Voor Chocolade en -Letters in Me Ysrscheidenheil Borstplaat PUROL Bonbons Pastilles van Droste heerlijk en toch goedkoop Comestibles, Kreeit, Sardines, Garnalen, enz. Zalm, Luxe doozen Luxe doozen avonden besteed aan het onderzoek van de begrooting en dat de heer Timmermans het resultaat daarvan op schrift heeft gezet verdiend waar deering, Vroeger is dat nooit zoo gedaan en werd er maar gevraagd of de leden zich met de begrooting konden vereenigen en daarmee was het afgeloopen. Segeren. Ik ben altijd gewoon ge weest om de laatste twee dagen de stukken te komen inzien, want het kan gebeuren dat een paar dagen voor de vergadering nog veel stukken binnen komen zooals subsidie-aanvra gen enz. enz. Jansen. Op de eerste plaats moet ik zeggen dat het me genoegen doet dat thans door den heer Tak wordt toe gegeven dat het vroeger een groote janboel was. Waarom zijn de leden toen niet opgetreden zooals het be hoorden. Dat was niet alleen hun recht maar plicht. Ik zeg niet dat het niet goed is het uitbrengen van zoo'n rap port. maar ik zeg maar dat het pret tiger zou zijn geweest wanneer zoo'n rapport zoo maar niet onderling was vastgesteld maar dat er van te voren eens over was gesproken. Men komt hier elkaar toch zoo dikwijls tegen en dan had men gemakkelijk eens kunnen praten daarover. De Voorzitter zegt dat in de toe komst met het verzoek, om ook het rapport van de commissie bij de be grooting ter inzage te leggen, rekening kan worden gehouden. Men moet echter geen houding aan nemen als zou het een tekortkoming zijn dat zuiks nu niet is gedaan. Voorheen heeft men zelfs nooit naat een rapport gevraagd. Jansen Ik had gaarne gezien dat het nu al was gebeurd. Voorzitter. Dat wist de Commissie niet, die is niet helderziend. Hoe kon die nu weten dat de heeren gaarne het rapport ter inzage hadden. Jansen. Het is nu op een avond in elkaar gebokst, 't Lijkt wel een Zon- dagsche rede van Poincaré. De heer Segeren achter den heer Timmermans gaande staan zegtIk moet het nu nog eens gaan lezen. Voorzitter. Wil u als 't u blieft op uw plaats gaan staan. Segeren. Mag ik het niet eens even zien. De Voorzitter hamerend. Gaat u op uwe plaats zitten, ja of neen. De heer Segeren gaat op zijn plaats zitten en zegtmijnheer de Voorzitter, mag ik het als je blief eens even inzien. Voorzitter. Aanstonds. Tak. Ik heb niet gezegd dat het vroeger een janboel was, daar protes teer ik tegen. Spr. zet verder nogmaals uiteen hoe de commissie haar werkzaamheden heeft geregeld. jansen. Ge hebt die woorden niet gebruikt. Ge hebt het zoo op uw manier gezegd, maar ik heb er vol doende kunnen uithalen wat het toen was. De heer Timmermans zet ook de wijze van werking der commissie uiteen. Segeren. Wil U, mijnheer de Voor zitter, zoo goed zijn dat ik het rapport eens kan inzien. De heer Timmermans houdt er zijn hand op zoodat ik niets kan zien. Wat zit daar achter Voorzitter. Daar zit niets achter. Maar ik begrijp niet goed dat U er niets van hebt gehoord Ik heb hét goed kunnen volgen en heb dan ook geantwoord op verschillende punten, waarop ik meende te moeten ant woorden. Mijnheer Timmermans, wil U even het rapport laten lezen, dan kan de heer Segeren het bestudeeren. Segeren. Het is maar jammer dal ik me zoo moet haasten. Voorzitter. Wij zullen aan het ver langen van den heer Jansen voldoen en het rapport een volgend jaar bij de begrooting neerleggen. De heer Segeren moet echter het niet laten voorkomen alsof het nu een tekort koming is. Timmermans. Daar is niets tegen maar nu was er van te voren niets over opgemerkt. Segeren. Nu is het een soort over rompeling zoo'n rapport. Een vorig jaar heb ik er al aan gedacht,- maar U, mijnheer de Voorzitter, was toen nog zoo jong Voorzitter. Toen heb ik daar niet verder op willen ingaan. Voorzitter. Dus toen hebt U mij zoo'n beeije ontzien. Segeren. Ja. Voorzitter. Moet ik dat apprecieeren. Segeren. Maar hu is het de tweede keer en dan zoo'n valsche agenda, nu kan het niet meer door den beugel. Voorzitter. Wat is valsch. Segeren. Politiek dan. 't Is politiek spel dat u ook al speelt. Ik wil goede papieren ontvangen maar geen prullen. De Voorzitter omschrijft nader wat door de commissie over het gemeen telijk electriciteitsbedrijf en grond bedrijf is gezegd. Jansen. Heb ik uit het rapport goed gehoord. Wil men voortaan meer geld van den grond maken als de prijzen zijn vastgesteld. Voorzitter. Neen, juist andersom, Jansen. O, ja, je moet me niet kwalijk nemen. De heer Timmermans rammelt het zoo gauw af, dat is hij nu eenmaal zoo gewoon, daar kan hij niets aan doen, dat ik het onmogelijk goed kan volgen. Segeren. Het is mij te kort om zoo'n rapport voldoende in te zien en daarom zaLik buiten stemming blijven. Voorzitter. Zeker, een overwegende reden. Jansen. Ik heb ook niet voldoende gelegenheid gehad om het te overzien. Segeren. Ik breng hulde aan den heer Jansen. De Voorzitter stelt voor om, alvorens met de begrooting te beginnen, eerst de subsidie-aanvragen te gaan be handelen, waartoe wordt besloten. Besloten wordt aan de Reclaseering te Breda f 5 subsidie te verieenen. Burg. en Weth. stellen voor aan de politieschool een subsidie te verieenen van f5 en aan agenten die in het bezit van een diploma zijn f50 te verieenen. Jansen. Is dat hier wel noodig. Ik geloof dat onze politie, die geen di ploma heeft, wel zoo pienter is als 10 die een diploma hebben. Voorzitter. Zeker, maar het kan een spoorslag zijn om ook nóg in het bezit te komen van een diploma. Het voorstel wordt met 4 stemmen aangenomen. De heeren Jansen en Segeren bleven buiten stemming. Schrijven van de Zwemrlub om een subsidie te mogen ontvam eav m f 150. Als een vorig jaar zullen minvermo genden dan Woensdag- en Zaterdag middag gratis van de zwemkom ge bruik kunnen maken. Adressanten schrijven dat het salaris van den badmeester moet worden ver hoogd en men-nu zonder verhooging van subsidie de begrooting niet klop pend kan maken. Ook de contributie van de leden wordt verhoogd. De Voorzitter zegt dat uit de stukken niet blijkt dat de contributie wordt verhoogd Burg. en Weth. stellen daar om voor dezelfde subsidie te verieenen van een vorig jaar. De heer Jansen wil op de eerste plaats verklaren dat hij de zwtemclub wel genegen is, maar een subsidie van f 125 acht hij met het oog op den finantieelen toestand van de gemeente te hoog en stelt voor die te bepalen op f 75. Men moet goed bedenken waaraan men het geld geeft. Wie zijn lid van de vereeniging? Allemaal gegoede lieden en als ge dan ziet dat deze hun inkoopen steeds met een auto in den Bosch gaan doen inplaats van hier de middenstanders, die het toch al zoo hard te verantwoorden hebben, te steunen, dan behoeven dergelijke menschen voor hun liefheb berij-gezelschappen niet zoo'n grooten steun te hebben Die menschen zeg gen dat in den Bosch alles zoo goed koop is, maar dan moeten ze niet' zooveel van de belastingbetalende middenstanders verwachten. Segeren. 't Spijt me, maar ik zou nog geen 25 cent subsidie willen ge ven om de eenvoudige reden dat ik het als een soort iuxe beschouw. Ik had dan ook liever gezien dat deze post van de begrooting was geschrapt Als hun straks de toegang daar eens wordt geweigerd, wat dan. O, God, waarom nu toch die subsidie gegeven. Ingezonden Mededeelingen. Gesprongen Handen Ruws Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes 'tZijn toch allemaal hoogstaande per sonen die lid zijn, meen ik. Ik ben niet tegen de zwemclub, absoluut niet hoor, want ik zelf doe ook aan de sport, maar de leden moeten maar voor zichzelf zorgen. Timmermans. Men moet bedenken dat de subsidie niet wordt gevraagd voor de leden, .maar voor de min vermogenden die tweemaal in de week daar gratis mogen gaan zwemmen Een groot aantal van die menschen maken er gebruik van en daar moet de gemeente iets voor over hebben. Segeren. Wat kunnen die menschen er nu in die 2 uur gebruik van maken. De meesten moeten dan werken. Voorzitter. Hef is 8 uur in de week dat ze er gebruik van kunnen rrtaken. Segeren. Dan moeten die menschen werken en zwoegen. Die andere menschen kunnen wel even naar den Haag gaan om een bad te nemen. Jansen. Scheveningen bedoel je. Segeren. Ge krijgt toch eerst den Haag en dan pas Scheveningen Voorzitter. De vereeniging presteert iets tegenover de gemeente door de minvermogenden in de gelegenheid te stellen van de zwemkom gratis gebruik te maken. Dat moet de gemeente iets waard zijn. Segeren. Ik heb toevallig een be stuurslid gehoord en die zeiwe zullen maar f 150 vragen, dan krijgen we wel f 125. Kijk eens, mijnheer de Voorzitter, wij moeten niet kijken wat die heeren vragen, wij moeten op de eerste plaats kijken naar de kas van de gemeente, zien of de portemonnaie het toelaat om zooveel uit te geven Voorzitter. Daar laat ik me ook niet door beïnvloeden. Segeren. U wijst er toch op dat ze f 150 vragen, Ze kunnen wel f 1000 vragen. Jansen. Dat ze f 150 vragen is ge- vö^on koopmanschap en daar hebben wij hier voor te waken. Voor dien korten tijd dat de minvermogenden van het water gebruik mogen maken is f 75 voldoende, of zouden wij de auto waarmee ze de winkelwaar in 's Bosch gaan halen ook nog moeten betalen. Ook moet in het oog worden ge houden, dat de afgeloopen zomer slecht is geweest en er daarom vanzelf niet zooveel kaarten zijn verkocht aan niet- leden, daar kan de vereeniging een beetje strop aan hebben gehad, maar dat kan nu wel beter worden. Ik ben sterk van oordeel dat f 75 voldoende is. Ik neem het den heer Timmermans, die lid is van het bestuur, niet kwalijk dat hij er voor opkomt, maar er is al genoeg gemorst met het geld, niet door dezen burgemeester, maar vroeger. Laten wij toch een beetje zuinig zijn met het geld want wat moeten de mid denstanders niet doen om de koppen boven het water te houden Timmermanst De vereeniging drijft op eigen wieken, maar de subsidie is uitsluitend voor de minvermogenden. Andere gemeenten brengen daarvoor groote offers omdat het een onderdeel van de volksgezondheid is. Sassen. Als de contributie met een kleinigheid wordt verhoogd, dan kon de subsidie worden verlaagd. Ik zou de middenweg willen bewandelen en f 100 subsidie verieenen. Segeren. Men breekt er andere zaken door af. Jansen. De heele vereeniging zal wel het voorstel van Burg, en Weth, toe juichen maar de massa menschen, de groote hoop belastingbetalenden, zal wel zqggen, dat wij het gqed yitkijken Mijne heeren, bezuiniging is noodig, denkt daar wei aan. Segeren, 't Zijn toch ook allemaal mevrouws die leden. De heer Allard wil liever een ruime subsidie geven maar de vereeniging dan eenige voorwaarden stellen o.a. dat na afloop van het seizoen de dui kers in goeden staat moeten zijn enz. Alles moet in goeden staat worden af geleverd. Segeren. Dat wordt dan een ander geval. Voorzitter. Er zijn sluizen die pas vernieuwd waren en nu al stuk zijn. Het is te iaat ontdekt, ook dat er voor een sluis een paar zakken zand zijn geworpen. Ik ben het eens met Mr. Allard. Jansen. Als dat zoo is, dan zou ik een onderzoek laten instellen wie 'm dat gelapt heeft. Door dergelijke din gen komen de landerijen en tuinen achter het klooster onder water te staan. Men moet nu niet meer subsi die gaan geven opdat ze zulke dingen niet meer zullen doen, maar gewoon een proces geven. Timmermans. Voor de vereeniging is het een groot belang als alles goed functioneert. Voorzitter. Daarvoor zijn verschil lende belanghebbenden. Het kunnen ook visschers zijn ge weest. Segeren. Het is een mooie politieke beweging. Het beste van de tuinen en moestuinen staat onder water. En dan zeggen dat er een paar zakken zand voor een duiker zijn gevonden. Politiek en anders niets. Ik heb er al eerder op gewezen maar toen ik op een schrijven daarop betreffende wees, werd die zoo maar onderste boven voorgelezen. De politie kan er niets aan doen, die is niet te kort gekomen. Als de vereeniging alles moet onder houden, dan ben ik voor f 125 sub sidie. Het voorstel van den heer Jansen in omvraag gebracht wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Jansen en Segeren. Tegen de heeren Allard Sas sen, Timmermans en Tak. Over het voorstel van Burg. enWeth in omvraag gebracht staken de stemmen. Voor stemden de heeren Timmermans, Allard en Tak. Tegen de heeren Sas sen, Jansen en Segeren, zoodat in een volgende vergadering daarover op nieuw gestemd moet worden. (Wordt vervolgd.) op hem geschoten. Hij werd zeer ern stig verwond, zijn adjudant minder. Deze aanslag heeft diepen indruk gemaakt in Egypte en Engeland. In dit laatste land is men zeer ontstemd. BUITENLAND. De Belgische Kamerleden hebben reeds vrij verkeer op de spoorwegen en de schepen van den staat. Een aan tal hebben nu ook gratis vliegverkeer aangevraagd voor de kamerleden. De maatschappij, welke dit aangaat, heeft geweigerd aan het verzoek te voldoen; zij wil echter wel een belangrijke prijs vermindering toestaan een de Kamer leden. Naar verluidt, heeft de regeering van het opruimen van 28 oorlogssche pen krachtens de overeenkomst tot be perking van de oorlogstoerustingen ter zee, slechts 140,759 dollars ontvangen. Elf schepen waren nieuw en zouden 426 millioen dollars gekost hebben, indien voltooid waren geworden; de uitgaven hadden toen het werk eraan gestaakt werd reeds 153,814.000 dollar bedra gen. Het groote Engèlsche stoomschip Belgenland, dat een reis van 135 dagen met pleizierreizigers zal maken, zit weer vast op de Schelde. Er is een aanslag gepleegd op den Engelschen opperbevelhebber in Egyp te, tevens gouverneur van Soedan. Eerst werd een bom naar zijn rijtuig geworpen en toen deze niet ontplofte werd door een achttal sluipmoorde naars als boeren verkleede studenten SPORT. Voetbalsport. WAALWIJK. QUICK. Na den spannenden strijd van Quick tegen Gudok is aller belangstelling ge vestigd op den wedstrijd welke Quick Zondag moet spelen tegen Kaatsheuvel, op het terrein van Quick. Thans gaat het weer voor de bezet ting van de bovenste plaats, want, ge zien het gelijk spel van Quick 1.1. Zon dag, is de spanning in de afdeeling weer grooter geworden. Al ware dit het geval niet, toch zou men verlangend naar de wedstrijd tegen Kaatsheuvel uitzien, want steeds heeft er een na ijver bestaan tusschen Waalwijk en Kaatsheuvel om te winnen. Tot heden heeft Kaatsh. op eigen terrein tegen de drie Waalwijksche N. Y.B.-clubs gespeeld, waarvan 1 gewon nen en 2 gelijk gespeeld. Begrijpelijker wijze bestaat er nu groote spanning om te zien of de Waalwijkers op eigen bodem een zegen kunnen behalen. Dat dit niet gemakkelijk gaat, daar zijn wij vast en zeker van overtuigd, doch wij vertrouwen dat de Quick'ers in fair en eerlijk spel, zullen trachten de eer van Waalwijk hoog te houden. De goede vriendschap tusschen Kaatsheuvel en Quick is reeds een waarborg dat we een wedstrijd te zien zullen krijgen, waarin gevoetbald wordt en onnoodig duwen en trappen achterwege blijft. Daar er een massa supporters, zoowel van Waalwijk als Kaatsheuvel, op het terrein aanwezig zullen zijn, doen wij ook op hen een beroep om mede te werken tod handhaving der goede ver standhouding, door op gepaste manier zijn favoriet aan te moedigen. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter, de heer IJpelaar uit Tilburg. Quick 2 gaat naar Dongen om aldaar Dongen 3 te bekampen. Quick 3 om 12 uur thuis tegen Kaatsheuvel 3 en Quick 4 tegen H.E.C. 3. W.S.C. Morgen zal W. S. C. in den Bosch gaan spelen tegen de jongste derde klasser uit deze afdeeling, n.l. tegen D.E.V.O., eene vereeniging, geheel on bekend voor de zwarthemden. Niette min schijnt er van deze Bosschenaren, die een fanatiek en geestdriftig spel aan den dag moeten leggen in den trant als dat van de Roodborstjes, een niet te onderschatten kracht uit te gaan, te oordeelen naar het gelijke spel tegen Gudok in Tilburg en de overwinning in Oosterhont. Zal W.S.C. nu eindelijk ook eens met wat meer geestdrift gaan spelen en zullen de spelers in het vervolg toch niet meer van plan zijn zulk een koude houding aan te nemen als voor 14 da gen terug in de plaatselijke ontmoe ting! Vooral in de voorhoede schuilt deze ontzettende kwaal, eene fout, welke als 't ware vccor het geheele elftal nood lottig kan worden. Den voorhoede-spelers geven wij der halve in overweging, meer op den bal te zitten, niet wachten, totdat door de achterhoede een bal zal worden toe gespeeld, doch zelf gaan ophalen; bo vendien de achterhoede der tegenpar tij niet telkens vrij laten trappen, doch dit zoo mogelijk beletten. Voorts zouden wij de voorhoede-spe lers er nog op willen wijzen, het spel vooral niet te gesloten te houdennaar onze meening kan er in deze lagere klasse met open spel meer bereikt wor den. Laten de spelers tenslotte even hun ne gedachten gaan tot de talrijke aan hangers, op wien de laatste resultaten allerminst een aangenamen indruk zullen achterlaten, temeer, daar er ons inziens beter gespeeld kan worden. Laat ons hiermede eindigen en laat ons hopen, dat de spelers te beginnen H. KolslerenLa Garde, - Groolestraal, - Waalwijk PUROL in Doozen 30,60,90<u Tube80c« Bij Apothekers en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6