Openbare Verkooping i liet Hilel Je Twee Kolommen" li Grootestraaf, Waalwijk. J. GERRITZEN. ""lÜEÏÏwiHjÏT^^^ Ingezonden Mededeelingen. Minder fraaie Handen door arbeid of weersinvloeden, weer zacht en blank door PUROL. i IP I 1 M. i I t NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. SPORT. I. Namen der 5 gelijk Clubs Gudok 3 2 1 0 8 4 5 1,66 Quick 3 1 2 0 9 6 41,33 Kaatsheuvel 4 2 1 1 8 6 5 1 25 Devo 3 1 1 1 5 6 3 1,- T^S.C. W.SC. 5 2 1 2 12 14 51.— 4 1 1 2 6 4 3 0 75 R.W.B, 4 0 1 3 4 12 10,25 11. 3e Klasse N.V.B. Afd. B. Namen der clubs Kaatsheuvel W.S.C. Quick R W B. T.S.C. Devo Gudok 3 O cq u o en cn g 'o ra O H O co 2-1 x 00 2-2 2-1 4-4 5-0 3-0 x 1-4 x 3-2 5-3 3-1 De Nederlandsche Corinthians zullen op het Sparta-terrein te Rotter dam tegen Zuid-Afrika uitkomen met van der Meulen, Wamsteeker en Ver metten Lefèvre, De Reus en Room- berg; Snouck Hurgronje, Campioni of Schafer, Houtkooper, van Dam en Sigmond. (Wij moeten de verslaggevers der vereenigingen nogmaals aansporen de beknoptheid zooveel doenlijk te be trachten. Zooals het den laatsten tijd gaat, kan het niet blijven We zullen dan aan 't schrappen moeten of de verslagen laten liggen. Men vraagt overdreven veel ruimte en dat gaat niet. Red.) GEERTRU1DENBERG. J.l. Zondag speelde „Geertruiden- berg tegen „Q.VM." I, Breda. Geer- truidenberg speelde eerst met wind mee, doch wist niet te doelpunten. Breda gaf een mooie partij en maakte een doelpunt even voor de rust, 0—1. Met dezen stand trad de rust in. Na de rust was Geertruidenberg overwegend sterker, doch wist nog maar één doelpunt te behalen. Geregeld was het Bredasche doel in gevaar, doch vrouwe Fortuna was niet thuis bij Geertruiden berg. Vele ballen suisden langs den paal en vele aanvallen liepen op buitenspel uit. Zoo kwam het einde met weer een gelijk spel Hoewel het weer niet erg gunstig was, was er toch een vrij talrijk publiek. Voetbalsport. Het Zuidelijk Elftal. Het Zuidelijk Elftal, dat a.s. Zondag te Eindhoven tegen het Luxemburg- sche elftal zal uitkomen, is als volgt samen gesteld Van Tilburg (N.O.A.D.) De Bruyn (N.A.C.) Van Haeren (Wilhelmina) Horsten (Willem II) Mommers (Willem II) Dorenbosch (Wilhelmina) Gielens (Willem II) Jongbloets (N.O A.D.) Felix (M V.V.) Terbeek (N.AC.) L van Dijk (P.S.V.) Wynperle, Teback en .Eindhoven". UITSLAGEN. Afdeeling I. le klasse. Haarlem—A S C- 3—1 Afdeeling II. le Klasse. Rotterdam V.O.C.—D.F.C. 1—2 Afdeeling III. le klasse. EnschedescheBoysZ.A.C. 1—1 Quik—Wageningen 2—1 U. D.—Go Ahead 1-3 HengeloHeracles 03 Vitesse—Enschedé 2—3 Afdeeling IV. le klasse. De Valk—N.O.A.D. 0-0 Bredania—B.V.V. 0-1 Wilhelmina—P.S.V. 13 Eindhoven—M.VV. 0—2 2e klasse. D O S.K.O —Breda 1—1 Middelburg—Vlissingen 4—0 LO.N.G.A—NAC II 2-1 Dongen—Roosendaal 2—4 B V.V. II—Boxtel 5—5 V.SC.-V.V.V. 4— P.S V. IIRoodborstjes 7—2 V.O.S.—Eindhoven II 1—0 Helmond—T.S.V. 2—4 3e klasse. Terneuzen Walcheren 3—2 Mevo—Zeelandia 1-0 T.S.V. 11—Helmond II 3—5 V.T.V.—A.C.C. II 6-0 Volharding—M.V.V. 3 4—2 Reserve 2e klasse. Roosendaal 2—Dongen 2 3 1 Willem II 3—Bredania II 4—0 AFDEELING V. le klasse. Frisia— Friesland 0—0 Achilles—Leeuwarden 6—2 Be Quick—Veendam 2—2 G.V.V.—W.V.V. 1-3 x 2-0 5-3 1-1 x Ingezonden door J v. W. te K. De voetbalmatch Zuid-Afrika Zwaluwen 1.1. Zaterdag te, Tilburg, onder groote belangstelling gespeeld, eindigde 2—1. Er werd vooral ook door de Zuidelijken uitmuntend ge speeld. De wedstrijd Zuid-AfrikaNed. Elf tal in 't stadion te Amsterdam eindigde 1 2. Er werd door het Ned. elftal een zeer goeden wedstrijd gegeven en dit elftal belooft zeer veel voor de toe komst. Waar reeds zoo tal van verslagen zijn verschenen en bij gebrek aan vol doende plaatsruimte moeten wij 't hierbij laten. Reserves Dillen, allen Haarlem KERKNIEUWS. Plebaan J. Brekelmans. Zondagmorgen richtte de nieuwe Plebaan van St. jan, de HoogEerw. Heer J. Brekelmans, zijn eerste pre dikatie tot zijne parochianen. Zijn HoogEerw. wees er op, dat de ver antwoordelijke functie van Plebaan der Kathedraal niet door hem gezocht was, doch dat het Z HoogEerw. was gegaan als Mozes Gelijk Mozes van God het bevel kreeg, om het Israëliti sche volk te leiden, hoewel hij zich daartoe niet geroepen noch in staat achtte, zoo was aan Zijn HoogEerw. door den bisschop bevolen, deze groote parochie te leiden, In 't kort zette de gewijde spreker de groote verant woordelijkheid uiteen, aan deze functie verbonden, vooral in dezen tijd van toenemende godsdienstloosheid en zedenbederf. Met aandrang verzocht Zijn Hoog Eerw. zijn parochianen hem in hunne gebeden te gedenken opdat de goede God zijn arbeid moge zegenen. Spreker memoreerde de groote ver diensten van zijn voorganger en her innerde nog eens aan den afscheids groet door wijlen Plebaan Adelmeijer op zijn ziekbed tot zijne parochianen gericht, n.l. groet mijne parochianen en zeg hen, dat ik hen allen bemind heb. Deze met heldere stem uitgesproken predikatie liet niet na indruk op de geloovigen te maken. Hsgzn. Wij lezen in de St. Jansklokken Varverschillende zijden werd ons door leeken gevraagd wat toch eigenlijk een Plebaan is. Het antwoord kan kort en eenvoudig zijn. Plebaan is een priester, die door den Bisschop belast wordt met het Bestuur der Kathedraal en daarbij behoorende Parochie. De Bisschop is de eigenlijke pastoor der Kathedraal, maar dewijl de zorg voor het geheele Bisdom den Bisschop gewoonlijk ge heel in beslag neemt, stelt hij iemand in zijne plaats aan om het plebs, d.i. het volk, te bestieren, vandaar den naam plebaan. Men ergere zich niet aan het woord plebs, dat tegenwoor dig als een verachtelijk en minachting uitdrukkend woord wordt gebezigd Maar de Kerk is niet van vandaag of gisterenzij houdt zich aan de betee- kenis, die het woord oudtijds had nl. volk en noemt dan ook den priester, belast met het volk der Kathedraal, plebaan BUITENLAND. Heden hebben in de Vereenigde Staten de verkiezingen plaats voor het college van kiesmannen, dat in Januari a.s. den nieuwen president zal kiezen. De verkiezingen in de Vereenigde Staten zijn begonnen De kansen voor Coolidge schijnen goed te staan. Er is een aanslag gepleegd op den Spaanschen dictator Primo de Rivera De burgeroorlog in China is geëindigd. BINNENLAND. De heer Van der Hoop heeft gisteren uit Angora geseind Heden ben ik om 4 uur in Konstan tinopel opgestegen en na een voor spoedige reis, toen de zon reeds aan het ondergaan was, vlot te Angora geland. Ik vertrek Woensdag naar Aleppo. De havenbeweging over de eerste 10 maanden van 1924 en 1923 zijn als vo|gtHamburg ging achteruit 953. Antwerpen nam toe met 247, Nieuwe Waterweg met 2015 en Rotter dam met 1700 schepen, de tonnenmaat van Antwerpen met 1.311.071 en van Rotterdam met 2,994,236. Over het geheele land wordt aan zienlijke rijzing der rivieren gemeld Er wordt veel schade aangericht, vooral in het buitenland. De eindstemming over de Tarief- wet heeft 12 dezer plaats. ATSTE BERICHTEN. WASHINGTON. Coolidge is herko zen tot president der Vereenigde Staten. Dawes is gekozen tot vice-president. van Al deze goederen zijn van de beste stoffen vervaardigd (nfet te onderscheiden van maatwerk) bestaande uit Costuums, Pantalons, Regenjassen en Regenmantels. De prijzen zijn door Taxateurs gesteld. Bijv. DEMIE, ULSTER, WINTERJAS of COSTUME f 20.— f 25.- f 35.— van voor f 5.50 f 12.50 f 20.- van f 45.— f 55.- f 75.- f 95.— voor f 25. f 30.- f 40.— f 45.— Pantalons, Jekkers en Kinderkleeding worden bijna voor niets verkocht. Regenjassen of Regenmantels vanaf f 6.50. Groote partij PETTEN. De verkoop heeft plaatsWoensdag 5 Nov., van 3—8 uur, Donderdag 6 Nov., Vrijdag 7 Nov. en Zater dag 8 Nov. van 9—9 uur, beslist niet langer. 33540 De Directeur; NIEUWKUIJK. In een gehouden verga dering van de stietenvereeniging alhier, be sloot men tot aanschaffing van een tweeden .stier. Bjj gehouden inschrijving hiervoor, was laagste inschrijver voor het tijdvak van vier maanden, de heer A. van Eggelen voor de som van 90. Terwijl de jongenheer v. d. P. uit Heus- den, zich Zondagavond even in het café van A. Merkx alhier begaf, werd van zijn fiets, welke in den gang van genoemd café was geplaatst, zijn regenjas ontvreemd. De zaak is in handen van de politie. Bij de op 1 en 2 November j.l. te Boxtel gehouden tentoonstelling, behaalde het hoen derpark „Minorca" alhier, met 8 inzendingen verdeeld over 4 rassen, ook 8 bekroningen, waarvan 4 eerste en 3 tweede prijzen en een zeer eervolle vermelding. Voorwaar een mooi succes. Op Zaterdag 1 November j.l. hield het kruisbooggezelschap „De jonge Batavieren" neen onderlinge prijsverschieting. De prijzen werden als volgt behaald le prijs Joh. Meijs, 2e pr. H. v. d. Ven, 3e pr. C. v. d. Lee, 4e pr. F. de Man, 5e pr. P. Samuëls, 6e pr. W van Wijk, 7e pr. x\. Samuels, 8e pr. H. van Drunen, 9e pr. W. Roestenburg, 10e pr. C. Coolen, lie pr. N. Merkx, 12e pr. G. Pullens, 13e pr. Th. Gies- sen, 14e pr. A. v. d. Aa, 15e pr. C. Bergmans, 16e pr. J. v d. Aa, 17e pr. M. v. Goethem, 18e pr. A. Samuëls, 19e pr. B. v. d. Lee, 20e pr. M. Pulles, 21 pr. J van Es, 22e pr. W. van Baardwijk. Heusden, 4 Nov. 1924. Zaterdagavond had in „De Gouden Leeuw" plaats, het aangekondigde duettisten- concours. De uitslag is: le prijs Duo Dam me, Breda; 2e prijs W. KuijsDidden, Herpt en Waalwijk; 3e prijs Van Wordra- genVan Hemert, Ammerzodenle publ.- prijs KuijsDidden; 2e duo Damme. Na afloop bestond er voor liefhebbers ge legenheid tot dansen. Zondagmiddag bracht de R.K. Fanfare een aubade bij den heer A. v. d. Wiel, ge meenteveldwachter, bij gelegenheid van zijn 25-jarig huwelijk, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. Door een comité van dames, wordt een poging aangewend, om een operette te doen opvoerenreeds een dikke dertig dilettanten meldden zich aan. Verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan overtreding van art. 297 W. v. S., is door de maréchausseés in arrest gesteld zekere A. v. D. Na volledige beken tenis is zij voorhands op vrije voeten gesteld. Het water van de Maas staat ook hier pagenoeg van dijk tot dijk, wat veel last ver oorzaakt. Er is nog steeds was, zoodat de laatste koeien wel gestald zullen moeten worden. Maandagmiddag had de inauguratie plaats van het Kerkhof onzer Herv. Gem. onder Oud-Heusden, zoódat dit eerlang in gebruik zal worden genomen. Kaatsheuvel, 4 Nov. 1924. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeerde, op Vrijdag 7 November a.s. des namiddag?! ten 6 uur, ten Gemeentehuize alhier, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. - a. Mededeeling Koninklijk Besluit, be treffende opheffing schorsing ontslagbesluit van den gemeente-opzichter en bespreking voorziening in die betrekking; b. Bespreking van het ontslag van een der gemeentearbeiders, overeenkomstig het vroeger genomen raadsbesluit; c. Schrijven Gedeputeerde Staten be treffende goedkeuring der gemeentebegroo- ting 1924; d. Mededeeling kasopname. 2. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid den heer G. O. Wij- demans. 3. Aanbieding gemeenterekening over het dienstjaar 1923. 4. Benoeming Commissie van onderzoek, tevens belast met het onderzoek der gemeen te-begrooting 1925. 5. Adres van het Bestuur der Kaatsheu- Velsche Burgerwacht om subsidie van 50 voor te houden prijsverschieting. 6. Schrijven Gedeputeerde Staten in zake verplichting om nieuwe woningen aan de Waterleiding aan te sluiten. 7. Adres „Kaatsheuvels Belang", verzoe kende te komen tot oprichting van een groen- tenmarkt te Kaatsheuvel. 8. Adres van den heer J. Tuerlings, on derwijzer te Kaatsheuvel, verzoekende hem het terrein gelegen achter het gemeentehuis te willen verhuren. 9. Schrijven van den heer H. Monchen, in zake vergoeding voor door hem betaalden tuinaanleg bij de woning van de steenkolen- gasfabriek. Het centraal stembureau alhier, heeft tot lid van den gemeenteraad benoemd ver klaart, in de vacature J. Rooij (overleden), de heer G. Wijdemans. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" houdt Donderdag 6 November een algemeene ver gadering, waarop het houden eener propa- ganda-vergadering zal besproken worden, waarvoor een spreker zal woden uitgenoo- digd. - Van de lotelingen van het jaar 1924 behoort no. 44 nog tot de dienstplichtigen. In totaal moeten 36 dezer nummers in wer- kelijken dienst worden ingelijfd. Bij Kon. Besluit van 13 October j.l. is ingetrokken het K. B. van 8 Maart 1924, tot schorsing van het besluit van den raad dezer gemeente, strekkende tot opheffing van de betrekking van gemeente-opzichter en tot toekenning van eervol ontslag als zoodanig aan H. J. van den Heuvel, met in gang van 1 Januari 1925. Het besluit van den Raad, dat door den burgemeester aan de Kroon ter vernietiging was voorgedragen, wegens strijd met het algemeen belang, is dus gehandhaafd en on ze uitgestrekte gemeente, bestaande uit twee ongeveer een uur van elkander gelegen plaatsen, met een bevolking van ruim 9600 zielen, bezit ingaande 1 Januari a.s. geen opzichter meer. Pr. Crt. W. S. C.—QUICK. WAALWIJK. - De eerste ontmoeting in dit seizoen tusschen de beide Waalwijksche vereenigingen W. S. C. en Quick, waarna reeds geruimen tijd met spanning werd uitgezien, zal dan definitief a.s. Zondag 9 November plaats vinden op 't terrein van W.S.C. T. S. C. QUICK 4—4. Het moet zoowel voor het bestuur als voor de spelers van Quick een groote voldoening zijn ge weest om jl. Zondag getuigen te zijn geweest van zooveel belangstelling en aanhankelijkheid en zij die misschien ooit schouderophalend hebben ge twijfeld aan het bestaansrecht en aan het nut eener supportersvereniging zullen wie voor goed hun zienswijze gewijzigd hebbend Het gezelschap dat per auto of bus ging bestond uit 108 perso nen terwijl het gebrek aan plaats nog verschillen de den sterken wind deden trotseeren en de reis per fiets meemaakten. Er heerschte een opge wekte stemming in het gezelschap en vooral zij die een T.S.C.-elftal in Waalwijk met 50 zagen verliezen waren zeer optimistisch gestemd. Toen echter beide elftallen zich precies half drie vol ledig opstelden zagen zij een geheel andere ploeg en bleek de 5-'0 nederlaag te zijn geleden door een elftal met 4 invallers. Scheidsrechter was de heer van Gils. Deze arbiter heeft den wedstrijd welke zeer zwaar voor hem was door het snelle tempo, voor al het laatste half uur, op kalme en verdienste lijke wijze geleid. Jammer dat hij tweemaal een zeer dubieus buitenspel geval behandelde dat Quick evenzooveel doelpunten kostte. Direct na den aftrap pakken beide ploegen zeer hard aan. De eerste aanvallen zijn voor T.S.C. en reeds na enkele minuten forceeren zij een cor ner die niets opleverde. Dan gaat Quick tot den aanval over. Tweemaal breekt de voorhoede mooi door doch zonder succes, dan weer een doorbraak een schot volgt, de keeper stompt den bal terug welke belandt bij Ant. Verhilst die onberispelijk inkopt, Quick leidt met 10. Een geweldig gejuich geeft dan pas een duide lijk blijk hoeveel Waalwij kers er zijn. Er is dan 7 minuten gespeeld. Weer volgt direct na den aftrap een aanval. Van den Heuvel krijgt den bal toegespeeld, pijlsnel gaat hij er van door en besluit zijn reis met een geweldig schot dat van de bovenlat in het veld terugspringt. Nu is het Jos. Hensen die den bal bemachtigt, hij zwenkt naar buiten om dan plotseling een diago naal schot te lossen dat de paal milimeterde. Het gaat Quick in deze periode niet mee. Nu is het de beurt van Oosterhout; hun liardzwoegende voor hoede dringt onstuimig op maar telkens brengen de jongste Stippent of H. van der Griend opluch ting. Plotseling komt eep voorzet van rechts waaruit de T.S.C.-centervoor ineens doelpunt en de partijen op gelijken voet brengt. Weer vallen beide aanvalsliniën geweldig aan en het spel gaat snel op en neer. Het is nu duidelijk merkbaar dat het kleine effectvolle terrein de Quickers parten speelt, speciaal de verdediging. De strijd gaat een tijdlang gelijk op. Jan van Bladel verlaat het terrein voor een enkelverzwik- king. Frans van Delft komt hem vervangen. Zon der dat er verder iets belangrijks gebeurt, breekt de rust aan met 11. Alle Waal wij kers hebben goeden moed want Quick krijgt nu den sterken wind mee. De rust schijnt blijkbaar T.S.C. te hebben goed gedaan, want weer komen ze on stuimig opzetten. Aanvankelijk houden de Quick- backs stand doch de druk wordt te zwaar en als de hervatting 8 minuten oud is doelpunt de T. S. C. linksbinnen onhoudbaar 21. Dit doelpunt werd o.i. gemaakt in zeer duidelijke buitenspel positie. T.S.C. wordt elke minuut sterker, krijgt meer zelfvertrouwen en Quick moet zich hoofd zakelijk op verdedigen toeleggen. Elk oogenblik dreigt er gevaar en de Quickbacks raken zelfs geheel de kluts kwijt. Toch-duurde het nog vrij lang eer T. S. C. wederom succes heeft tot plot seling hun schitterend spelende midhalf Roovers met een hard schot doelpunt 31. Dat wordt de Quickers toch al te bar. Er is nog een kwartier te spelen. Vanaf den aftrap gaan zij op het T.S.C.-doel aan zonder succes. Weer neemt de Quick-middenlinie den bal af en zet de voorhoede aan het werk, aanvoerder Ver- helst spoort z'n jongens telkens aan en dan komt plotseling de supportersvereniging voor goed los, zij beginnen zich geweldig te roeren en dwingen hun favorieten tot het uiterste, hiermede toonende het vertrouwen in hun ploeg; Er zit een doelpunt in de lucht en de Quick-voorhoede is niet meer te houden. Onophoudelijk zitten zij voor het T. S. C. doel. Eindelijk hebben zij succes. Jos. Hensen lost een schot, de T.S.C.-back trapt den bal terug. De oudste Stippent stormt toe en met een gewel dig schot doelpunt hij ineens onhoudbaar. Een prachtdoelpunt 3—2. Nog zijn de supporters niet tevreden. Nog 12 minuten. Zou het nog gelijk wor den? Weer neemt Quick den bal over er ontstaat een worsteling voor het T.S.C. doel tusschen 5 T. S. C'ers en 4 Quickers waaruit van den Heu vel scoort. Dit doelpunt wordt zeer ten onrechte geanuleerd wegens buitenspel. Weer volgt direct een Quickaanval. Jos. Hensen wringt zich door de backs heen en onder een donderend gejuich bezorgt hij Quick den gelijkmaker 33. Na den aftrap neemt T.S.C. den bal mee, de verdediging neemt hem over en weer komt de Quick-voor hoede in actie. Er heerscht een geweldige span ning. Weer lost de oudste Sjtppent een schot dat de T.S.C.-doelman meesterlijk stopt. T. S. C. zet er alles op om los te komen doch tevergeefs. De middenlinie van Quick is thans als een muur. Weer komt de bal bij het binnentrio terecht. Zeer mooi combineerend gaat het weer op het T.S.C. doel aan. Op het juiste moment geeft Stippent Sr. den bal over aan van den Heuvel, deze Quicker passeert prachtig twee T.S.C.'ers, zwenkt iets naar binnen weer lost hij een prachtige kanjer welke doel treft. Het gejuich is overweldigend. Hoeden en petten vliegen door de lucht. Quick leidt met 43. Nog 2 minuten spelen. De gemoe deren zijn tot het uiterste gespannen. Weer doet Quick een aanval welke Wordt afgeslagen. De T. S. C. Midhalf trapt en door den wind komt de bal bij den linksbuiten welke naar het doel stormt en met een kalm schot doelpunt. Hij be hoedde hierdoor zijn club voor een nederlaag. In normale omstandigheden zou doelman Korthout dit tam schot gemakkelijk hebbenv gehouden maar het bleek nu dat hij het laatste half uur heel veel pijn en last heeft gehad van een botsing met een T.S.C'er en hij niet meer voor zijn taak berekend was. Zoo kondigde onder de hoogste spanning Van Gils met 4—4 het einde aan. Deze wedstrijd hoewel in z'n geheel het aan schouwen ten volle waard, was toch meer span nend dan mooi. Er werd met zeer veel geestdrift gespeeld door beide ploegen, terwijl echter samen spel bij beide clubs veel te kort kwam. T.S.C. is een ploeg die het nog menig tegenstan der lastig genoeg kan maken. Quick kan heter dan zij deed, hoewel men prachtig heeft opge haald deels door de aanmoediging, deels door taai volhouden. Een woord van hulde aan de supportersvereniging voor hare medewerking en betoonde sportiviteit waarover zelfs de tegen standers vol lof waren. Quickers moed en vol harding en meerdere successen wachten u. 150 Waalwijkers woonden den wedstrijd bij. KAATSHEUVEL. De wedstrijd KaatsheuvelGudok kon Zondag wegens ongeschiktheid van het terrein niet door gaan. Ook de wedstrijd Sprang IKaatsheuvel II kon om dezelfde reden niet doorgaan. Kaatsheu vel III ontving W. S. C. III op het Berkdijk-ter rein en wist met 53 te winnen. Van de 3e klasse N. V. B. is het competitie-lijstje slechts onbedui dend gewijzigd. "O e ai c n a> c CD 3 a) «o -*-* 1 CD a> CL CA C c O ai V-i O TS CD 3 3 CL c 3 CL 3 CD 3 CD 3 T3 a. t3 B CD b/3 c.' on CD O Öfl CD C 01 ra bfl ra l 3 rs 3 De vliegtocht NederlandIndië is gis teren voortgezet. Wij herinneren eraan, dat het vliegtoestel op 1 October van Amsterdam vertrokken, dp 3 October tengevolge van het lek worden van den waterkoeler, te Plovdiv, in Bulga rije, een noodlanding moest maken, waarbjj het vrij ernstig beschadigd werd. Reuter seinde gisteren uit Konstantinopel De Nederlandsche vliegers zijn hier aan gekomen. De vlucht van Philippopel naar hier had zonder ongevallen plaats; de mo tor liep best. Het vliegtuig vertrekt morgenochtend vroeg naar Angora. De volgende landings plaatsen zijn Aleppo en Bagdad. Het s.s. „Mapia" van de Stoomvaart maatschappij „Nederland", arriveerde Don derdag 30 October om 12 uur 's middags te Amsterdam met ongeveer 11.550 ton tarwe, van New-Orleans. Onmiddelijk na aankomst werd door mid del van elevators van de Ned. Silo-Elevator en Graanfactor-Mij. met de lossing begon nen en 54i uur na aankomst, n.l. Zaterdag j.l. om 6.30 uur n.m. was het schip volledig gelost en tevens voorzien van 1700 ton bun kerkolen. Het schip was toen geheel klaar om weer zee te kiezen. Een record Zooals bekend, houdt de Kamer van Koophandel te Waalwijk, morgen eene al gemeene vergadering. Aan de uitvoerige agenda ontleenen wij de navolgende punten met het advies van het Bureau 4. Schrijven der Kamer te 's Hertogen bosch, in zake verkeersbelemmering door den spoorwegovergang bij 's Hertogenbosch op den weg uit de Langstraat.' Advies van het Bureau. Naar aanleiding van eene opmerking in de vorige vergadering gemaakt, hebben wij de Bossche Kamer gevraagd, of van die zijde reeds stappen waren gedaan tot' weg neming der zeer hinderlijke verkeersbelem mering aan genoemden overgang. Zij deelt ons mede, dat door deze Kamer geen stappen zijn gedaan, doch dat,het haar bekend is, dat door het Gemeentebestuur, in samenwerking met het provinciaal bestuur, reeds pogingen in die richting zijn aange wend, doch echter zonder eenig resultaat, omdat een afdoende verbetering zeer hooge kosten met zich zal brengen. De Kamer is echter bereid samen te werken om ander maal een poging aan te wenden. Wij stellen U daarom voor, ons te machtigen, nader met de Bossche Kamer in overleg te treden, en met ons te beraden over de te voeren actie. 7. Schrjjven van het lid onzer Kamer G. van Loon, waarbij hij, mede namens eenige andere zakenlieden, de aandacht vestigt op de slechte verbindihg van een der avond- treinen uit Antwerpen en Zeeland, met den trein Lage-Zwaluwe's Hertogenbosch. Advies van het Bureau. Te Roosendaal komt om 7.58 èen trein aan van Antwerpen en om 8.14 een uit Zeelandzij geven verbinding met den trein die om 8.20 uit Roosendaal vertrekt en om 8.43 te Zwaluwe aankomt. De trein voor den Bosch is dan echter om 8.40 vertrokken. Wanneer deze trein eenige minuten later vertrok, was het bezwaar ondervangen. Dit is mogelijk, omdat hij bij aankomst te 's Bosch niet onmiddelijk bij andere treinen aansluit. Wij hebben ter zake overleg ge pleegd met den heer Station-chef alhier, die ambtelijk reeds de aandacht op dezen misstand vestigde. Wij hebben door tusschen- komst van deze een verzoek, als door den heer van Loon bedoeld, aan de Directie der Spoorwegen verzonden. 10. Schrijven der Kamer te Tilburg, be geleidende een ontwerp-adres in zake ver tegenwoordiging der Zuidelijke Kamers in officieele Colleges. Advies van het Bureau. In de vergadering onzer Kamer van 24 April 1924, werd sympathie betuigd met het door de Tilburgsche Kamer geopperde denk beeld om in samenwerking met de Noord- Brabantsche en Limburgsche Kamers pogin gen aan te wenden om eene betere' vertegen woordiging te verkrijgen van de industrie in de officieele colleges. Thans wordt aan geboden een ontwerp-adres, waarbij een ver tegenwoordiging wordt gevraagd o.a, in de Staatscommissie voor de Economische Po litiek en in de Commissie voor de Handels verdragen. Wfl adviseeren u het ontwerp goed te keuren. 14. S clirijven van de Waalwijkschq, Chroomlederfabriek, voorheen van Dooren üe Greeff te Waalwijk, inzake invoertarief op leder in Duitschland. Advies van het Bureau. De firma deelt mede, dat haar ter oore is gekomen, dat het in de bedoeling der Duit- sche Regeering zou liggen om het thans gel dend invoerrecht op crouponleder te verhoo- gen van 36 op 42 Pf. per K.G. Zij ziet hier in eene bedreiging van de exportmogelijk heid en verzoekt stappen te doen bij de Ne derlandsche regeering om alsnog tegen de voorgenomen tariefsverhooging te protes teeren. Wij kunnen den tijd tot dit verzoek niet gelukkig gekozen achten. Door de Neder landsche ledernijverheid wordt alles in het werk gesteld om ter bescherming van die nijverheid leder in het tarief van invoer rechten opgenomen te krijgen, terwijl thans geprotesteerd zou moeten worden tegen ge lijken maatregel door het buitenland ge troffen. Men kan moeilijk uit twee ruiven eten. De actie voor het eene kan slechts schaden aan het andere. mm N

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6