Éi 1 Zanden uit 's Bosch zij hier we! verdiend. Door den ZeerEerw. heer pastoor werd een woord van dank gebracht aan de vereeniging en voorts aan allen die hadden meegewerkt tot het welslagen van deze uitvoering. Z Eerw hoopte dat het rondgaande gerucht alhier, dat we 't volgende jaar een patronaat zouden krijgen, vooral ook ten dienste der vereeniging bewaarheid zal worden. Door den heer A. van den Brand, directeur van het R K Zang koor alhier wordt, daartoe aangezocht door verschillende aspirantleden van het R.K. Zangkoor te Elshout les gegeven in Gregoriaansche muziek Wel een bewijs dat genoemde van den Brand met wat betreft deze muziek ook in den vreemden goeden naam maakt. HAARSTEEG, Dinsdagavond had een vergadering plaats voor de mande- makers om te komen tot oprichting van een vakbond. De heer De Groot, voorzitter van den R K. Ned. Bond van Houtbewerkers zette in krachtige termen en kloek mannelijke taal nogmaals het nut en de noodza kelijkheid van samenwerking uiteen. De heer Prinsen van de firma Prinsen Van Halder, maakte één opmerkirg dat het plakken van zegels niet behoefde te geschieden voor thuiswerkers en verliet, zonder antwoord af te wachten, de zaal. De eerw. heer kapelaan wees de mannen nog eens op het samenvallen van de oproeping tot deze vergadering en het aflezen van den brief van H H D. D. H. H. de Bisschop pen over het socialisme en anarchisme en dankte verder den spreker voor zijn zaakrijke duidelijke uiteenzetting Ver schetdenen gaven zich wederom als lid op. Hsgz. CAPELLE. J.l. Vrijdagmiddag (2en Kerstdag) werd met de kinderen der Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest op de gebruike lijke wijze gevierd De kinderen keer den na afloop druk babbelende over het genotene, hoogst voldaan huis waarts. Een woord van dank aan de leiders der Zondagsschool, wien geen moeite te veel is, alsook aan degenen, die door hun geldelijke bijdrage dit werk steunen, is hier zeker niet mis plaatst. Bij het dezer dagen gehou den examen slaagde de heer G. Vos Gzn. arbeider-telegrafist op het station Kaatsheuvel Capelle, voor assis tent bij de Ned. Spoorwegen. Het Muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" alhier zal in de tweede helft der volgende maand onder leiding van haar directeur, den heer A. Christ, een uitvoering geven. Ter afwisseling zullen eenige voor drachten gegeven worden. In de Ned Herv Kerk zal ds. Meyers op Woensdag (Oude jaarsdag) des avonds 7 uur optreden, terwijl hij op Nieuwjaarsdag des morgens 10 uur hoopt voor te gaan, in welke gods dienstoefening zal plaats hebben de bevestiging der nieuw gekozen en herkozen ouderlingen en diakenen. In de Ned. Herv. Kerk te Loon- schendijk hoopt a.s. Zondag des voor middags te half tien uur op te treden Ds. Wolthers uit Sprang. A.s. Zondag 4 Januari zal Ds. Meyers zoowel des morgens half tien als des namiddags half drie in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden. Voor de jaarlijksche verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk bestond heden. Maandagmorgen, groote belangstelling, zoodat de plaat sen voor flinke prijzen van de hand gingen, voor f 20,- en daarboven wer den verschillendé" plaatsen voor een jaar verhuurd. J.l. Dinsdag hield de Chr naai- vereeniging a/d Loonschendijk het Kerstfeest in de Ned; Herv. Kerk aldaar. De heer Wendte, hoofd der Chr. school aldaar had de leiding en opende deze bijeenkomst met het doen zingen van den Lofzang van Zacharia, ging in gebed voor en las daarna Lucas 2 vers 1—20. Hierna werd de Engelenzang gezongen. Nu gaf de leider een overzicht van Christus ge boorte naar aanleiding van de volgende punten a Geboorte van den Heiland. b. De Engel kondigt de geboorte aan. c. De Engelen zingen en d. De her ders naar de kribbe. De verschillende punten dezer vertelling werden afge wisseld door het zingen van toepas selijke Kerstliederen. Een dezer liede ren „Eere zij God" werd door de meisjes van den naaikrans tweestem mig gezongen en zeer verdienstelijk weergegeven. Vervolgens had de uit- deeling van versnaperingen plaats, terwijl de organist, de heer M C. Rijken, op meesterlijke wijze eenige kerstliederen speelde. Ten slotte bracht de heer Wendte een woord van dank aan het kerkbestuur voor de bereid willigheid, waarmede zij het kerkge bouw voor dit doel hadden afgestaan en werd dit in alle opzichten goed geslaagd feest gesloten met dankgebed en het zingen van Psalm. 98—2. Ieder een ging hoogst voldaan huiswaarts in de blijde hoop het volgend jaar weer zoodanig feest te mogen vieren. J1 Zaterdag werd in de herberg van den heer J Tr. alhier op initiatief van de heeren P. Michael, D. Spierings en De Ruijter een vergadering gehou den, teneinde een eiervereeniging op te richten. Daartoe waren verschillende personen uit deze en de naburige gemeente Loon-op Zand uitgenoodigd. Ondanks het slechte weder was de opkomst vrij gunstig te noemen. Gedu rende de bespreking gaven zich een 15 tal leden op. Uit een en ander bleek veel animo voor dit doel en men was er eenstemmig van overtuigd, dat er groote behoefte aan een dergelijke vereeniging voor deze streek bestond. Deze vereeniging strekt zich uit over genoemde gemeenten en stelt zich ten doel er voor te zorgen, dat de betrok ken houders van kippen den hoogst mogelijken prijs voor hun eieren be komen, terwijl bovendien de burgerij alhier daardoor in de gelegenheid wordt gesteld om steeds versche eieren te kunnen koopen. Staande deze bijeenkomst werden als bestuurs leden aangewezen de heeren P. Michael D. Spierings, De Ruijter, F. Michael, en R. van Drongelen. Thans is het aantal leden reeds tot dertig gestegen. Het is te hopen, dat de bevolking dezer omgeving het nut van zoodanige vereeniging goed zal inzien en zoo doende het ledental zeer zal toenemen. •WASPIK. Onze dorpsgenoote mej. Cor de Bont slaagde te Dordrecht voor haar examen dubbel boekhouden. Zij genoot hare opleiding bij de Eerw. Zuster Appolina te Waalwijk. Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest gevierd, hoofdzakelijk voor de kinderen. De armen vooral werden goed bedacht. Naast kleedingstukken, door de kinde ren zelf vervaardigd, ontvingen zij allen nog eenige versnaperingen. Op Zondag 4 januari 1925 zal de Waspiksche Harmonie, met mede werking van de tooneel- en operette- vereeniging „Entre-nous", hare eerste winteruitvoering geven in de zaal der Vereeniging. Opgevoerd zal worden het blijspel in drie bedrijven: „Napo leon's horloge". Deze uitvoering zal worden gegeven voor de stemgerechtig de leden, terwijl op Dinsdag 6 Januari dezelfde zal worden gehouden voor de niet-stemgerechtigden. Bij den hevigen storm die j.l. Zaterdag boven onze gemeente woedde, stortte de schuur der Wed. H. onder geweldig gekraak in. Bevreesd dat ook de woning zou bezwijken, brachten de bewoners den nacht bij anderen door. rAamsdonk. Raamsdonk, den 28 Dec. 1924. ADRIANUS FRENKEN f Pastoor van de Parochie van St Bavo te Raamsdonk. Geschokt tot in het diepste van ons wezen waren wij dezen morgen, toen onder de H. Mis werd mee gedeeld, dat onze beminde Pastoor vannacht om tien minuten voor twee in den Heer was ontslapen. Wat een allerpijnlijkste slag, zoo plotseling door den dood van zijn parochie afgescheurd. Een zeer kort ziekbed heeft hij gehad. Hoe droef wordt het in ons hart en hoe ons te moede, wanneer we nu in gedachten, vorige week Zondag, na de Hoogmis, Pastoor Frenken zien staan in de zaal van de pastorie, tot het in ontvangst nemen van de gelukwen- schen zijner parochianen, bij zijn vijftigjarig priesterfeest. Zoo flink, gezond en opgewekt zag hij er toen uit. Hoe krachtvol klonk nog zijn stem. Wie had toen aan de mogelijkheid van dit gebeuren durven denken, ja er is een groote godsvrucht voor noodig, om uit het hart te roepen Fiat voluntas tua. Schoon toch is het verloop geweest van het grootsche en luisterrijke feest door Raamsdonks Katholieken, hun herder bereid. Tot bij de laatste huldiging in de jongensschool j 1. Dinsdag is Z.Eerw. tegenwoordig geweest. Alle reden toch, dien dag in het verslag der feestelijkheden te schrijven, dat de jubilaris nog kras was naar geest en hart. Daags na dien feestdag (Woensdag) heeft de Pastoor nog biechtgehoord, doch 's avonds voelde hij zich koud en huiverig, een hevige longontsteking had hem aangegrepen. De ziekte verergerde in korten tijd met zorg en onrust volgden wij het verloop, maar dat het gevaar van zoo nabij dreigde, daaraan dacht niemand. Op tweeden Kerstdag werd het noodig geacht, den lijder, de laatste H.H. Sacramenten toe te dienen, welke hij ontving met geheele overgave aan Gods H. Wil. 's Zaterdags verergerde de ziekte toestand weer en verklaarde de dokter, dat er geen hoop op herstel meer bestond. In den avond ving de stille dood strijd aan, om 's nachts kalm te ont slapen. Pastoor Frenken was een man naar Gods hart, een man van diepe gods vrucht en grooten zielenijver. in vele gezinnen bracht hij zegening en vreugde en vooral de armen, weduwen en weezen zien in hem heengaan een vriend en weldoener, die in alle stilte hun troost was naar ziel en lichaam. Ook voor de Vincentiusvereeniging, wier beschermheer hij was, was hij een weldoener. Veel heeft Pastoor Frenken tot stand gebracht. Zijn verdiensten werden dan ook erkend door Z. H. den Paus, die hem begiftigde met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" en H. M. de Koningin, die hem benoemde tot ridder in de orde van Oranje Nassau Maar over de verdiensten van onzen beminden afgestorvene willen we niet verder uitweiden, doch laten dit over aan meer bevoegden. In een woord kunnen we zeggen, dat onze goede herder in alles de glorie van God nastreefde. Op ons rust nu een schuld^van dankbaarheid en een plicht van liefde om hem door vurige gebeden behulp zaam te zijn. Requiem aetemam dona ei, Domine RAAMSDONKSVEER. Wegens zijn leeftijd wenschte de heer S. J. Lank- huijzen niet herkozen te worden als kerkvoogdin zijn plaats werd door notabelen met algemeene stemmen ge- kozen de heer L P. Dubbelman. A! de jaren dat cie heer Lankhuijzen de betrekking van kerkvoogd bekleedde, heeft hij getoond ook de stoffelijke belangen der kerk te willen behartigen. Naar wij vernamen kenmerkten de vergaderingen met of onder hem ge houden zich steeds door een zeer vriendschappelijke geest, een geest van vertrouwen en waardeering, ook bij voorkomend meeningsverschil. Bij de stemming voor leden van het college van notabelen werden uit gebracht 204 stemmen. De heer J. Ruijtenberg (aftr.), gecandideerd door beide partijen, verkreeg 145 stemmen; de heer J. P. v. Dongen (aftr.) 132 en de tegencandidaat, de heer A. C Ockerse 70 stemmen. Tot bestuurslid der Herv. scholen werd met algemeene stemmen herkozen de heer J. P. v. Dongen Torman. In de Geref. kerk zal zoowel met Oude- als Nieuwjaar leesdienst worden gehouden, terwijl 4 Januari om 9ll2 en om 3 uur hoopt op te treden Ds. Meijer van Fijnaart Naar wij vernamen besloot het Chr schoolbestuur met 4 tegen 3 stemmen zich af te scheiden van Chr. Volksonderwijs en zich aan te sluiten bij den Schoolraad. De heer Joh Bax behaalde te Oosterhout op den kanariezangwed- strijd een 2en en 3en prijs GEERTRU1DENBERG. Door het niet opkomen der „Bredasche Dam club" heeft „D.E.S.I.D Zondag j.l. met 20 0 gewonnen, waardoor nu de weg naar de 2de klas zal open komen. De postduivenvereen. „Koningin Wilhelmina" en „De Reisduif" zijn gecombineerd onder den naam van „Koningin Wilhelmina"het club lokaal is gevestigd bij den heer L. van Diem. Onder zeer groote belangstelling voerde de tooneelvereeniging Excel sior „Napoleon's Horloge" op Vooral in de eerste uitvoering voor dames op 26 Dec. j.l. was de zaal goed vol. Onze tooneelvereeniging heeft weer bewezen, dat zij haar rollen goed weet te verdeelen en daardoor goed spel te geven. Maandagmorgen 7 uur had onze jeugdige stadgenoot J. van Gladbeek, het ongeluk bij het opstappen der tram, aan de treeplank te blijven haken De ongelukkige werd plra 350 M. meegesleurd, voordat men zijn geroep hoorde. Men bracht hem in de Fordgarage bij den heer Hegeman binnen, waar dr. van Berkensteijn de eerste hulp verleende Zijn ruggegraat is naar men vreest gebroken, en de ongelukkige zal een hand moeten missen, terwijl een been op drie plaatsen gebroken en erg gewond is. Het jongmensch is sindsdien in het R. K. Gasthuis aan de gevolgen overleden. Dinsdag 1.1. gaf de harmonie Apollo haar laatste winteruitvoering. De belangstelling was buitengewoon groot. Als komiek fungeerde de zoo gunstig bekend staande v. Engelen uit Waalwijk, welke hier nog meer lauweren heeft geoogst. HERPT. In de Vrijdagmorgen ge houden vergadering der IJsclub „Nooit Gedacht" werden herkozen tot be stuursleden de heeren G. van Sprang en Adr. Verhoeven. In de vacature H. v. d. Broek werd gekozen het lid Ant. v. d. Wensch. Uit het verslag van den penning meester bleek dat er in kas was f59.70. In verband hiermede werd het inleggeld voor nieuwe leden be paald op f 1.50. Bij eventueel te houden ijsfeesten zullen als prijzen uitgeloofd worden een groot aantal kunstvoorwerpen en dergelijke. Lazen wij enkele dagen geleden aan de achterzijde van het aanplak bord alhier dat er vanwege den Boerenbond steenkolen opgedaan wer den tegen den prijs van f 2 35 per 100 K G., op de voorzijde had een handelaar deze aangeboden voor f 2 25 per 100 K.G., eveneens afgehaald in Drunen aan het station. Bij den laatste konden zij reeds deze week gehaald worden. Daar als ingang van vereeniging der gemeente Herpt bij de gemeente Heusden in het wetsontwerp was genoemd 1 Januari 1925, en het ont werp nog niet bij de Tweede Kamer is ingediend, neemt men als vaststaand aan dat het wetsontwerp niet inge diend zal worden en bijgevolg deze vereeniging niet zal doorgaan, waar men in Herpt in 't geheel niet bedroefd om is, immers vereeniging werd als een groote ramp beschouwd. DUSSEN. Vrijdag 26 Dec. voor de heeren en Zondag 28 Dec. voor de dames gaf de R.K. Tooneelvereeniging „D.V.S.V." een goed geslaagde uit voering met welwillende medewerking van de fanfare „Wilhelmina", welke beide dagen druk bezocht werden. De gespeelde stukken werden mooi gespeeld en vielen zeer in den smaak, vooral het drama „De H. Alexius" of „De verborgen Diamant", alsook de muziek ALMKERK. 2de Kerstdag j.l. vierde de kinderen van de Zondagschool in de Herv. Kerk alhier, onder leiding van Ds. Röth en met medewerking van den heer Mortier van Gorinchem, onder enorme belangstelling hun Kerstfeest, 't Laat zich begrijpen dat de kleinen zeer genoteneenieder kreeg een passend geschenk. Onzen vroegeren dorpsgenoot, den heer P. j. 't Hoofd, Inspecteur van den Veeartsnijkundigen Dienst te 's Bosch, is wegens het overbodig worden van zijn werkzaamheden, eervol ontslag verleend uit Rijksdienst. J.l. Zondagmiddag had het zoontje van den heer D. te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) het ongeluk zijn arm te breken, met 't gevolg dat genees kundige hulp moest worden inge roepen. TILBURG. Naar men aan deN. Tilb. Crt. uit goede bron meedeelt, wordt er uit kringen van werkgevers in Noord- Brabant en uit het Westen dier pro vincie op aangedrongen, door het Po litiek Advies van den Bond van R. K. Kiesvereenigingen in de plaats van den heer Juten als no. 4 op de R. K. lijst van den kieskring Tilburg te plaatsen dr Korstenhorst. algemeen secretaris van de R K. Werkgevers vereeniging. MADE. Het ijzeren vrachtschip „De Lastdrager", groot 104 ton, van schipper C. v. d. V. alhier, wordt op de werf van Gebr Nederhof een Climax-machine van 30 P.K. inge bracht, zoodat dit vaartuig kan ge bruikt worden voor zeil- en kracht- vervoer. Op den vooravond van Kerstmis, Woensdagnamiddag, geraakte het 8- jarig dochtertje van G. Huijgens alhier onder een luxe auto, met het droevig gevolg dat het weldra overleed. Naar we vernemen treft den bestuurder geen schuld In deze heeft de politie een onderzoek naar het ge beurde ingesteld 27 Dec, is 't kindje onder veel belangstelling op de RK begraafplaats ter aarde besteld. Met ingang van 1 Januari 1925 is door B en W. van Made aan den heer Rijksontvanger als zittingslokaal aangewezen een vrijstaand lokaal in de O. L school, met ingang naast den heer Jan Braat in de Dreef te Made. Door de harmonie „St. Cecilia" met medewerking van de tooneelclub „'t Rozenknopje", zal op 8 Januari des namiddags half twee, uitsluitend toegankelijk voor dames, in het patro naat alhier een uitvoering worden gegeven. De wind- en krachtgraanmolen alhier, voorheen eigenaar de heer F J v. d R., werd voor eenige maanden geleden gekocht door den heer A. Scheepers voor f 18 000 en kortelings bij publieke veiling verkocht voor f3000, een te boeken verlies aldus van f 15.000. Onze voormalige dorpsgenoot Pater J. de Jong, uit het missiehuis Scheut—Sparrendaal, die ruim 20 jaar als Pater missionaris in China is werkzaam geweest, komt zoo verne men we in het voorjaar van 1925 eenigen tijd bij zijn familie te Made doorbrengen. Een bezielend woord en kern achtige rede van Pater Mengelberg dezer dagen alhier door hem gehou den, had tengevolge dat 100 leden tot de retraite—penning toetraden waardoor heden onder geleide van kapelaan Klerks, een 60 tal mannen en jongelingen, tot het houden van een retraite zich naar Vught begeven. Bij het wegenkruispunt, nabij het gemeentehuis alhier had een hevige botsing plaats. De luxe auto van den heer J. de Jong uit Raamsdonksveer, werd ter hoogte van de achterwielen, door de luxe auto van den heer P. v. d Elshout van Made, in de flank aangereden met het gevolg dat beide auto's deerlijk gehavend werden en geheel voor verder rijden onbruikbaar waren, Hoewel in eerstgenoemde auto 5 personen zaten, werd de be stuurder alleen licht aan 't voorhoofd gekwetst. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Dec '24. "In de jaarvergadering der R.K. Kies- vereeniging werd mej. A. Maas als bestuurslid geïnstalleerd. De penning meester bracht het jaarverslag uit, waarbij bleek, dat wederom een tekort was. Hierom werd besloten bij de gegoeden een lijst te doen circuleeren voor een vrijwillige bijdrage tot een maximum van f 1.—, Vervolgens gaf de heer G. G. Carpaij een overzicht over de wijze van can- didaten-verkiezing aan de hand van rapport Bongaerts, wat hij met voor beelden op het bord toelichtte. Na beantwoording van een paar vragen, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6