DE ECHO VAN HET TIDED TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Jan. 1925. De Eerste Nationale Pluimveeteutoon- stelling te Waalwijk. Ook Waalwijk zal dan op 3 en 4 zijn eerste pluimveetentoonstelling krijgen. De nog jengdige Waalwijk sche Pluimveevereeniging heeft hei aangedurfd deze tentoonstelling te orga" niseeren en het laat zich aanzien dat de opzet naar wensch zal slagen. Het aantal inzendingen heeft de ver wachting overtroffen en de voornaamste hoenderrassen in hun verschillende variëteiten zullen zijn vertegenwoor digd naast een verscheidenheid van sierduiven en een belangrijke collectie postduiven. Ook de aan de tentoon stelling verbonden zangwedstrijd van kanaries heeft een flink aantal deel nemers. Er is in de laatste jaren een sterk groeiende belangstelling in de pluim veeteelt. Het aantal tentoonstellingen voor dit seizoen overschrijdt voor ons land de 200. Wij kunnen ons in die toemende belangstelling slechts ver heugen. De pluimveehouderij, opgevat als ontspanningsmiddel heeft vele aan trekkelljkheden, zonder dat daaraan de gebreken kleven die menigen tak van sport zooveel afbreuk doen. Zij bevordert de liefde voor de natuur, ontwikkelt schoonheidszin, bevordert de huiselijkheid, zorgt voor de in standhouding van onze in veel op zichten zoo merkwaardige nationa e hoenderrassen. Zij is binnen het bereik van een ieder, ook van de minder goed gesitueerden, omdat daarvoor geen groote finantieele offers behoeven te worden gebracht. Integendeel, wan neer de pluimveehouderij rationeel wordt gevoerd werpt zij geldelijk voordeel af. Wanneer zij dit niet doet is dit alleen een gevolg van de onbe kendheid met de eerste voorwaarden voor de doelmatige teelt. De pluimveehouderij dankt zijn po pulariteit dan ook aan de bron van voortdurend genot, die zij oplevert naast geldelijk voordeel. Die popula riteit neemt toe omdat meer en meer bekendheid wordt gegeven aan de zooeven genoemde eerste voorwaarden voor de doelmatige pluimveehouderij en pluimveeteelt Het is juist de doel matigheid die alleen waarborgen op levert dat de hier genoemde gunstige resultaten worden verkregen, waarbor gen voor teleurstellingen en geldelijk verlies. Er bestaat, en dan bepalen wij ons alleen tot de hoenders, een groote verscheidenheid van rassen. Elk ras heeft goede en slechte eigenschappen, De overheersching van een van beide is afhankelijk van de omstandigheden waaronder de rassen worden gehou den. Kennis van die eigenschappen en van defactoren die moeten samenwerken om de goede eigenschappen tot ont wikkeling te brengen zijn noodzakelijk Tot die factoren behooren op de eerste plaats en voor alle rassen de de voeding, huisvesting en de ver zorging. Niet ieder ras is b.v. geschikt om op in een beperkte ruimte te worden gehouden, andere leenen zich weer beter voor grootere terreinen. Verliest men dit alleen reeds uit het oog, dan blijft teleurstelling niet uit. De eischen zoowel voor verzorging als voor huisvesting kunnen in beide gevallen verschillend zijn. De pluimveevereeniging is opgericht omdat men behoefte gevoelde om door onderlinge voorlichting, uitwisseling van gedachten en ervaringen, door voorlichting van pluimveeteeltkundigen een juist inzicht te krijgen in de voor waarden die noodig zijn om het succes der pluimveehouderij te ver zekeren. Het houden eener tentoonstelling zal krachtig medewerken om het na gestreefde doel te bereiken. Door kennismaking met de verscheidenheid van de zoo talrijke pluimveerassen, de resultaten door doelmatig teeltkeuze te bereiken zoowel wat betreft uiterlijk schoon als nuteigenschappen en de vereeniging van beide in bepaalde rassen, wordt de richttng aangegeven, waarin de liefhebber zijn krachten zal beproeven. Door kennismaking met de hulpmid delen voor de rationeele pluimvee houderij, als daar zijn modelhoender— hokken, broedmachines, kunstmoeders, voeder- en drinkbakken, ontsmettings middelen, voederartikelen, litteratuur enz wordt de noodzakelijke kennis bijgebracht, zonder welke teleursteliin gen niet zijn te voorkomen. En juist de teleurstellingen, die on voorwaardelijk het gevolg zijn van gebrek aan inzicht in de factoren die moeten samenwerken om de mogelijk heid voor gunstig resultaat te scheppen, hebben tot gevolg dat de met veel enthousiasme begonnen hoenderteelt na korten tijd reeds wordt gestaakt. En dit is te voorkomen door kennis van de grondbegrippen voor de teelt en de houderij die aldus ook een bron zullen zijn van dagelijks terugkeerende voldoening. Een voortdurende en aan gename ontspanning in de vrije uren. die den liefhebber bindt aan huis en ae aanireKKenjKneiu uaarvau vc. gen Deze tentoonstelling mag dan ook, naar wij meenen, aanspraak maken op de algemeene belangstelling. Gelukkig blijkt, buiten de organiseerende ver eeniging, die belangstelling voor een deel reeds uit de lange lijst vaneere prijzen, die, naast de eigenlijke ten- toonstelliugsprijzen, voor de inzendin gen beschikbaar zijn gesteld en grooten- deels door belangstellenden zijn ge schonken. Het valt zeer te waardeeren, dat het Gemeentebestuur van Waalwijk, de vereeniging Waalwijks Belang, de Burgemeester van Waalwijk en andere vooraanstaande ingezetenen hierin zijn voorgegaan. Zij volgen in het steunen van ondernemingen als deze het voor beeld onzer Regeering. die consulenten voor de pluimveeteelt aanstelt, fok- stations inricht, particulier initiatief in die richting steunt, steun verleent aan congressen en wetenschappelijke onder- zoekingen enz. Door het steunen van ondernemin gen die de pluimveehouderij bevorde ren,-wordt steun verleend aaneen maatschappelijk werk van beteekenende waarde In dat licht moet dan ookdeze ten toonstelling worden bezien en wij verwachten, dat ook zijdie geen pluim veehouders zijn, niet zullen nalaten de tentoonstelling te bezoeken. Zij zullen daarmede blijk geven van waardeering voor wat met veel moeite (waar gemis aan ervaring voor deze 1ste tentoonstel ling de zorg vergroot) en beiangelooze opoffering is tot stand gebracht. Wij zijn ervan overtuigd, dat daarnaast de uitgebreide collectie hoenders, water vogels, fazanten, post- en sierduiven, die in dezen tijd van het jaar in hun beste plunje zijn, ieders aandacht zal trekken en dat velen die niet van nabij -met onze pluimveerassen bekend zijn, zullen worden getroffen door hun groot aantal en schitterende, variëteiten, die het oog van eiken bezoeker zullen boeien. Moge tot steun van de jeugdige pluimveevereeniging het finantieele resultaat gelijk zijn aan het resultaat wat ten aanzien van de beteekenis en de hoeveelheid der inzendingen ver- zekerd schijnt. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 2 januari des avonds ten 63/4 uur. Aan de orde 1. ingekomen stukken. 2. Opnieuw vaststellen (wijzigen) Plaatselijke Politieverordening 3. Idem der Bouwverordening 4*. Vaststelling van een gewijzigde salarisregeling voor de gemeente-amb tenaren en van een loontabel voor de gemeente-werklieden. 5 Herbenoeming van P. van Gestel als tijdelijk leeraar aan de gemeente- Teekenschool. 6. Benoeming van a. de leden der Commissie van Bij stand voor de Licht- en Waterleiding bedrijven b de leden van de Commissie voor het Gemeentelijk Woningbedrijf; c. een lid der Commissie voor de Gemeentelijke Teekenschool (perio dieke aftreding B. J. H. C. Timmer- 01 d!Seen lid in het Burgerlijk Armbe stuur in voormalig Besoijen (periodieke aftreding D. Loeff); e. een lid in het Burgerlijk Armbe stuur te Waalwijk (periodieke aftreding J. J. van Dooren) 7. Reclame belastingen. Zooals blijkt uit bovenstaande agenda zal ook in de vergadering vanVrijdag- avond eene nieuwe salaris-regeling worden behandeld. Door B en W. is een uitvoerig advies uitgebracht, alsook door georganiseerd overleg. Waar deze stukken te laat in ons bezit kwa men, kunnen wij ze tot onze spijt niet meer afdrukken in dit nummer. We krijgen er misschien nog wel gelegen heid voor hier en daar wat aan te ontleenen. In hun algemeene beschou- wing zeggen B. en W.o .m. 't volgende In Uwe vergadering van 7 November 1924 werd ons verzocht, ter vervan ging van de percentsgewijze korting, over 1924 toegepast, voor de ambte naren en werklieden een nieuwe salaris- regeling te ontwerpen. De door voering n.l dier korting, welke als een incidenteele salarisverlaging door Uwe vergadering tot bezuiniging op de gemeente uitgaven noodzakelijk werd geacht, zal in de toekomst tot onbil lijkheden leiden. Bij dat verzoek gaf Uw College te kennen dat met de nieuwe regeling der bezoldigingen de door de percentsgewijze korting ver kregen bezuiniging zou moeten gehand haafd blijven. Aan dit verzoek hebben wij, speciaal wat het laatste desideratum betreft, niet geheel kunnen voldoen. Eenige eindsalarissen zijn niet ver laagd met de volle 10 pCt.. voor enkele ambtenaren wordt in verband met een gewijzigden werkkring zelts een verhooging voorgesteld. Over het algemeen zijnde salarissen in deze gemeente in vergelijking met die in anderen gemeenten, die in beteekenis en levenspeil naast de onze staan, aan den lagen kant. De bezuinigingscommissie kwam met hare voorstellen tot wijziging der salarissen in haar rapport van Mei 1923 tot cijfers, die soms bleven beneden de 10 pCt. korting. Eenmaal gesteld voor het ontwerpen van een nieuwe regeling ven. Wij hebben gemeend te moeten voorstellen in die verhouding verbe tering te brengen, ook al zou verhoo ging 'voor een enkel ambtenaar daarvan het gevolg zijn, omdat naar ons oordeel deze verbetering in geen verband be hoort te worden gebracht met de bezui nigingsbedoeling, doch op zich zelf dient te worden beoordeeld Bij het samenstellen der diverse salarisschalen i is er naar gestreefd, de gewenscht geachte verlaging zooveel mogelijk te vinden door verlaging der salarissen van de jeugdige ambtenaren, en in het algemeen door verlaging der minima Ook is getracht meer eenheid te brengen in de verhoudingen tusschen de minima en maxima en de periodieke verhoogingen. Overal is dit niet gelukt omdat in enkele gevallen al te zeer zou moeten worden ingegrepen in de bestaande bezoldigingsverhoudingen. In onze laatste raadsvergadering werd besloten een aantal brandblusch- apparaten aan te schaffen en die te deponeeren bij de verschillende brand meesters. Dat zulk wel goed resultaat kan hebben, om kleine brandjes of begin van brand te blusschen, bleek nog dezer dagen Er ontstond een be gin van brand in de woning van den heer Br. J n De opperbrandmeester de heer u. van Huiten, was spoedig ter plaatse met een zich toevallig in zijn huis bevindend apparaat, bracht het direct in werking en had het genoegen het begin van brand, dat reeds een dreigend aan zien kreeg, in een oogenblik te blus schen. Wij vernemen dat het de bedoeling is voorloopig aan te schaffen vijf „Corax" Brandbluschapparaten en vijl Minimax-toestellen. Naar wij vernemen zal bij de aanschaffing van motor-tractie voor de motor-brandspuit, de brandweer ge reorganiseerd worden. O.m zullen een aantal brandmeesters alsdan eervol ontslag krijgen. De algemeene vergadering van het Wit—Gele—Kruis te Waalwijk, wordt gehouden op Vrijdag 16 Januari as. des avonds ten 8 uur in de zaal der R. K. Werklieden vereeniging. Onder de agenda komen voor jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, periodieke aftredingen, verkiezing bestuurslid wegens bedan ken van den heer Adr. de Graaff. voorstel verhooging contributie en rondvraag. Het matinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak" op len Kerst dag was als naar gewoonte druk be zocht en de verschiliende nummers van 't programma werden op uitste kende wijze gegeven, zoodat de tegen- woordigen een aangenaam uurtje pas seerden. De uitvoering van „Hallelujah" in de Ned. Herv. Kerk bracht een succes, zooals wij dat van haar gewoon zijn. Op onberispelijke wijze werden de verschillende nummers uitgevoerd, getuigende van 't goede stemmenma- teriaal, de groote ambitie, maar ook van de uitnemende leiding van den bekwamen directeur den heer van der Kolk. 't Was een werkelijk genotvolle avond. De beide bioscopen hebben natuur lijk beide dagen hun kwantums bezoe kers pehad, die vol lof waren over t vertoonde. Ook de kinder uitvoering in de Flora-biorcoop scheen een groote attractie, het was er stampol en de kleinen hebben zeer genoten. Een her haling nu en dan is wel aan te be velen. i Het programma der officieele opening der R.K. Kliniek Wit—Gele— Kruis alhier op Zaterdag 3 Januari 1925 luidt als volgt 8uur H. Mis om Gods zegen over de kliniek af te smeeken. 2 uur n m. plechtige inzegening en intronisatie door den ZeerEerw. Heer Pastoor van Riel. 2'/a uur officieele opening door den Edelachtbare Heer E. Moonen, burge meester van V/aalwijk. i/n-ipt. Vanaf 3tot 4'/2 uur ,s de Kl,.mek voor belanghebbenden te bezichtigen. „Het Nieuwe Tooneel" dir.: Frits en Adolf Bouwmeester, zal Maan dag 5 Januari in Concertzaal „Musis Sacrum" te Waalwijk, een intieme kunst-avond geven. Voor den avoncl dat het gezelschap hier optreedt, is het gezelschap vol kleur en afwisse ling. Mevrouw Willy Corsari zal aan den vleugel haar populaire levenslie deren vertolken, de beide Bouwmees ters zullen met mede-spel van Me- vrouw Corsari één-acters uitbeelden, terwijl Frans Hulleman ernstige en humoristische voordrachten zal geven. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor Brigadier der Rijksveld- wacht, slaagde de heer J.C- de R,dder{ brigadier-titulair der Rijksveldwacht alhier en wel met mede het hoogst aantal punten. .-jj»- Wij wenschen den heer de Ridder proficiat met dezen uitslag en het bijzonder examen. Gisteren is in tegenwoordigheid van minister Aalberse, den Commissaris der Koningin, leden van Ged. ba en en tal van genoodigden de waterlei ning Mij. Noord-West—Brabant die 24 gemeenten omvat, eerst te Ouden bosch en later te Seppe officieel geopend. Aalberse opende officieel. Maandag 29 December werd-n de gronden van de Bouwgrond Mij. „Waalwijk" liggende langs de Mr. van Coothstraat. in hun geheel aangekocht door de gemeente ten overstaan van B. en W. en 't bestuur der vereeniging door notaris jansen getransporteerd. waarop het is gespeeld ieders ver- wachting verre overtreffen. Het talrijke publiek heeft telkens genoten van de leuke tafreeltjes waarvan deze operette een aaneenschakeling is, van het on verbeterlijke spel zoowel van de oudere als van de jonge krachten cn van de schitterende tooneeldecors, waaraan ior notaris jansen getransporteerd. moeite gespaard waren. Er De, hslor. onbedaarlijk gelfch» en vooral in M. A, van Loon, wees er aan 't slot der bijeenkomst op, dat nu al de terreinen verkocht waren, het doel der vereeniging was bereikt en zij kon worden ontbonden. Zij is opgericht om de gemeente een mooien-nieuwen verbindingsweg met prima bouwter reinen te bezorgen en te voorkomen dat deze voor een of ander onge— is onbedaarlijk gelachen en vooral in het laatste bedrijf, toen de kabouters het den kleermaker en zijn knecht zoo lastig maakten, waren de lachsalvo's niet van de lucht, Wij gaven in ons vorig nummer reeds een beschrijving van deze leuke operette, zoodat wij thans niet in herhaling zullen treden. Slechts zij vermeld dat alles onbe- dat deze voor een of ander onge vlQt van gtapel ljep en dat wenscht doel zouden worden gebruikt, h i heel meester waren, terwijl eenig winstbejach steeds verre I muziek en zang. costumeering en was. Zij heeft een en ande'st*®d® Lrimeering. tooneeldecor, enz. het was voor oogen gehouden en steeds in i He spelers en spelertjes, geen algemeen belang der gemeente gewerkt uitgezonden, hebben uitstekend en verdient daarvoor o. grootelijks voldaan> speciaal den vertolkers van den dank der gemeentenaren, dien wij hoofdrollen komt den woord van l"'! J v—- jof toe. De heer C. Mol, als Jan de Flikker (kleermaker) gaf als van ouds een bijzonder fraai spel te zien. vol actie en toch in geen enkel opzicht iets overdreven, de heer L v d. Geld, als Koos Stikker (knecht) was natuur lijk een echte type en heeft wel het grootste aandeel in het lachsucces gehad, de heer W. v. d. Mee, als commissaris van politie, speelde deze rol uitnemend, was er als voor geknipt. Van de kleine spelers moeten wij ver melden den jongenheer jan Mol die den zwaren rol van „De koning der Kabouters" op bewonderenswaardige wijze vertolkte en den jongenheer Mac. Hoevenaars die als „Mercurius" (Eerste minister des Konings) een onverbeter lijk spel te zien gaf en een leuk type van een kaboutertje was. De overige 16 kaboutertjes die meespeelden, vol- dat de beoordeeling door ae jury i deden echter, hoewel ze een meer Vrijdag plaats heeft, de openstelling ondergeschikten rol qadden, niet min der zalen Zaterdag ten 11 uur, de der goed yit ajjes sprak een ijverige officieele opening der Tentoonstelling *--« haar bij deze gaarne brengen Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarbij wordt medegedeeld, dat de Flora Bioscoop ook morgen Nieuwjaarsdag uitvoeringen geeft. In het hoofdnummer zal, zooals men ziet, optreden het wereldbekende jackie Cooghan. Waalwijks Gemengde Zangver— eeniging gaat ijverig door met de studie van het groote Oratorium „Elias" van Mendelssohn, waarvan de opvoering zal plaats hebben in April a.s., en waarbij vier solisten van den eersten rang worden uitgenoodigd. Op een andere plaats in ons blad vindt men eene beschouwing over de groote nationale tentoonstelling van pluimvee enz. op 3 en 4 januari a.s. We willen hier nog mededeelen dat de beoordeeling door de jury Zaterdagmiddag ten 4 uur door den Edelachtb. heer Wethouder Klijberg bij verhindering van Burgemeester en oudste Wethouder. Op de tentoonstelling zullen cata— logie verkJijgbaar zijn, inhoudende alle inijendingen (ruim 1000) met de bekroningen. Het boekje, dat weer jrijkt met de mooie tweekleuren— teekening van den heer C. Pasmanf, die op alle drukwerken der tentoon stelling het zoo uitstekend gedaan heeft, is verkrijgbaar a 50 cent De a.s. tentoonstelling belooft een reuzen—succes te worden, een unicum in de annalen der pluimveetentoon— stellingen in Brabant. En dat voor eene vereeniging die slechts enkele jaren bestaat. - - Ie Kerstdag ontstond ten huize van den heer J. O. een begin van brand, doordat de Kerstboom vlam vatte; gelukkig kon tijdig het vuur worden gebluscht. Op Woensdag 7 Februari as. des avonds ten 8 uur zal de Hoog EdelGestr. Heer Dr. L. Deckers, lid der Tweede Kamer der Staten— Generaal alhier voor de leden der R. K. Kiesvereeniging optreden in de groote zaal der R. K. Werkliedenver eniging, met het onderwerp: „Naar de nieuwe verkiezingen." In Februari a s. zal de HoogEdel— Gestr heer Fleskens eene spreekbeurt in onze kiesvereeniging komen ver vullen De datum hiervan zal nader worden bekend gemaakt. Wij kunnen voorts nog mededeelen dat de heer Dr. Deckers op 7 Januari van 3 tot 5 uur n.m. zitting zal houden in de achterzaal van het hotel Verwiel. Degenen die hem dan wenschen te spreken, gelieven hiervan op 7 Jan. in den voormiddag kennis te geven in hotel Verwiel. Dezer dagen zullen aan de leden der R K. Kiesvereeniging de quitanties worden aangeboden. Het bestuur ver trouwt dat zij die reeds lid waren deze quitantie bij eersts aanbieding zullen voldoen en dat alle R.K. kiezers, die nog geen lid zijn, als zoodanig zullen toetreden, daar men wel ernstig mag bedenken, dat dit voor henzelf en de partij van 't grootste belang is in de kiesvereenigingen toch wordt beslist over het stellen van candidaten en de volgorde, waarop zij op de lijst voorkomen. Om daaraan dus te kunnen medewerken moet men lid zijn en zich nu dan ook opgeven Zaterdagmiddag had onder groote belangstelling in Musis Sacrum de trekking der verloting ten bate van een wijkgebouw van het Groene Kruis alhier plaats. De hoofdprijzen vielen als volgt Automobiel Motorrijwiel Salonameublement Slaapkamerameublement Bad met geijser Heerenrijwiel Damesrijwiel Gouden heerenhorloge Gouden dameshorloge Doublé heerenhorloge Dames horlogearmband Leeren handkoffer Gelijk wel te verwachten was ziin de eerste opvoeringen van de kinderoperette; .De Wraak der kabou ters" door het patronaat der bt. ue- mensparochie in alle opzichten een groot succes geweest. Het stuk heeft repetitie onder bekwame leiding. Ten slotte mag een woord van lof met onthouden worden aan den heer Pullens, die aan de piano deze operette begeleide en zich van deze lang niet gemakkelijke taak op uitnemende wijze kweet. Wij kunnen ieder een bezoek aan deze operette ten zeerste aanbevelen en als zij hier binnenkort ook in den R.K. Gildenbond zal worden opgevoerd, dan mag zeker wederom een volle zaal verwacht worden, In de Maandag te Tilburg ge houden Algemeene vergadering van den Ned. R K. Bond van Schoenfabri kanten werden de wijzigingen in t collectief contract met algemeene stem men en de nieuwe regeling van t (indertoeslagfonds met 66—29 stem men goedgekeurd. Voorts werd met algemeene stemmen een voorstel van het hoofdbestuur goedgekeurd inzake de houding aan te nemen bij de verdere onderhande- ingen met arbeiders-organisaties. DRUNEN. De zangeressen en zan gers hebben tijdens de Kerstdagen zeer verdienstelijk de plechtigheden opgeluisterd Des morgens in de vroegte deden de vereenigde geloovi- een hunne kerstliederen voor het Kribje weergalmen. De heer Ant. van den Hoven zong met zijn prachtige voile basstem een schoone solo. Na het Lof zongen de zangeressen der Meisjescongregatie, onder leiding van den heer P. A. Klerks, een meer- stemmige kerstcantate. Den tw^ed^" dag werd door de vereenigde leden van het R.K. Zangkoor en de zangers der Jongenscongregatie, onder de voor treffelijke leiding van den heer J. van Rooij, de kerstcantate van Wierts zeer verdienstelijk uitgevoerd waarbijde solisten de heeren Klerks, ljpelaar van Huiten en van der Putten, vooral uitmuntten De begeleiding was bij de heeren van der Linden en van Dommelen in goede handen. Wij hopen dat op het feest der H H. Driekoningen zangeressen en zangers opnieuw de plechtigheden zullen opluisteren. NIEUWKUIJK. Met ingang van 1 Januari a.s. zal de bestaande tram halte Raadhuis alhier worden opge heven en zal vanaf dien datum voor- laan zijn bij het café van den heer Th v. d Geld, welk café met oudejaarsdag zal geopend worden - Gedurende de beide Kerstdagen had in de schoollokalen der Eerw. Zusters alhier de jaarlijksche groote uitvoering plaats van de t00"®?*" vereeniging „Kunst na Arbeid dagen was een half uur voor den aanvang de zaal tot in de u'terst^ hoeken bezet. Ditmaal bracht de vereeniging voor 't voetlicht „Atticus en het moet met recht gezegd worden de opvoering hiervan is schitterend geslaagd. We weten niet wat we in deze het meest moeten roemen, de energieke leiding van den bekwamen regisseur den heer A van Steense den onverdroten ijver van de dille tanten, het vuur waarmede de eerste Kunst na Arbeid" in de tooneelkunst tracht te vormen of de blinde volg zaamheid waarin de laatsten zich door hem laten leiden. In eén woord alles was tot in de uiterste puntjes goed VCEen8 woord van lof voor de gri meering door den heer van der 22516 23647 5914 20779 7948 23475 16340 18943 23229 1151 3217 22348 1 i V. L, UbL'JIUIgiug n~ de. he ivuaicii iiov.il t,r m a A «4«-vs-v«

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5