ïttciïAH iet mm üe Baibier ian Sevilla. Concertgebouw Opera Voorstelling No 5. Woensdag 14 Januari 1925 TWEEDE BLAD. provinciaal NIEUWS. Waalwijk, 13 januari 1925. Nadat het gemeentebestuur van Waalwijk deelnam in het garantiefonds der Int. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925 voor f 10 000 de Kamer van Koophandel 00r ot Langstraat voor f 5000, de •sond van Schoenfabrikanten voor 5000, de Kamer van Koophandel te i 'lburg voor f 1000, is thans de pro- vj cie g volgd met f 10 000, daarmede erkennende het groote belang dezer tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie in ons land. Op elk gebied dezer grootsche onderneming komt nu teekening; de prospectussen gaan weldra de wereld in, zoowel als de reclame platen enz., de inschrijvingen komen reeds binnen en loopen al naar de 100. waarbij er zijn van 100-200 M2. zoowel in de afdeeling schoenen, als ieer en spe- ciaal-machines. De aanbesteding van 't terreinwerk heeft dezer dagen plaats gehad tot een bedrag van f4500; de aa besteding der reusachtige tentoon stellingshallen en verdere gebouwen zal in Maart volgen, de voorzieningen op elk gebied, ook op 't gebied der vermakelijkheden, worden reeds zoo veel doenlijk getroffen. Voorts werd besloten bekroningen uit te reiken in de afdeeling schoenen en leder, (het comité blijft buiten mededinging), de tentoonstelling is erkerd als eene vereeniging in den zin oer Octrooiwet. Een' en ander geeft duidelijk te zien dat.de voor bereiding van dit groote werk in al zijn geledingen met kracht wordt voortgezet. De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft bepaald, da\ de van 22 tot 31 Augustus 1925 te Waalwijk te houden internationale tentoonstelling voor de schoen- en lederindustrie Waalwijk 1925 zal zijn een van Staatswege erkende tentoon stelling. in den zin van artikel 8 der Octrooiwet 1910 (Stbl. no. 313). Bij de Maandagavond in het Hotel Verwiel te Waalwijk gehouden aanbesteding voor het graven en dichten van sloten, egaliseeren van het terrein, opruimer, afrasteringen en hekkens, aanleggen voetbalterrein enz^ op een terrein van plm. 74.000 M2 voor rekening van de Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, werd ingeschreven als volgt F v. d Pluijm. Dussen f 14800 Fa. v. d. Ven v. d. Broek, Tilburg N. v. Leeuwen, Haastrecht (Z H) f C. Verwater, Made P. v. Gils v. d. Veeken, Made M. Hoeken, Nieuwendijk C. v. Drunen, Vught J. N. Bouwman, Orthen A. Verhagen, Made M. M. Kraaijenveld, Tilburg v. d. Pas, Hintham v. d. Heuvel, Made Canters. Raamsdonk i de Brouwer, Tilburg v. d. Broek Waspik A. Roovers, Made G. Brands, Hintham P. v. Oort, Raamsdonk Volgens de bepalingen bestek wordt het werk later gegund. mvullende voorloopige lijst van deC .emers aan de Internationale Tentoonstelling voor, de Schoen- en ederindustrie Waalwijk 19 5 NTugt;et Polish CyAmsterdam i )erts Co.. Amsterdam. Fi. Corn. Koning Jr., Amsterdam. H Sammes, Amsterdam. F. H. Helt, Amsterdam J. Vermeer, Waalwijk. N V. Uitg Mij. C. Misset, Doetinchem. J. Wildeman Co., Waalwijk. Maschinenfabrik Moenus A. G. Frank- fuit a/M. N V. Leuerfabriek Gebr. Keunen, Eind hoven. Nollesche Werke, Weissenfels a/d Saaie. In de j 1. gehouden Hoofd bestuursvergadering der Internationale Tentoonstelling werd besloten, wat betreft het vergeven der standplaatsen in de Machine-Hal, dat de plaatsen door het bestuur aangewezen zullen worden, met dien verstande echter dat omtrent de keuze der standplaats met de deelnemers overleg gepleegd wordt. Het lotingssysteem komt daardoor wat betreft de machine-hal te vervallen De overwegingen, die er het bestuur toegeleid hebben, aan de Tentoon stelling bekroningen te verbinden, bestaat hierin, dat door deze maat regel de deelname van de kleinere fabrikanten en maatwerkers daardoor ten zeerste bevorderd zal worden, terwijl ook het bezoek van schoen, makers en maatwerkers aan de ten toonstelling van groot belang zal zijn. Zooals reeds medegedeeld worden geen bekroningen toegekend aan leden, die in een der comité's zitting hebben. Naar wjj vernemen werd de heer Bank te Raamsdonksveer en tevens correspondent le klasse der Neder- landsche Bank aldaar, met ingang van 1 jan. 1925 benoemd tot Directeur der Amsterdamsche Bank, kantoor Breda. Het jaarlijksche groote winter- concert van Oefening en Vermaak op 26 januari a.s. belooft ons wederom ets extra's Ondanks de groote kosten heeft het bestuur voor ditmaal wederom bes'ag gelegd op twee solisten, beiden voor Waalwijk nog onbekenden, doch die elders reeds groote successen j oogstten, nl. Mej Ttni Kallenbach en den heer Rob Gevers, deze laatste bekend uit de kort geleden opgevoerde opera „De Huzaren van Vtllars", waar in hij het leeuwenaandeel had Mtj. Kallenbach. die over een prach tige sopraanstem beschikt, zal zingen voor de pauze Arie der Susanne „Figaro" Mozart. Na de pauze a. Komm, wir wandelen P Cornelius. b. Maria's Wiegenlied Max Reger. c. Si mes vers avaient des ailes R. Hahn. d. Hansje L. Mortelmans En de heer Gevers voor de pauze Aria de L'Opera: La Coupe du Roi de Thulé E. Diaz. Na de pauze Gelijk de boom van een Dichter Kees Andriessen. Naast de solisten zullen ook het man nenkoor en gemengd koor enkele pracht koren ten beste geven waaronder het groote koorwerk „Sauls Lierzang" van Gevaert Niemand verzuime dit concert, waar op zooveel goeds en afwisselends ge boden wordt, bij te wonen. bereid, gemengd, gekarnd enz. Na dit alles wordt de aldus verkregen boter door machines afgewerkt, gewo gen en in den bekenden omslag verpakt. Vlugge meisjeshanden zorgen dan voor de verpakking in de bekende kistjes. Het derde deel toont ons hoe de pakjes worden verzonden naar binnen- en buitenland en vervolgens ziet men dan in de laboratoriums wat voor zorg wordt besteed aan de vervolmaking van het product Verder ziet men het uitgaan der faDriek waardoor men een duidelijk beeld verkrijgt van de talrijk heid van het personeel. Ook krijgt men de drukkerij een zeer groot bedrijf te zien alsook hoe de nieuwste Ameri- kaansche machines bij de boekhouding in gebruik genomen. In een oogen- blik kan men zien hoe het met den verkoop gaat in de diverse provincies. Het was een hoogst interessante film, een film die een kijkje gaf hoe het er in een bedrijf, waar ruim 3000menschen werken, naar toe gaat. Bij het transport, het bereiden en verzenden, overal treedt direct de groote properheid op den voorgrond. Alle gereedschappen worden met warm water en stoom gereinigd, terwijl het damespersoneel tweemaal daags van helder witte kleeding en muts wordt voorzien, kortom, alles wijst erop hoe de hygiene overal is doorgevoerd. Onvermeld mogen we niet laten het transport vanuit de fabriek naar trein en boot. Dit geschiedt geheel mecha nisch op rollen en banden onder den grond door. Deze interessante en hoogst leerzame avond werd besloten met een tweetal aan de gezamenlijke H. Communie was algemeen en ook de feestvergade- ring op Zondagmiddag was een in drukwekkend en waardig slot dezer welgeslaagde driediagsche oefening. Maandagavond ten half acht hield het Ziekenfonds van de R. K. Werklie- denvereeniging in de groote zaal van den Gildenbond, eene algemeene verga dering, die slechts matig bezocht was. Tegen acht uur opende de Voorzitter dc vergadering, wcnschte allen een za lig Nieuwjaar en zei dat dit jaar getracht zal worden niet zooveel vergaderingen te houden en te blijven bij de twee voorgeschreven vergaderin- gen. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat 24 personen in het afge- loopen jaar als lid tot de vereeniging zijn toegetreden, terwijl er 23 als zoo danig hebben bedankt, zoodat 't leden- lal thans is gestegen tol 464. Uit 't verslag van den penningmees ter bleek dat aan contributie was opge bracht in het eerste half jaar 3275.67 en in het tweede halfjaar 4<358.46. Na aftrek van alle uitgaven bleek thans in kas te zijn een bedrag van 5306.60. Rij het Ondersteuningsfonds was alsnog in kas een bedrag van 868.98. Rij monde van den heer A. Glaude- mans wordt namens de controleurs verslag uitgebracht over het onderzoek der boeken en bescheiden. Deze wijst er op dat de Commissie alles keurig in orde heeft bevonden maar dat bet haar is opgevallen dat thans slechts alleen de secretaris en penningmeester een kleine vergoeding genieten en de ove rige bestuursleden niets, terwijl deze oerkomische films die de aanwezigen t°ch °°k ve'e en daarbij ondankbare deden gieren van het lachen. werkzaamheden moeten verrichten. f10052 9120 8983 8565 8500 7200 6984 6897 6850 5940 5460 5400 5370 5220 5210 47-25 4490 het lel. 744. Den Bosch. Tel. 744 Directie: B. C. VERKERK. Afscheidsvoorstelling der Italiaansche Opera. op Donderdag 15 Januari, 's avonds 8 uur, De hoofdrol wordt vervuld door": ROSINA S1GN0R1NA ELDA Dl VF.ROLI, bijgenaamd de Italiaansche Nachtegaal. De overige rollen zijn in handen van Signor Guiliano Oliver; Carlo Coval- liniArburo Barin Leopollo Cheru- bini; Gina BorbiereSignorina Irma J-opotta. Costumes van de Firma HELSLOOT. Kapwerk van de Firma MICHELS Direttore d'Orchestra Maestro Giovanni Frotinni. Prijzen der plaatsen le Rang f 3. 2e Rang 12 25; 3e Rang f125. pl. rechien. Voor houders van abonnementskaar ten zijn de prijzen resp f2—1 1.50. f 1, plus rechten, tegen afstempeling van de abonnementskaarten. Plaatsbespreken op Woensdag én Donderdag 14 en 15 Jan. van 11 12 uur Extra-trein vanaf Den Bosch ten 11 40 uur in de -richting Amsterdam, welke stopt voor bezoekers der Opera te Hedel, Zaltbommel, Geldermalsen en Culemborg. 34065 van De vereeniging „Tavenu", welke zulk een reuzensucces inoogstte met de opvoeringen van „Franchemont de Marskramer", heeft besloten metVasten- avond Zondag en Dinsdag deze opera comique nogmaals te geven. Wij twijfelen niet ot zij, die de vorige maal afwezig bleven, zullen ditmaal zeker de opvoering bijwonen Dezelfde hoofdrollen zullen wederom optreden, terwijl voor belichting enz. extra onkosten gemaakt zijn, teneinde deze te krijgen zooals in het Concert gebouw te 's Bosch. Donderdagavond te 8 uur zou in het Gymmastuklokaal alhier de eerste cursusavond plaats hebben der ver eeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken". Een flink aantal cursisten en de docent Dr. Langemijer met den leider der oefe ningen den heer Prinsen waren tegen woordig doch daar de dokter plotse ling werd ontboden kon de cursus niet doorgaan dien avond. Viijdagavond werd in de zaal Musis Sacrum een filmavond gegeven voor de bekende Blue band boter. De zaal was reeds lang voor het uur van aanvang geheel gevuld met belang stellenden. Nadat enkele mooie nummertjes door een uitstekend-strijkje waren ten beste gegeven nam een der heeren. een eenigen conferencier, het woord om het doel van dezen avond uiteen te zetten. In het eerste deel van de film werd vertoond het aanvoeren van de dier lijke vetten en oliën, hoofdzakelijk uit Amerika, welke voor de bereiding noodig zijn. Deze worden in tankbooten en vaten naar het veem in Schiedam getransporteerd en in voorraad gehou den. Vandaar worden ze naar behoeften per boot en»per trein naar de fabriek in Rotterdam vervoerd. Het tweede deel geeft een beeld van H. L Abbink, sedert Febr. 1917 direc- i de bereiding Door verschillende ma- fS' n Lankhuijzen Co's i chines worden de bestanddeelen voor Zondagavond brachten 2 jongens uit onze gemeente hun meisje naar Sprang. Bij het naar huis gaa i werden ze in de Besoijensche Steeg door twte Sprangsche jongens opgewacht, die hun met knuppels te lijt gingen. Een der Waalwijksche jongens werd een sloot ingeranseld. Met behulp der Sprangsche politie is het gelukt de daders op te sporen. Bij nader onderzoek bleek dat deze helden meermalen personen, die daar des avonds passeerden,. hebben lastig gevallen. Procesverbaal is opgemaakt. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bo.^saeris te Waalwijk gehouden aanbesteding voor de verbouwing van een woonhuis tot 2 winkelhuizen in de Grootestraat alhier, voor den heer A. Verstijnen A. De verbouwing J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang f 6240 C. Michaël, Vrijh.-Capelle f5840 A. Vermeer, Waalwijk f 5550 C. B Timmermans. Sprang f 4390 Gebrs. Maas, Waalwijk f 4370 J. v. d Meijs, Waalwijk f4338' B. Glas-, verf- en behangwerk J. J. van Loon, Waalwijk f 1200 M. Smit, Kaatsheuvel f 945 Wed J. J. v. d. Waals, Vr. Capelle f 844 W. v. d. Heijden, Waalwijk f 550 Het werk is aan de beide laagste inschrijvers gegund. Gaarne vestigen wij de aandacht op achterstaande advertentie van het Wit-Gele Kruis en sporen wij de leden atfn door een talrijke opkomst ter vergadering het ijverige bestuur hunne belangstelling te toonen. Eindelijk is dan een lang ge- koesterde wensch in vervulling ge gaan en is de liedertafel „Tot Bloei j der Toonkunst" alhier in het bezit gekomen van een prachtig vaandel, een vaandel waarop zij trotsch mag gaan. Door de offervaardigheid van leden, honoraire leden en niet het minst van den beschermheer den WelEd. heer H. Donkers, is in enkele dagen het finantieel probleem opgelost, waar men zoovele jaren tegenop zag. Hier door is in een lang gevoelde behoefte voorzien en het ligt dus voor de hand dat er a.s. Zondagavond als de lieder tafel bij gelegenheid van de onthulling van dit vaandel aan de honoraire leden een concert aanbiedt, een prettige stemming zal heerschen. Het afwisse lend vocaal en humoristisch programma waarborgt ons bovendien een genot volle, gezellige avond. Het concert is gratis toegankelijk, echter alleen voor honoraire leden en introducés. De motorbrandspuit, thans op Ford-chassis gebouwd. is gereed gekomen. Gistermiddag zijn er proeven genomen, welke uitnemend zijn ge slaagd. Op Maandag 23 en Dinsdag 24 Februari zal in de zaal van den heer P van Daelen een groofe wedstrijd worden gehouden in komische voor drachten. Zondagmiddag had in de parochie kerk van- St. Jan Baptist, nadat daaraan onder leiding van den WelEerw. Pater Boomaarts een Tridium was vooraf gegaan. de feestvergadering plaats van Aartsbroederschap der H. Familie, waarin 46 mannen hun opdracht deden De H. Familie gaat weer een tijdperk van bloei tegemoet Geregeld melden zich nieuwe leden aan Zeer zeker is dit voor een groot deel te danken aan het ijverig werken en de voortdurende propaganda van den directeur, den WelEerw. kapelaan Martens. Het tridium zelf is een groot succes geweest, bij elke oefening of predikatie was de opkomst der leden groot, de deelname Het zou hem aangenaam zijn indien hij de rondvraag een voorstel wordt gedaan om ook aan de overige be stuursleden een "kleine gartificatie te verleenen als erkenning voor de vele diensten die ze de vereeniging bewij zen. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde de verkiezing van twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van den heer A. Mahieu en ter voorziening in de vacature ontstaan door het over lijden van den heer P. Trommelen. De Voorzitter deelt mede dat bij het bestuur geen candidatenlijsten zijn in gekomen zoodat de heer A. Mahieu is herkozen. Echter is in de vervulling van de vacature Trommels daardoor niet voorzien en dat betreurt hij omdat het voor een goede afwerking der za ken gewenscht is dat liet bestuur vol tallig is. De heer Leijtens is het daarmede ééns en daarom wil hij zoo vrij zijn den heer A. Glaudemans als zooda nig aan te hevelen. Naar hij durft ver trouwen zal deze wel een benoeming aannemen. Door applaus geeft de vergadering bewijs het met Spr. eens te zijn. De heer Glaudemans dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt gaarne zijn krachten te willen geven voor den groei en bloei van het zieken fonds. Tot bestuursraadslid werd inplaats van den heer M. van Hooff, die daar voor niet meer in aanmerking wcnsch te te komen, gekozen de heer F. Weber Bij puni 7 van de agenda, mededee- lingen, wijst de Voorzitter er op, dat door het gemeentebestuur is besloten aan hel ondersteuningsfonds een sub sidie te verleenen van 750.Daar voor brengt hij gaarne een woord van dank aan dit college, in het bijzonder aan de werkmansafgevaardigden die daarvoor ieder een wdord hebben ge sproken. Hij merkt op dat eenige personen zijn uitgetrokken en om te voorkomen dat deze menschen ten laste der public ke liefdadigheid komen, stelt het be stuur voor om voor een tijd van drie maanden, hun nog uitkeering te ver leenen. Met de verkregen subsidie en bijpassing van het fonds hoopt men zulks zoo te kunnen doen. (applaus). De Voorzitter zegt van de vergade ring niet anders te hebben verwacht echter moest aan het bestuursvoorstel sanctie worden verleend. Besloten wordt aan het bestuur over te laten of na drie maanden nog met dc uitkeering zal worden voortgegaan. Vervolgens wijst de Voorzitter er nog op dat" door meerdere leden pas een dag of drie, vier na het ziek wor den de doktersbriefjes worden inge zonden, iets wat tot véle moeilijkheden aanleiding geeft. Hij (jringt er ten sterkste op aan dat zulks voortaan di rect wordt gedaan. Rij dc rondvraag ontstond een kleine discussie over het verleenen van een gratificatie aan de bestuursleden. Met algemeene stemmen werd be sloten een geringe gratificatie te ver- leenen. Wij lezen in „De Grondwet" overgenomen door andere bladen dat men in de kringen van de Leder en Schoenindustrie plan heeft candidaat te stellen in 't district Tilburg in plaats van den heer W. F Juten te Wouw den heer J B. F. van den Heuvel te Loon op Zand. Wij hebben wel eens meer van deze plannen gehoord in verband met andere aangelegenheden, maar in de „Quick". Het plan is hier een wandel plaats in te richten op afgesloten ruimte Men zal er ook een gebouwtje zetten, waar de broeders voor studie of ontspanning knnnen vertoeven Men wil er eenige lanen aanleggen, diverse P'antensoorten brengen, een vijver graven enz in 't kort een soort bui tenverblijf voor de broeders waar zij na hun moeielijke taak voor 't onder wijs een aangename, gezonde verpoozing kunnen vinden. Naar wij vernemen verkeeren velen in de meening dat de kinder operette „De wraak der kabouters" welke hedenavond in den R K. Gilden bond zal worden opgevoerd een operette speciaal voor de kinderen, dus een z.g. kindervoorstelling is. Niets is echter minder waar. Zij draagt den naam'„A:/ntfer-operette" wijl ei een groot aantal jongens „kabou tertjes in meespelen, waardoor zij juist ook voor volwassenen nog aantrekke lijker is. Het is een keurige operette voor eiken leeftijd en speciaal de volwassenen die de strekking enz. er van het best kunnen beoordeelen, zullen er het meest van genieten. DRUNEN. Door de tooneelvereeni ging der congregatie werd Zondag avond, voor een zeer talrijk publiek, eene goedgeslaagde uitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven: „De Familie van Ingen Onnoodig is het hier in bijzonderheden treden met recht kan gezegd wor den dat alle spelers hunne rollen ver dienstelijk veitolkten en de vereeniging haren ouden roem meesterlijk heefi jehandhaafd. De 'honderden, toehoor de s waren dan ook allen recht voldaan Het schoone, boeiende en leerzame >tuk verdient ten volle in alle R, K vereenigingen te worden Opgevoerd De nieuwe zaal der harmonie „De Volharding" nadert hare voltooiing Door het bestuur is besloten de opening p Zaterdag 24 Januari a s te doen plaats hebben Het program belooft schitterend te zullen zijn, ook op vocaal gebied. Den daarop volgenden Zondag middag en avond zullen eveneens concerten gegeven worden. Met het oog op de te verwachten drukte, kunnen vooraf plaatsen be sproken worden. - 's-BOSCH. Maandagavond verga derde dë gemeenteraad van 's-Herto- jenbosch. De buigemeester hield zijn gebruikelijke Nieuwjaarsrede, die door het oudste raadslid, den lieer Thijssen, beantwoord werd. Uit de rede.van 'den voorzitter vernam men, dat het inwo nersaantal tot 41181 is gestegen. Het geboortecijfer ging met 69 boven bet gemiddelde over de laatste 10 jaren uit en bereikte het getal 1221. Het sterf tecijfer was zeer laag en bedroeg 591 legen 732 als gemiddelde voor de laat ste 10 jaren. Behandeld werd o.m. hel voorstel van B. en W. tot overname van 13 mid- denslandswoningen aan de Brugstraat, Van der Does de Willeboissingel, Ko ningsweg en Diepenbrockstraat van de N. V. 's-Hertogenbossehe Bouw- cu Handelsmaatschappij. Deze woningen zijn indertijd met rijks- en gemeente premie gebouwd, terwijl de gemeente er een hypotheek op beeft van ƒ117.900 wat ruim 30.000 meer is dan dc tegen woordige taxatiewaarde. De N.V. is thans in liquidatie en kan niet meer de rente en aflossingen be talen. Daar bij openbaren verkoop dc huizen minder zullen opbrengen dan het hypotheekbedrag, stelden B. en W. voor om ze door het Woningbedrijf voor genoemd bedrag te doen overne men, onder voorbehoud der verdere aanspraken. Eenzelfde toestand be staat te Vught en te Eindhoven, waar hel resp. 7 middenstandswoningen en 150 arbeiderswoningen van genoemde N. V. geldt. Het voorstel word aangenomen. SPRANG-CAPELLE (Voorm. Sprang! Zaterdag 10 Jan. j 1. hield de Afd. Snrang van het Nederl. Werkl verb „Patrimonium" hare 16e jaarver gadering. Deze vergadering werd ongeveer uur door haren Voorzitter den Heer J. J. Dalmaijer, op ae gebruikelijke wijze geopend. Uit het jaaryers'ag van den Secretaris bleek, dat hét ledental dit jaar vrijwel stationair gebleven was. Door Moe 'reding tot de „Chr Besiurenbond behoefde er dit jaar weinig practischen arbeid te worden verricht. Als afd was er dit jaar geen reden lot klagen Maar we moeten steeds voortgaan zegt spr., niet bij de pakken blijven zilten. Als in ieder persoonlijk de geest der oprichters vaardig werd, dan konden voorzeker groote daden worden verricht. Aan het einde van zijn jaar verslag spreekt de Secretaris den wensch uit dat allen kracht van God mogen ontvangen, om de roeping gestand, getrouw te blijven aan ons vaandel Na het jaarverslag van den Penning meester werd overgegaan tot Bestuurs verkiezing. Aan.de beurt van aftreding waren de Heeren J. Dalmaijer, Voor zitter. W. Dalmaijer, K. Spierings en P Pruissers. Bij stemming werden alle genoemden herkozen. Tot bestuurs lid van de „Chr Volksbond" werd W ASPIK, zondag werd het echtpaar an t.er G. alhier verrast met de ge boorte van een 4 tal kindertjes. 2 ion- gens en 2 meines. Alle 4 werden levend geboren. Één ervan isintusschen overleden, terwijl de drie anderen zijn overgebracht naar de zuigelingenkliniek te Breda. Het gezin Van der G had reeds 3 zoontjes. kringen der leder-en schoenfabrikanten gekozen de Heer P Piuissers. hebben wij daarvan nog weinig ver nomen. Door de Eerw. Broeders is een perceel heidegrond aangekocht gelegen even voorbij het voetbalterrein van Na afdoening van nog enkele huis houdelijke zaken werd deze geanni- meerde vergadering door den Heer Klootwijk op de gebruikelijke wijze gesloten. in een onbewaakt oogenblik werd van den lieer A. van I een fietsplaatje gestolen. Fietsers, opgepast! De prijs van het hooi is dalende, oor goede kwaliteit besteedt men nog •19 per 500 KG. K 1 egen een paar ingezetenen dezer gemeente werd proces-verbaal opge maakt, wegens het rijden per fiets zonder van het noodige fietsplaatje voorzien te zijn Op Zondag 18 Januari as zal het tooneelgezelschap der R K Werk- liedenvereeniging „Oefening baart \unst~ eene uitvoering geven in de harmoriezaal. Opgevoerd zal worden g.m. „De Verloren Zoon". RAAMSDONK De opbrengst van de deze week. door de dameskrans te Houden bazar ,en verloting zal ten bate komen van de ziekenverpleging het Groene Kruis. Tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is voor 1925 aangewezen de heer A. Zijimans De p aatselijke Kynologenclub heeft van den Raad van beheer toe stemming gekregen om in September een nationale hondententoonstelling te houden De tooneelvereeniging „St Bavo" alhier geeft Zaterdag en Zondag a. s. een groote Winteruitvoering. Op het programma komt o.m. voor pianomarsch door den heer van den Berg, die de muzikale leiding voor den avond heeft v Solo „De wereld der blinden". „De held der Eucharistie", gecostumeerd drama met zang in 3 bedrijven, doot Dr. j. E. H. Menten. Dit siuk speelt in de eerste jaren van het tweede Keizerrijk onder Napoleon 111 in Frank rijk. „Nauke en Compagnon. Klucht in een bedrijf. „Steven, de Meijerijsche melkboer," Coin. Soloscène. - De bevolking van de gemeente Raamsdonk bedroeg op 31 Dec 1923 3553 m. en 3531 v. alzoo 7084 zielen, n den loop van 1924 vermeerderde ze. door geboorte met 119 m en 104 v. in totaal met 223, door vestiging met 154 m. ert 194 v. in totaal' met 348, erwijl de bevolking verminderde door overlijden met 58 m. en 35 v. in totaal met 93, en door vertrek met 238 m. en 259 v. in totaal met 497. De ge- heele toename was dus 4 zielen, terwijl de totale vermindering bedroeg 23 zielen, zoodat het bevolkingscijfer thans is 7065 verdeeld in 3530 m. en 3535 v GEERTRUIDENBE *G. Gedurende de maand December passeerden 1478 vaartuigen met een. gezamenlijken in houd van 144132 ton. Over 1924 zijn de cijfers resp 19714 en 1839492. Zondagavond 6 uur werd er in de R K. Militairenvereeniging een vooidrachtenavond gegeven voor de leden der R K. W V. Als pianist fungeerde de heer J. Kroon. Men kreeg eenige leuke voordrachten van den heer Spoor en de Gebr. Gerritsen, terwijl als afwisseling eenige leden der Harmonie een nummertje gaven. De commissie welke is samen gesteld om het gouden huwelijksfeest van den heer Jan v. d. Hoven, ge pensioneerd postbeambte, en Mej. A. Pieterman, den noqdigen luister bij te zetten, bestaat uit de heeren Ch van Alphen, C. Loomans, N Meyers, A. Wercx H Scherp, B van Gastel en G. Offermans. Het zal den zeer popu- lair^n. ouden heer v d. Hoven, zooals nu reeds blijkt, zeker niet aan belang stelling ontbreken. Naar we vernemen zal er aan het St. Agnesgesticht alhier een groote uitbreiding gemaakt worden. Er zal n I. een vleugel aangeoouwd worden van dezelfde grootte als het tegen woordige klooster. Het Zaterdag 1.1. gehouden kunst concert in Hotel Santbergen alhier, is een waar succes geweest. De klinkende namen der executanten en de vele door hen reeds behaalde lauweren zijn hier zeer zeker nog verhoogd geworden. De meeste muziekliefhebbers van Geer- Uuidenberg waren dan ook aanwezig. Naar we vernemen zal dan ook de directeur Hendrik Langewouters in het volgend seizoen hier weer terug komen. MADE. De alhier in den loop der vorige week gehouden uitvoeringen, resp van de R K. Werklieden-tooneel- vereeniging „Oefening Baart Kunst" en van die der harmonie „St. Cecilia", met medewerking van de tooneelclub „'t Rozenknopje", zijn ui stekend ge slaagd Beiden trokken veel belang stellenden en ^e werkende leden- tooneelisten kunnen met genoegen terugzien op het door hen gepresteerde. Ze hebben veel succes gehad. Aan een geleider van 2 apen, die op 't plein der R. K. jongensschool voor de kinderen kunstjes liet vei- toonen, ontsnapte een dier apen. Hij zocht zijn weg over- de daken en was spoedig verdwenen. De man was ten einde raad en vertrok met z'n over gebleven exemplaar. De vluchteling is later gesnapt en den man terugbezorgd.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5