NIEUWS UIT HEUSDEN. Ingezonden Mededeelingen. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onreeelmatigen stoel gang zijn Mijfhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radikaal en veroorzaken niet de minste kramp Doos 60 ct. Bij apoth en drogisten UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 4 Februari 1925 Ten derde male mocht het den heer J. Teurlings, eigenaar der fokke rij,, Het Witte Nuthoen" gelukken in één seizoen de hoogste lauweren in de pluimveesport te behalen. Na zijn suc ces in Tilburg en Waalwijk wist hij ook in Dongen beslag te leggen op de collectie-prijs voor de beste inzen ding. Met twaalf nummers behaalde hij: 1ste prijs en eere prijs met Trio Australorps; 1ste prijs en 2e pr. met eere prijs met hen en trio Ancona's; twee 1ste prijzen, twee 2e prijzen en drie eereprijzen met inzending Wit Wyandotte waaronder de eereprijs voor de beste collectie. Drie eerste prijzen, vier eereprijzen met inzending W. Legh. waaronder de eereprijzen voor fraaiste haan of hen (oud of jong) en hoogste aantal pun ten nuttypes. De heer P. Nouwens behaalde op dezelfde tentoonstelling twee le pr. en twee eereprijzen en één derde prijs met zijn inzendng gestreepte Plymouth Rocks. Op de groote Jubileumtentoonstel ling van de 's-Hertogenbossche Pluim- veevereeniging behaalde de heer H. v. Woensel „Hoenderpark Brabantia" al hier met inzending Australorps drie eerste prijzen en één tweeden prijs en vier eereprijzen met inzending Patr. Legh; één eerste prijs, twee tweede prijzen en twee eereprijzen waarbij den eerebeker voor het beste trio Leg horn der tentoonstelling. Onder leiding van den heer L. van Gulik gaf onze R. K. Gym. vereen. K. G. V. Zondag-avond een groote uit voering aan H. H. Donateurs en be langstellenden van de club. De belang stelling was slechts matig in afwijking met andere uitvoeringen die steeds een overdruk bezoek kregen. Een keurig programma werd op keurige wijze af-, gewerkt. Vanaf de jonge Adspiranten tot de heeren leden, den kranigen lei der incluis, werd strak werk afgele verd in volkomen beheersching van wil en spier. De vrije en ordeoefenin gen van Heeren en Adspiranten vlotte uitstekend. Ringwerk en Rekstok SPORT. VOETBALSPORT. GEMENGD NIEUWS. Op den Amersfoortschen weg te Apeldoorn is Vrijdag de 40 jarige S die op de fiets zat aangereden door de door den chauffeur bestuurde auto van den interdant generaal van Het Loo Ernstig gewond is de man naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij Zater dagavond is overleden. Het parket te Tiel is Zondag naar Leeuwen geweest om daar een onder zoek in te stellen naar levensgevaar lijke verwondingen, door een vijftien jarigen jongen aan een ingezetene van dat dorp toegebracht De dader is aan gehouden de verwonde naar het zieken huis te Puiflijk vervoerd. Op den weg Moerdijk—Zeven- berge heeft Zondagmorgen een kerk- gangster het lijkje van een pas geborenkind gevonden, dat in couranten gewikkeld onder aan den kant van den weg was gelegd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn uit het gevangenlager (Oost Friesland) eenige gevangenen ontvlucht, onder wie de communisten Baijen en Linge, die naar Nederland zijn uitgeweken. Zondagmorgen in de vroegte is op den weg Langeweg—Zevenbergen in een sloot een luxe auto gevonden door den val bleek de auto ernstig beschadigd te zijn. Daargeen bestuurder of eigenaar aanwezig was, is de auto door de rijkspoitie in beslag genomen. De 64 jarige J A. Landa, in dienst der firma Rüosaem te Bergen op Zoom, is gisterenmorgen van de loopplank gegleden en in den haven gestort. Hoewel tijdig redding en geneeskundige hulp ter plaatse was, is de man ten gevolge van den val overleden. Gistermorgen, is aan de scheeps- slooperij van de firma Rijsdijk aan de Poortershaven een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De 19 jarige Arie Huisman uit Maassluis, aldaar werkzaam moest een kleine herstelling verrichten aan een machine. Deze werd daartoe stop gezet en H klom op de machine, doch op onverklaarbaare wijze werd het contact hersteld en begon de machine te werken. De ongelukkige viel tusschen de raderen en werd vermorzeld. Het slachtoffer was kostwinner voor zijn moeder. In December I. 1. had te Roosen laai ter gelegenheid van een pluim veetentoonstelling een goedgekeurde 'otirij plaats De eerste^ prijs, een toom kippen, viel op een lot, dat door en meisje was gevonden. Toen zij Jen prijs wilde in ontvangst nemen was een jongeman, die het lot had verloren, aanwezig en protesteerde, waarop de politie ingreep en de zaak in onderzoek nam. Daarbij bleek, dat het meisje het lót had gevonden, niettegenstaande zij volhield het lot te hebben gekocht De kinderrechter te Breda eischtt tegen haar 6 maanden tuchtschool Gisteren heeft op de constructie werkplaatsen van de firma de Vries- Robbé Co. te Gorcum een ernstig ongeval plaats gehad. Een zware ijze ren mast viel plotseling naar omlaag, waardoor de werkman H P uit Hoog Blokland, onder de mast geraakte, waardoor zijn hoofd deerlijk werd ver minkt. Hevig bloedend werd hij naar net ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De instructie tegen den moorde naar van den makelaar Busch is thans in vollen gang. Zooals men weet, is het niet vol doende, dat van M bekend heeft. Het öewijs van zijn schuld'moet niettemin geconstrueerd worden. De ring met grooten briljant en de dasspeld, die op het lijk werd'en ge- vonden, zijn door twee vrienden van Busch positief als diens eigendom herkend. De instructie heeft voorts aan het licht gebracht, dat een gouden rvChakelringetje, dat Busch moet nebben gedragen en dat van het lijk is geroofd eenige jaren na de misdaad met an dere gouden voorwerpen in een Bank van Leening door Van M. onder val- schen naam beleend ts geworden Het is thans in beslag genomen. Een horloge met slagwerk, dat even eens van het lijk is geroofd, werd eenige maanden na den moord op een anderen valschen naam beleend en op 20 December 1916 (de moord ge schiedde in October 1915) publiek in de Bank geveild; het is echter onbe kend aan wien. De instructie zal nog geruimen tijd in beslag nemen. De anonieme brief schrijver heeft zich niet aangemeld. In verband met de ernstige mis handeling te Leeuwen vernemen wij nader dat de aanleiding ertoe geweest is baldadigheid van de kinderen van Van G., die bij hun buurman Balyers de deur hadden opengeworpen, met het gevolg dat een van hen een klap om zijn ooren opliep Vader en moeder van G met een 15 jarigen zoon wacht- 'en Zaterdagavond den 50 jarigen dooven Balvers op toen hij uit de kerk kwam en terwijl moeder v. d. G. den man vasthield brachten vader en zoon hem niet minder dan 8 messteken en eenige zware slagen op het hoofd toe. Drie messteken doorboorden de longen. De daders zijn op vrije voeten gelaten Toen zij zich gistermorgen op de scheepswerf te Leeuwen vervoegden waar zij werkzaam waren, dreigde het geheele personeel, omvattende plm. 200 man, met staking, indien de van G.'s niet ontslagen werden De directie willigde den eisen der arbeiders in. Balvers beeft een vrouw met 5, v. d. Gijn een vrouw met 10 kinderen. De zoon heeft bekend, de vader blijft ontkennen. Gehede families van stervende Russische boeren verbranden zich levend verneemt de „Daily Mail". Naar het blad verder meldt, diende de voorzitter der commissie van com missarissen voor de regeering van Stravopolsk bij den sovjet commissaris voor de hongersnood districten, op 26 Januari het volgende rapport in: In het hongersnood district heeft de militaire macht zes gevallen geconsta teerd, waarin boeren families zich levend hebben verbrand. Volgens de politie sluiten de gezinnen, wanhopend dat zij geen koren zullen ontvangen zich op in hun woning, sluiten de vensters stevig en steken des nachts de woning in brand. Zoover hebben de zegeningen van het bolschewisme reeds de bevolking gebracht, dat zij, door den honger waanzinnig geworden, zich aan de vlammen prijs geeft. Een ijzingwek kende donkere getuigenis van den paradijselijken staat die komen zou Gistermorgen ongeveer elf uur is op het Damrak een looper van de „Bijenkorf" beroofd van een bedrag van f 2000. De looper was geweest op het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank en had daar het genoemde bedrag gtïnd. Juist toen hij de twee bank biljetten in zijn portefeuille wilde bergen,.griste een onbekende, die in gezelschap was van een anderen man het geld weg. De beroofde trachtte nog de plegers van het misdrijf te achter halen, maar zoo gauw was alles in zijn werk gegaan en zoo spoedig hadden zij het hazenpad gekozen, dat zelfs niet bij benadering was vast te stellen, welke richting zij waren inge slagen. De gelegenheid had hem ontbroken de beiJe tnannen nauwkeurig op te nemen, zoodat hij slechts een vaag signalement bij de politie kon opgeven Hij vermoedt, dat vreemdelingen hem de poets hebben gebakken en is. nadat hij aangifte van het geval had gedaan, zelf aan het opsporen gegaan De daders zijn echter nog niet gevon den. („Hbl Historisch. Een dame komt dezer dagen in het postkantoor van een onzer groote steden. Zij koopt aan het daar voor bestemde loket eenige postzegels die de ambtenaar achter het loket haar toeschuift, zal weggaan, bedenkt zij zich en zegt „Geett u mij alstublieft nog maar zooveel postzegels erbij". Waarop de ambtenaar antwoor„dan zal mijn collega u wel verder helpen t is nu mijn tijd om weg te gaan." Een punctueel man. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Verleen mij ee.n kleine plaatsruimte in Uw veelgelezen blad. In 't nummer van j 1. Zaterdag 31 Jan. las ik in 't raadsverslag van onze ge meente, dat er hefiig gedisputeerd is over de aanstelling van een gemeente- opzichter. Unaniem was men nu over tuigd. dat hij broodnoodig is. On willekeurig dacht ik aan Brero's lijf spreuk t Kan verkeeren, 't is ver keerd". Zelfs de halsstarigste leden zijn bekeerlingen geworden We zullen hun handelwijze maar met den mantel der liefde bedekken en uitroepen „Vader, vergeef 't hun, want enz...." In datzelfde raadsverslag trof me bijzonder de veelzeggende bewering van 't lid Van Amelsfoort„Voor dat baanije is geen kennis, geleerdheid noodtg". Naar aanleiding van die woorden en uit een bezuinigingsoog punt veroorloof ik me de vrijheid onze raadsleden erop attent te maken, dat v. A. juist de geknipte man voor dat baanije zou zijn Aan de door hem gesieide eischen voldoet hij wis en zeker, doch ik vermoed echter, dat hij uit bescheidenheid zich niet wil presenteeren. Wanneer echter door uw College hem 't als eeneerebaantje wordt aangeboden, dan zal hij 't on getwijfeld uit medelijden met de ge meentekas en om bezigheid, afldding enz le hebben zelfs zonder hono rarium wel accepteeren. Wat een deze vergadering de besprekingen werden heropend, nu deze zaak in een geheel ander stadium sinds de laatste Bondsvergadering R K. H was gekomen. Verschillende afgevaardigden deelen als hunne meening mee dat zij hopen dat de aanstaande Bondsvergadering te Utrecht thans niet meer zich zal bezighouden met de kwestie of de actie van St Michaël organisatorisch al dan niet toelaatbaar is, doch dit punt zal laten rusten om daarentegen te trachten de zoo gewenschte een heid in de R K. Staatspartij volledig te bereiken. Al zal de reorganisatie wel niet vóór de verkiezingen volledig kunnen worden uitgevoerd, toch zullen waarborgen over en weer kunnen worden gegeven, waardoor zonder twijfel de geest van eensgezindheid gevestigd en behouden zal kunnen blijven. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde het uitbrengen van een ver dag over de te Utrecht onlangs ge houden vergadering van voorzitters en penningmeesters der Rijkskieskringor ganisaties, welke bijeenkomst ten doei nad, om te komen tot een uniforme regeling der contributie afdracht door de Rijkskieskringen aan den Algemee- nen Bond. Dit vooral in verband met het verschaffen van stemmateriaal. hetgeen toch in een behoorlijke orga nisatie moet geschieden in evenredig heid van het aantal contributie beta lende leden. Op de bijeenkomst te Utrecht werd besloten dat uitsluitend he'UBondsbe stuur het stemmateriaal zou kun en distribueren en dit stemmateriaal alleen aan het Bondsbesstuur zal kunnen worden gefacturee'd. V-rder we d bepaald, dat op 15 Maart 1925 de ledenlijsten worden gesloten. De vergadering ging vervolgens over tut behandeling der verschillende amen dementen op het conceptprogram van actie der R. K Staatspartij, ingediend door de locale kiesvereenigingen. De amendementen op de punten 1 en 2 van dit program waren reeds op de vergadering van 17 Januari 1. 1. be handeld. Over de ingediende amendementen op punt 3, speciaal over die amende menten, welke den wensch van een betere salarieering van het Rijksper en daarmede gelijk te stellen personeel beoogden, ontspon zich een uitgebreide discussie. De vraag werd gesteld of de for muleering, aan verschillende amende menten gegeven, dat n.l. de salarissen een „menschwaardig bestaan" aan de betrokkenen moesten verzekeren, wel juist gekozen was. en of het niet beter was deze uitdrukking te vervan gen door „naar staat en stand" of aanpast aan den algemeenen levens standaard". De vergadering was van oordeel, dat in elk geval de salarissen van zeer veel categorieën van Rijks en daarmede gelijk gesteld personeel veel te laag waren, en kon zich ten slotte vereenigen met het volgende amendement: „uitbreiding'der belas ting op weelde". Als nieuw punt volgde onmiddelijk op punt 3: „voortzetting der bezuini ging en vereenvoudiging in alle takken van staatsdienst Verbetering der bezoldiging van het Rijkspersoneel en semi Rijksperso neel". De amendementen op de punten 4 en 5 van het concept program werden verworpen, zoodat deze punten on gewijzigd werden aanvaard Een amendement der kiesvereeniging Den Bosch op punt 6 had tengevolge dat aan dit punt als laatste alinea werd toegevoegd: „Doorvoeriug der Arbeids wet 1919 naarmate de economische toestand dit mogelijk maakt". Bij amendement werd voorgesteld en aangenomen, dat nog twee nieuwe punten aan het program zouden wor- en toegevoegd en wel: dpunt 7:„Vermeerdering van werk prachtige bezuiniging zou dat zijn Wie onzer raadsleden neemt het1 gelegenheid ook door verhooging van initiatief Dankend voor de plaatsing. Een belastingbetaler. Kaatsheuvel. 3 Febr. '25. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag zijn een paar kleine meisjes, die een boodschap deden, in de 2e Zeine onder deze gemeente door een jongen van ongeveer 14 18 jaar aangehouden met minder goede be doelingen. De politie heeft de zaak in onderzoek. De ouders zijn gewaarschuwd hun kinderen des avonds niet alleen op buitenwegen te laten gaan. BINNENLAND. (Onderstaand officieel communi qué over cfe Bondsvergadering R. K H werd ons door het secretariaat toe aan het program toe te voegen invoerrechten en door» invoerverboden indien dit noodig is tot afweer van bijzondere gevaren voor levenskrachtige deelen der Nederlandsche productie" Punt 8. „Art. 123 van het Regee- ringsreglement voor Nederlandsch-lndië worde ingetrokken. Behartiging der geestelijke en stof felijke belangen van de inheemsche volken in de koloniën. Ontwikkeling van dj productiviteit der natuurlijke hulpbronnen". Een amendement, strekkende om aan de grondpachters wettelijke be scherming te verleenen, werd inge trokken met het oog op de omstandig heid. dat dit vraagstuk op 't oogenblik in studie is bij den Boerenbond. Eveneens achtte de vergadering het niet wenschelijk. om de opheffing van het processieverbod als desideratum spreekt zijn Nieuwjaarsgroet uit: Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan wenschte ik U bij den aanvang van het jaar mijne geluk- wenschen aan te bieden voor U en Uwe gezinnen en hoop dat '25 een voorspoedig jaar moge zijn Ofschoon de oeconomische toestand iets ver- beterd moge zijn, ziet het er met den financieelen toestand niet rooskleurig uit. Dit moet voor ons een aansporing zijn tot zuinigheid, ik twijfel nierbij niet aan uw aller steun. Vooral is dit jaar bij het opmaken der begrooting gebleken, dat er veel aan afl>ssingen rente te betalen valt. des te meet moet daarom de zuinigheid betracht worden. Er zijn ook echter eenige lichtpunten te constateeren de werkeloosheid is in het afgeloopen jaar tot een minimum geslonkenmoge dit ook in dit jaar het geval zijn. De resultaten van ons electrisch bedrijf zijn gunstig Zonder tegenslag bestaat de mogelijkheid, dat we in '25 een winstje zullen maken, al is het dan ook klein. Ten slotte dank ik de wethouders en de leden van den raad voor hunne ondervonden bereidwilligheid en hoop, dat de goede toon zal behouden blijven, zooals hij steeds geweest is. De heer Brokx, meent als jongste lid de tolk le mogen zijn van den Raad. dankt den Voorzitter voor de geuite woorden en heeft voor hem en zijn gezin dezelfde wenschen. De notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen 1. Goedkeuring door Ged. Staten der gemeentebegrooting voor '25. 2 Goedkeuring door Ged Staten van het raadsbesluit d.d. 30 Oct eener tijdelijke kasgeldleening groot fiOOOO.- 3, Goedkeuring door Ged. Staten der rekening over '23. in inkomsten vastgesteld op f 163794.13, in uitgaven opt 150305,15 batig slot f 13488 98. De Voorzitter deelt nog mede. dat boeken en kas bij den gemeente ontvanger zijn opgenomen en in orde bevonden Het totaal in kas bedroêg 1 f 17420,50'/2. Ingekomen was een schrijven van Moederschapszorg. met memorie van toelichting, waarin f 25 subsidie ge vraagd werd. Met het oog op de bezuiniging stellen B. en W. voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen Aldus besloten. Schrijven Prov. Brandweerband. Als voren voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de georganiseerde arbeidersvereenigingen in deze ge meente, met verzoek om eene steun regeling in het leven te roepen of voor werkverschaffing te zorgen. Als voren. Adres Sprang—Capelle over salaris vermindering. B en W. stellen voor dit eveneens voor kennisgeving aan te nemen. Van der Rijken Ik wilde hierop wel iets zeggenhoe zijn die salarissen ontstaan? Hoe waren ze vroeger? Ik wenschte wel, dat U dat eens uit legde, mijnheer de Voorzitter. Brokx. Mij dunkt, het volgend jaar gaf het wel een idee. om daarover te spreken, maar nu de begrooting is opgemaakt, vind ik het gek, om daar mee voor den dag te komen. Van der Rijken. Ik had de vragen I tot U gesteld, mijnheer de Voorzitter. Voorzitter. Zeker, mijnheer van der Rijken, ik zal U ook antwoorden. Toen Sprang—Capelle nog niet vereenigd waren, bedroeg het salaris van den Burgemeester te Sprang f 2250 Na de vereeniging is het f 3750 geworden. Nu heeft de gemeenteraad dit erg hoog gevonden en wil 't verminderen Hier zijn echter weinig ambtenaren, de levensstandaard is nog niet verminderd. Daarbij hebben Ged Staten elders te kennen gegeven, dat wanneer zij dit te eenigeriijd noodzakelijk vinden, zij tot een algemeene herziening zullen over gaan. Thans worden er voor een burgemeester en een secretaris andere eischen gesteld dan voor 25 jaren de gemeenteraad kan niet uitmaken, welke werkzaamheden Burgemeester en, secretaris hebben te verrichten Van der Rijken Ged. Staten moesten glad werk maken, en anderen moesten zich daar heelemaal niet mee bemoeien. De rijksambtenaren vallen onder een bezoldigingsbesluit. Voorzitter. Sprang heeft een zielen tal van 5001 inwoners, is dus boven de 5000 gestegen, daardoor komen de ambtenaren in eene gunstiger conditie. Van der Rijken. Vroeger is besloten gezonden met de mededeeling. dat het elders verschenen verslag op de eerste plaats verschillende onjuisthe den bevat en op de tweede plaats tegen de uitdrukkelijke afspraak der afgevaardigden onderling in, is opge maakt.) Op Zaterdag 24 Januari 1 1. werd de Bondsvergadering van den Bond van R. K Statenkieskringorganisaties in den Rijkskieskring 's-Herjogenbosch (Bondsvergadering R. K H welke op 17 Januari 1. 1 tengevolge van de uitgebreide agenda niet geheel gereed was gekomen met de aan de orde zijnde besprekingen in „Lohengrin" te .s-Hertogesbosch voortgezet. Allereerst memoreerde de voorzitter de geslaagde bemiddelingspogingen van professor Aengenent. en zeide zich daarover oprecht te verheugen. Hij achtte het nuttig, dat hierover op Ook het amendement, beoogende de bevordering der spoedige tot stand- koming eener regeling van een Rijks kinderfonds, werd teruggenomen, om dat na bespreking deze kwestie nog niet rijp bleek te zijn voor een concrete oplossing in een of anderen vorm. Nadat eenige afgevaardigden bij ge legenheid der rondvraag nog eenige aangelegenheden, verband houdende met de aanstaande candidaatstellingen en verkiezingen, besproken hadden, sloot de voorzitter de vergadering de 8'/2°/o pensioensbijdragen voor rekening van de gemeente te nemen. Ik meende, dat dat besluit maar voor een jaar geldig was, zoodat het ieder jaar opnieuw moest worden vastgesteld. Ik l]eb wel niet de bedoeiiug om dit in het vervolg op de ambtenaren te verhalen, doch ik acht het mijn plicht ei' over te spreken. Het besluit is genomen op 26 Nov. '20 GEMEENTERAAD. WASPIK. Vergadering van den raad der ge meente Waspik op Vrijdag 30 Januari. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Burgemeester Dekkers Secretaris B van Schijndel. De Voorzitter opent met gebed en AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 4 Febr 8'/2 uur Athletieli oefeningen voor de Qutck-leden in d Openbare School. Donderdagavond 7 uur Cursus le „Eerste Hulp bij Ongelukken in he Gymnastieklokaal. Donderdag 4 Febr. Repetitie W G. V 8 uur. Donderavond Lezing Fleskens, 8 uu Bondsgebouw. Donderdag 4 Febr. Repetitie Gen Koor „Oefening en Vermaak". 8'/2 uur 's BOSCH. 4 en 5 Februari Concertgebouw „De Eeuwige Stilte". Ut*), G van Son en W. B Verschuren. Dc pUatsiog is alph<be Iscb. Ia deze jjem«e®te kwamen ee- aar ee^llea van diksiekte voor. DRUNEN De groo'e verlotlne d«' harmonie >De Volba-diov» zal a a. Zoodag des nam. ten 6 uur plaa-s brbbeo In de nieuwe harmoniezaal. De ve.lotlng zal worden opgeluiste-d door muziek» De beer Stlnessen uit B x'el z»l Woensdagavond 7 uur in 't M-sisje*- patrooaat komen spreken voo' d- leden der Piuunveevereenlglng alh'e Maandagavond hield de R.K K'esvereenlglog een algemeene ve gade»Ing waa'ln een nieuwe bestuu werd gekozen, nl. de heeren M H«lder (Voorzitie J. P van Root G P H. Vel'man, Aot. v. Dommeler, H. Brok, Cor. Veetere en W.ih. K<« kx Tot alge vaardigde voor den S a'eo» kleskrlnv Heusden den heer Aot. van Pnltim»1"1 RAAMSDONK. Op aandringen van het bestuur onzer kjnologenclub, heeft de Raad van beheer toestemming gegeven, om, in plaats van op 20 Sept., welke datum wat lnnt in 'tjaar valt, de nationale hondenten toonstelling te houden op 21 Juni. Alle rassen worden toegelaten. Voor dit jaar is met de vaccinatie en doodschouw belast, de gemeentegeneesheer B. Knaap. Alhier werd door de politie aangehou den een zekeren N. die met Vrouwe Justitia nog iets had te vereffenen. Bovendien kreeg hy een verbaal voor het opgeven van een valsdien naam, eenige weken geleden. By de ruïne van het Karthulzerkloos- ter zö» dezer dagen door 'tgraafwerk voor den aanleg van een moestuin, twee grafkel ders blootgelegd. De hooge staiul van het grondwater maakt het onmogeiyk een ver der onderzoek in te stellen. Zondagavond gaf Prof. de Grauw uit Rotterdam een biljartséance in Café „Hof van Holland", alhier. Er was een buitenge wone belangstelling voor het spel van dezen meester. Gespeeld werd een party met H. v. d. Elzen, alhier, die een voorgeeft kreeg van 350 punten. De party werd gesteld op C00 punten. Daar het. te laat werd kon dit aantal niet worden behaald. De eindstand was de Gr. 537 en v. d. E. 195. Heusden, 4 Febr. 1925 Door den C^mm'ssaGs de» Ko logl Is tot onbezoloi^d £»emeen'e-vldwacb te» alhier aangesteld de heer D. var Kuijk. Op de scheepswerf van de heerer De Haan en Oarlemans liep met goer gevolg te water het staten RtjoscbH Aope", waarvan de afm^tlooeo b»- dragee 50 M. bi) 6 60 M. bfl 2 27 M. met een laadvermogen vao 550 toe. De wacb'meester der Mi'échaus* séa, de heer van Warmeohoven, i« ove» geplaatst naar de b-lgade te 's Bosch. Zondagavond gaf de Fanfare de« H. Familie voor een goed bezette zaai baar 2e Wiate»coocert. Als naar ee wooote werden de verschillende Nos. verdienstelijk gespeeld, terwi)! de ko mische Nos. niet minder tot welslagei bijdroegen. De Heer f. Reas, onde'wijzer al- hie», komt, naar men ons medede< 1 voor op de voo-d'acht voor Hoofo eeuer school te Werkendam. De 2e uitvoering door de gem zangvereeniging»Cfescendo' schonk den dilettanten hetzelfde succes als de le. Jammer, dat door het slechte wee- velen, vooral van buiten, van een be zoek moesten afzien. Ook ditmaal be sloot een gezellig bal de bijeeokoms-- Deze week ztjn de broodprijzen hier verhoogd met 2 cent per b'oodj- vao 800 G am. waren onverbeterlijk. De leider mocht meermalen een speciaal applaus in ontvangst nemen voor de mooie pres- tatie's. De worstelstanden voor den eersten maal gedemonstreerd hadden uitbundig succes. Ook de koddige klucht „Paard op zolder" mocht een dankbaar applaus van het belangstel lend publiek in ontvangst nemen. We zouden te kort schieten zoo we het strijkje de heeren de Groot, Hanff en Heijs vergaten te vermelden, daar hunne medewerking bij deze uitvoe ring zeer werd geapprecieerd en een steeds stijgend succes ten deel viel. Maandag 9 Februari a.s. zal Me vrouw de Wed. P. Hesselmans-Spran- gers alhier den dag herdenken, waar op zij haar 25-jarig jubileum viert als Presidente der St. Elisabeths-vereeni- ging. Wat Mevr. H. in al dien tijd voor de St. Elisabeth, vereeniging gedaan heeft willen en kunnen we hier niet beschrijven. Hare medeleden uit deze zoo allernuttigste vereeniging en voor al de armen zullen dit gaarne getuigen. Dat dit groote feest, ondanks den be scheiden wensch van Mevr. H. niet onopgemerkt zal voorbij gaan laat zich hegrijpen. We hopen in het Zaterdag- nummer hierpp nader terug te komen. De vogelvlucht-teekening der Tentoonstelling te Waalwijk, is ge ëxposeerd in de vitrine van den heer van der Linden-Smulders. Niemand verzuime deze mooie driekleuren-tee- kening, die een juist overzicht geeft op deze grootsche onderneming, te gaan zien. WAALWIJK. H.E.C.—SPRANG. f>—0. H.E.C. behaalde j.l. Zondag een z.g. pa pleren overwinning op Sprang. Wegens ziekte kwam Sprang met enkele invallers uit, waardoor H.E.C. een gemak- keiyke party had. Niettegenstaande verde digde Sprang zich hardnekkig. H.E.C. kon haar goeden vorm niet te pakken krtjegn. wat hoofdzakelijk te wyten was aan den scherpen wind, die dwars over het veld stond. Van een mooien wedstrijd heeft het talrijk opgekomen publiek dus niet kunnen genieten. Het eerste mooie doelpunt werd gemaakt door den rechtsbuiten. Voor de rust maakte de linksbinnen er 2—0 van. Na de rust wist H.E.C. nog driemaal te doelpunen, resp. door de linksbinnen, rechtsbinnen en de linkshalf. Zoodat met een verdiende 50 overwinning het einde kwam. H.E.C. II behaalde een mooie 40 over winning op Kaatsheuvel 3. We hopen dat de H.E.C.-resorves de laatste wedstrijden nog eens flink aan zullen pakken om zoodoende een zoo goed mogeiyk figuur te slaan. W.S.C.—GUDOK. Deze wedstrijd is wegens afkeuring van het W.S.C.-terrein niet gespeeld. Voor a.s. Zondag 8 Februari staat aange geven de ontmoeting W.S.C. IIH.E.C. I. KAATSHEUVEL. 't Is Zondag voor Kaatsheuvel een gun- stigen dag geweest. Met een 10 overwin ning werd de stevige Devo-ploeg te 's Bosch geklopt. Hierdoor heeft Kaatsheuvel de knmpioenshoop weer hij zyn supporters we ten op te wekken. Gesteund door een sterken wind komt Kaatsheuvel reeds by den aan vang van 't spel gevaariyk voor Devo opzet ten, zoodat de Devo-doelman reeds direct te werken krygt. Direct hierna komt het Kaatsheuvel-doel in gevaar en slechts al vallende ten koste van e°n hoekschop brengt Snoeren redding. Na 30 minuten spelen komt de Beer voor open Devo goal, doch schiet jammerlijk juist naast. De rust komt met blanken stand. Na rust is Kaatsheuvel weer 'teerst in den aanval. De keeper loopt uit, doch Mos selveld en Wooning zitten er by en ontfut selen hem den hal en terwyi Mosselveld vlug doorgeetf aan de Beer, plaatst Piet hem kalmpjes in de touwen. Devo zint op revanche, doch de Kaats heuvel-veste wordt in goeden vorm bewaakt. Na 20 minuten spelen geeft Wooning den hal aan Wagemakers, die met zyn solo gangetje met een hard schot besluit, dat de Devo-doelman schitterend stopt. Een vlug gen Devo-aanval wordt op 't allerlaatste nippertje door onze achterhoede weggewerkt. Een vrye schop wordt achtergeschoten. In de laatste minuten kry'gt Wagemakers nog eens een kans, doch nogmaals stopt de De vo-doelman onberispeiyk. Een hoekschop op Kaatsheuvels doel wordt tijdig door Dekkers weggewerkt. Met l—O gaat Kaatsheuvel zegeviereiid huiswaarts. Een 21 overwin ning ware juister geweest. In de Wormerveerstraat te Amsterdam is een afschuwelijk drama afgespeeld. Gistermorgen ontdekten buren, dat in perceel No. 11 tegen gewoonte in, de deuren gesloten ble- vfti. Aanstonds waarschuwde men de politie, die de deuren forceerde. Dc ontdekking in het huls was afschuwelijk. In een kamer vond men de lijken van een vrouw en twee kinderen. De vader was niet te vinden. Onmiddellijk echter heeft men hem opgespoord en gearresteerd. Na verhoor bleek hij de dader van het afschu welijk misdrijf te zijn. Omtrent het verschrikkelijk familiedrama dat zich in de Wormerveerstraat te Amsterdam heeft afgespeeld, vernemen wij nog het vol gende Gisterenmiddag kwam een bewoner van de 2e verdieping van perceel 11 in de Wormerveerstraat de politie mededeelen, dat hij in de paar laatste dagen niets van zijn huren op de derde verdie ping had gehoord. Hij had ook de kinderen niet meer gezien. Toen de politic dc woning binnen trad, zat de 42-jarige bewoner van D. in de keu ken. Hij deelde mede, dat hij uit wanhoop een einde aan het leven van zijn gezin had gemaakt. Volgens het voorloopig verhoor heeft van D. zijn 30-jarige vrouw reeds Donderdagavond door worg ginom het leven gebracht. De politie vond het lijk gekleed te bed in de voorkamer liggen. Zijn 7 jarig dochtertje zou hij Zaterdag eveneens door worging hebben vermoord. Ook haar lijkje lag gekleed te bed op een zolderkamer. Het 2-jarig dochtertje heeft de man eveneens geworgd. Hij deed dit naar zijn verklaring op Zondag. Dit kinderlijkje werd in de voorkamer gevonden. De man is onmiddellijk gearresteerd en naar het politiebureau in de Spaarndammer- straat overgebracht. Volgens de buren leefde liet gezin in onmin en had dc man gedurende den laatsten tijd geen werk. In zijn woning aan de Joost van Geclstraat te Rotterdam viel gisteren de 54-jarige gymtaas- tiek-onderwijzer B. R. van een trap. Een te hulp geroepen geneesheer constateerde bij zijn onder zoek den dood tengevolge van hartverlamming. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6