6 Zware lepeboon, flic. van Dongen Zn. HYPOTHEKEN Heerenrijwiel. Keukenmeisje H. MINKE, Viscbverkoop Een perceel Bouwland Voor de mJ verbruikers van Biue Band Notaris JANSEN BRANDHOUT. Notaris Canters afwezig. Dtna Velthoven, Notaris Canters hebben wij ook dit jaar een aar- digen wandkalender beschikbaar. Wanneer ge Blue Band koopt, vraagt dan tegelijkertijd den Blue Band Kalender 1925. vraagt verkocht verkoop en Sn terhuren bedrag van ruim f31 mlllioen. Er zal dus slechts ongeveer 6'/4 pCt. van de inschrijvingen kunnen worden toege wezen. In 1925 zal de zomerdienstrege ling op de spoorwegen in den nacht van 4 op 5 Juni beginnen en van 1926 af tot nadere regeling midden Mei. Krachtens beschikking van Z. E. den Minister van Justitie zullen om streeks Kerstmis van dit jaar weldadig heidszegels worden uitgeven, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de kinderbescherming in Nederland. Deze zegels, die van 15 December tot 15 jan a.s. zullen worden verkocht, worden verkrijgbaar gesteld in de navolgende waarden: 2 cent, verkrijgbaar voor 4 cent. 7'/2 cent, verkrijgbaar voor 11 cent. 10 cent, verkrijgbaar voor 12'/2 cent. Op deze wijze hoopt Zijne Excel lentie de Vereenigingen en instellingen, die zich het lot van onze verwaarloosde en misdadige kinderen aantrekken, in hunne geldelijke moeilijkheden tege moet te komen. Het is van algemeene bekendheid, dat vooral sedert den oorlog aan de geldmiddelen van ge noemde vereenigingen en instellingen, zeer zware eischen zijn gesteld, en dat, wanneer de particuliere liefdadig heid hare zoo gewaardeerde hulp niet had verleend, de vruchten van jaren arbeid en zorg zouden zijn verloren gegaan. Dit te voorkomen is het doel van Zijner Excellentie's sympathieke beschikking. Wij bevelen den aankoop van deze zegels met warmte aan. Al dus wordt door vele kleine offers een groot en goed doel nagestreefd De Voogdijraad te 's Hertogenbosch J, F. A. Wagenaar. Voorzitter Mr. G M, J. Kolfschoten. ADVERTENTIëN. KUNST EN LETTEREN. De Internationale Concertdirectie Ernst Krauss deelt ons mede, dat het door verschillende omstandigheden uitgestelde (niet afgesteldeMengel berg-concert in ieder geval medio Mei als muziekfeest kan doorgaan, wanneer de inteekenaars hiermede ge noegen nemen, wat, gezien de groote belangstelling voor een concert door het beroemde orkest met zijn wereld vermaarden dirigent, te verwachten is De Concert-direciie Krauss acht zich verplicht, een woord van dank tot het Concertgebouwbestuur te richten, dat alle mogelijke stappen heeft ge daan, het concert voor Den Bosch toch nog vóór Mengelbergs vertrek mogelijk te maken maar het bleek technisch eenvoudig onmogelijk, mede in verband met de ziekte van den Heer Mengelberg, waardoor vroeger ingegane verplichtingen, die uitgesteld waren, achterhaald moesten worden. Het Amsterdamsche Concertgebouw heeft drie data vast aan hand gegeven de eerste was voor einde September, die niet geschikt bleek,, daar toen nog niet voldoende waarborgen uit Den Bosch voorhanden waren de tweede datum 12 November, die door de plotselinge ziekte van den meester illusorisch werd en tenslotte de derde datum, die met zeer groote moeite vrijgemaakt kon worden: de tweede December, maar die dan weer onge schikt voor Den Bosch bleek. Andere data werden officieel niet aangeboden, wel werd moeite gedaan, andere data in December of begin Januari vrij te maken, wat edoch niet mocht ge lukken, vooral door de groote koor repetities voor de Mahler-uitvoeringen (derde en tiende Symphonie.) De Heer Krauss heeft uit verschil lende gesprèkken met den Heer Men gelberg stellig de vaste overtuiging gekregen, dat de meester er bijzonder op gesteld is, in den Bosch te diri- geeren. Helaas: de heer Mengelberg kan wel wonderen doen met zijn orkest, maar.... ijzer met handen breken, dat kan ook deze geweldige niet! De heer Krauss heeft zoowel van het Amsterdamsche Concertgebouw* Bestuur, alsook van den heer Mengel berg de besliste verzekering gekregen, dat het Concertgebouw-Orkest onder Directie van Willem Mengelberg na terugkomst van Mengelberg uit Amerika 's Hertogenbosch den voorkeur geeft. De inteekenaars zullen nu zelf moe ten beslissen, of zij het concert in Mei of in 't najaar 1925 of heelemaal niet wenschen. (In 't laatste geval zoude 's Hertogenbosch wel nooit weer de groote kans krijgen). Intusschen heeft de Internationale Concertdirectie Ernst Krauss besloten, in ieder geval in Januari een orkest concert aan de Bosschenaren aan te bieden. De onderhandelingen zijn nog gaande, maar de datum zal eerstdaags bekend gemaakt kunnen worden. Den inteekenaars op het Mengelberg.concert zal belangrijke korting worden toege staan. Wordt de te verwachten groote belangstelling bewaarheid, zal een tweede orkest concert met medewerking van een onzer beroemde zangsolisten volgen. Op het eerste Orkest-concert zal een Mahler-Wagner Programma met mede werking van een bekend solist ter uit voering worden gebracht. ■f J* Heden overleed tot f onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der ster venden, in den ouderdom van 64 jaar, onze innig ge liefde Echtgenoot en Vader De WelEd. Heer Adrianus Pullens. Th. W. C. Pullens- Dumoulin. Henriëtte P. M. Pullens. Henri L. J. Pullens. Louis H. A. Pullens. Antoon H. L. Pullens. De Plechtige Uitvaart zal plaats hebben op Vrijdag 19 December a.s. des v m. 10 uur in de Parochiekerk van den H Clemens. Baardwijk, den 16 Decem ber 1924. 33744 Geen Bloemen. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van den Heer J DEN TEULING aldaar op Zaterdag 20 Dec, 1924 des nam l'/2 uur precies, aan de H o o i s t e e g achter het magazijn van ,De Singer" en achter zijn woonhuis in de Station straat om contant geld o er koop en Een groote part ij Te zien één uur voor den verkoop. 33735 te DRUNEN, bericht dat door hem bij in schrijving zullen worden Voor de Gemeente DRUNEN staande aan den overweg Kuiksche Heide in twee koopen elk van 3 stuks Inlichtingen geeft de Gemeente. Opzichter HENDRIK MIMPEN. Voor de Graven D'Oultremont staande nabij het Drunen's Kasteel stamlengle van 18 tot 20 Meter, stamomvang ongeveer 2 meter, in één koop. Inlichtingen geeft de tuinman ARN. R0ESTEN8ERG. 33698 Inschrijvingsbiljetten op zégel van 50 cent kunnen ingeleverd worden tot en met Vrijdag 19 December 1924 ten kantore van Notaris CANTERS te Drunen, alwaar ook nadere inlichtingen te bekomen zijn. Kantoor geopend op werkdagen van 9 tot 12 uur voorm. en van 2 tot 5 uur nam. KERSTFEEST. Bloemensalon „I R I S". Waalwijk, Telef. 76. Reuzen-voorraad KERSTBOOMEN. Roode TULPEN. HULST vol bessen. KERSTGESCHENKEN [de nieuwste.] Bloeiende HYACINTHEN. Bloeiende AZALEAS, Enz., Enz. Alles uit eigen kweekerij. Ziet Etalage. 33731 (ie en 3e Credieten.) met en zonder borgen voor alle solide personen. Zeer billijke condities Postz. voor antwoord. Claes de Vrfeslaan 19b, 33608 Rotterdam. Opwekkend en 9 vérfrisschend Parfumerie Joyeelle, Haarlem. TE KOOP gevraagd Gebruikt, doch in goeden staat verkeerend 33738 Adres: Mr. v. Coothstr, 26. Mevr. A. Franken Keljzer Stationstraat 20, TILBURG met 1 Februari of eerder, een bekwaam in klein gezin. 33736 TANDARTS, WAALWIJK, is vanaf 20 December tot 7 Januari 33737 Donderdagmorgen van 9— 11 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvlsch, Kabejauw en Schol. Tarbot, Tong. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden Aanbevelend, 33742 WaalwQk. te DRUNEN, zal op Dinsdag 23 December 1924 's nam. 4 uur ter herberge van J. VAN OIJENEekels te Haarsteeg 32 koopen schaarhout. 11 koopen iepeboomen. 3 koopen appelboomen. 1 esscheboom. 4 koopen haar en takken. Voor den Heer Hendr. Adriaan van Beurden genaamd „de Zandkuil" in de Geer. Alles bij biljetten breeder om schreven. 33743 Brandhout •T t Oranjeboom Bok.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3