ïeri Schrale Ansichtkaarten firma P. Odenfcirch Fa. Grie Dumoulin, gij voor de a.s feestdag» Marktberichten. Notaris JANSEN publiek verkoopen prima Port, Bissctiopwijn, Bessenwijn, Bisschopessence, te Waalwijk c. P. SPEBK EMBRI1MK Ingezonden Mededeelingen. De meest gevoelige huid Hat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baard oppervlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met een weinig PUROL. In princiep is door de Biljartclub „Entre Nous", gevestigd bij den heer Jan v. Dun en de „K. B. C gevestigd bij den heer Joh. Smit, besloten een onderling concours te houden In een gemeenschappelijke vergadering zal de zaak dezer dagen geregeld worden. Qed. Staten van Noord-Brabant verleenden goedkeuring aan de ge wijzigde bouwverordening alhier, waar bij nieuw te bouwen woningen, ge legen aan het buizennet der water leiding, hieraan moeten worden aan gesloten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 Dec. 1924 By de Ned. Herv. Gemeente herko zen tot ouderling de heer J. Zonneveld, tot diaken de heer A. Baaijens. Op den hoek VischmarktWijk- sehestraat had een aanrijding plaats tusschen een bus van „Onze Dienst" en een voermanskar uit Veen. 't Liep beter af dan verwacht werd; paard en kar bekwamen hoegenaamd geen let sel, doch de auto beliep nog al schade. Maandagavond vergadert in het Patronaatsgebouw de R. K. Kiesver- eeniging, waarbij o.a. een nieuw regle ment aan de vergadering zal worden voorgelegd. Woensdagavond gaf de Harmo nie „Concordia" haar eerste winteruit- voering voor een talryk opgekomen publiek. Zoowel de muzieknummers als de beide blijspelen: „Wie ben ik?" en „Joost Uilenspiegel" werden uitste kend vertolkt, zoodat „men" zeer gaarne in dit seizoen nog meermalen van zoo'n avond zal willen genieten. SPORT. KAATSHEUVEL. OEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. speelt G V C. „Vitesse" tegen „Breda" te G'Berg, des namiddags om 2 uur op het ter rein achter de Koestraat. Zondag a s te half een speelt „Geertruidenberg II" tegen de Breda- sche „Boys" Zondag a. s. om 2 uur speelt „Geertruidenberg I" tegen „Oosterhout I", te G'Berg op het terrein achter de R. K. Kerk. Waalwijk, 19 Dec. '24. Eieren 9—13 ct. Varkens f 10—f 13. BURGERLIJKE STAND. In verband met de a s. feestdagen zijn overwerkvergunningen verleend voor broodbakkerijen terwijl tevens op 24 27 en 31 Dec. vervroegde broodverkoop is toegestaan. Tot lid van den Raad van State is benoemd de heer A W F Iden- burg, minister van staat, oud gouver- neur generaal van Nederl.-indië en oud- minisier van koloniën. Als gevolg van deze benoeming zal de heer ldenburg moeten bedanken voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer. Als zijn opvolger in de Kamer zal worden aangewezen de heer mr. P E. Briët te Leiden, die vroeger al lid van de Eerste Kamer is geweest. Bij de Tweede Kamer is inge diend een nota van wijziging op het ontwerp tot regeling van het voorbe reidend hooger en algemeen vormend middelbaar onderwijs. Zij komt neer op vrijheid bij de vaststelling van het leerplan O'erbrenging van HBS. 5 i. c. en H.B S. voor meisjes 6 j. c naar het voorbereidend hooger onder wijs. Geen B lyceum. Géén akte voor de paedagogiek. Vereeniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden. Jaarverslag 1923[24 Uit het financieele overzicht blijkt dat de vereeniging het boekjaar sluit met een tekort van ruim f 16 000, welk tekort sindsdien is aangegroeid tot f. 30 000. zoodat men zich voor zeer ernstige beslissingen geplaats ziet indien niet spoedig hulp komt opdagen. Voorts wordt de vraag gesteld of dit tekort beschouwd moet worden als bewijs van mindere belangstelling van de zijde van het publiek. In het verslag wordt gewezen op het enthousiaste begin van het werk der Vereeniging, nu bijna 60 jaren gele den. toen de Vereeniging tot werkver schaffing aan Hulpbehoevende Blinden een einde kwam maken aan den treu rigen toestand der blinden die vooral tot den bedelstaf hun toevlucht moes ten nemen. Toen vloeiden de giften, maar nu de vereeniging na 60 jarigen arbeid de blinden bijna algemeen van de straat geholpen heeft en hen binnen hare werkinrichting aan nuttig werk voorthelpt, nu mogen de middelen haar zeker niet worden onthouden Tenslotte maakt het verslag melding van het vertrek van den heer J. Schwartz als voorzitter van het Bestuur, en de toetreding als bestuurslid van den heer Jhr. Mr. W C. Quaries van Ufford, en eindigt met den wensch, dat de donkere Decembermaand met haar feest van het Licht, het symbool moge zijn niet alleen van het leven der blinden, maar ook van den donkeren weg. waar langs de vereeniging thans voortschrijdt. LAATSTE BERICHTEN. MADE. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den raad dezer ge meente werd besloten voorloopig nog niet in te gaan op een verzoek van de ambtenaar ter secretarie om ver hooging van salaris. Besloten werd dit verzoek in over weging te nemen wanneer de derde ambtenaar ter secretarie ontslag heeft genomen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 20 Dec. 6'/2 uur, Alg. ver gadering van Quick bij H. van Drunen. Zaterdagavond 8'/2 uur, repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zondagmorgen 12'/4 uur, repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zondagmorgen 12 uur, repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Dinsdag 8 uur, repetitie W. G. V. Dinsdag 23 Dec. 8'/2 uur repetitie Waalw. Gem. Zangvereeniging voor allen. Vtijdag 26 Dec 7 uur, uitvoering „Hallelujah" Herv. Kerk v m Besoijen BINNENLAND. De Tweede Kamer heeft heden middag het amendement Brautigam om artikel 16 der Marinebegrooting te verminderen met f 1.200 000, zijnde de aangevraagde eerste termijn voor den bouw van twee torpedoboot jagers ver worpen met 5827 stemmen. De begrooting werd daarna aange nomen met 58—26 stemmen. De eerste Kamer heeft het ont- GEMENGD NIEUWS. Woensdagmiddag is de schilder H. J, B uit Velp van een ladder ge vallen bij het schilderen van een hub te Arnhem Gisteren is de man, vader van 5 kinderen, overleden. Op de Smits te Heerlen heelt gisterochtend, naar de Tel. meldt, dt 26 jarigen arbeider H bij een twisi zijn 72-jarigen vader met een bijl of het hoofd geslagen. De ongelukkig storte neer en werd zeer-ernsiig gewom naar het hospitaal gebracht Zijr toestand is hopeloos. De zoon heefi zichzelf bij de politie aangemeld hij it in verzekerde bewaring gesteld. Hiermede maken wij aan onze geachte clientèle bekend, dat wij ontvangen hebben EEN REUZENSORTEERING aan spotprijzen. OOK VOORRADIG Religieuze Artikelen en Beelden, ADVERTENTIëN. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van den heer FRANS SCHELLE- KENS in de Sint Antoniusstraat aldaar op Maandag 29 December 1924, des namiddags l'/2 uur precies, om contant geld VERSCHENEN der nieuwe kerk van St. Jan Baptist. Winkeliers, Hoteliers enz die zich met den verkoop daarvan willen belasten, kunnen zich vervoegen ten onzen kantore 33187 Verkoopsprijs 5 cent. waarop 20°/0 korting. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielan. alsmede 12 Kippen en plm 20 mud Kolen. 33762 Te zien des voormiddags van den dag van verkoop. Opticien31822 25 Vuchterstraat 25, «-HRRTOGENBOSCH. enz. enz. Rozijnen voor Boerenjongens. Htbdkozen voor Boerenmesjes. Koffieroom, Slagroom en Enanas. Sroote pruimen en ffcbr kozen van dan nieuwen oogst Welbekend is ons zelfrijzend Bak meel ter bereiding van Gakes en andere fijne gebakken. Verder a le artikelen die tot eéne fijne Gomestibieszaak behooren. Beleefd aanbevelend, Markt, WA LWIJK. Telephoon 123 van Kerstmi? en Nieuwjaar beslist iets fijns en le kwaliteit? BESTELT DAN BIJ BANKETBAKKER IJ Stationstraat 9, WAALWIJK. Telefoon 148. Hollandsche. Fransche en Weener Kerstkransen, Worsten- en Saucijzebroodjes F a n t a 1 s i e-g e b a k k e n. Gevulde Polonaise in verschillende maten. Ruime sorteering KERSTARTIKEL EN. VERSIERDE BOOMP|ES in alle prijzen. Tevens maken wij U a'tent op onze bekende MFRGPIJPjES en CROQUETJES. 33772 Beleefd aanbevelend. ALS BOVEN KANTOORUREN VAN 9-12 UUR. DES ZATERDAGS VAN 9—11 UUR *961 Voetbalsport. WAALWIJK. QUICK. Zondag a.s. speelt Quick 2 tegen S.V.V. I een competitiewedstrijd op het terrein te Sprang. Quick III speelt om 2 uur thuis tegen haar grootsten concurrent, n.l. H.E.C. 2. Opgepast Blauw-Witten en nog eens: zoo hard gewerkt als maar kan. Quick 4 speelt tegen Juliana 3 op het ter rein te Baardwijk. W. S. C. W.S.C. ontvangt op tweeden Kerstdag de vereeniging Boxtel, welke momenteel in de Ilde klasse B de leiding heeft. A.s. Zondag 21 dezer worden op het W.S.C. - terrein gespeeld W.S.C. II tegen R.W.B. II, aanvang 2 uur en W.S.C. IIIKaatsheuvel III, aanvang 12 uur. H. E. C. Indien het weder geen spelbreker wordt, zooals j.l. Zondag, zal morgen de belangrij ke ontmoeting plaats hebben tussch n H.E. C.Baardwijk. Dat het een zeer belangrij ke wedstrijd is weet iedereen die een beetje met den toestand op de hoogte is. Beide clubs toch hebben evenveel wedstrijden ge speeld en beide zijn slechts één puntje kwijt. Hieruit blijkt dus dat de twee bovenstaande clubs de kamploens-pretendenten zijn. En hoewel we nog midden in het seizoen zijn, kunnen we toch gerust zeggen dat het mor gen eén kampioenswedstrijd is. Als H.E.C. morgen wint, zal het o.i. al raar moeten gaan als zij de leiding, die zij dan nemen, niet tot het laatste zullen houden. Maar omge keerd, als Baardwijk wint hebben zij de al lergrootste kans op de eereplaats. H.E.C- is op papier wel sterker, maar vooral bi) plaatselijke ontmoetingen is het natuurlijk onmogelijk om vooraf den win naar aan te wijzen. Baardwijk brengt dit jaar een goede ploeg in het veld, wat vol doende bewezen is door hetgeen zij dit sei zoen al gepresteert hebben. Hun kans op het kampioenschap is' dan ook grooter dan ooit. Dat zij zich dus geheel tot het uiterste zullen geven is gemakkelijk te begrijpen. Maar ook voor H.E.C. is er alles aan gele-1 gen, ook zt) beseffen het groote belang van dezen wedstrijd. Dat het dus morgen spannen zal op het H.E.C.-terrein is zeker. Het is dan ook geen wonder dat er zooveel belangstelling voor dezen wedstrijd bestaat en we gelooven dan ook wel dat deze derby een massa bezoekers zal trekken. H.E.C. II gaat morgen Quick 3 op eigen veld bekampen. Zullen zij revanche nemen op de geleden nederlaag? Wfl zullen zien. Er zal in ieder geval van het begin tot het einde hard gewerkt moeten worden, willen zij succes behalen, want Quick 3 is zeer zeker een sterke ploeg. H.E.C. 3 speelt om 12 uur thuis tegen Kaatsheuvel 4. JULIANA. Zondag a.s. gaat onze W.V.V. Juliana een wedstrijd spelen voor de competitie 1ste kl. tegen hun plaatselijke concurrent H.E.C. I. Beide vereenigingen staan in puntenaantal gelijk, zoodat Zondag de beslissing valt wie voorloopig de leiding zal nemen. Indien onze jongens hun spel ontplooien als in de eerste helft van den wedstrijd j.l. tegen Sprang, 'zal H.E.C. het niet gemakkelijk hebben. Juliana speelt steeds tegen sterke vereenigingen 't beste spel. Juliana, Zondag nog eens flink aangepakt, dan heeft H.E.C., ofschoon het voordeel van eigen terrein, nog niet gewon nen. Juliana 2 speelt om 12 uur in Sprang tegen het 2de elftal van dien naam. Juliana 3 ontvangt Waalwijk 4 en speelt om 2 uur. R. W. B. R.W.B.Gudok op 21 Dec. De vorst is weer voorbij, terwijl het weer zich tot héden uitstekend houdt, zoodat naar alle waarschijnlijkheid a.s. Zondag weer gespeeld zal worden en dan kunnen we zeer zeker 'n zeer spannenden wedstrijd tegemoet zien. We weten allen dat Gudok een zeer stevige ploeg is, welke bovendien reeds eeni- ge jaren een der bovenste plaatsen op de ranglijst inneemt, wel een bewijs dat hun spel van goede kwaliteit is. Indertijd heeft R.W.B. in Tilburg met 53 verloren, wat nog niet zoo'n slecht resultaat was; sinds dien heeft R.W.B. een goeden doelverdedi- ger gekregen wat wel blijkt uit de feiten, dat in de laatste 3 wedstrijden slechts 2 doelpunten tegen R.W.B. zijn gemaaktde doelpunten zijn dus bij R.W.B. niet zoo goed koop meer, doch daarentegen is de voor hoede van R.W.B. niet erg schotvaardig, maar tegenover kampioens-candidaten speelt R.W.B. gewoonlijk haar beste spel, we we ten dat bij ondervinding. Dat echter de Gu- dok-verdediging zoo gemakkelijk te passee- ren is, meenen we te mogen betwijfelen, zoodat we een gelijk spel het meest waar schijnlijk achten. Niet alleen hier ter plaat se (er is maar één N.V.B.-wedstrijd) is de belangstelling groot, doch ook in Tilburg, waar men lang niet zeker is van de over winning is er meer dan gewone belangstel ling, zoodat heel wat supporters van Gudok aanwezig zullen zijn. Aanvang 2 uur, ter rein R.W.B. R.W.B. II moet bfl W.S.C. II op bezoek. Er is aan dezen wedstrijd een zeer eenzij dige beslissing voorafgegaan, welke voor het prestige van den Br. V. B. nu niet bepaald gunstig is. R.W.B. III ontvangt Drunen en kan deze wedstrijd beslissend zijn voor het kampioenschap. R.W.B.'ers, denkt hieraan. Aanvang 12 uur, terrein R.W.B. KAATSHEUVEL. Zondag 21 December is het 1ste elftal vrfl. Het 2de elftal gaat op bezoek bij Dongen 3 en het 3de elftal gaat W.S.C. 3 bekampen. Op Tweeden Kerstdag komt het sterke N.O.A.D. uit Tilburg een vriendschappelijke match spelen tegen Kaatsheuvel I. Een' goede oefening. Duivensport. Op de onderlinge duivententoonstelling op de beide Kerstdagen in Café Jan v. Dun te houden, zal als keurmeester optreden de heer Pauwels uit Turnhout. Na afloop van de tentoonstelling zal de heer Pauwels, Za terdagsmorgens voor leden van de Combina tie en Zaterdagsmiddags voor alle andere duivenliefhebbers, zoowel in als bulten de gemeente aanwijzingen geven voor het pa ren der duiven. De Getrouwe Duif gevestigd in Eupho- nla heeft besloten half Januari een onder linge tentoonstelling te organiseeren. 's BOSCH, 17 Dec. 1924. Op de markt van heden werden aangevoerd 1457 stuks; 959 stuks hoornvee. 351 biggen. 19 zeugen. 47 schapen. 107 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f295 f 445 p. st. Magere ossen en koeien van f 180—f 280 Vette ossen en koeien van f 0.621 pd le kw Vette ossen en koeien van f052lpd2ekw Pinken van f 135—f 215 per stuk Zeugen van f 80—f 110 per stuk. Biggen van f 1.50—f 1.75 per week. Schapen van f 25—f 44 per stuk. Lammeren van f 20—f 36 per stuk. Handel vetvee willig, overigens stug: WAALWIJK. Geboren. Francisea Maria d. van J. Klijberg en F. A. v. d. Wiel; Karei zoon van L. van Gelder en Joh. van Gerwen; Franciscus Theod. zoon v. C. Stevenhagen en A. L. Ammerdorf- fer; Franciscus z. v. J. B. Verharen en A. M. Verhoeven; Martinus Adr. z. van A. Brok en E. M. de Kroon. Overlijden. Pieternella van der San- den wed. van Joh. Alessie 71 j. Adr. Pullens, echtg. van Th. M. C. Dumou- lin 64 j. Vertrokken. Nanda van Gorp naar Waspik. Gevestigde personen. Alida van Beek van Sprang-Capelle Maurits Mout- haan en gezin van Waspik; Maria Maas van Drunen; G. E. Evers van Zevenbergen. werp Vaststelling eener nieuwe Ta— riefwet aangenomen met 28 tegen 14 stemmen. Het proces Haarmann, de massa moordenaar te Hannover, loopt ten einde. Waarschijnlijk zal vandaag het vonnis worden geveld. Doodstraf is ge- eischt. Gisteren heeft de vertegenwoor diger van 't O. M. zich met den be klaagde Grans bezig gehóuden. Deze wordt ervan beschuldigd, Haarmann in twee gevallen tot het plegen van moord te hebben aangespoord. Boven dien wordt hem heling van kleeren van Haarmann's slachtoffers ten laste gelegd. De vertegenwoordiger van het O. M. achtte de schuld van Grans vol doende bewezen, hoewel deze alles ont kent, en eischte ook tegen dezen be klaagde de doodstraf. Dr. Lotse, de verdediger van Grans, trachtte in een schitterend pleidooi te bewijzen, dat Grans onschuldig was aan de hem ten laste gelegde misdrij ven. Hij eischte vrijspraak van zijn cliënt. Nadat de vertegenwoordiger van het O. M. gerepliceerd had en er bij deze gelegenheid op had gewezen, dat Grans bovendien souteneur was, stelt de voorzitter aan Haarmann de vraag, of deze nog iets heeft te zeggen. De moor denaar verheft zich nu van zijn plaats en legt ongeveer de volgende verkla ring af: „Indien ik eerst heb ontkend, de ver schillende misdaden te hebben ge pleegd, geschiedde dit, omdat ik geen vertrouwen in de menschheid stelde. Ik héb in mijn jeugd slechts mijn moe der gekend. Met hart en ziel heb ik later mijn plicht als soldaat vervuld, maar de ziekte, waaraan ik leed, werd erger, toen ik aan het front vertoefde. Ik werd in verschillende krankzinni gengestichten opgesloten, maar ik kon steeds ontsnappen. Gij kunt u niet voorstellen, hoe vree- selijk het daar is. Later heb ik weer gediend, Mijn officieren mochten mij gaarne en noodigden mij zelfs bij hen uit. Ik heb trouwens steeds de waar heid gesproken. Door den dood van mijn moeder, die aan een beroerte overleden is, werd ons familieleven verwoest. De Voorzitter: Wilt ge ons nogmaals uw geheele levensgeschiedenis vertel len? Haarmann: Neen. Maar de mensch heid moet mij niet slechter beoordee- len dan ik ben. Ik wil mij niet verdedi gen. Ik heb volledig bekend. Ik zal weldra voor het aangezicht Gods ver schenen. Maar ook Grans moet nu be kennen. Men heeft mij uitgebuit en ik ben een slachtoffer geweest. Grans echter is ook geen engel. Ik heb hem echter pas beschuldigd, nadat hij zich zoo ondankbaar tegenover mij had ge dragen. Zoo schuldig als hier is be weerd is Grans intusschen ook niet. Met mij zou het vreeselijkste gebeuren, indien ik weer in vrijheid kwam. Ik heb maar ene vriend gehad, dat was Grans. Ik heb voor hem gebedeld en gestolen. Ik hoop, dat de gezworenen een rechtvaardig vonnis zullen vellen en mij van mijn lijden zullen verlos sen. Ik zal niet om genade en ook niet om herziening van mijn proces vragen. Maak het kort met mij". Staande 'en hangende Kruizen, Kandelaars, Godslampjes. Wijwaterbakies Kerkboeken, Rozenkranzen, enz waar wij weer mede uitgepakt zijn in de voormalige sch en fabriek van 33759 Pijnenburg van Weil, naast Café „SU1SE", Stationstraat, WAALWIJK. Aanbevelend, P. TROMMELEN. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstledematen, Breuk- en Buikbanden, Rechthouders, Platvoetzolen etc Spreekdag alle Dinsdagen. ZIJN WIJ GOED VOORZIEN VAN 33773 Depot „Nutricia'

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10