101 Gevraagd een prima 437e Staatsloterij. Eau 3c (o^neJa/zeMc naar als de heer Vogel te huldigen, te hebben aanvaard. Eerst nadat de bur gemeester door lichte keel-ongesteld- heid verhinderd was zulks te doen, heeft hij op zich genomen, zij het dan een zeer kort en bescheiden woordje te zeggen. Het is hem een groot voorrecht den heer Vogel, namens het huldigings comité, namens Waalwijks Burgerij een woord van felicitatie te mogen toevoegen, wijl wij het als eer be schouwen dat Neerlands grootste voordracht-kunstenaar in zijn jubileum jaar ook onder ons komt optreden. Dit is zeer zeker te danken aan de oude relaties tusschen Waalwijk en Albert Vogel, die zelf zeide gaarne naar Waalwijk te komen, omdat hij daar vele vrienden had. Spreker wees op de spontane en grootsche huldiging in binnen- en buitenland, als gevolg van den roem- liever een lid der vereeniging reeds is verzekerd tegen ziekte of ongevallen bij den patroon waar hij werkzaam is, kan zoo iemand dan bovendien bij een eventueel ongeval steun genieten uit de kas van het ziekenfonds" Na eene breedvoerige discussie hier over, waaraan door bijna alle leden wordt deelgenomen, besluit men ten laatste op voorstel van den Adviseur voor dergelijke gevallen, die soms nog wel eens moeielijk zijn, de beslissing hiervan aan 't bestuur en adviseur over te laten hetgeen art. 28 van 't regle ment trouwens ook zegt en luidt als volgt: „In gevallen waarin dit regle ment niet voorziet, beslist het bestuur in overleg met den Adviseur". Met bijna algemeene stemmen wer den wederom drie nieuwe leden aan genomen, zoodat de vereeniging thans 49 leden telt Verder niets meer aan de orde sluit Ingezonden Mededeelingen. Tegen slapeloosheid, Overspanning. Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstiiiende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. schade af. i Hesselmans nog lang voor 't welzijn MEEUWEN. De storm was ook in dei; vereeniging, haar armen en haar deze gemeente buitengewoon hevig, huisgezin moge gespaard blijven. De geheele bevolking was op de been. rijken wereldnaam van dezen grooten Voorzitter de vergadering met den chr. Nederlander, die de naam van zijn groet. vaderland overal met groote eere en roem over den aardbodem ronddraagt, daarbij eerend Dengene, van wien ook hij zijne talenten heeft ontvangen. Hij verzocht den heer Vogel de hulde van Waalwijk wel te willen aan vaarden en bood hem namens 't comité en namens Waalwijk een lauwerkrans aan, als symbool aller diepgevoelde hulde en eerbied, met het verzoek Waalwijk in vriendschap te blijven gedenken en niet te vergeten in de toekomst. Deze hartelijke en als altijd bijzon der gekozen woorden wekten een daverend langdurig applaus De heer Vogel dankte hartelijk voor de vriendelijke woorden van den heer Klijberg, voor de hartelijke felicitaties en ovaties, die hij zeer op prijs stelt. Hij heeft in Waalwijk altijd veel be langstelling, vriendschap en gastvrijheid ondervonden, dat heeft hem steeds en ook nu weer zeer getroffen Hij hoopt dat die banden zullen blijven bestaan en beveelt zich gaarne aan in ieders vriendschap en belangstelling ook voor de toekomst. De beide woordvoerders hadden een daverend applaus in ontvangst te j nemen. Een bewijs van hartelijke instemming, een hartelijke welge meende aanvulling van dezen in elk opzicht zeer geslaagden kunstavond. Een metselaar, komende uit Vught en werkzaam aan de woningen van de Besoijensche Bouwvereeniging was Maandag aan het fuiven gegaan met het gevolg dat hij zoo sikker werd dat zijn beenen den noodigen dienst De uitvoering gegeven in het café van den heer G. de Bont door onze liedertafel „Oefening baart Kunst" Zondagavond j I., is een waar succes geweest. Tot in de uiterste hoeken was de zaal bezet. De zangnummers welke men kreeg te hooren werden onder leiding van hun eminenten directeur den heerC.de Gouw, alle correct uitgevoerd. Dan bracht de vereeniging voor 't Dakpannen vlogen door de lucht. Bijna alle woningen en gebouwen werden meer of minder beschadigd De schade is belangrijk. Alhier zal een Ned. Hervormde jongelingsvereeniging worden opge richt. WI(K De laatste dagen zijn voor het alhier te houden concours nog van verschillende vereenigingen de in schrijvingsbiljetten ingekomen, waarbij o a van een der beste zangverenigin gen uit Den Haag. Een tweedaagsch concours is dan ook reeds verzekerd en het bestuur denkt er zelfs over om er drie dagen van te maken Met het oog daarop heeft het den insch-ij dngs- datum alsnog verlengd tot 20 Februari, op welken datum de verplicnte muziek aan de ingeschreven vereenigingen zal worden toegezonden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 11 Febr. 1925.' Bij de brigade der Kon. Maréchaus-1 voetlicht het bl[jspel "in "3 bedrijven sée is overgeplaatst de heer J Rooms, De gril van den Hertog", een zeer wachtmeester te Aardenburg. De heer W F Vernède, surnu- Ten derde male hield de harmo nie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia een onderling kwartetten- concours tusschen de leden. In afwij king met andere jaren werd slechts één een verplicht nummer ge speeld. Al ligt het natuurlijk niet voor de hand dat dergelijke concerten, nu niet uitsluitend aangename, afgewerk te muziek ten gehoore geven, toch heb ben ze een groot nut en een groot voor deel. De executanten worden vrijer, oefenen zich begrijpelijk uit naijver meer, dan wanneer ze uitsluitend in koorwerken uit moeten komen, omdat zij bij 't solo-spel uitsluitend op hun eigen krachten zijn aangewezen. Als nummer was opgegeven „Belle Ber gère", divertissement Pastoral van P. Francois. De jury bestond uit de hee- ren A. Stravers, Directeur van Eupho nia, F. van Ecksteijn, directeur der harmonie Grave uit Grave en M. van Loon, directeur van Concordia Loon op Zand. De rubrieken ter beoordee-1 ling der Jury waren: zuiverheid, sa menspel en voordracht. Het maximum te behalen aantal punten was 72. Een le prijs werd toegekend met 54 pnt. een 2e «met 45 pnt. een 3e met 36 pnt. een 4e met minder dan 36 pnt. Een pu- prachtig sluk, dat in z'n geheel zeer verdienstelijk werd vertolkt. nierair der Rijksbelasting te Rotterdam. zöü"tóegêke7d''worden "bij Vooral de hoofdrollen welke hierin is belast met de tijdelijke waarneming j stemming onder het aanwezige publiek. niet alleen groot, doch ook moeielijk van het kantoor alhier. waren, werden door de heeren J. Dore- mans als Hertog en W. de Bont als Kastelein uit den Witten Ezel onver beterlijk gespeeld. Ook de overige spelers hebben eer van hun werk. Het publiek was dan ook zeer dank baar voor dit stuk en toonde dit door dit door herhaalde blijken van instem ming. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan diegenen die hebben medegeholpen aan de opvoering van dit stuk. De liedertafel heeft ons wedeiom een genoeglijke en genotvolle avond bezorgd. SPRANG CAPELLE. (Voorm. Sprang) Vergadering der A R. Kiesvereen. „Sprang" op as. Donderdag, des avonds half acht uur in de zaal van den Chr. Volksbond. Door den storm van Maandag nacht is alhier ook aan verschillende begonnen te weigeren. Ue politie achtte het daarom noodie 1 hulzen schade aangerichl- Honderden hem zijn roes te laten uitslapen waar 1 Pannen ziJn afgewaaid en tegen de Maandaghouder zich echter hevig begon te verzetten. Het mocht niet baten, door twee agenten werd hij ondergebracht. De jongen die vorige week in de 2e Zeine eenige meisjes had aange houden met blijbaar minder goede be doelingen is door de politie opgespoord. Het bleek te zijn een 15 jarige v. D. uit Sprang. De verloting, uitgeschreven door1 dc Waalwijksche Pluimvee-vereeniging zal plaats hebben Zaterdag 21 dezer, j in de zaal van den heer Holtzer- Passier. Zaterdag 11. weiden op 't terrein der tentoonstelling een 50 tal Canada- boomen verkocht. Kooper was de heer Th. Ketels te Nieuwkuik voor f 211 50. Maandag werd in de Mr. Loeff straat, de heer L. door een auto aan gereden met het gevolg dat hij tegen een heg werd geslingerd. L. zelf kwam er wonder boven wonder goed af maar zijn fiets bleek zoo goed als geheel te zijn vernield. De auto-bestuurder zegde aanstonds toe de schade te zullen vergoeden. DRUNEN. In den afgeloopen nacht heeft de storm hier groote schade aan gericht. Vooral daken en schoorsteenen moesten het ontgelden. Ramen en ruiten werden verbrijzeld, boomen ont worteld, schuren en bergplaatsen om ver gehaald, hooi- en strooschtlven omvergerukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De prijs der boter aan de stoom- zuivelfabriek alhier is gebracht op f 2 90 per Kilo. NIEUWKUIK. Zondag 8 Februari, na de hoogmis, hield het R K Ziekenfonds zijne jaarvergadering in de schoollo kalin der Eerw. .Zusters alhier. De Voorzitter de heer C. van Spijk opende de vergadering met den Chr. groet en verzocht den Secretaris om voorlezing van het jaarverslag Daaruit bleek dat aan contributie in het afgeloopen jaar is ontvangen f 572 57. Aan zieken werd uitgekeerd f 223 09. Het totaal der inkomsten be droeg alzoo f 572 57, dat der uitgaven f 256.19, saldo alzoo f 316 38. Totale bezittingen f 1364.03. Hiervan waren f 1100.—, uitgezet op de Rijkspost spaarbank, terwijl nog in kas bleef f 264.03. De Eerw. Adviseur vraagt of aan den penningmeester, die tevens ook bode- looper is, hiervoor iets wordt uitge keerd. Zoo niet, dan zou hij willen voor-tellen hiervoor een kleine ver goeding te geven. De Secretaris zegt dat dit tot heden niet is gebeurd en deze werkzaamheden altijd gratis zijt verricht. Na eenige discussie hierover wordt besloten aan den Secretaris en Penning meester elk een vergoeding van f 10 te geven alsook over 't afgeloopen jaar 1924. Op aandringen der vergadering of de Secretaris de heer Hub. van Engelen nog bereid wil zijn de functie van secretaris te blijven waarnemen stemt deze ten slotte hiermede in. Daar een der leden wordt verder de vraag gesteld.Wanneer iemand of vooral de huizen met rietbedekking hebben veel geleden. GEERTRUIDENBERG. Op de 1.1. gehouden jaarvergadering der harmonie „Apollo" werden tot bestuursleden ge kozen de heeren N. G. E. Meijers, voorzitter, J. Bellaard. le commis saris, L. van Boekei, 2e commissaris (aftr.). A. v. d Hoven, le secretaris penningmeester (aftr.), P. Snijders, 2e secretaris bibliothecaris en C. du Pont, commissaris van orde. Overeenkomstig goedgekeurd Raadsbesluit kunnen ter secretarie dezer gemeente bewijzen worden verkregen tot het visschen in de „Donge" en in de vestinggrachten voor zoover deze eigendom dezer gemeente zijn, tegen de navolgende prijzen Een gulden per week om te visschen met alle geoorloofd vischtuig, uitge nomen de zegen Een gulden per maand om te visschen met de peur Een gulden per jaar om te visschen met de hengel. Over de maand januari 1925 passeerden de rolbrug te G'Berg 1015 schepen met 144963 tonnen inhoud. As. Donderdag 12 Febr. zal de Gem Zangvereeniging „Geertruiden berg" haar winteruitvoering geven in de zaal van hotel C. Stal. met wel willende medewerking van Mevr. G Zijlmans-Hofman, de heeren N. Snijers en H. L. Scherp en het Kinderkwartet „Cantabile". Een welverzorgd program is samen- gesteld en wij twijfelen niet, of de donateurs wacht weder een genoeglijke avond Door de hooipers N.V..v/h. Huijs- man en Lankhuizen is deze week haar vierde vrachtschip aangekocht en in de vaart gebracht ten behoeve van haar bedrijf. DUSSEN.De storm van Maandag nacht heeft in onze gemeente danig huisgehouden. Bijna geen daken, zoo wel rieten als pannen of ze hebben te lijden gehad Van verschillende huizen zijn honderd en soms meer pannen afgewaaid. Van de kerk is een stuk van den kleinen toren naar beneden gekomen. Bij van D. waaidt een pas gebouwd schuurije in elkaar, op den Hoogendijk lag een boom dwars over den weg en bij vele zijn planken van huizen en schuren ge waaid. Met welk een kracht de storm (orkaan) woedde blijkt wel hieruit dat op meerdere plaatsen de planken af brokkelden. De wijzerplaat van den toren der R.K. Kerk is geheel dubbel gebogen. Ook de electrische geleidingen hebben het moeten ontgelden en vele zaten zonder licht. Een paard gespannen voor een kar en staande bij Café Lensveld alhier schrok van een passeerende auto en sloeg op hol, den paal waar aan het was vastgebonden uit den grond trekkende en meesleurende Het paard holde de straat op rakelings langs het huis van v. R„ welke juist buiten stond en bijna bekneld raakte tusschen het huis en de kar. Gelukkig liep alles nogal met eenige materieele Evenals elders heeft de storm zich ook hier geducht doen gelden De schade, veroorzaakt aan daken, vensters etc. is voor sommigen dan ook aan zienlijk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 10 Februari 1925. Voor de betrekking van gemeente opzichter hebben zich niet minder dan 73 sollicitanten aangemeld, v Onze Boerenbond hield haar jaarvergadering. De zaal van den Gildenbond was stampvol. Door den secretaris werd verslag uitgebracht over het boekjaar 1924, hetgeen sloot met een batig saldo van f 41.44. Twee nieuwe bestuursleden moesten anwezige publiek. De uitslag der Jury was na lange be- raadslaging: le prijs A kwartet no. 9 met 70 punten; 2e prijs B kwartet no. 8 met 65 pnt.; le prijs C kwartet 110. 7 j met 62 pnt.; le prijs D kwartet no. 4 met 59 pnt.; 2e prijs A kwartet no. 1 met 51 pnt.; 2e prijs B kwartet no. 3 j met 50 pnt.; 2e prijs C kwartet no. 2 I met 49 pnt.; 2e prijs D kwartet no. 6 48 pnt.; 3e prijs kwartet no. 5 met 40 pnt. De publieksprijs werd toegekend aan kwartet no. 7 met 25 stemmen. I Kwartet no. 9 verwierf 15 st.No. 4 verwierf 7 st. en No. 8 kreeg 4 stem- 1 men. De prijzen bestonden uit kunst- j voorwerpen, de uitreiking verhoogde begrijpelijkerwijze niet weinig de stem ming in de zaal. Om het groote belang aan de Pluimveevereeniging verbonden, wij- gekozen worden wegens overlijden van 2cn -we n°ff aals °P f te Papa jan van Rooij en wegens bedanken j fn^ergadenng d,e Zaterdag 14 Fe- li/ m V-:,. bruari 0111 halt 8 111 de zaal van den van W N. v Kuijk Werden gekozen Lamb IJpelaar en Frans Vugts Vervolgens gaf de geeste lijke adviseur kapelaan Sloois eene mooie voorstelling met lichtbeelden over Palestina en de Heilige plaatsen, toegelicht door een uiteenzetting van hetgeen vertoond werd. Zaterdag werd door onze Burger wacht de eerste schietoefening met Marga-patronen gehouden in de zaal van Euphonia. Vele leden waren opge komen en er werd vol ijver geschoten. Getuige hiervan dat het schieten moest worden gestaakt wegens den donker. Dank zij Voorzitter en Commissie voor hun medewerking tot groei en bloei der Burgerwacht. Maandag 10 Februari vierde Me vr. W. Hessleman-Sprangers haar zil veren jubileum als Presidente van de St. Elisabethsvereeniging alhier. Om half acht naderden alle leden der vereeniging en de geheele familie der jubilaresse de H. Tafel. Om 40 uur droeg de Hoogeerw. Heer Mgr. W. Völker, Pastoor, een plechtige H. Mis op geassisteerd door de heeren Sloots en van Kemenade als diaken en sub diaken. Aan een der zijaltaren las de HoogEerw. Heer Sprangers, Deken en Pastoor van Grave, broeder van de ju bilaresse de H. Mis. Na de H. Mis reikte Mgr. Völker met een toepasselijk treffend woord het gouden kruis Pro Ecclesiae et Pontifi- ce over waarmede Z. H. de Paus de ju bilaresse bij deze gelegenheid begun stigde. Hij roemde de toewijding dei- presidente aan haar werk, de getrouw heid waarmede zij de belangen der vereeniging wist te behartigen, on baatzuchtigheid en opgewektheid waar het gold opofferingen te brengen, de tact en wijsheid waarmede zij de ver eeniging wist te leiden en tot bloei had gebracht. Hij wees haar op de dank baarheid van allen die haar troost en opbeuring mochten ondervinden maar vooral op 't loon dat haar zou wachten hierboven waar alles staat aangetee- kend „Wat Gij den minste der Mijnen gedaan hebt". Hij sprak de hoop uit dat de jubilaresse nog lange jaren het onderscheidingsteeken voor hare groote verdiensten zou mogen dragen en voor de vereeniging zou behouden blijven. Na de H. Mis vereenigden zich de dames van St. Elisabeth aan het huis der jubilaresse, waar zij nogmaals hij monde van Mej. Anna Verhiel gecom plimenteerd werd en bloemen werden aangeboden. Van de receptie maakten behalve de geheele geestelijkheid der Parochie nog gebruik de ZeerEerw. Heer Wor- telhoer, Overste der St. Antoniusstich- ting, de Weledel Achtb. Hefcr Burge meester, Dr. W. L. M. Both, een depu tatie van de vereeniging Kaatsheuvels Belang, namens welke vereeniging de voorzitter met de hem eigene welspre kendheid in een korte doch zeer keu rige toespraak Mevr. Hesselmans met haar jubileum en hooge onderschei ding haar te beurt gevallen complimen teerde, een deputatie van de vereeni ging St. Vincentius, van het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" en nog ver schillende particulieren. Veel telegram men en honderden felicitaties kwamen binnen. Gaarne sluiten we ons bij al deze gelukwenschen aan: dat Mevr. heer Joh. Smit door de Hoenderclub „Kaatsheuvel zal gehouden worden. Als spreker zal optreden de bekende spreker en schrijver de Weled. Heer Jos. Boshouwers uit Lent, iemand die als pluimveedeskundige zijn sporen verdiend heeft. De heer Boshouwers is steeds interessant en leerzaam tevens. Iedereen heeft lol deze vergadering gratis toegang. Op dezelfde vergade ring zal getracht worden een eierver- eeniging op te richten ter verzending der eieren naar een veiling. Alle kip- penhouders moeten Zaterdagavond present zijn. Evenals over aldelerwoed sddee Evenals overal elders woedde de storm ook hier hevig. In den Berkdijk waaide van een boerderij een muur in, waardoor 't dak gedeeltelijk in stortte. Van de R. K. kerk regende 't leien van v. d. toren. Van de huizen der bouw vereeniging in de Telefoonstraat vlo gen honderden pannen door het lucht ruim, op een tweetal plaatsen werden ruiten ingedrukt. Meerdere schuttin gen en poorten moesten het ontgelden. Zelfs kwamen hier en daar schoor steenen naar beneden. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. verklaren aan buurvrouw V. die aan 't schrobben was. 't Waren lastige menschen noder el kaar die le véél gal hadden! Beklaagde had gezegd: „As de bl...... de „warft af". En de vrouw vertikte 't heen te gaan en traiterde terug: „Nie vur da'k de geut schoon heb'. De geschiedenis was zoo ingewikkeld dat de behandeling der zaak er 14 dagen voor moest wor den uitgesteld. Gestoord bal! In Heusden was 't hal. E11 tusschen de gezellig draaiende paren draaide een ongezellig vervelende lastpost in den persoon van B. C. uit Gennep, die waarlijk maar beter gedaan had thuis te blijven in Gennep, dan in Heusden liet bal le komen verstoren. Gevolg was dat men met hem naar buiten walste en hij onder den invloed van den borrel wederspanning werd tegen de politie. Eisch 20.— boete subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Sehipperijn pleitte vrijspraak. Zijn eigen rechter. T. v. B. te Sprang kreeg ongewensclit bezoek van een buurman inet wien hij geen beste Grienden was. Om buurman van zijn erf af te krijgen begon Teunis hem te slompen. De ander liep er voor naar de poli tie wat tengevolge had dat Teunis we gens mishandeling 15.— boete moet betalen. De eisch was 20. POLITIERECHTBANK. Wegens overtreding der hondenbe lasting te Loonopzand werden 5 straf zaken behandeld. Tegen ieder der beklaagden D. W.; J. van W.; P. N.; P. van G. en L. F. J. K. allen te Loonopzand werd 5.— boete ■geeischt. De veroordeelingen waren conform de eischcn. GEMENGD NIEUWS. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 11 Febr. 8 uur Vergade- 'ing Pluimveevereeniging bij Holster- Passier. Woensdag 11 Febr 81/2 uur Athletiek- oefeningen voor de Quick-Ieden in de Openbare School. Woensdag 11 Febr. 9 uur Repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak". Donderdagavond 7 uur Cursus les „Eerste Hulp bij Ongelukken in het Gymnastieklokaal Donderdag 7'/4 uur Ontwikkelings avond R K. Werkliedenvereniging. Kap. Bijnen „De Priesterwijding". Donderdag 12 Febr. Repetitie W G V. 8 uur. Donderdag 12 Febr. 8 uur. Repetitie Franchemont Vrijdag 13 Febr. 7'/2 uur Lezing door dr. Moller over „Heijermans" in Hótel Verwiel. Vrijdag 13 Febr. 8 uur Repetitie Franchemont. RECHTSZAKEN. De „lieve" jeugd. Een brutale hengel van 9 jaar schold i:i Haarsteeg den landbouwer F. van II. voor „lang tong" en wilde met stee pen en zand gooien. De boer werd kwaad en gaf den jongen een fiksche mepmaar moest toen terecht staan wegens mishandeling! De groote broer van den kleijien bengel was er tusschen gekomen ver telde de jongen zelf. „En gaf je groote broer jou niet een flink pak voor je broek?" vroeg de pre sident aan het kind. „Neeë", zei de jongen. „Da's jammer!' aldus de president. De mep kost den boer een gulden boete! t Lieve kind gaat vrij uit. Eerst de geut schoon! Alweer een burenoorlog, dezen keer in nAdel. Daar was de 62 jarige A. K. nog flauw genoeg 0111 dne oorlog te Gisterenavond is het woonhuis en de schuur van M. van der H. te Velp bij Grave, tot den grond afge brand. De brand is ontstaan in de schuur, waarin de planken van een danstent lagen Man en vrouw en twee meisjes die beneden sliepen, ontkwamen in nachtgewaad door de benedendeur. Op de bovenverdieping sliepen twee jongens van 9 en 11 jaar. Zij zijn uit een raam gesprongen en opgevangen door Van V. Twee varkens, vier geiten, een kalf, 25 kippen en 3 hanen zijn verbrand Verzekering dekt de schade. Te Huizen is vanmorgen een schuur met bouwmaterialen aan den Nieuw Bussumerweg ingestort. Drie der arbeiders kregen kwetsuren een van hen, De B is per ziekenauto naar Je Majellaziekeninrichting gebracht. Op het bezoek aan Vancouver jan het Japansche opleidingssmaldeel dat Vrijdag van Esquimalt is aangeko-' men, is een schaduw geworpen, aldus de Crtdoor een ernstig ongeluk da: te Vancouver Zaterdagnacht 1 uur heeft plaats gehad. Een boot, waarin 150 man zaten, die naar het vlagge- schip „Azama" terugkeerden, kwam in botsing met andere booten en sloeg om. Zeventien man zijn verdronken De nacht was zeer donker en het weer was ruw. Het reddingswerk werd volbracht met de hulp van zoeklichten De millionnair Haryuit Derbyshire die 35 jaar geleden in Amerika kwam als landveihuizer, zonder een cent bezit, heeft den Briischen gezant te Washington een som van een half millioen dollar doen toekomen voor het stichten van een Britsch ambas sadegebouw, dat het schoonste moet worden te Washington. In een filmatelier in Nieuw Jersey een muur ingestort tengevolge van de onplolfing van een reservoir gevuld met ammoniak, waarbij een persoon werd gedood en twintig werden gewond De materieele schade wordt op een millioen dollar geschat. van 5e Klasse. Trekking Februari. Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 2088 11182 11613 15772 400 3146 823; 8233 15244 18780 200 7483 12856 15488 15835 19:67 20969 100 185 1756 2769 3347 5033 5269 8190 11460 11569 13365 H363 15033 15636 16053 16327 16482 16612 17770 20192 20719 20838 20905 5e klasse, 14e lijst. Trekking van 10 Februari (Naar de voorloopige lijst) Getrokken prijzen Prijs van f 5000: 11044 BURGERLIJKE STAND. GEERTRUIDENBERG. Over de maand Januari 1925. Geboren Adriana H. J. dv. J van Lang Kijken. Cornelis J. zv. J. J. de Bodt—Smits. Hubertus M zv. J. A Snijders van Delft. Antonius zv. A. BloksSmits. Johannes zv. F. v. Fessem Krooswijk. ADVERTENTIëN. op een 1ste klas Schoenfa briek 10ÜÜ1213 8955 400: 13687 200: 6177 100: 15754 20005 7516 13828 15108 17515 17856 2173 3491 5545 11356 13226 14574 17376 21938 22591 11089 15390 17649 21709 11144 16258 19195 22267 4509 12360 15897 tegen hoog loon. 34231 Brieven onder No. dezer ad vertentie Bureau van dit Blad. Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle. Haarlem. MADE EN DRJMMELEN. Burgeii. Stand over de maand Januari. Geboren: J. z. van J. Sin-Dilven; R. J. zoon van A. Stoop-AkkermansA. A. dochter van A. M. C. van den Biggelaar-de Wijs; A. zoon van H. Ja- cobs-van OosterhoutW. G. zoon van A. Dicpen- daal-de Jongh; M. C. B. dochter van A. C. van Dongen-StoopA. li. dochter v. J. dc Wijs-Mekes; J. G. dochter van D. Mnijvis-van den Diepstraten. Huwelijken: G. Braat, 23 jaar en P. Diepstra ten 21 jaar; P. H. van Dongen 23 jaar en P. H. Wagemakers, 22 'jaar. Overleden: C. dc Jongh, 79 jaar; A. I. van den Blggelaar, 7 m.; P. van Dongen 52 jaar; J. W. Diepcndaal, 10 m.; A. O. Nollen 4 weken; A. van de Rijken, 8 m.; A. Kuijpers, 83 jaar; R. Kerkhoff, 90 jaar. RAAMSDONK. Burgerlijke Stand van 15—31 Januari 1925. GeborenPetronella M. dochter van Johannes Goossens en Hcndrica A. de Jong. Anna M. d. van Wilhelmus A. Zijlmans en Adriana A. M. de Bruijn. Wilhelm inn C. d. van Petrus Lode- wikus en Hendrika Vissers. Cornelus A. z. v. Johannes van den Elsliout en Maria J. Zijlmans Huiberdina A. d. v. Petrus J. van Onzenoort cn Petronella C. E. van Strien. Cornelia M. d. v. Marcelis Vissers en Anna J. de Jong. Jncoba M. d. v. Bartholomeus Sperber en Anna M. F. Reizi ger. Hubertus .1. z. v. Cornelis H. Boons en Cornelia J. van Strien. Petronella J. d. v. Fran- ciscus W. van den Kieboom en Dymphna J. Kie- boom. Maria A. d. v. Bernardus J. van Schijn- del en Amia J. de Meijer. Elisabeth Snijders, d. v. Mathijs Snijders en Anna M. G. Slinger. Gcrurdus W. zoon van Gerardus W. van Seters cn Hendrica Th. Vissers. Overleden: Petrus J. Pagie, oud 24 j. Maria L. Vissers, 57 j. Theodorus Klijn, wedn. van Johanna J. de Klerk 78 j. Gehuwd: David J. van Dongen, 42 j. en Adria na Kominers 39 j. Huwelijksaangiften. Cornelis A. Blom 22 j. cn Maria A. Kornel 20j. Adrianus W. van Strien 2(i j. c» Anna C. Buijks, 25 j. Johannes A. J. de Bont 25 j. eti Wilhelmina van den Berg 28 j. Petrus S. Joore 19 j. en Maria Huberta Ver meer 20 j. Gevestigd. Johannes H. E. van Gerwen van 'Hardinxveld. Ludovica A. Gogo van Antwer pen. Adrianus J. Schipperen van Zoetcrwoude. Johannes Chr. I'agie van Loonopzand. Hen- dricus B. C. A. van Beek van Dinteloord. Jo hanna van Pelt van Geertruidenberg. Huibert Snijders van Geertruidenberg. Vertrokken. Adrianus W. Fens-Van der Velden en gezin naar Breda. Leonardus Rombouts n. Steenbergen. Alida A. Ilner naar Ginnéken. Franciscus B. M. Sinionis nnar Eindhoven. Johanna J. A. Zijlmans naar Eindhoven. Ge rardus B. van «Ier Westen-Simons en gezin naar Rotterdam. Huberdina II. Ypelaar naar Geer truidenberg. Dorothea de Bruijn naar Geer- tuidenberg. Otto A. van der Meer naar Leiden. Petrus Nuijten naar Rotterdam. Gerritje Muilenburg naar Rotterdam. Petronella J. Broeders naar Schijndel. SPRANG-tAPELLE. Burgerlijke Stand over Januari. Geboren. Adriaan Johannes z. v. K. Timmer mans en M. Breugem. Sykc Alida d. v. F. D. Molegraaf en J. J. de Rooij. Martyna d. van P. Wagemakers en J. «ie Rooij. Geertruida d. v. W. van Drongelen en A. M. van Helden. Johan na d. v. W. Timmermans en J. van Kampen. Wilhelmina «1. van W. Timmermans en J. van Kampen. Margaretha Johanna <1. van A. M. Mandemakers cn D. P. Nieuwenhuizen. Dirkje d. van J. van Dongen cn C. de Haan. Gerdina Johanna d. van G. P. dc Rooij en G. J. de Rooij. Cornelis Pieter zoon van J. W. Nieuwenhuizen en C. Verbeek. Overleden. Peter Paans, oud 51 j. echtg. van G. dc Bruyn. Willem de Bie oud 65 j. wedn. van P. Haverhals. Huwelijken. P. J. van Drongelen oud 28 j. en J. Gouda, oud 27 j. EETHEN. Burgcrl. Stand over de maand Januari 1925. Geboren. Sanrtje Grada, d. van W. J. C. de Bie en T. van de Nieuwegiessen. Maurits Cathari- nus Willem, zoon van A. J. Mandemakers en H. Kamerman. .lacoba Hendrika d. van W. Lank- liaar cn C. .1. Barel. Adaiia Maria dochter van A. Vos en E. van Rijswijk. Gehuwd. Geen. Overleden. Maria Antonia Schelle oud 1 jaar en 9 maanden. ALMKERK. Burgerl. Stand over de maand Januari 1925. Geboren. Simon zoon van M. T. van Anrooy cn H. van Helden. Anna Elisabeth d. van J. E. v. <1. Stelt en C. S. Branderhorst. Cornelis zoon v. P. van Oudheusden cn P. Lankhaar. Marcelis z. v. I.. A. de Pender en L. de Rooij. Jacoba Johanna d. van W. van de Water en J. Wijnands. August Diedricli Marinus zoon van G. J. Dag gelders en A. J. G. Pophanken. Johanna d. v. 1'. van Wijk cn W. Pruijsen. Bastiaantje Hele na Gerdina d. v. A. J. Molegraaf en T. A. Kooi man. Cornelis z. van G. Monfrooij en G. A. f Koekkoek. Overleden. Kornelis Monfrooij 72 j. Pieter- nella Nieuwenhuizen 3 maanden. Johanna Geertje van der Stelt 1 jaar. Marcelis de Pen- der 2 weken. LOONOPZAND. Burgerlijke Stand van 15 tot en met 31 Januari. Geboorten. Marinus Cornelis llenricus van Wezenbeek z. v. I'. W. van Wezenbeek en M. Snoe ren. Anna Maria Beerens d. v. J. C. Beerens en J. A. M. van der Velden. Maria Antonetta Klijn d. v, G. J. Klijn en Johanna van Balen. Marinus Johannes Cornelis van Escli z. v. A. M. van Eseli en Maria van Gooi. Cornelis Hcnricus A, z. v. J. M. v. Loon en C. M. Leermakers. Catkarina Lambcrta de Nijs d. v. H. de Nijs en Adriana Voogd. - Nicolaas van der Waarden z. van A. van der Waarden en Ant. de Man. Hu berta Cornelia Antonia Vrinten d. v. H. A. C. Vrinten en M. Verhof. Geri/itjc Hop z. v. Jan Hop cn Drecsje Florijn. Hcnricus Adrianus van der Linden z. v. W. van der Linden en C. Kern- nieren. Wilhelmus Lambertus Martinus Zijl mans z. van I'. Zijlmans en E. M. Klijn. Jo hanna Adriana Maria van Duppen d. v. J. A. van Duppen en E. Boogmans. Johannes Cornelius de Bie v. A. J. de Bie cn J. Klijn. Adrianus van der Pas zoon van Gerdina Johanna van der Pas. Andreas Gijsbertus Marinus z. v. P. J. v. Wezenbeek en I). M. Laros. Overleden. Hendrika Antonia I'ick oud 82 jaar weduwe van Pièrre Gerard Verliilst. Maria Smits 32 jaar, echtgenoot van Johannes van der Linden. Gertruda van Dongen oud 6 maanden, d. van Johannes F. van Dongen en H. C. Klis. Adrianus Cornelis van Mosselveld oud 6 maanden zoon van C. J. van Mosselveld en A. J. van Ricl. Cornelis Hcnricus Antonius van Loon z. van J. M. D. van Loon en C. M. Leermakers. Huwelijken. Wilhelmus Opperman oud 24 'jaar en Antonia van Dijk oud 21 jaar. Adriaan Spic- rings oud 28 jaar en Johanna van Dongen oud 17 jaar. Adrianus Antonius Raayraakers oud 35 jaar en Petronella Johanna Beerens 32 jaar. Heinrich Bordat oud 29 jaar en Cornelia Elisa beth Berends oud 24 jaar. DRUNEN. Burgerlijke Stand over de maand Januari 1925. Geboren. Wilhelmina J. d. v. Michicl van Noort- Elshout. Johannes A. zoon van P. Vrijlioeven- Knippels. Adriana J. d. van Carolus Spee- Aerts. r Gatharina M. d. van Laurens M. van Hcrpt-vun Noort. Johannes H. zoon van Corn. Bruurmijn-de Kruijf. Gerard J. H. zoon van Mart. .1. IJpelaar-Pistorius. Overleden. Francijna Dekkers 1 maand. Dorothea van Son wed. van Tneod. van der Wiel 77 j. Anna M. H. van Drunen wed. van P. Veltman 79 j. Johannes van Delft 2 maanden.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6