DE ECHO VAN HET ZUIDEN TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Januari 1925 Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 29 Januari. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te hou den op Vrijdag 30 Januari a s. des namiddags 63/4 uur ten RaacHiuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het Werk liedenreglement. 3. Vaststelling van een nieuwe sala risregeling voor de ambtenaren en goedkeuring van de door Burgemeester en Wethouders vastgesfelde loontabel voor de werklieden, in dienst dezer gemeente. 4. Voorstel tot het bouwen van 2 ambtenaarswoningen bij de Gasfabriek. 5 Voorstel tot toekenning van een voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O, wet 1920 voor de ULO-school van het Dep. „Langstraat" der Mij. tot Nut var. 't Algemeen. 6 Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van school- meubelen voor de Christelijke School 7. Voorstel tot verhuring van een der woningen, aangekocht van H. M. van Erp. 8. Voorstel tot het aangaan van een geldleening tot dekking van de kosten van aankoop der panden van A. C. de Greeff. 9. Beantwoording van de vragen van het raadslid A. de Graaff in zake het tarief voor de levering van electriciteit. 10. Voorstel tot vaststelling van al- gemeene regelen voor het verkoopen van bouwterreinen in de Mr. van Coothstraat 11. Benoeming van: a. een lid in de Commissie tot wering van Schoolver zuim (vertrek van het lid J.J Noijen) b. een lid in de Commissie voor de Teekenschool (niet-aanneming herbe noeming B. J. H. C. Timmermans). 12 Mededeelingen in geheime ver gadering. Zaterdagavond heeft de heer C. van Zeist z'n nieuwe zaak geopend, die thans is overgebracht naar het pand vroeger bewoond door den heer P. Bierlaagh—v. d Heijden, nabij de Markt. De winkel, die nu op een uitstekenden stand is gelegen, heeft een geheele verandering ondergaan en ziet er uitstekend uit. Mooie etalage.kasten, die wij wel liever in wat lichter tint hadden zien gehouden, bergen tal van artikelen, zoowel voor de heeren confectie als kleeding naar maat en verdere zaken op dit vak betrekking hebbende. Het geheel maakt een goede indruk en wij twijfelen er niet aan of ook de heer van Zeist zal succes hebben met dit bedrijf, nu een moderne goed gesorteerde zaak op dezen inooien stand is ingericht. De tooneelvereeniging „Vrienden kring" alhier, zal a.s. Zondag een uitvoering geven in Tilburg. We wenschen haar gaarne evenveel succes als bij de laatste uitvoering in onze plaats. Wij vestigen nogmaals de aan dacht van leden en donateurs der Kynologenvereeniging op de belang rijke algemeene vergadering die Donder dagavond in hotel Gerris wordt ge houden. O.a. komt ter sprake de tentoonstelling. Aanvullende voorloopige lijst van deelnemers aan de Internationale Ten toonstelling voor de Schoen- en Leder industrie, Waalwijk 1925. Aug. W. Kulche, Tilburg. Biüder Winkle, Altensiadt a Iller. N.V. Verschuur Co's Electrische Schoenfabriek, Nijmegen. Wanneer we een verslag schrijven over de drukbezochte uitvoering der Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Maandag 26 dezer, dan willen we ditmaal beginnen met het koor zelve Niet omdat de solisten ons niet hebben voldaan, neen. maar omdat het koor zelf dezen avond zoo'n bijzonder gunstige indruk heeft gemaakt. We zouden haast durven zeggen dat we de liedertafel in geen jaren zoo hebben hooren zingen. Er zat pit in, er werd goed, maar ook met elan gezongen, al gelooven we ook dat de keuze der nummers hiertoe het hare heeft bijgedragen er waaide zooals men dat wel eens zegt, een frissche wind er. we hopen dat dit zoo blijven moge. Oud van jaren, maar toch steeds nieuw en mooi blijft „Hymne van de Vlieghe", en niet minder schitterend werd gezongen „Sauls Lierzang" van Gevaert, dat waren de nummers van het koor. Evenals de nummers voor Gemengd koor „Serenade van een Landsknecht", maar vooral „Vlaamsche Kermis" dat een uitnemende vertolking vond, legden zij opnieuw getuigenis af van de goede krachten, groote ambitie en studielust der leden, maar niet minder van de onvermoeide en wel geslaagde pogingen, de goede leiding van den directeur onzer bijna vijf-en- zestig jarige. Hun een eeresaluut voor deze prestaties. Als solisten werkten ditmaal' mede Mej. T. Kallenbach, sopraan te 's Bosch (begeleid door haar vader den heer Kallenbach, nog eene jeugdige artiste, beschikt over een mooi, lief sopraan geluid, zij 't aan 't begin harer carriëre misschien nog wat zwak. Zij zingt zeer muzikaal, met aardige voordracht en heeft het publiek doen genieten in „de Aria die Susanna uit Figaro, maar nog meer in hare liedjes na de pauze, waarvan eenige zeer mooi tot ons kwamen. Het publiek bracht haar hartelijke ovaties. Het prachtige baritongeluid van den Bosschen zanger den heer Rob Gevers, ten onzent nog weinig bekend was voor velen een openbaring. Hij heeft uitstekend gezongen, zoowel z'n stem als z'n muzikale voordracht (niet z'n pose) vielen zeer te loven Hij zong „la coupe du roi de Thule" en een paar liederen van Andriessen Werkelijk de beide Bossche artisten hebben aan 't welslagen van dezen avond een goed stuk bijgedragen en hebben het publiek zeer doen genieten, wat bleek uit het krachtig applaus, wat beloond werd door de prachtige duo uit „Toover- fluit" van Mozart, een mooie toegift en een schitterend slot. De president van O. en V. de heer A. C van der Heijden, bracht het Bossche drietal op de hem alleen eigen wijze dank, alsook aan leden, directeur en niet te vergeten den accompagnateur den heer Joh. Ver hoeven, die vooral in „Hymne" ons liet genieten van z'n kunnen en daarvoor dezen avond zulk een prima vleugel te zijner beschikking had. Den leden der R K. Werklieden vereniging en ook belangstellende niet-leden staat a s. Maandag een schitterende avond te wachten. De Kon. Harmonie „Euphonia" te Kaats heuvel heeft n.l. aan de harmonie I 2^?^°° se"ee' helonBeloos dc O. een gr0Qt concerJ aan. maar men moet niet komen met maat regelen die onaannemelijk zijn. Na een krachtig peroratie waarin spr. de woorden van Mgr. dr. Poels aanhaaldenbedrijfsorganisatie verwe zenlijken, sloot spr. zijne met vuur uitgesproken rede. Vele ongeorganiseerden gaven zich als lid op. I DRUNEX. Het groot vocaal -en instru- I mentaal Concert, Zaterdagavond door de harmonie „de Volharding" gegeven, ter ge- legenlieid van de feestelijke opening harer nieuwe Concertzaal, heeft een schitterend verloop gehad. Waar de medewerking was verzekerd van mej. Ada Feenstra, sopraan, Mevr. Roline Baronesse Van Pal-landt van Eandwijck, alt, de heer Thomas Rokers, tenor, allen uit Nij megen, kan het niet anders of dit concert moest slagen, moest er een worden zooals nog nooit tevoren in de gemeente een is ge geven. Nadat de muzikanten op het ruime po dium, dat heel aardig was versierd, hadden plaats genomen, nam de heer Leo Sikkers, president van de Harmonie, het woord. liet was hem hoogst aangenaam hier he den de eerste te mogen zyn 0111 tot allen het woord te richten. Niet dat men van hem een schitterende rede, of een historisch overzicht moest verwachten, meer bespraakte perso nen, heden hier aanwezig, zullen dat doen, maar omdat hij allen voor-het eerst in deze zaal een hartelijk welkom kon toeroepen. Dat de opkomst zoo overweldigend groot is, daarin ziet hij een bewijs, dat het werken en streven van de harmonie „de Volharding" wordt gewaardeerd en dat is voor hen een prikkel om op den ingeslagen weg voort to gaan. Op de eerste plaats roept hij dan den Edel- achtb .lieer Burgemeester een hartelijk wel kom toe, want uit zijne aanwezigheid mag wederom blijken, dat hij „de Volharding" een goed hart toedraagt. v Vervolgens bracht hij dank aan den heer Th. Elshont, die zoo bereidwillig is geweest om deze zaal te bouwen, aan den directeur en werkende leden die voor het belang van de vereeniging alles over hebben en aan den „St. Crispijn geboden. Het programma bevat de meest be kende 'nummers o m. Valse Interompue. la Muette de Portici, Czardas de '1 opera Der Geist der Woiwoden, La Favorite enz. Heb ik, aldus vervolgde spr., gezegd, geen historisch overzicht te zullen geven, een klein tipje van de historie wil ik oplichten, en dat is 0111 mannen als de lieeien J. Els- hout. meester Brok, J. I.Tpelaar en Th. van Delft, die van „de Volharding" hebben weten te maken, wat ze is geworden, te eeren. Het bestuur heeft gedacht in aller geest te W/li noinA„0-' Mo* ,„ft handelen, door de portretten van deze wer- Wij gelooven dat we hieraan niet kers hier' in de /aal een eereplaats t0 geven. veel behoeven toe te voegen. Een dergelijk muziekcorps met dergelijk programma zegt meer dan voldoende Het derde Abonnements concert in „Musis Sacrum" bracht ons 1.1 Vrijdag, den genialen violist den heer Alexander Schmuiler, aan den vleugel Marcel van Gooi. Na het vele wat wij reeds van deskundige hand en uit critieken der groote bladen overnamen, zullen wij niet behoeven te zeggen, dat deze artist, met een wereldver maardheid, die met een Mengelberg Amerika bezocht en ook daar de grootste triomfen vierde, hier het grootst denkbare succes heeft gehad. Zijn programma bestond uit werken van Mendelsohn, Bach. Huby Tschai- kowsky en Saint-Saëns en heeft het kunstminnend publiek, dat de meest gespannen aandacht toonde, zeer doen genieten, 't Was een prachtvolle avond. Maandagavond had in de zaal van den Gildenbond eene groote propaganda vergadering plaats voor alle mannen en meisjes, zoowel voor georganiseerden als ongeorganiseerden, werkzaam in de schoen- en leder industrie. Toen de Voorzitter van dc vak- vereeniging, de heer Nic van Gorcum, de bijeenkomst opende, was de ruime zaal geheel gevuld met belangstellen den. Hij riep de sprekers de heeren F. Passier en Hulsemans, een hartelijk welkom toe en vertrouwde dat velen zich als lid van de vereeniging zullen opgeven. De heer F. Passier zette op bevatte lijke wijze het Collectief Arbeidscontract uiteen en wees vervolgens op de daarin door de patroons voorgestelde wijzigingen. Daarbij wees hij vooral op de werktijdverruiming die de patroons wenschen n.l. 2500 arbeids uren per jaar. Hij wekte de aanwezigen tot krachtige propaganda op, opdat de (Langdurig applaus). Spr. hoopt dat door deze zaal de muziek in nog meerdere mate zal worden beoefend dan zulks tot beden het geval kon zyn. De Édelachtb. heer Burgemeester, mr. H. Loeff, hierna het woord nemend, zegt de uit- noodiging 0111 deze plechtigheid te komen bijwonen, gaarne te hebben aanvaard, het zelfs als e^n eer heeft beschouwd, wijl hij daarin mag zien de goede verstandhouding die er bestaat tusschen de harmonie en hem. Nu deze zaal er is, bestaat de gelegenheid om zich in de muziek nog meer te bekwa- m n en spr. hoopt, dat onder de kundige leiding van den heer Van Huiten de Harmo nie meermalen gelauwerd uit het strijdperk- zal mogen terugkeeren. Hij durft hopen en-vertrouwen dat tus schen de twee bestaande vereenigingen steeds een aangename verstandhouding »n een faire concurrentie-strijd zal heerschen, opdat daar door een prikkel zal blijven bestaan tot ijverige studie. Na deze rede werd door een dochtertje van den heer Pelders uit Waalwijk, den di recteur een prachtig bloemstuk, in den vorm van een harp, aangeboden. De heer Aug. van der Heijden, Voorzitter van de Liedertafel Oefening en Vermaak te Waalwijk, hierna het woord verkrijgende, wenscht de harmonie, namens zijn vereeni ging, het beste toe met de verkrijging van deze zaal. In een schitterende rede, die met schier ademlooze stilte werd aanhoord, schetste spr. de groote beteekenis van de muziek. Daarna werd met de afwerking van het programma begonnen. De harmonie bracht op verdienstelijke wijze het in Helmond bekroonde „Le Echo du Pays" van Andrieu, de mooie in Nijmegen bekroonde fantasie „En Garnison" van Min ne, ten gelioore. De gelieele uitvoering getuigde van groote studie onder bekwame leiding. I)e hoofdschotel van den avond was het optreden van de dames, die het vocale ge deelte voor hare rekening hadden genomen. Met groote verdiensten werd door mevr. Roline Baronesse van Pallandt van Rand- wijck gezongen Aria uit Xerxes van Hiindel, Ave Maria van Schubert en Bergerette van Weckerlus. Deze begaafde zangeres beschikt over een zeldzaam mooi, krachtig geluid en warme voordracht. Mej. Ada Feenstra zong eveneens zeer ver dienstelijk, Arie Nun bent die flur, uit de Schöpfung, I111 Wagenden Tanze van Tscliai- kowsky en Lenz van Hiklach. Met haar mooi breed geluid zong ze de zware nummers op werkelijk onverbeterlijke organisatie spoedig weer als een hecht j Wijze en het luide applaus dat na de num- bolwerk zal komen te staan en voor de rechtmatige belangen van de leden zal kunnen opkomen. Doet men dit niet, blijft men laks, dan zal de tijd spoedig daar zijn, dat van de eens verkregen rechten niet veel meer over blijft en men geleidelijk weer toe standen, wantoestanden, gaat krijgen van weleer. Aan vrouw en kinderen is men het verplicht te waken, dat dergelijke toestanden niet wederkeeren. De heer Hulseman hierna het woord krijgende, wees er op dat 2500T „-u I bekwamen pianist J. Verhoeven. arbeidsuren per jaar practisch neer- Het concert door de harmonie komt op een 55 urige arbeidsweeken met het oog op de toestanden in de industrie is dat onaannemelijk Door daaraan mede te werken zou men de geheele vakbeweging, voor welks tot standkoming zooveel is gedaan, neer halen. Spr. wijst er vervolgens op dat door den heer Denteneer sinds lang in mers der solisten door de zaal daverde, was dan ook welverdiend. De heer Rekers, een oude bekende, zong als altijd met groot succes werken van Men delssohn en G. Puccini. Uit alles bleek, dat de heer Rekers, die over een mooi tenorgeluid beschikt, onder kundige leiding staat. De heer Aug. van der Heijden uit Waal wijk, bracht de medewerkende dames dank voo» hare bereidwilligheid en bood haar namens „de Volharding" prachtige bloem stukken aan, uit het bekende bloemen-ma- gazijn van den heer N. van Dongen te Waal wijk. Vooral wensclite hij ook een woord van hulde niet te onthouden aan den wel is waar nog jeugdigen, maar niettemin al kwamen pianist J. Verhoeven. Het Concert door de harmonie hare leden bij gelegenheid van de opening der nieuwe zaal, aangeboden, zpl niet gemakkelijk wor den vergeten, want als nog nooit te voren, heeft men thans van groote, ware kunst kunnen genieten, waarvoor het bestuur een woord van dank niet mag worden onthou den. Het Concert dat Zondag werd gegeven, verliep weer even schitterend. WASPIK. Openbare vergadering van woord en geschrift op een 2500-urig den Raad dezer gemeente op Vrijdag 30 werkjaar wordt aangestuurd, doch er zullen nog heel wat heeren Denteneer moeten komen, eer de hoofdbestuurs leden zich van de wijs zullen laten brengen. Steeds heeft de vereeniging van werklieden met de industrie meege leefd en mede maatregelen genomen die voor den bloei noodzakelijk waren Jan. a.s. des namiddags ten 6 uur. Aan de orde: 1. Mededeelingen. 2. Adres Sprang-Capelle over sala risvermindering. 3. Subsidieaanvragen van „Moeder- sehapszorg" en Prov. Brandweerbond. 4. Wijziging van de verordening op het beheer van het G. E. B. gerlijk armbestuur. Commissie van Toezicht op het L. Onderwijs. Commissie tot Wering van school verzuim. 6. Verkoop schoolhuis. Gisteren hield het „Wit-Gcle- Kruis zijne algemeene jaarvergadering. De voorzitter, dc heer Maas, opende haar niet den gebruikelijkcn Christe- lijken groet en sprak vervolgens: Het is mij een genoegen te kunnen consta- teeren, dat gij in zoo'n grooten getale zijt opgekomen, waardoor gij toont be lang te stellen in het werken en streven der vereeniging en tevens in het lijden van den evenmenscli. Het is voor ons een spoorslag het eens begonnen werk voort te zetten en met opgewekten ijver voort te gaan, de belangen der vereenging hooger op le voeren. Op mij rust de taak als voorzit ter een woord van welkom uit te spre ken in het bijzonder tot Pater Marcus, den spreker van dezen avond. Nog een enkel punt wil ik echter naar voren brengen. O111 U het nut en 't bestaans recht onzer vereeniging beter te doen begrijpen, wil ik u in den geest bin nenvoeren in de woning van één der patiënten, een werkman, wiens huwe lijk gezegend was door een groot kin dertal, dat onbewust is van wat hier hecrscht. De eens zoo stoere werkman ligt als gebroken neer. Hij heeft de straf moeten gevoelen van 't Paradijs: „I11 hel zweet uws aanschijns zult gij uw brood eten". Op hem is van toepas sing het gedicht van De Genestet: Een kruis met rozen is 't menschen lot, Is 't rijke leven, uw gave, o God; God gaf hem kracht en gezondheid, maar zie, rozen verflensclien en vallen af; een sluipende ziekte trad zijne woning bin nen en met haar de armoede. De vrouw die hem met de teederste liefde omringt is met de zorg voor den zieke belast, maar tevens moet zij zorgen voor het brood harer kinderen. Maar nu treedt de Vereeniging binnen, de zuster ver schijnt aan het ziekbed, de noodige ver- plegingsartikelen schenken verzach ting. Niet minder treffend is het, dat de zuster bij een harer bezoeken mocht hooren: „Zuster, wat ben ik blij, dat ge gekomen zijt". Moge dit voor u een aansporing zijn 0111 het werk der ver eeniging moreel en finanlieel te steu nen. Moge God zegenen, die dit besluit reeds namen. Te betreuren is het, dat de bijdragen niet ruimer vloeien; eene contributie van 1.25 per jaar, moge goed zijn voor den werkman, voor anderen met een tienmaal grooter inkomen is dit bedrag veel te gering. Na dit openingswoord deed de Voor zitter enkele mededeelingen, omtrent het in en uittreden der leden, 't spreek uur der zuster, het bijwonen van den cursus voor t.b.c.-bestrijding der zus ter, telkens op Maandag; de ontslag name van den heer van Schijndel als bestuurslid; de aanvulling dezer vaca ture op Dinsdag 17 Februari en de ver loting der fiets. Vervolgens stelde hij voor de mantels van Zr. Cornelie aan de Vincenlius-vereeniging af te staan, waartegen niemand bezwaar had. Ver volgens werden de loten ten verkoop aangeboden, waarvan een goed ge bruik gemaakt werd. Thans kreeg Pater Marcus 't woord, die zijne lezing in twee deelen wensclite te houden. Tot onderwerp had hij ge kozen: „De volksgezondheid". In zijn eerste deel besprak hij de groote waarde der gezondheid, in zijn tweede punt, dc nieuwe tien geboden. Z.Eerw. wees er op, dat lichaams zwakte en lijden den mensch neerdruk ken en dal wij dus eene verstandige zorg moeten besteden aan onze gezond heid, die een geschenk is van God, dat we op prijs moeten stellen en .waar- deeren. I11 eene vergelijking tusschen een rijke en een werkman, waarbij de eerste ziek en ongelukkig was en de tweede door harden arbeid in zijn on derhoud moest voorzien, toonde hij het grootte geluk, de groote waarde aan eener goede gezondheid, welke alleen te bereiken is door matigheid en een verstandige zorg. Vervolgens las de secretaris het jaar verslag, deed rekening en verantwoor ding over 1924 en bood de begrooting aan voor 1925. Het aantal afgelegde bezoeken door de wijkverpleegster be droeg 2316 aan 82 patiënten, waarvan 302 aan 13 armen; van de verplegings- artikelen werd 203 maal gebruik ge maakt, waarvan vijf maal door armen terwijl de brancard drie maal werd ge bruikt. Het batig saldo voor den gewo nen verplegingsdienst bedroeg 1.42. Hierop volgde een woord van dank van den voorzitter, die tevens hulde bracht aan Zr. Offergeit, die tot aller tevredenheid werkzaam is en dank bracht aan den geestelijken adviseur den Weleerw. Heer Van Riel, die meer is dan adviseur, die daadwerkelijk op treedt en veel voor onze vereeniging heeft gedaan. Hierna ving Pater Marcus 't tweede deel zijner lezing aan, waarin hij de groote beteekenis der gezondheid schetst en hoe er velen zijn, die soms jaren moeten boeten, omdat zij te zor geloos waren om over hunne gezond heid te waken. Hij gaf verschillende wenken, welke in acht genomen moes ten worden, om gezond te kunnen blij ven en spoorde aan de voorgeschreven regels te volgen. Ook hierop dankte de Voorzitter in enkele goed gekozen woorden. de leden gekomen, stelde de secretaris voor, om noodclooze tijdsverspilling te voorkomen, dit bij acclamatie te doen, welk voorstel bij applaus werd aange nomen. Herkozen werden de heeren A. I'. Maas, W. Klazen en G. Zijlmans. De Voorzitter dankte voor het ge stelde vertrouwen. Bij de rondvraag bracht de geest, adviseur een woord van hulde aan den president en den secretaris der vereeni ging voor hun onvermoeid streven 0111 de vereeniging tot grooteren bloei te brengen. Met dank voor de belangstel ling en de trouwe opkomst, sloot de Voorzitter de vergadering met den ge- bruikelijken christelijken groet. Gister trad de tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst", onderafdee- ling der R. K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph" andermaal op en thans wel voor de dames en de leden der Ma- riavcreeniging, met hel drama in drie bedrijven: „De Verloren Zoon" en .Abraham de fotograaf", of „Gestrafte geldzucht", kluchtspel in een bedrijf. Wederom werd goed spel vertoond en het talrijke publiek was hoogst tevre den over deze goed geslaagde uitvoe ring. Gister gaf "de professor de billard, de heer Koelof eene séance bij den heer H. van Iersel. Velen verdrongen zich 0111 de biljart, 0111 den kunstenaar bezig te zien. Een hier goed bekend staand speler, waagde zich met den professor le meten. Trots de ruime voorgift van 400 punten op de 500, moest hij het echter tegen den professor afleggen. MADE. Het nog krasse echtpaar Pau- lus Sins en Cornelia van der Steen, hopen den 2en Februari a.s. hun gou den bruiloft te herdenken, op welk feest het hun niet aan blijken van be langstelling zal ontbreken. Bij de kromming van de Schans straat naar het station Made-Driinme- len is langs den stationsweg een flink fietspad gereed gekomen hetwelk in een groote behoefte voorziet. We ver nemen dat ook het plan bestaat zulk een pad van liet station naar de ge meente Driminelen aan te leggen. Voor het maken van beschoeiing en waterwerken te Schiedam, waren bij de op Vrijdag 23 dezer daar ter plaatse gehouden aanbesteding, de heeren Th. Blij levens en Zoon te Made, de laagste inschrijvers voor de som van 7400; het werk is gegund. De scheepswerf van Gebr. Neder- hof heeft opdracht gekregen voor het bouwen van drie ijzeren zolderschui ten, groot 200 tons, met bestemming voor de Zuiderzeewerken. De harmonie St. Cecilia alhier, hield op Vrijdag 23 Jan. haar gebruike lijk jaarfeest-avond in de ruime zaal van het patronaatsgebouw, dat als al tijd zeer genoeglijk verliep. Eenige der mooiste muziek- en tooneelstukjes werden ten beste gegeven. Een uitste kend feestmaal besloot de rij der feest avonden, betiteld met den naam van potverteeren. MEEUWEN. Het Mannenkoor „Vol harding" te Babiloniënbroek zal op 31 Januari a.s. een uitvoering geven in de openbare school. Bij den heer G. B. werden eenige konijnen uit de schuur gestolen. Spo ren wezen er op dat de dader per fiets is gearriveerd en vertrokken. De poli tie doet ijverig onderzoek. RAAMSDONKSVEER. In het belang van het studiefonds van den Ger. Bond treedt Vrijdagavond half zeven op Ds. Leenmans uit Delft. Woensdagavond zal hier een commissie gevormd worden ter inza meling van gelden voor het Diakones- senhuis te Breda. SPRANG-CAPELLE. (Vm. Sprang A.s. Zondag 1 Febr. hoopt de heer R. van Drongelen, alhier zijn 25 jarig ambtsjubileum als koster bij de Ned. Herv. kerk te herdenken. Wij betwijfelen niet of het zal hem, die door de geheele gemeente zeer gezien is, en steeds eenieder de be hulpzame hand bood, aan belangstel ling bij deze gelegenheid voorzeker niet ontbreken. A.s. Dinsdag des avonds half acht hoopt de Geref. Meisjesvereen. „Bid en Werk", alhier, in de zaal van den Chr. Volksbond haar één jarig bestaan feestelijk te herdenken. CAPELLE. Tot ons genoegen kun nen wij mededeelen, dat de heer Jac. van der Lely, secretaris-ontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand der voormalige gemeente Capelle, thans als wachtgelder in deze gemeente ver blijvende, is benoemd tot Burgemeester der gemeente Woudrichem. Wij wenschen den heer van der Lely en familie van harte geluk met deze benoeming. De Winterdijk, vanaf de Kom der gemeente tot de z.g Schans zal in plaats van met klinkers, met keien worden bestraat, hetgeen een goede verbetering belooft. De keien zijn tot dat doel reeds gearriveerd. Maandagmiddag sloeg het paard van deri landbouwer E N. bij het zand- rijden op hol. Het koos rechtstreeks zijn weg naar den stal, alwaar men 1 het opving. Hiermede was het echter i niet veel gevorderd, daar het werk op hem bleef wachten. 1 GEERTRUIDENBERG. Naar we i vernemen heeft de heer Maaskant, als 2e opvolger voor de Gemeenteraads- vacature van den heer Timmermans, eveneens bedankt.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5