ÜËCÏÏÏU HET IUIULM No 11. Woensdag 4 Februari 1925 TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 3 Februari 1925 In de gisteren gehouden Hoofd bestuursvergadering der Int. Tentoon stelling werden tal van zaken aan de orde gesteld en afgehandeld. O.a. werd besloten telefoon-installatie, post en telegraaf op het terrein aan te brengen De lotingsdatum der plaatsen werd voorloopig uitgesteld tot 1 Maart en werd het comité voor de stands opge dragen om een regeling voor de bekroningen te ontwerpen, verdeeling groepen, aard der bekroningen, be noeming jury, enz.ook voor maat werkers zullen prijzen worden uitge- loo'd. De aanbesteding der gebouwen heeft plaats Zaterdag 28 Februari en zal deze tweeledig geschieden, n.l. a. eigendom blijvende van den aan nemer en door deze weder af te breken na afloop, b. eigendom blij vende van de Tentoonstelling De bestekken zullen vanaf 7 Febr. a.s. verkrijgbaar zijn. Ook werd besproken de electrische verlichting op en kracht-overbrenging Na de pauze werd opgevoerd het blijspel „Lustige wraak", waarbij de Loonopzandsche muzikanten bewezen ook op dit gebied niet de slechtste te zijn De hieropvolgende harmonie nummers oogstten weer veel bijval. Al deze technisch dikwijls zeer zware nummers werden subliem uitgevoerd. Vooral taptoe van den instructeur den Heer Roeien viel zeer in den snrnak. Na afloop van het concert bracht de ZeerEerw. Heer Pastoor de gasten hartelijk dank voor den zeer kunst vollen avond, die zij ons gaven De Voorzitter van „Concordia" dankte het publiek voor zijn talrijke opkomst. Zaterdagnamiddag had onder de bekwame leiding der Heeren Berkel- langdurige ziekte in den ouderdom van 61 jaar de heer J de Kort, in leven directeur van het R. K Zangkoor der St. Clemensparochie alhier. Gedurende 44 jaren was de over ledene aan genoemd zangkoor ver bonden, in welke lange reeks van jaren hij als lid, bestuurslid en directeur steeds een voorbeeld was in het trouw en ijverig vervullen van de verplich tingen als kerkzanger. Niets kon hem ooit weerhouden in een kerkelijke dienst of repetitie tegenwoordig te zijn. Met hem is tevens een zeer recht schapen en algemeen geacht man heen gegaan. Door de zangers werd heden het stoffelijk overschot van hun directeur grafwaarts gedragen en bij zijn graf Hok „de Luch bode" behaalde op den Nat. Pluimveetentoonstelling mans en van Esch, tuinbouwkundigen J*oe_assel|:l<eweeto*JIKen uitgevoerd, te Helvoirt en Vught eene practtsche toepassende gezangen snoeiles plaats in den met meer dan 500 vruchtboomen beplanten boom gaard zoowel struikvorm als hongstam van den EdelAchtb. Heer van Heijst, Oud Burgemeester. De jongens, een twintigral cursisten van den tuinbouw wintercursus te Vlijmen, leverden kranig werk. De beide leeraren en cursisten waren vol lof over de schoone ge legenheid hun door de groote wel- willendheid van den eigenaar geboden. Chopin, Liszt. Zaterdag a.s. zal den alombekenden muziekgeleerde Dr Caecilianus Huij- gens O f M voor de St. Leonardus- naar het terrein, de draineering van vereeniging van studenten aan de R K. terrein, de douaneering de maatregelen voor huisvesting en expeditie, de extra treinenloop. De groote reclame, de verzending van 10.000 prospecti, waarin een vogelvlucht—teekening der Tentoonstelling in drie kleuren gaat dezer dagen in zee, terwijl in binnen- en buitenlandsche vakbladen de aan dacht van eventueele exposanten op deze tentoonstelling zal worden ge vestigd. Spoedig volgen groote en kleine reclamebiljetten, sluitzegels, reclame op stations, op borden langs de spoorwegen, bij van Gend Loos enz. enz. Ook werden besproken de kermis, het verhuren der buffetten en van andere tentjes, waarvan de voor waarden spoedig zullen verschijnen en.de aanbestedingen plaats hebben. Ook werd besloten dat de M. C. en de keu ing voor de Provinciale-rege- lings-commissie voor paarden op den morgen van 't concours hipp'que 27 Augustus (|aarmarkt) zullen plaats hebben. Ook werd het garantiefonds nog ter sprake gebracht en zoodra alle prin- cipieele beslissingen zijn genomen, zal een vergadering belegd worden van afgevaardigden van alle garant gebleven gemeenten en corporaiies tot vast stelling der voorwaarden enz. der te verleenen garantie. Van een schoenfabrikant kwam bij het Bonds Secretariaat een voor stel in om zoo spoedig mogelijk eene algemeene vergadering te beleggen met het doel eene algemeene noodzakelijke prijsverhooging der schoenen tot stand te brengen Een afschrift van dit schrijven is aan de afdeelingen om advies toege zonden, waarna onmiddelijk deze algemeene vergadering zal. worden belegd. De enorme stijging der prijzen, zoowel van zool- als overleder. zullen zeer zeker tot beduidende verhooging der schoenprijzen moeten leiden. Hedenavond heeeft in Hotel Gerris eene vergadering plaats van de afdeeling Waalwijk van den Ned. R K Bond van Schoenfabrikanten ter be spreking verhooging schoenprijzen. Bij de gehouden aanbesteding door het Architectenbureau van Ree Bossaerts te Waalwijk voor het maken van een afzonderlijke boven woning voor den heer J. P van der Heijden te Waalwijk, werd ingeschreven als volgt M. in 't Veld. Sprang f 3048 E. Trtffers en Zn., Waalwijk f 2445 Scholt, f2320 Jos. Vermeer, f 2289 J. van der Meijs, f2 38.— Jan Trompe, f 2185 W van Heesch, f1987 Kramer, Genderen f 1800 Het werk is gegund aan W. van Heesch te Waalwijk voor de som van f 1987. Leergangen te Tilburg een voordracht houden over bovengenoemde com ponisten. De heer Joh Verhoeven alhier is voor die gelegenheid uitgenoodigd, alsdan de volgende werken tè spelen Berceuse in Re bémol van Chopin. Valse brillante in la bémol Polonaise in la bémol Legende No. 2 van Liszt. Rhapsodie No. 14 Hunlanka In enkele korte trekken karakte riseerde dr. Moller j.l. Vrijdag voor een als altijd talrijk en aandachtig publiek de rijke persoonlijkheid van Gezelle. Achtereenvolgens behandelde hij Gezelle's liefde voor de natuur, zijn Vlaamsche Kultuurideaal en de innig godsdienstige geaardheid van zijn priesterlijk zieleleven, dit alles zooals het in wisselwerking, met de weder waardigheden die hem troffen zich ontwikkelde in z'n binnenste en zich uitte in z'n verzen. Dr. Moller. die z'n naam als fijn onderscheidend beoordeelaar van ge dichten niet 't minst heeft te danken aan z'n vroeger gepubliceerde Gezelle- studie's heeft ons deze avond dan ook wezenlijk in contact weten te brengen met de kern van Gezelle's dichter schap. Het was 'n genotvolle avond waarvan met recht mag verwacht worden dat de populariteit van den grooten Vlaamschen pnester-dichter er krachtig d >or zal zijn bevordetd Vrijdag 13 Februari zal behandeld worden Herman Heijermans. Zondagmiddag ontstond begin van brand bij Lammers in de Groen- steeg. De kinderen waren boven met den tooverlantaarn aan 't spelen Een lucifer kwam terecht op een film die op bed lag. Er ontstond brand door en van angst kropen twee kinderen onder het bed. tevens om hulp roepende. Een haarstrik van een dezer kleinen was reeds aan 't branden, doch het broertje was nog zoo siim z'n jas erover te gooien en zoo te dooven. De vader kwam op 't hulpgeroep naar boven gesneld, moest de kinderen met geweld onder 't bed uittrekken en trachtte den brand, die reeds een dreigend aanzien kreeg nog te blus- schen. Hij liep hierbij op verschillende plaatsen brandwonden op Ook het meisje was op eenige plaatsen ge brand en 't haar haar en wenkbrauwen geschroeid. De brandspuit van den Hoek was spoedig ter plaatse, alsook de motor spuit. Door de brandende voorwerpen naar buiten te gooien werd 't begin van brand gebluscht. Als een bijzonderheid mogen we nog vermelden, dat op deze zelfde plaats juist 25 jaar geleden, dezelfde twee woningen zijn afgebrand, waar i van een ook was bewoond door Bij Kon. Besluit is aan J Bolk, Lammers. Wij kwamen dit bij toeval op zijn verzoek, met ingang van 29 April 1925. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Amersfoort. Verleden Zondag werd door de Koninklijke Harmonie „Concordia" uit Loonopzand in de zaal van het patronaat in de St Clemensparochie een concert gegeven. De Weleerw. Heer kapelaan van Berkel, Directeur van de patronaats harmonie heette Bestuur en leden van Concordia" hartelijk welkom Hij deelde mede dat onze eigen harmonie hel concert zou openen meteen marsch en een ouverture Deze werden daarna beide op zeer te loven wijze uitge voerd. Een hartelijk applaus viel de harmonie ten deel. Wij vernemen dat ook van deskundige zijde werd te kennen gegeven, dat gezien het ;orte bestaan van het cops (één fjaaideze beide nummers zeer (goed werden uitgevoerd Daarna begon „Concordia" haar [concert Reeds de eerste marsch bracht et publiek in verrukking en niei tinder de daaropvolgende nummers ais „Dichter und Bauer", Episode de combat", enz. Vooral het laatstgenoemde dat bij (ons publiek nog zeer weinig of niei bekend scheen, viel zeer in den smaak. LEen uitbundig applaus bewees dit. gisteren in een ouden jaargang tegen. Het laatste Abonnements-Concert van 't bureau Dr. G de Koos zou ons volgens 't prospectus brengen een voordrachtkunstenares In hare plaats werd voor deze laatste uitvoering gezonden mej. Menagé Challa die een avond gaf -met liederen van Debussy Chausson, Rojissel, Gluck e a De avond trok de gewone belangstelling dezer voorname concerten en had een goed succes. De recensies die wij uit de groote bladen hebben aangehaald gaven ons reeds iets goeds te ver- wachten. Dit is zeker bewaarheid Eiise Menagé Challa beschikt over een mooi geluid, veel techniek en goede voordracht, al is zij niet de evenknie van een Birgitt Engell een Lotte Leonard. Aan den vleugel: Marcel van Gooi die evenals een vorig maal met den heer Schmuller uitnemend voldeed maar op dezen avond op bijzondere wijze met zijne groote talenten deed kennis maken. Aan het einde dezer concerten-ri mag een woord van dank niet ont houden worden aan het comité, dat ons wederom dit seizoen in staat stelde te genieten van de prestaties van de beste binnen- en buitenland sche artisten op muzikaal en instru mentaal gebied, voor 't organiseeren dezer hoogstaande avonden. Zondagmorgen overleed na een te 's Bosch, verleden Zondag, met 8 ingezonden duiven, drie eere-, twee eerste een vierde-, een vijfde- een tweede prijs en twee zeer eervolle vermeldingen. Maandagavond gaf de Kon. Har monie „Euphonia" uit Kaatsheuvel een groot Concert in de zaal van de R K. Werkliedenvereeniging. 't welk de Har monie van de Werkliedenvereeniging werd aangeboden De zaal was beneden, waar de leden van de We kliedenvereening vrijen toegang hadden, tot in alle hoeken bezet Helaas was zulks niet het geval met de bovenzaal die voor het het publiek tegen een heel matig entree was toegankelijk gesteld Bedroevend slecht was de opkomst, wat zeer te bejam meren is want Euphonia heeft een concert gegeven zooals men hier hoogst zelden te hooren krijgt. Alle nummers werden even keurig en onberispelijk ten gehoore gebracht. Vooral uit de nos Valse Interrom- pue van Montagne. Czardas d'Opera der geist der Woiwoden van Gross man en de Grande fantaisie Sur l'opera La Favorite van Donizetti bleek dat Euphonia op de hoogste ladder der muzieksport staat. Wat een studie zoowel in de muziek als in de techniek, vereischt het een corps zoover te brengen De heer Stravers weet zijn manne tjes over alle moeilijkheden te brengen en door aanhoudende studie ze tot ware artisten te maken, want werkelijk, artisten in den waren zin des woords schuilen onder de leden, wat ten dui delijkste bleek uit het mooie nummer Andante et Polonaise van Waterson pour Clarinette mi b. uitgevoerd door den heer Adr. Zwaans Deze artist, die de heerlijkste melo diën aan zijn instrument, soms door een ongelooflijke vingervlugheid weet te ontlokken had een ware ovatie in ontvangst te nemen. Alle nummers werden onder een ademlooze stilte aanhoord wat voor Euphonia voorzeker wel het bewijs mag zijn dat het concert ten zeerste op prijs is gesteld en de muziek in alle oozichten, ook al waren de ver wachtingen nog zoo hoog gespannen, heett voidean. Met het dankwoord dat door den heer Fr. Passier werd gebracht, stem den alle aanwezigen van harte mee in. Tot slot werd door „Euphonia" en St Crispijn", 75 muzikanten, ten ge hoore gebracht de mooie Ouverture La Montagnarde van Schweinsberg en de Marche Colonel Bogey van Blan kenburg. Zuiverheid en samenspel waren eenig waardoor het een genot was naar de gecombineerde harmoniën te luisteren. Nogmaals wijzen wij er op dat het in hooge mate te betreuren viel dat van de zijde der niet leden van den Werkliedenbond niet meer belangstel ling is getoond voor dit in alle op zichten zoo mooi geslaagd concert. Voor het grootste deel zal dit wel rijn toe te schrijven aan het feit dat juist ook het laatste Abonnements concert werd gegeven. Naar wij vernemen zal „St. Crispijn" Zondag 15 dezer als tegenprestatie in Kaatsheuvel een concert geven. Gisterenavond hield de Onder linge Veeverzekering in het café van den heer L Keetels eene algemeene jaarvergadering De heer H. Hoffmans opende de vergadering, heette de leden welkom en gaf daarna een verslag van de toestand der kas. Daaruit bleek dat het jaar 1924 was begonnen met een kassaldo van f1702 61 was ontvangen f3956.21 en uitgegeven f2275.35. zoodat het boek jaar 1924 sluit met een goed slot van f 1680 86. De heer Van Brunschot zegt op het verslag op zichzelf geen aanmerkingen te hebben, echter moet hij met klem opkomen tegen de verdenking die men op hem heeft laten vallen. Hij w.il hebben dat het bestuur de zaak nog eens grondig onderzoekt opdat de zaak in het ware daglicht wordt gesteld. De Voorzitter licht de zaak toe en deelt mede dat door Van Brunschot in 1923 een koe is gekocht, die een dag of vijf daarna reeds stierf. Het ge val kwam het bestuur verdacht voor en dit besloot'daarom, zooals het reglement aangeeft orn van dit beest geen uit betaling te doen. Hij zelf heeft Van Brunschot, die meermalen bij hem is geweest om daarover te praten, destijds den raad gegeven een algemeene vergadering uit te schrijven opdat de leden een beslissing zouden kunnen nemen. Dat heeft Van Brunschot niet gedaan, is zelfs niet op de jaarverga- dering van een vorig jaar geweest, maar heeft de zaak wel in handen van een advocaat gegeven. Na echter met den advocaat eenige malen te hebben gecorrespondeerd, heeft men niets meer Wat betreft den verkoop van aard- van de zaak gehoord. appelen, heeft het bestuur gemeend De heer Van Brunschot zegt niet de deze aan den prijs van 5 cent per K.G. bedoeling te hebben gehad de zaak in op te ruimen. handen te geven van een advocaat Er zijn er ongeveer 2o00 K.G. waar- rnnar alleen om diens advies te vragen, voor tot verkooper aan den gestelden Het bestuur en de leden moeten weten Prt)s van 5 ct. werd aangewezen J. van dat men in zulke gevallen alles doet om zijn recht te zoeken. Spr. zegt alles in het werk te hebben gesteld om den koopman op te sporen, waarvan hij het beest heeft gekocht. Twee maanden lang is hij daarvoor geregeld naar den Bosch geweest echter zonder resultaat. De Voorzitter stelt voor dat het bestuur met Van Brunschot even con fereert waartoe wordt besloten Na een langdurige conferentie stelt de Voorzitter voor aan van Brunschot een vergoeding te geven van f 150. Rechtens had hij f 176 moeten hebben maar het bestuur is alsnog van meening dat van Brunschot eenige schade moet lijden Uit de stemming, die met gesloten briefjes geschiedde bleek dat alle leden op twee na, die hun stem blanco hadden uitgebracht, voor een uitkeering van f 150 waren. Daarna stelde de Voorzitter aan de orde de verkiezing van twee bestuurs leden. de heeren Hoffmans en Van Baal en van twee schatters, de heeren J. van Daelen en F v. d. Broek. Op voorstel van den heer A. Coppens werden al deze functionnarissen bij acclamatie herkozen. Na nog eenige zaken van huishoude- lijken aard te hebben besproken, sloot de Voorzitter onder dankzegging voor de trouwe opkomst, de vergadering. NIEUWKUIK. Maandagavond had in de schoollokalen der Eerw. Zusters alhier de algemeene jaarvergadering plaats van den jongen boerenstand al hier. Door den Voorzitter der vereeniging den heer Jac. Mostermans werd de ver gadering met den Chr. groet geopend en den secretaris verzocht voorlezing te doen der notulen vorige vergade ring welke onveranderd werden goed gekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij 't volgende. In het afgeloopen boekjaar werden 7 bestuurs- en 13 algemeene vergade ringen gehouden. Verschillende nuttige en noodzake lijke besluiten zijn in deze vergaderin- Verder werden enkele gen genomen Kuijk. Nog stelt de Voorzitter voor aan den Secretaris, daar door hem de admini stratie en beheer steeds met de noo- dige zorg en activiteit wordt waarge nomen, hiervoor een kleine vergoe ding te geven. De vergadering kan zich hiermede vereenigen, mits het een vergoeding is en dus geen salaris blijft. Met algemeene stemmen besluit men een jaarlijksche vergoeding van 10 toe te kennen zulks met terugwerken de kracht tot 1 Jan. 1924. De secretaris brengt de vereeniging dank voor het in hem gestelde vertrou wen, hetgeen de vereeniging niet alleen bewijst met woorden doch ook met daden. Verder brengt men nog ter sprake, zooveel mogelijk propaganda te ma ken om bij de a.s. jaarvergadering van den N. C. B. zoo mogelijk een lid der vereeniging in het bestuur te krijgen daarvan. Hierna sluit men de vergadering met den Chr. groet, j DRUNEN. Zaterdagavond liield de Doele „Constantia" haren gewonen jaarlijkschen teeravond, voor het eerst in de zaal der harmonie, welwillend daarvoor afgestaan. De gezelligheid, reeds in den namid dag begonnen, was dit jaar grooter nog dan ooit te voren, wijl de leden der Doele zich zoo recht thuis gevoel den in eene zaal als deze, die zich zoo uitmuntend leent voor soortgelijke ge legenheden. Om 8 uur 's avonds vgreenigden zich de leden aan den gemeenschappelijken disch, uitstekend bereid door het per soneel van den heer Th. Elshoutwaar voor alle lof. De rest van den avond werd onder het genot van een glaasje en verder oiuler muziek, zang, voor drachten en verschillende andere aar digheden doorgebracht. Te ongeveer 12 uur keerde eenieder zeer voldaan en in de beste gesteldheid huiswaarts, in het bewustzijn, weer één (lier avonden te hebben meegemaakt, die zoo echt de gezellige samenleving kunnen bevor deren. Op Zaterdag 14 Februari geeft „Con stantia" éene uitvoering, met medewer king van den karakter-komiek Didden, uit Waalwijk. De verloting door de harmonie „de Volharding" op touw gezet, zal Za terdag a.s. 's avonds ten 6 uur worden gehouden. Bij die gelegenheid zal een concert worden aangeboden, voor een ieder toegankelijk. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Drunen op Vrijdag den 6 Februari 1925, des namiddags ten 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. a. Goedkeuringwijziging begroo ting dienst 1924. b. Goedgekeurde begrooting dienst 1925. c. Dankzegging van het Wit-Gele Kruis voor de verleende subsidie over 1925. d. Dankzegging van het Bestuur der Jongens-Congregatie voor de ver leende subsidie over 1925. e. Proces-verbaal van de opneming ƒ2937 2533. ƒ2531. 1777. ƒ1653. 927. met woonhuis alhier, was de uitslag als volgt: Nic; de Wit. Drnncn H. A. v. (1. Pluijm, Dussen W. Venus, Vlijmen en M. Klerks, Drunen F. C. A. Hoornick, Goes Antoon Kievits, Vlijmen Joh. v. Seumeren, Utrecht A. Buitendijk en Hendrik de Man te Zwijndrecht 537. 's-BOSCH. Zondag werd onder vee' belangstelling luisterrijk feest gevierd hij gelegenheid van het zilveren jubih- van den Commissaris van Politie den heer van Dam als ambtenaar hij de po litie. Het geheele politiecorps in grool tenue vereenigde zich in het hoofd bureau van politie waar de jubilaris namens allen onder aanbieding van huldeblijk en bloemen werd toege sproken door hoofdinspecteur Rul- kens. Daarna werd 't woord gevoerd dooi rar. F. J. van Lanschot, burgemeester der stad, mr. L. Vermeulen, Officier van Justitie cn mr. van Gorkom, Voor zitter der R. K. Politievakschool „St. Michael". Onder aanbieding van een zilveren theeservies op zilveren blad werd de heer van Dam ook gecomplimenteerd door mr. R. Tilman namens de vereen. ,,'s-Hertogenbosch Belang". In huize „Lohengrin' werd receptie gehouden welke behalve door 't feest comité bezocht werd door talrijke no tabelen. Serenades werden gebrachl door 's Hertogenbosch Mannenkoor én het muziekkorps van Goulmy en Baar. VLIJMEN Vergadering van den Raad iezer gemeente op Woensdag, den 4 Februari 1925, des namiddags ten 7 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de Kermis. 3 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot sluiting der cafés daags na de Kermis. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ontbinding en benoe ming der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandschen ver koop van het mede-eigendom der ge meente in een verkocht perceel grond. 6. Verzoek van de carneval club om subsidie met voorstel van Burgemees ter en Wethouders. 7. Voostel van Burgemeester en Wethouders tot toetreding van den Provincialen Brandweerbond. 8 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbereiding van het electrisch net in het Akkersiraatje. 9. Wijziging der begrooting 1924. 10. Wijziging der begrooting 1925 ALMKERK. Donderdag jl. vierde on der leiding van huil Eere-Voorzitter Ds. Röth de beide Herv. Jong. Ver „Eben Haëzer"" en „Samuel' in de zaal van den heer C. Dekker hun jaarfeest Ondanks het minder aangenaam weer was er veel belangstelling. Nadat ge zongen was Psalm 25: 4 ging Ds. Röth voor in gebed, waarna door Z.Ew. ge lezen werd Math. 25 van vers 13 tot het einde hierna werd een openingswoord, door den Eere-Voorzitter gesproken. Thans werden door den Secretaris en Penningmeester de noodige versla gen voorgelezen. Hierna geeft het lid W. Verwoert een gedicht ten beste wal lezingen gehouden en hebben deze nog van kas en boeken van den Gemeente- toepasselijk was op het jaarfeest der plaats hoofdzakelijk in sociologie door I Ontvanger. onzen WelEerw. heer Kapelaan van den Heuvel. De aftredende Voorzitter werd we derom met algemeene stemmen herko- Door de vereeniging werd met succes een proefveld geexploiteerd De contributie bedraagt 10 cent per lid en per maand. f. Rekening en verantwoording cor respondent der arbeidsbemiddeling over 1924. 2. Verzoekschrift van den Noord- brabantschen Pr. Brandweerbond om als lid van dien bond toe te treden, met voorstel van B. en W. 3. Voorstel van B. en W. om de Het'ledental bedraagt 12 terwijl de I werkverschaffing met ingang van een I schiifendT plaatsen werden nog toe- vereeniging tot heden nog geen dona-1 nader te bepalen datum op te heffen. I spraken gehouden. Het lid A. Vink gat' 4. Wijziging begrooting 1925. heide vereenigingen. Vervolgens maak te dé Jonge Dochters vereen. Arbeid Adelt, zich zeer verdienstelijk door ter afwisseling eenige zangstukjes ten beste te geven die zeer in den smaak vielen, evenals de kopjes chocolade melk enz. die door deze dames werden aangeboden. Door de afgevaardigden van ver- 5. Vaststelling vergoeding bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet '20, vobr het jaar 1925. 6. Aanvraag van het Bestuur dei- Bijzondere Meisjesschool alhier, om een I voorschot ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1925. 7. Wijziging verordening op het be heer van hetElectriciteitsbedrijf dezer gemeente. 8. Verzoek van 't Gemeentebestuur teurs heeft. Nog zij vermeld dat alle leden zich trouw aan de art. 2 en 3 van het regle ment hielden nl. doel en middelen der vereeniging. De tot adviseur der vereen, benoem de Weleerw. Heer Kapelaan woont steeds trouw de vergaderingen bij en steunt de vereeniging met woord en daad wat echter niet gezegd kan wor den van 't bijgevoegde bestuurslid van den plaatselijken boerenbond den heer P. van Spijk. De bezittingen waren totaal 247.12 de schuldèn 39.59 zoodat een batig saldo aanwezig was van 217.23. Proefveld resultaten over het afge loopen jaar waren: aan ontvangsten 154.50. Uitgaven 73.50 saldo 81.45. De vereeniging heeft op 31 Dec. 1924 een zuiver vermogen van 217.53. In 1922 was dit 125.62, 1923 141.23 Heiruit blijkt dus ook dat de vereeni ging vooruitgaande is. Door den Voorzitter werd aan den Secretaris dank gebracht voor het uit gebracht verslag en diens keurig en I toongtenjng Voor de schoen- en leder een opstel genaamd „Elia op den Kar- mel" waarop een gedachtewisseling volgde. Ook werd door het lid L. Geer - deke een opstel „Des Zondaars behoef ten van Christus" gegeven, waarna wij verrast werden op een voordracht, vei tolkt door het lid F. Kloots getiteld: „Het huisje te Bethanië", waarna het lid van Herwijnen een voordracht teu beste gaf getiteld „Nog geeft de Boom er meer". Hierna gaf de heer F. de Ruijler af- van Sprang-Capelle om adhaesie te be- gevaardigde van de Ger. Jong. Vereen, tuigen aan het besluit van den Raad aihier een voordracht getiteld „Dom dier gemeente om aan Ged. Staten de- I burg's Torenbrand" welke allen zee) zer provincie te verzoeken de jaarwed- jn den smaak vielen. Vervolgens werd de-regeling voor burgemeester, wethou- een opstel gegeven door het lid H. Dek- ders, secretarissen, ontvangers en amb- ker 0ver 2 Sam. 19: 35 en 't lid J. Daim tenaren voor den burgerlijken stand over Mtth. 28: 2, terwijl het lid T. Dag - in deze provincie in die geest te willen gelders een opstel gaf over „Werkloos - herzien, dat een algemeene verminde- hcid". Inzonderheid gaf dit laatste ring worde verkregen ten bedrage van I onderwerp zeer veel stof tot bespre- 10 pet. der thans geldende bedragen, I king. De voordrachten van de leden A. met voorstel van B. en W. 1 Geudeke en L. van Wijk brachten bij-- 9. Aangehouden verzoek van het hoofdbestuur der Internationale ten- accuraat beheer. Tot leden der controle-commissie werden aangewezen N. van Mierlo en A. Mommersteeg welke besloten boe ken en bescheiden van den secretaris op een nader te bepalen dag na te zien. Hierna kwam aan de orde verkie zing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren H. v. Drunen en A. Mominersteeg, welke wederom als zoodanig werden herko zen. De Voorzitter brengt verder in be spreking proefveld. Voor de vereen., aldus spr., is een dergelijk veld onmis baar en daarom dan ook zou hij alles in het werk willen stellen zoo spoedig mogelijk hiervoor land te krijgen. De informaties die door verschillen de leden hiervoor reeds gedaan zijn, hebben echter geen resultaat opge leverd. industrie, Waalwijk 1925, d.d. 30 Oc tober 1924, om in een garantiefonds te willen deelnemen voor een bedrag van 1500. 10. Aangehouden verzoekschrift van Hub. van Son, alhier om de boomen, staande langs den keiweg van de spoor baan tot de scheiding te laten rooien. 11. Aangehouden adres van L .Sik kers c.s. d.d. 18 Februari 1924, tot ver daging van de kermis, met voorstel 13. en W. 12. Bespreking verpachten staan plaatsen kermis. 13. Missive van Ged. Staten betref fende groepswaterleiding vanuit 's Her togenbosch, met voorstel van B. en W. 14. Rondvraag. HERPT. Bij de Dinsdagmorgen ge houden inschrijving tot verkoopiug voor afbraak van de oude R. K. Kerk zondere vroolijkheid onder de aanwe zigen. Het was dan ook een gezellig samen zijn voor de belangstellenden en dr leden en kunnen „Eben Haëzer" en „Samuel" met voldoening op dezen avond terugzien. Na het zingeq van gezang 18: 1 slool Ds. Röth, Eere-Voorzitter deze ver gadering met dankgebed. De gehouden collecte's bij het op treden van den heer Kortenhoeven voor de stichting voor lijders aan val lende ziekte bracht totaal op ruim 120.—. Dezer dagen behaalde.de heer L. Geudeke te Rotterdam voor Mercurius diploma Boekhouden en handelsreke- nen. 2 Met d* rxt'a-tram dte de muzi kanten van >CoDCO,dla< en hun aao- haog na de uitvoering naar Looo-op- Zaod had te»ugeebracht pn te ruim 12 uur weer door de St. Omensparochir rerugreed, is ter hoog*e vao Ca'é Vo»j-« een ongeluk gebeurd, dat zich aanvankrliik ernstig Het aaoz<en, doch oo? goed schijnt te zullen ifl >open. z-kere M. uit Elshout heett veimoe- -blijk op de tram willen sp'lngen. kwam te vallen en is toen waarschijnlijk door een der treeplanken van de tram -ros'lg achter aan het l chaam verwond Eokele voorbttgangers h>o«den den vi.' en zageo ook in het duister den ma l-ggen. Hevig bloedend werd hij liefde rijk bij K. Leijteos opgeoomen, dl- Uliogs D Sweeos ontbood, door wtei de zeer grooie en diepe wonde werd gehecht en ook de overige verwondin gen werden veibonden, waarna d» gewonde per auto naar zijn woning e Eishout kon worden vervoerd. Naar wti vernemen Is zijn toestaod baos be«r*d«peod. WASPIK Door het bestuur van het W t-G-le K'uls> zijo op de ÜHr van aanbeveling geplaatst voor een nieuw bestuurslid (vacalure de heer B. van Schijndel) de heeren J. Smits (rasdi-

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5