OE ECHO VAN HET ZUIQEN Een wassend gevaar. m hoest: Anc$ Zaterdag 20 December DERDE BLAD. Ons Kerstnummer verschijnt Dinsdag a.s. Denkt dus tijdig aan eene advertentie voor dit nummer in. Het Socialisme in de nieuwere tijden. In welhaast alle industrie centra van onze dagen is het Socialisme een verschijning, die van zich spreken doeteen verschijning, die juist in die moderne centra zijn meest geschikte levensbodem vindt. Sinds de laatste eeuw is onze grootindustrie enorm toegenomen, zijn de verschillende sociale toestanden ten zeerste gewij zigd en hiermee is hand in hand ge gaan de uitbreiding van de Socialisti sche ideeën. Deze groot-industrie vooral is het geweest die de groote tegenstelling steeds meer en meer in de hand werkte, de tegenstelling tusschen ka pitalisme en loonarbeiders. De enorme technische vooruitgang heeft het zelf standige handwerk zoo goed als on mogelijk gemaakt. En hiervoor is in de plaats getreden een geweldig korps van fabrieksarbei ders, een vlottende massa vaak Een massa dikwijls door drankzucht ten gronde geraakt, moreel en finantieel En daar stond dan tegenover een weelde vertoon in hoogere standen, een genot zucht en een ik-vergoding die de zware plicht van naastenliefde en Christelijke Charitas ter zijde schoof. Was het wonder dat de botsing komen moest, onvermijdelijk komen moest. Was het wonder dat stelsels die alle privaat-eigendom verwierpen, veelaan- hangers kregen. Francois Noël Babeuf is de eerste geweest, die het moderne Socialisme voorstond en predikte Hij ging uit van het beginsel van gelijkheid voor allen, eischte voor allen verplichte arbeid, een arbeidstijd door de wet geregeld, een door het volk gekozen gezag dat de leiding had van de productie. De noodzakelijke arbeid moest onder de burgers worden verdeeld minder aangename arbeid moet beurtelings nu door de eene dan door de andere burger worden uitge voerd. Alle burgers hebben recht op alle genietingen. De verdeeling zal plaats hebben naar ieders behoefte. Toen de yegeering echter een door hem opgericht geheim genootschap ontdekte moest hij het met den dood bekoopen. Hij stierf op het schavot den 27en Mei 1797 Saint Simon gestorven in 1825 ging niet uit van het vrijheidsbeginsel maar van den arbeid, den oorsprong van alle rijkdom. Tot nu toe hadden de arbeiders steeds de laagste plaats bekleed, dat moest veranderen, de arbeiderstand moet de eerste en hoogste stand zijn. Volgens hem was al het vermogen van kapitalisten dat niet door arbeid verkregen was onrechtvaardig bezit. Vandaar dan ook het zich kanten tegen het erfrecht der bloedverwantschap. Alleen de Staat kan erfgenaam zijn en deze moet de erfenis verdeelen onder de waardigsten. Hij schaft de persoonlijke eigendom dus niet af Dit doet evenmin Fourier. Hij wil op iedere vierkante mijl 2000 personen te samenbrengen, die in een groot gebouw te samen wonen onder leiding van een voorzitter. Nu wil hij de eigenaars dwingen hun bezittingen af te staan voor het gemeenschappelijk gebruik. Zij krijgen hiervoor 4/u van de opbrengst, 3/,2 wordt aan de be- kwaamheid, 5/,2 aan den arbeid ge geven. Zoo zouden we kunnen voortgaan met nog meer bekende persoonlijkhe den voor te stellen als een Robert Owen, Etienne Cabet Bazard en Louis Blanc, Rodbertus en Ferdinand Lassalle, doch tiever willen wij overgaan tot de beschouwing van den grootsten leeraar en wegbereider van het Socialisme Karei Marx Uit Joodsche ouders ge boren den 5den Mei 1818 in deDuitsche stad Trier, ging hij als kind reeds, tegelijk met zijn ouders over tot het Protestantisme. Na zijn gymnasiale studie in zijn geboortestad en zijn rechtskundige studiën in Bonn en Ber lijn, legde hij zich bijzonder toe op de wijsbegeerte. Na zich in 1841 te Bonn te hebben gevestigd nam hij de redactie op zich van de „Reinische Zeitung" die reeds in 1843 door de regeering verboden werd. Hierna woonde hij in Parijs, waar hij voorgoed tot het socialisme over ging en veel samenwerking had met Engels. Wegens een opruiend artikel verbannen, vertrok hij naar Brussel waar hij met Engels vervaardigde het Manifest der Communistische Partij In dit manifest verwerkt hij reeds het meerendeel van zijn latere idees. Zijn stuk heeft als bekend geworden slot woord Proletariërs van alle landen, vereenigt U. j Kort daarop verblijft hij te Keulen als redacteur van de „Neue Rheini sche Zeitung". Doch ook hier wordt hij verbannen en trekt nu naar Londen, waar hij zijn voornaamste boek schreef „das Kapital". in 1864 bij de oprichting van de „Internationale Arbeiter-Assoziation" is hij de groote man, tevens lid voor Duitschland. Marx ook was het die het ontwerp-Statuten maakte, waarin hij eischtgelijke rechten en plichten voor iedereen, vernietiging van alle klasse heerschappij. Het groote einddoel noemt hij„de economische vrijmaking der arbeiders klasse. In 1866 hield de Internationale haar Congres te Genève, waarop deze sta tuten werden aangenomen. Het Brusselsche Congres besloot dat de vereering van de mannen, die het meest tot materieele welvaart hadden bijgedragen, in de plaats moest treden van Bijbel en Godsdienst. Terwijl in 1869 op Congres te Bazel aan den staat het recht wordt toege kend om den privaat eigendom van grond en bodem in gemeenschappelij ken eigendom te doen omzetten Door onenigheid viel de partij uit een in 1873 in Centralisten en Federa listen. De zetel werd van Londen ver plaatst naar New-York. De Internationale verdween. Marx trok zich meer rtaar den achter grond Hij stierf te Londen den 14den Maart van het jaar 1883 A. v. D Pluijm. PROVINCIAAL NIEUWST" Waalwijk, 19 Dec. '24. De Jaarmarkt wordt tengevolge vanode a.s feest dagen gehouden op WOENS DAG 24 December a.s. Gisterenavond hield de R. K Vrouwenbond in de groote zaal van den Gildenbond eene algemeene ver gadering waarin als spreker zou op treden de ZeerEerw. Pater Borromaeus de Greve O. F. M. met het onderwerp „De Opvoeding." Toen Mevrouw Moonen—Sassen de vergadering opende, was de zaal na- genoeg geheel bezet. Bij de eerste vergadering die Mevr. Moonen—Sassen de eer had als presi dente te leiden, riep zij allen een har telijk welkom toe. de leden dankend voor het vertrouwen in haar gesteld. Voor den groei en bloei van den Bond beloofde ze haar bescheiden krachten te zullen geven en wanneer ze mag rekenen op de medewerking van den ZeerEerw Adviseur en de overige bestuursleden, dan durft ze vertrouwen de voetsporen van Mej Timmermans te zullen kunnen drukken. Vervolgens roept ze den Z Eerw spr. een bijzonder woord van welkom toe en verleent dezen gaarne het woord. De Z Eerw. Pater Borromaeus de Greve het woord nemende zegt, al hoewel zeer verkouden zijnde, toch met groote vreugde het verzoek om hier een spreekbeurt te komen vervullen te hebben aangenomen, omdat hij nog aangename herinneringen heeft aan een spreekbeurt die hij hier enkele jaren geleden, ook voor den Vrouwenbond, heeft mogen vervullen. Toen heeft hij gesproken over de noodzakelijkheid van RK. Vrouwen-organisatie, thans zal hij spreken over de opvoeding, een onderwerp in onze hedendaagsche maatschappij van het allergrootste belang. Spr. wijst er dan op dat de mensch groot lijkt en telkens en telkens uit alles toch blijkt dat hij zoo klein is. De techniek brengt het ver en niettegen staande dat ziet men dagelijks dat God alles in handen heeft en men tegen zijn macht niets vermag te doen. Dat ziet men uit de rampen die het (menschdom dikwijls teisteren Stapels boeken heeft men al van beide kanten geschreven waarin men betwist wie de oorzaak van den grooten oorlog is en nog is men geen stap verder gekomen. En dan heeft men den priester nog wel eens kwalijk genomen als hij beweerde dat het de geesel Gods was. Op de mooiste plaatsen van de wereld is men bij elkaar gekomen om vrede te maken, maar in hoeverre men daarin in werkelijkheid is geslaagd, het antwoord daarop kan eenieder geven. Men is er nog niet in geslaagd, en zal daarin niet slagen zoolang men niet op de knieen zakt en zegterbarm u mijner.God. Daarvoor behoeft geen strateeg, geen econoom op te staan om verbetering in den toestand te brengen, maar moet komen de moralist, de engel van liefde. Tengevolge van de moderne begrippen is de zedelijkheid in gedrang gekomen en daarom kan hij niet beter doen dan heden spreken over de opvoeding. Bij de opvoeding van het kind komen de begrippen van den katholiek en den modernen mensch in conflict. Spr. zal dit in den breede aantoonen en heeft gemeend heden in deze ver gadering geen blad voor den mond te moeten nemen, maar alles eens goed door de loupe te moeten bezien. De Roomsche practijk, de roomsche geest moet weer in de opvoeding worden gebracht. Wordt dat goed gedaan, dan is de toekomst aan den Christus. Roomsche opvoeding is niets anders dan het kind te brengen tot een Katholiek Staatsburger met een' geest die weet waarheen en waarvoor hij vooruit moet. Op de hem alleen eigen manier toont spr. aan hoe de opvoeding behoort te zijn van den katholiek en zet daarnaast uiteen die van den modernen mensch Met het zieleleven van het kind wordt bij de moderne menschen geen rekening gehouden, wat trouwens ook niet kan omdat deze menschen ook voor hun eigen ziel geen zorgdragen Levenswijsheid wordt die kinderen bijgebracht in bioscope of wel uit romans en van hooger bestaan wordt hun niets gerept. De moderne kinderen moeten direct wijs gemaakt worden en toch, zegt spr., is niets treuriger dan dit. Laat de kinderen toch groen blijven zoo lang als kan. Openbaart hen de levens geheimen niet eerder dan strikt noodig is. Tusscheji het groen zingen de vogelen. Tusschen het groen is het gezond te leven. Daarom de kinderen niet ontgroenen voor demlijd. Wel moet ook de katholiek op tijd de kinderen R K. Kiesvereeniging alhier, zal plaats hebben op Woensdag 7 januari a.s. Als sprekers zullen allerwaarschijnlijkst optreden de kamerleden de heeren Dr. Deckers en Fleskens. Ingezonden Mededeelingen. Tilborg, Genie X, Utrecht 1620 Febr.; A. Timmermans 17 Reg. Inf. Venlo 21- 25 Maart; J. Treffers, Grenadiers den Haag, 2125 Maart; Theod A. A. Trim- bach 17e Reg. Inf. te Venlo 15 Mei aangewezen om te worden opgeleid voor onderofficier; E. M. de Vries, 17e Reg. Inf. Venlo, 15 October. HERPT. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is tot ouderling herkozen de hr. J. van Gammeren en tot diaken de hr. C. J. den Dunnen. Het rijksveer alhier heeft thans een telefonische verbinding gekregen. Als deze een verbetering moet zijn voor het veer is het te hopen, dat de thans uitgebreide dienst aan het veer niet als proef beschouwd moet worden n r- j -j zooals de minister op de vragen van Ü:.ma ™.r,?_en J0Pgedragen: Een. dUlde: Jhr. van Sasse van Ysselt antwoordde, maar ook deze regeling constant moge blijven voortduren. De belanghebbenden by het In ons vorig nummer hebben we met voldoening geconstateerd, dat het architecten bureau van Ree <5c Bossaerts een meer modernen geest wist te brengen in de bouwwerken, die deze lijk bewijs daarvan zien we thans weer in het nieuwe huis dat voor rekening van het R.K Kerkbestuur wordt gebouwd en bestemd is voor het bloemenmagazijn van de firma L. van Bladel Zonen in de Groote Straat ti Het gebouw doet uitwendig zeer op" de" hoogte" brengen aangenaam aan, metz'n gebroken gevel maar dan op een christelijke manier. Na er op gewezen te hebben dat de ouders vooral hebben te letten op 't kiezen van vrienden of vriendinnetjes, op de ontspanning en op de lectuur, eindigt hij zijn mooie rede. De Z Eerw. heer Pastoor van Riel dankt spr. voot diens heerlijk betoog en durft vertrouwen dat hij hier nog meermalen zal terug komen om de Roomsche vrouwen te wijzen welken weg zij hebben te volgen. Het Kerstnummer van het KERKKLOKJE bestaat uit 16 pagina's. Abonneert U op en Adverteert in het „Kerkklokje"; het is voor ieder huisgezin onmisbaar De oplaag vermeerdert elke week. Wij maken onze lezers erop attent, dat vanaf heden geregeld in de vestibule van het Raadhuis een lijst wordt op gehangen van de Districts-Arbeidsbeurs 's Hertogenbosch Daarop is regelmatig te zien waar arbeidskrachten worden gevraagd. De uitvoering van het Waalwijks, Symphonie Gezelschap op Woensdag 17 December in Musis Sacrum, mocht zich in goede belangstelling verheugèn. Dit doet ons zeer veel genoegen, omdat de tegenwoordigen hebben kunnen genieten van hetgeen dit be trekkelijk jong gezelschap reeds op zoo uitstekende wijze weet te geven en niet minder omdat dit bewijs van belangstelling in het gezelschap werke lijk dubbel verdiend is. We hoorden dan ook gaarne van een der bestuursleden, dat het aantal donateurs aanzienlijk is toegenomen den laatsten tijd. Dit is zeer te waar- deeren, maar ook de uitvoeringen moeten bezocht worden en hierover heeft deze vereeniging gelukkig niet te klagen. Komende tot het concert, mogen we zeggen dat iedereen met ons zal ge constateerd hebben dat het Symphonie Gezelschap in het verloopen jaar in elk opzicht onder de leiding van den heer Groot zeer is vooruit gegaan. Al was het eerste nummer van 't programma wat onzeker nog en al droeg het tweede nummer de sporen van nog niet voldoende er in te zitten, de rest van 't programma viel in elk opzicht te loven, voor de pauze de symphonie No. 6 van Haydn, maar vooral na de pauze was het corps uitnemend op streek. i We hebben toen werkelijk kunnen genieten van een prima vertolking van de fantaisie uit Faust, van h->t mooie Andante Cantabile en van Maritana, maar niet minder van de cello-solo van den heer F. Citroen. Genoemde solist gaf duidelijke be wijzen dat hij z'n mooi instrument uitstekend beheerschte en daardoor in zijn Adagio van W. Bargil heel veel moois wist te leggen, zoodat hem een allerhartelijkst applaus ten deel viel. Niet minder was dit 't geval na de verschillende nummers van het corps, als bewij s dat men, dankbaar voor het genotene, zijne prestaties wist te waardeeren, maar niet minder den ijver en de capaciteiten van directeur, i die in zoo korten tijd zoo iets wist te bereiken, wat hem veel werk en taaie ambitie moet hebben gekost. Niet 't laatst zal dit gegolden hebben den ijvervollen president den heer Norbert Gragtmans, die de belangen der vereeniging overal en ten allen tijde zoo uitnemend weet te dienen. I Zooals wij hebben bericht, zal de off opening van de R.K Kliniek „Wit Gele Kruis" plaats hebben op Zaterdag 3 Januari a s. Des morgens ten 8'/j uur zal eene H Mis worden op gedragen om Gods zegen over de kli niek af te smeeken. Ten 2 uur n.m. plechtige inzegening en intronisatie door den ZeerEw heer Pastoor van Riel en ten 2'/2 uur of ficieele opening door den EdelAchtb. heer E. Moonen, burgemeester van Waalwijk- Na afloop is de kliniek t- bezichtigen. De algemeene vergadering der en dito ramen op de eerste verdieping. Ook de groote vijrine in het maga zijn, die zeer laag gehouden is, past o i. uitnemend voor dit geheel en zeker voor het beoogde doel. Het geeft direct een volkomen gezicht in het bloemen magazijn, dat prijkt met den weidschen naam van „Semper Horens*. De bloe menwinkel zelf is zeer ruim, met prach tige etalage-ruimten voor de vitrine en rondom de wanden en is ook van verdere benoodigdheden en gemakken voorzien daarachter bevindt zich een spreekkamertje en verder 't woonhuis wat zeer geriefelijk is ingericht Het geheel zal, als dezer dagen de gerenommeerde zaak, die thans in een zeer sierlijk pand op mooien stand is gevestigd en met z'n schat van bloe men en bloemstukken prijkt, een schit terend figuur maken en zal deze over plaatsing voor de firma L. vhn Blanel Zn. op elk gebied een groote voor uitgang blijken, wat wij haar gaarne toewenschen. Voor onze gemeente een uitnemende verfraaiing vooral van deze steeds vooruitgaande winkelbuurt. Naar wij vernemen is de toe stand van A. ten H., die zich voor veertien dagen deerlijk brandde en die in het Gasthuis wordt verpleegd, dagelijks vooruitgaande. De vereeniging „De Kanariekwee kers", gevestigd bij A. van der Pluijm, te Waalwijk, houdt met de aanstaande Kerstdagen 25—26 December een Groote Tentoonstelling met Zangwed strijd van Kanarievogels, waarvoor prachtige prijzen zijn aangekocht en verschillende eere prijzen zijn geschon ken, waaronder een Groote Vergulde Medaille van de Vereeniging van Pluimveehouders te Waalwijk. De prijzen zijn voor het publiek te be zichtigen bij A van der Pluijm, Wa genstraat alhier. Het bestuur der onlangs alhier opgerichte vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken". i$ thans met hare voorbereidende werkzaamheden zoover gevorderd, dat vermoedelijk op Don derdag 8 Januari a.s. met het geven van den cursus een aanvang zal wor den gemaakt Op de algemeene ledenvergadering welke is bijeengeroepen tegen Maan dag 29 December a.s. zal een en ander nader worden besproken. -r- Mej Marie Couwenberg te v.m Besoijen. slaagde te 's Hage voor het diploma Costumière. Naar wij vernemen zal de inlij ving der militieplichtigen van onze ge meente, dienstjaar 1925 als volgt ge schieden: C. Blom 2e Reg. Huz. te Breda tus schen 15 Febr.; C. J. Brok 17e Reg. Inf. Venlo 21—25 Juli; M. A. de Brou wer 17e Reg. Inf. Venlo 2125 Maart; Th. Claus idem; M. J. van Daalen 2e Reg. Huz., Breda 15 Febr.; G. M Graaff Vest. Art. Gorcum 15 Febr.; A. Hamers 7e Reg. Veld. Art. Bergen op Zoom 15 Maart; H. van Helvoirt 2e Reg. Huz., Breda 15 Febr.; G. H. Hendriks 17e Reg. Inf. Breda aange wezen om te worden opgeleid als on der-officier bij de militaire admini stratie 15 Juli; F. H. v. d. Houdt 17e Reg. Inf. Venlo 2125 Maart; A. J. M. v. Iersel, wielrijders, garnizoen nog on bekend, aangew. voor de opl. tot offi cier; W. Klerx, 7e Veld Art. Bergen op Zoom 16 20 Sept.; P. J. Kleijssen 3e Reg. Veld Art. Breda 15 Sept.; M. P. A. Korthout 17e Reg Inf. Venlo 2125 Maart; E. A. Krol 17e Reg. Inf. Venlo 15 Oct.; W. H. Kuijsten 17e Reg. Inf. Venlo 15 Mei aangewezen om te wor den opgeleid voor onderofficier; J. B. C. Leenheers, Grenadiers,» 's-Hage 15 Oct.; Louwe Kooyman 17e Reg. Inf. Venlo 21—25 Juli; P. Maas 17e R. Inf. Venlo 2125 Maart; C. J. Petit 17e Reg. Inf. te Venlo 2125 Maart; C. J. de Peffer 17e Reg. Inf. Venlo 15 Oc tober; S. J. van der Pennen 17e Reg. Inf. Venlo 2125 Juli; M. J. Pennings 3e comp. Hospitaalsoldaten, Zieken-» drager te Breda 15 Febr.; A. P. Pul lens 17e Reg. Inf. Venlo 2125 Maart; J. H. Pullens 17e Reg. Inf. Venlo 21 25 Maart; G. J. Sars 17e Reg. Inf. Ven lo 15 Jan. aangewezen om te worden opgeleid voor onderofficier; H. J. v. d. Schans 3e Comp Hosp. sold. Ziekendr., Breda 15 Febr.; G. Schohaus idem 15 October; W. van Schijndel 17e Reg. Inf. Venlo, 2125 Maart; M. J. v. veer kunnen er wel een verkeerden kijk op hebben, maar zij meenen dat het voor voor hunne belangen beter is een goede dienstregeling van het veer dan met een telefonische aansluiting. OUD-HEUSDEN. Op de laatste drijf jacht onder deze Gemeente schoot de heer V. met zijn gezelschap: 21 hazen; 22 fazanten; 1 houtsnip en 1 watersnip. RAAMSDONK. Zooals wij reeds meldden was 't 19 December 50 jaar geleden dat onze beminde Pastoor de Z.Eerw. heer Adr. Frenken de H. Priesterwijding ontving. Opdat ieder aan het feest zou kunnen deelnemen wordt dit feest ge vierd op Zondag 21 December a.s. Het feest zal alleen een kerkelijk karakter dragen. Men is reeds druk in de weer in de kerk en pastorie versieringen aan te brengen. Bij den ingang van de kerk zullen een paar prachtige eerebogen verrijzen. Wij laten hieronder het programma volgen. Zondag half zeven en acht uur H. Missen, waaronder algemeene H. Com munie, om Gods zegen af te smeeken over den jubilaris. Om tien uur de solemneele Hoogmis, die zal worden opgedragen door den jubilaris. Het zangkoor voert een driestemmige Mis uit van Cuipers en na de H. Mis een feestcantate. Na de Hoogmis receptie op de pasto rie en na den middag plechtig Lof. Op 26 Dec., 2en Kerstdag, 27, 28 en 29 December zal een uitvoering wor den gegeven door de schoolkinderen in de school der eerw. zusters. Opge voerd zullen worden: De vijf blijde Geheimen, St. Pieter aan de Hemel poort, De Kabouters, (Kabouterkoning met 5 Kabouters), Engelenhulde en Het Toovervischje. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondagmorgen om half 10 op het Dorp en des middags om 2 uur op het Veer op. Ds. Laarman van Klundert treedt Zondagmorgen om half 10 uur en des middags om 3 uur op voor de Geref. Kerk alhier. De heer van Duinen, stuurman op de stoompont te Keizersveer werd overgeplaatst als brugwachter naar Helmond. ALMKERK. Naar wij vernemen zal de Chr. Herv school alhier op 5 Jan. a.s. worden geopend. Ds. de Wit Ned. Herv. pred. te Uitwijk (Gem. Almkerk) heeft de toe zegging van 't beroep naar de Herv. Gemeente van Zoetmond aangenomen. J.l. Zaterdag had de vrouw van den heer v, D. alhier het ongeluk, terwijl zij aan de kachel eenige werk zaamheden verrichte inbrand te geraken. Met hare brandende kleeren vluchte zij naar buiten alwaar men de vlammen wist te blusschen. De ongelukkige is naar 't Ziekenhuis te Gorinchem ver voerd, men vreest echter voor haar leven. Naar wij vernemen hoopt de de Meisjesvereeniging „de Naaikrans" op Geref. grondslag in begin Jan. 1925 haar jaarfeest te vieren. J.l Donderdag hield onder voor zitterschap van Ds. Röth Ned. Herv. pred., de Jong.-ver. „Eben Haër" en „SamuCl" in „de Koning van Pruisen" alhier een gecombineerde vergadering. Na zingen van Psalm 68 vers 10 en lezen van )ez. 40 werd de vergadering door den Voorzitter met Gebed ge opend, waarna door den heer Vink een inleiding werd gegeven over Gen. 6 vers 1—14a, waar een gedachten- wisseling op volgde. Na ongeveer 15 mtnuten gepauseerd te hebben, werd door de heeren Sterkenburg en van Herwijnen ieder een voordracht ten beste gegeven. Ten slotte werd van de rondvraag door enkele personen gebruik gemaakt,waarna de vergadering door Ds Röth na *t zingen van Gezang 52 vers 7 met dankzegging werd gesloten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 19 Dec. 1924. Wegens omstandigheden gaat het matinée van Apollo op Zondag a s. niet door. Hoogstwaarschijnlijk zal het 4 Januari as. gegeven worden. Andermaal heeft de ZeerEerw. Pater Wortelboer dispensatie gekregen om buiten den voorgeschreven regel nog drie jaar als overste van de St. Antonius-Stichting alhier te fungeeren. No. Als U A - a; Doos £-€''30ct Bij ^polken Premisten.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9