Prijsverlaging verven. publiek finaal verkoopen Woonhuis, Notaris van Ham ingezet op f 1100. Notaris van Ham publiek verkoopen Notaris vanHam publiek verkoopen Timmermans Het is nu mooi ge weest voor de plaats. Er moet toch ook een eind aan komen. Jansen. Er komt nog bij dat de café houders er groot nadeel bij hebben de café's waren knapjes leeg. Nu tegen St. Nicolaas mogen we wel eens aan de eigen inwoners denken. Voorzitter. Hij weet nog niet waar heen hij zal gaan en vraagt daarom of hij hier nog wat mag blijven staan. Wordt besloten f 5 per week staan geld te vragen en hoogstens 2 weken te laten staan. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor om gedurende de wintermaanden de markt aan de andere zijde van de Markt te houden zulks met het oog op de koude. Aldus wordt besloten. De Voorzitter stelt daarna voor om den grond, waar het iet wordt op geslaan, te verpachten en 1/4 ct. per M1 te rekenen ,en voor andere zaken een halve cent. Segeren. Heeft men^wel een uitweg voor dat eiland. Voorzitter. Het is een schiereiland. Jansen. Het is een verboden schier eiland. Allard. Er is ten allen tijde toegang voor belanghebbenden te verkrijgen. Segeren. U zegt dat wel maar ik heb toch eens een bekeuring gehad. Mr. Allard. Die er iets hadden staan, hebben altijd vergunning gehad. Wordt besloten van den gemeente opzichter een partij ljselsteen te koo pen tegen den prijs van f 15 per 1000 om daarmede enkele wegen te kunnen opknappen. De heer Sassen zegt dat men deze week een conferentie heeft gehouden over den buitengrond. Vooraf wil hij zeggen dat hij niet mee doet aan de oude-grond-politiek. Hij wil alleen be oogen de belangen van het grondbe drijf en dan zegt hij dat het noodza kelijk is dat men ook de beschikking heeft over uitstekend industrie-terrein. Hij is beslist voor aankoop en die daar niet voor is, zal in hem een tegenstander vinden. Voorzitter. Wat bedoel u met de oude politiek. Sassen. Dat men zoo wat verkoopt en met de rest blijft zitten. Ik heb het ook altijd uit den booze gevonden dat hier alles in een hand is ver- eenigd geweest. Burgemeester, groot industrieel, groot grondbezitter en Dijk graaf. Trouwens, ik geloof wel, dat de grootste menigte van de gemeente het met mij eens was. De heer Jansen zegt van meening te zij dat men den aangeboden grond moet koopen wijl dat een welvaart voor de gemeente zal zijn. De gemeente heeft de voorkeur en moet het nemen. De Voorzitter merkt op dat ver schillende perceelen nog in erfpacht zijn bij diverse personen. De heer Timmermans zou wel het le gedeelte willen koopen om zoo doende vrijen overweg te verkrijgen, doch niet dat laag zigzags terrein dat buitendijks is gelegen. Voor industrieterrein is het niet te gebruiken tenzij na heel veel te maken onkosten De Voorzitter zegt dat oorspronkelijk wel is aangevraagd om dit terrein te koopen, doch bij nader inzien is ook hij van meening dat dit terrein voor de gemeente geen waarde heeft, vooral ook nog daarom, omdat, wil men er iets aan gaan wijzigen, de toestemming van de naast gelegen eigenaars moet hebben. Jansen. De heeren bekijken de zaak verkeerd. Ik zie juist door aankoop van dat buitendijks gelegen terrein een groot voordeel, want op dat terrein zit veel klei die de industrieel, die daarnaast zijn fabriek heeft, moet hebben omdat hij onderhand anders niet meer vooruit kan. Voor die klei alleen zal de gemeente zeker zooveel krijgen als men het perceel kan koopen, dus moet de gemeente het beslist koopen. Het is mij onbegrijpelijk dat jullie niet anders willen. Ziet ge dan niet dat de gemeente al dooreen persoon hoefijzervormig is ingesloten. Voor God hebben we hier gezworen, dat we onzen plicht zullen doen en hoe zou men dan in deze anders durven handelen. Begrijpt dat toch vooral goed heeren, dat ge uw twee vingers om hoog gestoken hebt om eerlijk, zonder bedoeling, de belangen van de gemeente te zullen behartigen. Ik kan geen ver trouwen stellen in een commissie die zoo werkt. Ben iksoms onbescheiden als ik vraag of de heer Timmermans er finantieel belang bij heeft. Ik zou als fatsoenlijk man en als ik Allard was, buiten zoo'n zaak blijven. Waarom moet dat voordeel weer in de zak van hem worden gestoken. Mr. Allard. Ik heb met absoluut niemand hierover gesproken en waar om ik weer in deze geschiedenis op deze manier moet worden getrokken, is me niet duidelijk. De heer Jansen is niet op de hoogte, weet niet wat ik betaald heb voor de landerijen die ik gekocht heb of welke offers ik daar voor heb moeten brengen. Hij spreekt altijd, giet het altijd in een vorm alsof ik zeer lagen daden hebt verricht. Jansen. Ik heb u niet genoemd. Ik zeg de oude raad. De heer Timmermans zal ondanks de minne insunuaties eerlijk voor zijn meening uitkomen. In aankoop ziet hij geen voordeel en daarom zal hij tegen stemmen. Mr. Allard. Ik ben even fatsoenlijk als wie ook en een commissie, maar dan van fatsoenlijke menschen, mag bij mij ten allen tijde een onderzoek instellen naar mijn zaken. Al mijn boe ken, al mijn correspondentie staat dan voor die commissie disponibel. Segeren. Als de heer Allard zijn eere woord wil geven, dat wij een uitweg krijgen als het in zijn handen komt, dan wordt het bij mij geheel anders. Mr. Allard. Ik begrijp u niet. Segeren. Altijd dat onnoozel man neke spelen. Voorzitter. Ik verzoek u hier in uw uitdrukkingen beleefd te willen zijn. De heer Segeren wijst op de water lossing en zegt dat hij een ander stand punt inneemt als de heer Allard zijn eerewoord geeft. De heer Mr. Allard merkt op, dat de duikers trekken. Worden ze stuk gemaakt of wordt er zand voor geworpen, dan kan hij daar niets aan doen. De Voorzitter zet nogmaals uiteen dat de gemeente b| aankoop van dat terrein niet zal zijn gebaat. Segeren. U gaat ook al tot een lage verdediging over. Ge gaat aan de touwtjes van Allard trekken. Ik breng hulde aan de heeren Sassen en Jansen die voor het belang van de gemeente uitkomen en het spijt me dat Timmer mans zoo is gaan veranderen. De Voorzitter hamerend: Ik verzoek den heer Segeren de Segeren. Wij geven Voorzitter Ik verzoek U uw mond te houden Segeren. Wij geven Voorzitter. Ik ben aan het woord. Jansen. De eer van het recht komt ons toe. Segeren. Wij willen de zaak niet in iemands hand spelen. Voorzitter. Ik schors de vergadering zoolang totdat de heeren weer kalm zijn. Na een klein kwartiertje heropent de Voorzitter de vergadering en dringt er op aan dat ieder lid zich be hoorlijk zal uitdrukken. Heeft men verschil van meening, goed. zegt spr. tracht elkaar dan op nette en gepaste manier te overtuigen maar men moet niet vijandig tegen over iemand gaan staan die niet de zelfde meening is toegedaan. Het is heel gemakkelijk om iemand iets in de schoenen te schuiven als men daar geen bewijzen voor aanhaalt. Zonder maar een schijntje van bewijs te geven gaat men zeggen dat ik aan dezelfde touwtjes trekt. Mr. Allard zegt altijd er voor te zijn geweest om grond te koopen ook dit. Hij wil nog even terug komen op hetgeen hij daarstraks heeft gezegd. Altijd heeft hij ze over zich heen laten gaan die beleedigingen, maar denkende wie het zei, maar aangezien hij kinderen nalaat en er op staat die een eerlijken naam te laten houden, zou het hem aangenaam zijn dat een commissie van eerlijke, nette Heden werd benoemd die geheel zijn corres pondentie, al zijn boeken komt nazien om na te gaan, dat hij nooit tegen het belang van de gemeente heeft gehandeld, ja, dan zal men zelfs zien dat hij, toen hij nog burgemeester was, zelfs zeer veel van dat salaris heeft gegeven voor velerlei doeleinden. Na nog eenige discussie, waarbij de heer Tak naar voren liet komen dat hij Mr. Allard in geen drie maanden heeft gesproken, werd het voorstel van de heer Jansen om al de grond te koopen, met op een na algemeene stemmen aangenomen. De heer Timmermans stemde tegen. Daarna ging de raad over in geheim comité. DRUNEN. In een algemeene ver gadering der St. Lambertusvereeniging (begrafenisfonds) werd door den gees telijken adviseur verslag uitgebracht over het boekjaar 1 Nov. 1923— 1 Nov. 1924. De inkomsten bedroegen f 1131.875 De uitgaven 716.76 Alzoo een batig saldo van f 415.115 gevoegd bij het reserve kapitaal maakt een totaal bezit van f8359.12. Het aantal overledenen bedroeg dit jaar 6 volwassenen en 3 kinderen. Het ledental is 682. De geestelijke adviseur deelt mede dat de laatste door hem ontvangen inlichtingen van de Verzekeringskamer luiden, dat de vereeniging zelfstandig kan blijven doorgaan. De statuten zullen echter eenige wijziging moeten ondergaan. Wordt goedgekeurd informatiën in te winnen of eene dubbele verzekering en ook eene jongeren verzekering mogelijk is, en dan door deskundigen te laten berekenen hoeveel de uit- keeringen en de contributie moeten bedragen. Wordt goedgekeurd bij overlijden van kinderen tusschen de 7 en 11 jaar, dit jaar 12 gulden uit te keeren. Voorstel om dit jaar f60 inplaats van f 55 uit te betalen bij overlijden van volwassenen en f 6 inplaats van f 5 bij overlijden van kinderen beneden de 7 jaar. Wordt goedgekeurd. Aangezien er eene leemte of liever eene onduidelijkheid in de statuten is, zal hiervoor eene wijziging in de statuten worden aangebracht. De aftredende bestuursleden C. Ves- ters, H. van Delft en M. van de Leur worden met groote meerderheid van stemmen herkozen Het parochiaal zangkoor hield heden zijn jaarlijkschen feestdag. Des morgens werd eene plechtige H. Mis opgedragen, waarna de dag in het café Vissers in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Bij deze gelegenheid werd het lid P. van der Sanden gehuldigd met zijn 50 jarig lidmaatschap. De president, de heer M.van Halder, hield eene passende toespraak, waarna den jubilaris een prachtig cadeau werd aangeboden. Zichtbaar aangedaan dankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde en deed de toezegging den leden een feestavond te zullen aanbieden. Uitgaande van de Coöp. Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek al hier, zal op Maandag 1 December a s. te Baardwijk een melkerscursus ge opend worden, waarvoor zich 27 deel nemers en deelneemsters hebben op gegeven. DRUNEN. Het bestuur der Vereeni ging van de H. Elisabeth heeft aan hare talrijke weldoeners en Cere-leden het volgens art. 11 van de Statuten afgelegd verslag aangeboden, der werkzaamheden van de vereeniging in het zeventiende jaar van haar bestaan. Daaruit bleek dat de inkomsten bedroegen f 706 785 de uitgaven f 650,33 batig saldo f 56,455 Het aantal verschillende personen of huishoudens ondersteund of gehol pen bedroeg 24. Versterkende middelen aan 13 Kleeding en bedekking 5 Behoorlijke ligging en slaapgelegen heden 5. Luiermanden 5. Assistentie in de huishouding bij verpleging 1. Aantal uitgegeven bons 111. Kleedingstukken 77. Uitgaven aan melk f 167,58 aan eieren f 107,09 aan vleesch f 207,30 aan ellenwaar f 132,51 Moge de St. Elisabeths-vereeniging te Ürunen zich steeds in aller gunst en sympathie blijven verheugen, opdat door dien steun, zij in staat gesteld blijve haren nuttigen en menschlieven den arbeid vodrt te zetten en uit te breiden. VLIJMEN, 25 Nov. Zaterdag j.l. vierde in het Klooster J.M. alhier de Eer waarde Zuster Regina (in de wereld Mejuffr. J. M. van Gorp), den dag waarop zij onafgebroken 40 jaren alhier zich heeft opgeofferd. Veertig jaren stond zij voor de klas der kinde ren Duizenden heeft ze voor de H Tafel gebracht. Is net wonder dat alle Vlijmensche ingezeten jubelde met Zusters Regina en dat vele dames eene collecte in onze gemeente hielden om Zuster Regina een waardig aanden ken te schenken namens de gemeente naren? De nederigste hut zoowel als de grootste villa droeg haar penninkske en gift hiertoe gaarne bij om de groote diensten, die Zuster Regina heeft bewezen. Moge de Eerw. Zuster Regi na nog jaren lang in den dienst van God werkzaam zijn en wanneer zij eenmaal hare loopbaan voleind zal hebben het loon van God ontvangen, om met Hem in de eeenwige feest vreugde te jubelen DRONGELEN. Op uitnoodiging van hét Bestuur der Afd. Drongelen van de Noordbr. Maatschappij van Land bouw zal alhier op Dondernag 4 Dec. a.s. des avonds ten 5 uur een lezing worden gehouden door den Heer A Th. Ariëns, Rijksveeteeltconsulent te Ginneken over .Rundveeteelt. In het bijzonder zij die iets voelen voor de oprichting eener Fok-Contralevereeni- ging in deze streek worden in deze vergadering verwacht. RAAMSDONK. Vergadering van den Gemeenteraad alhier, op Zaterdag 29 November 1924, des namiddags ten zes ure. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Nota van aanmerkingen bij Ge deputeerde Staten, gevallen op de ge- meentebegrooting dienst 1924, met ontwerp-anfwoord van Burg en Weth 3 Ontwerp besluit, om voor het jaar 1925 ten behoeve van het G. E. B. bij S. D. Lankhuyzen en Co's Bank te Raamsdonksveer, zoo noodig kasgeld op te nemen in rekening-courant. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot niet inwilliging ver zoek van P. H. Speetjens om duurte- toeslag op zijn pensioen. 5. Ontwerp besluit tot het aangaan in 1925 eener tijdelijke kasgeldleening, groot hoogstens f 60 000. 6 Benoeming lid in de Schoolcom missie wegens periodieke aftreding van den heer D. Lankhuyzen Szn. 7. Benoeming leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 8 Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftre ding van den heer A. Zijlmans. 9. Benoeming leden der Commissie van Fabricage wegens periodieke af treding der heeren P. A. van Dongen, P. Broeders en J. C. Schoenmakers. 10. Benoeming leden der Lichtcom- tpissie, wegens periodieke aftreding der heeren J. P. van'Dongen Torman, J. C. Schoenmakers en J. B. Zijlmans. 11. Ontwerp besluit tot wijziging der Gemeentebegrooting, dienst 1924. Zondag brengt St. Nicolaas m«t gevolg, een bezoek aan 't Dorp. De Harmonie zal den Sint op zijn tocht vergezellen. Tegelijkertijd zal worden gecollecteerd om de minder gegoede kinderen met surprise-avond ook een versnapering te kunnen geven. In hotel Koppelpaarden van A. Floris, wordt sinds eenige dagen een cursus gegeven in costuumnaaien en •knippen. Er bestaat nog gelegenheid tot deelname. TILBURG. Alhier is gisteren op 68- jarigen leeftijd overleden de heer Fr. Verbunt, oprichter en beheerder van onderscheidene ondernemingen op han delsgebied De heer Verbunt was ge durende 26 jaren lid van den gemeen teraad en 32 jaren Voorz. v d K. v K. en had mede zitting in andere corpo raties. Hij was ridder in de Orde van de H. Gregorius den Groote. Het Kruis van verdienste van het Ned. Roode Kruis en de Medaille du Roi Albert waren de blijken van zijne verdiens ten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Het plan der vereeniging „Kaats heuvels Belang" om te trachten de kin deren der armsten met St. Nicolaas een prettigen dag te bezorgen mogen we in eerste instantie reeds geheel ge slaagd noemen. Zoowel in de voorbe reiding tot als.bij de uitvoering van 't werk, dat de intocht van den H. Man in onze plaats vooraf ging was 'n suc ces. Allen werkten spontaan mede om de dagen van Zaterdag en Zondag te doen slagen. Om goed drie uur namiddag stelde de Kon. Harmonie Apollo zich aan de grens der gemeente bij cfe Gem. Gasfa briek op om St. Nicolaas af te halen. Door den Voorzitter der Vereeniging „Kaatsheuvels Belang" werd de H. Man welkom geheeten. Spreker deed dit namens de bevolking in het bijzonder echter voor de kinderen die met span ning het naderend St. Nicolaasfeest verbeiden en niet minder voor de arme kleinen voor wie hij zijn tocht door onze plaats ging maken. In zijn komst zagen de kinderen reeds de voorbode van het naderend feest, waarvan, in dien op ruime wijze werd bijgedragen voor dit jaar niet alleen zouden profi- teeren zij die daartoe finantieel in staat zijn, doch zouden ook vele arme kleinen zich op dien dag mogen ver heugen in het besef, dat de H. Man ook hen heeft willen gedenken. Dienover eenkomstig werd St. Nicolaas op zijn tocht het meeste succes toegewenscht en werd de hoop uitgesproken dat de ruime giften van ons liefdadig volk het heerlijk vooruitzicht zou openen dat Hij vele arme kinderharten zou mogen verheugen op het blijde St. Nicolaas feest dat aanstaande is. St. Nicolaas dankte met een enkel woord voor den tot hem gerichten welkomstgroet. Ook Hij hoopte dat de giften ruim zouden toevloeien en zegende bij voorbaat allen die voor het schoone doel zouden bijdragen. Onder de lustige Apollo-marschen begon daarna onder ontzettende be langstelling van groot en klein de rond rit door het westelijk gedeelte der pa rochie. De ijverige collectanten hadden handen vol werk om den stoet te vol gen en zoowel geldelijke offers als giften in natura in ontvangst te nemen, die allerwege aangereikt werden. De prachtige bezorgauto van den heer J. Heijs borg alles achter zijn goed geslo ten deuren. Met dezelfde belangstel ling werd Zondag-morgen het Ooste lijk deel der gemeente bezocht. Weer dezelfde gulle' vrijgevigheid der groo- ten, dezelfde enthousiaste bewonde ring der kleinen. Ruim 170.- werd op de twee wandelingen gecollecteerd plus vele kleedingstukken, schoentjes, dassen, matras, speelgoed, speculaas enz. Van verschillende zijden werd nog meer toegezegd en gaarne is K. B. be reid alles te accepteeren wat ook maar eenigszins kan bijdragen tot bereiking van het doel dat de vereeniging zich met dit werk voor oogen heeft gesteld. Woensdagavond hield de com missie voor de viering van het St. Nicolaasfeest voor de armen, haar eerste vergadering in de spreekkamer van het klooster der Eerw. Zusters. In onderling overleg is een lijst samen gesteld bevattende de namen der huis gezinnen wier kinderen voor de uit- deeling in aanmerking komen. De gelden door de commissie gecollec teerd zullen uitsluitend gebruikt worden voor aankoop van kieederen. De com missie ontving deze week nog van verschillende zijde toezegging voor bijdrage van giften in natura. Alles wat dienen kan wordt nog steeds dankbaar aanvaard. De commissie bestaat uit de heeren M v. d. Wee, W. L. M de Both, M. v. Nieuwstadt, J. Tuerlings, J. Leenaerts, A. Wijde mans, G. Wijdemans, Mevr. P, Hessel- mans-Spranger9 en twee Eerw. Zusters- onderwijzeressen. Zaterdagmiddag om 3 uur vergadert de commissie ander maal. De heer J. Teurlings, pluimvee teeltonderwijzer alhier is benoemd als leider van een cursus in pluimveeteelt te Helvoirt. NIEUWS UIT HEUSDEN. Met ingang van 11 Dec. is de edelachtb. heer H, J. van Eggelen herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. Nadat het gezonken kolenschip leeg gemaakt ls. is tegen de verwach ting in gebleken, dat het niet gebroken was. Slechts de kop was totaal ver brijzeld. Daar het bleef drijven, is het op sleeptouw meegenomen naar R'dam. ADVERTENTIëN. STOOMEN. VERVEN. ROUWGOEDEREN binnen 2 x 24 uren klaar. Afwerking als nieuw. De „Stralende Zon", 33654 Tilburg. Depot TH. v. d, SANDEN, Grootestraat. te Kaatsheuvel, 33652 zal voor ADRIAAN BOONS en Kinderen, Donderdag II Dec. 1924, 's avonds 7 uur bij G. WIJTVLIET te Loonopzand, Een Boerderij met Landerijen, te Kaatsheuvel, zal namens zijn principaal, krachtens art. 1223 B.W. Dins dagen 9 en 23 December 1924 's avonds 7 uur. in café van den Heer JAN HORNMAN te Loon opzand, Eigendom van den Heer JACOBUS HORNMAN. Een groot schoon in goeden staat verkeerend gemerkt 256, waarin 2 groote woonkamers, 2 achterkamers en keuken, gang, bakkerij en oven, en grooten zolder met afgeschoten kamertjes, voorts erf, inrijpoort en tuin, waarin vele bessenstruiken en jonge vrucht- boomen. Alles op prima stand te Loon opzand, D 1247, groot 17,50 aren. Dagelijks te bezichtigen en dadelijk te aanvaarden. 33653 te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke en ten huize van den Heer A.ZAPP.Euphonia" te Kaatsheuvel wegens vertrek op Woensdag 3 December 1924, des voorm. 10 uur contant Keukenkast, 2 Slaapkamer ameublementen bestaande uit2 Ledikanten met spiraalmatrassen en kapokmatrassen, Nachtkastjes, Waschtafels, Handdoekrekjes, Keulsche potten, groote en kleine Pannen, Tafel, Beelden, Inmaak- flesschen, Koffiekannen, Presen teerbladen, Porselein, Karpetten, Koffers, Manden en Kisten, Heerenfiets, Loopren en 10 leg gende Kippen, enz. Kijkdag Dinsdag 2 December, 'snam. van 2 tot 5 uur. 33650

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6