N k t Adverteeren doet verkoopen. stemmen gestaakt. Het voorstel van Burg. en Weth wordt hierna met 4 tegen 2 stemmen aaagenomen. Voor stemden de heeren Segeren, Allard, Smolders en Tak, tegen de heeren lansen en Sassen. 6. Benoeming lid van het Stembureau Facature C L. Scherp,) Wordt benoemd de heer Sassen 7 Benoeming leden van de Com missie tot wering van schoolverzuim. Worden benoemd de heeren Boom, Van Beers, Mulders, Meijers en van den Bellaard. De heer Jansen merkt op, dat van het presentie geld dat wordt uitgekeerd geen rekening en verantwoording moet worden gedaan, evenmin als de raads leden zulks behoever te doen. In een vorige vergadering heeft men een klein foutje gemaakt en het is beter daarvoor ronduit te komen dan het voort te laten bestaan Wordt besloten de Commissie mede te deelen, dat het geen bewijs van wantrouwen is geweest het genomen besluit, alsook om dit te iaten ver vallen. 8. Benoeming leden van de Com missie van plaatselijk schooltoezicht. De Voorzitter deelt mede dat van den heer Offermans een schrijvan is Ingekomen dat hij zijn benoeming als lid niet aanneemt Laier is ook van de overige leden der Commissie een schrijven ingekomen waarin zij berichten dat zij niet langer het lidmaatschap willen aanvaaarden. De oorzaak van dit collectief ontslag zal wel zijn het in de vorige vergade ring genomen raadsbesluit. In het schrijven van deze heeren wordt er nog op gewezen dat. hadden ze zelf niet op den gewijzigden toe stand gewezen deze zou zijn besten digd gebleven. Segeren. Ze trekken er maar tusschen uit als 't hun niet bevalt De heer Jansen wijst er op dat het genomen besluit van achteraf bezien wel wat ingrijpend is. Voorzitter. De bedoeling is njet geweest door zoo te besluiten, dat men een zeker wantrouwen had, in het geheel niet Uit de beraadslaging heeft men die indruk ook niet kunnen maken. 9. Wijziging der begrooting van de Stedelijke Godshuizen, dienst 1924. Conform het voorstel van Burg. en Wethouders wordt besloten. 10 Goedkeuring rekening der Sted. Godshuizen, dienst 1925. De regenten, de heeren Smolders en Allard verwijderen zich De heer Sassen zegt tot zijn groot genoegen te mogen constateeren, dat door de Regenten een stap op den goeden weg is gedaan. Aan het ver zoek van den Raad, om een beter overzicht te verkrijgen, is voldaan. Van A tot Z heeft men nu een goed over zicht. Voorzitter. Dat zal men straks bij de begrooting nog beter bemerken. Bij de rekening heeft men nog niet voldoende rekening met het verlangen van den raad kunnen houden. De heer Jansen sluit zich aan bij de woorden van den heer Jansen, jammer acht hij het, dat hij meermalen ge noodzaakt is geweest critiek te moeten uitoefenen, critiek die ntet altijd van de vriendschappelijksten aard is ge weest, Hij durft echter vertrouwen, dat in de toekomst het college van Regen ten met de Raad de belangen op vriendschappelijke wijze zal behartigen. Voorzitter. Burg. en Weth hebben meer tijd gehad om een en ander onder de oogen te zien. Deze hebben ook geen aanmerkingen van beteekenis. Alleen stellen we voor een nota van aanmerkingen in te dienen, uitsluitend van administratieven aard. Een en ander* is alleen maar om een goede controle te hebben. 11. Goedkeuring begrooting der Sted. Godshuizen, dienst 1925. De Voorzitter merkt op, dat op de begrooting een post van f 200 is ge bracht voor aansluiting aan de Water leiding, een voorstel wat is toe te juichen, Ook is de post bedeeling in natura verhoogd. Op een vraag van den heer Sassen zegt de Voorzitter dat vroeger aan het R.K. Armbestuur een subsidie vau f 2000 is gegeven Sinds een jaar heeft men dit bedrag met het oog op de werkloosheid gebracht op f 8000 en nu wil msn daj voorloopig nog op dat bedrag houden aangezien men nog voor een gedeeltelijke werkeloosheid vreest. De heer Sassen bepleit de mogelijk heid of enkele uitkeeringen niet via het gemeentebestuur kunnen geschieden, want er zijn veel menschen die niet durven aankloppen bij het Armbestuur Fatsoenlijke menschen talmen dan tot het allerlaatste oogenblik niet. De Voorzitter kan niet inzien, dat het een verschil is of men iets van de gemeente of van het Armbestuur krijgt. Veel te gemakkelijk wordt er over het algemeen bij het Gemeentebestuur aangeklopt. De gemeente moet zoo min mogelijk last daarvan hebben. Z.i is de gemeen te veel te ver met de steun gegaan want het leek op 't laatst wel een verkapt armbestuur. Menschen die beslist bedeeld hadden moeten worden, waren bij de steun. Om een en ander in betere banen geleid te krijgen is derhalve besloten zoo lang mogelijk geen steun te ver- leenen. Het gemeentebestuur heeft al eens een schrijven gericht aan de Gods huizen, of die de steun niet op zich willen nemen, maar tot op heden heeft men nog geen antwoord ontvangen. Sassen. Dan zou ik er nog eensom aankloppen. Na nog eepige diseussie wordt be sloten alsnog een schrijven tot de Godshuizen te richten. 12. Benoeming van een regent der Sted. Godshuizen, wegens periodieke aftreding van den heer M Santbergen. Deze wordt met algemeene stemmen herbenoemd. 13. Ingekomen stukken. Schrijven van den heer Timmermans, houdende mededeeling dat hij vanaf 18 Dec ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad. Voorzitter. De heer Timmermans is nu straks 6 jaar lid van den Raad ge weest. Voor alles wat hij zoowel in den Raad als in de verschillende com missies voor de belangen van de ge meente heeft gedaan, breng ik hem gaarne een woord van dank. Persoon lijk betreur ik het dat hij dit college gaat verlaten omdat hij op een bij zondere wijze zijn taak vervulden. Steeds werd door hem alles op een zakelijke en correcte wijze besproken en zelfs als hij met iemand debatteer den, die er een andere meening op nahield, dan was het debat met hem aangenaam. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat Burg. en Weth. besloten hebben aan de Kat en Spijker geen lichtpunten aan te brengen. De heer Jansen merkt vervolgens op dat de koolgruis van de P. N E. M' absoluut niet deugt voor de verbete ring van den weg bij van Tilburg. De Voorzitter is het daar niet mee eens. Deskundige geven toe dat het uitstekend is en overal wordt er druk om gevraagd zoodat ze maar moeilijk is te verkrijgen. De heer Segeren is het eens met den Voorzitter. De koolgruis is goed en hij geeft in overweging om den Zeedijk er mee te verharden. De Voorzitter zegt dat, doordat die dijk aan zooveel verschillende men schen behoort, het zeer moeilijk is. Hij zal echter een en ander onder zoeken. De heer Jansen acht verbetering van dezen dijk wel gewenscht omdat het verbinding geeft met Drimmelen, welks gemeentenaren gaarne hier hun inkoo- pen komen doen. Segeren. Met een 500 Meter te ver beteren is alles gered. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat voor het brengen van elec- trisch licht bij de werf van de firma Nederloff een kabel van'600 M. lengte zal moeten worden aangelegd. De kos ten daarvan zijn geraamd op f 765. De firma is bereid dan 3 lichtpunten te plaatsen, terwijl ze verder een ge- J deelte van haar bedrijf met kracht van het G.E B. zal verlichten. Deze zaak zal echter nooit rendabel gemaakt kunnen worden, wel wanneer ook voor kracht stroom zou worden afgenomen. Het is altijd gebruik geweest dat bij extra gevallen de buitengewone kosten door den aanvrager moeten worden 1 betaaldnog onlangs met Van Riel en v. d. Reijdt. De firma wil hier echter maar50°/o in de kosten betalen tot een maximum i bedrag van f 400 zoodat voor de ge- i meente nog f350 over blijft te betalen en ook hiervan zullen de resultaten j nooit worden vergoed Wordt besloten deze kwestie in handen van Burg. en Weth. te stellen. De heer Jansen vraagt hoe het met de f 2500 zit die door het distributie bureau nog aan de Regeering moet worden betaald. De Voorzitter zegt dat Van Riel al eens toegezegd heeft in de vergadering van Burg. en Weth. te zullen ver schijnen Tot tweemaal toe heeft Van Riel hen echter teleurgesteld door te elfder ure te berichten dat hij verhin derd was te komen. Een dergelijke houding van Van Riel heeft hem be vreemd en hij heeft er dan ook op gewezen dat het wel degelijk ook voor hem van groot belang is. wijl hij op zich heeft genomen zorg te zullen dragen voor geregelde betaling en als iets niet in orde is, hij de man is. Zijn plan is nu echter om een vol gende week, na de feestdagen, de zaak nog eens te onderzoeken. Komt hij dan nog niet, dan zal hij den raad voor stellen op andere wijze het recht te zoeken, die misschien minder aan genaam voor Van Riel zullen zijn. De heer Segeren vraagt wanneer tot verkoop van de boomen wordt over gegaan. De heer Sassen zegt gehoord te hebben dat in Limburg vele iepen- "boomen voor Duitsche rekening wor den opgekocht. Hij geeft in overweging in de „Limburger Koerier" een adver tentie te plaatsen. De Voorzitter zegt toe zulks in over weging te zullen nemen. Vervolgens wijst de heer Sassen op de wenschelijkheid van werkverschaf fing. Hij geeft ook in overweging om de georganiseerden een veel hoogere uitkeering te verleenen dan de on georganiseerden. wijl de laatsten veel eerder ten laste komen van de ge meente. Gaarne zou hij zien dat aan de georganiseerden f 2 50 meer wordt uitgekeerd. Ook in 's Bosch heeft nien dezen maatregel genomen. De Voorzitter zegt dat het be— invloeden van het al of niet lid worden eener vereeniging buiten den Raad staat. Echter is hij het wel eens om de ongeorganiseerden een hoogere uit keering te geven omdat deze zooveel mogelijk voor zichzelf zorgen. Thans is daar al ten deele rekening mee gehouden door de uitkeering 50 cent hooger te stellen Aan die kas wordt echter al voor een groot bedrag door de gemeente bijgedragen. Wat betreft de werkverschaffing, daar is mee gewacht tot na afloop van de campagne Spr. wil nog toegeven dat er meer prikkel moet zijn om voor zich zelf te zorgen. De heer Sassen zegt gehoord te hebben dat het Rijk de twee hier leeg staande kazernes wil verkoopen. De heer Jansen zegt gehoord te hebben dat zich hier een kunstzijde fabriek wil vestigen, doch dat wat veel voor de panden wordt gevraagd. Als zulks aan de schatting ligt zou hij in overweging willen geven om de panden te laten herschatten De Voorzitter zegt niets officieels daarvan te hebben gehoord. Jansen. Men wilde de poort weg breken dan had men een straat waar aan weerszijde woningen gemaakt kunnen worden. Straten zijn er echter al genoeg, er moet meer industrie komen. De heer Sassen zou in Duitsche vakbladen, die in Rheinland verschij nen, adverteeren. De Voorzitter zal dienaangaande een en ander in overweging nemen om te zien of hij ter bevoegder plaatse er op kan wijzen. De heer Sassen zegt dat heden op prettige en zakelijke wijze is ver gaderd. Voor de werkelijke belangen van de gemeente acht hij zulks van het grootste belang. Hij hoopt dat zulks in het vervolg steeds zoo zal moge gaan opdat aan de grootmaking van Geertruidenberg met energie kan worden gewerkt. De Voorzitter sluit zich hierbij aan. In de eerste vergadering van 1924 heeft hij dezen wensch al uitgesproken doch helaas is deze niet in vervulling gegaan Hij hoopt echter dat het in 't vervolg goed moge gaan, wat op de eerste plaats noodig is wil men voor de belangen van de gemeente werkzaam zijn. Hij was al pessimis tisch gestemd, doch het verloop van deze vergadering heeft hem weer wat gerustgesteld. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Wij hebben, met het oog op plaatsruimte, ditmaal van de vergade ring een zeer beknopt verslag moeten maken. SPORT. VOETBALSPORT. DRUNEN. Zondag speelde onze Drunensche voetbalvereeniging „D.V.O." een com petitiewedstrijd tegen H E.C Waalwijk. Als scheidsrechter Van Beek beginnen fluit, stellen beide elftallen zich op, Drunen als gewoon, maar H E.C. staat sterk ter been. Als de bal afgetrapt is, gaat het goed op H.EC.-doel af, doch wordt terug gestuurd door de backs Eindelijk krijgt de rechtsbuiten van D.V.O. een pracht kans, twijfelt niet en de doelman van H.EC. krijgt het nakijken. Nu krijgen backs en doelman van Drunen het hard te verantwoorden, doch de doelman van Drunen is zoo klemvast, dat er aan doorkomen geen denken valt Hierop gaat de rust in en de stand is 1—0 voor Drunen. Na de rust speelde D.V.O. van wind af en H E.C.-doel krijgt het te kwaad, j zoodat er in weing tijd no. 2 te visschen valt. Stand 2—0. Toch zwoegt D V.O. nog hard door en krijgt eindelijk weer succes, want een speler van D.V.O. zet no 3 in de touwen. Eindelijk fluit scheidsrechter Van Beek, die goed leidde, einde. Hierdoor heeft D V.O. Drunen zich onverslaanbaar stevig op de bovenste plaats weten te zetten. Houdt vol D.V.O.ers en het kampioenschap zult U wel behalen. Duiven. Uitslag der Onderlinge Tentoon stelling van de Postduivenvereeniging „De Luchtverkenners" te voormalig Baardwijk op 25 en 26 Dec. 1924. Ingezonden 101 stuks. Als keurmeester trad op de heer Puijenbroek uit Goirle. De prijzen werden behaald als volgt Klasse I (oude doffers) 1 J Kleijberg, 2 H Maas Hz, 3 en 4 G Muld rs, 5 J C Pullens, 6 C Lommers, 7 A Lombarts Jz, 8 J Kleij berg, 9 P L Pullens Zeer eervolle vermelding J C Pullens Eervolle vermelding G Muldeis. Klasse II (oude duiven): 1 H Maas Hz, 2 A Lombarts Jz, 3 J Verhoeven, 4 M v d Heuvel. 5 H Maas Chrz, 6 J Kleijberg, 7 Adr Krol. Zeer eervolle vermelding J C Pullens Eervolle vermelding M v d Heuvel. Klasse III (jonge doffers) 1 P L Pullens 2 H Maas Hz, 3 H Maas Chrz, 4 A Lombarts Jz, 5 Joh Boom, 6 A Lombarts Jz. Zeer eervolle vermelding C Lommers Eervolle vermelding J C Pullens. Klasse IV (jonge duiven) 1 A Lombarts Jz, 2 G Mulders, 3 M Leijtens, 4 J C Pullens. Zeer eervolle vermelding J C Pullens Eervolle vermelding J Verhoeven. Schoonste Vliegvogel der tentoon stelling A. Lombarts Jz. A. N. W. B. Het bestuur van den A. N. W. B. zendt ons 't volgende Bij allen, die van ce openbare we gen in ons land gebruik moeten maken heerscht eenstemmig de ineening, dat die wegen reeds geruimen tijd niet meer beantwoorden, zelfs aan matige eischen van het tegenwoordige verkeer. Telkens leest en hoort men daar over uitingen van allerlei belangheb benden wat echter ontbreekt is één krachtige éénstemmige uitspraak van allen die den weg gebruiken, dat de nu reeds zeer moeielijke toestand over weinige jaren onhoudbaar zal worden dat bij de steeds toenemende intensiviteit van het gebruik van den weg een algeheeie ontwrichting van het verkeer dreigt, en dat doortastende maatregelen met spoed behooren te worden beraamd en uitgevoerd, willen niet allen, die bij een veilig en onbe lemmerd verkeer op den weg belang hebben, gevoelig worden getroffen. Voor Landbouw, Handel, Industrie Mijnbouw, Vreemdelingen, Toerisme, vele takken van onderwijs enz. zijn goede, voor het verkeer voldoende en geschikte wegen onmisbaar. Het Bestuur van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland, alle soorten van toerisme op den weg zoo- wel te voet als te paard, per rijwiel en met motorrijtuigen behartigende, acht in overleg met de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub, het tijdstip gekomen alle belanghebbenden samen te brengen om zich over het brandende vraagstuk uit te spreken en uiting te geven aan een algemeen gevoelde overtuiging, dat spoedig en krachtig moet worden ingegrepen. In het volle vertrouwen dat U bereid is in dezen zin mede te werken, noo- digen wij U uit tot bijwoning van een op Maandag 26 Januari te 's-Graven- hage te houden vergadering. Het zal ons zeer aangenaam zijn indien wij op Uwe tegenwoordigheid mogen rekenen en als blijk daarvan inliggend formu lier ingevuld terug zouden mogen ont vangen. teneinde U een toegangsbewijs voor die vergadering te kunnen zenden. Het is ons doel niet den technischen kant van den wegenbouw te behande len. waarover allicht veel verschil van gevoelen zou heerschenwij zouden alleen, zooals boven betoogd is, willen aansturen op één éénsgezinde uiting van alle belanghebbenden bij goede wegen en goede verbindingen geschikt voor het moderne verkeer, teneinde de volksovertuiging te versterken, dat er gehandeld moet worden en met spoed. Wij kunnen hieraan toevoegen dat wij reeds gelegenheid nadden onze plannen te bespreken met de hieronder volgende autoriteiten, die allen daar mede hunne instemming betuigden te weten de heeren W. de Vlugt, Burgemeester van Amsterdam. Mr. Dr. J. Wijtema Burgemeester van Rotterdam. Mr. Dr. J. P. Fockema Andrea, Bur gemeester van Utrecht, tevens Voor zitter van de Vereeniging van Neder landsche Gemeenten. Mr. F. J. van Lanschot Burgemeester van 's Hertogenbosch Mr. J. B. J van Oppen Burgemeester a

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 2