437e Staatsloterij. SPORT. QUlCKD.E.V.O. 1—0 Zondag 1.1. heeft Quick haar onge slagen record weten te handhaven door van D.E.V.O. met 10 op het kantje af te winnen. Als om 2 uur de heer van Loon be ginnen blaast zijn beide ploegen vol ledig. Er ontwikkelt zich aanstonds 'n vinnige strijd met beide doelen in ge vaar. Na een kwartier spelenskrijgt Hensen een bal toegespeeld, passeert Handig de Bossche verdediging en met een mooi schot maakt hij Quick's win nend doelpunt. Talrijk blijven de aan vallen van Quick, onderbroken door enkele Devo uitvallen welke steeds ge vaarlijk blijven, doch zonder dat er nog ge doelpunt wordt, komt de rust. Devo schijnt na de rust te willen ophalen en fanatiek vallen zij aan. Hun spel wordt te vurig waardoor de scheidsrechter genoodzaakt is den Devo-aanvoerder aan te manen zijn spelers een beetje in bedwang te hou den. Dit scheen ook niet ie helpen met gevolg dat de Devo-rechtshalf van het veld werd gestuurd. Als tallooze aan vallen zonder succes zijn geforceerd krijgt Stippent een goede kans doch de bal ketst tegen de lat. Van den Heuvel vangt hem op en maakt een doelpunt het welk zeer terecht wegens buitenspel wordt geannuleerd. De tijd begon reeds aardig te verstrijken en menigeen verlangde naar een doelpunt want 10 was maar te gevaarlijk. Enkele gevaarlijke momenten ont staan voor het Quick-doel en het is een heele opluchting als de heer van Loon inrukken blaast. Na den wedstrijd protesteerde Devo over een penalty, welke daarom regle mentair genomen moest worden. Ang stige spanning bij het publiek; daar klinkt de scheidsrechtersfluit, een dof fen knal enMax redt schitterend Onbeschrijflijke vreugde bij de Quick- supporters die thans zeker weten dat Quick gewonnen had. Quick II speelde te Kaatsheuvel en verloor aldaar voor Kaatsheuvel zeer geflatteerd met 50. Een 21 over winning voor Kaatsheuvel had beter de verhouding weergegeven. W. S. C.— T. S. C. 1—1. W.S.C. heeft dan toch, hare traditie getrouw, ook jl. Zondag in Oosterhout haar ongeslagen record tegen T.S.C. weten te handhaven en wist eindelijk, na een reeks van nederlagen, ditmaal een behoorlijk figuur te slaan, door al daar een gelijk spel te bewerken; dit resultaat is temeer eervol, omreden met drie invallers den strijd tegen het volledige T.S.C. aanvaard moest wor den. De zwarthemden speelden ditmaal ongeveer in dezelfde opstelling, waar mede het vorig seizoen zulke schitte rende resultaten bereikt werden en had Aarts weder in de gelederen. Of het hieraan te danken was weten we niet, doch thans werd wederom met hetzelfde enthousiasme en volharding gespeeld, zooals wij vorig jaar moch ten aanschouwen; hare voorhoede speelde wederom een vlot open spel. In de eerste speelhelft was W.S.C. hoofdzakelijk aan het woord. Telkens wist de zeer snelle en uitstekend com- bineerende rechterwing de Ooster- houtsche achterhoede te overrompelen, doch door onfortuinlijk schieten, groo- tendeels vanwege het meer dan slech te, haast voor voetbal ongeschikt ter rein, gingen diverse kansen verloren. Eerst een kwartier voor dé rust gaf Aarts aan W.S.C. de verdiende leiding, door een voorzet van den rechtsbuiten ineens onhoudbaar en keihard in te schieten, met welken stand ook ge draaid werd. Direct na rust trachtte Öosterhout den achterstand in te halen door over rompelend op te treden; gedurende de eerste tien minuten had de W.S.C.- achterhoede het dan ook hard te ver antwoorden, doch wist zich staande te houden. Langzamerhand nam W.S.C. 't offensief weder over en werd grooten- deels op de speelhelft der tegenpartij gespeeld. In deze periode schoot Aarts - een voorzet van den rechtsbuiten rake- -rep' lings naast, terwijl dezelfde speler een gelijke voorzet tegen de lat kopte. Een kwartier voor het einde gelukte het toch nog onverwachts aan T.S.C uit een aanval met een fraai en enorm hard schot van hun rechtsbinnen ge lijk te maken. Dit gaf de tegenpartij plotseling weder moed en zij trachtte in den nog resteerenden tijd uit alle macht een tweede doelpunt te forcee- ren. Ook thans liet de W.S.C.-achter- hoède, met van Draanen aan 't hoofd, zich van hare beste zijde kennen en wist zich staande te houden en onder groote spaninng kondigde scheidsrech ter Meyvis het einde van dezen pretti- gen en zeer snel gespeelden wedstrijd aan. W. S. C.GUDOK. Thans zijn wij zeer benieuwd, hoe W.S.C. zich a.s. Zondag tegen het ster ke Tilburgsche Gudok zal handhaven, welke vereeniging dien dag hier op be zoek komt. Zoo de zwarthemden een zelfde spel kunnen vertoonen als tegen Oosterhout, dan behoeven zij deze ont- mdeting absoluut niet pessimistisch tegemoet te zien. Laat ons a.s. Zater dag nader op deze beslissende ontmoe ting terugkomen. R. W. B. Wegens afkeuring van de terreinen van W. S. C. en Baardwijk, zijn de wedstrijden voor R. W. B. 2 en 3 niet doorgegaan. Programma voor 14 December: R. W. B. 2—Dongen 3. R. W. B. 3Baardwijk 3. H. E. C.—DONGEN 6—0. Zondag jl. vertrok H.E.C. I. verge zeld van een flink aantal supporters, met drie autobussen naar Dongen om den strijd aan te binden tegen Dongen III. H.E.C. was den geheelen wedstrijd door weer sterk in de meerderheid. Het veld was echter zeer glad waardoor goed voetbalspel onmogelijk was. Voor de rust wist de rechtsbinnen van H.E.C. tweemaal te doelpunten. Met de enkele aanvallen van Dongen had de H.E.C. achterhoede weinig moeite, zoodat met 02 de rust aanbrak. Direct na de rust maakte de rechtsbinnen van H. E. C. zijn derde doelpunt, terwijl dezelfde speler een beetje later ook voor num mer vier zorgt. De achterhoede van Dongen krijgt druk werk, maar vooral de keeper werkt uitstekend e maakt vele goede schoten onschadelijk. Toch kan hij niet verhinderen dat hij nog tweemaal gepasseerd wordt, zoodat de stand 60 werd, waarmede het einde kwam. H.E.C. 3 verloor met een neven goal van Drunen. De wedstrijd Baardwijk 2 —H.E.C. 3 werd afgelast wegens onbe speelbaarheid van het veld. S. v. V.—JULIANA 2—2. Deze wedstrijd werd onder groote belangstelling gespeeld. Voor de rust werd er goed gespeeld maar na de rust was het spel veel minder. Als het spel even aan den gang is valt S.V.V. een strafschop ten deel waaruit zij de lei-, ding neemt. Het spel gaat vlug op en neer en uit een mooie opzet weet Ju liana gelijk te maken. Direct daarna speelt Louw den bal mooi vrij en geeft over aan de Jong en S. V. V. heeft weer de leiding met 2—1. Even voor de rust weet Juliana gelijk te maken. Rust 2-2. Als de tweede speelhelft aanvangt is het spel veel minder. Direct na de rust moet een S. V. V.'er en een Julïana- speler 't veld verlaten op bevel van den scheidsrechter. Beide ploegen werken hard maar het is niet veel moois meer, geheel geen verband zat er in en zoo kwam het einde met een gelijk spel, wat de verhouding goed weergaf. Scheidsrechter de Folter hield de teugels strak en was beslist onpartij dig. KAATSHEUVEL. Ofschoon Kaatsheuvel I zondag jl. niet voor de competitie N.V.B. speelde is de stand eenigszins gewijzigd. Quick won op 't kantje af van Devo met 10, terwijl W. S. C. met T. S. C. de puntjes verdeelde. De stand is momenteel: GEERTRUIDENBERG. Zondag speelde Geertruidenberg II te Breda hun eersten competitiewed strijd tegen Boeimeer II en kregen met 80 slaag. Stand bij rust 60. WAALWIJK. Duivensport. Hok de Luchtbode alhier be haalde op de Nationale Postduiven- Tentoonstelling te Vlijmen op 7 dezer, twee eerste en eereprijzen, een tweede prijs, twee derde prijzen, een zesde prijs en twee zeer eervolle vermel dingen. Tevens werd behaald de eereprijs, zijnde een zilveren beker voor den raaisten vogel van de geheele ten toonstelling MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. Ingezonden Mededeelingen. KUNST EN LETTEREN. 2e Klasse. Trekking van 8 December f 5000 No. 21282 f 400 450 15197 15725 16916 f 200 7244 f 100 5461 13071 14596 14736 17435 Trekking van 9 December, f 1500 No. 4602 16054 f 1000 5404 5879 13149 f 400 217 200 6814 13777 f 100 11799 16493 17824 18626 20200 22115 AGENDA'S. 1. Namen der Clubs Quick Qudok Kaatsheuvel T.S.C. Devo W.S.C. R.W.B. g c o - cc 5 S -a 5 S - WAALWIJK. Heden Adore Te, Patronaatsgebouw St. Clemens, 7 uur. Donderdag 7'/4 uur 3e Cursusavond R.K. Werkliedenvereeniging. Donderdagavond 8'/2 uur, repetitie gemengd koor „Oefening en Vermaak" Vrijdag 7'/2 uur 3e Letterkundige verhandeling Hotel Verwiel Vrijdagavond 8 uur, repetitie R.K Gymnastiekver „Kunst en Kracht". Zaterdagavond 8 '/2 uur, repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zondagmorgen 12'/4 uur, repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zondagmorgen 12 uur, repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" Zondag 8 uur uitvoering café Holtzer- Passier. Dinsdag 16 Dec. om 8'/4 uur repetitie der Waalw. Gem Zangvereeniging voor de Dames en om 9'/4 uur voor de Heeren. „op den korrel blijft staan", zooals het heet, en voldoende sterk zich kan toonen tegen de wintervorst. Krijgt men van late rogge al een goed gewas, regel moet blijven om, indien de om standigheden het toelaten, als den besten zaaitijd te beschouwen de le helft der Octobermaand Op vele akkers is nog wel wat te egaliseeren bulten hier wegnemen, laagten daar aanvul len. Bij gunstig weer kunnen sloo ten worden uitgegraven, greppels ver nieuwd of bijgemaaktwie voor een flinke afwatering zorg draagt, verhoogt kwantiteit en kwaliteit van zijn oogst. Kan dit niet met eigen krachten geschie den dan is een en ander een goede werkverschaffing men vergete hen niet, die thans zonder werk zijn en toch ook een gezin hebben te verzor gen. Zoo valt er wellicht in het eiken hakhout wat te snoeien of te spitten; of men late ook daar de slooten er om heen uithalen en de aarde tusschen het hout uitspreiden. Binnenshuis heeft men het vee, de varkens enz. te ver zorgen hierover nader Alleen willen we hier reeds opmerken, dat nog veel te weinig aandacht wordt geschonken aan goed, zuiver drinkwater, Dit is van zeer groot belang, Steeds blijkt meer, dat vele veehouders zich groote schade hebben berokkend door het gebruik van min of meer ondeugdelijk drinkwater in den stal. De gevolgen hiervan openbaarden zich in onvol doende melkproductie, vermagering, verwerpen bij drachtige dieren, enz. In den tuin. Het grootste deel van den tuin is nu leeg, er staat nog boerenkool, spruitkool en andere kool, wat andijvie wellicht, als de vorst niet al te streng regeert Hebt ge ook voor Spinazie gezorgd Zoo niet denk er dan den volgenden nazomer om. dan kunt ge bij gunstig weer "nog laat en lang spinazie eten, en in 't voorjaar ook weer vroeg van snijden. Leg het vrijgekomen land nu om, na eerst ge mest te hebben. Het onkruid komt dan weg, en de grond vriest door. Voor vroege aardappelen en peulvruch ten (doppers peulen, tuinboonen) kunt ge nu ook reeds mesten de mest verteert dan reeds en ge krijgt lekker der aardappelen Al wat in verschen stalmest groeit, is ook niet zoo fijn van smaak en ook niet zoo gezond 't Is nu goed, bij vorstvrij weer, vruchtboomen te planten. Spit daar toe den grond diep om4 5 steken, of maak plantgaten van 1 Meter diep en lil' M. breed. Breng er mest in allerlei vuil, dat na verteeerd te zijn, als mest werktvoorts onder koemest en verteerde paardenmest. Plant niet te diep, denk er om, dat de boom ook nog zakt. Leg na planting wat blad aan den voet van den boom ter be scherming tegen de vorst. - In De cember kunt ge uw wingerd snoeien. Voordaf ge hem vastbindt, moet ge zooveel mogelijk de oude bast wegne men Smeer dan de takken in met een mengsel van groene zeep zwavel en houtasch, met water tot een papje gemengd. Zijn de takken droog, bind ze dan aan de latten vast. Zijt ge in 't bezit van Chrysantemums Snijd dan, als ze uitgebloeid zijn. den ouden stengel af en plaats ze binnenshuis. Na een poos komen er dan van zelf jonge scheuten uit den pot te voor schijn scheurt men deze van elkaar, dan kan men elk afzonderlijk in een pot plaatsen ze kunnen dan in April naar buiten. Wil men groote bloemen hebben, dan mag er maar één bloem knop op' eiken stengel blijven zitten. 3 2 3 3 2 1 0 II. 016 9 10 1.43 0 10 6 7 1,40 1 13 9 9 1 29 2 15 16 9 1.12 2 10 8 5 1,— 4 9 15 5 0 63 5 4 13 10,16 3e Klasse N.V.B. Afd. B. BURGERLIJKE STAND. Namen der clubs Kaatsheuvel W.S.C. Quick có 13 a ai x 1-1 2.2 1-0 1-3 x 0-3 5-0 2-2 x 3-0 0 0 x 1-4 2-1 1-1 4-4 1-0 x Q o 3-1 1-0 1-1 Devo Gudok 5-1 2-0 Ingezonden door J 3-2 x 5-3 1-1 11 x v. W. te K. LAND- EN TUINBOUW. (le helft December) Nadruk Aerboden Het werk van den boer richt zich nu meer naar binnen dan naar buiten Toch is er, bij los .weer, ook buiten nog wel wat te doen. Indien het niet wintert kan er op de zandgronden geregeld door gewerkt worden De stalmest wordt op den akker gebracht en uitgestrooid, kunstmest wordt uit gestrooid, en beide worden onderge werkt. Ook late rogge wordt in deze maand en zelfs na Nieuwjaar nog ge zaaid. Rogge is uiteraard wintervaster dan tarwe, maar het kan toch ook i uitwinteren. De vroeger, b. v. in i November gezaaide doet het niet altoos beter dan de in deze maand gezaaide, j De eerste ontwikkelt natuurlijk meer blad en dit geeft juist gevaarbij veel j blad en weinig wortels verdroogt de jonge plant, terwijl de later uitgezaaide „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", Abonneert U op en Adverteert in het meest gelezen blad in de Lang i straat en Omgeving. Sinterklaasfeest te brengen in die gezin nen, welke anders daarvan niet kunnen pro fiteered In onzen arbeid hebben wij van alle zijden de meest mogelijke en belange- looze medewerking ondervonden om tpt dit sehoone doel te komen en ik zou zeker aan een grooten plicht te kort schieten, indien ik namens U daarvoor aan allen niet de meest hartelijke dankbetuiging bracht. In Uw antwoord op mijne begroetings woorden, nu 14 dagen geleden, hebt gij doen uitkomen dat U allen bij voorbaat zegende, die voor dit doel hun sympathieke bijdra gen zouden verleenen. St. Nicolaas, die bij dragen zijn zoowel geldelijk als in natura in ruime mate toegevloeid. Zij hebben U in staat gesteld heden Uw gaven en verras singen met milde hand uit te deelen en vreugde te geven aan verschillende kinder harten. En wanneer ik daarvoor in Uwen naam aan onze edelmoedige bevolking Uwen meest hartgrondigen dank breng, dan hoop ik dat gij dit volk daarvoor den zegen niet zult willen onthouden, welke gij het reeds bij voorbaat hebt toegezegd, den zegen zoowel in zfine geestelijke als in zijne tijdelijke aan gelegenheden. Naast de vreugde welke gij aan de kinde ren hebt bereid, zal met Uw zegen dan ook vreugde heerschen in de andere gezinnen en zal dit voor allen een spoorslag zijn om een volgend jaar, indien gij, naar wij hopen, weder onze plaats met Uw bezoek zult ver eeren, opnieuw hun penning voor een blij Sinterklaasfeest te geven. In Uwen naam St. Nicolaas breng ik mijn dank aan de Eerw. Overste van dit kloos ter voor de beschikbaarstelling van de zaal waar gij op het oogenblik zetelt en voor de waardeerende medewerking welke zij zich zoo gaarne belangloos heeft gegeven, om dit feest te doen slagen. St. Nicolaas. Het succes van Uw rondgang door onze plaats was voor een niet gering deel te danken aan de muzikale 'opluistering van de beide muziekgezelschappen te dezer plaatse. In deze harmoniën bezit onze plaats 2 vereenigingen van niet' te onderschatten beteekenis, wier muziek ook ongetwijfeld Uw oor zal hebben gestreeld. Voor deze be- langlooze medewerking, waartoe zij zich overigens reeds zoo vaak bereid hebben ver klaard, meen ik hen namens U bijzonderen dank te moeten brengen en ik zou daaraan mijn beste wenscben voor hun gestadige ontwikkeling, huil voortdurenden groei en bloei willen tbloei willen toevoegen. Een woord van warmen dank zij namens U niet minder gebracht aan onze ijverige collectanten, die het groote pionierswerk op Uw rondgang door onze plaats hebben ver richt. Belangloos in hun streven, hebben zij er een eer in gesteld om werkzaam te mo gen zijn aan het liefdadig doel waarvoor Uw tocht werd ondernomen en is het zeker voor een ruim aandeel aan hen te danken, dat gij op zoo royale wijze Uwe gaven aan de kleinen kunt uitdeelen. Daarvoor zij het mij in Uw naam nog maals vergund, hen Uw hartelijken dank te brengen. Uw groote tocht St. Nicolaas werd ver- der begeleid door een autowagen, welke door den heer Heijs welwillend, zelfs met opof fering van eigen belangen, ter onzer be schikking was gestéld. Ik zal wel niet be hoeven te zeggen dat deze beschikbaarstel ling door U op zeer hoogen prijs wordt ge steld, waarvoor ik den heer Heijs in Uw naam dan ook den besten en meesten dank zeg. Ik mag voorts zeker niet vergeten, al de genen, die aan de voorbereiding van Uw feest hebben medegewerkt. En wanneer ik dan mjjn gedachten de revue laat passee- ren, dan moet ik vooral denken aan 2 per sonen die een ruim aandeel daarin hebben gehad, n.l. de heeren Frederiks en de Waal. In de costumeering en de grijmeering hebben deze heeren getoond wat het zeggen wil, geschikte krachten te bezitten om een Sinterklaasfeest op te zetten en heeft hun belangloos werk ongetwijfeld veel tot het succes van Uw welgeslaagden tocht bjjge dragen. Ik meen hun daarvoor uit Uw naam bij zondere erkentelijkheid te moeten brengen en hun dank te zeggen voor alleswat zij voor dit feest hebben gedaan. In mijn gedachten komt verder de eige naar van het paard dat door U bereden, het zadel waarop gij gezeten waart, den staf dien gij in Uwe hand had en de kleeding welke door U werd gedragen, welke alle met de meeste edelmoedigheid werden beschik baar gesteld. Voeg ik daarnaast nog al de genen die in eenigerlei vorm arbeid voor het sehoone doel hebben verricht, dan moge ik allen en alles omvattend, hun daarvoor den meest erkentelijken en diep gevoelden dank brengen. Dezen dank breng ik tevens aan den Overste der Paters van de H. Familie, waar St. Nicolaas van zjjn reis uit Spanje voor 't eerst arriveerde en een welkom onderdak vond. Mijn dank in Uw naam richt zich verder tot de Commissie welke het omvangrijke werk heeft verricht om de suprises behoor lijk te verdeelen. Zij heeft hare taak opge vat in het volle besef eener goede verant woordelijkheid, doch daarnaast ook door drongen van een naastenliefde welke aan haren arbeid slechts bevorderlijk kon zijn Medelevend met de kinderen wist zij naar eigen oordeel te geven en te plaatsen, waar hare liefdadige hand dat noodig vond en de middelen zulks toelieten. Ik zou mij zeker niet behoorlijk kwijten van mijne taak indien ik haar daarvoor niet hartelijk dank zegde en haar mededeelde dat haar arbeid op hoogen prijs wordt ge steld. St. Nicolaas. Ik kom thans in mijn slot woord tot U om U eveneens dank te zeg gen voor Uwe groote bereidwilligheid om onze plaats te bezoeken. In Uw bezoek zien wij de symphtonen Uwer genegenheid tot onze plaats, welke het Kaatsheuvelsche volk gaarne in een enthousiaste ontvangst heeft willen beantwoorden. De liefdadige hand welke daarbij werd uitgestrekt heeft het in volle overtuiging van zijn edelmoedige gevoelens willen vul len, zoodat gfl in onze bevolking een dank baar object voor het verheven doel dat gij U voor oogen had gesteld, hebt gevonden. In die omstandigheid, St. Nicolaas, zal het ons genoegen doen, U een volgend jaar opnieuw te mogen ontvangen en noodigen wij U thans reeds tot een bezoek aan onze plaats uit. Daarbij geef ik U gaarne bij voorbaat de verzekering dat wij dan opnieuw van ons gevoel voor Uw verheven persoon zullen doen blijken en bij herhaling onzen penning zullen offeren om U in de gelegen heid te stellenüw weldaden aan onze kin deren te verleenen. De blijde kindergezichten, welke gij voor U ziet, stemmen tot groote dankbaarheid. En al is het him misschien niet mogelijk bun dank in evenzooveel welgekozen woor den te uiten, in hun hart popelt het van vreugde, nu St. Nicolaas ook hen met zijn verrassingen heeft willen verblijden. Wan neer gij dan een volgend jaar zult weder- keeren, zal er opnieuw vreugde worden ge bracht in de harten van vele kinderen, die blijde en dankbaar zullen opzien tot den gever van al dat goed, tot den grooten kin dervriend St. Nicolaas. St. Nicolaas dankte in goed gekozen woor den en richtte zich daarop tot de kleinen, die vol ongeduld de bergenhooge pakken aanstaarden, die op uitdeeling wachtte. Met een toepasselijk woordje kreeg ieder huis gezin zijn surprise, waarbij de H. Man met een enkel grappig gezegde of gepaste vraag, juist de kindertoon wist te treffen en de vaak beangstigde en schuchtere kleintjes, wist te kalmeeren. In een toespraak dankte achtereenvolgens een meisje en een jongen voor de ontvangen giften, waarop enthou siast eenige Sinterklaasliederen werden ge zongen en 't kinderkoor, kinderlijk naïf ein digde in een hartelijk„Lang zal ie leve". 'a-HERTOGENBOSCH. Mengelberg-Concert. Men bericht ons van welingelichte zijde: Het Mengelberg-Concert gaat niet door, ofschoon de inteekening, of vóórverkoop van kaarten, schitterend was, n.l. 2900, de Ge meente eene subsidie van 500 toezegde en de finantiëele basis dus, einde November meer dan verzekerd was. De bezwaren, die het Concertgebouw te Amsterdam maakte, nopens nog beschikbare dagen, gezondheid van den dirigent, bedrag van het honorarium, waren, mede door tus- schenkomst van hooge en intieme zijde, op geheven, toen eindelijk de datums 2 en 9 Dec. en 5 Jan. genoemd werden. 2 Dec. meende het Concertgebouw alhier echter te kort nabij en wegens het St. Ni- colaasfeest, ongeschikt om te accepteeren 9 Dec. bleek naderhand op een misverstand van de zijde van het Amsterdamsche Con certgebouw ,te berusten en niet vrij te zijn 5 Jan. evenzoo en 14 Jan. vertrekt Men gelberg naar Amerika, om in Mei te repa- triëeren: Derhalve kan het Mengelberg-Concert voorloopig niet doorgaan. De beroemde dirigent Willem Mengelberg heeft herhaaldelijk onomwonden te kennen gegeven, zéér graag te 's Hertogenbosch te willen komen concerteeren. Aan allen, die door inteekening of op an dere wijze de poging, om Mengelberg hier te stede te doen concertreeren, steunden, moge hier een oprecht woord van dank ge bracht worden. <V O) ÖC Üfl C Jd Jj e c c c a -o o, O. TJ O 5 v *2 -4- CO C <L> C 3 CL O c/5 h* <L> 5> 3 U CQ re Ai O o -O WASPIK. Over November 1924. Geboren: Hendrikus Johannes Maria z.v. Adrianus H. Kuijten en Anna M. Verschu ren Jacoba Maria d:v. Johannes O. Gom- mers en Pieternella MesHendrikus Jo hannes z.v. Gerardus Verschuree en Hen- drika TimmersElisabeth Catharina d.v. Thomas J. van den Wassenberg en Catha rina C. Rflken; Jan z.v. Huibert Spran- gers en Jacoba HommelPetronella An na d.v. Wilhelmus E. de Wit en Maria C. Poppelier; Cornelis Adrianus z.v. Gomma- rius A W. Hartmans en Johanna M. Ver meulen. Ondertrouwd: Peter van Dongen 28 j. en Johanna Maria Snijders 22 jaar. Getrouwd: Hendrikus Hubertus IJpelaar 27 jaar en Anna Petronella van Dongen 23 jaar; Johan Genesen 28 jaar en Gover- dina J. Heijmans 25 jaar; Johannes C. de Jong 39 jaar en Engelina C. de Jong 40 jaar; Leonardus Verdijk 28 jaar en Cla- slna A. Boelaars 27 jaar. OverledenCornelis deWit, wedn. van Anna Hartogs 84 jaar; Hendrikus Lam- bertus Kamp 3 weken; Leonarduj-s Kem- inere, echtg. van Anna C. Hoffmans, 61 jaar Johanna Ph. Vaartmans, echtg. van Cor nelis Schouten 59 jaar; Theresia M. Fit ters 6 maanden.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6