Dienstbode J.C.L. van der Geld Schoeisel tiaar maat. Dienstbode «I 10. Vischverkoop invenan HYPOTHEKEN S|nijplanken, i fasizblokken, Jjchoenrekken. ^%étóC4y Amstel Schoencreama IJK Mr. van Coolbslraal 16. Witte Jeans- Dubbeldraads- jViatlassi- kepers. Ongebleekte en gekleurde prils. Zwarte Voerings, £ng. Stof. jMon flanel (tussehenvoering.) 32799 Satinets poppeline. Rosetten, Strikken enz. Dienstbode of Dagmeid. De Verloting Gevraagd WAALWIJK, gevraagd Billard wedstrijd TE KOOP G. Verhagen, fl. Bonis, Besoijen. kan iedereen met de bekende prima^ deelingsvergaderingen. In totaal was er aan ontvangsten f 855.55, aan uitgaven f 853.25, alzoo een batig slot van f 2.30. Ant. van Horen bracht verslag uit omtrent de brandassurantie. De verslagen van het pakhuis der Coöp. Handelsvereeniging en der on gevallenverzekering werden dit jaar gemist. De contributie voor de afdeeling werd vastgesteld op f0 35 per lid. De aftredende bestuursleden Is. Buijs en Adr. Verhoeven werden zonder stemming herkozen. Bespreking aankoop veewagen werd besloten niet tot aankoop over te gaan. De geitenfokvereeniging kreeg hare aangevraagde subsidie. De afdeeling van den R. K. Jongen Boerenstand kon. niettegenstaande het krachtig pleidooi van den ZeerEerw. heer Adviseur, het niet tot subsidie brengen. Het musschen- gilde werd reeds voldoende gesubsi dieerd door polder en gemeente, waar om boerenbondssubsidie overbodig werd geacht. Het lid van Herpt ver dedigde nogmaals zijn voorstellen om een commissie te benoemen, die na zou gaan of door splitsing de boerenbond alhier niet actiever kon werken. Na veel over en weer praten werd een beslissing hieromtrent aangehouden tot een volgende ver gadering. NIEUWKU1JK. In de j.l. gehouden vergadering van 't Veefonds alhier ter herberge van de Wed. F. Brok werd door den secretaris verslag gegeven over 'tafgeloopen jaar. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding van het bestuurslid G. de Goeij werd gekozen L. van Spijk. VLIJMEN. Vrijdagmiddag had alhier een treurig ongeval plaats op Vlijmen- Onzenoord. Terwijl J. Verrijt-Huberts met zijn twee zoontjes in de schuur aan het dorschen waren, kwam de jongen M. van E een buurjongen van 16 jaar, om een rieksteel te halen, welke in bewuste schuur lag opgebor gen met nog een geweer met ganzen hagel geladen. Toen de jongen met zijn hand naar de riekstelen greep, de oogen gericht houdende op zijn vrien den, kwam hij ongemerkt aan het ge weer, zoodat het schot afging. Het schot trof juist Verrijt in de volle borst. Na nog geroepen te hebben .och jongen wat doe je toch" viel de man neer en was een lijk De jongen viel in zwijm. Oogenblikkelijk werd de hulp van geestelijke en dokter inge roepen. Ook de EdelAchtbare heer Burgemeester met rijks- en gemeente politie waren dadelijk ter plaatse. Allen konden slechts den dood con- stateeren. De ongelukkige laat 6 jeugdige kin deren achter, welke voor een paar jaren hun moeder en nu hun vader op zoo'n smartelijke wijze verliezen. SPRANG-CAPELLE. Voorm Sprang. Mej. V. alhier had j.l. Zaterdag morgen het ongeluk zoodanig te vallen, dat haar schouder geheel ontwricht werd. De ontboden geneesheer Dr. J. v. d. M. alhier, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te 's Bosch nood zakelijk, alwaar zij per auto werd heen gebracht om aldaar te worden behandeld. WASPIK. Zondag gaf de tooneelver- eehiging.Oefening baart Kunst", onderafdeeling der R. K Werklieden- vereeniging .St. Joseph" voor H.H. leden en donateurs een goed geslaagde uitvoering in de Harmoniezaal. Opge voerd werden .De verloren zoon", drama in drie bedrijven en .Abraham de Fotograaf of Gestrafte Geldzucht" kluchtspel in één bedrijf. Ofschoon beide nummers goed werden uitge voerd, viel het laatst bijzonder in den smaak. De zaal was goed bezet. Onze geachte dorpsgenoot, de heer A. v. d. Rijken Dzn., slaagde voor zijn examen .Mercurius" boek houden". Hij genoot zijne opleiding bij den heer L. Schoenmakers, leeraar M. O. te Raamsdonksveer. Naar wij vernemen heeft de heer B. van Schijndel ontslag genomen als bestuurslid van de Vereeniging het Wit-Gele Kruis RAAMSDONK. In de afgeloopen week waren bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling alhier, ingeschreven 20 werkzoekenden, w.o! grondwerkers en boerenknechts. Met den bouw van den water toren vordert men goed. Deze week is met de bekapping een begin gemaakt. Nu de plaatselijke Kynologenclub van den Raad van beheer toestem ming heeft gekregen om op 20 Sep- tember een nationale tentoonstelling van honden te houden, is men met de voorbereidende werkzaamheden begonnen. Het bestuur van de vereeniging be-v staat uit de heeren M. Verschuren, voorz., J. de Jongh, vice-voorz., J. Noor- lander, Secret, de Jonghe, Secret. Penningmeester. Het ledental is toegenomen tot 32. t De groote winteruitvoering ge geven door de R. K. Tooneelvereeni ging .St Bavo" alhier' op Zaterdag en Zondag, is voor de spelers weer een waar succes geweest. Dat het tooneelspel van deze club algemeen de aandacht trekt, bewijst wel het feit, dat bij de 3 uitvoeringen, de zaal tel kens geheel was uitverkocht. GEERTRUIDENBERG. Tot agent van de N.V. Waterleiding Maatschappij" N.-W. Brabant in deze gemeente is aan gesteld den Heer P. C. Goossens. De heer L. Lambrechts ontving de tijding dat hij voor het 1.1. gehou den Mercurius-examen Boekhouden is geslaagd. Hij genoot zijn opleiding bij den Heer L. Schoenmakers, leeraar boekhouden M O. Een fietser afkomstig uit Capelle had het ongeluk te vallen en bezeerde zich ernstig aan z'n knie, zoodat de man in 't eerst zijn reis niet kon ver volgen. Na eenigen tijd verminderde de pijn, en kon hij met groote moeite zich huiswaarts begeven. In tegenstelling met andere plaat sen en jaren kan van hier worden ge meld, dat in deze gemeente zoo goed als geen werkeloozen zijn. Donderdag werd voor het Kan tongerecht te Oosterhout W. S ver oordeeld voor het verdunnen van melk, tot een geldboete van f 125. Een waarschuwend voorbeeldvoor anderen. Onze stadgenoot de heer J Waalwijk, onderwijzer in Indië, die alhier voor 8 maanden vertoeft, zal binnenkort weer naar Indië terugkeeren. Woensdagavond zal in Hotel P Stal prof. de biljart de heer P, de Grauw optreden. Donderdag 15 Jan., werd voor het Kantongerecht te Oosterhout be handeld de veelbesproken onrechtma tige in beslagneming (volgens onoor deelkundigen) van l'/2 varken, door den agent van politie te Geertruiden berg, bij den heer N. alhier. Het von- nis luidde f 10 boete of 10 dagen hechtenis. GEERTRUIDENBERG. Het alom zoo gunstig bekend staande Waalwijksche Duo van Engelen-Didden zal Maandag a.s. hier een vroolijke avond geven in Hotel Santbergen. De heer van Engelen heeft zich hier ter plaatse op de 1.1. uitvoering der harmonie „Apollo" reeds zoo'n succes bezorgd, dat de belangstelling wel groot zal zijn Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Vrijdag 23 Januari 1925, des namiddags twee uur in het Gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Voorstel, volgens vorige vergade ring, om aan P. C. Goossens over 1924 een toeslag toe te kennen ad f 50. 2 Voorstel om B. en W. te machti gen tot het houden van verpachtingen en van aanbestedingen van gewone werken in 1925. 3 Voorstel van B. en W. tot over name van de 12 woningen van de N.V. 's Hertogenbossche Bouw- en Handels-Maatschappij tegen de ge taxeerde waarde. 4. Ingekomen stukken. 5. Rondvraag. 6. Reclames. MARIAPOLDER. Zaterdag en Zon dag 1.1 werd ook in onze parochie de Congresfilm „Adoro Te" vertoond. Alle drie de voorstellingen werden gegeven voor een stampvolle zaal n.l één voor de kinderen, één voor vrou wen. één voor mannen. Niet alleen de film zelf doch ook de explicatie was buitengewoon. 't Is maar al te jammer dat eene uitvinding als de cinema nog te weinig kan worden in dienst gesteld der goede zaak en dat we juist in deze richting niet meer propaganda mate riaal bezitten ten goede. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. R.W.B. Wegens afkeuring van het terrein van D.E.V.O. is de vastgestelde wed strijd niet doorgegaan, eenzoo wegens afkeuring van het R.W.B.-terrein R.W. B. 3Baardwijk 3. R.W.B. 2 speelde te Kaatsheuvel een goede wedstrijd, te meer nog om dat een achterspeler van R.W.B. zeer onfortuinlijk in eigen doel trapte, uit slag 11. Zondag 25 Januari R.W.B.Kaats heuvel. QUICK—W.S.C. 2—0. De tweede ontmoeting in dit seizoen tusschen Quick en W.S.C. is wederom in een overwinning voor Quick geëin digd, waarmede wel schitterend revan che is genomen voor de twee nederla gen in het vorige seizoen. Als de heer van Eggelen beginnen blaast stellen beide XI-tallen zich vol ledig op. Bij Quick debuteert de mid- voor uit het derde XI-tal, C. Beerens, die tevens goed heeft voldaan. Van den aftrap af neemt W.S.C. het spel in handen en tracht de Quick-ver- dediging te overrompelen. Alhoewel eenigszins zenuwachtig, worden de aan vallen onderbroken en de Quick-voor- hoede aan het werk gezet. Deze kan echter niet door de W.S.C.-verdediging komen welke in pracht-couditie is. De druk op het Quick-doel wordt zwaar en het lijkt er op dat W.S.C. de leiding zal nemen. Twee prachtschoten ketsen van de paal het veld in, zoodat het Quick-doel op gelukkige wijze aan door boring ontkomt. Dit is het sein voor Quick om beter aan te pakken en ge leidelijk wordt het W.S.C.-overwicht minder. Bij een der Quick-aanvallen wordt in het strafschopgebied gehaakt, waar voor aan Quick een penalty wordt toe gekend. Hensen zal het vonnis voltrek ken, doch zijn schot gaat over het doel waarmede een goede kans om de lei ding te nemen verloren ging. Toch heeft Quick spoedig hierna succes, als bij een algemeen opdringen de Benjamin van het XI-tal, Beerens, n.et een hoog schot voor Quick de leiding neemt. Nog wederzijdsche aanvallen volgen, echter zonder succes en met 10 voor Quick gaat de rust in. De kansen worden druk besproken en gezien het spel dat Quick gewoonlijk na de hervatting vertoont, geven dan ook de meesten Quick de beste kans. Als er wederom begonnen wordt gaat het direct naar het W.S.C. doel. Aan val op aanval wordt ondernomen en het is thans de W.S.C.-verdediging die handelend op moet treden. Het lijkt er dan ook op dat er doelpunten zullen komen, doch de moeilijkste schoten maakt v. Draanen onschadelijk. Niet tegenstaande het Quick-overwicht, blij ven de W.S.C.-doorbraken zeer gevaar lijk en het zijn de verraderlijke schui vers van Jac. Moonen, die veel zorg baren. Tot kort voor het einde heeft W.S.C. haar doel schoon gehouden tot eindelijk Beerens succes heeft bij een missen van de W.S.C.-verdediging, waarvan hij handig profiteert om den voorsprong te vergrooten. Even later blaast de scheidsrechter inrukken en heeft Quick een zware doch welver diende overwinning bevochten. Aller belangstelling is thans geves tigd op Zondag a.s. tusschen Gudok en Quick, welke strijd in Tilburg plaats heeft. De reis wordt door spelers en supporters per tram van 11.45 gemaakt, zoodat er een mooie gelegenheid is om de reis mee te maken. De wekelijksche athletiek-oefe- ningen voor de Quick-leden worden he den Woensdagavond wederom hervat, onder leiding van den heer Thoonen. Gezien het succes dat Quick het vori ge seizoen heeft gehad met deze oefe ningen rekenen we wederom op de opkomst aller leden. De oefeningen wor den gehouden in de Gymnastiekzaal der openbare school en ni3t, zooals eer der bekend werd gemaakt in de zaal Fransen. SPRANG. Onze voetbalvereen. S.V.V. speelde Zondag een Comp.-wedstrijd voor den B.V.B. tegen Dongen II. S.V.V. wist met 20 te winnen. De S.V.V.'ers wa ren echter in dezen wedstrijd niet op d'r best. GEERTRUIDENBERG. Vitesse speelde Zondag 1.1. tegen Belcrum I te Breda. Na den aftrap zette Vitesse direct flink op en de linksbinnen gaf een keurig schot, het welk echter juist tegen de paal beland de. Na eenige minuten spelens, waren de meeste spelers, de achterhoede uit gezonderd, al erg vermoeid, wegens het bijna onbespeelbare zandterrein. Na een mooie aanval op Vitesse's doel, speelde de back op den keeper terug die echter den bal niet bemerkte en liet gaan 10. Even na de middenuit-baJ, weet Belcrum weer van een penalty te profiteeren, 20. Vitesse zwoegde, maar tegenpunten bleven uit en zoo trad de rust in. Na de rust wist Bel crum nog 4 goals te maken en kwam het einde met een 60 nederlaag. Ver liezen had Vitesse verdiend, maar 20 had de verhouding beter weergegeven. Geertruidenberg I speelde tegen „de Hero". De belangstelling was bui tengewoon groot, zelfs geheel Ooster hout was bij dezen wedstrijd aanwezig: om Geertruidenberg I aan te moedigen, daar, als Hero verloren had, Ooster hout bovenaan gestaan had. De beide ploegen gingen tegen elkaar op en de wedstrijd was werkelijk de moeite waard. De rust trad in met gelijken sand 11. Na de rust was Hero geheel ingesloten, maar opeens brak Hero door en maakte 12. Het mocht de on zen niet gelukken den gelijkmaker te halen, ja, even voor 't einde maakte He ro nog een punt, 31, waarmede het einde kwam. Geertruidenberfj II speelde tegen „de Zwaluwen". HoOwel G. al veel be ter speelde dan in 't begin der competi tie, is 't hun nog niet mogen gelukken hun eerste puntjes te beh alen. Stand bij rust 02, eindstand 03. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw 34104 KLIJBERG-Sweens, geven kennis van de geboorte van hun ZOON - JOH AN. Waalwijk, 20 Januari 1925. \)oor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons Huwelijk, zeggen wij harte lijk dank. 34096 A H. MULDERS-Sars. Waalwijk, januari 1925. van de Vereeniging „HET GROENE KRUIS" Afdeeling Drongelen, zal plaats hebben op Zaterdag 31 Januari a.s.v des namiddags 1.30 uur, in café „De Zwaan" te Genderen, in tegenwoordigheid van den EdelEchtb. Heer C W. VAN OMMEREN, Kantonrechter te Heusden. Loten voor deze verloting zijn alsnog verkrijgbaar bij Firma C. J. Marks, Waalwijk. Firma Van Well, Waalwijk. B. Millenaar, Besoijen. G. Janson, Sprang. 34105 Dames Stam, Vrijhoeve-Capelle. voor Breda een nette in klein gèzin. 34086 Brieven onder No. der adver tentie bureau van dit blad. St. AntoniussVraat 58 beveelt zich beleefd aan voor de levering van 34082 voor eenvoudig werk. Aanvangsalaris f500.- per jaar. Brieven onder no. der advert. Bureau van dit Blad. 34106 CONCERTGEBOUW 's BOSCH tusschen 34100 ARIE BOS en JOSÉ SANCHEZ (2 4 JANUARI) wordt gespeeld op een le klasse billard 230x115 uit billard-atelier ,.Brabantla", Oisterwijk. MICHELS ZN.. OISTERWIJK. GEVRAAGD een flinke Hoog loon. 34002 MAX GOVAERTS, Café Restaurant „De Korenbeurs". Donderdagmorgen van 9-11 uur Vischverkoop in de Manege achler het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol Tarbot, Tong. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden. w. o. Gecombineerde Uitpoets- machine, Schalmmachines „For- tuna", Pinmachine „Velocitas", Doornaaimachine, Groetmachine, alle van de „Moenus", vier Stik machines en Sectionaaliafel „Sin ger", Motor en Drijfwerk A E G., enz. Alle machines zijn in uitsteken den staat en nog weinig gebruikt. Ook afzonderlijk te koop, Te bevragen bij 34083 Accountant te Eindhoven Groote Berg No. 36. >TARSAVON (ie en 2e Credieten.) met en zonder borgen voor alle solide personen. Zeer billijke condities. Postz. voor antwoord. Claes de Vrieslaan 19b, 33608 Rotterdam. Knip den GRATIS BON uit welke ZATERDAG In dit blad verschijnt. 34064 Abonneert U op en Ldverteert in ,yDE EO HO VAN H BT ZUIDEN liet mee»t gelezen bU \d in de Lang itraai en Omgeving. Speciaal Schoenvoerings Garen Band en Sajet engros. Steeds voorradig aan uiterst concurreerende prijzen Vele ongeregelde PARTIJEN waaraan beslist koopjes. ^/j CWETTIG C'-CCPOnZERO) HAARWASCHMIDDEL SEUKL0G3 ÏÏERZKPPREPAMAT 'AAj VERKRL'G3VJ»iriFLE35CMEN VAK VCPSpWLLEhDCdPOOTTC. ATD0CA3 MIOOtL TC jEN *00*. TAR SAVON COMPANY - HAARLEM TIMMERMAN

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3