PUROL nanden worden Kloosterbalsem Marktberichten. fiotaris Van Ham Ruwe en Schrale huid "binnenland. publiek verkoopen m meest slechten tijd, die door z'n Schoenenwetje werk en brood bracht in den tijd der grootste malaise en misères. Het is behalve dat we natuurlijk gaarne naar zijne rede zuilen luisteren, voor ons allen een eere plicht tegenwoordig te zijn als de man van de industrie, de man van de schoenindustrie, hier in het centrum dier industrie komt spreken. Gisterenavond half elf, terwijl de heer Schoep nog bezig was in zijn werkplaats eenige werkzaamheden te verrichten, werd plotseling de groote spiegelruit van de winkel ingeslaan en daarna werd aan het achterhuis eenige vernieling toegebracht. De politie heeft aanstonds een streng onderzoek ingesteld. De aanbesteding der gebouwen voor de a.s. Tentoonstelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Februari a s. Donderdagavond hield de Woning bouwvereniging „Baardwijk" eene vergadering. De nieuwe bestuursleden de Heeren E. P. van Beijnen en J. A. Thijssen werden geïnstalleerd. Tengevolge van het overlijden van den Heer A. Pullens zal nog één va cature aangevuld moeten worden. O m. werd in beginsel besloten tot den bouw van een nader vast te stellen aantal woningen van eenvoudig doch practlsch type, waarvan de exploitatie kosten door een niet al te hooge huur geheel gedekt kunnen worden. Zij die voor zoodanige woning in aanmerking wenschen te komen, kun nen zich vervoegen bij den secretaris der vereeniging den Heer J A. Thijs sen, ambtenaar ter secretarie. Een avond van buitengewoon muzikaal kunstgenot staat ons Zondag avond te wachten als wanneer de Koninkl Erk Harmonie „Concordia' uit LoonopZand in het Patronaatsge bouw der St. Clemensparochie eene groote uitvoering zal geven. Dit alom zoo gunstig bekend staand gezelschap komt met een uitgezocht programma waarop behalve een keur van muziek nummers, ter afwisseling ook een blij spel in 5 bedrijven „Lustige Wraak* voorkomt, dat eveneens door krachten uit die vereeniging gegeven wordt. AI worden we ook de laatste weken met uitvoeringen haast overstelpt, toch is dit eene van 't genre, waarvan we hier niet veel te genieten krijgen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of „Concordia" zal Zondag een groot aantal hoorders hebben. Loonopzand in de zaal van het Patro naat Minister Loeffstraat te Waalwijk, 's avonds half zeven eene groote uit voering geven. Na de verschillende muzieknummers waaronder Episode de Combat, fantaisie van L. Perineau en Dichter und Bauer ouverture F. van Suppé, zal ook opgevoerd worden een blijspel „De Lustige Wraak" in 5 be drijven. Wij vestigen de aandacht van het publiek, speciaal van de schoenfabri kanten van Kaatsheuvel, Loonopzand enz. er op, dat in de vitrine van den heer H. v. d Linden-Smulders alhier is geëxposeerd de groote vogelvlucht- teekening in kleuren der „Int. Tentoon stelling voor de Schoen- en Lederin dustrie Waalwijk 1925." Wij raden beslist eenieder aan een kijkje te gaan nemen. Donderdagavond werd bij den heer |oh. Smit een vergadering ge houden, opgeroepen door de Hoender club „Kaatsheuvel", om te komen tot de oprichting eener eiervereeniging. Het slechte weer was mede oorzaak dat de opkomst niet overdruk was. De heer J. Teurlings, pluimveeteelt onderwijzer alhier, leidde de vergade ring Hij zette uiteen dat een goed afzetgebied noodig is om de pluimvee liefhebberij te bevorderen en dat als beste mijn de Roermondsche moet genoemd worden. De bepalingen in de N. C. B. echter dulden niet dal nieuw op te richten vereenigingen in 't rayon Breda, bij Roermond leveren. Pogingen in 't werk gesteld om bij Roermond aangesloten te worden, mochten tot heden niet slagen Voor levering naar de Bredasche N.C.B.- mijn voelt de vergadering echter niet Het slachtoffer was gehuwd en had twee kinderen De politie te Hellendoom had aangehouden en voorloopig in bewa ring gesteld een zekere H. uit Amster dam, oud 33 jaar, die bij de politie zeer ongunstig bekend staat en nog straf moest ondergaan, blijkens het Algemeen Politieblad. Toen gisteren morgen de gemeente-veldwachter in den toren kwam, waarin zich de cellen bevinden, bleek dat de vogel gevlogen was. H. heeft een plank uit den vloer gewerkt en toen een gat gegraven onder den vloer door tot tot buiten de cel, kwam in den toren en is door de kerk gevlucht. Toen mej J. R. uit Heimond leerares aan het R. K. Luceum te den Bosch, gisterenavond zich voor 'n onderzoek bij dr. Verkuilen keel specialiteit te Eindhoven bevondt, werd zij plotseling ongesteld. Eenige oogenblikken daarna was zij reeds overleden. Uit New- York wordt gemeld, dat Ethel Leginska, de beroemde Engel- sche pianiste, op geheimzinnige wijze j verdwenen is, toen zij op weg was van haar apartementen naar Carne- gie-Hall. waar een gehoor van 2000 personen geduldig op haar wachtte. Gistermiddag had te Roodeschooi j omstreeks half vier een ernstig onge val plaats. Terwijl eenige jongens, j komende uit de Christelijke school, druk aan het spelen waren bij de j boerderij van K. Vos, had een 8-jarige H. Clecering het ongeluk te struikelen. Hij kwam zoodanig met het hoofd tegen den stoep van de boerderij te- recht, dat voorbijgangers liern naar huis j moesten brengen. Dr. Rijtema consta- teerde hersenschudding. Om acht uurj een halve ton oedraagt Ais dij ae trekkingen, die nog 2'/a week plaats vinden, prijzen worden uitgeloot op de nummers van de uitgegeven obligaties, zal dit tekort nog aanmer kelijk stijgen. Inwrijven met hijt niet, doch verz&cht sterdam Rotterdam. lesseling naar INGEZONDEN STUKKEN. Op het kantoortje van den fa briekschef P. Zwart te Wormervcer is een bedrag van f 1500 ontvreemd veel. Reeds werden aanzoeken gedaan door particulieren om aan particuliere knaap ovè'rïeTen.' mijn te zenden Alvorens een besluit te nemen krijgt het bestuur in opdracht nogmaals pogingen te wagen om van j Breda ontheffing te verkrijgen en alle j gegevens op te vragen van onkosten, verplichtingen en voordeelen, zoowel aan levering aan particuliere mijn als aan de N.C.B mijn verbonden. Na de beide harmonieën hield ook de Kon. Erk. Schietvereeniging St. Jan" Dinsdag haar statiedag. Eenige overgebleven prijzen van de gehouden schietconcoursen werden bij deze gelegenheid op de biljart verbarakt. - Het bestuur der Kon Erk. De bjjna 22 jari veckoopman Harmonie Apollo .s als volgt ge- M Slager ,JC steenrijk zou zich gister- r c: h iu Snoeren le Secr.-Penn., morgen per lrejn naar Wolvega bege- J Schalken 2e Seer Penn jos van ven bHij Hbevünd zich het tweebde Wezenbeek en Walth. Roestenberg1 s K (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie. In Uw blad van 27 Januari 1925 komt een verslag voor van de vergadering welke Maandagavond plaats had in den Gildenbond voor alle mannen en meisjes, werkzaam in de schoen- en lederindustrie. Ofschoon het ondoenlijk zou zijn steeds op dergelijke verslagen te reageeren, al ko men daarin dan ook nog zoo'n scheeve voor stellingen van zaken naar voren, voor dit maal meen ik er het zwijgen niet toe te mo- dat daar gereed lag voor uitbetaling j sen doen. van de werklieden der oliefabriek De j In dat verslag dan ,wordt1 medegedeeld j I dat twee voormannen der arbeidersorgam- Labiut. i safj0> (je heeren Passier en Hulseman, er op De kraanmachinist A. V.. een hebben gewezen, dat de schoenfabrikanten man van 50 jaar uit Mannheim, werd het erop *emxmt hebbeu om 2500 arbeids" sedert gisterochtend vermistvan de kraan Rheinstrom 3. liggende in Koningshave alhier. Gisteravond is zijn j lijk opgehaald. Hij is waarschijnlijk bij als oe" novnm en <le arbeidersleiders, die het aan boord komen te water geraakt en verdronken. uren per jaar ingevoerd te krijgen, hetgeen j practisch zou neerkomen op de 55-urige ar de holds week. Deze zaak wordt dan hier aangediend comm. Alle gekozenen namen hunne functie's aan. De verbouwing van den winkel van den heer H. v. d. Linden alhier is niet gegund aan de firma W. Molenschot, doch aan de firma v. Oostrum Molenschot alhier De R. K. Bibliotheek, in de Zustersschoo! alhier gevestigd, is weer met verschillende prachtige werken verrijkt, zoodat de liefhebbers van goede lectuur weer rijke keuze van lectuur hebben. Den laatsten tijd wordt een zeer druk gebruik gemaakt van deze instelling. R. K. Gymnastiekvereniging Kaatsheuvel" geeft Zondag 1 Febr. een groote uitvoering in de zaal van Euphonia. Er is maanden gewerkt om een programma saamgesteld te krijgen dat de belangstellenden in den groei en bloei dezer vereeniging zal doen versteid staan. Onder leiding van den kranigen le graad turner L. v. Gulick uit Tilburg, heeft de club onvermoeid en ijvervol geoefend, zoodat we over tuigd zijn dat de heeren donateurs en UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 31 Jan. 1925. Wat in geen jaren gebeurd is pas seerde Zaterdag jl. Beide harmonieën Apollo en Euphonia hielden gelijktij dig statiedag en trokken gelijktijdig door de straten. Apollo om een groote Euphonia om een kleine muzikale wan deling te maken. Aan belangstelling geen gebrek. Na een flinkewandeling, die de honger opgewekt had, werd in de harmoniezalen gefeest bij een goed diner, muziek, voordracht en zang. Een prachtconcert. Beter kunnen we de uitvoering van Euphonia niet recenseeren. Een prachtconcert, niet alleen in opkomst, doch eveneens in succes van uitvoering, Euphonia zelf was in goeden vorm. Nummers als Czardas van Grossmann en Valse In- terrompue van Montagne eischen studie en technisch kunnen, doch aan geen van beide schijnt het Euphonia mo menteel te ontbreken. Het gezelschap groeit niet alleen quantitatief doch ook qualitatief. Stemming, samenspel, voor dracht, enz 't was alles keurig ver-belangstellenden Zondag een aange- zorgd. Ook Cortége du Prince Carnaval name avond wacht Een strijkorkest, van Montagne blijkt steeds een aan genaam concertnummer te zijn. Begrijpelijkerwijze trok echter voor ons misdeelden in de voca'e-kunst de zang van Wilhelmina uit Dongen meer aandacht. Een subliem koor onder sublieme leiding. Wat een keurig volumneuse baspartij, wat mooie dragende baryton en 2e tenor geluiden, wat prachtige zwevende le tenoren. Elk nummer wat gegeven werd, was af. Beurtelings viel elke partij te roemen. In „de Bruid" van Hertogh en „de Lente komt" van den zelfde imponeerden ons vooral de bas sen. In „Die Hebe" van Kools en het Sanctus van Nieuwenhoven waren het de tenoren die ons versteld deden staan van hun kunnen, in Vexilla Regis van Neumann en Ecce quomodo moritur als toegift was het de prachtige samen- zang, het onverbeterlijk in één gesmol ten geheel van 't koor dat denderend applaus aan het in spanning luisterende opeengepakte publiek ontlokte. We wenschen de heer Knoop met zijn prachtig koor, doch ook „Wilhelmina" beter weten, althans beter kunnen en moe ten weten, honden zich van den domme. Wat is de zaak? De arbeiders hebben sinds jaar en dag geijverd voor den 8-urigen arbeidsdag. Het jaar heeft 365 52 313 werkda gen. De 8-urige arbeidsdag geeft (lus 313 x 8 2504 werkuren. Als nu de schoenfabrikanten wenschen dat per jaar 2500 uren gewerkt wordt, is dat dan niet volkomen in overeenstemming met wat de arbeiders over de geheele we reld sinds 50 jaren hebben nagestreefd. Toen kwam de rage voor den Engelsehen Zaterdag. In woord en geschrift werd er van arbeiderszijde op gewezen hoe nuttig en hoe goed en hoe rechtvaardig het voor den werkman zou zijn als hy behalve de Zon dag. die sinds het bestaan der wereld als de wekelyksche rustdag bij uitnemendheid heeft gegolden, nog een extra halve dag als rustdag er hy zou krijgen. Welnu, ook de wet is in werking getreden die den Engelschen Zaterdag bracht. Maar de wetgever was toch wel zoo vasthoudend, dat hy zich hield aan de 6 x 8 of 48 uren per week. Zoo kregen we inplaats van den ze de R. K. kerk van het H. Hart te I 8-urendafc, den SUuren werkdag, met den Gestel en daarna achtereenvolgens de Z'wt7hfanlfna£5h^Is ™ftniidda"- - y hielden echter het jaar van 2500 werk uren. immers 52 weken van 48 uren maakt perron in de meening daar de trein zou aankomen. Ziende dat dit niet zoo was, liep hij voor den naderenden trein langs naar het eerste perron, Hij werd toen door den trein gegre pen en een eind meegesleurd, met1 het gevolg dat zijn rechterbeen en rechterarm werden afgereden. Zijn toestand is zeer zorgelijk. De Veldhovensche politie heeft twee jongens uit Eindhoven aangehou den resp. 9 en 12 jaar oud. Deze jongens hebben, in vereeniging met nog j een derden jongen, in vier kerken de j offerblokken opengebroken en de gel- j den daaruit ontvreemd. Eerst bezochten i dat alhier reeds goeden naam begint te maken, zal ter afwisseling muziek geven. Ingezonden Mededeelingen. Voor van Handen en Gelaat gebruik ik altijd GEMENGD NIEUWS. R K. kerken te Aalst, Valkenswaard en Veldhovenze reisden per autobus van de eene plaats naar de andere. Een persbureau te Amsterdam meldt ons: Naar wij vernemen heeft de Nationale verzekering en herverzekeringmaat-j schappij, gevestigd in Den Haag, de hoofdprijzen, die de vorige week in de Staatsloterij zijn uitgeloot, riiet uitbe- taald. De 100,000 viel op tien twintigjes welke in het bezit waren van een clubje van 100 fabrieksarbeiders te j Dordrecht, de 25,000 viel viermaal te Dordrecht en te Amsterdam, en de 15 000 viel in Amsterdam De directie van het bijkantoor der maatschappij te Amsterdam deelde ons aangaande het debacle hei volgende mee: Toen in October j. I. de justitie obligaties in beslag nam ten hoofd j kantore in den Haag en op het bij kantoor in de hoofdstad werd het publiek, zooals vanzelf spreekt, wan- j trouwend. Het gevolg was, dat slechts 25 pet. Waalwijk, 29 Jan. '24. Eieren 7—8 ct. Varkens f 12—f 18 's BOSCH, 28 Jan. '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 1438 stuks; 744 stuks hoornvee. 463 biggen. 72 zeugen. 66 schapen. 93 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 455 p. st. Kalfvaarzen van f 285—f 445 p. st. Magere ossen en koeien van f 170—f 270 Vette ossen en koeien vanf0.57ipd le.kw Vette ossen en koeien van f0.50 pd2ekw Pinken van f 145—f 220 per stuk Zeugen van f 85—f 135 per stuk. Biggen van f 2.00—f2.25 per week. Schapen van f 25—f 45 per stuk. Lammeren van f 22—f 36 per stuk. Vetvee iets williger, overigens traag. Prijshoudend. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben aan de gemeenteraden der hier onder vermelde gemeenten het volgen de schrijven gericht: De „Nederlandsclie Bond tot be scherming van zuigelingen" heeft on langs wederom een vlugschrift uitge geven, om aan te sporen tot betere zorg voor zuigelingen. Dal vlugschrift bevat voor onze pro vincie beschamende cijfers. Weliswaar heeft Noord-Brabant, dat jaren lang de slechtste plaats in de sta tistiek der kindersterfte innam, in 1923 niet de elfde maar de tiende plaats ge kregen, doch in vergelijking met ande re gewesten maakt het toch nog steeds een treurig figuur. Bedroeg over het tijdperk van 1919 1923 de sterfte van kinderen bene den het jaar op honderd levend-aange- gevenen voor Nederland gemiddeld 7.12, zij bedroeg voor Noord-Brabant 10.79. In hetzelfde tijdperk bedroeg de sterfte beneden het jaar op 100 levend- aangegevenen in de gemeente: Aarle-Rixtel 14.00; Alem c.a. 12.43; Beek en Donk 15.77; Berghem 16.18; Best 16.43; Beugen c.a. 14.02; Boekei 13.18; Borkel c.a. 14.55; Boxtel 13.35; Dinther 15.53; Dommelen 13.33; Empel c.a. 16.38; Engelen 12.39; Erp 15.43; Geertruidenberg 12.66; Geffen 13.71; Gemert 16.60; Heesch 17.91; Heeswyk 17.68; Heeze 12.71; Helmond 14.08; Herpen 16.25; Hil varenbeek 13.69; Hooge en Lage Mierde 12.68; Leende 13.49; Liempde 13.12; Lieshout 14.92; Maarheeze 17.05; Made c.a. 13.14; Megen c.a. 13.57; St. Michiels-gestel 13.33; Mierlo 16.87; Nieuwkuik 17.80; Nieuw Vossemeer 12.96; Nistelrode 19.66; Nunen c.a. 13.58; Oyen c.a. 13.59; Oss 13.72; Raamsdonk 12.09; Riethoven 18.18; Rosmalen 15.35; Ruc- phen c.a. 14.01; Schayk 16.23; Schijn- del 13.34; Stiphout 18.92; Uden 13.15; Udenhout 14.97; Veen 12.32; Veghel 14.07; Veldhoven 12.37; Velp 13.24; Vlijmen 15.47; Waalre 12.26; Wanroy 13.75; Westerhoven 13.56; Zeeland 13.23; Zevenbergen 12.25. Steil men hier tegenover, dat in de geheele provincie Gelderland over het zelfde tijdperk slechts céne gemeente een cijfer toont dat 12 overschrijdt, dan blijkt overduidelijk dat de gemeen- 'K D'iMs 25ÏÏ wninMpiHv i ten ih N"Brabant niet genoeg kun- Dat is alles heel duidelyk en men zou dus; zoo zessen, ook de schoenarbeiders zullen n.en doen om ten spoedigste verbete ring te brengen in dezen verschrikke- tevreden zyn als hun patroons 2500 uren per jaar willen werken. Maar neen. zy zyn- niet tevreden. Wat zy dan willen? Zy willen nog zes vacantiedagen met be houd van loon. zy willen vier feestdagen (verplichte) met behoud van loon en zft wil len nog negen onverplichte feestdagen met behoud van loon. Goed, zeggen de schoenfabrikanten in hun contract, ge krijgt de zes verlofdagen en de vier verplichte feestdagen, en ook op de oir- verplichte feestdagen hoeft ge niet. te wer- j ken, maar. dan moet ge den tijd die daar- door voor ons bedryf als werktijd verloren gaat, op andere dagen bijwerken. Het komt my zoo voor. dat daar niets tegen is in te brengen. Maar niet alleen dat het mij zoo voor komt. ook de arbeidersorganisaties zyn daar mede volkomen accoord gegaan, immers, dit alles is geregeld hij contract, dat ook mede door (le arbeidersleiders is onderteekend. Nu wil men daarop blijkbaar terugkomen. Lykt liet dan ook niet. vanzelfsprekend dat de schoenfabrikanten zicli dan ook niet al te lang bedenken en tegen de arbeiders zeggenwilt gij den verloren werktijd, die ik voor de rentabiliteit van mijn bedrijf niet missen kan, niet inhalen, welnu, dan Landbouwer D. op de Haart, bij Aalten, die de vorige week door een stier van de fokvereeniging werd toe getakeld, is overleden. Gistermorgen is de slager S. te Maastricht, die eenige dagen geleden met zijn auto tegen den muur van een brouwerij gereden was, tengevolge van de daarbij bekomen ernstige kwetsuren met zijn kranigen Directeur geluk. Had- in het hospitaal Calvariënberg overle den we een opmerking, dan zou die den. niet de executanten der gezelschappen mogen gelden. Het verzoek om 't roo- ken te laten scheen voor 't publiek een te groote opoffering, terwijl vooral onder zangnummers de bediening in de zaal geheel moest worden stop gezet, overleden, zoowel executanten als toehoorders hebben hiervan last. De heer J. Tuerlings pluimvee teelt onderwijzer alhier zal 9 Febr. a. s. voor de Tuin- en Landbouwvereeniging te 's Gravenmoer een lezing houden over een onderwerp uit de pluimvee teelt. Zondag 1 Februari a.s. zal onze De 82-jarige J. S.f verpleegde in het gereformeerd Minnehuis te Leiden, die Vrijdagavond op den Hoogen Woerd te Leiden door een electrische tram is aangereden, is aan de gevolgen Gisterennacht is de 57-jarige T. Papeveld. werkzaam in het motorschip Pajalo, liggende aan de 1ste Nederl Coöp, Kunstmestfabriek aan den Paral lelweg te Vlaardingen, bij het neerko men van een met fosfaat gevulden knijper uitgegleden en heeft den knijper op het lichaam gekregen. De ontbo den geneesheer constateerde den dood. van het gewone aantal obligaties schaf ik die verlofdagen en die feestdagen verkocht werd. De directie hoopte maar af- toen. dat de hoofdprijzen zouden val len op de 75 pet. van de obligaties die in portefeuille bleven. Deze spe culatie viel echter verkeerd uit. De hoofdprijzen vielen namelijk alle op obligaties die uitgegeven waren. Er was toen niet genoeg geld in kas om die prijzen uit te betalen Ook het reservefonds was niet toe reikend, waar dit reeds flink was aangesproken, omdat de maatschappij meermalen obligaties op crediet had verleend hetgeen zij deed om te con- curreeren tegen Het Witte Kruis. Naar de directie ons verklaarde, is het niet uitgesloten, dat de prijzen alsnog uitbetaald zullen worden. Dit kan echter alleen geschieden als het tekort niet grooter wordt doordat nog meer hoofdprijzen op uitgegeven obligaties vallen. Geschiedt dit niet, dan kunnen misschien ponds pondsgewijze de uitgeioote prijzen uit daggeld in reserve betaald worden. Omtrent de situatie der loterijonder neming vernemen wij nog van andere zijde dat het tekort reeds meer dan Laat (le heeren arbeidersleiders toch be denken dat niet alles van een kant kan ko men. EEN SCHOENFABRIKANT. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. GeborenMargaretha B. N. d. v. O. Th. v. d. Heijden en A. Froklage Wilhelmina d.v. A. J. Duquesnoij en Marina van Hal Anna Cath. d.v. L. Blom en M. v. d. Hammen Joh. A. C- z-v. A. P. v. Ginneken en M. F. Schalken. Huw. aangiften: Alb. G. v. d. Ou weland 29 j. en M. A. de Kort 29 j. P. P. Maas 27 jaar en Seb. Adr. i\ v. d. Pennen 22 jaar. Ingekomen: A. v. Vtraren v. Dord recht. Pieter de Boer van Heerlen Adr. v. d. Bruggen v. Loon-op-zand Josephine Rossiers van Bevere-Waes België H. Slaats van Reusel Jo hanna de Vaan van Drunen Wilhel mina van Zeihoven van 's Gravemoer. Vertrokken: J. A. v. Helvoirt naar 's Bosch Elisabeth v. d. Buijs naar 's Boscli Liulov. van Helvoirt naar 's Bosch J. A. M. Brands naar Am- lijken misstand. Vooral het Oostelijk deel van ons ge west wordt door de kinderstrefte ge teisterd. Wij vragen ons af: zou bevordering van lichaamsreinheid en van zindelijk heid in huis en hof niet aanstonds ten goede komen aan hel behoud van jeug dige menschenlevens? Zou de bestrij ding van drankmisbruik bij kermissen en volksfeesten niet een belangrijk deel kunnen bijdragen tot de vermeer dering der volkswelvaart en de verbe tering der volksgezondheid? Weten de jonggehuwden wel altoos voldoende welke plichten zij aanvaarden ten aan zien van de verzorging der kinderen? Beseffen de ouders dat verwaarloozing en vervuiling van het pasgeboren kind een misdaad moet worden genoemd? ,Wij leggen deze vragen afin de Raden der gemeenten, waar het cijfer der kin dersterfte het vermoeden van nalatig heid en erger wekt. En wij vragen Uwe hulp om dezen misstand krachtdadig te bestrijden. Aan de gemeentebesturen behoort zeker de taak van bevordering der al- gemeene welvaart, de taak van bevor dering der volksvoorlichting, waarbij de artsen en gezondheidscommissies gaarne behulpzaam zullen zijn. Het hooge cijfer der kindersterfte is een schande vooral voor de gemeenten waar die sterfte zulk een beschamen- den omvang heeft aangenomen. ADVERTENTTëN! te KAATSHEUVEL, zal Maandag 9 Febr. 1925 's nam,, half 3 uur, ten verzoeke en ten huize van H. VASTRÉ, Stations weg, Kaatsheuvel, a contant Kastje, tafels, schilderijen, kachel en toebehooren, glas- en aardewerk, tuingereed schappen enz. 34161 I j in één nacht door het gebruik van Akker's Kloosterbalsem, de wondere balsem die U als 't ware een nieuwe huid zal geven. Beroemd huismiddel hij schrale en ge sprongen huid, winterhanden, wintervoe ten, kloven, wonden, open pleki.en. utislag Per groote pot van 20 gram 50 cent. Alom verkrijgbaar. Potten v. 50 gram en 100 gram f 1.75 nog voordeel,

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10