Abdijsiroop fiUNSTDRDKWERK Genees Uw hoest voordat het te laat is!! Marktberichten. advêrtentonT" speciaal toe op liedje „Het daghet in den Oosten'' een novelle, en deze novelle verschafte den priester-dichter kapelaan van Delft de gegevens tot het schrijven van dit too- neelspel, waarin Geertrui als het liefje wordt voorgesteld en Willem V, kei- zerszoon en graaf van Holland, als de „Ridder uit den Oost". Geertrui vond hem onder den linde „verslagen", voor haar liefde „dood" toen hy haar on trouw werd en huwde met prinses Machteld van Engeland, ter verzoening met zijn moeder Margaretha, toen de Hoeksche en Kabeljauwsche twisten uitbraken. Na deze ontgoocheling trad Geertrui in een klooster en verliefde zich op den anderen „Ridder uit den Oost": Jezus. Haar ziel wordt dan de „verliefde", het kruis: „de linde", de stigmata: haar „bruidsmantel". Deze omzetting van de wereldlijke in hemel- sche liefde, wordt door dit tooneelspel op verheven wijze uitgebeeld. Op de hem eigen kunstzinnige wijze weet de begaafde schrijver hier zijn figuren uit te beelden, de karakters te doen uit komen, waardoor het publiek het ge- heele gebeuren moet medevoelen. Om echter een en ander ook werkelijk tot zijn recht te doen komen is het noodza kelijk dat dit werk een onberispelijke vertolking vindt, dat het wordt inge studeerd onder artistieke leiding. De wijze waarop de tooneelafdeeling van den R. K. Vrouwenbond dit stuk heeft weten te geven is boven allen lof en zeer kunstvol in elk opzicht. Van wat een keur van prachtige tafreeltjes was er te genieten, door de schitterende enscèneering die herhaaldelijk de schil derachtigste tooneelen schiep. Hierin vooral kwam de groote kunstsmaak van de leidster Mej. Elza Rubbens tol uiting, alsmede de hooge artistieke be gaafdheid van den Eerw. Broeder Cep has die het tooneeldécor vervaardigde en hiermede wederom een kunstpro duct wist te scheppen. Moeiten noch kosten waren gespaard om het geheel een zoo schitterend mogelijk aanzien te geven en het tooneeldécor, de costu- meering en groepeering, de verlichting, enz. wekten terecht ieders bewonde ring. Na hiermede in het kort den in houd van het stuk en den indruk van het geheel te hebben weergegeven wil- lèn wij nog even het spel der verschil lende dames nader beschouwen, na echter vooraf er op gewezen te hebben dat wij geen enkele der speelsters iets te kort willen doen want zonder uit zondering hebben allen op onverbeter lijke wijze hun rol gespeeld en het ge tuigt wederom van den takt en kennis van de leidster dat zij de verschillende rollen zoo goed heeft weten toe te wij zen. Wat een uitnemend, diep door voeld spel gaven deze dames ons te be wonderen en wat een prachtig stem- mcnmateriaal Laten wij beginnen bij de hoofdper soon „Geertrui", vertolkt door Mej. Di- na Slaats. Met welk een zeldzaam talent heeft zij deze rol gespeeld, wist zij in de verschillende bedrijven de bewegin gen in haar zieleleven te doen uitko men en het publiek hierin te doen mee leven. Hoe heerlijk klonk haar liedje „Het daghet in den Oosten" toen zij in hoopvolle min, haar ridder onder den linde verbeidde en hoe liet zij ons voelen eerst den twijfel, daarna de ont goocheling, verder haar strijd en ten slotte haar berusting. Waarlijk haar spelpeil staat hooger dan men van dil- letanten verwachten mag. „Lielta" vertolkt door Mej. Adri Hen driks leerde Geertrui de liefde tot haar anderen „ridder uit den Oost": Jezus. Zij was het geheele stuk de verstandige vrome leidster van de hoofdpersoon en wekte als deze, eveneens bewondering door haar fijn, gevoelig spel. „Aleyclis" vertolkt door Mej. Mies v. Bladel gaf ons vooral in het derde be drijf te genieten van haar heerlijke stem en ook haar spel viel zeer te roe men. „Dievera" vertolkt door Mej. Jeanne van Well was het beeld van een naieve, bezorgde vriendin, die vooral door haar vrije, ongekunstelde manier van spelen aan het geheel kleur en leven bijbracht en ook wat dictie betreft o.i. een der besten mag worden geacht. „Lijsbeth", tooveres, welke zware rol door Mej. Annie Dumoulin werd ver vuld komt voorzeker wel een extra complimentje toe voor de wijze waar op zy haar rol van verleidende, lioo- nende, gevreesde toovenares wist te vertolken. Mej. Joh. Verhoeven als Margaretha trad op in het 2e bedrijf waarin zij de hoovaardige, wreede keizerin op uit nemende wijze uitbeeldde. Dit 2e be drijf was in elk opzicht het schoonste. Mej. Anna Fransen als Machteld, Engelsche prinses, speelde zooals wij dat van haar gewoon zijn, met een gra tie die bij haar rol behoorde. Ook haar mag een extra woord van lof niet wor den onthouden, speciaal ook voor hare bijzondere uitspraak. Zij was zeker een der beste. De overige dames hoewel een klei nere rol vervullende, vertolkten deze op niet minder lofwaardige wyze en elk der speelsters deelt dan ook in het groote succes dat met deze opvoering is behaald. Het publiek toonde zich zeer dankbaar; na elk bedrijf brak een schier eindeloos applaus los. Aan het slot der uitvoering van Woensdagavond werd het woord nog gevoerd door Mevr. van Swaay uit den Bosch die zeide met genoegen de uit- noodiging tot bijwoning dezer uitvoe- wacntingen waren noog gespannen, maar dat ze in Waalwijk een dergelijk kunstgenot zou smaken had zij niet durven denken. Zij prees het spel van elk der speelsters maar vooral de hoog artistieke leiding van Mej. Elza Rub bens, waardoor dit nieuwe werk van Kapelaan van Delft 'n vertolking vond waarop het recht had. Hierna werd Mej. Elza Rubbens een prachtig bloemstuk aangeboden onder een eindeloos applaus van het publiek en ook de dames Dina Slaats, Annie Dumoulin, Anna Fransen en Joh. Ver hoeven werden bloemen aangeboden. Ook wij willen ons bij deze huldebe tuigingen aansluiten en lof brengen en deze dames-tooneelclub in het bijzon der aan hare kunstzinnige leidster Mej. Elza Rubbens. Wij hopen haar nog meermalen met dergelijke stukken te zien optreden zeker tot verheffing van den kunstsmaak bij het publiek. Ook de medewerkers van Mej. Rub bens, de Eerw. Broeder Cephas, die voor het schitterend tooneeldécor zorg de en de W.Eerw. heer kapelaan van Berkel onder wiens leiding de anti- phonen en het reciteeren zijn ingestu deerd en die aan het orgel het stuk be geleidde, deelen in dezen lof. Verwijzende naar een advertentie voorkomende in dit nummer, schrijft men ons: Maandag 23 en Dinsdag 24 Februari zal het Roomsch tooneel „Liefdadig heid door Kunst" uitvoeringen geven n het patronaat van de parochie St. Clemens. Gegeven zal worden „Tharsicius" een Eucharistisch spel met proloog en koren. Deze vereeniging bestaat al sinds lang en heeft en goede naam. Sinds eenigen tijd heeft de vereeniging gemeend om van de alledaagsche uit voeringen af te zien en het doel van tooneelwerk meer en meer na te stre ven. Want ook tooneel, gelijk zoo veel andere kunstuitingen heeft zijn roe ping nl. om bij degenen, die 't zien en luisteren, gevoelens van verheven schoonheid op te wekken, gevoe lens, die opbouwend zijn vpor den mensch. Om dat doel te bereiken of althans om te trachten dat te bereiken, moest het tooneel wat betreft „dictie en actie" in andere banen geleid wor den, wat dan ook is geschied. Men heeft zich nu ook aangepast aan den tijd, nl. de vastenavonddagen, waarop het veertig uren gebed wordt gehou den onder uitstelling van het H. Sacra ment en dacht men goed bovengemeld tooneelwerk op te voeren. Het is de ge schiedenis van den edelmoedigen knaap, die uit liefde voor het H. Sacra- men, zich zelf ten offer bracht, en den marteldood stierf. Het speelt te Rome op 3 Augustus 257 daags na den mar teldood van Paus Stephanus I, tijdens de 8ste kerkvervolging, uitgevaardigd door Imperator Valerianus. Het too neelwerk is gedicht door Pater Jozef Boon, de muziek door Pater J. Ver- eecke. Het is te hopen dat Roomsch tooneel Liefdadigheid door Kunst" in haar edel pogen zal slagen en hierdoor zal medewerken het minderwaardige en sensatietooneel van de planken te doen verdwijnen. Ons volk is toch nog wel zóó, dat het gevoel heeft voor het ware schoon, als het maar gegeven wordt. Zorgt dus dat beide avonden de zaal druk bezet is; spijt zult ge er niet van hebben. nt l entoonsteiling Bepaald werd de jaarvergadering van 'l Operatie kamer fonds te houden op Maandag 2 Maart en de algemeene vergadering van W. B. op Maandag 9 Maart des avonds ten 8'/a uur in hotel Verwiel. Wij vernemen dat het eere lidmaatschap van de a.s Intern tionale Hondententoonstelling bereids is aan genomen door de heeren A J. M lansen, Notaris alhier. Mr H. Lot ff, Burgemeester van Drunen en P. van Schijndel alhier. Het comité ontving reeds talrijke blijken van belangstelling in den vorm van giften, medailles enz. Waalwijks Gemetfgde Zangver- eeniging heeft de uitvoering van het mooie oratorium Elias van Mendelssohn dtfinitief bepaald op 7 en 8 Mei in de groote zaal van den R K Gilden bond. Als solisten zullen optreden Mtj Di Moorlag, sopraan, A'dam M<j A Veenenbos, alt. Alkmaar De heer Jac. v. Kempen, tenor, Bloemendaal. De heer Max Kloos, bas, Hilversum. Begeleiding door het orkest van 't Zesde Reg. Inf. te Breda. Het aantal ingeschreven werke loozen bij het correspondentschap der Internationale Arbeidsbemiddeling (dis trict 's Bosch) alhier bedraagt 32 tegen 27 in de vorige maand. Bij de Woensdagavond gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhiiis met schuurtje in de Putstraat voor rekening van den heer J. van Huiten werd ingeschreven als volgt: Zondagavond geeft de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst" alhier haar jaarl. Vastenavond-concert met me dewerking van den bekenden humorist den hr. W. Kuijs uit Herpt, in de zaal van den heer P. van Cromvoirt. Waar de uitvoeringen dezer lieder tafel zich steeds kenmerke.n door een gezellig verloop en de humorist Kuijs hier zulk een goede reputatie geniet, kan een zeer druk bezoek verwacht worden. Door 'n misverstand vermeldden wij in ons vorig nummer dat de Raad dezer gemeente Vrijdag a.s. in openb. vergadering bijeen zal konien. Dit be rust op een misverstand en moet zijn 27 Februari. Volksmatinée Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" a.s. Zondag ten 12'/, uur. .Naar 't Woud", van Schellckens, met tenor-solo .Aan Favonius", van Van Oers, met bariton-solo. .Abendlied", van NÖroth, met bari ton solo. .Als d'Avondzon", van Andriessen, met bariton solo. .Bede", van Heinze, met bariton solo. Bij de hedenmorgen ten overstaan van Notaris Schaap gehouden ver- kooping van het hooiland genaamd .De Vtschbank", ingezet op f 5000, werd dit perceel land opgehouden. In de gisteravond gehouden be stuursvergadering van .Waalwijks Belang" werden een aantal punten en gebouwen aangewezen, waarvan foto's gemaakt zullen worden voor de binnenkort te verschijn-n nieuwe G ds van Waalwijk en Om streken (uitgave der fhma Alta te Amsterdam) o a. Hoogere Handels school, Kerk van St. Jan. Volkswoning bouw, Rijksvakschool. Mr. van Cooth- straat. Oude toren van Baardwijk, Zwem inrichting met omgeving enz Aan de Kyologen-vereeniging Waal- W. van Heesch, Waalwijk, f 5387 A. Vermeer, f5119 J T-omp. f 4987 C Timmermans, Sprang. f 4798 Gebr. Maas Waalwijk, f 4788 Het werk is nog niet gegund. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langs'raat, alhier, liggen voor belanghebbenden ter inzage le Het nieuwe Tarief van Invoer- rechten (Wet van 20 December 1924, Staatsblad No. 568) 2e. Het Nieuwe Belgische Toltarief (Wet van 8 Mei 1924 in werking ge treden den 10 November 1924) Inlichtingen uit deze invoeriarieven worden door de Kamer op aanvraag ook kosteloos schriftelijk verstrekt De Kamer van Koophandel voor de Langstraat, alhier, ontving van den Minister van Waterstaat bericht, dat aan haar verzoek tot opruiming van de middelste pijlers der oude voetbrug over de Donge bij Geertruidenberg met het oog op defensiebelangen. blijkens mededeelng van den Minister van Oorlog, niet kan worden voldaan. Voorts gedoogt het scheepvaartbe- lang niet, dat aan de talrijke sluitings tijden van de roibrug ter plaatse nog meer uitbreiding wordt gegeven Bij de bediening van die brug zal echter met het aan en uitgaan van de fa brieken zóóveel mogelijk rekening worden gehouden, voorzoover dat kan geschieden zonder de scheepvaart al te zeer te belemmeren. Verschenen is de statistiek van Dec 1924, van den in- en uitvoer van Zoolleer waarin tegelijk voorkomt de handel van het geheele jaar 1924. Ten aanzien van zoolleder kan de invoer in Dec. '24 als zeer gering worden bestempeld Slechts 39 ton kwam er aan zoolledeihuiden en crou pous binnen tegen 64 ton in Nov. Over 't geheele jaar bedroeg de im port hiervan 976 ton tegen 1676 ton in 1923. De invoer van afval-zoolleer was ook klein in Dec., 10 ton tegen 31 ton in Nov. '24. Niettemin was de totale import grooter. namelijk 375 ton tegen 306 ton in 1923. De uitvoer van zoolleer in huiden en croupons beliep in Dec. 67 ton dat is de helft van dien in Nov toen 124 ton werd uitgevoerd. Niettemin was de uitvoer grooter dan de invoer.* Duitschland blijft hoofdafnemer. Het geheele jaar werd 1280 ton gtëxpor teerd, dus 300 ton meer dan er aan zoolleer werd ingevoerd Duitschland betrok 988 ton en zond 523 ton. Een geheel ander beeld vertoonde 1923. Toen werd 1676 ton gtïmpor- teerd en 419 ton geëxporteerd en was er dus e n surplus van den invoer ad rond 1250 ton. In dat jaar betrok Duitschland van ons niet meer dan 73 ton en zond het ons 1069 ton. Toen was -dus 't verschil te onzen nadeele bijna 1000 ton, nu is dat veranderd in een vnordeelig saldo van 460 ton 1 Moge 1925 te zijner tijd van een even gunstige ontwikkeling blijk geven als zijn voorganger Van afval zoolleer werd in Dec. 17 ton over 't geheele jaar 474 ton uit gevoerd tegen 171 ton in 1923 Hier van was Engeland de voornaamste consument. De uitvoer overtrof den invoer met 100 ton, terwijl in 1923 de invoer den uitvoer overtrof en wtl met 135 ton Duitschland zond ons ^.71 ton in 1924 en betrok 173 ton. V v d S en in hun overtuiging Zij voegen er hij. dat geen enkele daad van den Heiligen Stoel een dergelijken maatregel rechtvaardigde In antwoord op den brief der kar dinalen schreef Herriot aan kardinaal Dubois, dat voor de regeering de quaestie der handhaving of ophelfing van de ambassade bij het Vaticaan slechts een quaestie van politieken aard is, die niets te maken heeft met den eerbied voor het geloof der katho lieken, welken de regeering koestert en steeds zal blijven toepassen. Deze woorden zijn jammer genoeg niet in overeenstemming met de daden. BUITENLAND. De Fransche kardinalen hebben tot Herriot een gemeenschappelijken brief gericht waarin zij protesteeren tegen de opheffing der ambassade bij BINNENLAND. In de R.K. Kiesvereenigingen zijn nog candidaat gesteld voor de Tweede Kamer Fijnaart. J. van Rijzewijk; mr. dr. A. van Rijckevorsel; Ir. Feber; A. J. Loer akker en J. Vos. Goirie. J. van Rijzewijk; Ir. Feber; A. C. T. Conijn; mr. A. van Rijckevor sel en H. Weyers. Helmond. (Par. van O. L. Vrouw). Dr. Deckers; Fleskens; Kuiper; van der Putt en Jhr. van Sasse van Ysselt. Boxtel. J. van Rijzewijk; Ir. L. Fe ber; en mr. A. van Rijckevorsel aftr. leden en bovendien dr. H. Moller, Til burg en mr. M. P. Steenberghe, Goirie. Oosterhout. Ir. Feber; J. van Rijze wijk; mr. A. van Rijckevorsel, Chr. Jansen, Amsterdam en M. van Poll, Helmond. Zevenbergen. R. de Quay, Breda en mr. L. G. Kortenhorst, Amsterdam en de drie aftredende leden van Rijzewijk, van Rijckevorsel en Feber. Dongen. J. van Rijzewijk; mr. A. v. Rijckevorsel; ir. L. Feber; R. de Quay, Breda en Mr. L. G. Kortenhorst, Am sterdam. Eindhoven. De afdeeling St. Catha- rina wees aan: 1. P. van der Putt; 2. dr. Deckers; 3. dr. Moller; 4. Max van Poll; 5 mevrouw Brouns van Besouw. De afdeeling Paterskerk stelde can didaat: 1. dr. Deckers; 2. P. van der Putt; 3. dr. Moller; 4. Fleskens, 5. jhr. mr. Van Sasse van Ysselt. 's-Hertogenbosch. 1. Jhr. mr. van Sasse van Ysselt; 2. dr. Deckers, den Haag; 3. mevrouw Brouns-v. Besouw; 4. mr. Kolfschoten; 5. Waterborg. Tilburg. Door een groep industriee- len alhier, is als candidaat aangewe zen, de heer H. Mannaerts, schoenfa brikant alhier. Tegen den directeur der Maas- en Waalsche bank den heer J. G. J. te Nijmegen, die wegens malversaties zich in hechtenis bevindt, is thans een bevel tot gevangenhouding met last tot instructie der zaak uitgevaardigd. De reis van de „Tromp" en de „Heemskerk". De Nederlandsche consul te Genua heeft Dinsdagavond 'n receptie gehou den ter eere van de officieren van de kruisers „Tromp" en „Heemskerk", welke momenteel aldaar geankerd lig gen. De receptie had een zeer schitte rend aanzien, daar vele autoriteiten, aristocratische persoonlijkheden, ver tegenwoordigers van industrie en han del er aan deelnamen. Bij vonnis van den kantonrechter te Amersfoort werd gisteren vrijge sproken de slager B. beschuldigd van overtreding van art. 14 der arbeidswet door in zijn winkel het werk van uit- beenen, uitvliezen en malen van vleesch te doen geschieden zonder dat er een arbeidslijst was opgehangen. Met betrekking tot het conflict in de kleedingindustrie wordt van werk geverszijde medegedeeld, dat volgens besluit van de werkgevers de uitslui ting gisteren is ingegaan en zich uit strekt over de arbeiders, welke georga niseerd zijn in den Bond van manne lijke en vrouwelijke arbeiders in de kleedingindustrie en den Federatieven Bond van arbeiders in de klecding-in- dustrie. De Nederlandsche Christelijke Bond van arbeiders in de kleeding-in dustrie heeft zooals gemeld aan wordt het definitieve besluit van dezen bond verwacht. Maandag en Dinsdag wordt een be sluit van de beide moderne bonden tegemoet gezien. BURGERLIJKE STAND. Waalwijk, 20 Febr. '25. Eieren 5-7 ct. Varkens f 13 f 16. Eterveiling Amsterdam. Gehouden op 19 Febr. 1925. Kipeieren: Hoogste prijs f 8.50. wijk en Omstreken werd steun ver- het Vaticaan en verklaren, dat zij door haar leden geadviseerd de voorstellen O >or de vele blijken van be langstelling. ondervonden bij het 50 jarig bestaan onzer ver eeniging. betuigen wij allen inzonderheid aan „Waalwijks Belang" en de kunstlievende ver- een'gingen van Waalwijk onzen hartelijken dank. 34290 Het Bestuur van Vooruitgang zij ons Doel". Waalwijk, 23 Febr 1925 f\aar het mij niet mogelijk is ^allen. die mij bij mijn 50 jarig Bestuurs lidmaatschap van de Ge mengde Zangvereeniging „Voor- uilgang zij ons Doel" op zulk een ondubbelzinnige wijze blijken van beangstelling hebben gegeven, ie bereiken, breng ik langs dezen weg daarvoor mijn hartelijken dank. A. TREFFERS Waalwijk, 23 Febr 1925 34291 WIJ LEGGEN ONS Waatwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien. Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert. Zuiver Uw luchtwegen en kom de natuur te hulp met de slijm- oplossende en ontsteking genezende f 1.50 f2.75 f 4.50 Overal per koker De groote fLacooa rijn voordecliycri WAALWIJK. GeborenGrada Goudina d.v. W. de Haan en C. P. van Strien Mart. Corn. z.v. Lamb. v. d. Gelt en L M Dekkers Nelly Gertr Maria d.v. Jan Klomp en A. M. C. Wolters Johanna d.v. J. R J Borstrok en W Otte. OverledenCornelia Adams, wed. van L. Schrijvers, oud 76 jaar Theodora Wilh. Joh. van Oudheusden 11 m. Glj9berdina Walth. van den Houdt, wed. van J. Leeu wenkamp 76 jaar. Huwelijken: Albertus Govert v. d. Ouwe land, 251 jaar, wonende te Oosterhout en Maria Ant. de Kort 29 jaar. VtrtrokkenW. J. Govaerts naar Ant werpen Mart .L. Laros en gezin naar Til burg Cornelia Kruiff naar Sprang-Ca- pelle Joh. de Roon naar Sprang-Capelle Joh. Jac. Kruyssen naar Amsterdam Joh. C. M. Vermeer naar Huissen (Geld.) Jacoba Johanna Dalmaner naar Sprang- Capelle. Ingekomen: M. J. A. van Bokhoven van EwtJk Willi. Arnold en gezin v. Santiago de Cuba, Amerika Amer Doutrepont v. Brugge Anna Verster van Best Leen- tje van Welngerden van Hoornaar. DUSSEN. Over de maand Januari 1925. GeborenWijnandus C. z.v. C. Glas en L. van Steljn Antonlus C. z.v. A J van der Plu(jm en E. van Dortmond Johannes A. z.v. G. van der Pluym en M. Leeggangers Neeltje H. d.v. H. van Drunen en A. Ip- pel Antonle D. J. z.v. J H van Houwe- lingen en A. P. van Assem Levenloos aan gegeven kind van A. C. van Dijk en G. Schouten Gehuwd: A. H. J. van der Pluljm 30 jaar en W. H. Rijkers 22 jaar. Overleden: La. Schelle 17 jaar G. W. van der Pluljm 37 j. echtg. van C. Kivit G. Schouten 43 jaar echtg. van A. C. van Dyk. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 15 Februari 1925. Geboorten: Gerardus W. z.v. Gerardus W. van Seters en Hendrica Th. Vissers Hen- drlka W. d.v. .Tacobus Bergé en Johanna M. Fijneman Maria C. d.v. Johannes II. Bou- wens en Cornelia A. van Dongen Andrea J d.v. Petrus J. van Ginneke en Catharina A. van Utjen Johannes L. z.v. Johannes A. Vissers en Adriana Fens Antonia J. d.v. Hendrikus Bogaarts en Johanna M. Fens Cornelis H. J. z.v. Hendrikus J. Meewisse en Elisabeth C. J. van Dongen Adrianus A. z.v. Joannes B. van Strien en Johanna C. van Gils Johannes P. z.v. Cornelis J. Ivroo9wtjk en Elisabeth zyi- mans Tennis z.v. Cornelis H. Spuibroek en Adriana C. Heljblom Cornelis z.v. Cor nelis Rutters en Elisabeth Blankesteijn Johannes C. M. z.v. Johannes J. de Jong en Petronella W. J. Tak Petronella A. d.v. Jacobus M. van Dongen en Adriana H. Em- men. Overlijden: Johannes A. Verhagen 6 m. Anna C. Janssen echtg. van M. de Bruljn, 72 jaar Cornelis Weteriugs. wed. van Cor nelia Damen, 88 jaar Huiberdina A. M. van Es, 21 jaar. Huwelijken: Cornelis A. Blom 23 jaar en Maria A. Kornel 20 jaar. Huicelijlcsaangiften: Johannes Rolaff 29 jaar en Catharina J. van den Hoek 23 jaar. 's BOSCH, 19 Febr '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 1627 stuks 896 stuks hoornvee. 498 biggen. 84 zeugen. 49 schapen—lammeren. 10 kalveren De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f 290—f 450 p st. Magere ossen en koeien van f 170—f 270 Vette ossen en koeien van f 0.55 pd le kw Vette ossen en koeien van f0 47ipd2ekw Pinken van f 145—f 225 per stuk Zeugen van f 85—f 135 oer stuk. Biegen van f 2.(0—f2 25 per week. Schapen van f 25—f 45 per stuk. Lammeren van f 22—f 36 per stuk. Handel jong fokvee goed, overigens traag. Middel prijs f 7.40—8.00. Laagste prijs f 6 00. Eendeieren f 7.50—0 00. Totaal aanvoer 400.000 stuks. Handel matig.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10