DE ECHO VAN HEF ZIIIDEK PUROL Marktberichten. 436e Staatsloterij. Nr. 95. f Zaterdag' 29 Nov. 47e Jaarg. DERDE BLAD. KERKNIEUWS. Derde Algemeene Nederlandsche Ka tholiekendag te 's Gravenhage, 4, 5 en 6 Augustus 1925. Het onderwerp op den eerstvolgen- den Nederlandschen Katholiekendag is De beteekenis van het Katholicisme voor de beschaving in Nederland. Dit onderwerp zal behandeld worden door zes sprekers op vier algemeene vergaderingen en over de onderdeelen (o a. de beteekenis van het Katholicisme voor onze literatuur, voor de muziek, voor de plastische kunsten enzdoor tien sprekers in tien sectievergaderin gen. De Katholiekendag zal geopend wor den met een Pontificale Hoogmis in de kerk van den hoogeerw deken H. A. Th. van Dam aan de Parkstraat op 4 Augustus, en gesloten met een Pon tificaal Lof in dezelfde kerk op 6 Augustus. Eveneens zal er een Ponti ficale Hoogmis plaats hebben op 5 Augustus in de kerk der paters Jesuïe- ten aan het Westeinde en op 6 Augus tus in de kerk der paters Franciscanen aan den Boschkant. ADVENT. Wanneer over het Skandinavische Noorden dage» na dagen de neerdruk kende Winternacht gehangen heeft, leeft er in 't gansche volk een groot verlangen op, naar de blije lentemor gen, hun „sol tag". En met gejubel trekken zij uit naar de bergen om de zon te zien. Een Noorsche Winternacht van mo dern heidendom en moreele inzinking drukt in onze dagen het menschen ge slacht en*hunkrend zien wij uit, naar die lichtstraal van over de bergen, naar onzen „sol tag". Zoo dikwijls meenden we reeds die lichtende luchten te zien, maar telkens en telkens weer opnieuw kwam de ont nuchtering: een tintiend spel van heel zwak noorderlicht, of erger: den ros sen gloed van nieuwen wereldbrand. Ondertusschenin fel verweer glij den wij langzaam af, ook nu nog. En dan mag er al geroepen worden: de kentering is gekomen; de wereld gaat zich herstellen: schijn en schijn alleen en korte vreugde. Wij gaan moréél terug. Wij mogen ons niet laten misleiden door een even ombuigen naar boven, de groote lijn loopt naar omlaag en sneller dap, velen vermoeden. Wij be hoeven geen pessimist te zijn, wij mo gen dat zelfs niet; maar wat wij wel mogen: de zaken nuchter bezien. En dan zal ieder die z'n blik iets ver der door laat dringen dan sportrubriek en ongelukken, die werkelijk eens sta tistieken onder de oogen krijgt en arti kelen of boeken die meer openhartige bekentenissen doen; dan zal ieder die weet welke actie er in binnen en bui tenland gevoerd wordt, hetgeen pessi misme schelden, maar met ons erken nen moeten: het gaat in dalende lijn,, ook in ons vaderland. Wel mogen wij dan opzien naar die lichtstraal van over de bergen. Wel gemotiveerd is ons verlangen naar een nieuwe wereldordening: den Vrede van Christus in het Rijk van Christus. Vooral in de dagen van den Advent, nu wij uitzien naar Bethelems Kleine, Die is de Weg, de Waarheid en het Leven. Want in het openbare leven moet weer opbloeien de Christelijke idee. Die opbloei zal onze „Sol tag" zijn, waarop wij jubelend zullen uitgaan. Hoe ver het ook nog af is, komen kan hij. Zooals de Noorderling geen twijfel kent aan de zekere zon-victorie, zoo kennen ook wij den twijfel niet. Wij gelooven en blijven gelooven aan de mogelijkheid van het Christe lijk ideaal. Moge de komende Kerstmis de we reld een wenteling verder voeren daar heen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Internationale Tentoonstelling Schoen en Lederindustrie Waalwijk 1925. Wel al wat zich in en om de Schoen- en Lederindustrie beweegt, ziet vol verwachting uit naar den tijd, waarop deze tentoonstelling laat zien," wat de Brabantsche industrie op dit gebied vermag. Ook zal dan door vergelijking en nadere beschouwing mogelijk zijn te constateeren of er event, verbetering noodig isallerlei nieuwe vindingen op mechanisch gebied zal men kunnen bezichtigen, producten der moderne kunst worden tentoongesteld, zoodat er voor fabrikant en vakman leerrijke dagen te wachten staan Het kan niet anders of deze tentoon stelling zal. evenals die van 1903, zich kenmerken door een algeheele verbetering in het fabricageproces. Hierbij heb ik voornamelijk het oog op de Schoen- en Lederindustrie, waarvoor ook in hoofdzaak 't geheel is georganiseerd. Het Bestuur liet reeds bij den aanvang blijken voor haar moeilijke taak berekend te zijn gezien de grootsche opzet en mooie organisatie en daarom vind ik het zoo jammer dat aan een punt waarschijnlijk weinig aandacht is geschonken. Er worden nl. geen inzendingen bekroond, geen diploma's uitgereikt en toch zou dit zeer zeker ijver, durf en moed aanwakkeren van de heeren deelnemers. Het doel, de industrie tot steun te dienen, zou daardoor beter tot zijn recht komen, wijl het talent van den vakman zou zoeken naar het nieuwste, mooiste en meest moderne. Ik hoop dat het geachte Bestuur deze quaestie alsnog in overweging zal willen nemen, waarmede aan het verlangen van vele fabrikanten zal worden voldaan. Met dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogacht:nd, M. Ingezonden Mededeelingen. Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes SPORT. Voetbalsport. WAALWIJK. QUICK. Nu Zondag a.s. Quick I vrij is kun nen we eens de aandacht vestigen op de lagere elftallen. Quick II speelt thuis voor de le kl. B.y.B. tegen Dongen III. Gezien het gelijke spel van Quick II 1.1. Zondag in Dongen, verwachten we hier een kleine Quick-overwinning. Doch daar voor zal tot het uiterste gewerkt moe ten worden, want anders zouden de twee puntjes wel eens aan de andere zijde kunnen vallen. Quick-supporters en vooral leden der supportersclub, toont ook nu Uw medeleven met Quick, door ook den wedstrijd van Quick II bij te wonen. Aanvang 2 uur, scheidsrechter dhr. P. van Drongelen. Het derde Quick speelt op het H.E.C. terrein tegen H.E.C. 2. Daar beide elf tallen tot heden ongeslagen zijn, zal het er in deze ontmoeting wel span nen. Opgepast Quick 3. De jongste Quick'ers, n.l. Quick 4, spelen thuis, om 12 uur tegen Drunen I. Denkt aan uw nederlaag in Drunen Blauw-Witten en tracht Zondag re vanche te nemen. LEDEN SUPPORTERS Als gij Uwe ST. NICOLAAS-IN- KOOPEN doet, denkt aan hen die onze club steunen W S.vC Ook over den belangrijken wed strijd W. S. C.-Kaatsheuvel welke morgen op het terrein van W. S. C. ge speeld zal worden, zal het wel onnoodig zijn uitvoerig te gaan schrijven en zal deze ontmoeting, welke wij eveneens als plaatselijk kunnen beschouwen, de noodige belangstelling wel trekken. Wij schreven zooeven het woord .belangrijk" en geldt dit in de eerste plaats voor de vereeniging Kaatsheuvel. Deze vereeniging blijft n.l. door hare mooie resultaten tot de eerste plaatsen dezer afdeeling behooren, W S C, daar- entegen neemt door de slechte resul taten tot op heden verkregen een zoo danige stand op de ranglijst in, welke géén reden tot juichen geeft Niettemin zal de thuisclub in de resteerende wedstrijden al het mogelijke in het werk stellen, om te trachten een betere plaats te bereiken. Of zulks morgen reeds tegen Kaats heuvel gelukken zal, dient afgewacht te worden, üe bezoekers zullen daaren tegen alles in het werk stellen om zich op de plaats, welke zij thans innemen te blijven handhaven, event, dezelve nog te verbeteren. Resumeerend krijgen de toeschou wers derhalve een zeer spannenden en vurigen kamp te aanschouwen van twee tegenstanders, die ieder voor zich tot het uiterste zich zullen inspannen, teneinde eenig succes te verkrijgen. Destijds in Kaatsheuvel bleef de wedstrijd onbeslist; wat de uitslag morgen zijn zal, is natuurlijk vooraf niet te bepalen. Wij verwachten voor bovenstaande ontmoeting zeer groote belangstelling, temeer deze wèdstrijd slechts de eenige is, welke morgen in deze afdeeling is vastgesteld. Scheidsrechter Vugts is met de lei ding van bovenstaanden wedstrijd be last, welke om twéé uur precies zal aanvangen. H. E. C. Morgen om half drie speelt H E C. thuis tegen Kaatsheuvel2 en krijgt zoo doende gelegenheid om revanche te nemen, daar H E.C in de Kaatsheuvel een puntje moest achterlaten Wij hopen, dat H E.C. zal laten zien, dat zij wel degelijk de sterkere is en verwachten daarom een flinke over winning. De spelers zullen er echter goed aandoen, om de tegenpartij niet te onderschatten daar zij ondervonden hebben, dat Kaatsheuvel een kolossaal hard werkende ploeg is. De H E C.ers mogen wel bedenken, dat struikelen noodlottig zou kunnen worden, dus reden te meer om zich morgen geheel te geven. Niet minder belangrijk is de wed strijd die om twaalf uur op het H.E C. terrein gespeeld wordt n,l. H.E.C.2— Quick3 Dit zijn de twee voornaamste kam- pioenspretendenten, die beide nog ongeslagen zijn. Wie dus morgen wint, doet onge twijfeld een flinken gooi naar het kam pioenschap. Beide ploegen zullen zich dus wel tot het uiterste inspannen, zoodat een aardige wedstrijd is te j verwachten die het aanzien dubbel waard zal blijken te zijn. H E C.3 gaat R.W.B 3 op eigen veld bekampen wat ook voor haar een zware partij zal zijn. R.W.B. R.W.B. I is 30 November vrij. R.W. B. II speelt de return-wedstrijd tegen W.S.C. II, thans op het W.S.C.-terrein om 12 uur. R.W.B. 3 speelt tegen H.E.C. 3 op het R.W.B.-terrein om 2 uur. SPRANG. De voetbalvereeniging S.V.V. zal a s Zondag naar Waalwijk gaan om daar tegen Juliana 1 te kampen, Juliana heeft in dit seisoen nog geen wedstrijd verloren, het zal dus voor de S.V.V.'ers een zware strijd worden. Wij hopen S V.V.'ers dat ge daar van bewust zijt, dat er hard gewerkt zal moeten worden om een nederlaag te voorko men. Van het begin tot het einde zal er met geestdrift en overleg gespeeld moeten worden en dan zal het voor Juliana niet zoo gemakkelijk gaan om te winnen Spelers en suporters ver trekken één uur bij J Klis SVV. II krijgt W.S.C. Ill uit Waal wijk te gast. Aanvang der wedstrijden om 2 uur. KAATSHEUVEL. Zondag komt Kaatsheuvell tegen W.S.C. I te Waalwijk. Kan W.S.C. dit jaar niet op een schitterende compe titie wijzen, wij mogen toch de kracht van de groote Waalwijksche niet onder schatten. Het gelijk spel door W.S.C. op 't Wilhelmina-terrein geforceerd, geeft hiervan reeds voldoende blijk en op eigen terrein is de oud-kampioen der afdeeling steeds een heel gevaar lijke tegenstander geweest. Wanneer met voldoende samenwerking gespeeld wordt en vooral als de vleugels niet vergeten worden, komen er echter ook Zondag tegen Waalwijk puntjes. Nog maals gezegd: vlug overgeven zal het succes moeten brengen. Het groote W. S.C.-veld leent zich niet voor solo-spel. Wij zijn benieuwd naar 't resultaat van Zondag. Met een overwinning kan Kaatsheuvel met één sprong bovenaan op 't lijstje komen. geertruidenberg. Zondag a.s., om 2 uur, speelt de voetbalvereen. „Geertruidenberg", te gen Taxandria uit Breda, op het ter rein achter de R.K. Kerk. Zondag staat voor Vittesse op het program een wedstrijd tegen D.V.S. te Breda. Maar door het bestuur van Vitesse is uitstel gevraagd, daar eeni ge spelers verhinderd zijn, om op tijd te Breda te zijn. Zoo dit uitstel wordt toegestaan, speelt Vitesse Zondagmid dag vriendschappelijk te Geertruiden berg tegen een sterke 3e klas N.V.B.- vereeniging. - Zondag 1.1. speelde Vitesse tegen H.K.I., Breda. Vitesse speelde met een iuvaller. Als scheidsrechter fungeerde de heer de Folter uit Waalwijk. Voor de rust wist Vitesse een 1-0 voor sprong te krijgen. Na de rust wist men nog 2 doelpunten te maken. Een 30 voorsprong voncl H.K.I. echter te groot en de H.K.I.-aanvoerder maakte met een onhoudbaar schot een tegenpunt, 31. Met deze stand kwam het einde. Van Vitesse blonken uit de keeper en de halflinie, vooral de mid-half, doch van 't schieten door de voorhoede kwam niet veel. Aanvatten Vitesse en oefenen, want het spel kent men maar niet zoo vanzelf; neem een voorbeeld aan „Geertruidenberg" en oefen iedere vrije Zaterdagmiddag. HeroGeertruidenberg. Voor de eerste maal is „G'berg" in deze competitie geslagen. Het taaie volhouden heeft zelfs deze maal geen succes gehad. Om twee uur trapt Hero af, met den wind in de rug en weet voor de rust een doelpunt te fabriceeren. Na de rust moet de doelman den bal voor de twee de maal 't nakijken geven. Na de mid- denuittrap vangt een G'bergsche back den bal met de hand, daar hij meende dat er gefloten was, maar de scheids rechter kent een pinalty toe, die door den keeper nog juist gestopt wordt, doch daarna door den toeloopende mid den-voor ingeschopt wordt, 30. Hier mede brak het einde aan. G'berg miste haar geheele half-linie, terwijl Hero volledig stond. Waalwijk, 28 Nov. '24. Eieren 15—16 ct. Varkens f 11—f 13. Ingezonden Mededeelingen. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth en drogisten. BURGERLIJKE STAND. Eerste Klasse Tweede Lijst. Trekking van 25 November. f20 000 No. 21878. f 5000 No. 17504. f 1500 No. 14619. f 1000 No. 17781. f 400 No. 2676,11333 15860 18610 22559 f 200 No. 7914, 12230. .14847. f 100 No. 4864, 5088 5209, 6421 12654, 16961, 20799. le Klasse. Trekking van 26 Nov. Getrokken prijzen. Prijs van f2000 No. 11660. Prijs van f 1500 No. 1962. Prijs van f 1000 No. 9152 11653 Prijs van f 200 No. 12105 14806 Prijs van f 100 No. 1378 17966 21658. GEMENGD NIEUWS. Een kordate dienstbode. Een dezer dagen vervoegde zich des avonds le Apeldoorn aan een der vil la's in het Wilhelminapark een mans persoon, zekere De G., die vroeger omgang had gehad met de inwonende dienstbode. Na door deze in de keuken te zijn gelaten en een poosje met de dienst bode te hebben gepraat, vertelde De G. het doel van zijn komst. Hij wilde geld hebben en' eischte dit van haar, vergezeld van de mededeeling, dat hij een groot misdadiger was. Toen hij met meer aandrang geld of waardevolle voorwerpen opeischte en daarbij de dienstbode met een mes dreigde, verklaarde deze, angstig ge worden, hem te willen helpen. Zij moest zich echter eerst over tuigen, of de bewoners reeds naar bed waren. De keuken met dit voorgewende doel verlatend, zag de dienstbode kans de keukendeur, welke toegang geeft tot den gang, af te sluiten en toen De G. in de keuken zat opgesloten, deelde de kordate dienstbode aan haar me vrouw het voorgevallene mede, die haar onverwijld om assistentie naar het politiebureau zond De politie heeft „dezen vriendelijken vrijer" naar het bureau overgebracht, waar bij onderzoek bleek, dat de aan gehoudene werkelijk een zeer ongun stig verleden achter den rug heeft. Te Szatmar (Hongarije) heeft de politie een griezelige ontdekking ge daan. Drie jeugdige zusters Julia, Elisa beth en Maria Oswath, die na den dood van haar vader een zaak dreven, werden dood in haar huis gevonden. De lijken der drie meisjes, in rouw japonnen gekleed en met zwarte hoe den op, zwarte handschoenen aan, hin gen naast elkaar aan den zolder. De drie onge ukkige zusters hadden zichzelf van het leven beroofd, naar vermoedt wordt omdat zij een aanzeg ging hadden gekregen urn het huis. waarin zij woonden, te ontruimen, Afscheidsbrieven, met instructies voor haar begrafenis, werden op tafel gevonden. Toen zekere v. C. uit Eindhoven zich per rijwiel naar Veldhoven wilde begeven, werd hij in het donker aan gevallen door een viertal personen, waarvan een hem een mes op de keel zette. De aangevallene kon den laatsten aanrander bij de pols grijpen, waardoor deze het mes liet vallen, Ook van de anderen wist hij zich los te maken. Hij wist daarna een stuk hout te grij pen, waarmee hij het viertal flinke klappen toediende. De aanranders sloegen op de vlucht. Een van hen is herkend en gearresteerd. Gistermiddag is de luxe auto van den heer M Wolf te Veghel in brand geraakt. Na korten tijd was van den wagen niet meer dan een geraamte over. De auto was verzekerd Het 1 '/2 jarige dochtertje van den bakker Z. te Lemelerveld is Dinsdag namiddag in een onbewaakt oogenblik verdronken. A. VAN DER PLUIJM. Sprang-Capelle, 26 Nov. 1924. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing van onder staande regelen, waarvoor mijn hartelijken dank. Toen ik in het nummer van „de Echo" van 22 dezer het stukje van den heer J. Michael las, was ik ten zeerste verwonderd. Ik kan niet begrijpen dat de heer Michaël. die gaarne met mij wil praten, eerst mijn naam moet weten. Gaat het bij den heer Michaël, (die ik altijd aanzag voor een nuchter man met een breeden blik), dan om den persoon en niet om de zaak? Wat zou den de menschen, die alleen belang hebben bij goede voorlichting, (ook door ingezonden stukken) aan mjjn naam hebben? Of zou daaruit voortvloeien dat iemand die de din gen eerlijk beziet, in Capelle zou worden geboijcot? Neen, mijnheer Michaël, ik zal ook nu mijn naam niet noemen en ik meen dat dit voor U geheel geen beletsel is, om mijn zakelijke argumenten te weerleggen. Maar behalve dat ik eenigszins verwonderd was over het schrijven van den heer Michaël, begreep ik ook aan den toon, dat mijn stuk, hoewel onbedoeld, nog gewerkt heeft als val. Gaf ik alleen aan, eenige ongewenschte han delingen van raadsleden, ik had niet ge dacht dat er zoo spoedig iemand den schoen zou aantrekken. Moet ik daaruit concludee- ren dat de heer Michaël op een pijnlijke plaats is geraakt?, dan zou ik hem zeggen, er is voor U nog hoop, als men pijn voelt, bewijst men, dat men nog niet heelemaal verstokt is. Thans nog een enkel woord over den dank, die B. en W. mjj zouden kunnen brengen. Ik denk niet dat B. en ~Vf. zóó handelen om dank te oogsten, maar geloof en hoop, dat zij uit hoogere motieven zoo handelen. En zelf ben ik allerminst gesteld op dank. De heer Michaël kan dus gerust zijn, alleen zou ik haast gaan denken dat B. en W. thans gaan weten, wie ze geen dank kunnen bren gen. Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank. EEN BELASTINGBETALER. Hooggeachte Redacteur, Gaarne wensch ik op een kleine ruimte in uw blad beslag te leggen en wel naar aan leiding van een tweetal ingezonden stukken, resp. 12 en 18 Nov. j.l. Het is niet mijn bedoeling, te onderzoeken wie de schrijver van het eerste stuk, onder motto „Belastingbetaler" is geweest. M.i. kan niemand hem het recht ontnemen ge bruik te maken van een schuilnaam. Daar om mijnerzijds geen nader onderzoek naar den schrijver. Wel echter wil ik op enkele opmerkingen van hem, betreffende de ge meentebelangen, ingaan. Uitdrukkelijk wensch ik op den voorgrond te stellen, te waardeeren het goede element 't welk zijn stuk bevatte, n.l.„toenadering onder de verdeelde eenheid aan te kweeken". Dat is een zaak, die wij als burgers van Sprang-Capelle (hoe gaarne wij ook zelf standig hadden willen blijven), elkaar niet genoeg op 't hart kunnen drukken. Wat mij thans echter nog op 't stuk doet reageeren, is eerstens „de belastingkwestie". „Belastingbetaler" heeft voor ons uitge rekend, dat èn inkomstenbelasting, èn ver mogensbelasting, aanmerkelijk zijn gedaald; het laatste naar ik meen, op het dienstjaar '25. Is het te veel van „Belastingbetaler" gevergd, hem te verzoeken de verschillende verminderingen ons eens voor te rekenen? Dan. de geachte inzëhder noemt onder de verbeteringen, o.m. op„haven te Labbegat", zeer juistverbetering van den keiweg „Capelle" kom, ook die arbeid moet ge- réspecteerden tenslotte de goed onderhou den grintwegen, met den noodigen voorraad keislag voor den winter. Al deze werkzaamheden moeten, onbe vooroordeeld, door de burgerij gewaardeerd worden. Naast de lichtzijde van de wegen kwestie, is m.i. toch ook nog een schaduw zijde. Het is n.l. dit, dat d^, voorraden» kei slag, op zulk een, voor het publiek hinder lijke wflze worden geplaatst. Menige hoop is een belemmering op den weg, terwijl weer andere zóó in een heg zijn gestort, dat ver lies ervan niet kan uitblijven. Vooral ook des avonds maakt menig argeloos wandelaar of fietser een ongewenschte buiteling. Dit kan m.i. toch zeer gemakkelijk worden voor komen, door de voorraden wat langwerpiger te maken, met een rug van graszoden aan den achterkant. Zeker, ik stem toe, de wegen zijn flink breed, doch nu de zijpaden er zijn, is men er niet op berekend, of het is althans zeer hinderlijk, telkens op een vooruitste kende bazalthoop te stooten. Het zij echter verre van mij dit op rekening van B. en W. te schrijven, naar het mij voorkomt ligt dit meer op den weg van de wegencommissie. En aangezien deze Commissie nog kort ge leden haar jaarlijksche taak weer heeft aanvaard, koesteren we de stille hoop, dat zij, naast de verbetering van den keiweg, ook dit euvel zal willen verhelpen. En mocht het de Commissie gelukken een andere ma nier van wcgenonderhoud uit te kunnen vinden, b.v. „walsen", ik weet zeker dat zjj voor hun gansche leven geridderd zouden worden door de burgerij. Dit dan wat-het onderhoud betreft. Iets daarmee saamhan- gend, is het schoonhouden der wegen. Nu, daar hebben we ook niet over te klagen, in zoover dan, dat allerlei ongerechtigheid niet op het midden van den weg, doch aan den kant komt te liggenja, zelfs hier en daar bij wijze van mesthoop. Mij dunkt, den weg werkers mocht wel eens een vervoermiddel aan de hand gedaan worden, waarmede daag'lijks allerlei vuil naar één bepaalde plaats gebracht werd. We zijn nu een groote gemeente, met een degelijk raadhuis in het centrum, we moesten ons ook in düt opzicht eens wat meer gaan aanpassen aan den tijd. Ja, dat is waar ook, we hebben een nieuw raadhuis, met een prettig interieur. Alleen is het jammer, dat het er met de meubilee ring zoo maar sober bij staat. Nog niet eens een degelijke vloerbedekking, laat staan een flinke kroon in de raadzaal en die groote lompe kachel staat daar ook als een stille getuige tegen ons. Wel, laten nu eens enkele vooraanstaanden te beginnen in Vrijhoeve, de handen ineen slaan, en trachten een flink bedrag bijeen te krijgen, om het een aan het ander te doen beantwoorden. Tenslotte wil ik nog even teruggrijpen de draad van „de toenadering". Laten we toch als inwoners van Sprang-Capelle, ook in het leveren van critiek op de werkzaam heden van B. en W. of Raad, steeds opbou wende critiek geven. Dat vooral ook het Christelijk deel wete, hen en hunnen arbeid op te dragen in het gebed. Als we zoo in woord en geschrift samenwerken, zal er in de nabije toekomst een geest van eenheid geboren kunnen worden, die tot heil strekt van de gansche burgerij. Intusschen U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, A. Sprang-Capelle, Nov. 24. PUROL in Doozen 30,60.90c' Tube80°' Bij Apothekers en Drogisten E N JULIANA. Zondag a.s. ontvangt Juliana op haar ter rein in den overlaat, voor de comp. le klas B.V.B., S. V. V. I uit Sprang op bezoek. Juliana II gaat voor de 2e klas B. V. B. den strijd aanbinden tegen Kaatsheuvel 3. OverlijdenWouterina Klis oud 84 jaar. HuwelijksaangiftenWilb. P. van Loon 24 jaar en G. C. de Peffer 21 jaar. Huwelijk,Adr. v. d. Bruggen 29 jaar en Adr. J. van Delft 26 jaar. Vertrokken personenPetr. M. J. Gerris naar Dongen. -Francisca M. v. d. Water naar Antwerpen. 's BOSCH, 26 Nov. 1924. Op de markt van heden werden aangevoerd 1881 stuks 1249 stuks hoornvee. 480 biggen. 9 zeugen. 58 schapen. 85 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 4-60 p. st. Kalfvaarzen van f29 f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 170—f 270 Vette ossen en koeien van f 0.571 pd le kw Vette ossen en koeien van f0 50pd2ekw Pinken van f 140—f 215 per stuk Zeugen van f 75—f 100 per stuk. Biggen van f 1.50—f2.per week. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 20—f 35 per stuk. Aanvoer ruim. Handel traag. WAALWIJK. GehorenElisabeth Henrica d.v. A. G. Ivlerkx en M. C. Smetz. Gom. Ant. z.v. A. J. den Teuling en Sophia Heeren Corn. Henricus z.v. J. Beekmans en C. Heijmans. Klemens Hendrik z.v. L. A. v. d. Linden en A. M. van Haaren.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9