PUROL Oiid Schilderstuk I publiek verkoopt» Vischverkoop Riant Heerenhuis I $1. Nicolaas. Speelgoederen, Galanterie», Enz. I maakt bekend, Notaris Jansen s.|al zijn verlaagd. Moiaris Van HflM LANDERIJEN met koetshuis, Speelgoederen Gebr. v. Drongelon publiek ver a oopen Qalanterien iZou de(ol^neJa/Z€ÈL€ 3. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening over het dienstjaar 1923. 4. Aanbieding der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1925. 5. Verslag van de Plaatselijke Com missie van Toezicht, over den toestand van het lager onderwijs. 6. Vaststelling wijziging der veror- deningen op het beheer der gasfabriek en van het electriciteitsbedrijf. 7. Reclames belastingen. Op de 2e groote nationale ten toonstelling van de Pluimveevereeni- ging Bussum en omstreken etc. op 28. 29 en 30 November in het Concordia gebouw te Bussum gehouden behaalde de heer P. Elshout met zijn inzending jong trio zwart Minorca in zware con currentie den len prijs en eereprijs zijnde een groote zilveren lauwerkrans. Zondag a.s. geeft Apollo in de zaal van den heer Joh. Smit-Hessel- mans het jaarlijksch armenconcert, waarbij de heer Didden uit Waalwijk als humorist zal optreden. Zaterdag a.s. komen we op dit concert terug. De uitdeeling der St. Nicolaasgif- ten aan de arme kinderen zal a.s. Za terdag namiddag plaats hebben in de school der Eerw. Zusters door St. Nico- laas en zijn knecht in eigen persoon. Op verzoek moeten we ons ver slag aangaande de rondwandeling van St. Nicolaas door onze gemeente op Zaterdag 22 en Zondag 25 aanvullen met de bemerking dat Zondags de har monie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia bij den rondtocht musiceer de. We hadden verzuimd dit in ons ver slag te melden; in de aankondigingen vooraf noemden we beide harmonieën. Er zijn steeds aandachtige lezers die uit zoo'n verzuim van den correspon dent venijn zuigen; honig puren schijnt een bevooroordeeld dorper een te hooge kunst. Op de clubtentoonstelling der pluimveevereeniging „Nut en Sport" Zaterdag en Zondag jl. traden de hee- ren J. Tuerlings en P. Elshout alhier als keurmeesters op. LEDEN SUPPORTERS Als gij Uwe ST. NICOLAASTN- KOOPkN doet, denkt aan hen die onze club steunen. SPORT. W.S.C.—KAATSHEUVEL 1-3. Ook thaus is het W.S C. niet mogen gelukken ,eenig succes te behalen en eindigde de wedstrijd tegen Kaalsheu vel wederom in eene nederlaag, waar mede de zwarthemden de vierde ne derlaag in successie te boeken kregen Toch werd er door de thuisclub niet zwakker gespeeld dan de tegenpartij, doch werd van de opgelegde kansen geen profijt getrokken. Het binnentrio zit niet forsch genoeg op den bal en zoolang dit euvel niet verandert, kun nen er onmogelijk successen behaald worden. De tegenpartij daarentegen maakte onmiddellijk gebruik van zulke gelegenheden en dit bracht Kaatsheuvel liefst twéé punten op Omtrent den wedstrijd het volgende Kaatsheuvel, dat met den straffen wind meespeelde, tracht direct het spel te forceeren. De eerste tien minuten wordt dan ook grootendeels op de speelhelft van de thuisclub gespeeld nadien ging de strijd gelijk op Uit een missen van den W.S.C linbsback krijgt de Kaatsheuvelsche linksbinnen, alhoewel opvallend buitenspel staand, gelegenheid zijne club de leiding te geven. Tot aan de rust bleef de stand onveranderd In de tweede helft wordt door W.S.C. vurig aangepakt en gelukte het haar spoedig den stand op gelijken voet te brengen. Zij heeft hiervan echter wei nig plezier, want direct daarop her neemt Kaatsheuvel uit een scrimmage voor het W.S C-doel de leiding. W.S.C. tracht op te halen, waardoor de strijd feller wordt. Kaatsheuvel versterkt de achterhoede en blijft en housiast door spelen Hare uitvallen blijven gevaarlijk en uit een dezer ontstaat voor de bezoekers een gemakkelijk doeipunt. wanneer de W.S C. doelverdediger een gestopten bal tegen een speler der tegenpartij trapt, waardoor het leder in eigen doel terugspringt. W.S C krijgt geene gelegenheid meer den stand te verkleinen en eindigt deze wedstrijd in eene overwinning voor Kaatsheuvel. De beslissingen, welke scheidsrech ter Vuchts nam, waren wel zonderling Opvallend was het wel. dat de eerste drie doelpunten, inclusief dat van de thuisclub, in absoluut buitenspel positte gemaakt werden QUICK. De wedstrijden der lagere Quick Xl-tallen hebben Zondag 1.1 doen zien dat Quick over een voldoend aantal reserve-spelers beschikt; waarvan veel voor de toekomst verwacht mag worden. Vooral in Quick 3 schuilen spelers, die wel degelijk in het oog gehouden mogen worden om op te leiden voor spelers in een hooger XI tal. Om 12 uur had dan de fameuse strijd plaats tusschen Quick 3 en H.E.C. 2 op het H.E.C-terrein. Groote belang stelling bestond hiervoor, daar beide ploegen nog ongeslagen waren en tevens de grootste kampioenspreten denten. Reeds na ruim een kwartier spelen kon men zien dat de Quickers in baltechniek ver boven de H.E.C.ers stonden en voor hen dan ook de wed strijd in een overwinning zou eindigen. Voor rust speelde Quick tegen wind in, wat echter niet belette dat zij in prachtig samenspel twee doelpunten maakten, waartegen H E C. eenmaal doelpuntte. Na de rust met wind mee waren de Quickers veel sterker, doch door schitterend spel van den H.E C - doelman konden de Quickers slechts eenmaal doelpunten, zoodat deze wed strijd in een 3—1 overwinning voor Quick 3 eindigde Op het Quick-terrein speelde Quick 2 tegen Dongen 3. Ook hier was de overwinning aan de Quickzijde en met een 3—2 nederlaag kon Dongen naar huis Deze wedstrijd kenmerkte zich voor de rust in een gelijk spel. waarin geen doelpunten werden gemaakt. Na de hervatting heeft Quick direct succes door met een goed schot de leiding te nemen en deze even later te ver- grooten. Dongen pakte dan vuriger aan en gaf de Quick-achterhoede meer werk. Dan komt Dongen goedkoop aan twee doelpunten, één uit 'n penalty, de andere uit een schot van 'n Quick- achterspeler in eigen doel Daartegen doelpuntte Quick ook nog eenmaal, zoodat met 3 2 voor Quick de wed strijd eindigde. Quick 4 verloor van Drunen 1 met 2-1 Zondag a.s speelt Quick 1 thuis voor de competitie tegen D.E.V.O. uit 's Bosch. H E C De wedstrijd H E C.K S.W. 2 ein digde in een verdiende 3 0 overwin ning voor H E C. Het was een zeer forsch gespeelde wedstrijd die soms in ruw spel ontaardde. H.E C. wist zich echter ditmaal beter aan te passen dan de vorige keer en was daarom den geheelen wedstrijd door in de meerderheid. De achterhoede van Kaatsheuvel, met den keeper aan het hoofd was echter buitengewoon goed op dreef, zoodat op onbegrijpelijke wijze de stand met de rust nog dubbel blank was. Ook na de rust werd het Kaatsheu vel doel onophoudelijk bestookt. Na een kwartier spelen wringt de rechts binnen van H.E.C. zich door de ge- heele verdediging heen en geeft zijn club de leiding. Even daarna ontstaat uit een scrimage voor doel het tweede doelpunt, terwijl de linkerbuiten met een mooi schot nummer drie scoort, waarmee het einde kwam. H.E.C 2 heeft het onderspit moeten delven voor het goed spelende Quick 3. Voor de rust speelde H E.C met den wind in de rug en was daarom gedu rig in de meerderheid, maar niettegen staande dat, konden zij het niet tot doelpunten brengen, zelfs een straf schop werd nog recht tegen den keeper ngeschoten. Na de rust is Quick de meerdere en weet tweemaal achter elkaar te dpel- punten. H E.C. pakt nog eens aan en verkleint den achterstand. Quick weet echter nog eenmaal het net te vinden zoodat het ei.nde kwam met een 1—3 overwinning voor Quick. Het derde elftal van Quick maakte een goeden indruk en speelde een mooien wedstrijd De H.E C.-reserves waren echter hopeloos uit vorm, vooral de voorhoede. Ook H.E C. 3 kon het tegen R.W B 3 niet bolwerken en verloor met 4 0. R W. B. De vastgestelde wedstrijd W.SC 2-RWB, 2 is door den B. V. Bond uitgesteld. Aangezien RW B. niet gehoord is. wat reglementair noodig is, komt ons dit uitstel zonderling voor. R W,B. 3 ging op den goeden weg verder en klopte H E.C 3 met 40 R W.B. kwam de overwinning ten volle toe, doch de cijfers zijn geflatteerd De jongste R. W B.ers houden een goede kans op het kampioenschap. Zondag j.l is onder flinke be langstelling van het publiek de wedstrijd gespeeld Juliana 1—SVV. 1 uit Sprang voor de comp 1ste klasse B V. B. in een wedstrijd, welke van het begin tot het einde spannend was, kwamen de Juliana jongens zegevierend uit den strijd en brachten tevens haar vijfde overwinning mee. Een onvolledig Juliana 2 verloor in Kaatsheuvel van K S.W. 3 met 8—1. SPRANG. J.l. Zondag ging S.V.V. met vier invallers naar Waalwijk om daar tegen Juliana een wedstrijd te spelen. Onze jongens waren over het gtheel sterker dan Juliana, maar door de slechte leiding van scheidsrechter Slaats moes ten zij onverdiend verliezen met 1—0 Was de leiding goed geweest (want nu was het diep treurig) dan was de uitslag zektyr anders geweest Het punt dat Juliana maakte was zuiver buiten spel, maar de scheidsrechter kent het Juliana toe. Een speler van S. V. V. schiet hard in en den doelman van Juliana stopt den bal een meter in doel, maar de scheidsrechter doet net of hij 't niet ziet. Een juliana-speler trapt herhaaldelijk na zelfs geeft hij een S.V V.er een klap maar de scheidsrechter acht geregeld een waarschuwing voldoende zeker had hij die persoon buiten het veld moeten zetten. Zoo'n leiding is dan de S V.V 'ers noodlottig geworden en zullen zij hun beklag indienen bij den B. V. B. KAATSHEUVEL. 't Is Kaatsheuvel I Zondag j.l mogen gelukken van W.S.C. 1 op eigen terrein te winnen. Wij hebben het kunnen constateeren uit het verloop der competitie dat W.S.C. veel van zijn kampioenskracht verloren heeft doch dat de groote Waalwijksche haar oude vorm zoo was kwijtgeraakt als 't spel van Zondag ons heeft laten zién, hadden we ons niet kunnen voor stellen. Alleen in 't eerste, gedeelte na de rust was 't spel van W.S.C. domi- neerend Voor 't overige was Kaats heuvel steeds de meerdere en W.SC. mag vangeluk spreken dat de score niet hooger is opgevoerd. De rust kwam met 1—0 in Kaats heuvels voordeel, het einde met 31 voor onze jongens Een volledig ver slag komt natuurlijk van W.S.C.-zijde Ter verduidelijking volgen hier de lijstjes Ingezonden Mededeelingen. Alle menschen die zich in de villa bevonden zijn vermoord. Mevrouw An- gerstéin, die ziek te bed lag is op den grond getrokken en met 18 dolksteken gedood. Haar moeder vond men dood in de keuken. Zij scheen met een bijl te zijn doodgeslagen. In de badkamer vond men het lijk van de zuster van mevrouw Angerstein. In de meidenka mer lag bet verkoolde lijk van 't dienst meisje. Zij schijnt daarheen te zijn ge vlucht en levend te zijn verbrand. De inbrekers hadden n.l. op de eerste ver dieping de meubels met benzine over goten en in brand gestoken. Daardoor is het bovenste gedeelte van het huis afgebrand. In een bureau, dat gelijk vloers ligt, waren twee beambten aan bet werk. Ook zij zijn door de inbrekers geslagen en gestoken en zij zijn dood gebloed. Voorts vond men nog de lijken van een tuinman "ten zijn helper. Het vijfjarig kind van Angerstein wordt vermist. Men vermoedt, dat de inbrekers het meegenomen hebben. Tot dusver heeft men van de moorde naars ook geen spoor kunnen ontdek ken. I. Namen der Clubs Gudok Quick Kaatsheuvel T.S.C. W.SC. R.W.B. g S - s 3e Klasse 5 2 6 2 7 3 4 2 7 3 7 1 6 0 II. N.V.B 0 10 0 15 1 13 1 10 2 14 15 4 4 7 1,40 8 1.33 9 1 29 5 1,25 8 1.14 8 14 4 0 57 4 13 1 0,16 Afd. B. Namen der 5 clubs o cn Kaatsheuvel W.S.C. Quick R W.B. T.S.C. Devo Gudok re re X 1-1 3-1 x 2-2 00 2-1 5-1 2-0 <1 a co ct ADVERTENTIëN. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een dochter Helena Sornelia. J H SCHOLT. C H. SCHOLT-Vos. Waalwijk, 30 Nov. 1924. 33659 PRACHTWERK, 33664 billijk te koop. Te bevragen Bureau v. d. blad. Warme 2-2 1-0 0-3 5-0 x 3-0 x 1-4 4-4 0-1 x 3-2 3-1 1-1 5-3 1-1 11 x Ingezonden door J v. W. te K. Kaatsheuvel 2 verloor in Waalwijk van 't sterke H E.C. I met 30, terwijl Kaatsheuvel 3 haar tegenstander Baardwijk 2-met 8—inpeperde. GEMENGD NIEUWS. en Heeren T E 33661 voor Dames KOOP bij Schoenfabr. 's Grev. Capelle. (Wederverkoopers extra prijs.) De caféhouder C. U., wonende Stieltjesstr. Rotterdam, leefde sedert eenigen tijd met zijn huishoudster, de 46-jarige A. G., in onmin. Gisteravond was er weder twist ont staan. De man heeft zich daarbij zeer overspannen. Tegen middernacht heeft hij een bijl genomen en daarmede de huishoudster, die reeds in bed lag en sliep, een klap op het hoofd gegeven. Hierbij brak de steel af, zoodat de bijl uit 's mans handen vloog. N. snelde hierop naar den bierkelder. Daar be roofde hij zich door verhanging van 't leven. De huishoudster, die verwondin gen aan het achterhoofd en de linker hand had bekomen, werd door dr. Post ter plaatse verbonden. Dr. Post consta teerde den dood van den caféhouder. Te Tilburg is in den nacht van Zaterdag op Zondag een poging tot be- rooving gedaan. Omstreeks 12 uur werd de heer M. uit de Piusstraat door twee personen van achter besprongen, klaarblijkelijk met het doel zijn tasch te bemachtigen. Toen M. zich verzette en om hulp riep, daagde politie op en arresteerde één aanvaller. Later is zijn medeplichtige ook aangehouden. De daders zijn A. J. van het Piusplein en de zwerver P. S. V. Uit de niéuwe Industriehaven te 's-Hertogenbosch is het lijk opgevischt van eene tot dusver onbekende vrouw tusschen 50 en 60 jaar. Zij droeg aan den rechterringvinger een gouden gladde ring, waarin gegraveerd is W. van der Loo 307'95. Over den moord op de familie Angerstein te Haiger, bij Dillenburg, district Wiesbaden, waarvan wij reeds melding hebben gemaakt, wordt nog 't vlogende gemeld: De heer Angerstein was des avonds om 6 uur naar de post gegaan. Terug- keerend hoorde hij in zijn huis groot tumult en hulpgeroep. Toen hij snel naderkwam en naar binnen wilde gaan, werd hij aan het tuinhek door twee mannen tegen gehouden en in fle borst gestoken. Hij viel bewusteloos neer. De DIRECTIE der GAS FABRIEK te WAALWIJK, 33667 dat de cokesprljzen, ingaande heden met f 0.20 per H. L. De prijzen bedragen thans Grove Cokes fl.— p. H.L. Geklopte en Parel Cokes f 1.20 per H.L. te Kaatsheuvel, zal namens zijn principaal Don derdagen 4 en 18 Dec. 1924, 's avonds 7 uur, bij H. VAN HEESCH, tramstation, aldaar Koop 1. Huis, Boomgaard en Bouwland, in het Hoekske, onder Kaatsheuvel C 1290 en 1291, groot 2380 aren. In huur bij Adriaan van Moer gestel voor f 2 75 per week. Koop 2. Bouwland alsvoor, nabij koop 1, C 328, groot 13,20 aren. In huur bij Markus Brekelmans voor f 10 per jaar tot stoppel bloot 1925. 33639 Te aanvaarden in genot huur bij betaling van den koopprijs. Donderdagmorgen van 911 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabejauw en Schol. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden. OPENBARE VERHURING WAALWIJK. BESOMEN, c SPRANG, MEEUWEN en GABELLE; voor de heeren M. A. van Loon te 's Hage en N. van der Schans te Apeldoorn, 33668 Voor 4 jaren 1925/1928, op Vrijdag 12 December 1924 des voorm. 10'/2 uur precies in HOTEL VERW1EL te Waalwijk ten overstaan van Notaris A, SCHAAP te Waalwijk. Breeder bij biljetten omschreven. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van den Heer W. HOEFLAKEN te Wijk inrljlaan, schuren met koe- en paardenstallen, boomgaard, bouw- en wel and, gelegen te Wijk bij Heusden aan den hoofdweg, Sectie A Nos. 1478-1558 -1555 en 1479 te zamen groot 3 22.30 Hectare. Te veilen in 3 perceelen en in massa. Het huis is omgeven door 92 sierboomen en 84 fruitboomen hetzelve bevat benedenrechts 3 kamers en suite en veranda linkseen kamer, keuken en bij keuken boven 3 kamers, bad kamer en grooten zolder en is voorzien van electrisch licht. De boomgaard is beplant met 193 fruitboomen. De perceelen zijn aaneengele- gen en vormen één schoon geheel, ingericht voor landbouwbedrijf en tevens mooi zomerverblijf. Het perceel weiland is voor 2 dagen in Mei 1925 afgestaan aan „Oefening en Vermaak" te Wijk tot het houden van concours„tegen een vergoeding van f 250.—. Aanvaarding en betaling 15 April 1925. 33633 De verkooping zal geschieden te Wijk, te weten De inzet en toeslag zal ge schieden te WIJK in net Café van Mej de Wed. A. v.d. MADEN op Donderdagen 4 en 11 Dec. 1924 telkens des voorm. 11 uur. Inlichtingen geeft genoemde Notaris, bij wien verkoopbiljetten verkrijgbaar zijn en foto op zicht. Met deze deelen wij onze geachte •Clientèle mede dat wij weer zijn uitge pakt met een ruime sorteering 33616 Wegens jarenlange on dervinding in deze artike len zijn wij in staat U een pfachtsorteerlng aan te bieden aan de scherpst concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelend, Firma P. Trommelen Hoekeinde 1, WAALWIJK. Tevens maken wij ook bekend, dat wij vanaf a.s. Donderdag zijn uit. gepakt met een groote partij en in de voormalige schoen fabriek van PIJNENBURG van Well, dicht aan de Markt naast Café SUISSE, Stationstraat Waalwijk. Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem. I Quickers! E N Ruwe enSchraleHuid DOOS 30, 60,90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten. Pnarm.Fabf. A.Miinhardt Zeist Devo c O» e j* c c «2, u. O O. g <L> C/3 <u Öfl b/D SA S C C C S OJ T3 r* QJ c a 3 T> O M S r u w QC CL) i 3 O o cn 5 H Q O 3 O YAN TE

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7