DE ECHO VftH HET IIM Bronchitis,Vastzittend Slijm, Verouderde Hoest No. 3 Woensdag 7 Januari 1925. TWEEDE BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Morgen Donderdagavond te 7 uur zal de eerste cursusavond gegeven worden voor de Vereeniging „Eerste Hulp bij ongelukken" door Dr. Lan- germeijer in het Gymnastieklokaal der openbare school in de Stationstraat. Verwacht mag worden dat geen enkel lid op deze eerste les zal man- keeren, terwijl ook nieuwe leden zich alsdan kunnen komen aanmelden. In de Jl, Vrijdag, 2 Januari ge houden Algemeene Vergadering der Vereeniging Iuternationale Tentoon stelling voor de Schoen- Leder- Industrie, Waalwijk 1925, werd besloten bekroningen toe te kennen, op inzen dingen, uitsluitend op het gebied der Schoen- Lederindustrie terwijl het Hoofdbestuur en alle Leden der Comi tés buiten mededinging zullen zijn. Maandag had in buitengewone zitting van het gerechtshof te 's Her togenbosch de installatie plaats van den nieuw benoemden president Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt. Mr. H. P. Loeff nam zitting als vice- president. De plechtigheid werd bijgewoond door Jhr. Mr. L. van Meeuwen, voor malig president van het gerechtshof en voorts door tal van leden der rechter lijke macht en advocaten. De WelEerw. pater L. Dumoulin S. J. die, na enkele jaren professor geweest te zijn aan de Universiteit te Calcutta en het college te Darjeeling in Britsch-Indië en die daarna terugge roepen is om in België progaganda te maken voor de BritschIndische Missie, heeft al heel spoedig opdracht gekregen zich naar Rome te begeven tot het voorbereiden van de groote Missietentoonstelling, die dezerdagen is geopend. Hij heeft thans volgens het Kerkklokje het groote voorrecht gehad door Z.H. den Paus in een particuliere audiëntie te worden ontvangen. Op den Kanarie-zangwedstrijd te Waalwijk behaalde Jan Heeren alhier den len prijs en 2 Eerste Eere-prijzen en den 3en prijs met 4 en 2 vogels eigen kweek Gisterenavond viel het zoontje van den heer v. B. van een leer, met het treurig gevolg dat hij zijn been brak. Onze gemeente-politie is op 't spoor gekomen van een ernstig misdrijf tegen de zeden. Reeds zijn bekente nissen gevolgd. Het onderzoek wordt voortgezet. Wij maken onze lezers er op attent dat hedenavond in het Bonds- gebouw ten 8 uur een lezing wordt gehouden door den WelEd. Gestr. Heer Dr. Deckers, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal met het onderwerp„Naar de Verkiezingen" Zaterdagavond reed de Wavi aan de Haven tegen de tram, die aan de Havenstraat den weg versperde. Gelukkig had de bus geen groote vaart, zoodat de passagiers met den schrik en een schok vrij kwamen. Naar wij vernemen is tegen een aantal houders van muntgasmeters proces-verbaal opgemaakt wegens het verbreken van de zegels en het daaruit halen van geld. Heden is door de politie gearres teerd J. K. verdacht van diefstal. Het bestuur van het Waterschap „de Buitenpolder van Waalwijk heeft de polder laten vloeien, zoodat de Putsteegweg onder water staat, waar door het verkeer met Heusden daar langs is gestremd Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie betreffende de Blue-Band-film, die a.s. Vrijdag avond ten 8 uur in „Musis Sacrum" wordt gegeven en die zeer zeker interessant zal zijn' Men zal een kijkje krijgen op bedrijf enz., terwijl eenige komische films het geheel afwisselen. Kaarten zijn gratis verkrijgbaar. DRUNEN. Loop der bevolking '24. 1 Jan. '24 1628 m. 1499 v. totaal 3127, geboren48 m. 45 v. totaal 93. Gevestigd 69 m. 65 v. totaal 134, vermeerderd 117 m. 110 v. totaal 227. Overleden: 17 m. 28 v. totaal 45, vertrokken 81 m. 87 v. totaal 168, verminderd 98 m. 115 v. totaal 213. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering, toegenomen 19 m. minder 5 v. 1 Januari 1925, 1647 m. 1494 v. totaal 3141 inwonars. Getal Huwelijken 28. Gisteren werd door de zangers de Kerstcantate voor de 2e maal gezongen en mochten zij ook ten 2e male daarmede een groot succes oogstten. De solo's zoowel als 't geheel het was af. SPRANG-CAPELLE. (Voorm. Sprang) In den nacht van Zondag op Maan dag werden uit een schuur achter de woning van den heer A. v. d. S., twee fietslantaarns ontvreemd. Door den eigenaar is hiervan aangifte gedaan bij den gemeenteveldwachter Kuijsten, welke de zaak in onderzoek heeft. CAPELLE. In de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier werd in de maand December 1924 ingelegd f2371 96 en terugbetaald f 5560.13. Het aantal inlagen bedroeg 46, dat der terugbetalingen 38. Er werden 71 telegrammen behandeld, waarvan 25 verzonden en 46 ontvangen, terwijl 260 telefoongesprekken werden ge voerd, waaronder 121 inkomende en 139 uitgaande gesprekken. 1 januari j.l. herdacht de heer J. Oerlemans Mzn., procuratiehouder bij de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. te dezer plaatse, den dag dat hij 25 jaar bij genoemde firma in betrekking was Als blijk van waardeering werd hem door zijn patroons een fraai gouden horloge met ketting aangeboden. Ook wij bieden hem onze hartelijke felicitaties. De heer A. G. Zijlmans, vroeger werkzaam ter secretarie alhier, thans ambtenaar 2e klasse te Kampen, is benoemd tot klerk ter secretarie der gemeente Heemstede. Wij wenschem betrokkene met deze promotie van harte geluk, te meer omdat zich voor deze betrekking niet minder dan 135 sollicitanten hadden aangemeld. Tengevolge van den storm, ge paard gaande met hevigen regen, zijn de laaggelegen weilanden in den Buitenpolder weder gedeeltelijk over stroomd. Dezer dagen had de koopman Mandemakers te Loonschendijk het ongeluk met een auto in botsing te komen, tengevolge waarvan zijn rijwiel eheel werd vernield, terwijl hij boven- ien een ernstige kneuzing bekwam. Naar we vernemen is tot predi kant bij de Gereformeerde Kerk alhier beroepen de heer J. Snoek, candidaat tot den H. Dienst te Nieuwland. WASPIK. Als een zeldzaamheid mag gemeld, dat een drietal Eerw. heeren geestelijken, geboortig uit deze parochie, in den loop van dit jaar hun 40-jarig priesterfeest zullen vieren, n.l. de HoogEerw heer Mgr. van Son, pastoor- deken te Nijmegen, de ZeerEerw. heer J. de Winter, pastoor te Mierlo, en de ZeerEerw. heer J. Kamp, pastoor te Zijtaart. Naar wij vernemen heeft de heer W. Klazen, secretaris der boerenleen bank alhier, zijn ontslag gevraagd. Door het zachte weer schijnt de eierproductie grooter te zijn, dan andere jaren op denzelfden tijd. De prijs is dan ook sterk dalende en be draagt voor flinke kipeieren 10 cent per stuk - Het voortdurend stormachtige weer der laatste dagen heeft nogal schade toegebracht aan sommige ge bouwen. De pannen-daken vooral moe- ten het ontgeldenop verschillende plaatsen werden pannen afgerukt. - Bij v. d. V. ontstond op Nieuw jaarsdag een schoorsteenbrand, die gelukkig spoedig ontdekt werd en door de buren nog tijdig kon gebluscht worden. Zondagavond gaf de Harmonie, met medewerking van het tooneel- en operettengezelschap „Entre-nous", voor eene stampvolle zaal hare eerste winter- uitvoering. Opgevoerd werd het blijspel Napoleon's horloge". Zooals altijd had „Entre-nous" een succesvolle avond te boeken. De verschillende rollen waren in goede handen en het over weldigend applaus was het beste be wijs voor de hooge tevredenheid van het talrijke publiek Op Zondag 8 Maart zal Waspiks mannenkwartet deelnemen aan het kwartet-concours te Haarlem. De algemeene jaarvergadering van het „W. G. K." zal gehouden wor den op Zondag 25 januari as. in de Harmoniezaal. directeur der Handelscursus „de Hanze op z'n aanvraag eervol ontslag gekregen, j Door onzen stadgenoot B. v. Mer- rienboer is aangenomen het metselwerk aan de watertoren te R'veer aan de Dongebrug. Uit baldadigheid is bij den winkelier J. Stal een spiegelruit inge worpen. De politie heeft de daders gevonden. Met ingang van 1 Jan. is het electrisch licht met f 0.05 per K W.U. verminderd en aldus gebracht op f 0.40 per K.W U. Zaterdag 1.1. is in het gebouw der openbare teekenschool alhier, de oprichter der teekenschool, de heer M. Bammens, gehuldigd. Door den directeur der teekenschool werd een korte toespraak gehouden en door een der jongste leerlingen werd een geschenk aangeboden. Daarna werd door den burgemeester in het kort het schitterend verloop der teekenschool geschetst. Na afloop hiervan dankte de gehul digde voor de betoonde belangstelling. Op een na waren alle raadsleden aan wezig. I MADE. Uit goede bron verneemt men, dat de heer W. de Wijs Mz. zijn woon— en winkelhuis gelegen in de Kloosterstraat alhier, gisteren onderhands heelt verkocht aan den rust gaanden landbouwer A. ingezonden M0död0elinQ0n- Gebroik hiertegen Mijnhardt's Anga-Siroop, f 1.75. Bij Apoth. en Dro'isten. Ingezonden Mededeelingen. Overwerkte zenuwen hebben in de eerste plaats een kal meerend en versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuwiabletten geven kalmte en nemen onrust, gejaagdheid en overspanning weg. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. RAAMSDONKSVEER. Naar wij ver namen bracht de verhuring der zit plaatsen in de Herv. Kerk ongeveer 400 gld. minder op dan het vorige jaar. Door de Rolbrug passeerden in de maand December 1478 vaartuigen met een totaal inhoud van 144,132 ton, In 1924 in het geheel 19.714 vaartuigen met een gezamenlijken inhoud van 1.839.492 ton. GEERTRUIDENBERG. Naar we ver- nemen heeft de Heer Rutgers als Leenaars te Made De heer De Wijs zal zich met zijn gezin vermoedelijk in Mei a.s. metterwoon elders vestigen. In de maand December 1924 werd ten postkantore alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 12429 06 en terugbetaald f 15432.09. MADE, Naar we vernemen is door 16 k 17 caféhouders die allen een ge zeischap hebben, aan de burgemeester en Weth. vergunning gevraagd, om op de wijze als 't vorig jaar, het z.g pot- verteeren te mogen houden. Er is gunstig op beschikt Dezer dagen viel het 8-jarig zoontje van Ph. Segeren van een 5 M. hooge hooischelf en verwonde vrij ern stig zijn hoofd. Dr.J. H. Klijn verleende geneeskundige hulp. Bij onderhandsche aanbesteding voor rekening van P. Smits Jz. voor het bouwen van een woonhuis ad f 4000, is het werk opgedragen aan D. Heijl, Mr. timmerman en J. Dubbelman, Mr. Metselaar te Made. De te houden veemarkt alhier zal in de 2 eerste maanden van dit jaar in januari op 5 en 19 en in Fe bruari op 2 en 16 plaats hebben, ter wijl in Maart de veemarkt iedere week des Maandags zal gehouden worden. Door de Rechtbank te Breda, werd Ct V. alhier in een strafzaak ver oordeeld tot 2 maanden voorwaarde lijk met 3 jaren politietoezicht. Naar we uit goede bron verne men, zijn de klokken die de paro chianen aan hun herder bij zijn zilveren pastoorsfeest geschonken hebben, ge arriveerd. De volgende week zullen ze in den kerktoren worden opgehangen. Heden werden alhier 96 stuks hoornvee, 2 schapen en 28 biggen aan gevoerd. Prijzen gelden als volgtVetvee f 1 05 a f 1.15, Kalfkoeien f 450 a f 475, dito vaarzen f 375 h f 425. Muntigen f 225 a f 250, Hokkelingen f 125 f 150. Kalveren f 50 f 60, Biggen f 12 50 Handel vooral onder 't melkvee goed, Op de dezer dagen gehouden jaarvergadering in de Korenbeurs al hier van de Afd. Made van Schutte- vaer, werden de aftredende leden de heeren C. Norbart en André Verhagen bij acclamatie herkozen. Heden voorm. ongeveer 10'/2 uur, had op den hoek Kloosterstraat alhier een botsing plaats. De melkwagen be spannen met paard, werd aangereden door een lux-auto van den Veearts uit Raamsdonksveer. De bestuurder van den melkwagen v, G. werd aan zijn voet gewond en moest zich laten ver vangen, hij zelf stelde zich onderge- neeskundige behandeling. Auto en wagen bekwamen nog al schade. Al gemeen verluidt, dat de bestuurder der auto geen schuld treft, daar hij her haaldelijk signalen heeft gegeven, doch dat den wagenbestuurder, wegens het gerenkel op zijn wagen, dit niet heeft gehoord. EETHEN. Loop der bevolking over 1924. Bevolking op 31 December 1923 1208 m. 1094 v. 2302 totaal 36 m. 29 v. 65 33 m. 51 v. 84 „St. Petrus" met veel succes opgevoerd het drama „Atticus", een sluk uit den tijd der eerste christenvervolging onder Keizer Nero. NIEUWKUIK. De uitvoering j.l. Zondag gegeven door de Vlijmensche Tooneelvereeniging „Vondel" in het Café van den heer Merks is schitterend geslaagd. Niet alleen na elk bedrijf maar ook onder het spel werd her haalde malen geapplaudiseerd, wel een bewijs dat door de spelers hun rollen op meesterlijke wijze werden vervuld. In de z. g. drie wielen werd door den heer H v. V. alhier met de hengel een snoek gevangen met het kolosale gewicht van 11 pond. Voorwaar een buitenkansje. N1EUWKU1JK. Op Dinsdag 6 Jan. j.l. had in het café van den heer G. de Bont de algemeene jaarvergadering plaats der liedertafel „Oefening baart Kunst". Door den president der ver eeniging de heer A. Mostermans werd de vergadering geopend met een har telijk welkom aan de leden. Spreker wenschte allen een gelukkig nieuwjaar en hoopte dat de leden door trouwe bijwoning der repetities het gezelschap hierdoor nog zullen bevorderen. Door den secretaris de heer P. de Bont werd over 't afgeloopen boekjaar een keurig verslag uitgebracht. Tot bestuursleden werden met al gemeene stemmen herkozen de heeren P. de Bont en J. Lommers, terwijl tot secretaris werd gekozen de heer H. v. Engelen. Besloten werd de jaarlijksche uit voering te geven op Zondag 25 Jan. a.s. Nog besloot men in beginsel tot deelname aan het gedurende dezen zomer te geven concours voor mannen koren te Loonopzand. NIEUWKUIK. Bevolking op 31 Dec. 1924 1 Jan. 1924 817 M. 702 Vr. totaal 1519 Geboren 19 17 Vr. totaal 36 Gevestigd 26 21 Vr totaal 47 Totaal "862 740 Vr. totaal 1602 Overleden Vertrokken 12 34 19 Vr. totaal 31 32 Vr. totaal 66 Geb. 1277 m. 1174 2451 OverL 14 m. 16 30 1263 m. 1158 2421 Vertr. 38 m. 72 110 1225 m. 1086 v. 2311 Aantal voltrokken huwelijken 23. MARIAPOLDER. Zondag 1.1. werd alhier door de R. K. Propagandaclub 46 51 Vr, totaal 97 Bevolking op 31 Dec. '24. 816 M. 689 Vr. Totaal 1505. LOON OP ZAND. Zondag 1.1. werd in de zaal onzer Harmonie Concordia, gevestigd bij Jac. Coomans alhier, een Instrumentaal en Vocaal Concert gegeven. Naast de prachtige nummers die Concordia liet hooren, was zonder twijfel het glanspunt van den avond de uitvoering van het wereld bekende, en toch steeds nieuw blijvende Kerst- Oratorium van wijlen Deken H. J. Mülder. Het is, onder begeleiding van den heer Hombergen uit Tilburg, gezongen door een gemengd koor, onder 'de kundige leiding van den heer H. van den Wildenberg alhier. Weken en weken is gestudeerd en geoefend om het muziekstuk op te voeren zooals dit het verdiend. Want waarlijk het is een meesterstuk door zijn melodieën, door zijn eenvoudige en toch zoo passende muziek bij de woorden van de tekst. Ze treft overal In 't verlangen naar den Verlosser, in de groetenis des Engels, in de geboorte van Christus, de aanbidding der Herders, die der Driekoningen, in den Kerstjubelzang. Moeilijk was 't te zeggen welke deelen het schoonst waren, maar toch eerbiedig verheven was het „Ave Maria", aangrijpend, een voudig het kindergezang bij de kribbe machtig-jubelend het danklied. In 't kort, wie eenmaal het Kerst-Oratorium hoorde vergeet het nooit meer. De laage entrée die geheven werd en welke geheel ten bate kwam aan den algemeenen armen alhier, was voor niemand een beletsel om te komen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Jan. 1925. De agenda voor de Openbare Raads vergadering op 7 Jan. om lll2 uur n.m. is als volgt: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken, 3. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid den heer P. Schmie- husen, 4. Verzoek van het bestuur der kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen om subsidie, 5. Rekeningen over 1923 en begrootingen voor 1925 van de Godshuizen, 6. Benoeming regent der Godshuizen wegens gewone aftreding van den heer F. Verhoeven, 7. Idem commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aflreding van den heer H. Crijnen, 8. Brief van Ged. Staten tot wijziging van het huishoudelijk reglement der Commissie van wering van Schoolver zuim. Het aantal inwoners daalde in 1924 van 2014 op 1995 zielen. De loop was als volgt Ingekomen 217, vertrokken 229, ge boren 35, overleden 42, terwijl 11 huwelijken werden gesloten. Op de groslijst voor de 2e kamer van den Vrijheidsbond voor de kies kringen Arnhem. Nijmegen, 's Bosch en Maastricht komt voor onze stadge noot Mr. van Ommeren. Door Ged. Staten werd benoemd tot zetter der Rijksdirecte belastingen (vacature H. van Wijk) de heer N. F. Vermeulen. Ten huize van den heer O. in de Breestraat deed zich een nieuw geval voor van roodvonk. Voor de dienstplichtige der mi litie-lichting 1926 bestaat ten stad- huize gelegenheid zich fe doen in schrijven op 14 Jan. e.k. Voor rekening van den heer J. Leenders te Rotterdam, werd op de werf met goedgevolg te water gelaten een Rhein—Heme—Kanaalschip, me tende 80 bij 9.50 bij 2.50 M. met een laadvermogen van pl.m. 1370, waarna de kiel gelegd werd voor een Rijn schip groot 800 tons. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 7 Jan. 1925. Andermaal wisten onze Kaats- heuvelsche Pluimveefokkers de groot ste sucessen,thans op de Nationale Pluimveetentoonstelling der Waalwijk- sche Pluimveevereeniging, te behalen. De heer J. Tuerlings won met zijn inzending Wit Leghorn drie eerste prijzen, drie tweede prijzen en twee derde prijzen, benevens drie eere- prijzen en een groote zilveren lauwer krans voor de beste collectie leghorns in één kleur (67 inzendingen met zijn inzending Wit Wyandotte be haalde dezelfde fokker alle n.l. vijf eerste prijzen, één tweede en één derde prijs met eereprijzen en een groote zilveren lauwerkrans voor de beste collectie Wyandottes in één kleur (70 inzendingen). De heer H. v. Woensel behaalde met zijn inzending Wit Leghorn één eerste met eereprijs, met zijn inzending Patr. Leghorn twee eerste prijzen, twee tweede prijzen en drie derde prijzen met twee eereprijzen met zijn inzen ding Rhode Island Red enkelkam twee eerste prijzen en één tweede prijs met één eereprijs en een massief zilveren medaille voor de beste collectie Reds enkelkammig; met zijn inzending Australorps drie eerste, één tweede en één derde prijs met drie eereprijzen en een collectieprijsvoor beste collectie. De heer P. Elshoul met zijn inzen ding Zwart Minorca le prijs en eere prijs idem met zijn inzending Ply mouth Rock le prijs en eereprijs; idem met zijn inzending Lakenvelders le prijs, en met zijn inzending Zilver Wyandotte tweede prijs. De heer P. Nouwens met inzending Plymouth Rocks 2e pr. De heer H. Badjou met inzending Wit Leghorn één 3e pr. en één Z.E V. De postduivenliefhebbers hadden al even groot succes De heer P. v. d. Assem won in de vliegklasse één eerste, twee tweede en één vierde pr. De heer Th. Ligtvoet één vierde, twee vijfde en één zesde pr. De heer A. Hendriks één tweede pr. De heer A. J. v. Riel één tweede en één negende pr. De heer W. J. v. d. Ven één achtste prijs. In de afdeeling kanaries won de heer A. Verster één tweede prijs. De Kon. Harm. Apollo gaf j.l. Zondag een matineé. Er was niet veel publiek, wat bij een matineé in door snee hetzelfde verschijnsel is. Wegens ongesteldheid van den eminenten direc teur, den heer P Bisselink, werd een gedeelte van de uitvoering door den heer Brands gedirigeerd Er werd een mooi program afgespeeld, waarbij o m. „Der Kalif von Bagdad" van Boieldieu, „Valse Interrompue" van Montagne en „Suite Oriëntale" van Fr. Popy. Inplaats van het jaarlijksch Armen- concert gaf het Kon. Muziekgezelschap Euphonia Zondag j.l. een liefdadig heidsconcert ten bate van de Missie van den ZeerEerw. Pater Antoon v. d. Wee te Busiga (Urundi) Afrika. Dat Pater v. d. Wee nog steeds op de sympathie van de geheele Kaats- heuvelsche parochie's mag rekenen bleek wel uit 't overdruk bezoek aan deze uitvoering. Ruim f 120 werd aan entree's ontvangen, een recette die den armen missionaris voor zijn hulp behoevende parochianen zeer welkom in 0 V. V. V. V.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5