkoeien f425 h f475, kalfvaarzen f350 a f400, muntigen f200 a f250, hokkelingen f90 a f 120, Jcalveren f 65 a f 75, biggen 1 9 3 f 12* De handel goed, vooral in 't melkvee. De markt werd ook ditmaal goed bezocht. Zaterdag zijn van J. Marijnisse een paardje en van een landbouwer alhier een koe aan miltvuur bezweken. Beide kadavers zijn onder politie toezicht verbrand. Het paardje was niet verzekerd en voor den man die niet met aardsche goederen gezegend s, is 't een groote schadepost niet alleen, maar 'l is als 't ware verlies van zijn broodwinning. Op Maandag 10 Nov. a.s. zal door den Rijks-Ontvanger zitting wor den gehouden van des voorm. 10 tot des nam. 1 uur in het z.g contributie- lokaal in het gemeentehuis te Made. - Op de j I. Zaterdag alhier gehouden publieke land- en weiland verpachting van verschillende grond bezitters, was de prijs gemiddeld f 200 per H A. Dit is gezien de grond- qualiteit een zéér hoogen prijs. HERPT. In de Zondagmiddag ge houden vergadering van het musschen- gilde werd besloten met het doel der vereeniging aan te vangen. Het voor- loopig bestuur werd herkozen als definitief bestuur en hieraan werden nog twee leden toegevoegd, zoodat het nu bestaat uit de heeren W, v. Oudheusden, Th v Bokhoven, Adr. Sprang, Adr. de Kort en Adr. v. Grevenbroek. Zondagmorgen deelde de ZEerw. heer Pastoor in de beide H.H. Missen mede dat bij de op Vrijdag a.s. te houden bankenverpachting de niet- parochianen 50 pCt. meer zullen moeten betalen als de parochianen. Op Luttel-Herpt lokte dit Zondag nog al een enkele vergadering uit. Herpt evenwel prijst dit besluit, daar de nieuwe kerk van de parochianen nogal offers geëischt heeft. Allerwege is men reeds in de weer om de feestelijkheden der plech tigheid van de consacratie der nieuwe parochiekerk zoo luisterrijk mogelijk te doen zijn. Van alle kanten wordt reeds mast en groen aangereden, roosjes en bloemen gemaakt, gardes d'honneur oefenen zich reeds geweldig en laten in Herpf al zeer geoefende ruiters zien, vergaderingen van feest commissie en andere vereenigingen zijn niet van de lucht af, in een woord Herpt is in volle geestdrift. Zondagnamiddag omstreeks drie uur wordt Monseigneur A, F. Diepen, bisschop van 's Bosch verwacht. Het nieuwe gemeentebuis van Sprang-C-tpelle zat as. Maandag 10 November ia gebruik worden genomen, zoodat vanaf genoemden datum het secretarie, het bureau van den burg. stand, enz. aldaar zal gevestigd zijn, welke voor het publiek zullen geopend ztjn op dezelfde uren als tot nog toe In v.m. Capelle. WASPIK. Met ingang van 15 Januari van liet volgend jaar, heeft onze geachte dorps- genoote, mej. A. van Daal, onderwijzeres aan de It. K. Jongenschool, haar ontslag gevraagd, om vervolgens haar intrede te doen als religieuse in het klooster „Mariën- burg" te 's'Bosch. De school verliest in haar eene goede leerkracht. VLIJMEN, Aan het postkantoor Vhimen en de daaronder ressortee- rende f ulpposikaotoren werd gedurende de maand October ioeelegd f 15 361.81, terugbetaald- f 28 849.28. Het laatste door dat kantoor uigegeven boekje draagt bet nummer 6886.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5