I ECHO lil HET IUIDEH I „Helena", t Wegens de groote kosten ver bonden aan de opvoering van de monumentale tweeweeksche seriefilm wordt deze ook ZATERDAG a.s. ten 8 uur gegeven. ZONDAG 6 en 8'|2 uur. le week „De roof van Helena. 2e week: De ondergang van Troie. De Directie. No. 7. Woensdag 21 januari 1925. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 20 januari 1925 Thans zijn een zestal Duitschers aangekomen om de koperen dakbe dekking te leggen op de koepels der R.K Kerk van St. Jan. Weldra zal de groote koepel worden opgetrokken (de ijzeren gebinten plm. 50 000 K G zijn reeds aangevoerd) en daarmee het grootste werk geschieden De afwerking in- en uitwendig wordt geregeld en met groote voort varendheid voortgezet, 't Wordt een bouwwerk van zeldzame schoonheid op elk gebied, een monument van opvatting, conceptie, uitvoering en af werking. Komt er geen bijzondere tegenwerking op een of ander terrein, dan kan de gereedkoming in Mei of juni a s worden tegemoet gezien. Ook is -besloten direct het gekleurd glas in de koepelramen te brengen, wat eerst niet in de bedoeling lag. De film „Adoro Te" gaat thans voor de tweede maal in onze gemeente Eerst in het Patronaatsgebouw in de St. Clemens parochie, thans in de groote zaal der R K. Werkliedenveree niging. Het verwonderde ons werkelijk dat den eersten avond (Maandag)de belang stelling niet grooter was, nog meer toen we de film hadden gezien inderdaad de afwezigen hadden groot ongelijk. Het is een werkelijk boeiende ontroerende en wonderschoone film van 't begin tot het einde, een histo risch document van het schitterend geslaagde Eucharistisch Congres in Juli 1924 te Amsterdam Wij werden ge voerd naar Antwerpen, waar wij den Kardinaal-Legaat zien arriveeren en begroeten door den Burgemeester, de tocht der Batavier II over Schelde en Noordzee, de begroeting van Mgr. Heijlen. de eerste ontvangst in 't vaderland bij IJmuiden. de enorme drukte langs en op 't Noordzee kanaal, de enthousiaste ovaties, dat alles gaat in schitterende beelden en pracht opnamen aan ons oog voorbij, Wij zien de begroeting in Amsterdam, maken den grootsch'en vorstelijken intocht in deze stad mee en komen zoo aan de tweede afdeeling, die meer 't congres zelf behandelt, o. m. de aankomst in 't stadion van den legaat, de kardinalen en bisschoppen. Vooral de indruk wekkende kardinaalsmis op Zondag, bijgewoond door 40.000 menschen, maar vooral de ontroerende kinder communie en des namiddags de groot- sche processie waren overweldigend. Bij deze laatste, de grootste en indruk wekkendste processie die ooit ons land zag, waren 40.000 menschen in 't Sta dion en buiten 30.000 tegenwoordig De film gaf een beeld van de devote en enthousiaste menigte, die na dezen langen dag van plechtigheden, van indrukwekkende gebeurtenissen, van grootschheid en schoonheid in een overweldigend enthousiasme uitbarst Werkelijk de film is zeer schoon èn om z'n prachtige beelden, èn om z'n schitterende opnamen, maar niet minder om de devotievolle stemming, die ge wekt wordt en om het hooge en be- teekenisvolle onderwerp van zoo bij zonder godsdienstige en historische waarde. Die nog de kans heeft ga er heen. 't is meer dan moeite en kosten waard. Ook de schoolkinderen werden in de gelegenheid gesteld dit werk te gaan zien. Zondag j l. hield de Harmonie „St Crispijn" alhier hare vergadering, welke als naar gewoonte goed bezocht werd. In beginsel werd besloten dit jaar deel te nemen aan het Groot Federatief Muziekconcours, hetwelk 15 en 16 Augustus a.s te Helmond zal worden gehouden. Verder werd de jaarlijksche feestavond vastgesteld, welke zal ge houden worden op 7 Februari a.s. voorafgegaan door een muzikale wan deling door de gemeente. Een zeker bijzonder jubileum herdacht de vorige week de in deze streek algemeen bekende heer Jan Botermans Het was toen 40 jaar ge leden dat hij in functie trad als afmijner enz Jen kantore van Notaris Rant (thans Notiris Schaap) en tevens dat hij ge durende 40 jaren de functie van omroeper voor en in de gemeente Waalwijk waarnam Het spijt ons dat we niet eerder ker nis droegen van dit feit, niettemin feliciteeren wij er hem thans neg van harte mee. Wij vestigen nogmaals de aan dacht op den zeer bijzonderen cursus avond die Donderdag in de groote zaal va/i de RK Werkliedenvereeniging r Wordt gegeven. Dan zal een Eerw. Fraier uit het Blinden-Instituut te Grave 'eene lezing houden over „Het leven en werken der Biinden". Hij zal spreken over de opvoeding, het onderwijs enz. (?er ongelukkigen en tot duidelijke monstratie van een en ander zullen n tweetal blinden meekomen Wij ehoeven er niet op te wijzen dat dit een bijzonder interessante avond zal zijn, waarvoor wij zeer veel belang stelling verwachten. De leden zijn, zooais bekend, vrijnietleden betalen slechts 25 cent entrée. Voor de verschillende Pont examens.' gehouden van 27 Nov. tot 19 Dec. 1924 zijn o a. geslaagd: Kantoorstenograaf Neder!. A. G. M de Bakker, Oisterwijk. Machineschrijven (art. 2a) Mej. G M. de Jongh, Waalwijk en de heeren F. M v. Diessen. Vlijmen en J. K. A. Sla, Lage Zwaluwe Boekhouden Mej. C. M. de Bont, Waspik. Op de huishoudelijke vergadering der W. G V., gehouden 11 Vrijdag 16 Jan in de Z3al van den heer Van Vugt werd de jaarlijks te geven zaal uitvoering definitief vastgesteld op 9 -ebr a s' Als plaats werd gekozen het rebouw van den R K Gildenbond. Er zal evenwel nog duchtig worden ge werkt, daar de verplichte oefen-avonden zijn verdubbeld. Als een interessante bijzonderheid kunnen wij hierbij nog vermelden dat de Gebrs. Dickel uit Keulen, thans werkzaam aan de dakbedekking bij de in aanbouw zijnde R K. Kerk, hunne medewerking hebben toegezegd. Voor wie het nog niet weten mochten, zij hier medegedeeld, dat hunne prestaties buitengewoon zijn en hunne mede werkii g een ware attractie zal vor men op het programma der W. G. V - uitvoering. Dat de belangstelling voor de gym nastiek steeds toeneemt blijkt uit de aanhoudende toetreding van nieuwe leden. Jammer is, dat vele jongelieden verzuimden eerst lid te worden van de gemeentelijke cursussen en zoodoende als ongeoefenden op het turn terrein verschijnen, wat natuurlijk niet bevor derlijk is aan hunne vorming. Gelukkig schijnt ook hierin wijziging te komen, aangezien de gemeentelijke cursussen een goed getal leerlingen bevatten. Ook aan den ijver der Commissie v. d. ich. opvoeding ligt het niet, dat dit niet eerder wordt ingezien. De Turnkring Tilburg, waaronder de W. G. V. ressort, zal twee uitvoe ringen geven waaraan door onze W. G. V.ers wordt deelgenomen, nl. op Febr. in de zaal Zebregs. Smidspad en op 12 Febr. in de zaal „Apollo" b d. Heuvel. Er is dus voor onze oudste turnvereeniging heel wat werk aan den winkel. 16 Febr. a.s. zal de dames-gym- nastiekvereeniging „Flink en vrij" haar eerste jaardag herdenken. Ondergeteekende waarschuwt nog maals alle bezitters van vruchtboomen, boomgaardbezitters zoowel als particu lieren, niet in te gaan op de aanbiedin gen van rondreizende lieden, die voor geven hun vruchtboomen afdoende van alle ziekten en ongedierte te reinigen. De beweringen van deze lieden, waar van een tweetal sinds het vorige na jaar reeds in deze richting werkzaam wijze werden vertolkt. Van het vocaal gedeelte mag vooral de schitterende bariton-solo „Der Akkermann" uit „de Jahreszeiten", welke door den heer A. Boom op de hem eigen onberispelijke wijze gezongen werd, niet onvermeld blijven, alsmede het daarop aanslui tend kwartet uit „de Jahreszeiten" dat door de heeren H. Verhoeven, L. van 1 Cromvoirt, Ch. Thijssen en A. Boom een eenig mooie vertolking vond en j door den jongen, veelbelovenden pia nist Joh. Verhoeven uit Drunen keurig werd begeleid. In het komische gedeelte was het vooral Eg. van Lier die veel tot het lachsucces bijdroeg en ook dhren. M. Thijssen en B. Hoevenaars waren on verbeterlijk. Bij de plechtigheid der vaandelont hulling had de bekwame, volijverige directeur de heer L. v. Cromvoirt voor een verrassing gezorgd. Nadat n.l. dooi den voorzitter der liedertafel, den heer Fooij, een kernachtige toespraak tot 't publiek en tot de zangers was geliou- die Vrijdagavond op het Abonnements-1 den, waarin hij op de groote beteekenis N.V. Eerste Nederlandsche Looi- Extractfabriek v.h. Firma Wickerson& Zn., Steenwijk. Lederfabriek Gebrs. Kooperberg, Breda. N.V. Nederlandsche Maatschappij voor Lederhandel. Amsterdam N.V. Leder- en Schoenfabrieken Frans van den Assum Dongen. Machincnfabrik Turner AG Frank furt a./M. C. Albert Bode, Baarle-Nassau. Fa. Roosen de Bakker. Oisterwijk. 1. G. Bloch Stibbe, Amsterdam. Neptunus Gummi Mij., Amsterdam. Broekman's Schoenindustrie, Amster dam. van Sonneveldt, Amsterdam. Hiermede is het eerste honderdtal inzendingen bereikt. Het egaliseeren van het terrein voor de a.s. Tentoonstelling is opge dragen aan den laagsten inschrijver den heer P. van Oort te Raamsdonk. Omtrent den violist Sclimuller, (Zie advertentie a.s. Zaterdag.) 34101 Gele Kruis. De Voorzitter, de heer C. Witlox, opende de vergadering, heette de leden welkom en betreurde het dat de op komst. alhoewel beter dan voorgaande jaren, nog zoo gering is. Hij was er echter van overtuigd dat de aanwezigen de beste leden waren en daarom zou hij niet naar de kwantiteit, maar naar de kwaliteit kijken Daarna deelde hij mede dat de Secretaris, de heer J. de Graaff wegens ongesteldheid de vergadering niet kan bijwonen en de Penningmeesteresse, mej. H. Pullens, niet wegens sterfgeval Hij verzocht het bestuurslid Smolders voor heden de werkzaamheden van secretaris op zich te nemen. Uit het keurig en zeer gedetailleerd elfde jaarverslag blijkt, dat het ledental in het afgeloopen jaar wederom is toegenomen en dat de werkzaamheden van de vereeniging steeds meer en meer worden gewaardeerd Door de stichting van de kliniek is het arbeidsveld uitgebreid en beschikt de vereeniging thans over 4 afdeelingen n.l Ziekenverpleging, T. B. C.-bestrij- ding, Wijkkraamverpleging en Zuige lingenkliniek. De ziekenverpleging, die onder lei ding staat van de Eerw. Overste van de Zusters Dochters van het H. Hart, thans de provincie Noordbrabant 1 mag zich in de algemeene belangstel ling van de leden verheugen. Nog een Eerw. Zuster, gediplomeerd zieken verpleegster, is aangesteld, zoodat dagelijks 3 Zusters werkzaam zijn Van het magazijn wordt steeds druk gebruik gemaakt en het huursysteem, een vorig jaar ingevoerd, blijkt goed te werken. Ook voor de T.B.C. bestrijding is in het afgeloopen jaar veel werk verricht. Jammer, zegt de secretaris in zijn ver slag, wordt nog te weinig gebruik ge maakt van het consultatiebureau. Ge heel gratis kan van de werkzaamheden van dit bureau eebruik worden gemaakt. Bij 77 patiënten werden 1201 be zoeken gebracht, terwijl lighallen in bruikleen werden uitgegeven en 15 kinderen naar een sanatorium zijn geweest. De Wijkkraamverpleging heeft in korten tijd zoo'n vlucht genomen, dat tot aanstelling van een tweede Zuster is overgegaan moeten worden. De heilzame werking van deze afdeeling is het best te zien in de groote daling van sterfgevallen onder de zuigelingen Hulde bracht de secretaris aan Zuster Heuperman, die deze afdeeling in zoo'n korten tijd tot grooten bloei heeft weten te brengen. Aan het slot van het verslag wordt dank gebracht aan het gemeente bestuur voor de verleende subsidie en vooral aan den Voorzitter voor diens onvermoeid werken in het belang van de vereeniging. Ook aan de heeren doktoren werd dank gebracht voor de prettige samen werking. Tenslotte memoreerde de secretaris nog dat het op 28 Mei 1926 l2'/2 jaar zal zijn geleden dat de vereeni ging is opgericht. De voorzitter brengt een woord van dank aan den secretaris voor diens keurig, mooi gedocumenteerd verslag. Uit het finantieel verslag bleek dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar f8363.07 hadden bedragen en de uit gaven f7998.61, zoodat er een goed slot is van f 364 46. De voorzitter deelt echter mede. dat er nog rekeningen zijn te betalen en het saldo dan wel nihil zal zijn. De boeken en bescheiden, gecontro leerd door de heeren Maas en Hornman- de Graaff werden in orde bevonden. De begrooting voor het dienstjaar 1925 sluit met een bedrag aan ont vangsten van f 6075 en aan uitgaven van f7717.40, zoodat het zal sluiten met een nadeelig slot van f 1642 40. Dit tekort zal behalve uit subsidie gedekt moeten worden door vrijwillige bijdragen. is en met een bezoek vereert, zijn zoo over dreven, dat iedereen de onjuistheid daarvan inmiddellijk moet inzien Zoo zou hun behandeling de boomen voor 5 jaar vrij houden van ziekten en ongedierte en zou hun middel zoo krachtig werken, dat alleen reeds een bespuiting van den stam der boomen voldoende is, om ook de geheele kroon te zuiveren. Deze laatste bewering dient alleen om de aandacht van de onvolledigheid van hun behandeling af te wenden. Het is mij echter bekend en een der hier bedoelde lieden heeft dit op mijn bureau ook toegegeven, dat ook verder hunne behandeling met middelen geschiedt, die in geenen deele de uitkomsten kunnen opleveren, die zij er hun klan ten van voorspiegelen. De hierbedoelde lieden maken ge bruik van de propaganda voor de be strijding van plantenziekten, die door den Plantenztektenkundigen Dienst gevoerd wordt, maar waarborgen in geen enkel opzicht een goede uitvoe ring van hetgeen door ons wordt aan bevolen. Ik raad daarom alle bezitters van vruchtboomen aan niet in te gaan op de aanbiedingen van hen onbeken de personen, die soms zelfs beweren in verbinding te staan met den Plan- tenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen, wat evenwel volstrekt niet het geval is. Alleen als de behandeling der vruchtboomen onder controle van een der ambtenaren van den Plantenziekten- kundigen Dienst kan worden uitge voerd of indien omtrent de betrouw baarheid van den „spuiter" bij onzen Dienst inlichtingen zijn ingewonnen, dan zou men het werk (waarvoor het juiste tijdstip nu nog niet is aange broken) aan dezen kunnen opdragen. Men wende zich daartoe om inlichtin gen tot ondergeteekende. De Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst N VAN POETEREN. Bovenbedoelde heeren hebben ook hier hun practijken trachten uit te voeren, doch hebben leelijk slib ge vangen. De voorzitter wil hier opmerken dat het moeilijk is om thans, nu men nog geen gegevens omtrent de Kliniek heeft, een juiste begrooting te maken Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren Fr. Smolders en J de Graaff Daar geen tegen-candidaten zijn ingediend, zijn de aftredende herhozen. Verkiezing .van een bestuurslid wegens bedanken van den heer Adr. de Graaff. De voorzitter brengt dank aan den heer A. de Graaff voor het vele goede dat hij in het belang van de vereeni ging heeft gedaan en deelt mede dat door de leden geen candidaten zijn gesteld en daarom het bestuur de heeren F. Passier, van Dommelen en Surig candidaat stelt Bij stemming werd de heer Passier gekozen. Een voorstel tot verhooging van contributie ontlokte nogal eenige dis cussie. De heer K. Smith zou gaarne zien dat door de meergegoeden wat ruimer werd bijgedragen. De werkman moet op het oogenblik aan alles meer betalen terwijl dat, waar alles vandaan moet komen, het loon, steeds minder wordt. De Z Eerw. heer Van Riel is het gedeeltelijk daarmede eens. maar merkt op dat de werkman het grootste belang heeft bij het Wit-Gele Kruis. Liever zou hij zien dat door het bestuur maatregelen werden genomen dat het betalen wat gemakkelijker wordt ge maakt. bijv. dat per maand kan worden betaald. Na eenige discussie zegt de Voor zitter toe maatregelen daartoe te zullen nemen. Door den heer Adr Leijtens werd bij de rondvraag erop aangedrongen een gezinsverzekering in het leven te roepen. Dr. Sweens wees erop dat die al op vele plaatsen bestaat o.a. te 'sBosch. Besloten werd in die richting een onderzoek in te stellen en dan in een volgende vergadering met een voorstel te komen. Daarna werd de vergadering gesloten. Lezingen Dr. H W. E. Moller. RECTIFICATIE. concert in Musis optreedt, lezen we m de N. Rott. Crt. van Zondag 1.1. nog 't volgende: „De voordracht van Mendelssohn's concert kon moeilijk heter dan aan prof. Sclimuller worden toevertrouwd. Een violist van zoo eminente gaven zal aan de gestelde eisclien niets schuldig blijven. Een paar geringe afwijkingen in de intonatie waren, het spreekt wel vanzelf, aan invloeden van de tempe ratuur toe te schrijven. Dat de groote kunstenaar zijn toehoorders verrukt had bleek duidelijk uit de toejuichingen en herhaalde terugroepingen." En ten slotte nog een paar uittrek sels uit verschillende kritieken: De Maasbode van 0 Nov. 1922: „Daar voelen we toch weer immer den heerlijksten kant van Schmuller's violistiscli meesterschap, daar proeven we de beste zijde der grootsche en ver hevene talenten van den Amsterdam- schen Conservatorium Hoofdleeraar". De Nieuwe Rotterdamsche Courant van 6 Nov. 1922: „Schmuller handhaafde zijn naam als schitterend violist. Hij speelde met bewonderenswaardige technische een meesterschap, met de eigenschappen, die wij in het spel van den kunstenaar al zoo vaak bewonderd hebben." Het Centrum van 2 Dec. 1922: Mengelberg concert: Schmul ler speelde met verbluffende virtuosi teit, met fraai voorgedragen cantilenen en met soepele techniek De Tijd van 30 Nov. 1922: „Beethoven Cyclus: Schmuller is een virtuoos met buitengewoon groo te en veelzijdige talenten." Het Algemeen Handelsblad van 1 Dec.: „Het Concertgebouw Orkest: Schmuller, door Mengelberg en het or kest superieur begeleid, speelde het virtuoos passagewerk klonk zeld zaam klaar en gaaf Gisteren is alhier een aanvang gemaakt met den biljartwedstrijd die gespeeld zal worden tusschen de Vucht- sche Biljartvereeniging en de Biljart club „Hotel Verwiel" en was de uit slag als volgt: Eerste vijftal. VuclitWaalwijk. v. d. Venv. Mierlo 4280- GouwenbergBroek 6180. HermansG. v. Loon 8047. van Estv. d. Sanden 8068. VaassenKrieck 6480. Ingezonden Mededeelingen. Voor allen die sukkelen met moeilijkheden en onregelmatigen stoelgang ?ijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct Bij apoth. en drogisten. Vrijdag I.I., des avonds ten acht uur, had in de zaal van de R K. Werkliedenvereeniging de algemeene jaarvergadering plaats van het Wit In ons vorig verslag werd abusievelijk meegedeeld dat de lezing van Dr. Moller over Guido Gezelle zou plaats hebben op 23 Januari a.s., dit moet zijn 30 Januari. Naar wij vernemen bestaat er kans dat aan de R.K. Kliniek in de Mr. van Coothstraat eene specialiteit voor keel-, neus- en oorziekten wordt verbonden Op 't oogenblik maken reeds een 4 tal patiënten gebiuik van de hoogtezonbestraling. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomerde adverten tie der Flora-Bioscoop, waarin wordt medegedeeld dat deze en de volgende week. ook Zaterdagavonds ten 8 uur, de bijzondere en kostbare twee-week- sche serie film „Helena" of „de Onder gang van Troje" zal worden gedraaid. In ons nummer van a.s. Zaterdag zullen nadere bijzonderheden over dit grootsche filmwerk worden mede gedeeld. De Kynologen-Vereeniging „Waal wijk en Omstreken" zal Donderdag 29 Januari a.s. des avonds ten 8'/3 uur eene algemeene vergadering houden in Musis Sacrum. Het hoofdpunt der agenda zal zijn bespreking Tentoon stelling, waar de Raad van Beheer toestemming heeft verleend voor het houden eener Internationale Honden tentoonstelling van alle rassen op Zondag 26 April a.s. De leden en donateurs zullen dus zeker opkomen. Aanvullende voorloopige lijst van deelnemers aan de Intern. Tentoon stelling voor de Schoen- en Lederin dustrie. Waalwijk 1925. Geldersche Lederhandel, 's-Hertogen- bosch. Tweede vijftal. v. AstenC. Verwiel BogaertsDriessen Vinkv. Roessel Denissenv. Hilst v. Leusdenv. Laarhoven 327—354. 60— 57. 48— 60. 27— 60. 14— 60. 46— 60. 195—297. Om den beperkten tijd moesten van 't eerste vijftal door de winnende spelers 80 caramboles gespeeld worden, terwijl voor het tweede vijftal de partijen op 60 gesteld waren. De heer Vink, lid van de club „Ho tel Verwiel" mocht in verband met de sterkte der verschillende spelers on derling, aan dezen wedstrijd geen deel nemen. Het 1ste vijftal van de Biljartclub „Hotel Verwiel" wist met 27 punten te winnen, terwijl het 2e vijftal zelfs een voorsprong van 102 behaalde, zoo dat onze club in totaal hare zusterver- eeniging met 129 punten lieeft geklopt. De Vuchtsche biljarters hebben zich in het algemeen echter goed gehouden en zal binnenkort, als wanneer de twee de helft van dezen wedstrijd zal ge speeld worden vooral ons 1ste vijftal zich van den ernst van den strijd moe ten bewust zijn. De Vuchtsche Biljartvereen. heeft voor dezen match welwillend 2 medail les beschikbaar gesteld, wat de animo voor den wedstrijd in niet geringe ma- t verhoogt. Zondagavond gaf de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" alhier in de zaal van den heer P. van Cromvoirt een concert ter gelegenheid van de onthul ling van haar vaandel. Het concert dat alleen voor honoraire leden toeganke lijk was droeg uit den aard der zaak een gezellig, intiem karakter. Er was in elk opzicht te genieten zoowel van den subliemen zang van de liedertafel, die dien avond bijzonder op dreef was, als van de oer-komische scènes die door de jonge krachten op onverbeterlijke wees die het vaandel door alle tijden heeft gehad, dank bracht aan hen die door hun finantieelen steun de aan schaffing er van hadden mogelijk ge maakt en de liedertafel er mede had gelukgewtnscht, werd het vaandel van zijn omhulsel ontdaan en zette de lie dertafel uit volle borst „De vaandel- groet" in, welke door den heer L. van Cromvoirt speciaal voor deze gelegen heid was gecomponeerd en die door zijn prachtige volle accoorden en door zijn enthousiaste, massale vertolking, diepen indruk op de aanwezigen maak te. Het prachtige vaandel wekte terecht ieders bewondering; de liedertafel mag met recht trotsch gaan op het bezit er van en de leveranciers de bekende spe cialiteiten op dit gebied de Gebr. van Oven uit den Haag hebben hun naam wederom alle eer aangedaan. Ook wij wenschen de liedertafel ge luk met haar vaandel. Moge dit sym bool der eenheid een nieuw tijdperk van bloei brengen en in de toekomst nog menige medaille den kroon van het vaandel komen sieren. De Rijksvoorjaarskeuringen van hengsten zullen in de provincie Noord- Brabant gehouden worden: a. te Zevenbergen op Dinsdag 10 Februari e.k. voorm. 10 uur voor het type trekpaard; b. te 's-Hertogenbosch op Woens dag 11 Februari e.k. voorm. 9 uur voor het type trekpaard; c. te Waalwijk, op Vrijdag 27 Febr. e.k. des namiddags om half 3 voor hel type tuigpaard. De aangifte van ter keuring aan te bieden dieren moet geschieden min stens drie weken vóór de keuring bij den heer G. J. M. Wagenaar, Secretaris der Regelingscommissie te Heeswijk; Latere aangifte kan door de commis- tie toegelaten worden doch alsdan is een bedrag van 25.— verschuldigd. Betreffende formaliteiten welke bij de aangiften te vervullen zijn, worden ter secretarie der gemeente desge- wenscht inlichtingen verstrekt. Op het Bureau der Kamer van Koophandel alhier ligt ter inzage een ontwerp van dienstregeling voor de Spoorwegen. Zij die aanmerkingen daartegen wen schen in te brengen moeten dit voor 31 Jan. doen bij den Hoofd-Inspecteur der Spoor- en Tramwegen te 's-Gravenhage. NIEUWKUIK. Jaarvergadering ver eeniging „Het Wit-Gele Kruis". Maandagavond werd in de school- localen der Eerw Zusters de algemeene jaarvergadering gehouden van „het Wit-Gele Kruis". De Voorzitter, de heer C. v. d. Broek opende de vergadering met den chris telijk groet, heette allen welkom en bedankte de aanwezigen voor, de .trouwe opkomst. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Joh. van Dommelen, secretaris der vereeniging die over het afgeloopen boekjaar 1924 een keurig verslag uit bracht. Hieruit bleek dat door de Eerw. Zusterverpleegster gedurende het afge loopen jaar niet minder dan 1500 huis bezoeken werden afgelegd. Bovendien zijn zeer velen verpleegd in de kliniek, terwijl van het verplegingsmagazijn (hetwelk herhaaldelijk werd aangevuld) 120 keeren is gebruik gemaakt. Door de zuster werd niet opgegeven hoeveel persoonlijke offers door haar bovendien nog zijn gebracht in de uitoefening harer niet lichte taak. We weten het en zagen het zoo dikwerf aan, hoe storm, sneeuw noch vorst haar beletten kon den weldoende rond te gaan. Daarom dan ook is men in, zoowel onmid- delijk rondom onze gemeente vol lof over onze zoo ijverige verpleegster. Door den secretaris werd dan ook een bijzonder woord van dank gebracht aan de zusterverpleegster. hopende dat het haar gegeve zij de beste gezondheid en lust om hierdoor haar verheven arbeid nog tal van jaren enderonsuit te oefenen In het jaar 1924 traden tot het Wit- Gele Kruis elf nieuwe leden toe, een lid trad uit en vier leden vertrokken, zoodai de vereeniging thans 269 leden telt. Uit het finantieel verslag bleek, dat de vereenigingen een inkomste had van f 1620 13'/2. uitgave f 1326.2073, saldo f 283 05. Door den Voorzitter wordt aan den secretaris een woord van dank gebracht over het uitgebracht verslag en voor het keurig en accuraat beheer. m is» «m.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5