PUROL 30 Waarom een Nieuwjaars-Advertentie Waarom in „De Echo van het Zuiden" Ml is liet merk WYBERT veilen en ver koop en: leden wordt en zegt dat de woning- haren der woningen gebouwd door Wonlngbouwvereen. veel te hoog zil", daar deze voor sommige arbe'ders 1 4 van bun loon bedragen. Er moet naar worden gestreeld, dat dit wordt Ver anderd. Dan spoort spr. ons aan als Car. arbeiders onze plicht te doen, trots allen tegenstand. Wij moeren volbrengen onz-n arbeid zooals Qjd^iat wil. Hoe somber de toestand ook zijn moge we hebben toch beginselen die God gegeven heeft en wij wetee da» God gezegd heeft, dat zijn Woord niet ledig tot Hem zal wederkeerea e» dit geldt ook voor den arbeid. Dan zal er ook resultaat worden gezien. Wtj hebben reeds resultaat, zegt spr. Gaat op dezen weg voort. Ia de handhaving van Gods geboden Is gsootr loon gelegen. Onzen arbeid door God gezegend Zül vrucht dragen. De Voorzitter de heer Farao zegt de tolk namens de vergadering te mogeo zijn om den geachten spr. hartelijk dank te zeggea voor zija schitterende propa- gandarede, waarna deze vergadering door dhr. Ketselaar met Dankgebed wordt gesloten. WASPIK. In de meening, dat de winter begonnen was, werd het laatste bietenloof van het veld gehaald voor veevoeder. Tal van wagens werden nog binnengebracht. Gelukkig is het vriezen weer afgeloopen en kunnen de werkzaamheden in het veld worden herval. Onze voormalige dorpsgenoote, mej. G. Verschuren, telefoniste op het postkantoor te Roosendaal (N.-Br.) is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Breda. --- De Vereeniging het „W. G K." zaljop een nader te bepalen datum in de maand Januari hare laarvergadering houden. In roode en witte kooien schijnt dit jaar geen handel te zijn. Een landbouwer in deze gemeente heeft er nog een paar duizend te koop. Voor liefhebbers dus geen gebrek. De werkman D. verhefte zich Zaterdag j.l. op de scheepsbouwwerven der firma Ruijtenberg dermate, dat hij met werken moest ophouden. Met groote moeite wist hij voetje voor voetje zijn woiing te bereiken Voor het aansluiten bij de water leiding schijnt nog weinig animo. Het blijft tot op heden nog tot een enkei geval bepaald. Over het algemeen vindt men de tarieven te hoog. Het raadsbesluit d.d. 30 October waarbij het huis bewoond door den heer A, F. Maas, hoofd der R. K. Jongensschool aan het R.K Kerkbestuur verkocht werd, voor f 5000 werd door Ged. Staten niet goedgekeurd Zondag herdacht de Heer J. Broekman den dag waarop hij voor 60 jaren lid werd van de H. Familie. Vanaf den kansel werd hij door den WelEerw. Heer kapelaan in hartelijke woorden gecomplimenteerd. Op Donderdag 18 December a.s. zal in de Harmoniezaal 's namiddags om 3 uur een algemeene vergadering worden gehouden over de Zuivelfabriek. Aan de orde is o m. herkiezing van bestuursleden en Commissarissen. RAAMSDONK. Onze R.K. Tooneel- club St. Bavo hoopt begin Januari haar jaarlijksche uitvoering te geven. Door het gemeentebestuur is voor het afhalen en bestellen van aan gekomen goederen aan het station op het Dorp, aangewezen Jac. van Iersel, tegen een door hun vastgesteld tarief. Voor velen zal deze nieuwe besteldienst gemak opleveren. Bij M. Oome heeft een hond eft- kele kippen doodgebeten. Voor velen is dit weer een waarschuwing om hun honden, vooral 's nachts niet rond te laten loopen. Een zwervende hond werd in de Centrale straat door een auto aangere den en daarbij zoo gewond, dat het beest door de politie moest worden afgemaakt. RAAMSDONKSVEER. De heeren J. G. Knaap en Joh Lankhuijzen Sz. hebben de benoeming respectievelijk tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk aangenomen. —De hr.Ant. Pols herdenkt dezer dagen het feit dat hij vijitig jaar onafgebroken in dienstbetrekking is geweest bij de familie S. Lankhuijzen. Zondag zal er in de Herv. Kerk gecollecteerd worden voor het Fonds voor noodlijdende kerken en personen. Gedurende de bietencampagne werd aan de Waag alhier in totaal gewogen 1832492 K.G. bieten, waarvan 1357212 K.G voor de Coöperatieve Beetworteienfabriek te Zevenbergen. GEERTRUIDENBERG Op de Zon dag 1.1. gehouden postduiven-tentoon- stelling, uitgeschreven door de post duiven-vereen „Koningin Wilhelmina" behaalde J. v. P lphen G'berg de beste viiegduif, J. Heere Raamsdonk de schoonste der geheele tentoonstelling. Onze stadgenoot P. de J. had het ongeluk in de haven te Rotterdam, bij het scheppen van een emmer water, over boord te vallen. Gelukkig echter werd het ongeval nog bijtijds opgemerkt en de drenkeling op 't droge j gebracht MADE. Het dochtertje van B, Brenders, landbouwer alhier had het geluk een pop van 1 Meter lengte, die z.g. kon spreken en loopen te ontvangen van den winkelier J Nollen te Made, die een flesch met een groot aantal knikkers voor een ieder had te raden gezet. Het aantal knikkers in de flesch was 2969 en door het meisje was 3000 geraden en zoo won ze den prijs. De zoon van G. H. alhier stak met een riek (mestvork) in zijn voet. Geneeskundige hulp kwam er aan te pas. We vernemen dat op de scheeps werf van Gebr. Nederhof een opdracht is ontvangen voor Oost-Indische rekening van het bouwen van drie z.g. stortbakken van ijzer. De lengte der bakken is 20 Meter, breedte 6 Meter. Vrijdagavond is in het café van W. v Gils alhier een vergadering ge houden om te komen tot een vast St. Nicolaas comité. Het bestuur be staat uit de Ed.Echtb. heer Burgemeester A. v. Gils Eere-Voorzitter, de heeren A v. d. Elshout, Voorzitter, Adrianus Braai Jz Vice-Voorzitter,.Nico de Vries. Ie Secretaris, W. van de Voort, 2e Secretaris, W. Geers, Penningmeester, J. Stoop en A. v. Bragt, Commissarissen. Vrijdag werd voor rekening van W. Verhoeven „Boerenhoek" alhier, onderhands aanbesteed een woning voor de som van plm. f3000 gegund aan D. Heijl, Mr. Timmerman te Made. Op de heden (Maandag) ge houden veemarkt waren 104 stuks hoornvee en 30 biggen aangevoerd, geldende prijzen Vetvee f 1 10 k f 2 20 per K G., Kalf- koeien f 400 a f 425, Kalfvaarzen f 325 a f375, Muntigen f200 h f ^0, Hok- kelingen f90 a f120, Kalveren f60 a f 75, Biggen f 9 a f13. Handel goed, vooral in het melkvee. Veel publiek. MADF. Openbare Raadsvergadering op Vrijdag 19 December des voor middags 10 30. MARIAPOLDER. Naar wij uit be trouwbare bron vernemen, is de broe der van dé Eerw. Overste der Zusters in Mariapolder, die telkenmale albier zijn vacantie kwam doorbrengen, de HoogEerw. beer Dr. Kerkhofs, tbans President van bet Groot Seminarie van Luik, door Z. H. den Paus benoemd tot Wij-Bisschop van Luik. nomen het tooneelstuk „Redding in Nood", waarvan het in de bedoeling ligt met Kerstmis een uitvoering te geven. UIT KAATSHEUVEL. j Kaatsheuvel, 17 Dec. 1924. D: Ko-i. Harmonie Apollo" geeft Z >ndagmlddag een klela matiiée aan de H H. Donateurs. M( de de»d« maal n een maand tijd dat Apollo zijn dona teurs Inviteert. De vorige yisltss zijn echter wel zoo goed bevallen, dat ook Zon dag a. s. veel belangstelling mag gerekend worden, De combinatie van Postduiven vereniging gevestigd bij den heer Jan v. Dun, houdt evenals ander jaren met de a.s. Kerstdagen een groote duiven- tentoonsielling. Daar er onder de com binatie vele prima dieren zitten, zal de belangstelling evenals andere jaren, zoowel uit de plaats als daarbuiten groot zijn. De heer P. Elshout alhier wist op de groote O>niihophilia-tentoonstei- ling te Utrecht met zijn inzending zwart Minorca andermaal beslag te leggen 00 den grooten wisselbeker. De heer E was ook vorig jaar winnaar. Zoo ook 't volgend jaar 't zelfde.succes behaald wordt In de beker defialtief eigendom van onzen bekenden Mtnorca-fokker. Bij de gladheid van Zondag kwam P E. van der Horst alhier met de fiets te vallen en brak den arm. Zrisdag vergaderde St. Jan, de Kon. E k. Scaietvereeniglng. Alle leden waren present- De rekening en verantwoording met het jaarverslag droeg aller goedkeuring weg. B.J dc verkiezing van bestuursleden werd de heer H. v. Woensel als voorzitter H. Molenschot als Penningmeester en H Jicobs als Commandant herkozen, 't Voorstel om in de maand j^nuarj een teeravond te houden, vond algemeen bijval. /an de sinds 78 jaren als het beste middel tegen hoest en ver koudheid beproefde ïn origineele doozen A 65 en 45 Cts. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Dec. 1924. Voor het Nut trad hier als spreker op Dr. Toxopeus uit Breda met het onderwerp:. „Guido Gezelle". Op duidelijke wijze gaf hij een overzicht van het leven en de werken van dien gevierden Vlaamschen dichter, terwijl Mej. Rueb eenige zijner liederen ten gehoore bracht, waarvoor zij gehuldigd werd met bloemen. De heer A. Boer accompagneerde zeer verdienstelijk. Ten huize van den heer O. heeft zich een geval voorgedaan van rood vonk. De werkman A. v. d. K. kreeg op de werf een stukje ijzer zoodanig in het oog, dat hij op advies van een geneesheer naar het ziekenhuis te 's Bosch moest worden overgebracht Zondag herdenkt de Z Eerw. heer J. van Bokhoven, een oud-stadgenoot, den dag waarop hij te Baltimore door Z.E. Kardinaal Gibbons tot priester werd gewijd. Sedert 12 jaren is hij werkzaam als Pastoor te Zwolle (L. S Ver. Staten van Noord-Amerika). Onze stadgenoot de kornet H. C v. Everdingen is bij Kon. besluit be noemd tot res. 2e luitenant bij het 2e Reg. Huzaren. Betrekkelijk onverwacht overleed alhier de heer H. van Wijk in den ouderdom van 69 jaren. De overledene, die aller achting verwierf, had zitting in vele colleges. Zoo was hij o.a. Regent der Godshuizen, lid van het college van zetters, hoofdman der Brandweer, ouderling der Ned Herv. Gem enz. In hem verliest de gemeente een zeer geacht ingezetene. De Heusdensche Harmonie be sloot deel te nemen aan het concours te Wijk op Hemelvaartdag 1925. Door de R. K. Tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" is in studie ge- Ingezonden Mededeelingen. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoel gang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radikaai en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 8 uur uitvoering Waal- wijks Strijkorkest, Musis Sacrum Donderdag 71 /2 uur, Alg. Verg. R.K. Vrouwenbond, Werkliedenvereeniging. Donderdag 8 uur, repetitie W. G. V. Donderdag 8'/2 uur, repetitie Gem. Koor Oefening en Vermaak. Vrijdag 8 uur repetitie „Kunst en Kracht" Patronaat. Zaterdagavond 8'/a uur, repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zondagmorgen 12'/4 uur, repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zondagmorgen 12 uur, repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Dinsdag B uur, repetitie W. G V. Dinsdag 23 Dec. 8'/2 uur repetitie Waalw Gem. Zangvereeniging voor allen. Waar hierdoor Dommering en Van Belle evenveel partijen (4) hadden gewonnen, was er een beslissing- l maich noodig, welke gisteren onder veel belangstelling werd gespeeld. Het gelukte onzen landgenoot niet een overwinning te bewerkstelligen. Op het oogenblik dat hij met 376 tegen 335 de leiding had, was de beurt aan den Gentenaar, die met een serie van 65 de partij beëindigde en daardoor in het definitieve bezit van den Coupe d'Elité kwam Ook de vorige maal had hij'beslag op dezen coupe gelegd. De technische uitslag luidt Pnt. BrU H.S. Gem. Van Belle 400 25 77 16 Dommering 376 25 85 15 04 Op bij inzet en op CORRESPONDENTIE. Een opmerker. Ingezonden stukken, waarvan de naam van den inzender ons niet bekend is, worden niet op genomen. Red. SPORT. WAALWIJK. Voetbalsport. R. W. B. Alle voor j.l. Zondag vastgestelde wedstrijden zijn wegens vorst door den N.V.B. afgelast. A.s. Zondag 21 December, staat de zeer belangrijke wedstrijd R. W. B. Gudok op bet program. Duivensport. WAALWIJK. Hok de Luchtbode alhier, behaal de op de groote Postduivententoonstel- ling van „de Groene Olijftak" te Til burg, op 14 December j.l. drie eerste, vier eere-, een tweede en 'een achtste prijs. De Postduiven-vereeniging „De Luchtverkenners" alhier, houdt op 25 en 26 December 1924, een onderlinge tentoonstelling in haar clublokaal, bij den heer W. van Helvoirt, Café,, voorm. Baardwijk. DRUNEN. De P. V. „de Reisduif" zal dit jaar geen postduivententoonstelling geven, alhoewel deze reeds aangekondigd was. Zulks in hoofdzaak wegens het te laat gereed komen der nieuwe harmonie zaal. In principe is besloten volgend jaar een groote Nationale Postduiven- tentoonstelling te geven. Biljarten. De laatste partij in het tournooi om den Coupe d'Elité, gespeeld tusschen Dommering en Van Belle, werd door onzen landgenoot gewonnen, met de navolgende cijfers Pnt. Brt. H S. Gem Dommering 400 28 50 14 28 Belle 300 28 76 10.74 BUITENLAND. De rijkskanselier heeft het ont slag van het Duitsche kabinet aange nomen. Het zal echter voorloopig de buitenlandsche aangelegenheden afwik kelen. Het centrum zou niet geneigd zijn aan een burgerbloc deel te nemen. De Britsche regeering zond den secretaris-generaal van den volkenbond de mededeeling, dat zi] zich niet kan vereenigen met de registratie van het Britsch-lersche verdrag, welke onder Mac Donald had plaats gehad. In Marokko zijn de Anjera-stam- men in opstand gekomen, waardoor de positie van Tetoean en zelfs Tanger gevaarlijk is geworden Internationale verwikkelingen worden verwacht. GEMENGD NIEUWS. In Zwischenbergen bij Villach heeft gisteren een zekere Mathias Hafner uit een jachtgeweer op zijn drie kinde ren schoten gelost en daarna zichzelf door een schot in het hoofd gedood. Een 4-jarig en een 10-jarig dochtetje zijn dood, een 5-jarigdochtertje bekwam zware verwondingen. Hafner, die van zijn vrouw geschei den leefden stond als een ruw mensch bekend. Op een gisteren te Washington gehouden conferentie tusschen politie autoriteiten en vertegenwoordigers van verzekeringsmaatschappijen werd mede gedeeld, dat dit jaar 22.000 personen werden gedood en 678 000 personen werden gewond bij straatongevallen in de Vereenigde Staten. Er werd op gewezen, dat hei verlies aan menschen- levens voornamelijk te wijten is aan het roekeloos rijden. In de kolenmijn Limbourg-Meuse te Eisdert (prov. Limburg) heeft zich een verzakking voorgedaan, waarbij een Italiaan, een Serviër en de 16 jarige Nederlander Willem Mooren zijn omgekomen. De 18-jarige kantoorbediende S. v. K te Sneek heeft ten- nadeele van zijn patroon, de firma H. aldaar f 2000 verduisterd. Hij is gisterenmorgen naar Leeuwarden opgezonden en aldaar ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Te Leeuwarden had het jong- mensch, onder een valschen naam, een auto gekocht. Ingezonden Mededeelingen. Gesprongen Handen Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Huidwondjes Bij Apoth. en Drogisten. bij toeslag, telkens des avonds om half zeven precies in het Stationskoffiehuis van L. F. VAN DONGEN te Capelle zal Notaris MIDDELKOOP te Capelle, ten verzoeke van Mevrouw de Wed. W. C. Vermeulen c.s. aldaar in het openbaar Een uiimuntend complex Wei en Bouwland, gelegen aan de Nieuwevaart te Capelle. waarop een in slaat van nieuw verkeerende, modern ingerichte steenen landbouwschuur bevattende groepstal voor pl m. 20 stuks hoornvee, stalling voor 4 paarden, drie gebinten, zolders boven de stalling en graanzolder, koetshuis en melkkameraange bouwd is een karhok, waarin varkenshokken; langs de veestal ling ligt een gierkelder en voorts een arbeiderswoning. Het geheel groot 3 Hectaren 90 aren 94 centiaren, wordt in koopen ingedeeld, als volgt: Onder Capelle in Sectie E. KOOP 1. Nummers 1776 weiland groot 59,90 aren en 1777 wei land, groot 1,25,80 Hectare, samen groot 1 Hectare 85 aren 70 centiaren. KOOP 2. Nummer 362 weiland, groot 86 10 aren met de Oos telijke deelen van de nummers 363 en 367, welke perceelsge deelten,eveneens weiland, Westwaarts op strekken tot de draadheining. De geheele koop is ongeveer groot 1 Hectare 8 aren 66 centiaren. KOOP 3. De Westelijke deelen van nummers 363 en 367, van de draadheining af, bouwland, samen groot ongeveer 53 aren 14 centiaren. KOOP 4. Nummer 1775 schuur, boomgaard en erf, groot 21 aren 20 centiaren. KOOP 5. Nummer 1669 huis, schuur en bouwland, groot 22 aren 24 centiaren. Koopen 1, 2 en 4 zijn te aan vaarden bij de betaling der koop penningen het Zuidelijk gedeelte van koop 3 is in huui bij den Heer P. L. F. TREFFERS te Capelle tot einde 19J26 voor f 19,50 per jaar, het Westelijk gedeelte van dezen koop is van jaar tot jaar in huur bij den Heer J DE JONG aldaar voor f 5 terwijl het overige van dezen koop kan worden aanvaard bij de betaling der kooppenningenkoop 5 is in huur bij den Heer J. KRAAK voor f 2.25 per week. Bij den toeslag worden gecom bineerd Koopen 1 en 4. Koopen 2, 3 en 5. Koopen 1, 2, 3 en 4. Koopen 1 t,/m. 5. Inlichtingen bij voornoemden Notaris. N.B. 60 °/0 van den koopprijs kan als hypolheek op het ver kochte gevestigd blijven. 33746 Omdat het practisch isMen vergeet niemand. Omdat het goedkoop is Omdat het nuttig is Omdat het wenschelijk is Men bespaart postzegels, tijd, moeite en visite- kaartjes. Men vestigt meteen de aan dacht op naam en zaak. de posterijen eenigermate te beperken. Omdat dit blad in Waal wijk, de Langstraat en Omgeving het eenige blad is dat algemeen ge lezen wordt en buiten deze streek, door hen die in deze Omgeving familie of handelsrelaties hebben. irriiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiMiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiililifi TABLETTEN IIHIIIIIIIIIIIIIIIlllllflIIIHIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllIHlIllillllllllllllIll

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6