Onze St. Nicolaas Etalages zijn gereed. Moon Tielen. Waalwijk, Dienstbode. Stiksters aantonde Meisjes. bit uitbreiden zijner schoenfabriek net bijkomende werken. Vischverkoop SI. Nicolaas Speelgoederen J. C- v. Sijk^ienburg, M A-tas - - - lrYi!'k£ïr^^ SPEELGOEDERE Galanterieën, Luxe- en Huishoudelijke artikelen, Glas, Poreelein en Aardewerk. PARAPLUIES, LEDERWAREN, R. VAN MIL-BOHNEN. één proeforder overtuigt U Uitbreiding Schoenfabriek. SKA,HS&S 'tt.HSWS.fflï-5 te Bovendien vond men in het huis ook nog zakken en touw, welke S. waarschijnlijk van de oliefabriek heeft ontvreemd. S. is per auto naar Haarlem over gebracht. De statistieken van de Londensche verkeerspolitie toonen aan, dat in de maanden Juli, Augustus en September 10 000 verkeersongevallen hebben plaats gehad, waarvan 124 met doode lijken afloop. De particuliere auto's maakten de meeste slachtoffers en ver oorzaakten nl. 5974 ongevallen, waar van 55 gevallen met doodelijken afloop. De motorrijwielen doodden 26 per sonen, bij 1997 ongevallen. De omnibussen veroorzaakten 2238 ongevallen, waarvan 41 met doode lijken afloop. De trams waren het minst gevaarlijk. Van de 1132 door deze voertuigen veroorzaakte ongevallen, hadden er slechts twee een doodelijken afloop Te Culemborg is gistermiddag een zesjarig jongetje onder een auto geraakt, het was dadelijk dood. Qisteravond is tusschen Borne en Almelo een autobus tegen een andere autobus, die aan den kant van den weg stond om benzine in te nemen gereden. De stilstaande bus, vol pas sagiers kantelde en geraakte in een sloot. De inzittenden werden spoedi geholpen en bleken er goed te zijn afgekomen. Om den Hamburgersingel Venlo heeft een botsing plaats gehad tusschen een autobus rijdende tus schen Venlo en Roermond, en den 12-jarigen fietsrijder Th C. zoon van een spoorwegarbeider. De jongen kreeg een schedelfractuur en was on middellijk dood. De vorige week is de landbou wer V., uit de gemeente Hoevelaken overreden door zijn eigen disselwagen die met meel was beladen. Door het springen van een hond was het paarc schichtig geworden en de voerman van den bok gegleden. De man is gis teren aan de gevolgen overleden. Gistermorgen omstreeks 9 20 uur is in de Weimarstraat bij de Valken boschlaan te den Haag een wielrijder aangereden door een motorwagen van lijn 5, met doodelijk gevolg. Van deze aanrijding moet een 15-jarig meisje getuige geweest zijn. De commissaris van afd. C. Hoofdbureau van politie verzoekt dit meisje zich zoo spoedig mogelijk aan genoemde afdeeeling te vervoegen. Uit een onderzoek door de politie ingesteld, is gebleken dat het slacht offer is de ongeveer 50-jarige kunst schilder, de heer K., wonende Ampère straat. Het ongeval zou te wijten zijn aan het feit, dat de fietser op het laatste oogenblik nog de tramrails wilde over steken en hij daarbij gegrepen werd door een motorwagen van lijn 5 Zijn lijk is vervoerd naar het politie bureau Archimedestraat. Op de Schipbrug te Doesburg is een stoomtram ontspoord, waarbij de locomotief in de IJssel stortte. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Al enkele dagen stond aan het aanplakbord te Oud Gastel een huwe lijksaankondiging aangeplakt van een mijnheer, die met zijn huishoudster, welke hem langen tijd trouw en eerlijk had gediend, in het huwelijksbootje wilde stappen. Nu, dat is zoo heel bijzonder niet, dat daarvan hier melding gemaakt be hoeft te worden. ja, maarnaast die huwelijks aankondiging stond tevens een ander biljet aangeplakt, houdende de aankon diging van een gerechtelijke verkooping van goederen, van dienzelfden mijnheer en bruidegom, wijl hij als werk gever geen bonnetjes had willen plak ken ten behoeve der verplichte rijks verzekering van-zijnhuishoudster. Diens verschenen de ambtelijke per sonages, die den verkoop zouden hou den en van de noodige belang stelling in dit bijzondere geval was men verzekerd. Nauwelijks was echter het eerste stuk onder den hamer gekomen of het ge recht had zijn loop gehad met vol doende succes. Dit eerste stuk toch bracht f 300 op, ruim voldoende om de verschuldigde zegeltjes en de uit het verzet voortgekomen kosten vier of vijfmaal te betalen, zoodat de verdere verkooping kon worden gestaakt. De rechtbank te Insterburg heeft heden een landbouwer, diens vrouw en een smid ter dood veroordeeld. Zij hadden samen een oud echtpaar ver moord, de lijken in stukken gesneden en in een riviertje geworpen. De ver oordeelde vrouw schijnt de twee man- -nen tot de daad te hebben aangespoord. Te Zaanslag is gisternacht op drie plaatsen ingebroken Bij een dezer inbraken werd niets, bij de tweede slechts twee kleedingsstukken, maar bij de derde een bedrag van ongeveer f900 ontvreemd. Men meldt uit Eede (Zeeland) Aan de grens alhier heeft zich een wondertje voorgedaan. Een Nederlan der, die in België nog iets op zijn kerfstok schijnt te hebben, bevond zich op ongeveer 10 Meter van de grens op Nederlandsche grond gebied. Plot seling werd hij aangegrepen door een Belgisch douanebeambte in burger- kleeding die hem over de grens trachtte te brengen. Toen de aangevallene zich bleef verzetten, kwam een tweede douanier te hulp. De Nederlander wist zich aan een grenspaal vast te klampen en enkele personen kwamen uit een café te hulp. De Belgen lieten den man toen los en verdwenen. De politie stelt een nader onderzoek in. Woensdagmiddag viel te Purme- rend een kind van den kleermaker J. in het water. De moeder sprong het direct na, zonder in staat te zijn het te redden. Beiden werden echter door inmiddels toegeschoten nieuwsgierigen op het droge gebracht. Maar toen kwam een buurvrouw, mej. B., aan- loopen, baande zich een weg door de menigte, sprong in haar opgewonden heid te water en verdween direct in de diepte. De heer P. Moerbeek, een bekend duiker, slaagde erin na vijf maal duiken de vrouw boven te brengen Drie doctoren stelden onmiddellijk krachtige pogingen in het werk om de levensgeesten weder op te wekken, doch hadden geen succes. Zondagmiddag 4 uur raakte op den Mulderstraatweg nabij dé Vinken- brug, te Diemen, een voorwiel van een Steyer auto bij het passeeren een ach terwiel van een Spijkerwagen, met het gevolg, dat de bestuurder van den eerste auto zijn stuur verloor. De wagen kwam in den onderkant vanden weg terecht, doch bleef bij een dam in het zand steken waardoor hij niet geheel omsloeg. De bestuurder die met zijn borst tegen het stuurrad viel, dat totaal afknapte, kw m er met een verwonding aan het gezich vrij goed af. Een heer brak een knieschijf en is met een ziekenauto naar de Boer- have-klieniek te Amsterdam vervoerd. Twee dames kwamen met den schrik vrij. De auto was zwaar beschadigd. De Spijker-auto bekwam slechts aan de vooras eenige averij. Met zekerheid is nog niet vast te stellen, wien de schuld van deze aanrijding treft. - In New-York hebben eenige jongens van 12 jaar een anderen schoolknaap gedood en zijn lijkin een moeras verborgen. De knapen zeggen dat het een ongeluk was geweest en zij in hun angst het lijk maar verbor gen hadden. van aankoop van wij aan Wij zijn dit jaar bijzonder goed geslaagd met den de goedkoopste tot de beste soorten, zoodat iedere concurrentie het hoofd kunnen bieden. Groote sorteering in: 33567 Prachtige sorteering in: als 2)amestasschen, Sigarenkokers, portefeuilles, etc- CORRESPONDENTIE. V erslagen Catal o gi "Kant o orboeken Coü r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nveloppen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo r mulieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. ADVERTENTIëN. \)oor de vele blijken van be- langstelling, ondervonden bij gelegenheid van onze 25 Jarige Echtvereeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. DUIJVEKAM, J. H. DUIVEKAM- van Papenhoven en Kinderen. Waalwijk, 10 Nov. 1924. Mr. Loeffstraat 17. 33568 HET LEESSEIZOEN BREEKT AAN! Weet wel: dat ons blad het eenigste is dat eigen uitvoerige verslagen geeft van 15 gemeenten in de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena, dat dit blad uitvoerige berichten geeft uit alle plaatsen in de streek tusschen 's-Bosch, Geertruidenberg, Tilburg en Gorinchem, dat dit blad heeft tal van uitstekende medewerkers, artikelen en berichten op verschillend gebied, dat dit blad zijn kolommen openstelt voor elkeen die belangen der plaats zijner inwoning wenscht te bespreken, waardoor de rubriek „Ingezonden Stukken" van groote waarde wordt, dat dit blad dus alles bevat wat men juist in een gewestelijk blad moet vinden, dat dit blad daarom algemeen gelezen wordt, dat het daarom voor degenen die zich nog niet abonneerden als 't ware plicht is zulks te doen, dat het daarom het aangewezen blad is voor uwe advertentiën. Voor direct gevraagd eenigzins met koken bekend. Hotel GERR1S, Waalwijk. 33535 gevraagd, P. G. G. HO GEN HO U T, Min. Loeffstr. 20, WAALWIJK. 33566 N.V. ST00MSCH0ENENFABRIEK v/h. J0S. GROENEN te Waalwijk vraagt en Hoog loon. <5au deQïï^neJcyzebLG Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle. Haarlem. GEVRAAGD te Tilburg in Prot. gezin z. k. met 1 Jan. of eerder Wasch buitenshuis. 33560 Brieven aan Mevr. PLANTENGA St. Jozefstraat 112, Tilburg. 33534 Op Donderdag 13 No vember e.k. 's namiddags 4 uur zal in het café „DE KOREN BEURS" te Waalwijk door den heer J. C. Spapens worden aanbesteed Bestek en teekening te ver krijgen op het kantoor der fabriek zoover de voorraad strekt, tegen betaling van f 5.Bij ongeschon den teruggaaf op den dag der besteding wordt f2 50 geresti tueerd. 33552 Aanwijzing en inlichtingen 4 uren bevorens te bekomen bij den bouwkundige J. v. DIJK, alhier. Donderdagmorgen van 911 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol, De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden. een heeft dit jaar ongekend groote sorteering gebracht, welke aan bespot telijk lage prijzen 33557 moeten worde m opgeruimd. Komt kijken alvorens elders te koopen. G ootestraat, WAALWIJK. Hef aantal nieuwe al)onné'« op was dit voorjaar WILT OOK U ruim vierduizend voor het komende niet ee^is een proef- winterseizoen abonnement besteilen V welke gratis geknipte patronen worden verstrekt. GRATIS; gedurende een half kwartaal een abonnement on Stuiversblad1 P°P ire humoristisch weekblad: het Geïllustreerd S ^iA7J S een ov®(druk van een boelenden roman naar keuze of de Erfgename van Dannewakle öf Een geheimzinnige verdwijning Het Nieuwe vernieuwing Modeblad heeft In zijn 24en Jaargang een algeheele i, j, ondergaan. Het verschijnt tweemaal per matnd en h«0.efkoopste en meest praktische mode-tijdschrift in Neder land, bu tal van vakscholen in gebruik. Behalve door een overvloed" van modellen voor dames- en kinderkleedin onderscheid! zch thans ook zéér bijzondei door een uitgebreide alle soorten, ook de meest moderne rubriek dameshandwerken. het van Postwissel te zenden aan de Administratie dezer courant. Naam en adres daarop duidelijk vermelden, benevens den titel van der gratis oyerdruk-roman, welken men uitkiest. Zy, die onze courant' pet post ontvangen, kunnen Het Nieuwe Modeblad ook slechts ver post ontvangen. De prjjs bedraagt dan 1JS5 per kwartaal. De motorfietsrijder Assink, die Zondagavond tusschen Hengelo en Borne tegen een autobus ge reden is, is vandaag in het R.K. ziekenhuis te Hengelo overleden. Eysink, die op de duo-zitting zat, is, zooals ge meld werd, reeds Zondagavond aan zijn zware verwondingen overleden. Op den hoek van de Willem de Zwijgerlaan en Ff&'derik Hendriklaan had gistermiddag een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. De 8-jarige Marietje H., wonende Willem de Zwijgerlaan stond op het trottoir bij dien hoek, toen er een auto kwam aanrijden. De chauffeur moest om de tram te vermijden, de bocht wat te scherp nemen. Met het recht er-voorwiel reed de auto daarbij het trottoir op en greep het meisje dat daar stond te wachten. Het wiel ging over het kind heen met het gevolg dat de arme kleine onmiddellijk dood was. De auto reed tegen een lantaarnpaal aan, die ook op den hoek stond, waardoor deze afgeknapt werd. De chauffeur van de auto verloor door de emotie en door den schrik zijn bewustzijn en moest naar zijne woning wor den vervoerd. Naar uit het eerste onderzoek der politie blijkt, schijnt de chauffeur echter niet ge heel vrij uit te gaan, wat de schuld aan het onge luk betreft. Het lijkje van het kind is door den G-. G. D. naar den Centralen Post vervoerd. Maandagmorgen heeft de heer P. te Haar lem bij de politie aangifte gedaan, dat in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken was in het kantoor onder zijn woning, waarvan hij bewaarder is. De recherche stelde onmiddellijk een onderzoek in, waaruit bleek, dat de inbraak gefingeerd moest zijn. De vrouw werd daarop naar het politiebureau gebracht. Inmiddels bleek, dat in het rookkanaal van een brandend fornuis een belangrijk bedrag aan geld verborgen was. Toen dit aan de vrouw meegedeeld werd, be kende zij, den diefstal gepleegd te hebben. De huisbewaarder heeft niets met 't geval te maken. Eenigen tijd geleden had de weduwe van C. te Eindhoven een auto in huurkoop gekocht. Dezer dagen heeft zij de gemeente Eindhoven verlaten, met medeneming van den auto, die zij in een andere gemeente verkocht, terwijl zij dezen nog niet had afbetaald. De eigenares, de firma van der Meulen te Eindhoven, heeft hiervan aan gifte gedaan bij de recherche, die thans de auto te Tilburg in beslag heeft genomen en de vrouw heeft gearresteerd wegens verduistering. De politie te Deventer heeft te Apeldoorn aangehouden den 26-jarigen "arbeider G. van W., die Zondagavond te Deventer fietsdiefstallen heeft gepleegd. Wegrens overvloed van copie moeten verschillende stukken tot een volgend nummer blyven liggen. I i

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 8