Dt ECHO VAN HET ZUIDEN No. 15. Woensdag 18 Februari 1925 TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Februari 1925 L.l. Maandag was het 12'/2 jaar geleden, dat de heer A. M. Jansen werd benoemd tot Notaris alhier. Wij bieden hem met dit koperen jubileum gaarne onze gelukwenschen, overtuigd als wij zijn dat hij in zijn uitgebreide practijk in onze plaats en omgeving zeer geacht is en alle waardeering ondervindt. Hij is in deze jaren een echt en sympathiek Waalwijks burger gewor den. die ook heel veel heeft gedaan en nog doet tpt steun van sport- en kunst, in 't kort in het belang van Waaiwijk in 't algemeen. In 'ons vorig nummer deelden wij nog mede, dat bij het afdrukken van ons blad, de toestand in 't conflict der Kleedingindusirie 't zelfde was. dus dat de uitsluiting Zaterdag zou ingaan en geen uitstel der uilsluiting door de patroonsorganisatie was toegestaan. Het volgende communiqué was nl uitgegeven Het hoofdbestuur van de Kleerma- kerspatroonsvereeniging heeft gister avond in Den Haag vergaderd en een brief gezonden aan de vijf werkne mersbonden, waarin gezegd wordt „Wij kunnen niet medewerken aan het wijzigen van de arbeidsvoorwaar den in dien zin, dat verhooging van de productiekosten het gevolg zou zijn Echter blijven wij bereid, met u besprekingen te voeren tot het treffen van maatregelen, die de juiste na leving van de overeenkomst beoogen, indien u ons bericht heeft, onze voor stellen overigens onveranderd te aan vaarden". Zaterdag kwam echter bericht dat op dringend verzoek van den rijks, bemiddelaar de uitsluiting alsnog was opg'. sch«rt tot Donderdag as Op 't oogenbl k is er geen wijziging in den toestand, zoodat nadere bench ten voorbehouden, morgen de uilslui ting ingaat. De Zang- en Tooneeluitvoering 11 Maandag te geven door Henri 't Sas c. s is wegens de weinige belang stelling vermoedelijk mede een gevolg van de zeer vele uitvoeringen, verga deringen enz der laatste maanden, niet doorgegaan. De' artis'en overigens waren niet overgekomen, nadat ze 't gering aantal besproken plaatsen hadden vernomen. De belangstelling voor de uit voeringen der Tooneelclub van den R.K. Vrouwenbond op Woensdag en Donderdagavond schijnt zeer groot te zijn dit is ook niet te verwonderen als men weet w^lk een bijzondere zorg is besteed aan de opvoering van dit verheven tooneelwerk van kapelaan van Delft „Geertrui van Oosten". Actie, dictie costumeering en enscé neering zijn tot in aiie finesses verzorgd, zoodat verwacht mag worden, dat thans 't beste zal gegeven worden wat op 't gebied van vrouwentooneel hier is vertoond. Ieders belangstelling mag dus terecht verwacht worden, zoowel van leden als niet-leden, op de eerste plaats omdat hier iets zeer bijzonders zal te genieten vallen en op de tweede plaats als een blijk van waardeering voor leidster en actrices. Zaterdag woei de nationale vlag van de kerk, toen waren nl. degroote ijzeren spanten van den hoofdkoepel gesteld, wat werkelijk een zwaar en gevaarlijk werk genoemd mag worden Gelukkig is ook dit goed afgeloopen. De toren is thans plm. 36 Meter hoog Men kan nu zich een voor stelling maken wat het worden moet ruim 60 M hoogte De vergadering vorige week in de zaal van den heer Holtzer—Passier alhier gehouden door de Waalwijksche Pluimveevereeniging was goed bezocht. Onder de leden werden de prijzen, overgehouden van de Tentoonstelling, verloot. De groote verloting, georganiseerd bij gelegenheid der onlangs gehouden Nationale Fluimveet ^toonstelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Febr. in de zaal Holtzer—Passier. De heer Jansen, pluimveeconsulent, is uitge- noodigd om op 23 Febr. eene lezing te houden. Afgezien van de resultaten der ver loting, bedraagt het. deficit der ten toonstelling plm. 400 gulden. Toen Zondagavond een drie-tal wielrijders, waaronder N. v. H. en J. v H. uit voormalig Baardwijk van een uitstapje langs den Parellelweg huis waarts keerden moesten zij uitwijken voor een auto. Een der fietsers, de heer N. v. H. kwam met zijn karretje in aanraking met een waarschuwings bord aan den overweg tengevolge waarvan hij in de spoorsloot tuimelde met een flink beschadigde fiets en een nat pak plus den schrik kwam v. H. vrij. In de R.K. Kliniek'Wit—Gele Kruis, Mr van Cöothstraat 35, Waal wijk zal Mevr. Dr. Gimbrère specialiste oor-, neus* en keelaris te Tilburg ziiting houden eiken len en 3en Zaterdag van iedere maand, te beginnen Zaterdag 7 Maart a s. Spreekuren des namiddags vanaf vier uur. Den 11 en Maart hoopt het ge ënte echtpaar H Michael Kuijsten, Manufactuurhandel Grootestraat bij de Haven, zijn 50 jarige bruiloft te her denken. Bekend als zij zijn in Waal- v/ijk en omliggende gemeenten, zal het hun op dien dag zonder twijfel met ontbreken aan talrijke bewiizen De aangekondigde Humoristen wedstrijd, die Maandag 23 en Dinsdag 24 Februari in de zaal van den heer P. van Daelen zou worden gehouden, is door bijzondere omstandigheden tot nadere aankondiging uitgesteld moeten worden. Bij de Maandag gehouden onder- handsche aanbesteding van het metselwerk van een te bouwen woning voor rekening van den heer C Aarts, was laagste inschrijver de heer W. van Heesch alhier voor f 2445. Door Waalwijks Gemengde Zang- vereeniging is de beroemde bas bariton Max KIoos te Hilversum geëngageerd om bij de uitvoering van Jeremias zijne medewerking te verleenen. De Arr. Rechtbank te 's Bosch heeft gelast dat naar de geestvermogens van J H O., gedetineerd wegens over treding van Art. 248bis der Strafwet, een onderzoek zal worden ingesteld. De Raad dezer gemeente zal Vrijdag a.s. des avonds ten 63/4 uur in openbare vergadering bijeenkomen De tooneeluitvoering hedenavond door den R.K. Vrouwenbond te geven, belooft een groot succes te worden. Nagenoeg alle plaatsen waren heden morgen besproken. Na de generale repetitie die Maandag is gehouden en door velen bezocht, is er groote roep over het spel. dat de dames dilettanten weten te geven, uit gegaan. Wij raden onze lezeressen dan ook aan Donderdagavond zeker de uitvoering te gaan bezoeken, want niet gemakkelijk zal men van een dergelijk mooie uitvoering meerkunnen genieten. De tweede winteruitvoering Zon dagavond door de R K Gymnastiek vereniging Kunst en Kracht gegeven is wederom in alle opzichten uitne mend geslaagd. "Zooals altijd was het groote Patro naatsgebouw der St. Clemens parochie weer geheel gevuld, wat op zichzelf reeds een succes genoemd mag wor den, daar men den laatsten tijd een teveel aan uitvoeringen gaat krijgen. Geopend werd met een opmarsch en enkele vrije oefeningen in standen die op onberispelijke wijze werden uitgevoerd en een luid applaus oogstten. De tooneelafdeeling voerde hierna het tooneelspel in 5 bedrijven „Vader en Zoon" op dat een zeer goede ver tolking vond en met spanning door de aanwezigen wtrd gevolgd. Na elk be drijf volgde een dankbaar applaus Met het kluchtspel „Een half uur bij den kapper" is onbedaarlijk gelachen; in dat nummer vooral Waren de meeste spelers in hun element. De tooneel afdeeling heift met de nummers een zeer goede keus gedaan en de spelers hebben allen- hun rol op uitnemende wijze vertolkt, bijzonder de heeren J Kuipers. Leon Leijtens, gebroeders v. Lier en Arn. Lombarts Jzn. Ter afwisseling werden door de turners enkele brugoefeningen keurig uitgevoerd, terwijl met een fraaie groep de avond besloten werd. De Eerw. Geestel. Adviseur van „Kunst en Kracht" dankte het publiek voor de belangstelling die het steeds aan den dag legt wanneer de turners op de planken komen, een bewijs dat Kunst en Kracht zich in veler sympathie mag verheugen en bracht tenslotte hulde aan leider, regisseur, spelers en tur ners voor hetgeen ze weten tot stand te brengen, waarmede het publiek door een luid applaus instemde. Aanvullende voorloopige lijst van deelnemers aan de Internationale Ten toonstelling voor de Schoen- en Leder industrie, Waalwijk 1925. N.V. voorheen Meijer Couvée, Amsterdam J C. van Beurden, Dongen. Bergner Werke, Eisenach. Robert Kiehle Leipzig. R. O. Lux, Marienthïl. Holland Amerika Schoenen Maat schappij, Dongen. Bij de heden gehouden candi- daatsfelling voor een lid van de Kamer van Koophandel, afdeeling Kleinbedrijf, is bij enkele candidaatstelhng gekozen de heer B. Roza te Wijk. Naar de Maandagmorgen ver neemt dreigen er in het Zuiden des lands een paar nieuwe loonconflicten te ontstaan. De R K. Eond van Houtbewerkers e a.v. heeft in een loonactie een ulti malum gesteld bij de borstelfabriek te 's Heerenberg. waar pl.m. 70peisonen bij betrokken worden, alsook in het Mandenmakersbedrijf te Vlijmen Haarsteeg-Nieuwkuijk, waarbij pl.m. 200 personen zullen worden betrokken. Men deelt ons mee, dat voor deze ultimata de termijn resp Donderdag 19 Febiuari en Maandag 23 Februari verstrijkt. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat met ingang van Maandag 16 Februari 1925 voor de afgifte van rij— en nummer bewijzen, als bedoeld in artikel 9 der Motor— en Rijwielwet, legesgeid is verschuldigd van f 1 50 voor elk dier bewijzen. Ter bespoediging van de uitreiking van dusdanige bewijzen zullen belang hebbenden goed doen het verschuldigd bedrag tegelijk met de aan den Heer Commissaris der Koningin in dit gewest te richten aanvrage, te doen toekomen. De Internationale concertdirectie Ernst Krauss verzoekt ons opname van het volgende: Uiterlijk tot en met Zaterdag 21 dezer, bestaat er gelegenheid in te tee kenen voor het concert hetwelk bij vol doende inteekening Dinsdag 12 Mei in de groote zaal van het concertgebouw zal plaats vinden, 'het geheel met het voltallig Amsterdamsch Concertge bouw-orkest onder leiding van Willem Mengelberg. Bedoelde inteekenbiljetten Boscli, alwaar nog blanco formulieren te verkrijgen zijn. De inteekenaars heb ben de navolgende voorrechtende beste plaatseiren het recht van voor keur bij het plaatsbespreken. Einde dezer maand zal dan worden beslist of 't concert al of niet door kan gaan. In eerstgenoemd geval ligt 't in de bedoeling naast de reeds bestaande sub-comité's in de buitengemeenlen een eere- en uitvoerend comité voor den Bosch in het leven te roepen, ten einde zich met de ontvangst en verdere regeling te belasten. DRUNEN. Zondag j 1 gaf de hand boogschutterij „Constantia" in de nieuwe harmoniezaal een groot concert, met medewerking van de harmonie „De Volharding", enkele dilettanten en den gevierden humorist de heer C. Didden uit Waalwijk. Na de twee eerste muzieknummers wekte de groote spectacel-scène „De Landverhuizers" al dadelijk een onbedaarlijk lachsucces, trouwens alles wat door den heer C. Didden en heeren dilettanten J. E IJpelaar, H Velthuijzen, M. v. d. Lee en M. v. d. Leur ten beste werd gegeven, moest de lachspieren wel in beweging brengenmen gierde, men proestte het uit, de vroolijkheid was niet van de lucht en was in staat den meest verstokten pessimist in een lollige bui te brengen. Noemen we onder het vele aangebodene het humo ristisch terzet „De vroolijke Kaalkop pen" en (op verzoek) de humoristische voordracht „Gerrit de lachebek", alles was er op gebaseerd de opgewektheid ten top te voeren. Ten 11 ure scheidde men dan ook noode en de bezoekers van „buiten" moeten de overtuiging mede hebben genomen„Nou, de Drunenschen hebben er slag van". De begeleiding was in handen van jaarvergadering. De opkomst was schlt-, terend. De Voorzitter, de Heer J.Smits opende de vergadering met gebed, waarna hij de leden welkom heette Hij huldigde hun vertrokken medelid P. Rolberg, die 12 jaren lid en strijder der vereeniging was geweest. Jammer, dat Rolberg a wezig was. Vervolgens toonde hij het huldeblijk, een artistiek uitgevoerd oorkonde, vervaardigd door den Heer J. van Gerwen waarna hij met een kort woord dank bracht aan de tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst" voor de schoone opvoeringen deze wintermaanden gegeven en tevens den wensch uitsprak, dat „Oefening baart Kunst" nog veel zal doen voor de geestelijke en moreele opvoeding van den werkman. Daarna gaf spreker een overzicht over het afgeloopen jaar, schilderde het hooge doel der alge- meene H. Communie, waartoe hij aan spoorde, somde devoordeelenop van de coöperatie en de spaarkas en gaf eindelijk nog een aanmaning tot het maken van propaganda voor aansluiting bij de vakbonden, omdat daarin juist de oeconomische vooruitgang van den arbeider te vinden is. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voor zitter vroeg of er nog leden tot de reiskas 1 wenschten toe te treden en deelde het plan mede, om dezen zomer weder een uitstapje te gaan makenen tevens, dat het vooruitzicht bestond, dat „Oefening baart Kunst" na Paschen nog een uitvoering zou geven Intus- schen trad P. Rolberg de zaal binnen, die eerst door den Voorzitter en ver volgens door den geestelijken adviseur gehuldigd werd, waarna de aanbieding der oorkonde plaats had. Piet dankte daarvoor in enkele goedgekozen woorden. Nog spoorde de Voorzitter aan tot het lezen van de „Volkscourant", den jongenheer jo Verhoeven, die zich, Het jaarverslag werd vervolgens uit- zooals altijd, op uitstekende wijze van gebracht, dat evenals de vier vorige zijn taak kweet. jaren sloot met een batig saldo. Bij Spoedig hopen we wederom op rondvraag meende het lid L. van Don zoo'n uitvoering vergast te worden. gen, de candidatuur van J. Smits voor NIEUWKUIJK Zondagavond gaf de bestuurslid van het „Wit Gele K.uis" harmonie „de Eendracht" alhier een zeer goed geslaagde uitvoering. De verschillende nummers werden onder leiding van den directeur F. Houët zeer goed uitgevoerd. Ook de heer Th Kasteleins wist met zijn koddige voordrachten de lachspieren in beweging te brengen en oogstte dan ook telkens luiden bijval van 't publiek. Het was een genot volle avond Op het Zondag j 1. gehouden concours uitgeschreven door de bil jartclub „Nooit Gedacht" gevestigd in het café van der Geld werden de prijzen behaald door le pr Lambrechts Drunen, 2e pr. v d. Heijden Haarsteeg, 3e pr. v. d Loo Haarsteeg. In het mandenbedrijf dreigt een staking uit te breken. Door de werk liedenvereniging is den betrokken patroons een loonregeling voorgelegd met vermelding, wanneer aan dezen gestelden eisch niet wordt voldaan, op te moeten aanbevelen. B. Schellekens vroeg, wat B en W. besloten hadden voor de steunregeling. Ten slotte spoorde de geestelijke ad viseur, de WelEerw. Heer van Riei aan, om toe te treden als lid der H Familie en bij B. en W. aan te dringen om faciliteiten te verleenen tot het invoeren van nieuwe industrieën in deze ge meerite, waarna deze druk bezochte vergadering met gebed werd gesloten. Wegens ziekte van één der leden, moest de voor gisteren aangekondigde uitvoering van „Entre nous" worden uitgesteld Naar wij vernemen zal ze thans op Zondag en Maandag 22 en 23 Februari a.s. worden gehouden RAAMSDONK. Zondagnamiddag, (15 Febr5 uur. had in de kerk van den H. Bavo de plechtige installatie plaats van den nieuwen pastoor, den Z.Eerw. Heer van Heeswijk, door den H Eerw. Heer Deken van Geertruidenberg. In 't Priesterkoor, dat stemmig was werd. Het werd per auto thuisgebracht en de moeder geraakte bij dit alles vrijwel geheel overstuur. Het in massa ingezette huis met tuin en bouwgrond door P. Dame voor f 1400 van wijlen J Moerenhout is Zaterdag 14 Febr. in het café J. v. Alphen |r bij toeslag toegewezen aan Ant. Damen te Made voor f 1700 De heer M. had bij het uit glijden het ongeluk een linkerschouder fractuur te bekomen, die vrij ernstig is. Op 1 Maart a.s. houdt het W. G Kruis zijn jaarvergadering Behalve 't jaarverslag en rekening van den penningmeester, vermeldt de agenda een lezing van een pater Capucijn Van de ruim 700 gezinnen zijn er thans 385 lid Ook zullen de achter blijvers zeer welkom zijn, waar deze nuttige vereeniging aller steun ver dient. Bij de 1.1. Zondag 15 dezer gehouden vergadering der R.K. Kies- vereeniging alhier sloot de rekening en verantwoording met een batig saldo van f63 30 Het oud bestuur werd bij acclamatie herkozen Candidaat werden gesteld voor lid der 2de Kamer de heeren 1. van Rijswijk, 2. Feber, 3. Conijn, 4 van Rijckevorsel, 5. Moller Woensdag 18 Febr a.s. zal door de R.K Bioscooponderneming in de patronaatzaal alhier, een schitterende bioscoop voorstelling gegeven worden. Opgevoerd wordt „Ciedo". Hel wonder ker mag zijn. Men zegt wel eens ik ben nog geen lid, doch dat geeft niets, lid of geen lid gaat er naar toe en ben je er eenmaal geweest dan wordt men van zelf lid. want daar hoort men nog eens uitleg dezer vereeniging en beseft men pas het groote nut hiervan. En bedenk wel hoe meer leden hoe meer hulp men kan verleenen, want zooais ook uit het jaarverslag is ge bleken, is er aan verpleging en huis houdelijke hulp uitgegeven een bedrag van f 50,— wat natuurlijk bij een te gering ledenaantal op slot niet meer zou kunnen zijn, wijl de kas bij te weinig inkomsten de uitgaven niet meer zou den kunnen dekken en wat dan? Nu is het tevens noodig gebleken eene lighal te plaatsen waartoe dan ook is besloten, doch waarvan moet men dit alles betalen? En is't niet eene mooie verbetering dat de leden bij eene eventueele ziekte met een auto vervoerd kunnen worden Dan is er nog een ledikant aangeschaft wat ook zoo zeer noodig was, dan bleek nog dat er 37 stuks middelen zijn uitgeleend waar onder ledikanten, ligstoelen, enz enz. Nu dan, allen die nog geen lid zijn dei.kt er toch eens om deze vereeniging te steunen door toe te treden als lid. Alvorens te eindigen meen ik niet te mogen nalaten een woord van dank tc brengen aan het bestuur op de eerste plaats de Secretaresse Mej. A. van Steen doch ook Mej Jongbloets, Chr. Rijken, Jac. de Wit en G. van Hees, van Lourdes Aanvang voor dames welke overal zorg voor dragen, alsook Maandag 23 Februari as. onherroe- i gesierd en fonkelde in een lichtzee, pelijk tot staking zal worden overge- hadden de Deken en Pastoor, de ge gaan. j In de zaal van den heer Merkx alhier zal op 20 Febr. a.s een bios coop-voorstelling worden gegeven. Opgevoerd zal worden de bekende prachtfilm het Wonder van Lourdes „Credo". Het zal natuurlijk overdruk loopen en verdient het aanbeveling vooraf toegangskaarten te koopen en plaat sen te reserveeren in de zaal. HERPT. Wat maar eens per jaar gebeurt, kregen we gisteien aan de orde, een uitvoering van de harmonie met genomen. Nadat de Veni Creator was gezon gen, geleidde de Deken den nieuwen Pastoor naar het hoofdaltaar, waar te voren de sleutels van de kerk; de priesterlijke gewaden waren neergelegd en missaal en kelk geplaatst. Hier ontving de Deken uit handen van deri Pastoor den benoemingsbrief, welke in tegenwoordigheid der getui gen en het volk werd voorgelezen. Daarna legde de Pastoor, voor het Hoogaltaar geknield, de geloofsbelij- denis uit het Kanoniek Wetboek en medewerking der tooneelvereeniging den eed af. gevormd uit leden der harmonie „de Na deze plechtigheid gaf de Deken Eendracht", en deze mag er grootsch aan den Pastoor de sleutels van kerk, opgaan een dergelijke goed geslaagde j<ejk missaal en gewaden over, waar uitvoering aan te bieden aan hare I door hij werd gesteld en bevestigd in honoraire-leden en donateurs. Het was het zakelijk en werkelijk bezit der een uitvoering die er in alle opzichten Parochie van den H. Bavo, metal hare mag zijn, een keurige uitvoering der i voorrechten, rechten en inkomsten, muzieknummers, waarbij zonder even- j Aan het siot der installatieplechtig- wel de anderen iets te kort te doen een hejd hie|d de H.Eerw. Deken nog een extra woordje van lof toegezwaaid mag treffende toespraak tot de geloovigcn, worden aan de nog Jonge leden dier waarjn hij o.m. van harte wenschte, vereeniging, Mar. v. d. Pol voor zijn dat de parochianen hun nieuwen herder solo voor kleine fluit in „Nora", Mar van deze|fde hoogachting en üefde zullen Bokhoven in zijn solo in „La plus toedragen, als wijlen Pastoor Frenken, belle" grande valse en dat onder de wjens scheiden ons allen zoo smarte- bekwame leiding van den directeur den j jp trof. heer P. v. d. Broek. Het komische gedeelte, waarbij de hoofdrollen in GEERTRUIDENBERG. Maandag handen waren van den reeds meermalen avond omstreeks elf uur geraakte et n met eerste prijzen bekroonden humorist, venter in de haven alhier Met behulp W. Kuijs liep goed van stapel en deed der militaire politie werd de drenke- de aanwezigen schateren van het i üng °P droge geDrach' en naar de lachen. Iets nieuws was dit jaar, dat er wachtpost gebracht, alwaar zijn kleeren een terugblik geworpen werd op gedroogd en de man te slapen werd hetgeen in den laatsten tijd zoo nogal gelegd. Dinsdagmiddag is net iem ten 2 uur, voor heeren 6 uur. Deze voorstelling gaat uit van de heeren Geestelijken te Made. Liefdadigheids uitvoering, ten bate van het W. G. Kruis, gehouden op Zondag 15 dezer in het patronaats gebouw, waarin werd opgevoerd „Het Leed van Moeder* drama in 3 be drijven was een der meest schitterend geslaagde die iu dit winterseizoen is opgevoerd De opkomst en de ver kregen baten waren mede factoren tot hooge tevredenheid Voor rekening van den land bouwer H. de Hoon op 't gehucht Halderen Verd onderhands aanbesteed voor f9600 en gegund aan de Gebr C. en J. v. d. Steen het bouwen van een huis met schuur. LOONOPZAND, In de gisteren ge houden vergadering der R K. Kiesver- eeniging alhier is de heer D E. van den Heuvel alleen als candidaat gesteld voor lid der Tweede Kamer. Het duo van der Velden-Cools leden der liedertafel „Echo der Duinen" alhier heeft bij zijn eerste optreden groot succes gehad Het behaalde met 67 van de 70 punten den eersten prijs in den komischen wedstrijd te Lage Zwaluwe met het komisch Duet „Stakkers". MEEUWEN. Donderdagavond j 1. had in het café Smits alhier onder buitengewone belangstelling de jaar vergadering plaats van de Eiervereeni- ging „Drongelen en omstreken". De voorzitter de heer J. v. d. Schans opende de vergadering. Uit het verslag tuigen en genoodigde geestelijken plaats van den secretaris bleek dat de ver eeniging zich in bloei mag verheugen, het ledental steeg in 1924 van 108 tot voor gewichtigs werd aangezien en dat geuit werd door de coupletten „de Draaimolen". Het sloeg danig in en gezien het succes ermede, is het te gelukt, z'n kist met koopwaar op te visschen. MADE. Met ingang van Maart as. zal de te houden veemarkt alhier hopen, dat wij volgende jaren zooeens plaats hebben op de€ Maandags 2 9, een resumé krijgen van al hetgeen er \q 23'en 30 en zoo vervolgens iederen in een afgeloopen jaar zooal heeft af- Maandag, tot wijziging hierin volgt. gespeeld, men behoeft zich dan niet aan reeds bestaande coupletten te bin den krachten zijner genoeg onder de leden der harmonie die zoo iets naar eigen inzien in een passelijk geheel kunnen vormen, het gebeurt toch op menige plaats. In zijn dankwoord richtte de president, de heer J. Buijs een apart woord van lof aan den pianist den heer A. A. van Vrede en hij hoopte dat zij hem in de toekomst steeds bereid zullen vinden, met zijne krachten deze uitvoeringen te steunen. HAARSTEEG. In de Zondag ge houden vergadering van de R. K. Kies vereniging zijn voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer candidaat ge steld de heeren Van Sasse van Ysselt. dr. Deckers, Fleskens, Wintermans en mr. H. Loeff, burgemeester van Drunen. Viij jagvootmiddag stieten eenige arbeiders, die met graafwerk op het land van den landbouwer C. Verhoef, in de Zeggepolder bezig waren op een hard voorwerp hetwelk bleek te zijn een aarden kan, die stuk ge stoken werd. In die kan bevonden 145. Door de vereeniging werden over 1924 aan de Rotterdamsche veiling afgeleverd niet minder dan 291438 kippeneieren voor de som van f 20158 (gemiddeld dus bijna 7 cent per stuk). Verder werden nog geleverd eieren van eenden, kalkoenen en ganzen te zamen 27255 stuks, voor een totaal bedrag van f1552 Medegedeeld werd dat ter voor koming van levering van vuile eieren voortaan stempeling zal plaats hebben en bij herhaalde levering van slechte eieren een boete zal worden opgelegd van 10 cent per ei. Een maatregel om den goeden naam van de vereeniging op de Rotterdamsche veiling te hand haven. Als bestuurslid werd wegens perio dieke aftreding herkozen de heer H v d. Heuvel Jz. Vervolgens werd door den heer Van Goch, rijkstuirbouwleeraar, een zeer belangrijke lezing gehouden over de bemesting van aardappelen, bieten en boomgaarden. Spreker ging in den breede na welke maatregelen en welke bemesting noodzakelijk zijn voor een goeden oogst. Het geheel wekte veel belangstelling en een openlijk woord van dank door den voorzitter aan den geachten spreker zou hier zeer zeker óp zijn plaats geweest zijn. Terslotte werd nog een gratis ver loting gehouden van 50 broedeieren en een 15-tal mooie boekjes over pluimveehouderij. DUSSEN. Dezer dagen hield het de Eerw. Zusters daar allen steeds voor eenieder behulpzaam zijn en we kunnen dit niet beter beloonen dan mede te helpen om dit jaar het ledenaantal eens té vjerdubbeien. Deze week hield de Protestantsche jongelingsvereeniging „Emanuël" hare jaarvergadering welke druk werd be zocht en in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Zaterdagavond hield de fanfare „Wilhelmina" haar jaarlijkschen teer- avond, waarbij zij werd onthaald op worstenbrood. Op 2 Maart a.s. moet onze dorps genoot Aug. Verbunt der lichting 1916 voor herhalingsoefeningen opkomen te Venlo. Naar wij vernemen zijn de onder nemers der 3 verschillende autobus ondernemingen „Nabo" „Alad" en „Onzen Dienst" in vergadering bijeen gekomen op het gemeentehuis te Gen- deren om overeen te komen een ge- combineerden dienst te beginnen. Het bouwen van een lighal voor het Wit-Uele Kruis is bij inschrijving gegund aan F. H. v. d Pluijm a hier. Zaterdag en Zondagavond werd in Hotel Heessels alhier eene Radio demonstratie gegeven. Het prachtige 4 lamps toestel met luidspreker werd geleverd door de bekende „Altena Radiofabriek" te Dussen en vond vele toehoorders-bewonderaars, i GEERTRUIDENBERG. Evenals ver leden jaar wordt ook nu weer door „D.C.S.I D." een wedstrijd georgani seerd voor 't kampioenschap dammen over Geertruidenberg K'veer. Niet- leden kunnen kosteloos en zonder verplichting mededingen aan den titel en zoo tevens aan de daaraan ver bonden wisselbeker. Op het Zondag 1.1 te Lage— Zwaluwe gehouden Humoristencon cours behaalde onze stadgenoot, de heer C. Bouwens de eerste prijs, (afd. beginnelingen) met het nummer Dorpsharmonie". GILZE Maandag 23 Februari zal alhier op feestelijke wijze het feit worden herdacht waarop de stoomschoenen- fabriek van den heer C. de Jong voor 40 jaar geleden werd opgericht. Dank zij de groote vakkennis, ijver en voortvarendheid van den heer J. B. de Jong, die spoedig, door sterfgeval van den oprichter, de leiding in handen moest nemen, is de fabriek geworden een van de best geoutilleerde van ons land. Het merk „Aristo" is dan ook niet i alleen door het geheele land bekend maar door zijn degelijkheid en goeden pasvorm algemeen gewild. Gezien de jovialiteit van den heer J. B. de Jong, de manier waarop hij in die reeks van jaren eenieder te woord heeft gestaan en waar hij kon van dienst is geweest, zal het hem aan blijken van belangstelling niet ont breken. Gaarne wenschen wij den sympa- j thieken eigenaar toe dat hij onder de zelfde goede omstandigheden ook het 50 jarig bestaan van zijn fabriek zal herdenken. met 56 punten, „Hannes bij de ,V mogen neraenxen. WiLGcle Kruis alhier eene algemeene Bij deze gelegenheid herdenkt ook de vergadering waar o. a. de volgende punten werden aangenomen. 1. Het geven van een moedercursus. 2. Waar noodig vaste hulp in de huishouding. 3. Het vervoeren van eventueele zieken met een auto. 4. Het aanbesteden van eene lighal. 5. Aanschaffen van nieuwe ledikanten. Uit het jaarverslag bleek dat er 37 stuks hulpmiddelen uitgeleend zijn uit het magazijn hij de Eerw. Zusters en uit de rekening bleek dat heer P Verheijden den dag waarop hij voor 40 jaar geleden in dienst is gekomen. BREDA Naar 't D. v N. uit goede bron verneemt, hebben Gedeputeerde Staten van deze Provincie, aan Burge meester en Wethouders van Teteringen en Princenhage medegedeeld dat zij het gevoelen van de Commissie be doeld in art' 131 der gemeentewet uiterlijk vóór het einde dezer maand wenschen te vernemen en dat zij, bi] zich «ie. minder dan 226 zilveren erV[ ve,loepen jaar was ingekomen aldien ,de wmmisste hjirejaaic niet munten, waarbij ter grootte van een.j 204.15 en dat de uitgaven bedroegen rijksdaalder, uit de jaren 1500, 1540, f 169 40 en wel aan verpleging en 1547, 1600 en 1606. Het arbeidersgezin J. B alhier werd in de laatste 7 8 weken wel door ongelukken bezocht, n 1 het hoofd van 't gezin bekwam in de hoepeifabriek een beenbreuk, een zoon verwondingen aan het hoofd, een dienstbare dochter bekwam brand wonden aan .den voet en Vrijdag werd 't jongste zoontje 8 jaar oud, door een en huishoudelijke hulp f50, aan verband en verplegingsartikelen zooals zalf, watten enz. enz. f 46.25 en verder aan diverse uitgaven nog een bedrag van f 73 15. Op deze vergadering kon men weer vóór dien datum heeft volbracht, met de behandeling dezer zaak zullen voortgaan en de Regeering met haar verzuim zullen in kennis stellen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Febr. 1925. eens duidelijk merken dat de menschen „^^7Hoofd^enér Openb.'school hier in Dussen nog lang niet op de "«erna tot n dje benoe. hoogte zijn van het groote nut dezer tL. erken vereeniging wat wel zeer te betreuren nung oe tooneel- - f wen da. de opkomst - Zonavond gr.(de nitsluitonr! ir» to Vv«rpri Mi fïyrnn WASPIK Oi^torpri Htpfri Ho P V «iAr-.irlü/inrï ujabr r\ a ï\f* \;n apnrlp J b P.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5