RpliiaÉI C. Klerks tnorm Succes RIJWIELEN, rechtszaken' Aan de orde begrooting dienstjaar 1925. Deze werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f 1562.70. in een der artikels een kleine wijzi ging gebracht zijnde, het bedrag van onderkomst bij de vereeniging voort aan vast te stellen op f 25.inplaats van f 5 Aan de orde verkiezing bestuursleden Ier vier aftredende leden de heeren C van den Broek, voorzitter, Th van Mierlo. A. Rombouts en A. van Steen sel. Bij acclamatie worden allen her kozen. Door den Voorzitter wordt de ver gadering dank gebracht mede namens de andere herkozen bestuursleden voor het in hen wederom gestelde vertrou wen en hoopt als voorheen met den zelfden ijver bezield in 't belang der vereeniging hun beste krachten te geven. Door den WelEerw. Heer kapelaan werd hierna eene lezing gehouden over „gezond leven". Op zeer duidelijke, leerzame en aan gename wijze behandelde spreker een vijftal punten n.l. luchtvrees, water vrees, voeding, aangeboren ziekte der mode en bijgeloof. Spreker mocht een aandachtig gehoor vinden en een hartelijk appl§us na zijne voordracht. Door den secretaris den heer van Dommelen werd hierna een woord van dank gebracht aan het gansche bestuur der vereeniging voor de bijzondere medewerking hnnnerzijds. wtlke hij als secretaris steeds in alle opzichten in 't beiang der vereeniging ondervindt De ZeerEerw. Heer Pastoor sluit zich aan bij de woorden door den secretaris gesproken ook het bestuur zijn dank brengende doch één persoon op de eerste plaats wil hij dit doen n 1. de Eerw. Zusterverpleegster zuster Flori- bertha. Spr. hoopt dat het gerucht als zou zuster Floribertha van ons heen gaan, niet bewaarheid wordt en daar om zullen we dan ook zoo noodig doen wat kunnen deze zuster te behouden. Niets meer aan de orde, sluit de Voorzitter de vergadering met den ge- bruikelijken groet. MADE. Nauwelijks is J. M. alhier door een bij ongeluk verkregen arm breuk hersteld of hem treft bij het hakken van hout, een ander onge val, n.l. zich de top van den duim rechterhand te hakken. De werkman B. in het Wegje alhier had Zaterdag op een zandwerk te Oosterhout, bij het vervoeren van grond gelegen op een z g, klpkar het ongeluk zijn voet ernstig te kneuzen Hij werd per bus naar Made gebracht om zich onder medische behandeling testellen. Op Vrijdag 23 Jan. a.s. zal des nam. 7 uur in het café C Avontuur een algemeene vergadering worden gehouden det Kyriologenclub. De agenda luidt 1. Opening, 2. Voorlezing der no tulen, 3 Ingekomen stukken, 4. Reke ning en verantwoording van den Se cretaris-penningmeester over 19z4 5. Betaling contributie en reservefonds, 6. Toekenning der verrassingen aan drie personen die de meeste bonnen hebben voor het aantrekken bijtvrijpak. 7. Bespreking en ontspanningsavond voor leden en donateurs, 8. Rondvraag, 9. sluiting. Niet-leden mogen de vergadering bijwonen tegen een kleine éntrée ter bestrijding in de kosten van aanschaf fing van kynologische artikelen. Vrijdag hield het üemend Zang koor „Symphonie" des avonds voor de donateurs en Zaterdagavond voor het publiek in het ledenlokaal der O L. School te Drimmelen, onder leiding van haar directeur Henniphaas, hoofd der school aldaar, voor een volle zaal een welgeslaagde uitvoering Met vol doening keerden de hoorders laat in den avond huiswaarts. De Kynologenclub ontving dezer dagen van den raad van beheer ver gunning om door genoemde olub voor Made en omstreken, mits alle soorten rashonden eraan deelnemen, op 30 Augustus een hondententoonstelling te doen houden. Dit is te Made de eerste tentoonstelling op dit gebied. De gepubliceerde uitvoering op Zondag j 1. door de tooneelclub „O B. K. te houden, werd voor velen die er heen gingen om er genoegen te vinden, een groote teleurstelling, om de eenvoudige reden, dat er geen uitvoe ring werd gegeven, en ook dit niet door .0. B. K was aangekondigd. V/èl hielden ze ter plaatse repetitie, maar niemand werd toegelaten, zoodat de velen onvoldaan huiswaarts keerden. Zaterdag werd door de harmonie St, „Cecilia" namens haar bestuur aanbesteed bij inschrijving, het bou wen van een kiosk. De inschrijving van J. van Alphen Jr. was f 458 en van die van C. van der Steen f 423, gegund. De werkman W. Z. alhier, ge raakte op de steenfabriek „De Donge", zoodanig met zijn hand beklemd dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Op de heden Maandag alhier gehouden veemarkt werden 76 stuks hoornvee en 34 stuks stuks biggen aangevoerd. Pi ijzen golden voor vetvee f 1,10 a f 1,15, kalfkoeien f 450 f 470, kalf- vaarzen f 375 a f 425, muntigen f 190 a f 240, hokkelingen f 125 a f 150, kalveren f 50 k f 65. biggen f 10 a f 13 per stuk. Handel goed. DUSSEN. Bij den landbouwer W. R alhier is dezer dagen een koe ge storven Het vleesch werd afgekeurd voor de consumptie en is in den grond gestopt. Wel een schadepost Ook in onze gemeente zal Zaterdag en Zondag a s. de film „Adoro Te" worden opgevoerd en wel Zaterdagnamiddag om half twee voor de dames, welke in het bezit zijn van een kaartje van f 1of van f0 50 en des avonds om 6 uur voor de heeren. Zondag op dezelfde uren voor de dames, alsook voor de heeren, maar dan voor hen die een kaartje hebben van f 0 25. Een zeer druk bezoek voor deze reeds zoo bekende j film wordt ver wacht. Wederom zal in café „De Post hoorn" bij J Lensveld een barak biljart concours plaats hebben, met mooie prijzen, daar ze door eenieder te gebruiken zijn, n.l een emitatie solarlamp, een stel nieuwe rijwiel banden en een paar beenkappen. MEEUWEN. Op 4 Februari a.s. des avonds 6 uur hoopt Ds. Kersten, lid van de Tweede Kamer met een politieke rede op te treden in de Ned Hervormde Kerk alhier. BREDA. De bevolking bedroeg op 31 December 1924 14635 mannen en 18514 vrouwen totaal 30449, tegen 14570 mannen en 15830 vrouwen, totaal 30400 op 31 December 1923 NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden. 20 Jan. 1952. Uit onze gemeente slaagden voor het diploma boekhouden, (Mercurius) de heeren J. Overweel en C. Bax Azn. De heer C. Visser is met ingang van 26 Jan. benoemd tot monteur-fitter bij het waterleidingbedrijf in de gem. Maarsen. Op uilnoodiging der Chr. Jonge- lingsvereeniging heeft de heer J. Zon neveld het Voorzitterschap daarvan aangenomen. In de bestuursvergadering der Heusdensche Harmonie is tot Voorzit ter gekozen de heer A. Bax. Zaterdag ontving de heer D. van Kuijk, gemeente-veldwachter, vanwege den Alg. Politiebond de gouden medail le wegens 30-jaren goede plichtsvervul ling. Des avonds bracht de Harmonie een serenade. 1 De Heer C. van Everdingen werd j.l. Zaterdag te 's-Gravenhage beëedigd als reserve-officier der cavalerie. Met ingang van 22 Jan e.k. is onze stadgenoot de heer Jac. Deurloo be noemd tot ambtenaar ter secretarie te Brakel. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 20 Jan. 1925 Ons bericht omtrent de instal latie van de schoenfabriek der firma P. Snoeren alhier, is niet geheel juist. De stikkerij is geheel ingericht door den heer M. van der Hammen te Waalwijk, die daar ook leverde een geheel stel origineele Pfaffstikmachines en die overige machines geheel moderniseerde en voorzag van de nieuwste Pfaff uitvindingen op dit gebied. KERKNIEUWS. De „Adoro Te" Film. In de juwelierszaak van den heer F. de Leeuw te 's-Hertogenbosch is de kostbare fraaie kist gereed gekomen, waarin geborgen wordt de „Adoro Te"- film van het Internationaal Eucharis tisch Congres te Amsterdam. Deze kist is vervaardigd van palis sanderhout met paneelen van satijn hout gemonteerd met zilveren handva ten, sleutelplaat en acht zilveren hoe ken. Op het deksel is aangebracht een fijn bewerkte zilveren plaat, waarop de wapens voorkomen van Z. H. den Paus, den Kardinaal-Legaat, van Amsterdam en van Nederland, met de volgende inserpitie: Conventus Eucharisticus Habitus Amstelodami A. D. M. C. M. XXIV S. Die 21e Usque Ad Diem 27 Julii Reproducite Cinematographica. Inscriptie en wapens zijn gevat in een fraai gewerkten band van eiken bladeren. Einde dezer maand zal deze kostbare kist met zijn historischen inhoud door den heer Dorus Hermsen uit Den Haag aan Z. H. den Paus te Rome worden aangeboden. De kostbare en fraaie kist is een ge schenk van den heer J. van Rooij (fa. F. de Leeuw) te den Bosch aan Z. H. Paus Pius XI. Vereering der H. Corporale te Boxtel. De ZeerEerw. Heer Spierings, pas toor der St. Petrusparochie te Boxtel heeft zich na de overbrenging van den H. Bloed-doek van Hoogstraten naar Boxtel rusteloos beijverd om de devo tie tot het H. Bloed te verbreiden niet alleen, maar ook om de vereering der H. Corporale, de oude wonderbare reli- quie binnen Boxtel den meest mogelij ken luister bij te zetten. Aan de votiéfkapel waarin den H. Bloed-doek berust is een prachtige mo numentale afsluling in koper en maho niehout aangebracht. Binnenkort wordt daar ook een nieuw altaar geplaatst en zullen langs de wanden in mozaiek en in gebrand schilderde ramen de tafereelen van het H. Sacramentswonder te Boxtel te zien geven. -Een uitgestrekt weiland wordt inge richt tot processie- en kruiswegpark. Daar ter plaatse verrijst een rustaltaar waarvan de romp in gewapend beton reeds gereed is. Dit altaar heeft den vorm van een lialven cirkel met eeu middellijn van 14 M. Vóór het rustal taar ligt het terrein, waarop voor 4000 personen plaats is, verdeeld in zeven vakken, van elkaar gescheiden door een haag waartusschen opgaande hoo rnen, die eens een dicht groen loover- dak zullen welven boven de H. Sacra- ments-processie waarin voortaan de kostbare schrijn met de H. Corporale zal worden meegevoerd. Het processiepark is tevens ingericht voor openbaren kruisweg. Ontwerper van het geheel is de heer Paul van Zochel te Boxtel, die ook met de uitvoering is belast. Bij Kon. besluit is de Hoogeerw. Pater L. B. Theissling O. P., magister- generaal van de Orde der Dominicanen, te Rome, benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Z.D.H. de Bisschop van 's Her togenbosch heeft benoemd tot Geeste lijk adviseur van de afd. Aalst van den Ned. R. K. Tabaksbewerkersbond, van den Ned. R. K. Textielarbeidersbond en van de R. K. Werkliedenvereeniging te Aalst den ZeerEerw. heer Pastoor L. J. A. N. Simouis; van de afd. Nue- tien van den R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel den Weleerw. heer B. J. M. Verhoeven, kapelaan te Ton- gelre en van de R. K. Vereeniging „Het Wit-Gele-Kruis" te Udenhout den Wel Eerw. heer kapelaan G. J. J. Vonken. St. Janski. Voor het Gerechtshof te Arnhem werd gisterenmorgen voortgezet de be handeling van de zaak tegen G. S., los werkman. P. C. van O., arbeider en C. W. O., arbeider, allen te Leerdam, die in appèl gekomen waren van een vonnis der Rechtbank te Tiel, waarbij zij wegens verzet tegen de politie en poging tot zware mishandeling van politiebeambten op 4 Mei te Leerdam gepleegd, werden veroordeeld ieder tol acht maanden gevangenisstraf. Het hof had op 3 September een nadere in structie gelast. Het betrof hier de vechtpartij tus- schen de politieagenten v. d Horst en v. d. Weide te Leerdam en vier be schonken personen (de drie beklaagden en J v. O de jongere broer van een hunner) Volgens de lezing der politie agenten hadden de beklaagden met messen willen steken v d. Horst had zich tegen J v. O. met den gummistok verweerd, maar J v. O was razend over de hem toegebrachte slag, op hem toegekomen met het geopende mes in de hand en v. d. Horst had uit nood weer zijn aanvaller neergeschoten Vol gens de lezing der beklaagden hadden ze geen aanleiding gegeven, de politie agenten zouden hen met gummistok ken mishandeld hebben en toen J v. O. neergeschoten hebben J. v. O. was door het schot doodelijk getroffen en overleed kort daarna. Get. v d. Horst en get v. d. Weide beiden politieagent te Leerdam, blijven, na door den president gewezen te zijn. op het belang van hun eed. volkomen bij hetgeen door hen in het proces-ver baal is vermeld. Get. A. Dekker, machinezetter te Leerdam, zag, dat de agent v. d. Horst een der beklaagden een slag met de gummistok gaf en even later een schot loste. Get. weet zeker, dat de bekl. geen aanleidende oorzaak gegeven kan hebben. De advocaat generaal acht deze zaak zeer ernstigzeer veel wordt er hier gevergd van het Gerechtshof, dat moet beslissen over schuldig zijn of vrij spraak. De nieuwe instructie heeft ge openbaard, dat v. d. Weide en v. d. Horst ten volle betrouwbaar zijn wanneer nu het Hof beklaagden vrij spreekt, zullen v. d. Weide en v. d. Horst vervolgd worden wegens mein- eed De zaak doet veel denken aan de Papendrechtsche zaak. aldus spr. De beklaagden staan dusdanig bekend dat ze zich niet als lammeren zullen gedra gen hebben; spr. acht het vaststaande, dat alle vier beklaagden hun mes ge trokken zullen hebben Spr. requireert tegen den bekl. G. S. wegens mishandeling en weerspannig heid een gevangenisstraf van negen maanden, tegen de beide andere be klaagden een gevangenisstraf van acht maanden. De verdediger, Mr. van Nes uit Tiel, bepleit vrijspraak. BINNENLAND. Eenige belangrijke cijfers betreffen de de grond-, personeel .rijksinkomsten en vermogensbelasting komen voor in de December-aflevering van Maand schrift van het Centraal Bureau voor de statistiek. Uit de gepubiliceerde gegevens blijkt, dat de opbrengst der grondbelasting voor de gebouwde eigendommen in hoofdsom is gestegen van f 9 886 000 over 1914 tot f 12 417 000 over 1923 en voor de ongebouwde eigendomnv n van f 5.854.000 over 1914 tot f 5 927.000 over 1923. Voor de personeele belas ting steeg de opbrengst der belasting in hoofdsom van f 14 125 000 over 1914 tot f 25 900.000 over 1923. Het over eenkomstige bedrag voor de rijksin komstenbelasting, voor zoover betrekking hebbende op het aantal physieke personen binnen het rijk wo nende, is toegenomen, behoudens een teruggang vooi 1918/19 van f25 005 000 over 1915/1916 f 130 093 000 over 1921/1922, waarna een daling volgt tot f 110 987 000 over 1922/1923. Voor Je vermogensbelasting is de opbrengst der belasting in hoofdsom toegenomen .an f 3 481 000 over 1915/16 tot f13 007 000 over 1920/21, waarna onder den invloed der malaise een leruggang is gevolgd tot f 11.690.000 over 1922/23. „De Kampioen", het orgaan van den A N.W.B., Toeristenbond voor Ne derland, verneemt, dat de Rijksmunt te Utrecht rijwielplaatjes, die bij het om buigen breken, gratis door nieuwe vervangt, als men de beide stukken opzendtalthans een der leden van den Bond heeft dit ondervonden De „Tel", kan nog melden, dat de automatische overschrijvingen voo» gas waterleiding en electriciteit vermoe delijk 1 Maart zullen kunnen ingestelo worden. Tegen 1 April hoopt de directeur de „automaten" voor de kranten abon nementen,lidmaatschapskaarten, leven:- verzekeringen, enz. te kunnen doe- ingaan. Over het verloop van den dienst was de directeur, de heer Lazonder. zeer tevreden. Er zijn weinig klachten «erwijl er toch dagen zijn dat meer dai 50 000 posten worden afgedaan. Aan „De Tijd" ontleenen we een en ander omtrent de vergadering van den kieskring Tilburg. De Voorzitter, inr. G. Passtoors, die als lid van de commissie uit het bonds- bestuur, met St. Michaël het overleg had gepleegd, verklaart dat de commis sie wel degelijk aan „St. Michaël" had aangegeven op welke wijze de actie in overeenstemming zou kunnen worden gebracht met de inzichten van het bondsbestuur. In de door „St. Michaël" aangeboden voorstellen tot wijziging der concept-statuten ontbrak evenwel nog geheel het element van onderge schiktheid, dat het bondsbestuur nood zakelijk achtte om de beweging te kun nen tolereeren. Het bondsbestuur zou om het groote belang van de zaak St. Michaël willen tolereeren, mits uit drukkelijk uit de statuten blijkt, dat deze vereeniging ondergeschikt is aan het bondsbestuur en in het bestuur van het verbond als zoodanig leden van 't bondsbestuur zitting hebben. Een voorstel-van Dommelen, om in deze vergadering geen uitspraak te doen, doch af te wachten wat de resul taten zullen zijn van de onderhandelin gen van prof. Aengenent, werd met 85 tegen 70 stemmen aangenomen. Daarna werd aan de orde gesteld de motie, in de vergadering van de kies- vereeniging te Tilburg aangenomen, waarin het beleid van den bondsvoor zitter ten sterkste werd afgekeurd. Met zitten en opstaan werd gestemd en het aantal vóór en tegenstemmers scheelde zoo weinig, dat (daar de moge lijkheid niet was uitgesloten dat de telling niet geheel juist was), werd aan genomen, dat de stemmen hadden ge staakt. Donderdag zal het concept-program worden behandeld. Ingesteld is een Staatscommissie, welke er rapport over zal hebben uit te brengen in hoever de regeering met in achtneming der grenzen, welke de open bare kas stelt, een normale ontwikke ling van voorbereidend hooger en mid delbaar onderwijs kan mogelijk maken en een redelijk verband kan bevorde ren tusschen de salarissen van het per soneel bij dat onderwijs aan rijks-, ge meente- en bijzondere scholen werk zaam. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 21 jan 8'/3 uur Athletiek- oefeningen voor de Quick-leden in de Openbare School. Donderdagavond 7 uur Cursus les „Eerste Hulp bij Ongelukken in hei Gymnastieklokaal. Donderdag 7'/4 uur Ontwikkelings avond R K. Werkliedenvereeniging. Donderdag 22 Jan. Repetitie W G V. 8 uur, Donderdag 22 Jan. Repetitie Gem. Koor „Oefening en Vermaak". 8!/2 uu». Donderdag 8V2 uur vergadering Quick-supponersciub in de zaal van den heer Fransen. Vrijdag 8 uur Abonnementsconcert Schmuller in Musis Sacrum. Vrijdagavond 7 uur voor de aspirant leden en 8l/4 uur voor de leden der R K Gymnastiekvereniging „Kunsi en Krachi" repetitie in het Patronaats gebouw. Maandag 8 uur Concert Liedertafel „Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Dinsdag 27 Jan. Waalwijks Gem Zangver Kwartover 8 uur repetitie voor dames en heeren GEMENGD NIEUWS. HET AUTO-DRAMA TE NIJMEGEN. Hoe het ongeluk gebeurde ligt in het duister. Omtrent het ernstige auto-ongeluk, dat Zaterdag te Nijmegen heeft plaats gehad en waarvan de voornaamste bij zonderheden bereids werden gemeld, kan de „Tel." nog het volgende mede- deelen. De familie Ophuijsen, man, vrouw en twee dochtertjes, resp. van 11 en 8 jaar waren 's middags met hun gesloten Ford-auto naar Arnhem geweest. Te Nijmegen teruggekeerd had men nog eenige boodschappen in de stad ge daan, waarna de auto weer naar de Waalkade reed. rDe heer Ophuijsen bestuurde den wagen, naast hem zat zijn 8-jarig dochtertje, achter hem zijn vrouw en naast deze het oudste kind. Ooggetuigen zagen omstreeks kwart over vier de auto in tamelijk snelle vaart het z.g. Venetië afkomen en de Waalkade, tusschen de Electrische Centrale en de aanlegplaats van het veer, dwars oversteken. Tot ieders ont zetting reed de auto naar de rivier en stortte van den hoogen wal in de Waal. Het voertuig verdween onmidde- lijk in de diepte. (In de „Geld." lezen wij o.a. het vol gende: Het politierapport acht deze lezing het meest waarschijnlijkde heer Ophuijsen is uit Klein Vinetië komen rijden, dat is het nauwe straatje, recht tegenover de korte Brouwerstraat, dat tusschen Lage Markt en Waalwal ligt. Klein Vinetië is maar een straatje van enkele meters lang, zoodat de vaart van de auto niet bijzonder groot kan geweest zijn! hij moet echter 'an dit straatje uit pardoes in de Waal zijn gereden, inplaats van naar rechts of links te draaien op de Waalwal, die daar, zooals men weet breed genoeg is. Naar wij al zeiden lag de wagen 15 k 20 M. van den wal afde wal is daar een meter of vijf hoog; aangenomen kan worden omdat er een groot gat in den kap is dat de wagen, toen hij in de diepte viel, over den kop is gesla gen en daarna in het diepe water ver dwenen. Te voren was het acht-jarig meisje eruit geworpen, maar de vader achter het stuurrad en de moeder met het andere meisje, die achterin zaten, waren ingesloten.) Schippers, die het ongeluk hadden gezien, begaven zich in hun bootjes en zagen enkele oogenblikken later een meisje boven komen. Het dreef op haar kleertjes met den stroom af en weldra werd het kind door een der schippers opgepikt, die het naar den wal bracht. Het meisje bleek aan de handen en aan een der beenen niet ernstig gewond te zijn. Zij zeide, nadat men het in den nabijzijnden politiepost had gebracht, dat, toen men de Waal kade dwars was overgestoken, haar moeder had geroepen, dat het verkeerd ging. Direct daarop was de auto over den kop van de kade geslagen en ver der herinnerde zij zich niets meer. Hoe dit meisje uit den auto is geraakt, is nog niet opgehelderd. Inmiddels hadden schippers met dreggen en stokken getracht, te ont dekken, waar de auto zich bevond. De ze bleek op ongeveer 8 M. afstand van de kade, drie M. diep onder water te liggen. Na veel moeite slaagde men er in. kabels aan de auto te bevestigen en dezen op te trekken tot het ondiepe ge deelte van den oever. Plotseling gingen de lichten van den auto aan, vermoede lijk doordat men het contact had aan geraakt. De wagen had toen wel een uur onder water gelegen, zoodat de in zittenden verdronken waren. Achtereenvolgens haalde men de lij ken van het echtpaar Ophuijsen en van hun 11-jarig dochtertje op den wal. Deze werden naar het Wilhelmina- Ziekenhuis vervoerd. Het geredde meisje was reeds over gebracht naar het R.K. Ziekenhuis en werd, na daar -te zijn verbonden, bij een bevriend gezin het verongelukte echtpaar had te Nijmegen geen familie opgenomen. Het lijk van den heer Ophuijsen werd achter het stuurrad gevonden in de zelfde houding, waarin men hem rij dende had gezien. Ook de andere lijken droegen geen sporen van een dood strijd. De heer Ophuijsen was directeur van een scheepswerf te Huihuizen bij Bemmel. Een groot bedrag aan geld werd op zijn lijk gevonden. Men schrijft uit Nijmegen aan 't Handelsblad: In verband met het te water raken van een auto j.l. Zaterdagavond te Nij megen, waarbij drie personen verdron ken, kunnen wij nog het volgende mel den: Zaterdagavond omstreeks 11 uur is 'n Duitsch 22-jarig meisje op de plaats van de Waalkade, waar omstreeks 5 uur de auto te water reed, in het water gesprongen. De schipper, die het doch tertje van den heer Ophuijzen om 5 uur gered had, heeft ook deze drenke linge aan den wal gebracht. Het bleek, dat zij de bedoeling had, een einde aan haar leven te maken; zij gaf dan ook haar spijt over haar redding te kennen. Bij onderzoek is gebleken, dat dit meisje Vrijdagavond door den heer Op huijzen per auto naar het Victoriaho- tel moet zijn gebracht en hij haar Zater dag morgen nog heeft bezocht. Op haar kamer vond men een be drag van 5000 met een brief, waarin zij haar verstandhouding tot den heer O. verklaart en- zegt, niet zonder hem te kunnen leven. Ook is gebleken, dat de heer O. een groote som gelds bij zich droeg en deze beide personen het plan hadden, de volgende week naar Amerika te vertrekken. Nadat de auto aan den wal was ge bracht is gebleken, dat de stuurinrich ting nog goed werkte. Van M. heeft hedenmorgen bij zijn voortgezet verhoor door den rech- ter-commissaris een volledige -bekente nis afgelegd, zoowel wat betreft het dooden van den makelaar Busch als 't verbergen van het lijk. Als verdacht van verduistering van een bedrag van 240 ten postkan tore Roosendaal is door de marechaus see gearresteerd de kantoorbediende S. van dat kantoor. Eeu inbreker, die bij den caféhou der v. A. aan de Kade te Roosendaal gouden voorwerpen heeft gestolen, is in Esschen, België, gearresteerd. De beide daders van de inbraak bij den caféhouder v. d. B. aan de Wouwsche straat aldaar, zijn te Roosendaal aan gehouden. Bij het passeeren van het spoor wegviaduct bij het station Amersfoort werd hedenmorgen het paard van den veldartelerist J. Muller, afkomstig uit Emmer Erfscheiderveen, door een juist passeerenden trein gegrepen, waardoor de bereider tegen den grond geslingerd werd. Hij werd in deerniswekkenden toestand opgenomen en naar het mili tair hospitaal vervoerd, alwaar hij korten tijd later overleed. Zondagmiddag wandelde de 23- j iiige boerenarbeider van B afkomstig uit Schijndel te Eindhoven, met een vriend ongeveer op de grens Eindho ven—Son, toen er een 7 tal wielrijders aan kwamen gereden Een dezer 7 personen riep iets van „boerenkinkels" mi-t hPt van zelfsprekende antwoord „Dat ben je zelf" waarop een verde re wooidenwisseling volgde en een der wielrijders zijn mes zwaaide en Van B twee keer over zijn rug sneed. Per auto van dr. Goyarts is de mis handelde naar het R. K Gasthuis te VVoensel vervoerd De wonde bleken wel ernstig, maar de toestand van den man is gelukkig niet levensgevaarlijk. De dader is gearresteerd en heeft bekend. Toen bij den 68 jarigen alleen wonende G. de B. te Houten (bij Utrecht) tot in den laten ochtend de vensterluiken gesloten bleven, ver schafte men zich toegang tot de niet gesloten woning en vond de ongeluk kige met brandwonden aan borst en gelaat dood liggen op den vloer Waarschijnlijk is hij bij 't aanmaken van den kachel met het vuur in aanraking gekomen. In de kamer was geen vuur meer tebespeuren. Slechts een dichte walm kwam den binnentredenden tege moet. Zondagavond is de 45 jarige H. de Louw uit Berghem bij Oss op weg naar huis, door de tram gegrepen en zijn hem beide beenen afgereden. Ver- moedclijk was 't de laatste tram, want daar niemand van het trampersoneel iets heeft bemerkt, moet de ongeluk kige reeds citca een uur bij volle be wustzijn op de plaats van het onge val hebben gelegen, toen voorbijgan gers hem te circa 10 uur vonden. Direct werd dokter Wassman uit Oss gewaar schuwd. die zoo spoedig mogelijk, na een eerste verband, den getroffene naar de Broeders van Johannes de Deo hier-ter stededeed vervoeren, nadat hem de laatste H.H. Sacramenten waren toegediend Het linkerbeen was zoo goed als geheel verbrijzeld, terwijl het rechter zoodanig gekneusd bleek, dat Dr Free- ricks tot amputatie van beide moest besluiten. Hoewel de toestand zeer ernstig is maakt de getroffene het vrij goed en is nog steeds bij bewustzijn gebleven. De man is getrouwd en vader van 5 kinderen. Gevraagd naar de oorzaak kan hij zich niet. herinneren, hoe het ongeluk plaats had. ADVERTENTIëN. heb ik met den verkoop mijner omdat ik een prima fiets lever aan billijken prijs en daarbij zeer coulant ben in garantie opvattingen. Ik lever U alle eerste klas fabrikaten, w.o. GAZELLE, BURGERS, SIMPLEX, BATO, SERVA EN ANDERE, terwijl ik reeds voor 65.een beslist degelijk Rijwiel kan leve ren met één jaar schriftelijke garantie. Grooten voorraad in alle ONDERDEELEN, tevens meest gesorteerde adres in allerlei LUXE ARTIKELEN, alle soorten Lantaarns, Zaklam pen, Batterijen, Handwarmers en verder al het denkbare dat met den rijwielhandel in verband staat. 33152 Annex Reparatie-Inrichting Grootestraat 4, D R U N E N.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6